praegune kellaaeg 28.06.2026 15:47:46
|
|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Sven
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.04.2007
|
21.10.2010 07:50:39
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Ja kas t6esti peab pea olema prygikast, kuhu miljoneid k2suridasid p2he tuupida. Tore on, kui on internet olemas ja teine arvuti, mille kaudu kusagil foorumis p2rida, et mis k2surida mul seekord vaja on. Ja kui n2dal v6i kuu keegi ei vasta, siis niikaua ka asja to"o"le ei saa.
Selles suhtes on hiir&vasak&parem klahv neetult head vahendid oma paari "kl6psuga" - asi tehtud koheselt ja pole vaja pikki p2evi vaja ennast piinata k2surea otsimisega. Selle aja jooksul saab teha hopis midagi m6istlikumat ja vajalikumat. Kasv6i koheselt to"o"tava arvutiga raha teenides.
Postitatud mobile device |
Viska klaviatuur siis ahju kui sa kõike hiirega teed!
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Piipz
HV veteran

liitunud: 15.11.2001
|
21.10.2010 08:29:16
|
|
|
| olavsu1 kirjutas: |
| djstallion kirjutas: |
| suur13 kirjutas: |
Veelkord - palun sellest möödapääsmatusest NÄITEID |
Ole hea mees ja näita mulle, kuidas sa Linuxi all ilma käsureata näiteks ID-kaardi draivereid installid? Ei saa öelda, et tegemist oleks äärmusliku näitega, ID-kaardi kasutajaskond on üsna märkimisväärne. |
See on adminni töö. tavakasutaja sellega ei pea maadlema. Hoia adminni ülesanded tavakasutaja tegevusest lahus.
Kui adminn on masina kord toimima pannud siis tavakasutajal ei ole käsurida vaja.
Miks adminnid oma oskusi ära unustavad? |
mida krdit. tavakasutaja/adminni. windowsis vajutab tavakasutaja reeglina ühte nuppu. kõva adminn küll?
ehk siis nagu ma aru saan, vaidlus on siin selline, et kui ma olen Windowsi "admin" kasutaja ja Linuxi "admin" kasutaja, siis linux on parem? Võib-olla tõesti... Aga kui paljud maailma arvutikasutajatest on adminnid? Kas K-Arvutisalongist või whatever the hell selle koha nimi nüüd on, linuxiga masina ostes saab pisikese karvase patsiga poisi ka kaasa või?
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lokuta
HV veteran

liitunud: 03.10.2005
|
21.10.2010 08:33:47
|
|
|
| Piip kirjutas: |
| olavsu1 kirjutas: |
| djstallion kirjutas: |
| suur13 kirjutas: |
Veelkord - palun sellest möödapääsmatusest NÄITEID |
Ole hea mees ja näita mulle, kuidas sa Linuxi all ilma käsureata näiteks ID-kaardi draivereid installid? Ei saa öelda, et tegemist oleks äärmusliku näitega, ID-kaardi kasutajaskond on üsna märkimisväärne. |
See on adminni töö. tavakasutaja sellega ei pea maadlema. Hoia adminni ülesanded tavakasutaja tegevusest lahus.
Kui adminn on masina kord toimima pannud siis tavakasutajal ei ole käsurida vaja.
Miks adminnid oma oskusi ära unustavad? |
mida krdit. tavakasutaja/adminni. windowsis vajutab tavakasutaja reeglina ühte nuppu. kõva adminn küll?
ehk siis nagu ma aru saan, vaidlus on siin selline, et kui ma olen Windowsi "admin" kasutaja ja Linuxi "admin" kasutaja, siis linux on parem? Võib-olla tõesti... Aga kui paljud maailma arvutikasutajatest on adminnid? Kas K-Arvutisalongist või whatever the hell selle koha nimi nüüd on, linuxiga masina ostes saab pisikese karvase patsiga poisi ka kaasa või? |
pane tava kasutaja winni puhul built-in adminni ja linuxi puhul root õigustega kasutajaga tööd tegema, siis näed kumal on kiiremini vesi pea.
|
|
| Kommentaarid: 91 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
79 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
21.10.2010 08:54:59
|
|
|
| Traf kirjutas: |
| DigeBeni kirjutas: |
... ega sa ei taha sellega mitte öelda, et oled õppinud lugema ja kirjutama ainult lugemise ja kirjutamise pärast ? Loed ja kirjutad sa ikka selleks, et mingit infot omandada või edasi anda ja teha seda võimalikult efektiivselt. Arvutiga suhtlemisel on võimalik kasutada mitmeid erinevaid viise, teksti vormis arvutiga info vahetamine on lihtsalt üks neist. Arvuti jaoks pole erilist vahet, kuidas sa oma soovid temani viid, kas graafilisi nuppe vajutades ja linnukesi ladudes või hoopis käske sisse toksides, seega ei eksisteeri sel tasemel mingit ülemuslikku viisi ... |
Kes on harjunud käsurida kasutama, teevad seda edaspidigi ja saavad oma asjad kiiremini tehtud, kui graafilises liideses.
Samas selle oskust ei saa pidada nii elementaarseks, nagu lugemist-kirjutamist ja oodata, et igaühel peaks jätkuma aega ja viitsimist sellega pusida (mida kindla peale tuleb, kuna igal programmil on omad parameetrid). Osadele meist meeldib, kui operatsioonisüsteem on nähtamatu kiht meie endi ja meie soovide täitmise vahel, olgu selleks siis näiteks foorumis pikkade postituste kirjutamine. Terminalis toimetamine nõuab aga kindla peale suuremat mõttetööd kui graafilises aknas next-next klõpsimine ja küsimusest "mida ma teha tahan?" saab "kuidas ma seda teen?". |
... jah, sellega olen ma 110% nõus, linux on tõepoolest sobilikum mõtlevale ja teadlikult tegutsevale inimesele, kui totaalsele ignorandile samas ei väida ma seda mustvalgelt, alati on võimalik kombineerida mingi vahepealne lahendus, mis sobib teatud tingimustel ka ignorandile. Loomulikult on valdkondi, millest kommertstarkvara teerullina üle sõidab ja kus on vabal tarkvaral raske konkureerida, kuid siinkohal tulekski aru saada kommertstarkvara ja vaba tarkvara põhimõttelistest erinevustest. Kommertstarkvara on mõeldud müügiks ja kogu selle olelusvõitlus toimub sellest lähtuvalt. Samas vaba tarkara on mõeldud tingimusteta kõigile kasutamiseks, kes seda iganes soovivad. Jah, võib-olla pole kõik nii kaubanduslikult viks ja silutud, kuid see on samas tasuta ehk nagu maast leitud ja kõik olenebki peamiselt sinust endast, kuidas sa seda endale kasulikult ära suudad kasutada ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sven
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.04.2007
|
21.10.2010 09:05:13
|
|
|
Täpselt! Ja ei ole mõtet rääkida käsureast, kui kõik igapäevased toimingud saab ilusti ilma tehtud.
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
inc
HV veteran

liitunud: 18.04.2004
|
21.10.2010 09:26:31
|
|
|
| madest kirjutas: |
| tahanteada kirjutas: |
OT: Aga see on kõige toredam asja juures, kuidas a 20 aastat käib palav vaidlus selle üle, et kes kelle IT-maailmas ära tapab - kas Win tapab Lini või vastupidi.  |
Paratamatu tulevik on selline et opsüsteem ei huvita enam kedagi. Kõik on server side ja content striimitakse sulle interaktiivse "videona" või veebilehena.
Ainus mida su op süs oskama peab siis on veebistandardeid kuvada või videoformaate mängida. |
Nõustun 100%
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
62 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
21.10.2010 09:32:48
|
|
|
| inc kirjutas: |
| madest kirjutas: |
| tahanteada kirjutas: |
OT: Aga see on kõige toredam asja juures, kuidas a 20 aastat käib palav vaidlus selle üle, et kes kelle IT-maailmas ära tapab - kas Win tapab Lini või vastupidi.  |
Paratamatu tulevik on selline et opsüsteem ei huvita enam kedagi. Kõik on server side ja content striimitakse sulle interaktiivse "videona" või veebilehena.
Ainus mida su op süs oskama peab siis on veebistandardeid kuvada või videoformaate mängida. |
Nõustun 100% |
Ja kui Internetiühendus mõne kopamehe või võrgu ülekoormuse tõttu maha kukub, siis imed näppu
Ma isegi ei hakka rääkima asjadest mis nõuavad korralikku raudvaralist kiirendust
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
21.10.2010 09:47:04
|
|
|
| tomorrow kirjutas: |
| Mark0 kirjutas: |
| Linuxi levik desktopile on siiski hetkel samasugune soovunelm nagu usk, et torrentiga ei piiraadistata, vaid jagatakse legaalseid faile kasutajalt kasutajale. Jah, tõesti mõni protsent inimesi kasutab linuxit töölaual ning mõni protsent kasutab torrentit legaalse nodi liigutamiseks. Aga valdav enamus kasutab siiski M$'i ning sikutab sitta täiest jõust. |
Kurb kui sa nii arvad.Lihtsalt kurb :-|
|
No aga see ju on nii. Kasvõi torrenti näitel - de jure on tegu võimalusega faile vahetada kasutajalt kasutajale, de facto liigub liigub aga sedakaudu pigem siiski rohkem või vähem ebaseaduslik kraam.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
21.10.2010 10:03:54
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| tomorrow kirjutas: |
| Mark0 kirjutas: |
| Linuxi levik desktopile on siiski hetkel samasugune soovunelm nagu usk, et torrentiga ei piiraadistata, vaid jagatakse legaalseid faile kasutajalt kasutajale. Jah, tõesti mõni protsent inimesi kasutab linuxit töölaual ning mõni protsent kasutab torrentit legaalse nodi liigutamiseks. Aga valdav enamus kasutab siiski M$'i ning sikutab sitta täiest jõust. |
Kurb kui sa nii arvad.Lihtsalt kurb
|
No aga see ju on nii. Kasvõi torrenti näitel - de jure on tegu võimalusega faile vahetada kasutajalt kasutajale, de facto liigub liigub aga sedakaudu pigem siiski rohkem või vähem ebaseaduslik kraam. |
Ja siis imestatakse miks torrent on piraatluse sünonüüm.Sest inimesed arvavad, et on.Tuletan sulle meelde, et enamus faile mis internetis liigub pole autoriõigustega kaitstud ja ega torrentiski on see suht pooleks.Ime, et veel ei öelda, et ainsad legaalsed asjad mis torrenti kaudu liiguvad on linuxi distrode isod
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
21.10.2010 10:11:52
|
|
|
DigeBeni: Väike OT: Aga Googel-Google-TV vajab enda tööks interneedust. Ja mitte suvalist interneedust, vaid ka lausa Hüper-Superkiiret Interneedust enda külge. Igatahes USA-s ostab Google praegu kokku ISP-sid, kelledel on korteritesse veetud 1GB kiirusega võrk või siisa samasugune võrguvalmidus.
Nii, et ilma internetita saad 5 kohalikku TV-kanalit ja ei mingit surfamist.
---------------------------------------
tomorrow: Üsna palju liigub juba legaalseid asju Torrentide vahendusel. Viimati oli tegu raua uuendamisega ja siis pakkus tootja samuti, et mis kanalit pidi seda tema uut draiverit soovitakse, kaasa arvatud Torrenti versioon oli olemas.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
21.10.2010 10:24:35
|
|
|
| tomorrow kirjutas: |
| Mark0 kirjutas: |
No aga see ju on nii. Kasvõi torrenti näitel - de jure on tegu võimalusega faile vahetada kasutajalt kasutajale, de facto liigub liigub aga sedakaudu pigem siiski rohkem või vähem ebaseaduslik kraam. |
Ja siis imestatakse miks torrent on piraatluse sünonüüm.Sest inimesed arvavad, et on.Tuletan sulle meelde, et enamus faile mis internetis liigub pole autoriõigustega kaitstud ja ega torrentiski on see suht pooleks.Ime, et veel ei öelda, et ainsad legaalsed asjad mis torrenti kaudu liiguvad on linuxi distrode isod :) |
Me räägime tegelikult samast asjast aga näeme erinevaid külgi. JOKK/MOKK versus tegelik olukord.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
21.10.2010 10:29:11
|
|
|
tahanteada, nagu ikka, ei süvene sa üldse teemasse ja teed vaid sulle endale arusaadava loogika järgi järeldusi. Jutuks oli võrgupõhine OS, kuid antud telekatel on olemas täiesti lokaalne Android OS, mis võimaldab märksa rohkemat, kui vaid võrguteenuseid kasutada. Samas, ei imestaks ma üldse, kui sellele oleks võimalik külge pookida ka mobiilne internet n. wifi kaudu, teed oma telefonist wifi AP ja surfa nii palju, kui süda kutsub ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
illukas
HV kasutaja
liitunud: 09.11.2006
|
21.10.2010 11:00:37
|
|
|
Käsurida ja käsurida, mis on sellist, mis on sellist Ubuntul mida on vaja teha käsurealt ja mida ei saa graafiliselt teha?
Windows+Office teevad kokku minimaalselt 1400+1090 (home & student) + viirusetõrje+nuhkvaratõrje+ veel igaks juhuks kopikaid....
huvitav paljud sellise raha välja käinud on ja paljudel on üldse legaalne soft kodus?
Kui kodukasutajaid ka aktiivsemalt kontrollitaks siis ehk läheks nii mõnigi linuxi teed, sest ega pole pisike raha...
Linuxit ei tehtud konkureerimaks windowsiga ja ma arvan, et see ei olegi linuxi kui distributsiooni peaeesmärk. Konkureerimise mull on tulnud juurde ajakirjandusest ja linuxi nortest fannboydest, kes seda reklaamivad kui super-hüper-mega-giga jms asja....
linux toetab rohkem riistvara (võrdlen XP ja ubuntu, ei ole pädev 7 võrdlema) Kui installid tühjale masinale xp ja linuxi siis ilma draiveri plaadita töötab enamus riistvara linuxi peal, xp aga nõuab draiverite plaati. Draiverite plaat ei ole osa windowsist vaid tootjapoolne kaasapanek.... Keegi võiks võrrelda kuidas 7 all asi on, kindalsti parem kui xp alla aga kui palju parem...
Linux serverites on väga hea, kontoritöö masinates hea ja vanavanematest kodukasutajale väga hea
mängurile aga paha paha
PS millegipräast jääb mulle mulje, et enamus windowsi onusid räägivad siin oma 5 minutilisest või aastatetagusest muljest linuxiga.
Kui windowsis programme ei tööta siis ollakse nõus tundide viisi netist abi otsima, aga kui linuxis programm ei tööta siis on kogu LINUX paha. (id kaart on hea näide, ega linux ei ole sellepärast paha, et id softi tegijad nii äpud on, et ei suuda kahele,kolmele main distrole 9 ja enama aasta jooksul midagi korralikult töötavat teha, soft ei peagi igal distrol töötama, kuid kaks enamlevinut ubuntu,fedora peaks olema korralikult toetatud. Kas ford on sellepärast paha kui sinu michelini rehv katki läks???)
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
21.10.2010 11:10:32
|
|
|
| illukas kirjutas: |
| linux toetab rohkem riistvara (võrdlen XP ja ubuntu, ei ole pädev 7 võrdlema) Kui installid tühjale masinale xp ja linuxi siis ilma draiveri plaadita töötab enamus riistvara linuxi peal, xp aga nõuab draiverite plaati. Draiverite plaat ei ole osa windowsist vaid tootjapoolne kaasapanek.... Keegi võiks võrrelda kuidas 7 all asi on, kindalsti parem kui xp alla aga kui palju parem... |
Alates Vistast on juba palju drivereid vaikimisi kaasas mis toetavad päris paljusid seadmeid.Lisaks oskavad Vista/7 Windows Update(mis on erinevalt XP-st nüüd OS osa) käima lükata.Vajalikud driverid alla laadida ja installida.Seega pole miskit sellist plaatidega mehkeldamist nagu XP puhul.
Probleeme võib tekkida ainult vanemate/haruldaste seadmete puhul millele WU-s drivereid ei leidu.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
daddo
HV kasutaja

liitunud: 30.11.2002
|
21.10.2010 11:17:53
|
|
|
Ma olen siis ilmselt üks nendest 3% hulka siin kuuluvatest eremiitidest, kes on suutnud viimaste aastate jooksul ellu jääda, ilma, et oleks digilõhede kuristikku kukkunud. Ehk mis ma öelda tahan, et lõpetage see üksteise materdamine ära. Igale tootele on olemas sihtgrupp, nii ühele kui teisele. Aksepteerige seda ja elage edasi.
Näiteks selle käsurea kohta nii palju, et minu jaoks oli see ka segane, kuni mul kunagi tekkis vajadus tekitada (tol korral Windows platvorm) kõikide maailma riikide nimelised kataloogid. Kas on ikka kõige mugavam ja kiireim viis "parem klikk, new folder, riigi nime trükkimine, enter" n korda läbi teha? Lahenduseks oli txt fail riiginimedega, 1 rida käsku ja 1 enterivajutus.
Või kui töö juures 24/7 kasutuses olevate, ca 60 kasutajaga Windows masinad hakkad ülimalt uimama ja IDE led praktiliselt pidevalt põles... Sai siis livecd-ga asja uuritud... ja mis selgus... ketas täis 20-30 giga jagu interneti browserite jms ajutisi faile, mis killustunult üle ketta laiali. Kas on lihtne ja mugav klikkida läbi kõigi 60 kasutaja kaustad
/Local Settings/Application Data/Mozilla/Firefox/Profiles/*/Cache/;
/Local Settings/Application Data/Google/Chrome/User Data/Default/Cache/;
/Local Settings/Temp/;
/Local Settings/Temporary Internet Files/;
/Cookies/;
jne, kui isegi Select All võib sellises kaustas tuhandete väikeste failide ja killustumise puhul võtta minuteid?
Kas mitte ei pane selline olukord hindama käsurea abi, kui saad anda käske stiilis
| rm -fv /media/disk/Documents\ and\ Settings/*/Local\ Settings/Temporary\ Internet\ Files/ |
või
| rm -fv /media/disk/Documents\ and\ Settings/*/Local\ Settings/Application\ Data/Mozilla/Firefox/Profiles/*/Cache/ |
, kus tänu kahele wildcardile saab ühe enterivajutusega kõikide kasutajate profiilikaustadest kustutada muutuva nimega Firefoxi profiilikausta seest cache nimeline kataloog?
Alles peale selliseid kasutaja aega tohutult säästvaid käsurea kasutamisi tekib oskus seda väärtustada.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
21.10.2010 11:41:03
|
|
|
daddo: Jah - aga kas sa selle väikse asja peale ei tulnud, et iga browseri menüüs on olemas väike "nupuke" "Pärast browseri sulgemist kustuta ära kogu jama".
Seesama "nupuke" on kohe kindlasti olemas nii IE-l, FF-il, kui ka Operal. Kasutan ise kõiki neid kolme - seesama käsk on kõigile peale pandud ja pole mingeid "kümnetesse gigadesse" ulatuvat prahti.
--------------------------------
Niipalju ehk lisaks see, et juurde on masinasse installitud ka SpyBot ning see suudab juba koheselt maha tappa tuhanded kahjulikud või kahtlased "prahid", mida muidu TEMP-kataloogi laetaks.
Väike install ja sellest piisab, et masin oleks veel paremini kaistud ja et ma ei peaks lisaks jamama mingi koodi kirjutamisega ja käskude pähetuupimisega.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SurfData
HV Guru

liitunud: 19.05.2006
|
21.10.2010 12:15:17
|
|
|
| illukas kirjutas: |
linux toetab rohkem riistvara (võrdlen XP ja ubuntu, ei ole pädev 7 võrdlema) Kui installid tühjale masinale xp ja linuxi siis ilma draiveri plaadita töötab enamus riistvara linuxi peal, xp aga nõuab draiverite plaati. Draiverite plaat ei ole osa windowsist vaid tootjapoolne kaasapanek.... Keegi võiks võrrelda kuidas 7 all asi on, kindalsti parem kui xp alla aga kui palju parem...
|
väike ot:
kas võrdled 9 aastat vana ubuntut ikka XP-ga mis ka 9 aastat vana? Sama hästi võib ju võrrelda win 7 ja suse 7 ning öelda kui jura see suse 7 (aastast 2001) ikka on ja millegagi hakkama ei saa. Võrdle ikka tänapäevaseid asju. Win 7 leiab 99% asjadest kohe üles. Tähele olen pannud, et USB3 leidmisega fresh installiga on tal probleeme olnud. Muud asjad on kõik leidnud. Betat sai proovitud ka PIII peal, toimis kõik ilusti ja leidis kõik üles. Uuemate mobode peal üldiselt kõik leitakse üles, probleeme olen täheldanud jah et by default USB3 kaasas pole.
|
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ihvike
HV Guru
liitunud: 01.04.2002
|
21.10.2010 12:32:58
|
|
|
| Proovisin ka u kuu-kaks tagasi ubuntut. Esiteks jooksis kole tihti lihtsalt täiesti umbselt pange (monitoril pilt tasku) - ilmselt mingi graafikadraiveri probleem. Teiseks üritasin DVB-T pulka tööle saada. No see on ikka huumor. Esiteks muidugi ei leia kusagilt vastavale asjale sobivat draiverit. Ok, leidsin lõpuks (vist). Aga et siis see asi ka tööle saada - sorry, no ei õnnestunud. Netis on 10 erinevat üksteisele risti vastukäivat õpetust, mis kõik sisaldavad ekstensiivset terminalis toksimist, kerneli kompileerimist ja ma ei tea mis paska veel. Ja no tööle loomulikult ka see asi ei hakanud, vaatamata rida realt ja täht-tähelt õpetuste järgimist. Linuxi surm on see, et ei ole ühtset ja lihtsat draiverisüsteemi. Tõmban draiveri, klikin, installib, töötab. Ilmselt linuxiinimesed arvavad ka, et see paketihaldus on lõpp lahe, kuid mind ajas see pisut marru, kuna selleks, et näiteks analoog-tv kaart tööle saada, tuleb tõmmata 17 erinevat paketti (otsides neid kõigepealt netiõpetustest ja siis paketihaldurist, kus on miljard erinevat ilgelt sarnaste nimedega asja) ja lõpuks asi ikkagi ei tööta. Super. Ja Ubuntu on ju ometi olema "lihtne". Netibrauser tõesti enam-vähem töötas.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
yxtom
HV kasutaja

liitunud: 30.05.2007
|
21.10.2010 12:48:10
|
|
|
Well...
Ise aastaid wini kasutaja ja tõenäoliselt enne pensioni muud OP sys torkima ei hakka (põhjus töö ning proged selles vallas). Küll aga hoian pöialt, et Pingviin ei kaoks kuhugi ning elaks kaua ja õnnelikult Respect! Tasuta tarkvara. Artikkel on sucu... jama.
Samas väike OT. Väide:
"Paratamatu tulevik on selline et opsüsteem ei huvita enam kedagi. Kõik on server side ja content striimitakse sulle interaktiivse "videona" või veebilehena.
Ainus mida su op süs oskama peab siis on veebistandardeid kuvada või videoformaate mängida." no... mismõttes???. Arvutit kasutatakse millekski muuks ka kui mängimiseks, kirja kirjutamiseks, video jms jaoks. See kui kuskil metropolis mõni IP taolist teenust peaks pakkuma hakkama ei ole veel "tulevik"... pigem niššitoode. Kuigi lahendus on tehniliselt võimalik ei tähenda see, et ta niipea globaalseks muutuks.
´60 ajakiri Horsont on täis pilte ja artikleid sellest kuidas kohe, kohe lähme elama Marsile... võibolla, et kunagi lähemegi (never say never) aga tänasel päeval sellele orienteeruda on sucu tobe.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
illukas
HV kasutaja
liitunud: 09.11.2006
|
21.10.2010 13:13:02
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
daddo: Jah - aga kas sa selle väikse asja peale ei tulnud, et iga browseri menüüs on olemas väike "nupuke" "Pärast browseri sulgemist kustuta ära kogu jama". |
cache on teatud suurusena kasulik
Kas sa käid kõik kasutajaprofiilid seal käsitsi läbi või paned igale kasutajale kirjakese koos õpetusega. Osadel jääb see niikuinii tegemata, oluliselt lihtsam kiirem on seda teha bat failina, siis oled kindel, et asi tehtud, kodukasutajal on muidugi suva...
Domeeni sisselogimisscriptid on samuti käsurida, miks sellepeale ei vaadata imelikult....
Adminni seisukohalt tahad sa olla kindel et teatud asjad oleks tehtud ja siis ongi valik ise teha ja tihtipeale on käsurida kõige lihtsam lahendus
Ausaltöelda mina kui adminn ei viitsiks küll hakata kasutajatele käsitsi printereid lisama või kettaid mappima, selleks on käsurea skriptid, vaata allpool.
Käsurida EI PEA KASUTAMA aga võid...
ihvike
saa nüüd aru, kui tootjal on suva linuxist, siis ei ole see mitte linuxi arendajate süü.
Ühtne draiverite süsteem on täitsa olemas, koos paketihaldussüsteemiga- synaptic. Draiverid on seal olemas sellistelt tootjatelt kes ka linuxile draiverid valmistavad- samsungi, hp printerite draiverid+firmwared ja veel...
Kompileerimisõpetus on õige, kui ei ole valmis draiverit olemas siis on vähemalt mingigi lootus käsitsi kompileerimisega asi tööle saada. Kas sa pigem kompileeriks kui nendiks, et jah, ei tööta ega saagi tööle...
Kas mööda netti asjade otsimine on toredam kui synapticust mustmiljoni paketi seast... naljatilk
Draiverite puudumine (riistvaratootjate mittehuvitumine) on kahjuks linuxi ebapopulaarsuse varjukülg...
SurfData
Võrdlesin xp-d ubuntu 6.04-ga
cat /home/samba/netlogon/logonscript.bat
@echo off
REM Deleting network drives
net use H: /DELETE /YES
net use K: /DELETE /YES
net use L: /DELETE /YES
net use M: /DELETE /YES
net use N: /DELETE /YES
net use P: /DELETE /YES
REM Mounting network drives
net use H: \\192.168.1.1\%USERNAME% /YES
net use K: \\192.168.1.1\galery /YES
net use N: \\192.168.1.1\programmid /YES
net use P: \\192.168.1.1\public /YES
REM Syncronizing clock
net time \\192.168.1.1 /SET /YES
REM register
REGEDIT /s \\192.168.1.1\netlogon\registripask.reg
REM Mounting printers
rundll32 printui.dll,PrintUIEntry /in /n "\\192.168.1.2\LASER"
\\192.168.1.1\netlogon\printer.vbs
|
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
21.10.2010 13:16:54
|
|
|
| matik kirjutas: |
Mul on nii mõnigi tuttav kes on kolinud linuxi peale ja eriti naistele meeldib tegelikult käsurida kasutada Ma ei tea miks.
Võibolla on see sellepärast, et supporti on lihtsam anda, a la kui tuleb küsima msnis:
K: Ma tahaks teha asja N, kuidas ma saaks?
V1: Selleks on programm X, tee terminalis "sudo apt-get install XXX" ja ongi olemas
või V2: Tee terminalis "sudo apt-add-repository YYY; sudo apt-get update; sudo apt-get install XXX"
Võrdluseks Win installiga - GUI install on keerulisem. seletamisele läheb rohkem aega jne... next-next-next klõpsides ja linnukesi mitte ära korjates võib algaja installija saada igasugu toredat adware jpm. Isegi synapticus installimise seletamine on tunduvalt keerulisem kui copy-paste msn aknast terminali. |
See on raudkindel suur pluss linuxile. Mõnda aega olid mu täielikult arvutivõhikuist vanemad XP peal ning igasugune telefonisupport oli paras porno mis võttis kohati paar tundi (milline see start menüü on, miks ta nüüd eest ära läks kui ma hiirega liigun, oih, vajutasin vist valesse kohta, ...). Täht haaval ette dikteeritud käsureale toksimine on kõvasti efektiivsem. Muidugi kui nad püsiühenduse said siis lihtsalt panin neile SSH serveri tööle ning kui miskit vaja siis ajan asjad otse ära, kasvõi mobla pealt. Vajadusel lükkan ka remote desktopi käima või lükkan käima skripti mis nende hetke desktopi pildi mu servusse kopeerib ilma nende poolse vahelesekkumiseta kui vaja näha mis pilt neil seal ees parasjagu on.
| Svenx kirjutas: |
| Oletan, et umbes 10%+ hoiab Windowsi peal, kuna Linuxile ei lasta kommerts mängude porte nagu Battlefield, Call of Duty ja muid tuntuid mänge. |
Koduarvutite puhul muuda see number 50%+ peale ja oled tõenäoliselt õiges kohas. Mängude vilets tugi on peamine põhjus miks see tavakasutajate seas ei levi.
| tahanteada kirjutas: |
| Ja kas t6esti peab pea olema prygikast, kuhu miljoneid k2suridasid p2he tuupida |
Pähe tuupida pole midagi vaja, kõik on ju igati loogiline. Lihtsalt on vaja teada kus miski fail on ja mis programmid midagi teevad, täpselt sama moodi kui GUI's asjatoimetusi tehes. #programm -h/#man programm annab piisava info et kõik asjatoimetused ära teha kui miskit meelest läinud.
| DVDRW kirjutas: |
| Ootan sellist linuxit, millega suudaks ilma terminali akent avamata kõiki toiminguid teha. |
Mida sa seal terminalis siis tegema pead? Ma saan praktiliselt kõik vajaliku kenasti hiirega klõpsides ära tehtud enam-vähem sama keerukalt kui winis. Mõningaid asju teen siiski läbi terminali kuna see on lihtsalt kõvasti efektiivsem, kui hiirega möllamine ning oleks seda ka winis kui tolle terminal poleks selline jubedus nagu ta on
| kissu19 kirjutas: |
| Linuxit ei kasuta keegi sellepärast, ety seal on igas programmis oma erinev loogika, erineva värvi ja asukoha loogikaga ikoonid, lisaks ei saa seal tõesti ilma käsureata hakkama |
Taaskordne FUD'i ohver? Oled sa üldse vaadanud mõnd distrot rohkem kui live CD pealt kus on eri desktop environmentide rakendused kõik ühte kompotti pandud?
| kissu19 kirjutas: |
| Näide windowsil on läbi ajaloo parema hiireklahviga desktopil saanud graafikasätetesse, linuxi puhul mitte. |
Saab nii kde's kui gnomes.
| kissu19 kirjutas: |
| Viimane perverssus mis SUSE-s nmägin oli see, et ikooni nurgast said kinni võtta ja ikooni 360 kraadi keerata. Lauslollus ju. |
Kui jutt käib uuest KDE'st siis see polnud sul tegelikult ikoon mida seal keerutasid. Mõningate widgetite puhul on selline keerutamine üsnagi hea asi, keegi ei käsi sul seda teha kui vaja pole
| Traf kirjutas: |
| Käsurida ei ole mitte mingine future, vaid minevik ja sellest möödapääsmatus linuxil on üks põhjuseid, miks see OS pole desktopil turuosa kogunud. |
Linuxis saab praktiliselt kõike teha nii käsurea kui GUI abil, winis valdavalt ainult ühel või teisel moel, mitte vastavalt sellele mis endal mugavam.
| giga kirjutas: |
| Muide, ka Windoozal on käsurida olemas |
On, kuid see on oluliselt tülikam kasutada ning ei võimalda siiski väga paljusid asju
| Mark0 kirjutas: |
| 7. Kui tavakasutaja tahab mingit Windowsi-programmi/mängu jooksutada siis Wine puhul väga käsureast ei pääse, out-of-the box töötavad väga vähesed asjad. |
Tõsi? Läbi wine on mängud ja programmid otse GUI'st käivitatavad olnud juba aastaid.
| Traf kirjutas: |
| Ja raua osas linux feilib. |
Sõltub olukorrast, vana rondi tööle saamine käis linuxis ilma ühegi vaevata, windowsi sel eelmise sajandi lõpust pärit kastil tööle ei saanudki
| Traf kirjutas: |
| Ise ma olen sellist jama näinud linuxiga, et ei hakka parem kommenteerima. |
Poweruserile on windows hullemgi kui igasugune tagasiside OS'i probleemide puhul puudub ning võid ainult oletada millest probleemid tekivad. A'la oskad sa ehk oletada miks igati Vista-compatible kleepekaid täis kast on aegade algusest peale suutmatu hibernatest välja tulema?
| Noname kirjutas: |
| Ei ole raua osa liialdus, lihtne asi, x-fi helikaart või mõni muu parem kui int helikaart ei hakka elusees tööle nii nagu wini all. |
Vana-hea SB Live töötas suht korralikult. Kas sel W7 draivereid üldse eksisteeribki?
| Tbit kirjutas: |
| A miks siis minule kui linux võhikule ei tehta sellist, ~ala click, install, yes, yes, öfkoors, no - really no ? - no, yes, finish ! |
Kui umbes poolteist-kaks aastat tagasi viimati sai kubuntut installitud käis see märksa vähema vaevaga kui vista install. Valikud olid lihtsamad, kogu kama tõmmati peale veerand tunniga ning asjad töötasid out-of-box. Wini peal võrdväärse softikomplekti install võttis jämedalt 3-4h ning sisaldasid suures koguses netiavarusi mööda tuhnimist ja teatud kindlas järjekorras eri .net variantide installi. Korra õnnestus viimane nässugi keerata ning pidin kogu värgiga otsast peale hakkama.
| Mark0 kirjutas: |
| Vahi värki, kui linux vaeva näeb siis saab iPhone varsti kätte. |
Kuna android=linux siis on nad sellest juba ees, androidi ja muude mobiilsete OS'ide leviku järjest suurenemise tõttu jääb ios üsna kindlasti järjest enam alla
| tahanteada kirjutas: |
| Mark0: Vaat Su oletus pole täpne iPhone ja Linuxi võitluses, kuna iPhone sisuliselt alles tuli turule ja juba edastab a 20 aastat turul olnud Linuxit |
ios = mobile macos, viimane on dekaadi jagu vanem kui Linux Ühtlasi on mobiilne Linux märksa uuem asi kui ios.
| sadamson kirjutas: |
| Sa saad pigem sellise Windows servrti ja ilma naljata, kus ainult TERMINALIST (PowerShell) saabki kõike teha! |
Olles toda powershelli natuke torkinud võin öelda et lihtsuse ja intuitiivsuse koha pealt on tegemist pornoga kuubis.
For the record, ise kolisin kodumasinas täielikult Linuxile ümber 2003 lõpus. Paar kuud tagasi sain küll teise kasti kus vista peal kuid oma wow'i mängimiseks kasutan endiselt Linuxit kuna selle all on probleeme oluliselt vähem stabiilsuse ja jõudlusega, ehkki too wini kast on parameetrite poolest üle linuxi omast
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marqs
HV veteran

liitunud: 06.12.2001
|
21.10.2010 13:48:09
|
|
|
| ihvike kirjutas: |
| /../Linuxi surm on see, et ei ole ühtset ja lihtsat draiverisüsteemi. Tõmban draiveri, klikin, installib, töötab./../ |
Draiverisüsteemi all on silmas peetud nende levitamist? Siin midagi lihtsamaks teha kardetavasti ei anna - kogu litsentsitingimuste ja arendusjärgu poolt sobival kraamil on ÜKS õige koht - kernelis. St peale suvalise distro installi on kõik vastavas kerneli versioonis esindatud ajurid masinas olemas. Alates wacomist lõpetades dvb-t pulkadega. Loomulikult on pakendajal voli selles nimekirjas korrektuure teha, näiteks netbookidele mõeldud distrost raid-kontrate ja isa-helikaartide tugi maha rookida.
Erandiks on "vale" litsentsiga kood, kinnised binaar-draiverid (näituseks nvidia poolt üllitatav), kernelist eraldi arendatav kraam (mis tavaliselt peale stabiilse reliisina jõudmist ka kernelisse ümber kanditakse, tihti tähendabki see värsket või vaid rev-engineringu peal toimivat wifi, dvb, heli, videot, ....).
Siit ka fakt, miks paljud MPC ehitajad just kindlate kiipidega tv-pulki/kaarte otsivad.
Kui seda kerenelisse mitte-sobivat kraami läbi pakihalduri kätte saab (tihti saab) on tore, lihtsalt tuleb lahti jagada ja mitte liiga vara valest otsast leiutama hakata. Või siis kasutada distrot, mis sellele tähelepanu juhib.
Kui aga käes satub olema jupp rauda, millel kernelis tugi puudub ja draiveriarendus on ametlikust reliisist kaugel, ongi kusine seis. Variante on - rauatootjaid peedistada, listidesse ja foorumitesse kaevuda, gitist ja svnist koodi kokku põristada ja muid perverssusi harrastada, aga selle kõige põhjus on kusagil mujal, kui "ühtse ja lihtsa draiverisüsteemi" puudumises.
Selline tõmban-klikkin-installin ei ole just suund, kuhu poole püüelda. W7 kasutajad loodetavasti nõustuvad.
_________________ 0xDEAD
0xBEEF |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
21.10.2010 14:23:22
|
|
|
| daddo kirjutas: |
Või kui töö juures 24/7 kasutuses olevate, ca 60 kasutajaga Windows masinad hakkad ülimalt uimama ja IDE led praktiliselt pidevalt põles... Sai siis livecd-ga asja uuritud... ja mis selgus... ketas täis 20-30 giga jagu interneti browserite jms ajutisi faile, mis killustunult üle ketta laiali. |
Idioodist adminne leiab igal platformil. Kui ikka konfida ei osata, ei ole midagi teha.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
21.10.2010 15:02:09
|
|
|
Milleks see järjekordne kõvatamine teemal ema või tütar?
Loomulikult on fakt see, et linuxist ei saa veel niipea (kui üldse) populaarsuselt samaväärset kaupa kui windows ja seda eelkõike mitte enne, kui:
1. arvutikauplustes hakatakse müüma eelseadistatud masinaid, millele paigaldatud linux ei jookse pange, tunneb enamikke tavatarbijale mõeldud seadmeid ning toetab enamikke rakendusi
2. arvutihooldustes töötavad "remondimehed" teevad endale linuxi nii piisavalt selegeks, et ei pea lihtsate probleemide pärast mitut päeva kaevama, töö eest kõrgemat hinda küsima ning väitma, et ainuke lahendus probleemist pääsemiseks on windows.
3. kui meie koolisüsteem muutub selliseks, et väljaõpe toimub vabavaraliste vahenditega
Praegu on seis selline, et lähen poodi, ostan omale arvuti, millel windows, kasutan kuni probleemide tekkimiseni ning kolistan probleemide tekkimisel esimesse arvutipoodi ja/või tuttava juurde ning abi on olemas
Samuti korraldatakse kõikvõimalikke õppeid (nii alg/senior kui kutse) windows platvormil ning harjumus on kuradima suure jõuga. Inimene on loomult laisk ning liigutab ainult siis, kui miski hakkab laisklemist segama või soovib oma laisklemist efektiivsemaks muuta. Selle tõttu on toimunud ka evolutsioon, sest tublide töömesilatena oleksime veel siiamaani ainuraksed.
Teisalt ei saa midagi paha olla selles, et ühele ettevõttele makstakse tema tehtud töö eest. Kas summa on õiglane, on ise küsimus. Suure tõenäosusega ei saagi Microsofti tooted muutuda taskukohasemaks, kuni nad on monopoolses seisundid ning selle vältimiseks peaks turul olema võrdväärne konkurent, milleks Linux ega OSX kindlasti pole.
siit ka sooviks jõudu ja jätku nii Linuxi kasutajatele kui eelkõige arendajatele. Mina pean kahjuks veel enamiku oma asjadest ajama tasulise tarkvaraga, sest nii on kõrgemalt poolt ette nähtud ning madalamalt poolt nõutud.
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marek
HV vaatleja
liitunud: 26.02.2002
|
21.10.2010 15:31:06
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
| Ootan sellist linuxit, millega suudaks ilma terminali akent avamata kõiki toiminguid teha. |
Käsureata saabki kõik tehtud, administreerimine ja troubleshoot-imine neti kaudu on käsureaga lihtsalt lihtsam.
Isegi windows xp-s tuli mõni admin asi teha terminali abil. Mis on halba meetodis anda käsk arvutile otse - graafiline liides nagunii lihtsalt joonistab ekraanile nupu mille "vajutus" edastab süsteemile sama käsu. Käsurea võib ju kasutaja eest ära peita nagu macis või windowsis, või kasutaja jaoks ära keelata, aga see on lihtsalt mimikri, tarkvara suhtleb masinaga ikka käskude abil, nupud ja sliderid on lihtsalt illustratsioon.
Käsurida on arvuti "keel", graafiline liides aga viipekeel - ilma esimeseta ei oleks teist. (mh, see vist pole kõige parem võrdpilt)
Ise kasutan slackwaret ligi viis aastat probleemideta, windows jookseb ainult virtuaalmasinas. Kuna ma windowsit vihkan, siis olin ilma winni litsentsita sülearvuti leidmiseks/ostmiseks isegi nõus juurde maksma. Arusaadav, et windowsil on tugevam kodukasutajatele suunatud marketing - linuxiga äritsevatele firmadele pole ju kodukasutajatest mingit kasu.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
daddo
HV kasutaja

liitunud: 30.11.2002
|
21.10.2010 15:52:38
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
daddo: Jah - aga kas sa selle väikse asja peale ei tulnud, et iga browseri menüüs on olemas väike "nupuke" "Pärast browseri sulgemist kustuta ära kogu jama".
Seesama "nupuke" on kohe kindlasti olemas nii IE-l, FF-il, kui ka Operal. Kasutan ise kõiki neid kolme - seesama käsk on kõigile peale pandud ja pole mingeid "kümnetesse gigadesse" ulatuvat prahti.
--------------------------------
Niipalju ehk lisaks see, et juurde on masinasse installitud ka SpyBot ning see suudab juba koheselt maha tappa tuhanded kahjulikud või kahtlased "prahid", mida muidu TEMP-kataloogi laetaks.
Väike install ja sellest piisab, et masin oleks veel paremini kaistud ja et ma ei peaks lisaks jamama mingi koodi kirjutamisega ja käskude pähetuupimisega. |
Kas sa arvad, et ma seda ei tea, isegi kui ma juba isiklikus elus mitu aastat linuxikasutaja olen olnud? Aga allpool on Scart asjale õigesti pihta saanud - tegemist oli administreerimise veaga. Seega üldse mitte minu ülesanne, aga iga kasutaja pidi taluma seda administreerimatust ca 5 minutilise sisselogimisega ja üliaeglase (töö)arvuti kogemusena...
Aga kui nüüd tulla su vastuse juurde tagasi ja möönda, et siiamaani on halvasti administreeritud, paned oma linnukesed ära... ja edasi? Kui saad selle adminni tegema, siis oh õnne, saab isegi kõigil kasutajatel see tehtud paari kuu jooksul, kuna need ca 60 kasutajat ei ole järjekorras, et sama arvuti taha tööle tulla vaid liiguvad ca 10 erineva vahel (kus täpselt sama probleem). Kujutad sa ette, kui mitme kuu jooksul see sinu kirjeldatud linnuke kõikide kasutajate all teeb ära selle töö, milleks ta mõeldud on?
Seega, olles ikkagi olukorras, kus sul on 20-30giga igasugu ajutisi faile, mis sul on vaja kohe ära kustutada, kuidas sa seda teeksid? Kas täpselt nii neid minu eelmises postis mainitud sihtkohte point-and-click stiilis läbi käima? Usu mind, sa ei taha seda teha, mina tüdinesin peale 2 kasutaja "puhastamist" ära...
Või võtame selle, kuidas adminnid ideaaljuhul peaksid selle "linnukese" lisama igale kasutajale? Hakkavad samuti "igaühe alt sisselogima ja klikkima"? Või tehakse seda käsurea (log-on log-out scriptide kaudu) abil?
Ehk lõpetuseks: näeb kuidagi maitsetu välja, kui tavakasutaja valdusesse on antud tasuta n.ö väga hea profitööriist (mida paidlik käsurida linuxilistel ka on), millel on meeletu potentsiaal. Paraku kuna tavakasutaja ei oska näha selle potentsiaali ja ei oska ka kasutada, siis peab seda kohe halvustama hakkama, muidu mõni teine madalalaubaline, hakkab veel lolliks pidama...
Saage üle oma riistapikkusest ning selle võrdlemisest teistega. Tehke lihtsalt sellega, mis teil on, oma parim!
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
madest
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.08.2002
|
21.10.2010 16:04:47
|
|
|
| tomorrow kirjutas: |
Ja kui Internetiühendus mõne kopamehe või võrgu ülekoormuse tõttu maha kukub, siis imed näppu
Ma isegi ei hakka rääkima asjadest mis nõuavad korralikku raudvaralist kiirendust  |
Pole kindel mida sa raudvaralise kiirenduse all täpselt silmas pidasid aga näiteks mänge juba renderdatakse serveris kuvades kliendlile lihtsalt videopilti sellest (http://www.onlive.com/).
Piraatlus on see mis sinnapoole suunab arengut ... kahjuks ( mulle meeldib rauda omada ). Praegused netiühendused on veel piiravad nii oma töökindluse kui kiiruse poolest aga see on hea näide kuhu me teel oleme.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ihvike
HV Guru
liitunud: 01.04.2002
|
21.10.2010 16:12:17
|
|
|
| marqs kirjutas: |
| ihvike kirjutas: |
| /../Linuxi surm on see, et ei ole ühtset ja lihtsat draiverisüsteemi. Tõmban draiveri, klikin, installib, töötab./../ |
Draiverisüsteemi all on silmas peetud nende levitamist? Siin midagi lihtsamaks teha kardetavasti ei anna - kogu litsentsitingimuste ja arendusjärgu poolt sobival kraamil on ÜKS õige koht - kernelis. St peale suvalise distro installi on kõik vastavas kerneli versioonis esindatud ajurid masinas olemas. Alates wacomist lõpetades dvb-t pulkadega. Loomulikult on pakendajal voli selles nimekirjas korrektuure teha, näiteks netbookidele mõeldud distrost raid-kontrate ja isa-helikaartide tugi maha rookida.
Erandiks on "vale" litsentsiga kood, kinnised binaar-draiverid (näituseks nvidia poolt üllitatav), kernelist eraldi arendatav kraam (mis tavaliselt peale stabiilse reliisina jõudmist ka kernelisse ümber kanditakse, tihti tähendabki see värsket või vaid rev-engineringu peal toimivat wifi, dvb, heli, videot, ....).
Siit ka fakt, miks paljud MPC ehitajad just kindlate kiipidega tv-pulki/kaarte otsivad.
Kui seda kerenelisse mitte-sobivat kraami läbi pakihalduri kätte saab (tihti saab) on tore, lihtsalt tuleb lahti jagada ja mitte liiga vara valest otsast leiutama hakata. Või siis kasutada distrot, mis sellele tähelepanu juhib.
Kui aga käes satub olema jupp rauda, millel kernelis tugi puudub ja draiveriarendus on ametlikust reliisist kaugel, ongi kusine seis. Variante on - rauatootjaid peedistada, listidesse ja foorumitesse kaevuda, gitist ja svnist koodi kokku põristada ja muid perverssusi harrastada, aga selle kõige põhjus on kusagil mujal, kui "ühtse ja lihtsa draiverisüsteemi" puudumises.
Selline tõmban-klikkin-installin ei ole just suund, kuhu poole püüelda. W7 kasutajad loodetavasti nõustuvad. |
Ma tegelikult üldse ei kahtle selles, et linuxi põhimõtteline ülesehitus on etem kui windowsil, kuid kahjuks ei ole see asi kasutajasõbralik ja intuitiivne nendele inimestele, kes on winiga harjunud - nagu mina. Kui mingi probleem tekib (nagu mul oli tv kaartidega), siis kahjuks läheb pool päeva raisku ja tulemus null. Pealegi, mulle ei ole vaja miljonit draiverit miljonile erinevale riistvaravigurile, mul on vaja 10 draiverit nendele asjadele, mis mul reaalselt kastis olemas. Kui nendest 10st mitu tükki ei funka, vaatamata sellele, et kernel toetab üleeelmise sajandi ISA helikaarte, siis on paha lugu ja linux lahkub mu kõvakettalt.
Kuigi see linuxi draiverifilosoofia võib tehnilisel tasemel olla sobilik, ei sobi ta kahjuks kuidagi reaalsesse maailma, kus erinevat riistvara tekib oluliselt rohkem kui linuxi inimesed jõuavad tähele panna.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
21.10.2010 16:27:57
|
|
|
| ihvike kirjutas: |
| kahjuks ei ole see asi kasutajasõbralik ja intuitiivne nendele inimestele, kes on winiga harjunud - nagu mina |
Täpselt samamoodi on võõras, ebaintutiivne ja pealtnäha lollisti üles ehitatud ka Windows kui oled aastaid harjunud Linuxit kasutama
Draiveriprobleemid ei ole kaugeltki nii hullud kui rahvas räägib kui enne raua soetamist veidikenegi eeltööd teha. Jah, see vajab mõningasi teadmisi, ettenägelikkust ja viitsimist kuid kui see ära teha siis pole ka sääraseid probleeme vaja karta.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
21.10.2010 16:59:12
|
|
|
| madest kirjutas: |
| tomorrow kirjutas: |
Ja kui Internetiühendus mõne kopamehe või võrgu ülekoormuse tõttu maha kukub, siis imed näppu
Ma isegi ei hakka rääkima asjadest mis nõuavad korralikku raudvaralist kiirendust  |
Pole kindel mida sa raudvaralise kiirenduse all täpselt silmas pidasid aga näiteks mänge juba renderdatakse serveris kuvades kliendlile lihtsalt videopilti sellest (http://www.onlive.com/).
Piraatlus on see mis sinnapoole suunab arengut ... kahjuks ( mulle meeldib rauda omada ). Praegused netiühendused on veel piiravad nii oma töökindluse kui kiiruse poolest aga see on hea näide kuhu me teel oleme. |
Selle serveris mängude renderdamisega on latentsuse jama.Sina liigutad arvuti taga hiirt.See liigutus andtakse edasi serverile ja server teeb selle ära ja kuvab pildi tagasi.Paratamatult ei saa asi sama kiire olla kui lokaalne mäng.Multiplayeri võib muidugi ära unustada sellisel juhul .
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
21.10.2010 17:02:12
|
|
|
Ho Ho, et siis eeltööd teha? Hmm... Tanelile järgmine äriidee välja pakkuda - Linuxivaatlus.ee, kus saab infot müüdava riistvara kohta, millele eksisteerib Linuxi tugi.
See, et sul entusiastina on tahtmist erinevate driverite tagaajamise-loomisega vaeva näha, ei tähenda, et seda kõik teha viitsiksid-jõuaksid-tahaksid. Valdav osa inimestest ei viitsi ega taha oma aeg raisata arvuti taga passimisele, et mingit riistvara käima saada. Arvutite ja tarkvara eesmärk on inimese elu lihtsamaks muuta, mitte keerulisemaks.
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
21.10.2010 17:08:24
|
|
|
| daddo kirjutas: |
Aga kui nüüd tulla su vastuse juurde tagasi ja möönda, et siiamaani on halvasti administreeritud, paned oma linnukesed ära... ja edasi? Kui saad selle adminni tegema, siis oh õnne, saab isegi kõigil kasutajatel see tehtud paari kuu jooksul, kuna need ca 60 kasutajat ei ole järjekorras, et sama arvuti taha tööle tulla vaid liiguvad ca 10 erineva vahel (kus täpselt sama probleem). Kujutad sa ette, kui mitme kuu jooksul see sinu kirjeldatud linnuke kõikide kasutajate all teeb ära selle töö, milleks ta mõeldud on? |
Ma kordan ennast - adminn on seal majas idioot. Masinat üles pannes on rahumeeli võimalik administraatorist kasutajaga sättida paika kõik vajalikud Windowsi sätted ning kopeerida need sätted default kasutaja kataloogi, kust need masinasse sisse logides igale profiilile külge loetakse. See võtab 15 minutit per masin ja viska kasvõi Slipstreamiga oma Wini installplaadile peale.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
21.10.2010 17:16:37
|
|
|
ihvike, aga mis oli üldse selleks algseks põhjuseks, miks sa linuxi valisid ? Praegu jääb mulje, et hüppasid pea ees tundmatus kohas vette ja kurdad siin, et said haiget. Ma loodan siiralt, et sa ei eeldanud linuxist windowsi tasuta klooni ? Nuta või naera aga linux toimetab oma kõhus siiski oluliselt erinevalt windowsist ja seega tuleb administratiivsete toimingute jaoks paratamatult natuke kodutööd teha, et kõik valutult laabuks. Draiveriprobleeme ei saa kuidagi linuxi kraesse kirjutada, draiverid on väga tootjates kinni. Tootjaid on üsna raske motiveerida linuxile draivereid kirjutama sest tootjad elavad kommertsmaailmas, lähtudes oma eelarvetest ja kasuminumbritest, ning paraku on seetõttu natuke lühinägelikult häälestatud kõige selles suhtes, mis ei mahu nende standardite vahele. Hullem veel, mitmed tootjad suisa keelduvad jagamast infot neile, kes oleks valmis draivereid vabatahtlikult looma. Seetõttu tuleb sageli draiverid luua 'reverse engineering' käigus, mis paratamatult jätab paljuski soovida, kuna info seadme kohta on puudulik. Loomulikult ei huvita see keskmist kasutajat, mistõttu tema seade ei tööta, tema jaoks on oluline vaid fakt, et EI TÖÖTA. Ma lihtsalt loodan, et see selgitus aitab probleemi asetusest õigesti aru saada.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
21.10.2010 18:02:19
|
|
|
DigeBeni: OT: Muide - ma ei eksi eriti midagi, kuna Google teler on mõeldud tööks kas
- Google internetivõrgus
- Google kontrolli all oleva "partner-internetivõrgus".
Ja samasuguseid - kindla operaatori-võrgus kasutatavaid lahendusi on ajaloos varemgi olnud. Näiteks siis kindlad lahendused, mis töötavad ainult Jaapanis teatud kindlates võrkudes, samamoodi Lõuna-Koreas, samamoodi on see olnud ajaloos näiteks AOL-võrgus.
Nii, et selles suhtes pole midagi täiesti uut leiutatud Google poolt. Lihtsalt Google tegevused kõmisevad kõvemini üle maailma, kui mõne teise firma tegevused.
-------------------------------------------
ja see, et seal praegu peal Android on - ei puhu ka tõenäoliselt pilli, kuna uskuda võib, et erinevate regioonide jaoks hakatakse tootma rida erinevaid lahendusi. A la Samsung, mis väga praktiliselt igasse regiooni mingit omaette "kasti" toodab.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
illukas
HV kasutaja
liitunud: 09.11.2006
|
21.10.2010 18:06:33
|
|
|
| Scart kirjutas: |
Ma kordan ennast - adminn on seal majas idioot. Masinat üles pannes on rahumeeli võimalik administraatorist kasutajaga sättida paika kõik vajalikud Windowsi sätted ning kopeerida need sätted default kasutaja kataloogi, kust need masinasse sisse logides igale profiilile külge loetakse. See võtab 15 minutit per masin ja viska kasvõi Slipstreamiga oma Wini installplaadile peale. |
Uuue masina puhul ei ole probleemi, kahjuks ideaalmaailmas ei juhtu nii, et lähed kuhugi tööle ja saad ise kõik masinad ära konfida ja paika panna ning siis rõõmsalt kasutajaid tekitada...
Sa kas ei taha lugeda või lihtsalt ei süvene inimeste juttu...
Kunagi üks linuxiguru andis mulel hea soovituse kui linuxiga tutvust hakkasin tegema- unusta kõik mida sa windowsist õppinud oled, on oluliselt lihtsam. Linux ei käi/ei käitu/ei sarnane windowsile... Ta ei ole windows ega saa ka selleks kunagi....
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
21.10.2010 18:09:32
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| ihvike kirjutas: |
| kahjuks ei ole see asi kasutajasõbralik ja intuitiivne nendele inimestele, kes on winiga harjunud - nagu mina |
Täpselt samamoodi on võõras, ebaintutiivne ja pealtnäha lollisti üles ehitatud ka Windows kui oled aastaid harjunud Linuxit kasutama :)
|
Kahju küll aga selline see reaalsus on, kus kasutajad on valdavalt ühe maailmaga harjunud ja emapiimaga pisiekse ja pehme maailma sisse imenud. Ma olen nõus, et seda mõtteviisi võiks muuta kuid hetkel tundub, et on valitud väga pikk ja piinarikas viis.
| tsitaat: |
Draiveriprobleemid ei ole kaugeltki nii hullud kui rahvas räägib kui enne raua soetamist veidikenegi eeltööd teha. Jah, see vajab mõningasi teadmisi, ettenägelikkust ja viitsimist kuid kui see ära teha siis pole ka sääraseid probleeme vaja karta. |
Kahju küll aga selline see reaalsus on, kus kasutatakse väga seinast seina rauda. Vaevalt, et see muutub kuna kasutajatel pole tahtmist maksta kvaliteetse raua eest vaid võtavad odavama (ja ikaldava).
***
Mul tegelikult tuli üks idee ka niisama norimise/targutamise vahele. Üks nõks, mida ärimaailmas kasutatakse, on brändivahetus. Kus jäetakse vana taak maha ning alustakse uuest kohast ja värskena. Päris äge oleks kui linuxiga midagi sarnast juhtuks. Ma usul, et sellel oleks potentsiaali ja läbilööki kui turundusele ja disainile rõhku panna. Disainile siis tarkvara ja arhitektuuri mõttes - et kaoks ära ee meeletu võimaluste ja valikute virr-varr. Või õigemini - et need võimalusel oleks peidus ja leitavad entusiastidele. Ma otsisin OSX'is ikka tükk aega käsurida taga ja lõpuks lõin käega ja googeldasin välja. OSXi käsurida on siis sama võimekas kui 'nix'i oma... ühe pere lapsed.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
21.10.2010 18:10:50
|
|
|
| illukas kirjutas: |
| ..Uuue masina puhul ei ole probleemi, kahjuks ideaalmaailmas ei juhtu nii, et lähed kuhugi tööle ja saad ise kõik masinad ära konfida ja paika panna ning siis rõõmsalt kasutajaid tekitada... |
windowsi maailmas on selleks GP(O) aga see väitlus läheb juba kaugele teemast.
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
21.10.2010 18:28:00
|
|
|
| illukas kirjutas: |
Uuue masina puhul ei ole probleemi, kahjuks ideaalmaailmas ei juhtu nii, et lähed kuhugi tööle ja saad ise kõik masinad ära konfida ja paika panna ning siis rõõmsalt kasutajaid tekitada...
Sa kas ei taha lugeda või lihtsalt ei süvene inimeste juttu... |
Aga nii ma just tegingi ja kõik olid rahul. Kui inimene ei saa oma tööga hakkama või ei taha anda maksimumi, siis tuleks vingumise asemel keegi teine tööle võtta.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
matik
HV kasutaja
liitunud: 28.05.2008
|
22.10.2010 00:08:27
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| Mul tegelikult tuli üks idee ka niisama norimise/targutamise vahele. Üks nõks, mida ärimaailmas kasutatakse, on brändivahetus. Kus jäetakse vana taak maha ning alustakse uuest kohast ja värskena. Päris äge oleks kui linuxiga midagi sarnast juhtuks. Ma usul, et sellel oleks potentsiaali ja läbilööki kui turundusele ja disainile rõhku panna. |
GNU/Linux on rahva oma läbi GPL litsentsi, mis brändi sa siin vahetad? Või peaksid Ubuntu, Redhat, Slackware jne oma nime vahetama?
Ubuntu on tegelikult juba päris kõva bränd ning Shuttleworthi finantseerimisel on disainitud seda kasutajaliidest ka ikka üksjagu. Ma usun, et Ubuntu brändi vahetamine tooks ainult kahju. Turunduse kohapealt - mida sa ikka turundad tasuta toodet. Eks turundatakse support-lepinguid ainult.
Nukker ta ju on, et Linuxi kasutajaid pole nii palju ning inimesed raiskavad mõttetult raha. Aga tal on oma nishid nii mobiilseadmetes, serverites ning kasutajad ka desktopil... See hala "Linuxi Desktop on surnud" on natuke BS maiguline.
Asi on paranenud aasta-aastalt ja kui ma tuletan meelde oma esimest kogemust linuxiga ca 10 a tagasi siis noh, tuletage meelde tavakasutaja OS-e samast ajast. Win 98, Win ME? Oi oi... Win2K juba oli enamvähem...
Nii et, vähem vingumist ja rohkem katsetamist, mis muud
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Chaza!
HV veteran

liitunud: 18.07.2006
|
22.10.2010 00:43:34
|
|
|
Noh nii mul siis installitud ssd peale 7 ja mint, 7 paneb oma program filesi ja usersi hdd peale ja samuti linuxi home on hdd peal. Pidin vahetama ketaste kohti. (läpakas) Linux bootis üles mingit probleemi polnud ja no win 7 jääbki loading ette ja vsjoo. Aken on katki.
_________________ Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
53 |
|
| tagasi üles |
|
 |
number
külaline
|
22.10.2010 09:13:00
|
|
|
...
viimati muutis number 13.03.2012 02:33:53, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
22.10.2010 09:34:16
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| Ho Ho kirjutas: |
| ihvike kirjutas: |
| kahjuks ei ole see asi kasutajasõbralik ja intuitiivne nendele inimestele, kes on winiga harjunud - nagu mina |
Täpselt samamoodi on võõras, ebaintutiivne ja pealtnäha lollisti üles ehitatud ka Windows kui oled aastaid harjunud Linuxit kasutama
|
Kahju küll aga selline see reaalsus on, kus kasutajad on valdavalt ühe maailmaga harjunud ja emapiimaga pisiekse ja pehme maailma sisse imenud. Ma olen nõus, et seda mõtteviisi võiks muuta kuid hetkel tundub, et on valitud väga pikk ja piinarikas viis.
|
... reaalsus on küll selline aga ega see ei tähenda, et me peaks olukorraga rahul olema. Ma ei ole küll rahul, et meie järeltulevatele põlvedele pannakse juba maast-madalast ette kommertsmaailma silmaklapid ja nende mõtlemine voolitakse vaid kindlaid kanaleid järgima toimima. Minu arust on see mõnes mõttes lausa noore inimese sandistamine, kui mingite FUD võtetega pannakse inimene uskuma, et kommertstarkvarale alternatiivi pole ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
illukas
HV kasutaja
liitunud: 09.11.2006
|
22.10.2010 12:40:05
|
|
|
Mul tekkis veel üks huvitav paralleel:
MacOs ei käi ka suvalise raua peal, ta ei peagi käima- vingumist ei ole, makstakse sigapalju pappi ja kõik on siga õnnelikud
Linux ei pea käima täiesti suvalise raua peal- sitaks vingumist ja halamist, peale selle veel tasuta....
Topeltmoraal või lihtsalt mingi huvitav nähtus kui asja tasuta antakse. Kui linux ei sobi (ta ei peagi kõigele sobima) on alati võimalik raskelt pappi välja käia ja kasutada mac-i või windowsi...
Miks koolides kasutatakse windowsi on lihtne- sest nii on lihtsam. Koolilitsentsiga saad office+win vahet ei ole mis versioon+õigus koduarvutil kasutada ja kool maksab sellle eest 60 kr per masin... Õppematerjalid netis word ja excel, ministeeriumid ja ametiasutused vahivad lolli näoga sinu odt-d... Eesti koolides õpetatakse kasutama konkreetseid programme (word excel) mitte tekstitöötlust ja tabelarvutust kui sellist... Parimal juhul on installeeritud arvutiklassi lisaks mikisofti ofitsale ka openoffice. Mina tean kahte kooli kus on puhtalt OpenOffice peal....
Kuna ise kooliga seotud iis vahetus on praegusel juhul väääga raske, tuletame meelde Keskkonnaministeeriumi...
Minu nägemus kogu koolisüsteemist oleks selline, et RISO standardid tehakse kohustuslikuks, siis ehk hakkab midagi liikuma
Kes vingus, et ei ole arvutifirmasid, kes linuxi supporti annavad, siis on, ka. meie müüme arvuteid mis töötavad ubuntuga out-of-the-box.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
22.10.2010 13:23:34
|
|
|
| illukas kirjutas: |
| Kes vingus, et ei ole arvutifirmasid, kes linuxi supporti annavad, siis on, ka. meie müüme arvuteid mis töötavad ubuntuga out-of-the-box. |
ma ei vingunud, konstanteerisin lihtsalt fakti.
See,et teie ja veel mõned firmad linuxi supporti kiirelt ja mõistliku hinnaga pakuvad ei ole veel näitaja. Selleks, et linusk (ja muu vabavara) populaarseks (või siis edukaks, nagu antud teema pealkirjas) muuta, on tarvis ikkagi globaalseid muutusi.
Asja headuses veenmiseks ei piisa ainult sellest, et mingi rühm seda kinnitab(nagu miljardid kärbsed võivad kinnitada, et sõnnik maitseb hea)... massiteadvustumine tuleb ikkagi pideva kogemuse ning sotsiaalse survega (kasvõi reklaam).
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
22.10.2010 13:29:30
|
|
|
| illukas kirjutas: |
Mul tekkis veel üks huvitav paralleel:
MacOs ei käi ka suvalise raua peal, ta ei peagi käima- vingumist ei ole, makstakse sigapalju pappi ja kõik on siga õnnelikud
Linux ei pea käima täiesti suvalise raua peal- sitaks vingumist ja halamist, peale selle veel tasuta....
Topeltmoraal või lihtsalt mingi huvitav nähtus kui asja tasuta antakse. Kui linux ei sobi (ta ei peagi kõigele sobima) on alati võimalik raskelt pappi välja käia ja kasutada mac-i või windowsi...
|
Pigem on inimesed nõus maksma asja eest, mis töötab ilma "agadeta". Ma poleks ise uskunud 2-3 aastat tagasi, et kunagi Mac'i ostan aga näe - tekkis ühel hetkel soov ideaalselt koos töötava riista ja tarkvara järgi. Igaühele oma.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
22.10.2010 14:04:55
|
|
|
illukas: MacOS ehk ei tööta igas suvalises masinas - aga samas on Apple-kompanii taganenud oma ajaloolistest seisukohtadest - ja toodab Mace, mis söövad Windowsi vägagi isukalt.
Ja see näitab mida, et Apple on alla andnud, nähes, et arvutimüügi turuosa hõivamisel tuleb ka sõbra-konkurendi Microsoftiga väga hästi läbi saada.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
22.10.2010 14:17:05
|
|
|
| tahanteada, "taganeti" puht rahalistel põhjustel et omaenda kiibistiku- ja protsessoriliini oli oluliselt kallim jooksutada kui sisse osta tüüpjupid.
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
22.10.2010 16:46:16
|
|
|
| illukas kirjutas: |
| Miks koolides kasutatakse windowsi on lihtne- sest nii on lihtsam. |
Kasutatakse pigem ikka seetõttu, et kui ei kasutaks jäetaks ilma kõiksugu ime projektidest ja koolitustest. Ehk siis MSi viis kuidas maast-madalast kõigile selgeks teha, et just nende soft on see ainus ja õige ning kõik peaks seda kasutama aegade algusest peale kuni maailma lõpuni.
OSX kohta, töötab tehniliselt suht suvalisel raual, lihtsalt draiveri tugi jätab kohati üsnagi tugevalt soovida
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|
| lisa lemmikuks |
|
|
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
|
|
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
|