|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
OhMyGod
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2010
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivos
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.04.2004
|
23.09.2010 08:49:11
|
|
|
Katkise ketta hääl.
_________________ Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt. |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
OhMyGod
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2010
|
23.09.2010 15:19:13
|
|
|
| toivos kirjutas: |
| Katkise ketta hääl. |
Mis seda tekitab, kui olla täpsem?
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivos
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.04.2004
|
23.09.2010 16:01:03
|
|
|
Voice coil
_________________ Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt. |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
OhMyGod
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2010
|
23.09.2010 20:10:58
|
|
|
| Aga miks see heli tuleb, pea platteri küljes kinni?
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
woox2k
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.03.2009
|
24.09.2010 11:36:33
|
|
|
Kui pea platterit puudutaks siis oleks ketas juba surnud...
voice coil on see mähis mis pead liigutab ja see on laulma hakanud
Eriti kasu mu postitusest polnud aga hakkab ennast ka huvitama kui surnud see ketas siis on kui sedasi laulab?
Kas see on juba kohekohe suremas või on lootust, et peab veel pikka aega vastu ainult vajalikke andmeid pole mõtet selle hoida? (ei tahaks kohe masinast välja ka visata kui on võimalus seda lõpuni kasutada)
Endal ka just miskipärast eile hakkas üks ketas laulma (mitte päris sama hääl aga sarnane, kahtlane juhus aga peale seda kui seda teemat lugesin... )
_________________ Mess with the best, die like the rest! |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
OhMyGod
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2010
|
25.09.2010 15:09:07
|
|
|
Nii aga kas see on ravitav ja andmed veel alles peal?
Kui lahti tegin, siis nägin, et ketta pea kuskil keskel, peale kaane ei näppinud midagi.
Tean, et kvaliteet pole suurem asi.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
iffd00d
HV kasutaja
liitunud: 01.01.2004
|
25.09.2010 15:23:09
|
|
|
| OhMyGod kirjutas: |
Nii aga kas see on ravitav ja andmed veel alles peal?
Kui lahti tegin, siis nägin, et ketta pea kuskil keskel, peale kaane ei näppinud midagi.
|
Ketta lahti tegemine küll nüüd asjalik liigutus ei olnud.
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
OhMyGod
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2010
|
25.09.2010 15:28:21
|
|
|
| iffd00d kirjutas: |
| OhMyGod kirjutas: |
Nii aga kas see on ravitav ja andmed veel alles peal?
Kui lahti tegin, siis nägin, et ketta pea kuskil keskel, peale kaane ei näppinud midagi.
|
Ketta lahti tegemine küll nüüd asjalik liigutus ei olnud. |
Vanad pildid, tehtud juba ei saa aega tagasi võtta.
Palun mõistlikke poste.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
25.09.2010 15:37:48
|
|
|
kui sa ketta pealt veel andmeid kätte saad siis copy need ruttu teisele, töötavale kettale. Sellise kettaga, eriti mis lahti tehtud, ei ole enamasti midagi teha kui andmed pealt ära ja vastu "seina".
Ketta lahti tegemine oli jah rumal otsus, juba pildil on näha tolm jms jama seal platteri peal ja sellest juba piisab idee poolest et ketas peeti keerata. See "kübe" võib ketta platteri ja lugemis pea vahele jääda ja ongi kriimud peal. Kõvakettas töötab ju tolmuvabas keskkonnas ja kas mitte vaakumis? Ehk siis niisama lahtiselt tal pikka elu ei ole. Proffi tasemel tahakse kettaid vaid lahti tolmuvabas ruumis ja vist isegi mingis "kappis".
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
OhMyGod
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2010
|
25.09.2010 15:46:26
|
|
|
angel,
Ei noh mul ongi vaja ainult andmed kätte saada ja eks ma pöördu siis toivose poole.
Niipalju lugenud, et isegi põlenud kettalt võimalik andmed kätte saada, kuid väga kalliks läheb maksma.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spezz
HV veteran
liitunud: 21.08.2005
|
27.09.2010 00:39:42
|
|
|
| OhMyGod kirjutas: |
Nii aga kas see on ravitav ja andmed veel alles peal?
Kui lahti tegin, siis nägin, et ketta pea kuskil keskel, peale kaane ei näppinud midagi.
Tean, et kvaliteet pole suurem asi. |
Kena tolm
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
27.09.2010 01:20:24
|
|
|
| toivos teeb sulle sinu suure koguse raha eest. odav see lõbu pole kui nii tehtud on.
|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SurfData
HV Guru

liitunud: 19.05.2006
|
27.09.2010 12:07:00
|
|
|
| OhMyGod kirjutas: |
Nii aga kas see on ravitav ja andmed veel alles peal?
Kui lahti tegin, siis nägin, et ketta pea kuskil keskel, peale kaane ei näppinud midagi.
Tean, et kvaliteet pole suurem asi. |
sellise trikiga tegid taastamise 10x raskemaks kui mitte poolvõimatuks. Juba üks tolmukübeke võib palju probleeme põhjustada, aga nüüd.... Kui on elutähtsad andmed, siis ei tasu hakata ise põlve otsas lammutama hakata.
|
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
27.09.2010 12:41:23
|
|
|
| kooliraha tuleb sealt hea jah. pakun algatuseks 15 - 20 tuhat.
|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
27.09.2010 16:27:38
|
|
|
| angel kirjutas: |
| Kõvakettas töötab ju tolmuvabas keskkonnas ja kas mitte vaakumis? Ehk siis niisama lahtiselt tal pikka elu ei ole. Proffi tasemel tahakse kettaid vaid lahti tolmuvabas ruumis ja vist isegi mingis "kappis". |
Tolmuvaba, aga siiski mitte vaakum. Vaakum teatavasti soojust ei juhi ja vaakumis oleks võrdlemisi problemaatiline lugemispäid õhkpadjal hõljuma panna
Ketastel on isegi tuulutusavad sees, kust paisuv õhk välja ja jahtumisel välisõhk läbi filtrite sisse pääseb.
Njah, paljusid asju on mõtet ise lahti kiskuda ja remontida, aga kõvakettad sinna hulka ei kuulu. On võrdlemisi huvitav, kuidas üks selline põhitõde päris kõigini pole jõudnud. Isegi koolis räägiti sellest juba ~20 aastat tagasi ja see ei tohiks olla siiani muutunud.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivos
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.04.2004
|
27.09.2010 16:36:28
|
|
|
Avad on rõhkude ühtlustamiseks. Millegipärast paljudele tundub jah, et äkki on väike viga ja saan ise asja korda. Aga võta näpust, paar üleliigset liigutust ja hüvasti andmed.
_________________ Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt. |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
OhMyGod
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2010
|
28.09.2010 00:53:36
|
|
|
Selle tolmu saab ju ära võtta.
Ketas pole tööle läinud ja kriipinud.
Aga kui kiiresti backup teha, kasvõi mingi 300mb ära võtta siis ei tohiks ju midagi hullu olla, sest nii ruttu ta ära ei tohiks rikkuda.
Ja muide mul ei olnud seal vaakumit, sest oli õhuauk ülal servas.
Imho oletame nii, et on tol siis on saad maha puhuda seda mingil määral ju siiski ära ta pole midagi kriipind ja kui ka oleks ega terve info kaotsis ei ole, kuidas siis seletada selliseid asju nagu getdataback from NTFS vms.
Saab ka tagasi kuigi format tehtud nii, et ma loodan et asi pole nii hull.
Aga noh ma loll ja te targemad aga eks näis.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
28.09.2010 08:13:46
|
|
|
| see lahti tegemine ei olnud hea mõte.
|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
28.09.2010 08:46:06
|
|
|
| OhMyGod kirjutas: |
Selle tolmu saab ju ära võtta.
|
Supermees, kes suudab käsitsi ja kettapinda kahjustamata eemaldada osiseid, mida näeb vaid skaneerivas mikroskoobis (läbimõõt 3 nanomeetri kandis pole mingil viisil optiliselt nähtav, sest lainepikkused jäävad röntgenkiirguse vahemikku)
Silmaga nähtav tolm seal ketta peal on sellega võrreldes nagu mäeahelik vs turismibuss.
Briljantsete ideede puistamise asemel ehk viiksid end ise teemaga natuke kurssi? Poleks vist palju palutud või mis?
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
OhMyGod
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2010
|
28.09.2010 14:19:45
|
|
|
Ok, aga kuidas siis töötavad lahtised kõvad kettad olen youtube's näinud, boot'up ja folder delete jne.
Olgugi aga midagi ju peaks kätte saama.
Või on täiesti võimatu?
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
28.09.2010 14:22:48
|
|
|
| OhMyGod kirjutas: |
Ok, aga kuidas siis töötavad lahtised kõvad kettad olen youtube's näinud, boot'up ja folder delete jne.
Olgugi aga midagi ju peaks kätte saama.
Või on täiesti võimatu? |
Kõik mida näidatakse telekas pole ju kah reaalne
Üldiselt ma kaldun arvama, et see ketta lahti tegemine läheb sulle nüüd kena 50K maksma... ehk siis mõtle nüüd hoolega, kas su "homemade porr" on ikka niipalju väärt sellel kettal.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
28.09.2010 14:38:45
|
|
|
omal ajal sai töölgi seda nalja tehtud et kettas lahti ja siis paned usb 'ga külge või siis kui bootiv win ketas siis käima... on uudistatud mida kettas teeb kui seal toimetad jne... aga väga pikka lõbu seal ei ole. Ja sellist nalja on tehtud vaid kettaga mis vaja nagunii minema visata.
Ehk siis jah, saab nõnda asja töös hoida mingi aeg aga pms pärast viska minema. Kui tahad ketast lahti võtta ja remontida siis peaks see toimuma mingis "kappis" kus ei ole tolmu jms võõrkehi ja niiskust.
Kui asi töötab ja väga palju andmeid ei ole seal, vut vut ruttu copy'ma ja vaata et mingid jama peale ei läheks. See olemasolev tolm tea... minema tuulutada ehk (puhuda vist ei maksa, võid "piserdada" kogemata ja osa suruõhke võivad jutte jätta "kondets vms")
Aga kui eluliselt tähtsad andmed peal siis tasuks pöörduda nende poole kes asja professionaalselt lahendavad ja mingi garantii annavad, et asja niisama lauapeal peeti ei keera oma oskamatusest.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivos
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.04.2004
|
28.09.2010 14:40:13
|
|
|
50K on natsa palju pakutud. Hetkel, kui ketta seis vastab piltidel olevale, saaks 5K eest vast tehtud.
_________________ Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt. |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
28.09.2010 14:57:09
|
|
|
| toivos kirjutas: |
| saaks 5K eest vast tehtud. |
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivos
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.04.2004
|
28.09.2010 16:24:35
|
|
|
| Etz kirjutas: |
| toivos kirjutas: |
| saaks 5K eest vast tehtud. |
 |
Mis seal imelikku on? http://www.upload.ee/files/832852/PC040005.JPG.html pealt sai ilusti taastatud 100%. Kah üks tarkpea otsustas sisse kiigata ja näppudega torkida.
_________________ Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt. |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
28.09.2010 16:31:30
|
|
|
| toivos kirjutas: |
| Mis seal imelikku on? |
Hind...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
28.09.2010 16:38:13
|
|
|
Etz: Aga füüsiliste vigastuste korral ongi taastamine kallis lõbu ning tihti ka väga kallis lõbu ning eriolukordades üüratult kallis lõbu. Nii, et spets. taastusfirmade hindadega võrreldes on see 5 tuhat üsna pisike raha.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivos
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.04.2004
|
28.09.2010 16:42:17
|
|
|
| Etz kirjutas: |
| toivos kirjutas: |
| Mis seal imelikku on? |
Hind...  |
Sulle võin kaks korda kallimalt teha
_________________ Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt. |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AJ
HV Guru

liitunud: 03.02.2005
|
28.09.2010 16:46:20
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Etz: Aga füüsiliste vigastuste korral ongi taastamine kallis lõbu ning tihti ka väga kallis lõbu ning eriolukordades üüratult kallis lõbu. Nii, et spets. taastusfirmade hindadega võrreldes on see 5 tuhat üsna pisike raha.  |
Ma ei usu, et Etz seda hinda liiga kalliks pidas.
| Etz kirjutas: |
Üldiselt ma kaldun arvama, et see ketta lahti tegemine läheb sulle nüüd kena 50K maksma... |
_________________ Küsige mida tahate, me vastame mida tahame. |
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
28.09.2010 16:51:18
|
|
|
utoopilised hinnad... imo (see 50k jms) enamus inimesi saadavad isegi väiksemate summadega it osa piixu ja õiendavad kah veel takka et neid tõmmati
ise oletaks, targemad õpetavad kuiv alesti oletan, et sellelt kettalt saab kenasti kõik kätte, juhe külge ja copy'ma. Midagi omapärast sinna peale lisaks ei lenda siis ei tohiks viga olla. Omal riskil, kui oma ketas oleks laseks kaugelt ka õhuga asja pealt puhtaks ja kaan peale. Ning siis võtaks kiiruga kõik ära mis võtta annab.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
28.09.2010 17:03:57
|
|
|
angel: Andmete tähtsus ja väärtus maksab. Ja kui andmete väärtus on miljonites, siis makstakse ka kümneid / või sadu tuhandeid. Vastavalt siis sellele, et kui kutu ketta pealt on vaja andmed veel kätte saada.
A la ühel juhul niisama lahti võetud ja sellega - näiteks - kergelt väänatud kettalt, teisel juhul mingi tulekahju üleelanud kettalt, kolmandal juhul mingi autoga üle sõitmine või mingi plahvatuse üle elanud ketas.
Iga olukord määrab siis selle, et kui palju raha sul olema peab, et andmeid kätte saada.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
28.09.2010 17:19:16
|
|
|
tahanteada,
Ma pidasin seda teenust vähemalt 5-10 korda kallimaks...kui toivos, välja pakkus...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
28.09.2010 17:29:25
|
|
|
Etz: Taastustöö keerukus määrab ikkagi hinna. Ja kui hind liialt kõrgeks kruvitakse ka lihtsama taastuse korral, siis otsitakse mõni konkurentfirma, mis lihtsama tegevuse korral ka vähem raha küsib.
Pole ju mingi keeruline tegevus saata ketast taastamiseks kas Rootsi või Inglismaale või mõnda kolmandasse riiki, kus suured taastusfirmad paiknevad.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
28.09.2010 18:34:20
|
|
|
| angel, küsi ontracki käest pakkumist sellise ketta kirjelduse kohta. 50 k on suhteliselt leebe.
|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
woox2k
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.03.2009
|
28.09.2010 22:27:52
|
|
|
OT. Kui siin juba hinnast räägitakse siis koguaeg huvitanud küsimus palju võiks maksma minna andmete taastamine kettalt millest järgi ainult 2 lahtist platterit? (mitte et vajadus oleks aga endal mingi vana ketta platterid siin vedelevad ilupärast ja koguaeg huvitanud see)
_________________ Mess with the best, die like the rest! |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivos
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.04.2004
|
28.09.2010 22:32:17
|
|
|
Aga sa proovi saata näiteks Seagate datarecovery-sse. Kui ainult paljad platterid saadad, siis nad saadavad need sulle niisama ka tagasi.
_________________ Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt. |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
28.09.2010 22:53:44
|
|
|
oletaks et 50 k läheb suurem töö maksma, ei usu et see konkreetne ketas täitsa piixsus omadega on. saaks aru et siis kui vaja pms ketta sisu ümber tõsta ja kasutada spets "seadeldist" siis võib hakata vaikselt juba lüpsma.
kuulnud et õigetel "taastajatel" on mingi "värk" olemas kuhu pannakse platterid ja siis sealt loetakse inf välja seadme abil mis oskab ise sobiva softiga asja lugeda/või valitakse sobiv firmware plaat vms soft. Igal kettal, ka sama tootja oma, on ju fw jms "süsteem" teine mis suudab ainult seda infi lugeda (õigemini oskab).
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
OhMyGod
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2010
|
28.09.2010 23:45:34
|
|
|
angel,
Sinu pakutu ongi, ega mul sellest kettast peale andmeid suht suva ma ju ennist mainisin kui saaks midagigi kätte ja sama nagu freezeri trikigagi kiiresti copyma, kõike sealt 160gb kätte ei taha saada vb 1gb, ega rohkem ei olegi vaja.
Need dokumendi jne. suurt mahtu ei võta. Downloads kaustast ka suva.
Suured tänud abi eest, et tihedamini backupima ja nii.
Aga kaua jah võtaks see giga copimine, platteri puhastuseta peaks välja vedama juu.
OT:
Ega jah SSD ja pole probleeme.
Aga kurivaim nii kallis.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
woox2k
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.03.2009
|
29.09.2010 01:25:14
|
|
|
| toivos kirjutas: |
Aga sa proovi saata näiteks Seagate datarecovery-sse. Kui ainult paljad platterid saadad, siis nad saadavad need sulle niisama ka tagasi.  |
Huumorit neile siiski on
Aga Teoreetiliselt oleks asi tehtav või see ainult ulmefilmide teema?
Just mõtlen seda osa, et kuna on tegemist 2 platteriga ja need lahus siis lugemiseks peaksid need täpselt üksteise suhtes paigas olema vms... või on selleks ka mingid ulmeprogrammid mis seda oskavad ise sättida?
_________________ Mess with the best, die like the rest! |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivos
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.04.2004
|
29.09.2010 01:28:17
|
|
|
Teoreetiliselt tehtav. Praktiliselt mitte.
_________________ Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt. |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
29.09.2010 06:57:04
|
|
|
Muide - pole sugugi teooria see, et plattereid saab eraldi lugeda. Kui on ikka tulekahjust l2bi k2inud, k6veraks t6mbunud platterid, siis selliseid loetaksegi platteri kylje haaval maha ja tekitatakse taoliselt platterist kujutis mis siis kantakse uuele platterile.
Ja mis Seagatesse puutub, siis nemad pole kah spetsiaal-taastusfirma. Nemad asendavad need 2-3 platterit v6i pead uutega, nemad ei tegele fyysiliselt h2vinud platteritelt info k2ttesaamisega. V2hemalt pole sellest kuulda olnud.
Postitatud mobile device
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivos
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.04.2004
|
29.09.2010 08:43:38
|
|
|
Seagate peaks olema andmete taastamisel hetkel number 2.
_________________ Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt. |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
29.09.2010 09:15:19
|
|
|
Niipalju võib eelnevale lisada, et igasugune "track to track", "sector to sector" jms. kopeerimine ühelt magnetmaterjalilt teisele on teada-tuntud juba oma 100 aastat, ehk siis ajast, kui magnetiline salvestus leiutati ja avastati, et magnetmaterjalil olevat infot saab 1:1-le ümber kopeerida teisele magnetmaterjalile.
Nii, et ei mitte midagi uut siin päikse all - kõik on ammutuntud vana.
-------------------------------------
Sama kehtib ka HDD-de platterite juures - on magnetkettad, kus on sektorid ja trackid ning pole mingi keerukus need tracki- ja sektori-infod üle kanda järgmisele kettale.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivos
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.04.2004
|
29.09.2010 09:22:29
|
|
|
Nu nu. Salvetustihedus on ainult väheke muutunud.
_________________ Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt. |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
29.09.2010 11:44:06
|
|
|
ma kuulnud, et kui platterid loetavad siis spets taastajatel "vahendid" kuhu need platerid panna ja siis loetakse kenasti välja. pms niikaua kuni platerid pulbriks lastud ei ole saadakse asjad kätte, olenevalt sellest siis kui hädasti vaja on. Kui ikka väga väga väärtuslik info siis saadakse see ühel või teisel viisil kätte. Või ei ?
Kui softiga jms "trikkidega" üritad infot kätte saada siis vast jah piirdub asi sellega, oletan, millises olekus on seadme kontroller või siis kuidas nimetada.. op süsteem? riistvaraline vahelüli? . Aga kui kivi terve (ssd, usb mälu) või plater siis on ju info olemas aga peab lihtsalt leidma vahendi kuidas seda uuesti maha lugeda. Ehk siis sama seade mis oskab seda infot töödelda ja edasi anda. muidu oleks eriti lihtne andmete hävitus - viskad kõvaketta kontrolleri minema või siis huvipärast rebid ka pea ära ja vsio... aga vat kõik firmad lasevad ka platerid seebiks, pangad jms asutused kes hoiavad oma kõvakettaid väga hoolikalt.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Miki-Hiir
HV veteran
liitunud: 04.03.2004
|
29.09.2010 12:56:52
|
|
|
| No koduste vahenditega lihtsalt platteri pealt midagi enam ei loe - lugemis/kirjutuspead on ikka nii täpselt platteri pinna suhtes reguleeritud, et kui ketas laiali võetud, siis koduste vahenditega neid enam paika ei säti. Teoreetiliselt muidugi võimalik, praktikas ilma erivahenditeta mitte.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
29.09.2010 13:05:58
|
|
|
no kui sul on seal platteritel juba sellised andmed, et need tuleb ka sellisel kujul taastada, siis vaatab taastaja lakke, ütleb sulle 7 kohalise numbri ja sa lihtsalt maksad. sest trahv on suurem või kadu tuttav disainer sai ühe lennanud ketta pärast reaalselt kahju 1,2 milli. peale seda teab küll, mida tähebdab backup.
|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AJ
HV Guru

liitunud: 03.02.2005
|
29.09.2010 21:33:32
|
|
|
Mul üks tuttav ei uskunud ka backup vajalikksesse. Pärast seda kui ketas jala pange pani ja koos sellega kadus ka magistritöö, oli jutt hoopis teine.
_________________ Küsige mida tahate, me vastame mida tahame. |
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
29.09.2010 21:43:52
|
|
|
ot: ega it mehed ongi ühed liigkasu võtjad ja tropid ning backup jms jura on mõttetu kuniks tõsisemalt kõrvetada saadakse ja siis sitsima tullakse et "aita hädast välja"
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|