|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kas kasutad rattakiivrit? |
| Kasutan. |
|
44% |
[ 88 ] |
| Plaanin kasutama hakata, kui ... (täpsistan teemas) |
|
8% |
[ 16 ] |
| Ei kasuta, sest kiivriga pole enam lahe |
|
21% |
[ 42 ] |
| Ei kasuta, sest ... (täpsustan teemas) |
|
25% |
[ 50 ] |
|
| hääli kokku : 196 |
|
| autor |
|
fic
HV kasutaja

liitunud: 16.08.2004
|
20.07.2010 23:51:49
|
|
|
| Erx15 kirjutas: |
| Nii, sõber ostis kuu aega tagasi omale uue ratta, Trek 3900 disc ning sellega selline probleem et tagaratas "viskab" ning pidurdades tekib kriuksumise taoline heli, umbes nagu lõikaks või saeks trossi vms., mis on väga ebameeldiv ja kahtlane heli. Rattaga sai just käidud ka hoolduses, seal aga ei võetud seoses sellega midagi ette. Kas keegi oskab probleemile järsku lahenduse leida? |
Rattal garantii on ju. Tehku korda või vahetagu välja. Rumm või midagi tõenäoliselt.
_________________ PhotograFICal |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Erx15
HV kasutaja

liitunud: 09.08.2008
|
21.07.2010 00:13:39
|
|
|
| No probleem selles et mitu korda oleme erinevates rademarides käinud juba, seal öeldi, et on normaalne, et niimoodi natuke viskab(endal on olnud rumm katki, nii et tan, kui hull võib asi olla) aga samas ikkagi kasvõi seda plastik ketast jälgides, mis on ammasrataste taga on näha, et viskab. Samuti kas see on normaalne et ketaspidurid niimoodi häälitsevad?
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libe
kvaliteetne mees

liitunud: 04.11.2001
|
21.07.2010 09:33:47
|
|
|
| Erx15 kirjutas: |
| Nii, sõber ostis kuu aega tagasi omale uue ratta, Trek 3900 disc ning sellega selline probleem et tagaratas "viskab" ning pidurdades tekib kriuksumise taoline heli, umbes nagu lõikaks või saeks trossi vms., mis on väga ebameeldiv ja kahtlane heli. Rattaga sai just käidud ka hoolduses, seal aga ei võetud seoses sellega midagi ette. Kas keegi oskab probleemile järsku lahenduse leida? |
endal sama jant, kuid rattaviskumist näed, kui asetad pöidla vasta raami ja jälgid kas pöid ka viskab - tõenäoliselt on lihtsalt kumm kehvasti peale pandud ja tundub justkui oleks ratas kaheksa
seda tagumist plastketast pole üldse pointi vaadata, see on alati kõver
teine asi, mida sõber selgitas, siis need odavad klotsid, mida ratastel kasutatakse kipuvadki tegema seda lolli häält, puhtalt klotsi koostises kinni - kui näiteks ketas kuumaks ajada, siis pidur enam seda häält ajutiselt ei tee
olen seda ise häälestada üritanud ja lasin ka esinduses vaadata, aga sellel tulemust ei olnud
kusjuures peale ostu esimene nädal oli vaikne, kuid siis muutus intensiivseks - nüüd peale 500km sõitu teeb tagumine pidur vahel harva seda heli
_________________ ☠ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
haigo
HV veteran

liitunud: 05.07.2002
|
22.07.2010 12:18:48
|
|
|
| Erx15 kirjutas: |
| Nii, sõber ostis kuu aega tagasi omale uue ratta, Trek 3900 disc ning sellega selline probleem et tagaratas "viskab" ning pidurdades tekib kriuksumise taoline heli, umbes nagu lõikaks või saeks trossi vms., mis on väga ebameeldiv ja kahtlane heli. |
Ketta pidurduspind puhasta ära, atsetooniga vms. Klotsid võiks ka kergelt liivapaberiga üle tõmmata, kui kätte saad.
Jutu järgi tundub, et hammakad vänderdavad, mitte jooks.
|
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kassmees
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.01.2007
|
25.07.2010 17:39:55
|
|
|
Huvitav, millised kolmekäigulised, rummusisese vahetajaga aparaadid sobiksid kõige paremini matkamiseks? Mul endal vedeleb siin 2 isendit. Üks on Shimano rummuga, veljemõõt 27x1(1/2) tolli, teine on Torpedo, veljemõõduga 26 tolli (59 cm). Mõlemad rattad on vana rootsi raud, lihtsalt Shimano rummuga isendi raam on üsna jäik, Torpedo rummuga isendil aga tuntavalt vedel ja seetõttu ma heameelega sätiksin sõitma just Shimano rummuga voki. Shimano rummuga olen kunagi sõitnud kah - saab liikuda küll, kuid originaalhammasrattaga oli esimene käik mu jaoks liiga jõuetu ja kolmas liiga kiire. Võibolla suurem hammasratas annaks mugavust juurde... Torpedo rummu pole ma kasutanud.
Kunagi oli mul üks Torpedo rummuga ratas, tolle sain suurema tagumise hammasratta paigaldamisega täitsa matkakõlblikuks ja käisin sellega retkedel ka.
Esialgu katsetaks lihtsalt huvi pärast.
|
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ivokas
HV veteran

liitunud: 14.10.2006
|
25.07.2010 19:32:10
|
|
|
Kassmees, mu rattal 28" velje all ja kolmene shimano nexus rummus. Pole veel sellist mäge ette sattunud, et käekõrval oleks lükanud ratast. Minu jaoks vähemalt on ülekanded igati sobivad.
_________________ Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta! |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kassmees
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.01.2007
|
28.07.2010 20:39:12
|
|
|
| Sisemise vahetajaga rummude kohta küsiks veel, et kas eri tüüpi rummude sisusid saab omavahel ka vahetada? Näiteks Shimano sisu pista Torpedo rummu jne?
|
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etsike
HV veteran

liitunud: 24.12.2004
|
28.07.2010 22:16:32
|
|
|
| Kassmees, ei saa. Isegi ühekäiguliste rummude puhul õnnestub see harva.
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tanel98
HV kasutaja

liitunud: 04.03.2006
|
29.07.2010 10:51:40
|
|
|
Spoiler 
Keegi siit foorumsit sellist ratast ka väntab?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ramones
HV Guru

liitunud: 09.07.2004
|
29.07.2010 11:10:30
|
|
|
tanel98, pidureid polegi sellel asjal?
|
|
| Kommentaarid: 76 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
75 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tanel98
HV kasutaja

liitunud: 04.03.2006
|
29.07.2010 11:17:37
|
|
|
nop, pidureid pole. Ma ei tea, kuidas seda korrekses terminoloogias väljendada, aga põhimõtteliselt on kinnine rumm vms, et kui pedaalid käivad ringi käib ringi ka tagaratas ükskõik kumba pidi siis. Kui käib ratas ringi siis käivad pedaalid ringi. Kui jala muskel on suur, siis lihtsalt surud pedaalidega liikumise suunale vastu ja kas siis võtab hoogu väiksemaks või eriti suure muskliga võid blokki ka lasta.
Pole ise veel finantsi leidnud, et valmis ratas osta ja isetegemiseks ei jäänud suve alguses aega ega võimalust. Aga ehk järgmisel hooajal.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etsike
HV veteran

liitunud: 24.12.2004
|
29.07.2010 11:44:39
|
|
|
| Põhimõtteliselt on tegu fixed-gear rattaga, nagu eelpostitaja kirjeldas. Siin-seal maailmas on need viimastel aastatel moodi tulnud, ka Eestis, siin on vast saja ringis sellistega ringi sõitjaid, olen isegi proovinud aga pole minu maitse. Plussideks loetakse neil ülimat lihtsust ehk on minimaalselt kõike, trikke saab nendega teha ja muidu lahe olla. On ka miinuseid, mis neid ebapraktiliseks teevad, nimelt üks käik, mis on umbes 2:1'le suhtega, see aga tähendab et väga kiiresti ei saa sõita, sest vändata ei jaksa nii kiiresti. Kiirema ülekande puhul aga jällegi ei jaksaks piduridada (tagaratta blokeerimist kutsutakse skid'imiseks). Suurtel puristidel puuduvad ka pidurid (ainus aeglustusmeetod on siis pedaalide jalgadega aeglustamine/kinni hoidmine), kes nii kõva mees pole neil on tavalised pidurilingid-trossid-pidurid vähemasti ees. Ja kuna pedaalid käivad ringi koguaeg, siis sisekurvis olevat pedaali ülal hoida ei saa, järeldusi tehke ise. Üldiselt on tegemist üsnagi ohtlike ratastega, seda ka muudel põhjustel. Ja rattad millel pidureid pole on liikluseeskirja mõistes tehniliselt mittekorras ja mõnel pool maailmas politsei neid ka kimbutab, Eestis pole seda veel kuulnud.
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tanel98
HV kasutaja

liitunud: 04.03.2006
|
29.07.2010 18:38:00
|
|
|
Kirjutatud on ka Ekspressis, Sahtlis ja usun, et ka mujal. Netis juba suht palju know-how-d ka Eestikeelset. Aga huvitab just see, et kas siit ka keegi sõidab? Kui jah, siis millega? Välismaa kompliit, ise kokkupandud moodne ratas või vene rattast ehitatud?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
01.08.2010 12:11:55
|
|
|
Kust saab pildil ülal olevat asja lenksu külge ja kuidas seda nimetatakse?
|
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
friik1
HV Guru

liitunud: 18.06.2004
|
01.08.2010 12:13:57
|
|
|
| von Wu, mul üks on. Peab küljeluuga nõu pidama, kas ka üle on.
|
|
| Kommentaarid: 195 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
170 |
|
| tagasi üles |
|
 |
waux
HV Guru

liitunud: 01.07.2006
|
|
| Kommentaarid: 611 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
505 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ernits
HV veteran

liitunud: 12.02.2006
|
01.08.2010 18:15:20
|
|
|
E: Krt, vale teema Jalgrattad on lahedad
viimati muutis Ernits 01.08.2010 19:09:43, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 99 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Nastix
HV kasutaja
liitunud: 22.02.2003
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
haigo
HV veteran

liitunud: 05.07.2002
|
01.08.2010 22:50:10
|
|
|
| von Wu kirjutas: |
Kust saab pildil ülal olevat asja lenksu külge ja kuidas seda nimetatakse?
|
Sellise asja saad Hawaii'st 490.- ga
ja sellise 950.-ga
|
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
02.08.2010 00:07:48
|
|
|
Aitäh. Kui kunagi kuhugi linna satun, siis uurin.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kassmees
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.01.2007
|
11.08.2010 22:53:01
|
|
|
Uploaded with ImageShack.us
Võtsin ette ja tegin sellise riistapuu korda. Sellel olid paljud liikuvad osad nii kehvas seisus, et tuli üksjagu juppe osta ja tagarummu pidin laskma mehaanikutel sättida, et jalgpidur taas tööle saada. Kokku läks sellele vokile umbes 450 krooni. Ostetud sai uus väliskumm taha, uued lohvid, käigutross koos kõriga+rummu juurde käivad jubinad. Eesmärk oli esialgu likvideerida vaid ohtlikud ja segavad vead (sellele see raha kuluski) ja kus oli võimalik kasutada endal vedelevaid (tasuta kogutud) juppe, sinna ma need ka panin. Näiteks on käikari lingi asemel MTB esivahetaja rutska, millel näidik annab teada, milline käik parasjagu sees on. Tõsi küll, selle ratta juures number 1 tähistab kolmandat ja number 3 esimest käiku. Aga töötab, nagu peab, see on põhiline. Varasema 18 hambaga tagumise hammaka asemele panin paar hammast suurema, kuid on tunne, et võiks olla veel suurem - kolmas käik on liiga kiire.
Üks rootslaste kolmekäiguline on mul veel ootamas, millal keegi talle käpad külge paneb.
|
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Timberg
ööKARU

liitunud: 27.06.2003
|
15.08.2010 15:19:30
|
|
|
Kust võiks saada uue stemi jalgrattale? Mudel gt agressor 2.0 vms. Mõõtudest ei oska veel rääkida. Tahaks lenksu kõrgust muuta, praegu pole see võimalik. Ei teagi, kas mõttekam osta täiesti uus linnaratas või üritada vana maastikuratast "modida" - eesmärk mugavamalt linnas lühikesi maid sõita. EI ole vaja enam metsas kihutamiseks ratast
|
|
| Kommentaarid: 341 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
272 |
|
| tagasi üles |
|
 |
explode
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.12.2005
|
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
15.08.2010 17:22:50
|
|
|
Linnas on amort vägagi omal kohal. Ilma esiamordita ei jää kätest midagi järgi, peenemad rehvid alla ja läheb küll.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
explode
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.12.2005
|
15.08.2010 17:30:59
|
|
|
Kuidas kellelegi. Paljud eelistavad linnarattale kõvakahvlit. Ise sõidan ka ainult amordiga.
_________________ E30 |
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ramones
HV Guru

liitunud: 09.07.2004
|
15.08.2010 18:04:33
|
|
|
Ma küll ei kujuta ette linnas ilma amordita sõitmist. Teed on igasuguseid konarusi ja auke täis, et peksab käed ikka korralikult ära
|
|
| Kommentaarid: 76 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
75 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ivokas
HV veteran

liitunud: 14.10.2006
|
15.08.2010 18:08:18
|
|
|
| Ramones kirjutas: |
Ma küll ei kujuta ette linnas ilma amordita sõitmist. Teed on igasuguseid konarusi ja auke täis, et peksab käed ikka korralikult ära  |
Sõltub rattast. Minu omal raskust langeb kätele vähe ja pole mingit probleemi kõvakahvliga kulgeda.
_________________ Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta! |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ramones
HV Guru

liitunud: 09.07.2004
|
15.08.2010 19:20:03
|
|
|
ivokas, sellisega jah ilmselt üsna mugav teedel liikuda Paraku ise harrastan vähe agressiivsemat sõidustiili ja metsa, seega selline kulgur kahjuks välistatud. MTB-ga linnas liigelda, aga hakkama saab.
|
|
| Kommentaarid: 76 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
75 |
|
| tagasi üles |
|
 |
explode
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.12.2005
|
15.08.2010 20:05:45
|
|
|
kas mõnel XC harrastajal jookse pole üle? Ketaspidurile.
hädasti oleks vaja. Raam olemas, amort olemas. Jooksud veel ja varsti ratas koos.
velo.clubbersis on müügil kas väga head( alates 2,5k) või mitte midagi
_________________ E30 |
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etsike
HV veteran

liitunud: 24.12.2004
|
15.08.2010 21:31:49
|
|
|
Tõsi ta on et maatikuratastega sõites peksab käsi sest ülakeha toetub kätele ju kui sõiduasend on selline perse peaaegu peast kõrgemal. Viisakal linnarattal langeb kätele väga vähe raskust ja amordi järele vajadust pole.
Muidu saab teha ka veel sellist vigurit, et muidu 26" jooksudega rattale alla panna 28" jooksud peenema rehviga, enamikel ratastel mahuvad raami vahele ära küll. Veerevus on täitsa teine kohe. Võib tekkida mure sellega et pedaalil oleva jala varvas võib esiratta vastu sattuda, see aga sõltub juba konkreetsest raamigeomeetriast. Jääb ainult see piduriprobleem, et selline nali veljepidurite korral ei sobi.
Muidu see maastikurattast linnaratta tegemine on ikkagi üsna porr, parem hankida juba kohe linnaratas.
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
madoc
HV kasutaja
liitunud: 11.07.2003
|
15.08.2010 23:27:56
|
|
|
ja kuidas siis maanteemehed üldse ellu jäävad?
kui ees amorti pole, siis tuleb kätega vastav töö ära teha
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Timberg
ööKARU

liitunud: 27.06.2003
|
15.08.2010 23:53:33
|
|
|
| Ei no mis jutt see on, et linnaratastel pole amorte. Sai naisele hawai expressist mingi linnaratas võetud. 6k kandis. Esiamort täiesti olemas.
|
|
| Kommentaarid: 341 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
272 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kassmees
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.01.2007
|
16.08.2010 07:05:53
|
|
|
MTBst saab kruiserit teha küll. Peaasi - endale mugav sõiduasend. See sõltub ka inimesest, mina näiteks sõidangi juba aastaid kätega lenksule toetudes, lihtsalt lenks peab mul olema kas kõver või sarvedega (päris sirget lenksu mu käed ei talu). Ma olen ka linnarattaid enda jaoks "sportlikkumasse" konditsiooni sättinud. Käsi saab amordina kasutada küll, ei maksa sõita nii, et kogu keha on ebamugavalt pinges.
Aga rehvide osas ma soovitaksin linnas just jämedamaid kumme. Linnas ju ulmekiirusi pole mõtet taga ajada, siin tuleb rõhuda pigem ohutusele ja mugavusele.
Minu arvates põhiline veeremist mõjutav tegur on muster - kui leida "asfaldimustriga" kummid või lausa slikid, siis pole veeremise osas jämedusel vahet tunda, küll aga taluvad jämedad kummid lööke ja torkeid paremini, summutavad teekonarusi tõhusamalt ning talvel on jämedate rehvidega ratas stabiilsem.
| ot: |
Timberg, sa võid vaadata ka vanema lääne raua poole, kui linnaratast otsid. Tartus on ju sellised poed nagu Rattur, Rattaring ja Jalgratas, kust saab alates 1500 krooniga asjaliku ratta, mille poe mehed enne müüki on ka korda teinud. Või kulutad tonni ja ostad minu siin teemas äsja esitletud rootsi naisteka ära... see lippab nagu lennuk, ma ütlen |
|
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
madoc
HV kasutaja
liitunud: 11.07.2003
|
17.08.2010 22:22:05
|
|
|
löökide vastu kaitseb pigem rõhk..
kui 23mm mnt kumm üle elab augud, siis elab ükskõik, mis muu ka(olen kuulnud, et raskemate all on 23mm veidi nõrk siiski, niiet 25-28 peaks piisama)
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jules
HV veteran

liitunud: 04.10.2004
|
18.08.2010 09:43:37
|
|
|
| tänavate peal on ikka nii hull sõita, auk augus. esi- ja tagaamort peab olema, et ellu jääda.
|
|
| Kommentaarid: 86 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kassmees
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.01.2007
|
19.08.2010 22:42:05
|
|
|
Piisab ka vanakooli tüüpi vedrustatud sadulast.
Amordil ja amordil võib ka vahe olla. Mu ainus esiamordiga ratas aastaid tagasi oli kehvake (maksis ca 4-5 tuhhi) - amort toimis küll äärekividest jms suurematest asjadest üle sõitmisel, kui tavalisi linnas leiduvaid teekonarusi ta ei summutanud. Regullida ma seda ei osanud. Kuid ma olen näinud küllalt, kui pehmelt ja tundlikult mõni amort liigub.
Ükskord ma proovisin mingile oma Desnale ka ise esiamorti teha - materjaliks sadulavedrud ja aknanurgikud. Ilmselt oli "kiige" siiski valesti tehtud, kuna amort andis endast teada vaid äärekividest ülesõidul. Pisematel konarustel ta ei kössanudki.
|
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
omgwtf
HV Guru

liitunud: 23.10.2006
|
20.08.2010 10:45:42
|
|
|
4-5kilose ratta küljes olev "asi" ei vääri kindlasti mitte amordi nimetustki Torusse pistetud vedruga asi on asjale ehk õige nimetus..
|
|
| Kommentaarid: 155 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
137 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kassmees
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.01.2007
|
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
21.08.2010 07:32:37
|
|
|
| See on jalgratas.. mingil määral.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
omgwtf
HV Guru

liitunud: 23.10.2006
|
21.08.2010 09:49:27
|
|
|
| Trikikas. Maanteel jääb pikal otsal vähe hätta.
|
|
| Kommentaarid: 155 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
137 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Valvejoodik
HV veteran

liitunud: 27.12.2008
|
21.08.2010 12:28:21
|
|
|
Saad sellisega jackassi teha
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
23.08.2010 14:27:30
|
|
|
| omgwtf kirjutas: |
4-5kilose ratta küljes olev "asi" ei vääri kindlasti mitte amordi nimetustki Torusse pistetud vedruga asi on asjale ehk õige nimetus.. |
Karta on, kui enda rattal peale autoga lähikontakti astumist tuli hark välja vahetada siis läks see maksma ~2k ning tegu polnud kaugeltki high-end asjaga. Samas jäiga hargiga võrreldes tasandab konarusi-kive üsnagi edukalt
Muidu kas keegi oskab soovitada hämaras-pimedas sõitmiseks korralikult valgustavat esilaternat millega kannataks ka väheke "offroadi" sõita mööda kive ja juurikaid ning vihma käes ilma, et see ära laguneks? Avastasin, et enam ei saagi 8 õhtul sõitma minna ning paari tunni pärast valges tagasi koju tulla
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hans
Nii ränk on olla.
liitunud: 17.09.2004
|
|
| Kommentaarid: 104 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
23.08.2010 14:35:11
|
|
|
Ei tea kuidas see ka talvele vastu peab? Plaanis suht iga ilmaga sõita ning võibolla vahel ratast pikemaks ajaks õuegi jätta, kas külm akudele ei või liiga teha?
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marqs
HV veteran

liitunud: 06.12.2001
|
23.08.2010 14:57:08
|
|
|
Üheks variandiks on ka Primuse pealamp + lenksuadapter. Mitmed asisemad on IPX4 või 7 klassiga. Ja vähemalt külmaga pistad ikka lambi tuppa minnes tasku, kiirkinnitus ja värk.
http://www.henka.ee/lambid/main.htm
_________________ 0xDEAD
0xBEEF |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hans
Nii ränk on olla.
liitunud: 17.09.2004
|
23.08.2010 15:01:25
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| Ei tea kuidas see ka talvele vastu peab? Plaanis suht iga ilmaga sõita ning võibolla vahel ratast pikemaks ajaks õuegi jätta, kas külm akudele ei või liiga teha? |
Akule just head ei tee, lamp samas käib kiirkinnitusega lenksu küljest ära. Külma kohta ei tea, aga miinuskraadidega kasutanud küll. Lihtsalt aku pidas tunduvalt vähem vastu, 1 - 1.5h 4h asemel.
Samas, võid tellida väiksema liitium akupaki mida taskus kanda
Kuidas muudmoodi sa kujutad ette lampi mida talvel iga ilmaga kasutada ja mis hästi valgustaks?
Ilma akudeta
|
|
| Kommentaarid: 104 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Valvejoodik
HV veteran

liitunud: 27.12.2008
|
23.08.2010 15:10:03
|
|
|
Paneb hamstri lambi sisse jooksma, või dünamoga- ühe käega hoiad lenksu, teisega väntad
Olen mõelnud ka endale mingi lambi soetada, aga alati on laiskus ette jõudnud
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
23.08.2010 15:20:49
|
|
|
| hans kirjutas: |
Külma kohta ei tea, aga miinuskraadidega kasutanud küll. Lihtsalt aku pidas tunduvalt vähem vastu, 1 - 1.5h 4h asemel.
Samas, võid tellida väiksema liitium akupaki mida taskus kanda  |
vahepeal mõtlesin jah, et peaks vist kusagile toru külge mingi suurema aku monteerima. Mul on isu igasugu elektroonilist tavaari kaasas vedada siis vähe pikemate otste puhul tuleks kasuks
Eks siis tuleb mõni õhtu poodidesse kolama minna, ehk leidub miskit sobilikku.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|