Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Jalgrattavaatlus [esimeses postituses info lukkude & varguste kohta] märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 189, 190, 191  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas kasutad rattakiivrit?
Kasutan.
44%
 44%  [ 88 ]
Plaanin kasutama hakata, kui ... (täpsistan teemas)
8%
 8%  [ 16 ]
Ei kasuta, sest kiivriga pole enam lahe
21%
 21%  [ 42 ]
Ei kasuta, sest ... (täpsustan teemas)
25%
 25%  [ 50 ]
hääli kokku : 196

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
fic
HV kasutaja
fic

liitunud: 16.08.2004




sõnum 20.07.2010 23:51:49 vasta tsitaadiga

Erx15 kirjutas:
Nii, sõber ostis kuu aega tagasi omale uue ratta, Trek 3900 disc ning sellega selline probleem et tagaratas "viskab" ning pidurdades tekib kriuksumise taoline heli, umbes nagu lõikaks või saeks trossi vms., mis on väga ebameeldiv ja kahtlane heli. Rattaga sai just käidud ka hoolduses, seal aga ei võetud seoses sellega midagi ette. Kas keegi oskab probleemile järsku lahenduse leida?


Rattal garantii on ju. Tehku korda või vahetagu välja. Rumm või midagi tõenäoliselt.

_________________
PhotograFICal
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Erx15
HV kasutaja
Erx15

liitunud: 09.08.2008




sõnum 21.07.2010 00:13:39 vasta tsitaadiga

No probleem selles et mitu korda oleme erinevates rademarides käinud juba, seal öeldi, et on normaalne, et niimoodi natuke viskab(endal on olnud rumm katki, nii et tan, kui hull võib asi olla) aga samas ikkagi kasvõi seda plastik ketast jälgides, mis on ammasrataste taga on näha, et viskab. Samuti kas see on normaalne et ketaspidurid niimoodi häälitsevad?
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 21.07.2010 09:33:47 vasta tsitaadiga

Erx15 kirjutas:
Nii, sõber ostis kuu aega tagasi omale uue ratta, Trek 3900 disc ning sellega selline probleem et tagaratas "viskab" ning pidurdades tekib kriuksumise taoline heli, umbes nagu lõikaks või saeks trossi vms., mis on väga ebameeldiv ja kahtlane heli. Rattaga sai just käidud ka hoolduses, seal aga ei võetud seoses sellega midagi ette. Kas keegi oskab probleemile järsku lahenduse leida?
endal sama jant, kuid rattaviskumist näed, kui asetad pöidla vasta raami ja jälgid kas pöid ka viskab - tõenäoliselt on lihtsalt kumm kehvasti peale pandud ja tundub justkui oleks ratas kaheksa
seda tagumist plastketast pole üldse pointi vaadata, see on alati kõver

teine asi, mida sõber selgitas, siis need odavad klotsid, mida ratastel kasutatakse kipuvadki tegema seda lolli häält, puhtalt klotsi koostises kinni - kui näiteks ketas kuumaks ajada, siis pidur enam seda häält ajutiselt ei tee

olen seda ise häälestada üritanud ja lasin ka esinduses vaadata, aga sellel tulemust ei olnud

kusjuures peale ostu esimene nädal oli vaikne, kuid siis muutus intensiivseks - nüüd peale 500km sõitu teeb tagumine pidur vahel harva seda heli

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
haigo
HV veteran
haigo

liitunud: 05.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.07.2010 12:18:48 vasta tsitaadiga

Erx15 kirjutas:
Nii, sõber ostis kuu aega tagasi omale uue ratta, Trek 3900 disc ning sellega selline probleem et tagaratas "viskab" ning pidurdades tekib kriuksumise taoline heli, umbes nagu lõikaks või saeks trossi vms., mis on väga ebameeldiv ja kahtlane heli.

Ketta pidurduspind puhasta ära, atsetooniga vms. Klotsid võiks ka kergelt liivapaberiga üle tõmmata, kui kätte saad.
Jutu järgi tundub, et hammakad vänderdavad, mitte jooks.
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2010 17:39:55 vasta tsitaadiga

Huvitav, millised kolmekäigulised, rummusisese vahetajaga aparaadid sobiksid kõige paremini matkamiseks? Mul endal vedeleb siin 2 isendit. Üks on Shimano rummuga, veljemõõt 27x1(1/2) tolli, teine on Torpedo, veljemõõduga 26 tolli (59 cm). Mõlemad rattad on vana rootsi raud, lihtsalt Shimano rummuga isendi raam on üsna jäik, Torpedo rummuga isendil aga tuntavalt vedel ja seetõttu ma heameelega sätiksin sõitma just Shimano rummuga voki. Shimano rummuga olen kunagi sõitnud kah - saab liikuda küll, kuid originaalhammasrattaga oli esimene käik mu jaoks liiga jõuetu ja kolmas liiga kiire. Võibolla suurem hammasratas annaks mugavust juurde... Torpedo rummu pole ma kasutanud.

Kunagi oli mul üks Torpedo rummuga ratas, tolle sain suurema tagumise hammasratta paigaldamisega täitsa matkakõlblikuks ja käisin sellega retkedel ka.

Esialgu katsetaks lihtsalt huvi pärast.
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ivokas
HV veteran
ivokas

liitunud: 14.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2010 19:32:10 vasta tsitaadiga

Kassmees, mu rattal 28" velje all ja kolmene shimano nexus rummus. Pole veel sellist mäge ette sattunud, et käekõrval oleks lükanud ratast. Minu jaoks vähemalt on ülekanded igati sobivad.
_________________
Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta!
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.07.2010 20:39:12 vasta tsitaadiga

Sisemise vahetajaga rummude kohta küsiks veel, et kas eri tüüpi rummude sisusid saab omavahel ka vahetada? Näiteks Shimano sisu pista Torpedo rummu jne?
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etsike
HV veteran
Etsike

liitunud: 24.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.07.2010 22:16:32 vasta tsitaadiga

Kassmees, ei saa. Isegi ühekäiguliste rummude puhul õnnestub see harva.
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tanel98
HV kasutaja
tanel98

liitunud: 04.03.2006




sõnum 29.07.2010 10:51:40 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

Keegi siit foorumsit sellist ratast ka väntab?

_________________
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ramones
HV Guru
Ramones

liitunud: 09.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2010 11:10:30 vasta tsitaadiga

tanel98, pidureid polegi sellel asjal? icon_smile.gif
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tanel98
HV kasutaja
tanel98

liitunud: 04.03.2006




sõnum 29.07.2010 11:17:37 vasta tsitaadiga

nop, pidureid pole. Ma ei tea, kuidas seda korrekses terminoloogias väljendada, aga põhimõtteliselt on kinnine rumm vms, et kui pedaalid käivad ringi käib ringi ka tagaratas ükskõik kumba pidi siis. Kui käib ratas ringi siis käivad pedaalid ringi. Kui jala muskel on suur, siis lihtsalt surud pedaalidega liikumise suunale vastu ja kas siis võtab hoogu väiksemaks või eriti suure muskliga võid blokki ka lasta.

Pole ise veel finantsi leidnud, et valmis ratas osta ja isetegemiseks ei jäänud suve alguses aega ega võimalust. Aga ehk järgmisel hooajal.

_________________
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etsike
HV veteran
Etsike

liitunud: 24.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2010 11:44:39 vasta tsitaadiga

Põhimõtteliselt on tegu fixed-gear rattaga, nagu eelpostitaja kirjeldas. Siin-seal maailmas on need viimastel aastatel moodi tulnud, ka Eestis, siin on vast saja ringis sellistega ringi sõitjaid, olen isegi proovinud aga pole minu maitse. Plussideks loetakse neil ülimat lihtsust ehk on minimaalselt kõike, trikke saab nendega teha ja muidu lahe olla. On ka miinuseid, mis neid ebapraktiliseks teevad, nimelt üks käik, mis on umbes 2:1'le suhtega, see aga tähendab et väga kiiresti ei saa sõita, sest vändata ei jaksa nii kiiresti. Kiirema ülekande puhul aga jällegi ei jaksaks piduridada (tagaratta blokeerimist kutsutakse skid'imiseks). Suurtel puristidel puuduvad ka pidurid (ainus aeglustusmeetod on siis pedaalide jalgadega aeglustamine/kinni hoidmine), kes nii kõva mees pole neil on tavalised pidurilingid-trossid-pidurid vähemasti ees. Ja kuna pedaalid käivad ringi koguaeg, siis sisekurvis olevat pedaali ülal hoida ei saa, järeldusi tehke ise. Üldiselt on tegemist üsnagi ohtlike ratastega, seda ka muudel põhjustel. Ja rattad millel pidureid pole on liikluseeskirja mõistes tehniliselt mittekorras ja mõnel pool maailmas politsei neid ka kimbutab, Eestis pole seda veel kuulnud.
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2010 18:24:21 vasta tsitaadiga

... kunagi oli sellest ka Postimehes juttu:
http://www.e24.ee/?id=138163

_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tanel98
HV kasutaja
tanel98

liitunud: 04.03.2006




sõnum 29.07.2010 18:38:00 vasta tsitaadiga

Kirjutatud on ka Ekspressis, Sahtlis ja usun, et ka mujal. Netis juba suht palju know-how-d ka Eestikeelset. Aga huvitab just see, et kas siit ka keegi sõidab? Kui jah, siis millega? Välismaa kompliit, ise kokkupandud moodne ratas või vene rattast ehitatud?
_________________
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 01.08.2010 12:11:55 vasta tsitaadiga

Kust saab pildil ülal olevat asja lenksu külge ja kuidas seda nimetatakse?
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.08.2010 12:13:57 vasta tsitaadiga

von Wu, mul üks on. Peab küljeluuga nõu pidama, kas ka üle on.
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
waux
HV Guru
waux

liitunud: 01.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.08.2010 13:26:50 vasta tsitaadiga

http://velo.clubbers.ee/foorum/viewtopic.php?f=45&t=30131
Kommentaarid: 611 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 505
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ernits
HV veteran
Ernits

liitunud: 12.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.08.2010 18:15:20 vasta tsitaadiga

E: Krt, vale teema icon_lol.gif Jalgrattad on lahedad thumbs_up.gif

viimati muutis Ernits 01.08.2010 19:09:43, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 99 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 01.08.2010 19:01:13 vasta tsitaadiga

wfiles, tänan viitamast, aga see jääb kalliks.
Frankie666, vale teema. icon_wink.gif

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nastix
HV kasutaja

liitunud: 22.02.2003




sõnum 01.08.2010 22:34:42 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Kust saab pildil ülal olevat asja lenksu külge ja kuidas seda nimetatakse?


Seda nimetatakse nt. eraldistardi lenksuks, võib-olla on ka mingi muu nimetus, kuid mina tean seda selle alt. Pisut juttu eraldistardilenksu kohta: http://www.hobisport.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=120%3Aaeroduenaamika-ja-eraldistart&catid=32%3Avaria&Itemid=56&lang=et
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
haigo
HV veteran
haigo

liitunud: 05.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.08.2010 22:50:10 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Kust saab pildil ülal olevat asja lenksu külge ja kuidas seda nimetatakse?

Sellise asja saad Hawaii'st 490.- ga
ja sellise 950.-ga
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 02.08.2010 00:07:48 vasta tsitaadiga

Aitäh. Kui kunagi kuhugi linna satun, siis uurin.
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.08.2010 22:53:01 vasta tsitaadiga



Uploaded with ImageShack.us

Võtsin ette ja tegin sellise riistapuu korda. Sellel olid paljud liikuvad osad nii kehvas seisus, et tuli üksjagu juppe osta ja tagarummu pidin laskma mehaanikutel sättida, et jalgpidur taas tööle saada. Kokku läks sellele vokile umbes 450 krooni. Ostetud sai uus väliskumm taha, uued lohvid, käigutross koos kõriga+rummu juurde käivad jubinad. Eesmärk oli esialgu likvideerida vaid ohtlikud ja segavad vead (sellele see raha kuluski) ja kus oli võimalik kasutada endal vedelevaid (tasuta kogutud) juppe, sinna ma need ka panin. Näiteks on käikari lingi asemel MTB esivahetaja rutska, millel näidik annab teada, milline käik parasjagu sees on. Tõsi küll, selle ratta juures number 1 tähistab kolmandat ja number 3 esimest käiku. Aga töötab, nagu peab, see on põhiline. Varasema 18 hambaga tagumise hammaka asemele panin paar hammast suurema, kuid on tunne, et võiks olla veel suurem - kolmas käik on liiga kiire.

Üks rootslaste kolmekäiguline on mul veel ootamas, millal keegi talle käpad külge paneb.
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timberg
ööKARU
Timberg

liitunud: 27.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.08.2010 15:19:30 vasta tsitaadiga

Kust võiks saada uue stemi jalgrattale? Mudel gt agressor 2.0 vms. Mõõtudest ei oska veel rääkida. Tahaks lenksu kõrgust muuta, praegu pole see võimalik. Ei teagi, kas mõttekam osta täiesti uus linnaratas või üritada vana maastikuratast "modida" - eesmärk mugavamalt linnas lühikesi maid sõita. EI ole vaja enam metsas kihutamiseks ratast icon_smile.gif
Kommentaarid: 341 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 272
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
explode
Kreisi kasutaja
explode

liitunud: 13.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.08.2010 15:35:31 vasta tsitaadiga

http://www2.et-bike.ee/product_info.php?cPath=25_53&products_id=928 siin üks, mis peaks sulle sobima.
Maastikuratast annab modida küll linnarattaks. Peenemad rehvid ja kõvakahvel ja muud polegi väga vaja.

_________________
E30
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.08.2010 17:22:50 vasta tsitaadiga

Linnas on amort vägagi omal kohal. Ilma esiamordita ei jää kätest midagi järgi, peenemad rehvid alla ja läheb küll.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
explode
Kreisi kasutaja
explode

liitunud: 13.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.08.2010 17:30:59 vasta tsitaadiga

Kuidas kellelegi. Paljud eelistavad linnarattale kõvakahvlit. Ise sõidan ka ainult amordiga.
_________________
E30
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ramones
HV Guru
Ramones

liitunud: 09.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.08.2010 18:04:33 vasta tsitaadiga

Ma küll ei kujuta ette linnas ilma amordita sõitmist. Teed on igasuguseid konarusi ja auke täis, et peksab käed ikka korralikult ära thumbs_down.gif
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ivokas
HV veteran
ivokas

liitunud: 14.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.08.2010 18:08:18 vasta tsitaadiga

Ramones kirjutas:
Ma küll ei kujuta ette linnas ilma amordita sõitmist. Teed on igasuguseid konarusi ja auke täis, et peksab käed ikka korralikult ära thumbs_down.gif

Sõltub rattast. Minu omal raskust langeb kätele vähe ja pole mingit probleemi kõvakahvliga kulgeda.

_________________
Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta!
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ramones
HV Guru
Ramones

liitunud: 09.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.08.2010 19:20:03 vasta tsitaadiga

ivokas, sellisega jah ilmselt üsna mugav teedel liikuda icon_smile.gif Paraku ise harrastan vähe agressiivsemat sõidustiili ja metsa, seega selline kulgur kahjuks välistatud. MTB-ga linnas thumbs_down.gif liigelda, aga hakkama saab.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
explode
Kreisi kasutaja
explode

liitunud: 13.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.08.2010 20:05:45 vasta tsitaadiga

kas mõnel XC harrastajal jookse pole üle? Ketaspidurile.
hädasti oleks vaja. Raam olemas, amort olemas. Jooksud veel ja varsti ratas koos.
velo.clubbersis on müügil kas väga head( alates 2,5k) või mitte midagi icon_neutral.gif

_________________
E30
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etsike
HV veteran
Etsike

liitunud: 24.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.08.2010 21:31:49 vasta tsitaadiga

Tõsi ta on et maatikuratastega sõites peksab käsi sest ülakeha toetub kätele ju kui sõiduasend on selline perse peaaegu peast kõrgemal. Viisakal linnarattal langeb kätele väga vähe raskust ja amordi järele vajadust pole.
Muidu saab teha ka veel sellist vigurit, et muidu 26" jooksudega rattale alla panna 28" jooksud peenema rehviga, enamikel ratastel mahuvad raami vahele ära küll. Veerevus on täitsa teine kohe. Võib tekkida mure sellega et pedaalil oleva jala varvas võib esiratta vastu sattuda, see aga sõltub juba konkreetsest raamigeomeetriast. Jääb ainult see piduriprobleem, et selline nali veljepidurite korral ei sobi.
Muidu see maastikurattast linnaratta tegemine on ikkagi üsna porr, parem hankida juba kohe linnaratas.
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madoc
HV kasutaja

liitunud: 11.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.08.2010 23:27:56 vasta tsitaadiga

ja kuidas siis maanteemehed üldse ellu jäävad? icon_biggrin.gif
kui ees amorti pole, siis tuleb kätega vastav töö ära teha thumbs_up.gif
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timberg
ööKARU
Timberg

liitunud: 27.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.08.2010 23:53:33 vasta tsitaadiga

Ei no mis jutt see on, et linnaratastel pole amorte. Sai naisele hawai expressist mingi linnaratas võetud. 6k kandis. Esiamort täiesti olemas.
Kommentaarid: 341 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 272
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2010 07:05:53 vasta tsitaadiga

MTBst saab kruiserit teha küll. Peaasi - endale mugav sõiduasend. See sõltub ka inimesest, mina näiteks sõidangi juba aastaid kätega lenksule toetudes, lihtsalt lenks peab mul olema kas kõver või sarvedega (päris sirget lenksu mu käed ei talu). Ma olen ka linnarattaid enda jaoks "sportlikkumasse" konditsiooni sättinud. Käsi saab amordina kasutada küll, ei maksa sõita nii, et kogu keha on ebamugavalt pinges.
Aga rehvide osas ma soovitaksin linnas just jämedamaid kumme. Linnas ju ulmekiirusi pole mõtet taga ajada, siin tuleb rõhuda pigem ohutusele ja mugavusele.
Minu arvates põhiline veeremist mõjutav tegur on muster - kui leida "asfaldimustriga" kummid või lausa slikid, siis pole veeremise osas jämedusel vahet tunda, küll aga taluvad jämedad kummid lööke ja torkeid paremini, summutavad teekonarusi tõhusamalt ning talvel on jämedate rehvidega ratas stabiilsem.


ot:
Timberg, sa võid vaadata ka vanema lääne raua poole, kui linnaratast otsid. Tartus on ju sellised poed nagu Rattur, Rattaring ja Jalgratas, kust saab alates 1500 krooniga asjaliku ratta, mille poe mehed enne müüki on ka korda teinud. Või kulutad tonni ja ostad minu siin teemas äsja esitletud rootsi naisteka ära... see lippab nagu lennuk, ma ütlen icon_wink.gif
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madoc
HV kasutaja

liitunud: 11.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2010 22:22:05 vasta tsitaadiga

löökide vastu kaitseb pigem rõhk..
kui 23mm mnt kumm üle elab augud, siis elab ükskõik, mis muu ka(olen kuulnud, et raskemate all on 23mm veidi nõrk siiski, niiet 25-28 peaks piisama)
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jules
HV veteran
jules

liitunud: 04.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.08.2010 09:43:37 vasta tsitaadiga

tänavate peal on ikka nii hull sõita, auk augus. esi- ja tagaamort peab olema, et ellu jääda.
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2010 22:42:05 vasta tsitaadiga

Piisab ka vanakooli tüüpi vedrustatud sadulast.
Amordil ja amordil võib ka vahe olla. Mu ainus esiamordiga ratas aastaid tagasi oli kehvake (maksis ca 4-5 tuhhi) - amort toimis küll äärekividest jms suurematest asjadest üle sõitmisel, kui tavalisi linnas leiduvaid teekonarusi ta ei summutanud. Regullida ma seda ei osanud. Kuid ma olen näinud küllalt, kui pehmelt ja tundlikult mõni amort liigub.
Ükskord ma proovisin mingile oma Desnale ka ise esiamorti teha - materjaliks sadulavedrud ja aknanurgikud. Ilmselt oli "kiige" siiski valesti tehtud, kuna amort andis endast teada vaid äärekividest ülesõidul. Pisematel konarustel ta ei kössanudki.
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
omgwtf
HV Guru
omgwtf

liitunud: 23.10.2006




sõnum 20.08.2010 10:45:42 vasta tsitaadiga

4-5kilose ratta küljes olev "asi" ei vääri kindlasti mitte amordi nimetustki icon_lol.gif Torusse pistetud vedruga asi on asjale ehk õige nimetus..
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2010 02:44:16 vasta tsitaadiga



http://www.soov.ee/vaata.seam?id=2367145&cid=696343 Mis liikur see on?
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2010 07:32:37 vasta tsitaadiga

See on jalgratas.. mingil määral.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
omgwtf
HV Guru
omgwtf

liitunud: 23.10.2006




sõnum 21.08.2010 09:49:27 vasta tsitaadiga

Trikikas. Maanteel jääb pikal otsal vähe hätta.
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 21.08.2010 12:28:21 vasta tsitaadiga

Saad sellisega jackassi teha icon_lol.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 23.08.2010 14:27:30 vasta tsitaadiga

omgwtf kirjutas:
4-5kilose ratta küljes olev "asi" ei vääri kindlasti mitte amordi nimetustki icon_lol.gif Torusse pistetud vedruga asi on asjale ehk õige nimetus..
Karta on, kui enda rattal peale autoga lähikontakti astumist tuli hark välja vahetada siis läks see maksma ~2k ning tegu polnud kaugeltki high-end asjaga. Samas jäiga hargiga võrreldes tasandab konarusi-kive üsnagi edukalt icon_smile.gif


Muidu kas keegi oskab soovitada hämaras-pimedas sõitmiseks korralikult valgustavat esilaternat millega kannataks ka väheke "offroadi" sõita mööda kive ja juurikaid ning vihma käes ilma, et see ära laguneks? Avastasin, et enam ei saagi 8 õhtul sõitma minna ning paari tunni pärast valges tagasi koju tulla

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2010 14:30:59 vasta tsitaadiga

http://www.sigmasport.com/en/produkte/beleuchtung/powerlights/evo_set/?punkt=details

Maksis ta mingis spordipoes 900 krooni, valgustab ikka väga korralikult. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 23.08.2010 14:35:11 vasta tsitaadiga

Ei tea kuidas see ka talvele vastu peab? Plaanis suht iga ilmaga sõita ning võibolla vahel ratast pikemaks ajaks õuegi jätta, kas külm akudele ei või liiga teha?
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2010 14:57:08 vasta tsitaadiga

Üheks variandiks on ka Primuse pealamp + lenksuadapter. Mitmed asisemad on IPX4 või 7 klassiga. Ja vähemalt külmaga pistad ikka lambi tuppa minnes tasku, kiirkinnitus ja värk.
http://www.henka.ee/lambid/main.htm

_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2010 15:01:25 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Ei tea kuidas see ka talvele vastu peab? Plaanis suht iga ilmaga sõita ning võibolla vahel ratast pikemaks ajaks õuegi jätta, kas külm akudele ei või liiga teha?


Akule just head ei tee, lamp samas käib kiirkinnitusega lenksu küljest ära. Külma kohta ei tea, aga miinuskraadidega kasutanud küll. Lihtsalt aku pidas tunduvalt vähem vastu, 1 - 1.5h 4h asemel.
Samas, võid tellida väiksema liitium akupaki mida taskus kanda icon_razz.gif
Kuidas muudmoodi sa kujutad ette lampi mida talvel iga ilmaga kasutada ja mis hästi valgustaks?
Ilma akudeta icon_razz1.gif
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 23.08.2010 15:10:03 vasta tsitaadiga

Paneb hamstri lambi sisse jooksma, või dünamoga- ühe käega hoiad lenksu, teisega väntad icon_lol.gif
Olen mõelnud ka endale mingi lambi soetada, aga alati on laiskus ette jõudnud icon_sad.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 23.08.2010 15:20:49 vasta tsitaadiga

hans kirjutas:
Külma kohta ei tea, aga miinuskraadidega kasutanud küll. Lihtsalt aku pidas tunduvalt vähem vastu, 1 - 1.5h 4h asemel.
Samas, võid tellida väiksema liitium akupaki mida taskus kanda icon_razz.gif
vahepeal mõtlesin jah, et peaks vist kusagile toru külge mingi suurema aku monteerima. Mul on isu igasugu elektroonilist tavaari kaasas vedada siis vähe pikemate otste puhul tuleks kasuks icon_biggrin.gif

Eks siis tuleb mõni õhtu poodidesse kolama minna, ehk leidub miskit sobilikku.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Jalgrattavaatlus [esimeses postituses info lukkude & varguste kohta] mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 189, 190, 191  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.