|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
KillerXP
HV Guru

liitunud: 18.11.2002
|
06.11.2010 18:27:08
Elion suurendas oktoobris valguskaabliga varustatud majapidamiste arvu 3000 võrra |
|
|
link :: Elion
Elion jätkas oktoobrikuus kaasaegse valguskaablivõrgu paigaldamist Tallinnasse ja Tartusse ning alustas ettevalmistusi võrgu rajamiseks Kuressaarde ja Põlvasse. Oktoobris avanes 3000 majapidamisel võimalus kasutada 100 Mbit/s allalaadimiskiirusega internetti ja vaadata kõrgresolutsiooniga digitelevisiooni (HDTV). Valguskaablit peetakse täna kõige tulevikukindlamaks tehnoloogiaks, mis vastab internetikasutajate vajadustele ka 25 aasta pärast.
Elioni tehnoloogiadirektori Kalev Reiljani sõnul kulgeb valguskaabli paigaldamise tööde tempo väga kiirelt. „Valguskaabel paigaldatakse keskmiselt kahte kortermajja päevas ning viite majapidamisse ühes tunnis,“ ütles Reiljan. „Tehnoloogia, mida kasutame, on tulevikukindel. See tähendab seda, et vähemalt järgmised 25 aastat saavad need kliendid, kelle kodu on varustatud valguskaabliga, kasutada kõiki uusi ja väga kiiret internetti nõudvaid teenuseid, millest meil täna veel ettekujutust ei ole,“ lisas Reiljan.
Tartus jätkati valguskaablivõrgu paigaldamist Anne ja Kalda tänava majades, töid alustati Pikal tänaval. Tallinnas Lasnamäel paigaldati valguskaabel Läänemere tee majadesse. Mustamäel teostati ehitus Mustamäe teel ning lõpetati projektid Sütiste ja Vilde teel. Ühtlasi alustati töödega Põlvas, kus valguskaabliga varustatakse veel sel aastal 900 korterit ja Kuressaares, kus lisaks kortermajadele on alustatud töid ka Mündi elamurajooni eramutes.
Elion alustas uue põlvkonna valguskaablivõrgu arendamisega neli aastat tagasi. Projekt kannab nimetust „Kiud koju“ ning kestab aastani 2015. Projekti raames soovib Elion ühendada igal aastal keskmiselt 45 000 kodu ja kontorit kaasaaegse valguskaablivõrguga. Esimeste linnadena on valguskaablivõrgu ehitamist alustatud Tallinnas ja Tartus, Kuressaares ja Põlvas. Lähitulevikus alustab Elion suuremahuliste töödega ka suuremates maakonnakeskustes.
Elion on ühtlasi Eesti Lairiba Arendamise SA üks asutajatest, kes viib ellu projekti EstWin. Mitmeaastase projekti eesmärk on katta kõik Eesti maapiirkonnad 2015. aastaks kaasaegse valguskaablivõrgustikuga.
|
|
| Kommentaarid: 98 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
93 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wiinanina
HV kasutaja
liitunud: 27.02.2003
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JoeKing
HV veteran

liitunud: 03.03.2004
|
06.11.2010 19:49:21
|
|
|
Sai ka 1,5 aastat tagasi requestitud ja vist jäängi ootama (6 korteriga maja Tartu kesklinnas)...
_________________ Sic itur ad astra... |
|
| Kommentaarid: 238 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
209 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lopes39
HV Guru

liitunud: 08.11.2004
|
06.11.2010 20:24:36
|
|
|
mnjah see jutt et 2015 on varustatud eesti kaart võib tõsi olla aga see küll ei ole et kõik majapidamised
kui nad ei ole suutnud veel isegi tallinna kesklinna ära teha siis mis seal veel rääkida tervest eestist
ma saan aru küll et algul varustatakse kohad kus on suurem turg nagu lasnamäe sest seal elab enamus tallinna elanikest oma paneeli kuubikutes
ja peale seda tulevad siis mustamäe ja õismäe oma paneeli kuubikutega . kuna neid on lihtsam varustada kui muid linna osasi kus pole põhiliselt paneeli kuubikud
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillerXP
HV Guru

liitunud: 18.11.2002
|
06.11.2010 20:36:49
|
|
|
Kuna Elion on eraettevõte siis on loomulik, et asja kiirus on sõltuv hinnast, st pole mingisugust hiiglaslikku investeerimissummat taga, mis ülima kiirusega võrgu välja arendamist võimaldaks.
Samas eks see kiuga varustamine pole neile ka ju ilmselt väga suure prioriteediga - praegune vask veel töötab ja suudab piisavat kiirust pakkuda enamikule tarbijatest (võta tüüpiline interneti ja televisiooni kasutaja, mitte tehnikasõber). Mulle jääb mulje, et eesmärgiks on pigem võetud optika valminine hetkeks, mil asi tõesti niivõrd kriitiliseks läheb, et muidu enam turul püsimine võimalik poleks.
Samas mina olen rahul, sain oma kiu tuppa mustamäel kas augustis vist kui nüüd mälu ei peta..
Kusjuures tähelepanu võiks juhtida veel eelmisele pressiteatele - seal seisis 3200 majapidamist septembris ehk siis tegelikult on kiirus alla läinud mingil põhjusel (samas 200 majapidamist on ju tegelikult üks 9-kordne paneelmaja pmst)
|
|
| Kommentaarid: 98 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
93 |
|
| tagasi üles |
|
 |
darkside
HV veteran

liitunud: 20.05.2005
|
06.11.2010 22:00:43
|
|
|
KillerXP, Kuskil paneb korteriühistu näkku või mingid komplikatsioonid ette tulnud.
wiinanina, miks sa arvad, et sellise tempoga jätkatakse? Järgmine aasta panevad topeltkiirusega
JoeKing, minu elukohast (21 korteriga maja) on jaam ca 500m kaugusel, ei tule siia üldse valguskaablit Tartus on ehk lootuski et kunagi tuleb
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NightStriker
HV veteran
liitunud: 24.07.2007
|
06.11.2010 23:36:14
|
|
|
Palju õnne kõigile värsketele optilise omanikele.
Tartumaa, analoog telefoni omanik.
_________________ Allverelaev sukeldub määramata ajaks... |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HDvurle
HV pensionär

liitunud: 03.04.2002
|
07.11.2010 00:00:17
|
|
|
| radist87 kirjutas: |
Palju õnne kõigile värsketele optilise omanikele.
Tartumaa, analoog telefoni omanik. |
Kellel kodus digitelefon, käsi püsti.
_________________ Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur. |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
07.11.2010 00:00:22
|
|
|
Uskuda võib, et mujal maailmas pidevalt kiirenev võitlus järjest kiiremate koduinterneti ühenduste turul tekitab ka Eestis selle, et selliseid lubadusi täidetakse oluliselt kiiremini, kui esialgu välja lubatud.
Nii, et lubatud 2015 võib reaalsuses vabalt olla mingi 2012 või 2013 - näiteks.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
oliver.
HV Guru
liitunud: 05.09.2003
|
07.11.2010 00:05:38
|
|
|
| radist87 kirjutas: |
Palju õnne kõigile värsketele optilise omanikele.
Tartumaa, analoog telefoni omanik. |
aitäh-aitäh.
Tartumaa, suvest saati optilise 100-megase ühenduse omanik
Mis muud kui kannatust
|
|
| Kommentaarid: 280 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
239 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NightStriker
HV veteran
liitunud: 24.07.2007
|
07.11.2010 00:19:10
|
|
|
Kui poleks sõbranumbrile tasuta helistamist, oleks selle analoogtelefoni kõige 85 eeguse kuumaksega aknast välja visanud. Kannatust mul jagub- Dial upi avaldus on juba seitse aastat sees. Võibolla jõuab optiline enne seda ukse ette
_________________ Allverelaev sukeldub määramata ajaks... |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
07.11.2010 00:45:22
|
|
|
| radist87 kirjutas: |
Palju õnne kõigile värsketele optilise omanikele.
Tartumaa, analoog telefoni omanik. |
Jõelähtme, pole sedagi , majast mõnekümne meetri kaugusel on küll elioni kilp, majja ei saa.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lopes39
HV Guru

liitunud: 08.11.2004
|
07.11.2010 01:17:02
|
|
|
no mul ka analoog telefon ja igasse tuppa on veatud juhe nii umbes 23-24 aastat tagasi aga noh digitv jookseb läbi selle ära küll ja vahel katkeb ka
kui asi tihedamini katkema hakkab siis vaja miski nädal kaks elionile pinda käia ja lõigutakse pisut juhet ja käidakse alajaamast läbi jne jne aga korda saab
ei kurda netti üle aga mugavam oleks kui 1mb/s asemel oleks 10mb/s mida kindlasti tihti näha pole ... igasugu multikaid mul tõmbab 1mb/s ja miski 700-800kb/s kui box on sisse lülitud
seriaalid tulevad ka suht kiirelt ära mida küll pole palju sest ulme fännil tänapäeval pole eriti palju lootust midagi head näda sest kõik head saab kirvest (sgu jääb sellest listist välja sest tegemist on ulme lõhnalise seriaaliga mis tuleks pigem varem ära lõppetada kui hiljem. sgu on lihtsalt kohutavalt masendav draama ja siin foorumis raske lahti seletada, sest neid on palju kes ei suuda aru saada, et teistel inimestel on ka oma arvamus asjadest)
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pkwild618
Lõuapoolik

liitunud: 02.04.2004
|
07.11.2010 02:35:41
|
|
|
Analoog ja Digi-TV puudumine (Elioni oma). Seega internet on ikka 2Mbit/s praktiliselt sama raha eest, mis kiu omanikud saavad 100Mbit/s. Ja selline kiirus on... ei tea mitu aastat. Peale selle oleme me siin õnnelikud, et meil number olemas. Paljud elavad Kõu peal, sest ei saanud Elionis enam numbrit, st. isegi mitte telefoni nendelt
Asukoht: Harjumaa, Pommiauk.
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
14 :: |
5 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fatal1ty
HV kasutaja
liitunud: 01.04.2006
|
07.11.2010 07:26:36
|
|
|
BS reaalselt saad ikka 25mb max
_________________ jou mis värk on |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
07.11.2010 09:14:19
|
|
|
Pole probleemi - küll varsti tulevad s6brad-ISP-d ja hakkavad Jaapani ja USA eeskujul kodudesse pakkuma 1GB yhendusi. Nii, et hoogu juurde s6brad-internetirahvas Elionist, eeskuju on maailmast v6tta...
Kuigi - on v6imalik, et L6una-Korea kavatseb Jaapanist ning USA-st mo"o"da minna ja 10gigabitiseid koduyhendusi pakkuma hakata. Kunagi sai seda ideed kusagilt ka loetud. Ning kui kaablitootjaid vaadata, siis ysna usinasti toodetakse juba CAT7 ja CAT8 kaableid mis samuti suuri Gigasid l2bi suudavad lasta.
Postitatud mobile device
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RReinu
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2006
|
07.11.2010 11:15:19
|
|
|
oleme kõigepealt õnnelikud kui nad ükskord magistaaligi valmis saaksid, 2012 oli siis lubatud tähtaeg! et magistraal valmis selleks ajaks. Aga nohh...nad ikka pingutavad hetkel ainult suurlinnades, see mis mujal toiub on savi! st kohati on mulje et Eesti pole enam Eesti, vaid Tallinn on Eesti vabariik, ülejäänud mis jääb Tallinna ja Tartu piirest välja....see pole enam Eesti:P
|
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
07.11.2010 11:30:27
|
|
|
RReinu: paratamatu protsess, muide, et suurlinnad / suured elanike kogumid saavad oma kiired lahendused kõigepealt ja siis sealt edasi väiksemate asumite suunas.
Ja võib täiesti ette prognoosida, et kui pisiasumite elanikud saavad omale selle reklaamitud 100 megabitise ühenduse, on suurlinnades kodudes juba 1-2 gigabitt-ühendused olemas.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
07.11.2010 12:01:46
|
|
|
Tulevadki sõbrad vä, noh hetkel on kõu oma "piiramatu" allalaadimisga ja torrentist ei tule kopikatki
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Forgotten
HV kasutaja
liitunud: 12.07.2004
|
07.11.2010 15:52:40
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
RReinu: paratamatu protsess, muide, et suurlinnad / suured elanike kogumid saavad oma kiired lahendused kõigepealt ja siis sealt edasi väiksemate asumite suunas.
Ja võib täiesti ette prognoosida, et kui pisiasumite elanikud saavad omale selle reklaamitud 100 megabitise ühenduse, on suurlinnades kodudes juba 1-2 gigabitt-ühendused olemas.  |
Ei ütleks nüüd, et Põlva mingi metropol on aga näe Elion jõuab sinna ennem kui näiteks Pärnu.
Või on asi selles, et Starman pakub tubli konkurentsi XL internetiga ees...
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
oliver.
HV Guru
liitunud: 05.09.2003
|
07.11.2010 16:35:14
|
|
|
|
jaapanis on asustus enam kui 10 ning lõuna-koreas enam kui 15 korda tihedam. Suurlinnadest rääkimata. Üsna oluline tegur selliste võrkude väljaehitamisel.
|
|
| Kommentaarid: 280 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
239 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
07.11.2010 17:35:54
|
|
|
oliver.: Aga see Jaapani-Korea vaheline võidujooks surutakse Euroopa riikidele peale nii ehk naa - tahetakse seda või ei taheta.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
07.11.2010 18:32:28
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
OT: Unistus kodusest 10 gigabitisest võrgust.
olema 1 gigabitised interneti-ühendused. Ja ei tea, miks peaksid eestlased kehvemad olema.  |
et miks nad peaksid kehvemad olema? sest vaata erinevalt meist on seal rahvaarv ka selline , et on
lisaks seal ei tegelda kooskõlastamiste kooskõlastuste kooskõlastamistega nagu meil
või et 1 m2 asfalti mahapanekuks on 10 meest kes kõik seisavad mokk ...., seega kaabeldamine oleks enamvähem täpselt samamoodi aga pärast öeldakse ikka, et tehtud
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marxxx
HV veteran

liitunud: 12.01.2003
|
07.11.2010 18:57:19
|
|
|
Samuti värske 100Mbps interneti teenuse kasutaja
Ilmselt tulevikus saab pudelikaelax olema Elioni 48 pordine switch, mis on ühendatud valguskaabli boxiga 1Gbps CAT caabliga.
Hetkel aga olen igati rahul, ei oska kohe kogu selle kiirusega peale hakatagi, vähemalt naine saab omad saated kiiremini netist kätte
|
|
| Kommentaarid: 412 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
4 :: |
338 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaars
HV vaatleja
liitunud: 23.04.2009
|
08.11.2010 14:41:16
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
| radist87 kirjutas: |
Palju õnne kõigile värsketele optilise omanikele.
Tartumaa, analoog telefoni omanik. |
Jõelähtme, pole sedagi , majast mõnekümne meetri kaugusel on küll elioni kilp, majja ei saa. |
Pane rahakotiga elionile vastu pead, küll siis saad Saab alati, küsimus on rahasummades.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
gen
HV kasutaja

liitunud: 04.01.2006
|
08.11.2010 14:49:40
|
|
|
Ja mulle tundub et praegu alles paigaldatakse seda kiudu uutesse hoonetesse või siis väga suurtesse vanadesse hoonetesse.
Mustamäelised ja muud sellised tegelased vist saavad selle tähtaaja lõpus, kui üldse saavad kiid jah eks see sõltu ka sellest palju konkreetses majas soovijaid on
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
08.11.2010 15:05:09
|
|
|
| Ennem lähen Elista shdsl`i peale, kui Elion minuni jõuab.
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
08.11.2010 16:56:59
|
|
|
| jaars kirjutas: |
| jägaja kirjutas: |
| radist87 kirjutas: |
Palju õnne kõigile värsketele optilise omanikele.
Tartumaa, analoog telefoni omanik. |
Jõelähtme, pole sedagi , majast mõnekümne meetri kaugusel on küll elioni kilp, majja ei saa. |
Pane rahakotiga elionile vastu pead, küll siis saad Saab alati, küsimus on rahasummades. |
seda ei ole vist keegi ka kahtluse alla seadnud
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marli1
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.01.2004
|
08.11.2010 20:42:00
|
|
|
Mnjah- kui aastal 2001 sai avaldus tehtud (siis ADSL) võrguga liitumiseks siis lubati et kohe- kohe saab.
Nüüdseks on sellest 10.a möödas ja ainus mida elion traati mööda suudab pakkuda on sissehelitamisteenus 36kbit/sek.
Tase!
See 100Mbit/sek jõuab siis umbes täpselt 100 aasta pärast- kuid kas ja kellel siis seda vaja võiks olla - ei tea...
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
09.11.2010 17:29:22
|
|
|
ega paljudesse kohtadesse, mis on nö linnast ikka väga kaugel ja täitsa metsa sees ei saagi, pole mõtet ja ei tasugi ära. kui sa kuskil suure tee ääres elad või ikka kohas kus rohkem maju kui 10 siis on teine asi
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NightStriker
HV veteran
liitunud: 24.07.2007
|
09.11.2010 19:52:51
|
|
|
| RCC kirjutas: |
| ega paljudesse kohtadesse, mis on nö linnast ikka väga kaugel ja täitsa metsa sees ei saagi, pole mõtet ja ei tasugi ära. kui sa kuskil suure tee ääres elad või ikka kohas kus rohkem maju kui 10 siis on teine asi |
Võrdlemisi mugav on öelda, et ei tasu ära, kui sa kellegi käest sentigi ei korja. Elion on suuliselt kinnitanud, et kui kohalik vaskliin ära kõduneb, siis lõpetab ta siinpool sood isegi analoog telefoni teenuse pakkumise.
_________________ Allverelaev sukeldub määramata ajaks... |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
09.11.2010 20:36:05
|
|
|
loogish, sest älion ütleb, et mis sest sendist korjata, see kerjakopik on meil omal, sina ei ole temale oluline klient. siis kui võtad haapee prookürve ja hakkad doing curve fittingut oma 3,2 terabitise kaadervärgiga tegema, siis on teine jutt.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NightStriker
HV veteran
liitunud: 24.07.2007
|
10.11.2010 00:48:57
|
|
|
Mida ma sellest curvist fittin selle heepee prokürvaga, kui firma sisevõrgust asi kaugemale ei liigu.
Hetkel kulub mul igatsugu koduse teleka, lauatelefoni, interneti peale minimaalselt 900.- kuus (mobiiliarve ei ole sees) (anloog lauatelefon, viasati televisioon, kõu internet). Kogu see kupatus oleks võimalik Elionist saada mingi näkase 462 eegu eest, kui elion oleks oma paksu tagumikku liigutanud ja viimase 17 aasta jooksul üksainuski elioni kampaania oleks linnast kaugemale ulatunud. Mul läheb süda pahaks iga kord, kui keegi jälle uudise teeb, et hunnik pealinnlasi sai jälle veel kiirema interneti (no offence KillerXP). Üksasi, et kõige viimast ja kiiremat optilist ühendust maapiirkondadesse vedada on mõttetu, aga siia ei ole jõudnud ka see eelmine, üle eelmine ja üle üle eelmine revolutsioon. Peale seda, kui Eesti telefon 1. jaanuaril 1993. loodi, ei ole siinkandis ühtegi uuendust lõppkasutajale kättesaadavaks tehtud. Võibolla on vahetatud mingeid sidekapisiseseid läbipõlenud juppe uute vastu, aga sideliin võeti üle punaselt riigikorralt ja rohkem seda keegi puutunud ei ole ja nagu mulle kinnitati mõned aastad tagasi, ei kavatsegi puutuda. Kui ma võtan vanisa kettaga lauatelefoni, siis see töötaks minu telefonijuhtme otsas nagu valatult, sest selle jaoks see valatigi.
Ma ei ela Kihnu saare peal. Ma elan Tartumaal, Tallinn- Tartu maantee ääres. Enne mind ja peale mind on x+1 kogus inimesi, kes kõik ootavad samamoodi, nagu mina, millal see nõukogudeaegne telefonikaabel lõplikult ära kõduneb, ja Elion kogu vallaga teenuse pakkumise lõpetab. See ei ole päris normaalne olukord. Võibolla kauges määratlemata tulevikus, kui ESTWIN oma ühenduspunkti mulle lillepeenrasse istutab, tuleb Elion oma meetrise CAT5 kaablijupiga mulle akna peale koputama, aga ma ei ole sugugi kindel, kas maaelanik siis Elionist enam üldse kuulda tahab.
Ühesõnaga- Palju õnne kõigile uutele hyperkiire interneti klientidele.
_________________ Allverelaev sukeldub määramata ajaks... |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
10.11.2010 17:47:59
|
|
|
Kusjuures võtan su entusiasmi natukene maha, netipakkujate ja suurte kiiruste vahel hakkab valitsema oluline vastuolu. nimelt on kõu võrgus torrent jms staff piiratud. ometi on kodulehel suurelt kirjas, et on võimalus piiramatult laadida, mistahes suuri faile. ometi see nii ei ole. samuti ei ole see "tegelikult" ka vase/fiibervõrgus. seega tekib küsimus, kas postimehe lugemiseks, HV külastuseks ja msnis chillimiseks on vaja hyper tunnel kiiret? ei ole. seega nokk kinni - saba lahti. Internet on elu siis, kui päevas 100giga eest manti kukub. kui ei kuku pole netil mõtet. seega pole mõtet ka hypersuperkiiretel. ja seega järeldus, et võiks edasi hoopis diil-uppida. mis puutub estpisvinni ninal, siis elionist ei taha ma kuulda igaljuhul, sest ma pole huvitatud tolgendavast telefonijuhtmest ja pointless digiteeveest. ma kardan aga, et sealt lillepeenrast mulle muud kui älion ei anta. seega koli aga mõistliku neti levipiirkonda.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|