Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  Andmete täielik kustutamine? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
X
HV veteran
X

liitunud: 08.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2010 22:48:44 Andmete täielik kustutamine? vasta tsitaadiga

Tere!
Siin alafoorumis on paar sellist teemat küll olnud, aga need üpris vanad. Ise leidsin kaks programmi, mis seda teha võiksid http://www.arvutikaitse.ee/?p=3454, kuid samas soovitatakse ka kõvaketta enda utiliite. Kõvakettaks on mul Samsung SP2514N, kuid Samsungi kodulehelt ei leidnud ma midagi huvitavat, millega kõvaketas 0 täis kirjutada. Teine asi on see, et ma kavatsen seda teha läbi välise kõvaketta karbi abil!
Ideid?
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2010 22:51:59 vasta tsitaadiga

Eraser - boot and nuke disk. 0'e 7x täis ja vsio.

Ise kasutan vana 5.8 versiooni kuna see uus peksis stabiilselt karvast ning tahtis mingil müstilisel põhjusel ka veel netti ronida. + system tray 'st ei tahtnud üldse heaga ära minna ehk siis iga kord kui bootis masin tuli sinna alla.

Ultimate boot cd peal peaks kah mingi asi olemas olema.

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|


viimati muutis angel 14.09.2010 22:52:49, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AJ
HV Guru
AJ

liitunud: 03.02.2005




sõnum 14.09.2010 22:52:30 vasta tsitaadiga

Eraser-it olen kasutanud, see töötab.
_________________
Küsige mida tahate, me vastame mida tahame.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxsimiljo
Kreisi kasutaja
maxsimiljo

liitunud: 15.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2010 22:58:35 vasta tsitaadiga

Full format ei kirjuta 0'idega üle?
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 14.09.2010 23:02:39 vasta tsitaadiga

maxsimiljo kirjutas:
Full format ei kirjuta 0'idega üle?
full format kribib ketta algusesse, et ketas on tühi ja siis otsib bade vms.

edit:

tsitaat microsofti suppordist
tsitaat:
Kui otsustate draivi tavalisel viisil vormindada, eemaldatakse vormindatavalt draivilt failid ja kõvaketast kontrollitakse vigaste sektorite osas. Vigaste sektorite otsimine võtab enda alla lõviosa draivi vormindamiseks kuluvast ajast.

Kiirvormindamise variandi valimisel eemaldatakse vormindamise käigus sektsioonist seal leiduvad failid, kuid ketast ei kontrollita vigaste sektorite osas. Kasutage seda varianti üksnes juhul, kui arvuti kõvaketas on varem vormindatud ja olete kindel, et kõvaketas pole kahjustatud.

Kui installite Windows XP kiirvormindusega vormindatud kettasektsioonile, saate kõvaketast kontrollida ka pärast Windows XP installimise lõpulejõudmist käsuga chkdsk /r.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 14.09.2010 23:04:37 vasta tsitaadiga

Selliselt kettalt saab ka pärast igasugust formatit - nulle täis kirjutatud puhul ikka vähegi asjast matsu jagav tegelane andmed taastada, purusta see ketas füüsiliselt kui seal midagi väga tähtsat on (selle ketta väärdus on olematu), uute väga suurde, 1TB ja suuremate ketaste puhul, pole midagi ülekirjutamise puhul võimalik kuidagi taastada.
_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2010 23:08:30 vasta tsitaadiga

ei tahaks eriti uskuda et teema algatajal nii vajalikud andmed on... 100% kindlus jah lase pulbriks ja sulata ülesse ning viska 10'ne ilmakaare poole tükid.

Aga reaalselt peaks mingi 8x 0'e täis kirjutamine olema piisav et enamasti tava viisidel enam midagi kätte ei saa. Isegi 1x 0'e üle lastes ei tohiks tava taastus programmid andmeid kettalt enam leida. Ise olen lasknud boot and nuke disk'iga, mitte windows vms op sys keskkonnas, 7x 0'idega üle ja valma. Ühe ketta sai sedasi ka töökorda ehk siis vist lasi mingi osa "vigadest" kah 0'i omadega.

Ei räägi mingitest "vanadest magnet võnkete, jälgede" otsimisest vms ulme tehnikatest mis olemas...

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
X
HV veteran
X

liitunud: 08.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2010 23:39:25 vasta tsitaadiga

angel kirjutas:
ei tahaks eriti uskuda et teema algatajal nii vajalikud andmed on... 100% kindlus jah lase pulbriks ja sulata ülesse ning viska 10'ne ilmakaare poole tükid.

Aga reaalselt peaks mingi 8x 0'e täis kirjutamine olema piisav et enamasti tava viisidel enam midagi kätte ei saa. Isegi 1x 0'e üle lastes ei tohiks tava taastus programmid andmeid kettalt enam leida. Ise olen lasknud boot and nuke disk'iga, mitte windows vms op sys keskkonnas, 7x 0'idega üle ja valma. Ühe ketta sai sedasi ka töökorda ehk siis vist lasi mingi osa "vigadest" kah 0'i omadega.

Ei räägi mingitest "vanadest magnet võnkete, jälgede" otsimisest vms ulme tehnikatest mis olemas...

Seda mõtlesid http://en.wikipedia.org/wiki/DBAN?
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 15.09.2010 00:03:38 vasta tsitaadiga

angel: Nuputa, kuidas Profi-taastusfirmad siis taastavad n2iteks mitmeid kordi ylekirjutatud ketastelt n2iteks 3-nda v6i 5-da kihi v6i kuidas nad taastavad tulekahjus h2vinud ketta plaadilt andmed. Ega sa ometi ei arva, et netis oleva laiatarbetarkvaraga...
Kogu selline taastus toimub t2nu sellele, et magnetil on olemas "magnetm2lu" ja see m2letab oma varasemat infot...

Nii nagu kirjutad magnetofoniga magnetlindile ja makil on kustutuspea 2ra v6etud. Kirjuta selliselt 10x lindile ja siis kuula seda linti.

Postitatud mobile device


viimati muutis tahanteada 15.09.2010 00:05:47, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2010 07:09:47 vasta tsitaadiga

ma pidasin silmas Eraser'i programmi intallides valikutesse tekkimise järel Boot and Nuke plaadi tegemis võimalust. Ultimate boot CD'l peaks kah vastav tarkvara olemas olema aga ei mäleta täpselt mis softi seal pakuti.
_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 15.09.2010 07:51:08 vasta tsitaadiga

Niipalju eelnevale lisaks, et tänu ainult sellele, et magnetilisel materjalil on olemas "mälu", millega oma infot mäletab, saabki üleüldse toota lõikvõimalikke makilinte, kõvakettaid jms. tooteid, milles kasutatakse magnetilist salvestust.
Ilma selle "mäluta" kaoks koheselt info pärast kirjutamist ja siis pole enam ka mitte kui midagi maha lugeda. icon_biggrin.gif
--------------------------------------------
Aga see, kas salvestuskiht on sadestatud lindile või kettale, ei oma üleüldse mingit tähtsust. Nii nagu ei oma ka see tähtsust, kas lindile või kettale salvestatakse mingit analoog- või digitaalsignaali. Mõlemal juhul on tulemus täpselt ühtmoodi, et:
- on olemas viimane, kõige tugevama signaaliga, salvestuskiht
- ja on olemas sellest varasemad, järjest nõrgeneva signaalitugevusega salvestuskihid.

Nii, et paratamatud, käsikäes käivad nähtused:
- et tänu magnetmaterjali "mälule" on võimalik salvestusprotsess
- ja et tänu sellele samale "mälule" on hiljem võimalik varasemaid salvestuskihte taastada.

Iseasi, et kui keerukat ja kallist tehnikat selleks vaja on ning, et kui palju selleks taastamiseks aega kulub - on see näiteks kuu-paar või siis kasvõi paar aastat vms...
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
toivos
Kreisi kasutaja
toivos

liitunud: 13.04.2004




sõnum 15.09.2010 08:47:54 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
angel: Nuputa, kuidas Profi-taastusfirmad siis taastavad n2iteks mitmeid kordi ylekirjutatud ketastelt n2iteks 3-nda v6i 5-da kihi v6i kuidas nad taastavad tulekahjus h2vinud ketta plaadilt andmed.
Saa lõpuks aru, et ülekirjutatud andmeid ei taasta ükski profifirma kah. See võis vanadel aegadel nii olla, praegu enam ei ole. Sa tee eksperiment ja küsi hinnapakkumist neilt profifirmadelt. Aga tulekahjus, kui magnetmaterjalil temp ei ületa tema Curie temperatuuri, siis data ei kao kuhugi.
_________________
Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 15.09.2010 09:44:58 vasta tsitaadiga

Väike ülesanne Lp. Oponentidele:
1. On tulekahjus hävinud ketas ning selle platterid on tugevalt kõverad ja "propelleris".

2. Ülesanne: Sellelt kettalt info kättesaamine, aeg ja vahendid piiratud pole.

Head ülesande täitmist. icon_biggrin.gif
------------------------------------------
Ja kes natuke mõtiskleb, saab peagi aru, et ega muud lugemismeetodit polegi, kui et maha lugeda iga biti signaalitugevus ja selle baasil vajalik tulem saavutada. beer_yum.gif icon_smile.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2010 09:58:12 vasta tsitaadiga

Et nagu kui muidu on biti seis 1 või 0 siis osad bitid võivad olla 0,693 või koguni 0,1132?
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
toivos
Kreisi kasutaja
toivos

liitunud: 13.04.2004




sõnum 15.09.2010 10:28:44 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Väike ülesanne Lp. Oponentidele:
1. On tulekahjus hävinud ketas ning selle platterid on tugevalt kõverad ja "propelleris".

2. Ülesanne: Sellelt kettalt info kättesaamine, aeg ja vahendid piiratud pole.

Nii palju kui mina olen profi taastajate kogemusi kuulnud:Siis kui data on veel platteritel olemas-platterid ei ole veel tempist kõveraks läinud ja ei ole propelleris. Kui juba on propelleris, siis temp käis üle Curie temperatuuri ja datat enam platteritel ei ole.
_________________
Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2010 00:11:34 Re: Andmete täielik kustutamine? vasta tsitaadiga

X kirjutas:
Tere!
Siin alafoorumis on paar sellist teemat küll olnud, aga need üpris vanad. Ise leidsin kaks programmi, mis seda teha võiksid http://www.arvutikaitse.ee/?p=3454, kuid samas soovitatakse ka kõvaketta enda utiliite. Kõvakettaks on mul Samsung SP2514N, kuid Samsungi kodulehelt ei leidnud ma midagi huvitavat, millega kõvaketas 0 täis kirjutada. Teine asi on see, et ma kavatsen seda teha läbi välise kõvaketta karbi abil!
Ideid?
Kuidas ei leidnud? Nii ES-Tool kui vana HUTIL sisaldavad zero fill tegemise võimalust, seda nimetatakse seal vana traditsiooni järgi low level formatiks. Pärast sellega üle laskmist ei taasta enam midagi.
Aga kui tahad aega viita ja random dataga üle kirjutada, siis kasuta HD Tune Pro trialit.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
X
HV veteran
X

liitunud: 08.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2010 18:57:04 vasta tsitaadiga

Kumb see mõttekam on, kas ES-Tool või HUTIL?
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2010 19:14:03 vasta tsitaadiga

Mis on mõttekam, seda mina ei tea, aga on veel CD plaadi pealt käima minev Linux ja käsk dd, näiteks
dd if=/dev/zero of=/dev/hda
dd if=/dev/random of=/dev/hda
dd if=/dev/urandom of=/dev/hda
Aga kas hda või sda või miskit muud, seda pead ise vaatama.
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HellWalKeR
HV kasutaja
HellWalKeR

liitunud: 20.11.2006




sõnum 16.09.2010 19:36:13 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Nuputa, kuidas Profi-taastusfirmad siis taastavad n2iteks mitmeid kordi ylekirjutatud ketastelt n2iteks 3-nda v6i 5-da kihi Postitatud mobile device


Siis võiks teha ka kallid kõvakettad nii tundliku aparatuuriga. 2TB kettast saaks 2-10TB ketas, ainult vanemad failid hakkavad vaikselt kaduma.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 16.09.2010 20:18:15 vasta tsitaadiga

HellWalKeR kirjutas:
tahanteada kirjutas:
Nuputa, kuidas Profi-taastusfirmad siis taastavad n2iteks mitmeid kordi ylekirjutatud ketastelt n2iteks 3-nda v6i 5-da kihi Postitatud mobile device


Siis võiks teha ka kallid kõvakettad nii tundliku aparatuuriga. 2TB kettast saaks 2-10TB ketas, ainult vanemad failid hakkavad vaikselt kaduma.

2TB kettad nii tehtud ongi, kasutatakse ära kõik kihid, taastada oli võimalik ainult vanu klasssikalisi kettaid, see teema algataja kõvakettas peaks just nende vanade ketaste hulka kuuluma mida sai edukalt taastada.
Teemaalgataja võiks ju nii proovida, algul kirjutab ketta üle ja siis proovib näiteks GetDataBack abil kettast taastada, kui midagi ei leita, mida taastada, siis ei leia ka miski teine taastus programm sealt midagi.

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 16.09.2010 20:48:04 vasta tsitaadiga

Vaatan, et asi on huvitav - vanasti, nii a 15 aastat tagasi räägiti Turvakoolitustel seda, et ketas tuleb 10-20x üle kirjutada, et kettal olev info muutuks "müraks" ja et sellest "mürast" ei saadaks infot enam taastada.

Ning et tänapäeval pööritatakse silmi, et oi - aitab paarist ülekirjutuskorrast, et keegi enam rohkem midagi kätte ei saa. icon_smile.gif
---------------------------------------------
Aga see on selge, et mida nõrgema signaalinivooga info salvestatakse, seda nõrgem on ka magnetilise materjali "mälu" ning seda kergemini ja kiiremini see "mälu" ka selle info ise "ära unustab".
S.t. iseenesest hävivad failid, kataloogid, ketta piirkondade saladuslikud muutumised "Bad Sektoriteks" jms.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 16.09.2010 22:28:04 vasta tsitaadiga

kõige turvalisem on ikka nii, et lammutad ketta lahti ja pistad platterid mikrouuni, küpsetad täisvõimsusel max ajaga, siis mixerisse igaks juhuks ja peenestad, kuni ühtlaselt peenike pulber, siis veel igaks petteks veel pliita alla ja tuhaga komposti.

PCB oleks ka hea ahju pista või koguni koos platteritega mikrouuni, mixerisse ja ahju panna, mine tea, mis sealt cachest või bufferist kätte võib saada.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
X
HV veteran
X

liitunud: 08.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2010 14:44:47 vasta tsitaadiga

Ütleme, et kui ma teen ES-Tooli-ga low level formatit, siis mis programmiga oleks pärast hea kontrollida, kas jäi midagi alles või mitte. Selles mõttes, et mingid operatsioonisüsteemi ma peale enam pärast panna ei tahaks. Siit ma midagi leidsin http://www.runtime.org/peb.htm, aga see üsna keeruline.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
toivos
Kreisi kasutaja
toivos

liitunud: 13.04.2004




sõnum 17.09.2010 15:10:26 vasta tsitaadiga

X kirjutas:
Ütleme, et kui ma teen ES-Tooli-ga low level formatit, siis mis programmiga oleks pärast hea kontrollida, kas jäi midagi alles või mitte. Selles mõttes, et mingid operatsioonisüsteemi ma peale enam pärast panna ei tahaks. Siit ma midagi leidsin http://www.runtime.org/peb.htm, aga see üsna keeruline.
Peale ES-Tooli Low-levelit ei leita kettalt enam midagi. Võid vaadata suvalise Disk Editoriga. Google andis esimeseks http://mh-nexus.de/en/hxd/.
_________________
Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
veikovx
HV vaatleja
veikovx

liitunud: 29.07.2006




sõnum 17.09.2010 15:22:23 vasta tsitaadiga

X kirjutas:
Ütleme, et kui ma teen ES-Tooli-ga low level formatit, siis mis programmiga oleks pärast hea kontrollida, kas jäi midagi alles või mitte. Selles mõttes, et mingid operatsioonisüsteemi ma peale enam pärast panna ei tahaks. Siit ma midagi leidsin http://www.runtime.org/peb.htm, aga see üsna keeruline.

Hirens on üks variant, kas USB-lt (antud link) või lihtsalt CD-le kõrvetades.
Too annab bootides DOS tööriistade valiku ning MiniWinXP ja MiniLinux (otse pulgalt/plaadilt OS). Tol võiks äkki isegi DOS toolide (ei vaja operatsioonisüsteemi käivitamist/olemasolu) hulgas mõni programm olema, mis andmeid kettalt taastaks/loeks.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2010 15:41:47 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
Mis on mõttekam, seda mina ei tea, aga on veel CD plaadi pealt käima minev Linux ja käsk dd, näiteks
dd if=/dev/zero of=/dev/hda
dd if=/dev/random of=/dev/hda
dd if=/dev/urandom of=/dev/hda
Aga kas hda või sda või miskit muud, seda pead ise vaatama.
 


dd puhul peaks vist vaikimisi paketisuurust suurendama kõvasti, sest vaikimisi suurusega on töökiirus tattaeglane võrreldes misiganes muu vahendiga?
Lasin ise ühe 250Gb ketta dd-ga huvi mõttes üle, aga see sügas ketast vist paar ööpäeva jutti ja ma kahtlustan just liiga väikest paketisuurust ühe põhjusena.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ferry
HV vaatleja

liitunud: 26.01.2010




sõnum 17.09.2010 15:51:13 vasta tsitaadiga

Tundub, et teemaalgatajal on tõsine mure (lasteporno ja puhkuse pildid näiteks), aga teie siin heietate juba mitmendat päeva. Ukse taga juba koputatakse, kiirustage lahendusega.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2010 16:18:57 vasta tsitaadiga

Haa-haa, jube naljakas. Ma naeran end ribadeks praegu.
Kui tegemist ketaste käest-kätte rändamisega (müük, kinkimine, garantiisse saatmine), siis on andmete hävitamine sisuliselt kohustuslik tegevus, eriti kui veel mõne asutusega tegemist. Muidu võivad tõesti jõuorganid ukse taga koputada varsti, kui sinu käest on kellegi andmed pahategijate kätte rännanud ja need on neid kurjasti kasutanud või siis sinuna esinenud pahanduste tegemisel. Identiteedi ja isikuandmete vargus ei ole nali. Seda võivad naljana võtta vaid lihtsameelsed tobukesed.

Ah soo, SSL, TLS krüpteeringu kasutamine andmevahetusel ja igasugune paroolide ja ID-kaartidega jändamine on ka muidugi ainult lastepornoga tegelejate jaoks, eks ole? Kui oled puhas poiss ja seadusi ei riku, siis ei ole sul midagi varjata - käid tänaval aadamülikonnas ja pangakoodid on kirjutatud persekannikate peale.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 19.09.2010 16:03:44, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2010 21:37:52 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Väike ülesanne Lp. Oponentidele:
1. On tulekahjus hävinud ketas ning selle platterid on tugevalt kõverad ja "propelleris".

2. Ülesanne: Sellelt kettalt info kättesaamine, aeg ja vahendid piiratud pole.

Head ülesande täitmist. icon_biggrin.gif
------------------------------------------
Ja kes natuke mõtiskleb, saab peagi aru, et ega muud lugemismeetodit polegi, kui et maha lugeda iga biti signaalitugevus ja selle baasil vajalik tulem saavutada. beer_yum.gif icon_smile.gif

Et nagu kui muidu on biti seis 1 või 0 siis osad bitid võivad olla 0,693 või koguni 0,1132?
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
X
HV veteran
X

liitunud: 08.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.10.2010 09:48:19 vasta tsitaadiga

Hirens-i puhul ma hästi ei saa aru, mida ma pean cd peale kirjutama ja HxD puhul ma ei saa aru, kas seda saab kasutada, kui operatsioonisüsteemi pole peal. Tegelikult mul peaks üks Ubuntu 10.04 LTS Live CD olema, et äkki sellel on mõni programm, millega saaks data-t kontrollida.


Edit: Tegin estooliga low level formatit, kokku tegi ca 20h. Lõpus oli kirjas, et low level format complete, no errors, ESC to stop (ESC nuppu vajutasin alles 3.30h pärast, igaks juhuks). Vajutasin ESC nuppu, jõudsin tagasi estooli menüüsse, väljusin sealt, panin sisse win xp plaadi ja hakkasin xp peale panema, aga windowsi enda formati ajal väitis windows, et ketas on vigane ja ei saa faile peale panna. Kas pärast low level formatit oleks pidanud veel midagi estoolis tegema?
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 22.10.2010 14:19:13 vasta tsitaadiga

X kirjutas:
........ panin sisse win xp plaadi ja hakkasin xp peale panema, aga windowsi enda formati ajal väitis windows, et ketas on vigane ja ei saa faile peale panna. Kas pärast low level formatit oleks pidanud veel midagi estoolis tegema?

Arvata võib, et see Samsungi ketas oli enne seda formati vigane, Wundowsi oleksid peale saanud kui kettalt kõik vanad partitsionid ära kustutad ja seejärel kettale kiire formati teed, mitte seda mida XP vaikimisi installi ajal pakub, peale Windowsi paigaldamist aga tuleb Windowsi oma tööriistadega kettale koheselt täielik ketta tõrkekontroll teha

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
X
HV veteran
X

liitunud: 08.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.10.2010 16:58:15 vasta tsitaadiga

Ausalt, ma ei saanudki aru, mida sa soovitad? Samsungi estool ei leidnud mitte ühtegi viga! Ma hästi ei usu, et kui ketas enne low level formatit korrektselt töötas, et pärast kogu ketas kasutamiskõlbmatu oleks.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 22.10.2010 17:05:30 vasta tsitaadiga

X: Teatud olukordades on isegi olukord võimalik, kus enne op. süteemi plaadi töölepanekut tuleb mõne formaatimisprogrammiga see ketas üle formaatida kas NTFS-iks või FAT32-ks.

ja tundub, et ka sul on praegu nii ja seetõttu Win õiendab, et ei saa installi teha.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
X
HV veteran
X

liitunud: 08.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.10.2010 16:55:24 vasta tsitaadiga

Üritasin teha partitsiooni Paragon Partition Manageriga, aga see ei aidanud. Siis proovisin teha Windows XP setupis quick formatit ja sellepealt läks lõpuks tööle.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 23.10.2010 17:13:03 vasta tsitaadiga

X kirjutas:
.... Siis proovisin teha Windows XP setupis quick formatit ja sellepealt läks lõpuks tööle.

Mida mina siis enne soovitasin, et tee kiire format, nüüd tee kettale täielik kontroll, kas pean sellele ka inglis keelse vastse leima

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
X
HV veteran
X

liitunud: 08.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2010 19:36:14 vasta tsitaadiga

Ma kontrollisin enne estoolis oleva drive diagnostic kõvaketta üle, pärast low level formatit. Kuid jah, vabandan, ei pannud seda quick format soovitust tähele. Kuid proovin ka windowsi enda tõrkekontrolli.


Edit: Aru ei saa ma sellest, miks pärast low level formatit on vaja teha kindlasti quick format, et windows xp peale panna? Tavalise formati ja quick formati vahe on lihtsalt see, et üks kontrollib bad sektoreid ja teine mitte, aga millegi pärast default formati lõpetamisel teatab windows, et see ketas on loetamatu? Quick formati puhul oli kõik korras. Sama lugu on siis, kui teha Windows recovery consolis C:/Windows/format C:, ning pärast seda üritada windows peale panna läbi full formati?
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2010 21:23:45 vasta tsitaadiga

Ah soo, ESTOOL ei leidnud midagi, aga Windows pipardab? Saad ehk ketta SMART andmeid näidata meile?

Kas ketas on BIOS-is pandud IDE modes töötama?

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
X
HV veteran
X

liitunud: 08.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2010 13:05:15 vasta tsitaadiga

Minu meelest kõvaketas ei saagi nagu muud moodi töötada kui IDE modes, SATAt emaplaat ei toeta. SMART andmeid peab uurima, läheb aega.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 28.10.2010 17:18:51 vasta tsitaadiga

X: Kui Win-i Full Formaadi Skänni ajal / või järel öeldakse, et "kutu ketas", siis see on ka kutu ketas, koos füüsiliselt segi (kraabitud) sektoritega.

Nii, et sellele kettale sul küll Win-i installida ei tasuks. Äärmisel juhul kasutada ehk mõneks vähekasutatavaks Backup-kettaks.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2010 17:19:37 vasta tsitaadiga

tahanteada, ära rohkem peale võta icon_exclaim.gif
Sa soovitad inimesel vigase ketta endale Backup kettaks võtta... icon_eek.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 28.10.2010 17:40:27 vasta tsitaadiga

Etz: Halvasti lugesid icon_smile.gif - vähekasutatavaks Backup kettaks.
Ehk siis selliseks kettaks, kus mitteolulist või ajutist kraami peal hoitakse.

Lisaks veel see, et kui on Boot-sektori vigastustega ketas, siis selline võib töötada näiteks ajutise, vähekasutatava USB-välikettana veel pikki aastaid.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2010 19:01:52 vasta tsitaadiga

tahanteada, loe oma eelmine post palun ise nüüd kah korra korralikult läbi, ei saa just öelda et sa ennast kõige selgemini seal väljendasid.
Samuti milleks üldse backuppida mitteolulist kraami... icon_rolleyes.gif

Aga selle kohapealt, et endalgi jookseb üks vigase bootsectoriga 80GB ketas ühes masinas lihtsalt data kettana, rohkem tal bad`e pole ja pole neid ka 5a jooksul ka juurde tekkinud.
Kord ööpäevas tehakse naguinii selle contentist backup, nii et pole muret väga icon_wink.gif
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 28.10.2010 19:12:09 vasta tsitaadiga

Etz: Aga eks seda peab siis arvutiomanike käest küsima, miks nad oma kettaid täis kirjutavad kraami, mida kordagi ei kasutata - mingid sajad ja tuhanded filmid, mingite programmide allatiritud kümned ühesugsed koopiad jms. icon_wink.gif

Ketaste taastamisel on see hästi näha, kui küsitakse, et kas saab kätte seda ja seda - ülejäänu pole oluline, kuna see on mittevajalik kraam.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2010 22:08:39 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
X: Kui Win-i Full Formaadi Skänni ajal / või järel öeldakse, et "kutu ketas", siis see on ka kutu ketas, koos füüsiliselt segi (kraabitud) sektoritega.

Nii, et sellele kettale sul küll Win-i installida ei tasuks. Äärmisel juhul kasutada ehk mõneks vähekasutatavaks Backup-kettaks.

Otsi endale üks kaev, nuta see täis ja upu sinna koos oma idiootse soovitusega. Vigane ketas backup-kettaks - mees, mida piixu??
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
X
HV veteran
X

liitunud: 08.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2011 18:59:14 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Ah soo, ESTOOL ei leidnud midagi, aga Windows pipardab? Saad ehk ketta SMART andmeid näidata meile?

Kas ketas on BIOS-is pandud IDE modes töötama?

Äkki oskate öelda, kust ma SMART andmed leida võiksin?
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2011 20:52:07 vasta tsitaadiga

HD Tune Pro
AIDA32
Lavalys Everest
AIDA64 Extreme Edition

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
X
HV veteran
X

liitunud: 08.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2011 18:27:13 vasta tsitaadiga

Smart andmed: http://www.upload.ee/image/1079224/s.m.a.r.t.JPG.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
toivos
Kreisi kasutaja
toivos

liitunud: 13.04.2004




sõnum 26.01.2011 19:31:00 vasta tsitaadiga

Staatuses on ju kõik kirjas.
_________________
Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2011 20:29:28 vasta tsitaadiga

Nagu staatuses kirjas - kõige tõenäolisemalt kaabel vigane. Muud andmed on igati OK.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
X
HV veteran
X

liitunud: 08.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2011 20:02:21 vasta tsitaadiga

Proovisin kahte teist IDE kaablit, sama viga. Vahetasin IDE emaplaadi porti, ikka sama viga. Panin kõvaketta teise arvutisse, ikka sama viga. Kusjuures tollel teisel arvutil näitas ka teisel kõvakettal sama viga, numbrid polnud küll päris samad. Kahel Lenovo sülearvuti kõvaketastel, aga ei olnud ühtegi viga. Googeldades on teistelgi samu probleeme ja lahendust pole leitud. Samas pole nagu muid erilisi vigu märganud. Windows pipardab tavaliselt siis ,kui üritada olemasolevat partitsiooni formattida, kui kustutada partitsioonid ja teha uued, siis probleemi polnud.

Edit: http://web.zone.ee/tonnivark/aida.JPG aida64 ehk endine everest ei näita midagi hullu. Panin kõvaketta teise emaplaadi peale ja kordasin sama protsessi, mida tegin vana emaplaadiga ning seal ei esinenud mingeid probleeme. Järeldan kogu sellest jamast, et emaplaat teeb tsirkust, sest lisaks windowsi formaatimisel tekkinud jamadele, jamas arvuti ka windowsi peale panekul erinevate erroritega ning hiljem kui windows juba peal oli, ei buutinud pärast restarti arvuti ennast ülesse.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  Andmete täielik kustutamine?
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.