Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Linuxist ei saa kunagi edukat tavakasutaja-opsüsteemi märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2010 16:42:34 vasta tsitaadiga

... huvitav on muidugi tõdeda, et siia nende pikkade postide kirjutamine ei ole kellelegi vastumeeelne, kuid paar rida terminalis, tekitab juba üsna veidraid reaktsioone icon_smile.gif
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 20.10.2010 16:42:34 vasta tsitaadiga

djstallion kirjutas:
suur13 kirjutas:
Veelkord - palun sellest möödapääsmatusest NÄITEID icon_exclaim.gif

Ole hea mees ja näita mulle, kuidas sa Linuxi all ilma käsureata näiteks ID-kaardi draivereid installid? Ei saa öelda, et tegemist oleks äärmusliku näitega, ID-kaardi kasutajaskond on üsna märkimisväärne.


See on adminni töö. tavakasutaja sellega ei pea maadlema. Hoia adminni ülesanded tavakasutaja tegevusest lahus.

Kui adminn on masina kord toimima pannud siis tavakasutajal ei ole käsurida vaja.

Miks adminnid oma oskusi ära unustavad?
tagasi üles
suur13
HV veteran
suur13

liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2010 16:48:09 vasta tsitaadiga

OK, vähemalt mina annan djstallion'ile punkti icon_smile.gif

EDIT: Siiski-siiski, kui ID-kaardi installi how-to praegu üle vaatasin, siis
tegelt käsurida just tingimata vaja pole. Kõik need käsud on seal antud
kaardilugeja töötamise KONTROLLIMISEKS ja diagnostikaks.
Kui asi töötab, pole neid testkäske vaja.

opensc.conf faili editeerimine pole käsurida, vaid tekstitöötlus. Ka Win'i
puhul on teinekord vaja näiteks. registrit või konfifaile editeerida. Ka pole
seda opensc.conf editeerimist kõigil juhtudel vaja teha.

Üks sümlink tuleb luua allkirjastamise jaoks, kuid seda saab teha ka
mõne GUI failihalduri või copy-paste meetodiga.


viimati muutis suur13 20.10.2010 17:02:31, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 203 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 188
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Traf
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2007




sõnum 20.10.2010 16:48:11 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
... huvitav on muidugi tõdeda, et siia nende pikkade postide kirjutamine ei ole kellelegi vastumeeelne, kuid paar rida terminalis, tekitab juba üsna veidraid reaktsioone icon_smile.gif


Lugemine-kirjutamine on elementaarne, õpitud ja nõutud oskus. Käsurea kasutamine seda ei ole ja ei peakski olema.

olavsu1 kirjutas:

See on adminni töö. tavakasutaja sellega ei pea maadlema. Hoia adminni ülesanded tavakasutaja tegevusest lahus.

Kui adminn on masina kord toimima pannud siis tavakasutajal ei ole käsurida vaja.

Miks adminnid oma oskusi ära unustavad?

Igal tavakasutajal on adminn võtta, kes ID-kaarte ja värke installib? Ehk tulebki siin madala turuosa põhjus välja - Windowsis saab sellega tavakasutaja ise hakkama.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2010 16:50:41 vasta tsitaadiga

Kui tavakasutaja loeb id kaardi manuali läbi siis installib selle peale ilmselt.
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter
alliance

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2010 16:59:56 vasta tsitaadiga

suur13 kirjutas:

Ma tean, et Linux tihtipeale imeb. See pole praegu teema. Ma oponeerin väitele, et tavakasutajal POLE VÕIMALIK ilma käsureata Linuxi all hakkama saada. See väide on ilmselge rubbish. Kõik. Punkt.


Noh,mina olen ehe tavakasutaja veel.Ei söenda ennast edasijõudnuks veel lugeda.Pole kordagi käsurida vaja läinud.Ubuntu on ses suhtes kõvasti arenenud.
Ma isiklikult arvan et linux niipea veel windoosale vastu ei saa,aga sellest teisest kinnisest süsteemist saab varsti jagu

Viimati sai ka esivanemate arvutile ubuntu peale pandud,lihtsalt tüütas ära nende rumalus omale igast viiruseid sinna korjata.

_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2010 17:00:44 vasta tsitaadiga

suur13, ma ei hakka sinuga vaidlema. St tavakasutaja peab olema ka mingil määral admin, sellest pole pääsu kui oled ainus kasutaja koduarvutis. Ja kui sa natuke ka süvenesid, mida kirjutasin siis näite TrueType fontide kokkulaskmine on käsurealt siiski, hilisem kokkukeevitatud rpm'i installi võid jah mujalt teha. Ma ütleks, et empiiriliselt on tavakasutajal siiski varem või hiljem mingi jama jalus, vaata kasvõi siinsamas linuxi foorumis ringi. Ja siis ei pääse reeglina käsureast. Mis pole kindlasti halb, oh ei. Ega linux ei peagi olema igale lolli kasutatav, samamoodi nagu peaks olema sarnaselt autokoolile testid ja korralik õpe arvuti kasutamiseks ja lapse saamiseks.

Linuxi levik desktopile on siiski hetkel samasugune soovunelm nagu usk, et torrentiga ei piiraadistata, vaid jagatakse legaalseid faile kasutajalt kasutajale. Jah, tõesti mõni protsent inimesi kasutab linuxit töölaual ning mõni protsent kasutab torrentit legaalse nodi liigutamiseks. Aga valdav enamus kasutab siiski M$'i ning sikutab sitta täiest jõust.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
suur13
HV veteran
suur13

liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2010 17:07:18 vasta tsitaadiga

Debian/Ubuntu puhul saab need TT fondid kätte Synaptic'uga ja ühe klahvivajutusega "install".
Võib olla tõesti Mandriva pedereerib rohkem. OK, ülejäänud jutuga nõus.
Kommentaarid: 203 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 188
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
meybo
Kreisi kasutaja
meybo

liitunud: 17.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2010 17:15:42 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
See on adminni töö. tavakasutaja sellega ei pea maadlema. Hoia adminni ülesanded tavakasutaja tegevusest lahus.

Tule taevas appi, mis jama sa ajad? icon_biggrin.gif Selleks, et Linuxit kasutama hakata, peaksin adminni palkama icon_lol.gif
Tänan, ei, Wini administreerimisega saan ise ja ilma suurema veavata hakkama, linuxi adminni palkamiseks pole seega vajadust icon_razz.gif

_________________
www.meybo.ee
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Nokia
Serverid.ee
Nokia

liitunud: 06.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2010 17:18:23 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Ma oponeerin väitele, et tavakasutajal POLE VÕIMALIK ilma käsureata Linuxi all hakkama saada. See väide on ilmselge rubbish. Kõik. Punkt.


Hm...
Kas tavakasutaja ei tohi olla enam näiteks Kõu neti kasutaja? näiteks mul isa, kes loeb ainult ajalehte netis? Kõu-d ei sa elusees ilma käsureata ubuntu all näiteks tööle, vähemalt ühe mudeliga on see kindlasti nii ja kuda ta siis kasutama peaks saama seda? Win7 peal ei ole mingit probleemi, paar klõpsu ja töötab. Ubuntu all hakka mingit jura taga ajama ja vaevalt seda "tavakasutaja" tehagi oskab. Vähemalt minul juhtus nii, kas Kõu on nüüd eliit kasutajatele ainult siis mõeldud?

_________________
Web3 | ERC721A
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Adebisi
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2010 17:19:37 vasta tsitaadiga

djstallion kirjutas:
suur13 kirjutas:
Veelkord - palun sellest möödapääsmatusest NÄITEID icon_exclaim.gif

Ole hea mees ja näita mulle, kuidas sa Linuxi all ilma käsureata näiteks ID-kaardi draivereid installid? Ei saa öelda, et tegemist oleks äärmusliku näitega, ID-kaardi kasutajaskond on üsna märkimisväärne.


Palun!
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
HV veteran
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2010 17:29:20 vasta tsitaadiga

Siin oleneb juba täiesti sellest, et kus läheb piir tavakasutaja ja admini vahel.







OT: ID kaardi tarkvara on ikka paras käkk küll, hiljuti maadlesin ühe xp-ga, kus oli see katki läinud ja ei töötanud. Lõpuks aitas kogu kupatuse maha laskmine ja siis uuesti peale laskmine. icon_razz1.gif

_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tbit
HV Guru

liitunud: 27.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2010 18:10:01 vasta tsitaadiga

A miks siis minule kui linux võhikule ei tehta sellist, ~ala click, install, yes, yes, öfkoors, no - really no ? - no, yes, finish !
icon_question.gif icon_biggrin.gif

_________________
DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus
Kommentaarid: 265 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 230
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aht0
HV veteran

liitunud: 14.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2010 18:29:39 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Ootan sellist linuxit, millega suudaks ilma terminali akent avamata kõiki toiminguid teha.

kuule isegi windowsiga ei saa niimoodi.. ikka on vaja vahel midagi DOSi kaudu teha..
ipconfig /renew,ipconfig /flushdns,fdisk /mbr,ping,tracert tulid esimese hooga..
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
meybo
Kreisi kasutaja
meybo

liitunud: 17.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2010 18:31:54 vasta tsitaadiga

Adebisi kirjutas:
djstallion kirjutas:
suur13 kirjutas:
Veelkord - palun sellest möödapääsmatusest NÄITEID icon_exclaim.gif

Ole hea mees ja näita mulle, kuidas sa Linuxi all ilma käsureata näiteks ID-kaardi draivereid installid? Ei saa öelda, et tegemist oleks äärmusliku näitega, ID-kaardi kasutajaskond on üsna märkimisväärne.


Palun!

Väga piiratud distrote tugi, staatus "Näib töötavat". No andke andeks icon_smile.gif Ma võiksin siis öelda, et kogu desktop Linux "näib töötavat" icon_wink.gif

_________________
www.meybo.ee


viimati muutis meybo 20.10.2010 18:32:14, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2010 18:32:03 vasta tsitaadiga

Tbit kirjutas:
A miks siis minule kui linux võhikule ei tehta sellist, ~ala click, install, yes, yes, öfkoors, no - really no ? - no, yes, finish !
icon_question.gif icon_biggrin.gif
Sellist mida? On ju olemas nagu. Klõpsi Synaptic käima ja kliki palju tahad.

Et ID-kaardi tarkvara Windows 7 all ikaldab kohati ja tädi Maali selle paigaldamisega hakkama ei saagi, on kõigi meelest eranditult ID-kaardi tarkvara tegijate süü. Et ID-kaardi tarkvara Linuxis paigaldamine on kohati problemaatiline, ei ole kohe mitte ID-kaardi tarkvara tegijate süü - sest see on ju ometi Linuxi viga, eks ole?! Teisiti ei ole lihtsalt mõeldav!

No andke andeks, kas ilma topeltstandarditeta tõesti ei saa Linuxit enam maha tehtud, Windowsi fännboid? icon_rolleyes.gif

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kusti85
Tavaline kasutaja

liitunud: 11.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2010 18:39:39 vasta tsitaadiga

Tbit kirjutas:
A miks siis minule kui linux võhikule ei tehta sellist, ~ala click, install, yes, yes, öfkoors, no - really no ? - no, yes, finish !
icon_question.gif icon_biggrin.gif

Mille kohta see käis?
Kui programmide installimise, siis palun - http://news.opensuse.org/2007/08/21/sneak-peeks-at-opensuse-103-1-click-install/
Olemas juba mingi poolteist aastat või nii. Ja mina põhimõtteliselt ei programmeeri windowsi keskkonnas.Muidu dual-boot süsteemide arv on minu meelest küll kasvanud.
Ise olen win 7 all enamus aega v.a. siis kui midagi jukerdada tahan linuksis või siis mingi progemine vaja teha on. Linuxi all on seda kuidagi...parem tunne teha.
Siis kui optsioonid olid ainult xp või vista siis olin puhtalt Suse kasutaja.
Esimesed pool aastat lasin arvuti iga kuu vähemalt korra pange.Andis kogemust juurde.Samas kui esimest korda tundmatu süsteemi kallale minna, siis on ikka igasuguseid asju oodata.Ma mäletan, et kui kunagi DOSis mängida sai, siis ma ei jaganud ööd ega mütsi.Ja ükskord ma ajasin painti sätted paigast ära.Ise olin loll.Hiljem hakkasin tavakasutajaks.

_________________
Rockmuusikateemaline viktoriin Tallinnas - https://www.facebook.com/groups/rocktoriintallinn/
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
Kommentaarid: 220 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 184
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter
alliance

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2010 18:40:06 vasta tsitaadiga

djstallion, töötabki.täiesti edukalt.
_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2010 18:44:20 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Macintosh: 3,91%
Linux: 3,02%

Ega ei jõua tõesti Maciga konkureerimisele lähedalegi ja on surnud...

Main OSiks ma ei saa ise Ubuntut kahjuks võtta pisipehme ilmselge monopolseisu tõttu, aga maha teda siiski ei tee. Asjalik ja tasuta OS.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Traf
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2007




sõnum 20.10.2010 18:49:38 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:
tsitaat:

Macintosh: 3,91%
Linux: 3,02%

Ega ei jõua tõesti Maciga konkureerimisele lähedalegi ja on surnud...


HV kasutajad != maailm

Ma pakun, et HV statistika on suunitluse tõttu erinev üldsusest. Võrldluseks Wikipedia andmed:

Windows 88.66%
Mac OS 6.82%
iPhone OS 1.40%
Linux 1.08%
Android 0.34%

http://en.wikipedia.org/wiki/Usage_share_of_operating_systems
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 20.10.2010 18:58:58 vasta tsitaadiga

ot:
Unistus näha Linuxit edukalt Windowsi ja Mac OSiga konkureerimas on surnud. Linux on fenomenaalselt turvaline ja stabiilne opsüsteem, mis tublisti arenenud ka kasutajasõbralikkuse, jõudluse ja ühilduvuse osas.

Paraku pole enam lootustki, et selle menu lauaarvuti-operatsioonisüsteemina oluliselt kasvab.

Lauaarvuti on ju samuti surnud, palju neid enam poodides müüakse, põhiliselt on müügil poodides veel sülearvutid, millel paljudel juba vaikimisi Linux peal, tulevik aga arvatavasti veelgi mobiilsem ja seal on Windows juba praktiliselt välja tõrjutud.

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
suur13
HV veteran
suur13

liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2010 19:07:13 vasta tsitaadiga

Nokia kirjutas:
Hm...
Kas tavakasutaja ei tohi olla enam näiteks Kõu neti kasutaja? näiteks mul isa, kes loeb ainult ajalehte netis? Kõu-d ei sa elusees ilma käsureata ubuntu all näiteks tööle, vähemalt ühe mudeliga on see kindlasti nii ja kuda ta siis kasutama peaks saama seda? Win7 peal ei ole mingit probleemi, paar klõpsu ja töötab. Ubuntu all hakka mingit jura taga ajama ja vaevalt seda "tavakasutaja" tehagi oskab. Vähemalt minul juhtus nii, kas Kõu on nüüd eliit kasutajatele ainult siis mõeldud?

Su jutt on vähe vastuoluline. Algul ütled, et netipulga käimasaamine tuleks lugeda tavakasutaja operatsiooniks, millega nagu igaüks hakkama saab, siis väidad, et tavakasutaja seda siiski teha ei oska...

Aga OK, nagu siit jutust juba mitmel korral välja on koorunud:
Teatud keerulisematel riistvara ja tarkvara paigaldusoperatsioonidel võib siiski käsurida vaja minna. Võib. Harva, kuid siiski. Samas tundub, et need on piisavalt komplitseeritud juhtumid, mida nagu ei saakski puhtalt tavakasutaja kompetensti kuuluvaks pidada...

Netipulkadest veel. Jamasin see suvi kaks päeva koos sõbraga (ka siin foorumis resideeruv palgaline it-mees), et saada üks lahe pulk tööle XP all. Ei saanudki korralikult käima, kuigi teatud elumärke näitas. Ma ei hakka ju nüüd ennatlike järeldusi siin tegema, et "Windows on pask", "raud feilib seal täiega", "Linux on lihtsam", "netipulkasid ei peagi korralikult tööle saama" jne. Aga vastupidiseid järeldusi võib teha küll ?
Nagu keegi siin juba mainis - masendav topeltmoraal.
Kommentaarid: 203 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 188
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NoMilleks
HV kasutaja

liitunud: 04.04.2007




sõnum 20.10.2010 19:10:53 vasta tsitaadiga

Eelpool käis jutt käsureast.
Käsurida ei ole ebamugavam. Lihtsalt harjumatum. Vahel on midagi mööda menüüsid-foldereid käsitsi taga otsida palju ebamugavam. Kui tean, mida otsin, teha tahan, trükin terminali ja ongi olemas.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 20.10.2010 19:19:48 vasta tsitaadiga

Väga imelik, et virisetakse kasutusmugavuse kallal. Ubuntu on selgelt kasutusmugavuse poolest windowsist üle.
Väga haige lebo lihtsalt. Synapticusse lihtsalt proge nimesid kirjutada ning tick'e märkida.
Ning fäänsi on ka.

Teemat lugedes tekkisid mõned küsimused...
1) Xandros - what tha fuck?
2) kui suur on Kõu kasutajaskond?
3) mida mikisoft siis tegema hakkab, kui Priit Hõbemäe stiilis diletandid jälle kirjutavad oma pilvest (lisaks igapäevasele crApple'i praise'imisele)? uus šanss pingule?
4) kas artikkel ei demoniseeri järjekordselt meie pingviini?
5) kui pilv on in, siis teenuseid pirada vähe raske (eeldusel, et teenused ka midagi maksavad)? miks peaks see vedu võtma?
6) pilve võidukäigu jaoks on ikka tehnilised eeldused olemas:P?

Sry, pole eriline tehnopihkur, pole kursis iga pisema infokilluga. Lähen loen veidike wikit, kuid jätan need küsimused alles.

Ja Tädi Maali stereotüübid on veits mööda. Milline Maali vahetab aasta paar korda rauajuppe või installib ID-kaardi softi? Windowsis.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sven
Kreisi kasutaja
Sven

liitunud: 27.04.2007




sõnum 20.10.2010 19:33:52 vasta tsitaadiga

Loogiline ju kui M$ riistvaratootjad ära on ostnud. Üldiselt inimesed pole teadlikud ja poodides neil pole millegi vahel valida, kui kõik müüdavad tulevad Windowsiga.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
lehm2
Kreisi kasutaja


liitunud: 19.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2010 19:35:52 vasta tsitaadiga

Kas windows on maalinud inimestele käsureast kui mingi kohutava asja mulje. Ära jumala pärast kasutada akent kus pole Cancel-t ja Ok nuppu.
Käsurealt on väga mugav näiteks installida endale softi arvutisse, muidugi juhul kui tegemist on mõne linuxiga kus on package süsteem taga. icon_rolleyes.gif

_________________
Piilu siia, progreja!
Vajad abi Node.JS-ga ?
Võta ühendust !
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
saarepeet
HV vaatleja

liitunud: 07.07.2003




sõnum 20.10.2010 19:41:18 vasta tsitaadiga

...

viimati muutis saarepeet 23.03.2021 21:59:18, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
HV veteran
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2010 19:51:05 vasta tsitaadiga

Andu17 kirjutas:
Kellele meeldib rohkem mängida kasutab linuxit kes tahab out-of-box asja mis intuitiivselt mõistetav on ja ei vaja palju jamamist kasutab win'i ja kes üldse eriti mugav olla tahab võtab Mac'i.

Out of box toetab linux ikka rohkem kraami kui win. Minule on sihuke mulje jäänud.

_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Traf
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2007




sõnum 20.10.2010 19:52:27 vasta tsitaadiga

Chaza! kirjutas:

Out of box toetab linux ikka rohkem kraami kui win. Minule on sihuke mulje jäänud.

Kui sulle selline mulje on jäänud, siis too palun võrdlusi oma kogemustest Linuxi ja Windowsiga.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2010 19:57:50 vasta tsitaadiga

Traf kirjutas:
[
Ma pakun, et HV statistika on suunitluse tõttu erinev üldsusest. Võrldluseks Wikipedia andmed:

Windows 88.66%
Mac OS 6.82%
iPhone OS 1.40%
Linux 1.08%
Android 0.34%
http://en.wikipedia.org/wiki/Usage_share_of_operating_systems


Vahi värki, kui linux vaeva näeb siis saab iPhone varsti kätte.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 20.10.2010 20:04:23 vasta tsitaadiga

Mark0: Vaat Su oletus pole täpne iPhone ja Linuxi võitluses, kuna iPhone sisuliselt alles tuli turule ja juba edastab a 20 aastat turul olnud Linuxit. icon_smile.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Myoldryn
HV kasutaja
Myoldryn

liitunud: 09.03.2004




sõnum 20.10.2010 20:10:00 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Mark0: Vaat Su oletus pole täpne iPhone ja Linuxi võitluses, kuna iPhone sisuliselt alles tuli turule ja juba edastab a 20 aastat turul olnud Linuxit. icon_smile.gif

Kas ikka edestab, sellele arvule tuleb ka android juurde liita. Tegu ikka eraldi linuxi distroga... icon_razz.gif

_________________
"Free Your Phone" -> OpenMoKo
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kusti85
Tavaline kasutaja

liitunud: 11.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2010 20:24:21 vasta tsitaadiga

Andu17 kirjutas:
. Kellele meeldib rohkem mängida kasutab linuxit kes tahab out-of-box asja mis intuitiivselt mõistetav on ja ei vaja palju jamamist kasutab win'i ja kes üldse eriti mugav olla tahab võtab Mac'i.


ot:
Lõppkokkuvõttes taandub asi ikka sellele ka natuke, et kes tahab rulli välja käia, see kasutab windost või OSXt ja kes ei taha, see kasutab linuxt või siis on lihtlabane varas.

Aga jah, ärme nüüd kakle siin isiklike eelistuste pärast nagu fännboid. Veider hakkab juba. Oli uudis, on statistika ja tõepoolest, see "linux (finally) breaks through to desktop pc" uudis ei ole absoluutselt see, milles vaba tarkvara mõte on.

_________________
Rockmuusikateemaline viktoriin Tallinnas - https://www.facebook.com/groups/rocktoriintallinn/
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
Kommentaarid: 220 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 184
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ricom2ger
HV veteran
ricom2ger

liitunud: 15.04.2009




sõnum 20.10.2010 20:27:17 vasta tsitaadiga

Myoldryn kirjutas:
tahanteada kirjutas:
Mark0: Vaat Su oletus pole täpne iPhone ja Linuxi võitluses, kuna iPhone sisuliselt alles tuli turule ja juba edastab a 20 aastat turul olnud Linuxit. icon_smile.gif

Kas ikka edestab, sellele arvule tuleb ka android juurde liita. Tegu ikka eraldi linuxi distroga... icon_razz.gif

Sama loogikaga võib ju iOS'ile juurde ka OSX osa liita
Kommentaarid: 123 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 111
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sadamson
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2004




sõnum 20.10.2010 20:28:10 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Ootan sellist linuxit, millega suudaks ilma terminali akent avamata kõiki toiminguid teha.

Sa saad pigem sellise Windows servrti ja ilma naljata, kus ainult TERMINALIST (PowerShell) saabki kõike teha!

Linux ile on juba ID-kaardi lahendus olemas, korralik, viisakas, OOo 3.3 on ka juba päris hea.
Seega soovitan kõigile Estobuntut. Toetage Eesti tarkvara! tux.gif

_________________
Windows, Linux serverite seadistamine.
Ruuterite, L2/L3 switchide, tulemüüride seadistamine.
tel. 58131888
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2010 21:46:12 vasta tsitaadiga

Adminnin ~50 arvutikasutajaga ettevõtet. Nendest masinatest viiele olen suutnud Kubuntu linuxi peale ajada ning inimesed seda kasutama saada. Teistes töömasinates on 2000, XP ning 7. Kogu serveripargi viisin linuxitele üle aasta pärast seal tööle asumist. Eelnevat olin tulihingeline MS pooldaja olnud ning linuxiga kokkupuuted minimaalsed olnud.
Tänase seisuga on mul 4 koduarvutist kahes linux (naist pole siiani suutnud veenda linuxit kasutama icon_biggrin.gif) Ning igapäevase adminnimise kohapealt ütlen kõhklemata, linux ON parem. Võtan arvesse lihtsalt elementaarset ajakulu "väljakutsetele". Kasutajad ütlevad ( nüüd, kus suur sõda on läbi ja nad said aru, et linux ei kao nende masinatest kuhugi) samuti, et "täitsa hea on, harjumatu oli lihtsalt"

ID kaardist rääkides, minu kogemus ütleb, et kõige stabiilsemalt töötab asi (üllatus üllatus) linuxis.
Kommentaarid: 166 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Adebisi
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2010 21:50:54 vasta tsitaadiga

ricom2ger kirjutas:
Myoldryn kirjutas:
tahanteada kirjutas:
Mark0: Vaat Su oletus pole täpne iPhone ja Linuxi võitluses, kuna iPhone sisuliselt alles tuli turule ja juba edastab a 20 aastat turul olnud Linuxit. icon_smile.gif

Kas ikka edestab, sellele arvule tuleb ka android juurde liita. Tegu ikka eraldi linuxi distroga... icon_razz.gif

Sama loogikaga võib ju iOS'ile juurde ka OSX osa liita


liida linux ka juurde, kõik nad ju unix'ilised.
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WildRanger
HV kasutaja

liitunud: 03.02.2007




sõnum 20.10.2010 22:22:33 vasta tsitaadiga

raitl kirjutas:
Adminnin ~50 arvutikasutajaga ettevõtet. Nendest masinatest viiele olen suutnud Kubuntu linuxi peale ajada ning inimesed seda kasutama saada.


Miks just Kubuntu? Kasutan ise viimased poolaastat Ubuntut vahepeal proovisin ka Kubuntut aga ei tea läksin Ubuntu peale tagasi.

_________________
Nobody is perfect but I m pretty f*cking close!
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2010 22:25:27 vasta tsitaadiga

WildRanger, kasutajatele on mugavam. Proovisin alguses samuti ubuntut, kuid KDE "toimib" paremini
Kommentaarid: 166 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2010 22:33:30 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Linuxi levik desktopile on siiski hetkel samasugune soovunelm nagu usk, et torrentiga ei piiraadistata, vaid jagatakse legaalseid faile kasutajalt kasutajale. Jah, tõesti mõni protsent inimesi kasutab linuxit töölaual ning mõni protsent kasutab torrentit legaalse nodi liigutamiseks. Aga valdav enamus kasutab siiski M$'i ning sikutab sitta täiest jõust.

Kurb kui sa nii arvad.Lihtsalt kurb icon_neutral.gif

Mis puutub linuxisse, siis ma eelistaks, et asi oleks sama mis Windowsis.Ehk siis kõike(ma mõtlen 99% kõike) saaks teha graafiliselt ja käsurida oleks pigem alternatiiv neile kes tahavad mõningaid asju kiiremini teha.Samas kui mingi asja tegemiseks on käsurida ainus võimalus, siis on asjad kehvasti.Kasutan ka win all üsna palju käsurida.Linuxi puhul ei hirmutagi mind mitte vajadus kasutada käsurida vaid vajadus uued käsud endale selgeks teha mis pole kaugeltki ühepäevatöö icon_confused.gif .Loodetavasti vähemalt eri distrodes on samad käsud?

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2010 22:39:12 vasta tsitaadiga

Traf kirjutas:
DigeBeni kirjutas:
... huvitav on muidugi tõdeda, et siia nende pikkade postide kirjutamine ei ole kellelegi vastumeeelne, kuid paar rida terminalis, tekitab juba üsna veidraid reaktsioone icon_smile.gif


Lugemine-kirjutamine on elementaarne, õpitud ja nõutud oskus. Käsurea kasutamine seda ei ole ja ei peakski olema.

... ega sa ei taha sellega mitte öelda, et oled õppinud lugema ja kirjutama ainult lugemise ja kirjutamise pärast ? Loed ja kirjutad sa ikka selleks, et mingit infot omandada või edasi anda ja teha seda võimalikult efektiivselt. Arvutiga suhtlemisel on võimalik kasutada mitmeid erinevaid viise, teksti vormis arvutiga info vahetamine on lihtsalt üks neist. Arvuti jaoks pole erilist vahet, kuidas sa oma soovid temani viid, kas graafilisi nuppe vajutades ja linnukesi ladudes või hoopis käske sisse toksides, seega ei eksisteeri sel tasemel mingit ülemuslikku viisi ...

_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
asjameez
Kreisi kasutaja
asjameez

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2010 22:58:57 vasta tsitaadiga

Windowsis tunnen suurt puudust Linuxi käsureast icon_sad.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Traf
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2007




sõnum 20.10.2010 23:12:02 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:

... ega sa ei taha sellega mitte öelda, et oled õppinud lugema ja kirjutama ainult lugemise ja kirjutamise pärast ? Loed ja kirjutad sa ikka selleks, et mingit infot omandada või edasi anda ja teha seda võimalikult efektiivselt. Arvutiga suhtlemisel on võimalik kasutada mitmeid erinevaid viise, teksti vormis arvutiga info vahetamine on lihtsalt üks neist. Arvuti jaoks pole erilist vahet, kuidas sa oma soovid temani viid, kas graafilisi nuppe vajutades ja linnukesi ladudes või hoopis käske sisse toksides, seega ei eksisteeri sel tasemel mingit ülemuslikku viisi ...

Kes on harjunud käsurida kasutama, teevad seda edaspidigi ja saavad oma asjad kiiremini tehtud, kui graafilises liideses.
Samas selle oskust ei saa pidada nii elementaarseks, nagu lugemist-kirjutamist ja oodata, et igaühel peaks jätkuma aega ja viitsimist sellega pusida (mida kindla peale tuleb, kuna igal programmil on omad parameetrid). Osadele meist meeldib, kui operatsioonisüsteem on nähtamatu kiht meie endi ja meie soovide täitmise vahel, olgu selleks siis näiteks foorumis pikkade postituste kirjutamine. Terminalis toimetamine nõuab aga kindla peale suuremat mõttetööd kui graafilises aknas next-next klõpsimine ja küsimusest "mida ma teha tahan?" saab "kuidas ma seda teen?".
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matik
HV kasutaja

liitunud: 28.05.2008




sõnum 21.10.2010 00:11:30 vasta tsitaadiga

Traf kirjutas:

Samas selle oskust ei saa pidada nii elementaarseks, nagu lugemist-kirjutamist ja oodata, et igaühel peaks jätkuma aega ja viitsimist sellega pusida (mida kindla peale tuleb, kuna igal programmil on omad parameetrid). Osadele meist meeldib, kui operatsioonisüsteem on nähtamatu kiht meie endi ja meie soovide täitmise vahel, olgu selleks siis näiteks foorumis pikkade postituste kirjutamine. Terminalis toimetamine nõuab aga kindla peale suuremat mõttetööd kui graafilises aknas next-next klõpsimine ja küsimusest "mida ma teha tahan?" saab "kuidas ma seda teen?".


Mul on nii mõnigi tuttav kes on kolinud linuxi peale ja eriti naistele meeldib tegelikult käsurida kasutada icon_wink.gif Ma ei tea miks.

Võibolla on see sellepärast, et supporti on lihtsam anda, a la kui tuleb küsima msnis:
K: Ma tahaks teha asja N, kuidas ma saaks?
V1: Selleks on programm X, tee terminalis "sudo apt-get install XXX" ja ongi olemas
või V2: Tee terminalis "sudo apt-add-repository YYY; sudo apt-get update; sudo apt-get install XXX"

Võrdluseks Win installiga - GUI install on keerulisem. seletamisele läheb rohkem aega jne... next-next-next klõpsides ja linnukesi mitte ära korjates võib algaja installija saada igasugu toredat adware jpm. Isegi synapticus installimise seletamine on tunduvalt keerulisem kui copy-paste msn aknast terminali.

Kõik taandub ikkagi harjumuste ja hirmude peale. Ilma vana windowsi kasutamise "taagata" pole mingit vahet. Võimalik, et vahe on isegi Linuxi kasuks, aga sellega Win kasutajad muidugi ei nõustu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gandalf
HV kasutaja
gandalf

liitunud: 01.09.2002




sõnum 21.10.2010 02:20:18 vasta tsitaadiga

Andu17 kirjutas:
Aga jube on vaadata koosoleku algul kui presekat hakkab tegema linuximees, sest siis kulub 5..10 minutit koosoleku algusest selleks, et masin õige reso ja hertsiga projektori külge saada ning masina ümber koguneb ka 4..5 inimest ning lõpuks astub juurde kõige targem ning käsurea pealt kiired käsud ja pilt ongi projektoris icon_wink.gif Ei ole kunagi sellist asja wini või mac'iga ühelgi koosolekul täheldanud.


kogemusi on erinevaid. CryptologyI praktikumis üritas õppejõud oma maci projektoriga paaritada, no mitte kuidagi ei õnnestunud (15min vähemalt proovis) lõpuks laenas ühe tudengi läpaka, kus oli ubuntu. töötas naksti. järgmiseks korraks oli õppejõu mäkki ubuntu installitud ja senini kasutab. mitte üht probleemi pole olnud.
Teise aine ettekanne - maci tööle saamiseks projektoriga - 6-7 minutit ettekande algusest.
kusjuures kõik asjaosalised on it-tudengid ja õppejõud.

muidugi ma olen sügavalt veendunud, et kui on üks asi, mis itikatega kunagi hästi läbi ei saa on see projektor icon_wink.gif

ja fraking veider on, et minu ümber tuttavad järjest asuvad linuxit kasutama. suuresti progemismugavuse pärast aga ikkagi. ma ei olegi enam eriline :/
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DMA
HV vaatleja

liitunud: 30.12.2003




sõnum 21.10.2010 02:49:53 vasta tsitaadiga

Suht rumalalt kirjutatud artikkel. Ma ei võtaks seda kuigi tõsiselt.
_________________
Mida punk on liitnud, ärgu disko lahutagu
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2010 03:52:51 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
Mis puutub linuxisse, siis ma eelistaks, et asi oleks sama mis Windowsis.Ehk siis kõike(ma mõtlen 99% kõike) saaks teha graafiliselt ja käsurida oleks pigem alternatiiv neile kes tahavad mõningaid asju kiiremini teha.Samas kui mingi asja tegemiseks on käsurida ainus võimalus, siis on asjad kehvasti.Kasutan ka win all üsna palju käsurida.Linuxi puhul ei hirmutagi mind mitte vajadus kasutada käsurida vaid vajadus uued käsud endale selgeks teha mis pole kaugeltki ühepäevatöö icon_confused.gif .Loodetavasti vähemalt eri distrodes on samad käsud?


Selline OS olemas, Windows 7 näiteks icon_smile.gif

_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sven
Kreisi kasutaja
Sven

liitunud: 27.04.2007




sõnum 21.10.2010 07:13:03 vasta tsitaadiga

Oletan, et umbes 10%+ hoiab Windowsi peal, kuna Linuxile ei lasta kommerts mängude porte nagu Battlefield, Call of Duty ja muid tuntuid mänge.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 21.10.2010 07:16:01 vasta tsitaadiga

Ja kas t6esti peab pea olema prygikast, kuhu miljoneid k2suridasid p2he tuupida. Tore on, kui on internet olemas ja teine arvuti, mille kaudu kusagil foorumis p2rida, et mis k2surida mul seekord vaja on. Ja kui n2dal v6i kuu keegi ei vasta, siis niikaua ka asja to"o"le ei saa.

Selles suhtes on hiir&vasak&parem klahv neetult head vahendid oma paari "kl6psuga" - asi tehtud koheselt ja pole vaja pikki p2evi vaja ennast piinata k2surea otsimisega. Selle aja jooksul saab teha hopis midagi m6istlikumat ja vajalikumat. Kasv6i koheselt to"o"tava arvutiga raha teenides.

Postitatud mobile device
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter
alliance

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2010 07:41:47 vasta tsitaadiga

tahanteada, mida soigud siin.oled sa ubuntut yldse kasutanud et sellist iba ajad
_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Linuxist ei saa kunagi edukat tavakasutaja-opsüsteemi mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.