Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  DirectX vs OpenGL märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

DirectX vs OpenGL
DirectX
44%
 44%  [ 44 ]
OpenGL
55%
 55%  [ 54 ]
hääli kokku : 98

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
asjameez
Kreisi kasutaja
asjameez

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.08.2010 02:20:55 DirectX vs OpenGL vasta tsitaadiga

Kaks põhilist graafika renderdamise rakendusliidest vastamisi.
Kumb siis on parem?
Nii progejad kui mängurid, avaldage arvamust omast vaatevinklist.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.08.2010 09:24:28 vasta tsitaadiga

Eile mängisin Euro Truck Simulatorit ja seal oli valik ,et kas DirectX või OpenGL ja noo panin DirectX põhja ja nõnda jupitas framerate ,et midagi hullu kuid siis panin OpenGl ja asjad põhja ja jooksis väga hästi nii ,et OpenGL.thumbs_up.gif Kuigi kas DirectX mitte parema graafikaga pole?
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 01.08.2010 16:15:21 vasta tsitaadiga

K3ndu, minu mälu järgi OpenGL-il enne DX`i juba tessellation jms. staff olemas. Võta google lahti ja loe. Enda hääl läks OGL`le.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 01.08.2010 16:32:14 vasta tsitaadiga

OpenGL pigem insenerigraafikas kasutusel. DX mängudele suunatud rohkem. OGL kvaliteet, performance ja featurid sõltuvad kaardi tootjast ja driveritest. ATI rohkem DX ja nVidia, mnjah, see sobib ainult F@H jaoks.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 01.08.2010 17:24:12 vasta tsitaadiga

NATAS999, see nüüd küll natu vale jutt imo. DX edu on pisipehme promo vili (selle kohta oli üks hea pikk artikkel kuidas MS mängutootjatele nö. peale käib ,et DX kasuks otsustatakse jne. Ei leia hetkel seda artiklit kahjuks). ATI just rohkem OGL pooldaja kui DX. Ja miks nVidia ainult F@H`i jaoks sobib? Arusaamatu minu jaoks mida õieti öelda tahad icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 01.08.2010 18:22:01 vasta tsitaadiga

CorsairX, kas nüüd siis asjad teisepidi pööratud? vanasti oli ikka jah sedapidi, et ATI rohkem DX ja nVadajada OGL.

see teine F@H joga rohkem džiifoorsi loojate oma suust võetud. tuleb meelde? "aga meie kaart on ikka siuke püss CUDA lammutaja, et oi-oi-oi kohe tead"

_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2010 13:56:08 vasta tsitaadiga

Läks hääl DX poole thumbs_up.gif

OGL uuendatatakse väga harva ja enamus mänge seda ei kasuta icon_rolleyes.gif
See siis muidugi minu vaatevinklist antud hääl.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 17.08.2010 14:21:01 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
OGL uuendatatakse väga harva ja enamus mänge seda ei kasuta icon_rolleyes.gif
opengl 4.1 tuli välja see aasta ja üsna varsti peaks tulema välja opengl5. Featurite poolest mindi d3d'st mööda umbes versioon-kaks tagasi. Üleüldiselt on uued featurid peaaegu alati tulnud esmalt opengl'is ning d3d'sse jõuavad alles järgmise suurema versiooniga. Samas pean sind tänama näitamaks kui hästi on opengl'i vastane FUD töötanud icon_smile.gif

Hetkeseisuga jõudluse ja featurite koha pealt ei ole erilist vahet ning on puhtalt draiverite tegemise taga kinni. Üks on ühes, teine teises parem. GL omab küll mõningast eelist paljude väiksemate "patchide" renderdamisel kuna d3d puhul on käskude videokaardile saatmise overhead oluliselt suurem. DX10 ja 11 küll tegid olukorda paremaks kuid päris järgi ei ole jõudnud.

Progejana ütleks, et opengl on siiski parem, kuna selle tugi on olemas praktiliselt kõigel mis 3d piti manada suudab, ehk siis on koodi majandamine kõvasti lihtsam. Ei oskagi öelda miks kõik nii hoogsalt d3d'd kasutavad, eks vist MS'i promo ole peamine põhjus kuid ega ka OGL'i 2.1->3.0 versioonide vaheline pikk paus head ei teinud.

[edit]
Mänguritel ei tohiks suurt miskit öelda olla, kui siis võibolla lihtsalt arendajaid kiruda kui nad ei viitsi opengl'ile sarnast rõhku panna, kui d3d'le. Kui mäng on vähegi normaalselt progetud siis ei tohi olla võikalik puhtalt peale vaatamise järgi öelda kas kasutatakse opengl'i või d3d'd.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2010 14:48:50 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
opengl 4.1 tuli välja see aasta ja üsna varsti peaks tulema välja opengl5. Featurite poolest mindi d3d'st mööda umbes versioon-kaks tagasi. Üleüldiselt on uued featurid peaaegu alati tulnud esmalt opengl'is ning d3d'sse jõuavad alles järgmise suurema versiooniga. Samas pean sind tänama näitamaks kui hästi on opengl'i vastane FUD töötanud icon_smile.gif

No võib ka tulla OGL 12.0 aga kui seda mängudes nii vähe kasutatakse, siis reklaam jääb paratamatult nõrgaks ja pole mingit FUD-i vajagi, et inimesed DX poolt hääletaksid icon_neutral.gif .
Sama lugu featuuridega.Kui need kasutajale nähtavad pole, siis neid ei eksisteeri kasutaja jaoks.
Ho Ho kirjutas:
Progejana ütleks, et opengl on siiski parem, kuna selle tugi on olemas praktiliselt kõigel mis 3d piti manada suudab, ehk siis on koodi majandamine kõvasti lihtsam. Ei oskagi öelda miks kõik nii hoogsalt d3d'd kasutavad, eks vist MS'i promo ole peamine põhjus kuid ega ka OGL'i 2.1->3.0 versioonide vaheline pikk paus head ei teinud.

POle märganud küll mingit otsest MS DX promo.Kui on, siis seoses mingi uue mänguga.OGL saaks samamoodi promo teha endale aga nad kas ei oska/taha/viitsi või neil pole raha, et mänguarendajaid kinni maksta( icon_razz.gif ).

Jällegi rõhutan, et minu arvamus on mänguri ja poweruseri oma mitte kellegi muu seega hetkeolukorda vaadates pole ime kui DX poolt hääletan.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 17.08.2010 14:56:57 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
No võib ka tulla OGL 12.0 aga kui seda mängudes nii vähe kasutatakse, siis reklaam jääb paratamatult nõrgaks ja pole mingit FUD-i vajagi, et inimesed DX poolt hääletaksid icon_neutral.gif
Mäletad kui enne vista väljatulekut MS moka otsast mainis et opengl'i ei ole võimalik seal kasutada? Lõpuks küll võeti see igast otsast mõttetu piirang maha kuid see jättis üsnagi tugeva märgi maha.
tomorrow kirjutas:
Sama lugu featuuridega.Kui need kasutajale nähtavad pole, siis neid ei eksisteeri kasutaja jaoks.
Keda sa kasutaja all silmas pead täpsemalt, kuidas need nähtavad olema peaks ning kuidas need sinu arvates ei ole nähtavad?
tomorrow kirjutas:
POle märganud küll mingit otsest MS DX promo.Kui on, siis seoses mingi uue mänguga.OGL saaks samamoodi promo teha endale aga nad kas ei oska/taha/viitsi või neil pole raha, et mänguarendajaid kinni maksta( icon_razz.gif ).
d3d'd arendab MS ning nad reklaamivad directx'i suht tugevalt arendajatele. Neil on selleks ka hea põhjus kuna saavad oma monopoolset vendor lock-in'i sellega kindlustada. OGL ei saa sarnast asja teha kuna neil lihtsalt pole üht tsentraalset organisatsiooni kes selle pealt otseselt raha teeniks. Ehk siis suht sarnane olukord kui win vs linux.


[edit]
siin väike sama teemaline arutlus ühelt mängu arendajalt: http://blog.wolfire.com/2010/01/Why-you-should-use-OpenGL-and-not-DirectX

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2010 15:03:24 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Mäletad kui enne vista väljatulekut MS moka otsast mainis et opengl'i ei ole võimalik seal kasutada? Lõpuks küll võeti see igast otsast mõttetu piirang maha kuid see jättis üsnagi tugeva märgi maha.
Algne kava see välja jätta võis ka ajapuuduse tõttu tekkida.

Ho Ho kirjutas:
Keda sa kasutaja all silmas pead täpsemalt, kuidas need nähtavad olema peaks ning kuidas need sinu arvates ei ole nähtavad?

Kasutaja=tavakasutaja=enamus
Nähtav featuur=graafiline element OGL mängudes mida DX ei suuda või suurem jõudlus võrreldes DX-ga.Mitte backend koodioptimeerimine(DX10 hea näide).

Inimestele ei meeldinud nt DX10, sest enamus muutusi oli nö "kapoti all" ja need jäid tavakasutajale märkamatuks.LIsaks langes jõudlus võrreldes DX9-ga seega loose-loose icon_neutral.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2010 15:09:50 vasta tsitaadiga

OpenGL, sest see ei sõltu OS platvormist. thumbs_up.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 17.08.2010 15:12:17 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
Ho Ho kirjutas:
Mäletad kui enne vista väljatulekut MS moka otsast mainis et opengl'i ei ole võimalik seal kasutada? Lõpuks küll võeti see igast otsast mõttetu piirang maha kuid see jättis üsnagi tugeva märgi maha.
Algne kava see välja jätta võis ka ajapuuduse tõttu tekkida.
Ning opengl'i läbi d3d emuleerimine oleks olnud kiiremini teostatav asi? Kui see teema aktuaalne oli siis suhtlesin ühe nvidias töötanud draiveri arhitektiga kes väitis, et see on puhtalt poliitiline otsus ning mitte ühtki reaalset põhjust taolise piiramise jaoks ei olnud. Ajapuudusest oli asi kaugel, tegu oli otsese FUD kampaaniaga opengl'i maha tegemiseks et peletada rohkem developereid opengl'i pealt d3d'le.
tomorrow kirjutas:
Ho Ho kirjutas:
Keda sa kasutaja all silmas pead täpsemalt, kuidas need nähtavad olema peaks ning kuidas need sinu arvates ei ole nähtavad?
Kasutaja=tavakasutaja=enamus
Ok, ja kuidas too tavakasutaja täpselt mõjutab arendajate otsust kasutada üht või teist teeki?
tomorrow kirjutas:
Nähtav featuur=graafiline element OGL mängudes mida DX ei suuda või suurem jõudlus võrreldes DX-ga.Mitte backend koodioptimeerimine(DX10 hea näide).
Näita mulle ühtainust efekti-featurit mille tugi on d3d's eksisteerinud ja opengl'is mitte. Absoluutselt kõik asjad millest ma kuulnud olen on alati olnud esmalt ogl'is ja alles hiljem d3d'sse lisandunud.
tomorrow kirjutas:
Inimestele ei meeldinud nt DX10, sest enamus muutusi oli nö "kapoti all" ja need jäid tavakasutajale märkamatuks.LIsaks langes jõudlus võrreldes DX9-ga seega loose-loose icon_neutral.gif
Aeglus ei tekkinud mitte dx10'st vaid lihtsalt keerukamate efektide kasutamisest. Enamus noist keerukamatest efektidest olid teostatavad ka dx9 all kuid märksa ebaefektiivsemalt ja aeglasemalt, seega üldjuhul need siis lihtsalt lülitati välja kui kasutati d3d9't. Praegusel hetkel näiteks on üsna mitmeks mängus dx10/11 puhul märge juures, et selle kasutamine tõneäoliselt pildikvaliteeti eriti ei muuda, küll annab juurde jõudlust. WoW'i beta on näiteks üks säärastest kus rahvas on rääkinud koguni kuni 2x FPS tõusust.

Üldiselt tahaks vägisi väita, et oled MS'i FUD kampaania ohvriks langenud kui usud kõike seda mis nad on välja öelnud d3d/ogl teemadel icon_razz.gif

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2010 15:12:49 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
OpenGL, sest see ei sõltu OS platvormist. thumbs_up.gif

See on väga tore aga kas sa ikka kasutad nii Win kui Linuxi all midagi(sama asja) mis kasutab OGL?

Muidu võib öelda, et Mongoolia on tore riik mis ei sõltu kellestki...ja kellest ei sõltu midagi icon_lol.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 17.08.2010 15:16:49 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
See on väga tore aga kas sa ikka kasutad nii Win kui Linuxi all midagi(sama asja) mis kasutab OGL?
wow ja paljud ID software mängud? icon_razz.gif Tehnilliselt võiks ka starcraft2 sinna alla kirjutada kuid miskipärast keeras blizz wini all opengl'i toe kinni.
[edit]
Samas paremaks näiteks oleks tõenäoliselt N+1 indie mängu. "Varsti" peaks saama ka brauseris OpenGL'i kiirendust kasutada. Samuti on valdav osa moblade ja muude väiksemate aparaatide peal jooksev 3D'st opengl'is.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"


viimati muutis Ho Ho 17.08.2010 15:18:30, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2010 15:17:13 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Üldiselt tahaks vägisi väita, et oled MS'i FUD kampaania ohvriks langenud kui usud kõike seda mis nad on välja öelnud d3d/ogl teemadel icon_razz.gif

Ma ei teagi mida nad on öelnud nendel teemadel, seega kuidas ma FUD ohvriks olen langenud? icon_smile.gif
Loodetavasti sa ei lange nii madalale nagu paljud Linuxi kasutajad kes süüdistavad MS toodete kasutajaid vaimupimeduses, silmaklappides,tallalakkumises ja sajas muus surmapatus.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2010 15:20:53 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
See on väga tore aga kas sa ikka kasutad nii Win kui Linuxi all midagi(sama asja) mis kasutab OGL?


Jah kasutan. Üldiselt olen katsunud kui vähegi võimalik erinevate OS`ide all kasutada samu applikatsioone. Et igasugu ühilduvuse probleeme vältida ja enda elu lihtsustada.

Ho Ho kirjutas:
paljud ID software mängud? :
Samuti on valdav osa moblade ja muude väiksemate aparaatide peal jooksev 3D'st opengl'is.


Võtsid sõnad suust icon_cool.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!


viimati muutis Etz 17.08.2010 15:22:49, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 17.08.2010 15:21:09 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
Ma ei teagi mida nad on öelnud nendel teemadel, seega kuidas ma FUD ohvriks olen langenud? icon_smile.gif
Näiteks kogu see jutt, et opengl'il pole nii häid featureid kui d3d'l mida sa post-paar tagasi rääkisid? Kusagilt on sulle ju säärane mulje jäänud kuigi see arvamus ei baseeru mingist otsast reaalsel elul icon_smile.gif
tomorrow kirjutas:
Loodetavasti sa ei lange nii madalale nagu paljud Linuxi kasutajad kes süüdistavad MS toodete kasutajaid vaimupimeduses, silmaklappides,tallalakkumises ja sajas muus surmapatus.
Kasutajaid ma väga ei süüdistaks, enamus neist on lihstalt üks hägune hall mass kes asja sisust nagunii aru ei saa ja lähevad vooluga kaasa ning seda mõlemal poolel.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2010 16:18:58 vasta tsitaadiga

Aitäh artikli eest, Ho Ho. See on puhas kuld.

tomorrow, kõige efektiivsem FUD on selline, mille ohver ei tea, kust tema eelarvamus pärineb (luges kusagilt, kuulis tuttavalt jne, teadmata originaalallikat) ja et ta FUD-i ohver on.

NATAS999, sa räägid väga vanast ajaloost. Ma mäletan ka seda, kui nVidia kaartidel OpenGL jooksis sama kiiresti, õigemini kiiremini kui DirectX ja ATI kaartidel OpenGL venis nagu tatt - see oli millalgi 10 aastat tagasi, kui arvutites möllasid peamiselt ATI Rage seeria kaardid, millest üksikutel olid taga Voodoo kiirendid ja nVidia RivaTNT oli vingeim uudistoode, mis lisakiirendit ei vajanud.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 17.08.2010 16:20:32 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Aeglus ei tekkinud mitte dx10'st vaid lihtsalt keerukamate efektide kasutamisest. Enamus noist keerukamatest efektidest olid teostatavad ka dx9 all kuid märksa ebaefektiivsemalt ja aeglasemalt, seega üldjuhul need siis lihtsalt lülitati välja kui kasutati d3d9't. Praegusel hetkel näiteks on üsna mitmeks mängus dx10/11 puhul märge juures, et selle kasutamine tõneäoliselt pildikvaliteeti eriti ei muuda, küll annab juurde jõudlust.
kerime nüüd natuke tagasi. et põmst DX10 on keerukamad efektid kasutusel, mis DX9'st karvavõrdki ei erine ja võtab DX10 kasutades korralikult FPS alla, kuigi teoorias langeb hoopis DX9 kiirus.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 17.08.2010 16:38:19 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
et põmst DX10 on keerukamad efektid kasutusel, mis DX9'st karvavõrdki ei erine ja võtab DX10 kasutades korralikult FPS alla, kuigi teoorias langeb hoopis DX9 kiirus.
Näita mulle noid efekte mis dx9'st ei erine ning on dx10's aeglasemad.

Ma rääkisin efektidest millede normaalse kiiruse juures tegemine tehti dx10 tasemel rauaga võimalikuks ning mille kasutamisel mäng muutus aeglsemaks, kui dx9 ilma nonde efektiedta oli. Umbes sama lugu, kui esialgu dx9.0c'ga mängud "aeglaseks muutusid" kuna lisandus kamaluga efekte mida varem polnud mõtet üritada teha kuna asi oli lihtsalt liiga aeglane.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 17.08.2010 16:49:09 vasta tsitaadiga

Ho Ho, crysis, DiRT2, bioshock, FC2, Metro 2033, RE5, STALKER, HAWX, kõigil pilt identne ja FPS madalam DX10'modes. FSX on ainuke mäng, mis VIST läks kiiremaks DX10'ga mingi imekombinatsiooniga, samas pilti ennast DX10 ei teind ei paremaks ega halvemaks.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 17.08.2010 16:52:49 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
Ho Ho, crysis, DiRT2, bioshock, FC2, Metro 2033, RE5, STALKER, HAWX, kõigil pilt identne ja FPS madalam DX10'modes.
Millise draiveriversiooniga neid teste tehti? Tean, et NV on alates esimesest releasest oma kaartide kiirust vägagi tugevalt tõstnud DX10 all.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 17.08.2010 17:04:01 vasta tsitaadiga

Ho Ho, krt seda enam mäletab, mis driver siis peal oli. eks see oli, mis mängu väljatuleku ajaks väljas oli.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 17.08.2010 17:08:11 vasta tsitaadiga

Eriti armas on, et sa ühtki numbrit ega linki ei oska oma väidete tõestuseks tuua icon_smile.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2010 17:14:07 vasta tsitaadiga

Ho Ho, aga kuidas Wine all DX jooksutamine lahendatud on?
Üle OpenGL`i ? icon_rolleyes.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
EP|hull
HV vaatleja

liitunud: 11.01.2003




sõnum 17.08.2010 17:15:22 vasta tsitaadiga

Minu kui tarkvaraarendaja 2 senti:

a) kui mul on vaja midagi teha ainult win platvormile, siis DirectX, kuna seal on kogu mängudeks vajalik stack suures osas olemas (audio, input, video, mingi osa matemaatilist backendi tõenäoliselt ka), ehk igasugu boilerplate koodi tuleks vähem.
b) kui on kasvõi õhkõrn tõenäosus olemas, et tuleb portida - ükskõik kuhu, linuxile, mõnele uuele popile telefoniplatvormile (iPhone? android?) siis raudpolt opengl + SDL kombinatsioon, et elu hiljem lihtsam oleks.

Etz kirjutas:
Ho Ho, aga kuidas Wine all DX jooksutamine lahendatud on?
Üle OpenGL`i ? icon_rolleyes.gif


jep, wine mapib directX'i OpenGL peale ümber afaik.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 17.08.2010 17:20:21 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Ho Ho, aga kuidas Wine all DX jooksutamine lahendatud on?
Üle OpenGL`i ? icon_rolleyes.gif
Nagu öeldud siis jah, mappitakse opengl'i peale ümber. Wine on mõnes mõttes sarnane Java JIT virtuaalmasinale "tõlkides" töö ajal asjad d3d pealt opengl'iks. Kohati juhtub sellega kõiksugu naljakaid asju, näiteks teatud olukorras jooksis warcraft linuxis läbi wine tõlgenduse kiiremini kui samal raual wini all icon_smile.gif
EP|hull kirjutas:
a) kui mul on vaja midagi teha ainult win platvormile, siis DirectX, kuna seal on kogu mängudeks vajalik stack suures osas olemas (audio, input, video, mingi osa matemaatilist backendi tõenäoliselt ka), ehk igasugu boilerplate koodi tuleks vähem.
Oled sa kunagi proovinud reaalselt kasutada noid DX'i komponente või lihtsalt oletad et nii teeksid? On põhjus miks praktiliselt mitte keegi ei kasuta dx'ist rohkemat, kui d3d ning audio-inputi jaoks kasutavad tihtipeale ka üsnagi suured ja tuntud tegijad noidsamu teeke mida sa loetlesid. Samuti puudub DX'il igasugune matemaatiline backend, SDL'ilgi on seda rohkem.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
virus152
HV vaatleja
virus152

liitunud: 05.03.2009




sõnum 17.08.2010 17:51:09 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
"Varsti" peaks saama ka brauseris OpenGL'i kiirendust kasutada.

Miks jutumärkides? FF 4.0 beetades on võimalik WebGL sisse lülitada ja Webkit'is on samuti tugi olemas. Ma olen küll ainult paari demo proovinud, aga mõlemad jooksid viisakalt, kuigi ega nad teab mis keerulised ka polnud.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2010 17:58:24 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
tomorrow, kõige efektiivsem FUD on selline, mille ohver ei tea, kust tema eelarvamus pärineb (luges kusagilt, kuulis tuttavalt jne, teadmata originaalallikat) ja et ta FUD-i ohver on.
Pea pole prügikast.Kõike ei pea mäletama aga samas see ei tee veel kellestki FUD ohvrit icon_exclaim.gif
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 17.08.2010 18:10:27 vasta tsitaadiga

virus152 kirjutas:
Miks jutumärkides?
Ainult seetõttu, et võtab väheke aega enne, kui see kõigi brauseriteni stabiilsete versioonideni jõuab. Sealt kulub veel veidike aega edasi et veebiarendajad seda ka reaalselt kasutama hakkaks. HTML5 on märksa vanem asi kuid siiani kasutatakse seda veel üsnagi vähe, ega webGL kiiremini levima hakka.
tomorrow kirjutas:
Pea pole prügikast.Kõike ei pea mäletama aga samas see ei tee veel kellestki FUD ohvrit icon_exclaim.gif
Tõsi, mäletama ei pea kuid see veel ei tähenda et sa eneselegi teadmata pole ohvriks langenud. Ega keegi sind selles ei süüdista ka, keegi pole kohustatud minema kõiki väiteid omapäi üle kontrollima et nende tõesuses veenduda. FUD sellel põhinebki, et keegi kusagil karjub oma valesid väiteid kõvemini kui teised ning kuna rahvas ei viitsi fakte kontrollida jääbki neile arusaam, et räägitu oli tõde icon_smile.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aah
Kreisi kasutaja
Aah

liitunud: 21.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2011 11:15:43 vasta tsitaadiga

tsitaat:
DirectX on see, mis jääb pudelikaelaks

Teema kuidagi soiku jäänud icon_rolleyes.gif
Link
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
multizync
HV kasutaja
multizync

liitunud: 23.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2011 22:23:21 vasta tsitaadiga

OpenGL ei taheta üldse tegelda, hoopis tegeldakse OpenCL'ga, uurisin uute Ivy Bridge prosede kohta wikist ja seal on välja toodud DirectX 11 ja OpenCL support..
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2011 23:59:26 vasta tsitaadiga

OpenGL & OpenCL on kaks täiesti erinevat asja...
OpenCL on "open source" vaste nVidia Cuda`le, pildi monitorile joonistamisega on sel iseenesest väga vähe pistmist..
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
multizync
HV kasutaja
multizync

liitunud: 23.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.08.2011 14:20:09 vasta tsitaadiga

Selge pilt..
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 13.08.2011 14:36:55 vasta tsitaadiga

multiznc kirjutas:
OpenGL ei taheta üldse tegelda
Nädal tagasi announciti opengl 4.2, ei saa nagu väga väita et ei tegelda.
http://en.wikipedia.org/wiki/OpenGL#OpenGL_4.2

"Support for modifying an arbitrary subset of a compressed texture, without having to re-download the whole texture to the GPU for significant performance improvements."

See feature vist lisati spetsiaalselt Carmac'i jaoks icon_razz.gif

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xpander
HV veteran
xpander

liitunud: 24.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.08.2011 16:22:40 vasta tsitaadiga

sai linuxis ati opengl4.2 beta driverid peale lükatud. Probleem aint selles et pole midagi millega testida icon_biggrin.gif
unigine on hetkel veel opengl4.1

_________________
Linux Gaming Videos: Xpander69
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 02.11.2012 23:36:19 vasta tsitaadiga

Kaevan ühe teema üles et panna kirja Croteami poolt tulevat kriitikat DX'i kohta. Tegelikult küll nad selgitasid miks valisid SS3 jaoks DX9 ja mitte 11 kuid seal hulgas olid mõned üsnagi karmid sõnad ka d3d kohta icon_smile.gif
http://forums.steamgames.com/forums/showpost.php?s=ba7c6198709c78918b5cab476f0e3935&p=26565378&postcount=10
tsitaat:
Anyway, the perf problems some people are seeing are mostly connected to the fact that drivers are not yet tuned for the game. I know that for outsiders it might seem simple - there's an API and the game should code to the API and everything should work fine and dandy. Yeah, right. In 1990, on OpenGL, maybe. Today, with DirectX which is largely underspecified, has no serious conformance tests, and with drivers competing to be faster than "the other manufacturer" it is very, very messy. Actually it's fascinating how it is not actually as apparently messy as it could be.


[edit]
Äratagem zombied icon_razz1.gif
Üks tegelane tegi väheke mõõtmisi OpenGL vs D3D overheadi, DX11 vs OpenGL'i extensionid bindless tekstuuride jaoks:
http://timothylottes.blogspot.com/2012/03/dx11-vs-gl-driver-overhead.html
Spoiler Spoiler Spoiler



[edit]
Valve teeb huvitavaid tegusid icon_smile.gif

http://blogs.valvesoftware.com/linux/faster-zombies/
tsitaat:
OpenGL versus Direct3D on Windows 7

This experience lead to the question: why does an OpenGL version of our game run faster than Direct3D on Windows 7? It appears that it’s not related to multitasking overhead. We have been doing some fairly close analysis and it comes down to a few additional microseconds overhead per batch in Direct3D which does not affect OpenGL on Windows. Now that we know the hardware is capable of more performance, we will go back and figure out how to mitigate this effect under Direct3D.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2015 18:51:55 vasta tsitaadiga

Komistasin sellise mõne aasta taguse väga huvitava ajalootunni stiilis artikli otsa Direct X vs OpenGL:
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2016 23:01:58 vasta tsitaadiga

OpenGL on surnud. Elagu Vulkan: http://wccftech.com/vulkan-1-api-specification-amd-nvidia-drivers/
Nvidia ja AMD on väljastanud esimesed draiverid. Esimene mäng Vulkan API toega on The Talos Principle
Hetke jõudlus siiski paneb kukalt kratsima:
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xpander
HV veteran
xpander

liitunud: 24.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2016 22:17:34 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
OpenGL on surnud. Elagu Vulkan: http://wccftech.com/vulkan-1-api-specification-amd-nvidia-drivers/
Nvidia ja AMD on väljastanud esimesed draiverid. Esimene mäng Vulkan API toega on The Talos Principle
Hetke jõudlus siiski paneb kukalt kratsima:
Spoiler Spoiler Spoiler


anna aega atra seada.
see on esimene suht kiire port, mis ei kasuta veel multithreadingut
vs opengl on edasiminek juba praegu meeletu.
multithreading ka tööle pannakse siis peaks perf veel meeletult kasvama

_________________
Linux Gaming Videos: Xpander69
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2016 18:23:26 vasta tsitaadiga

https://www.techpowerup.com/225813/cryengine-to-support-vulkan-this-november-dx12-multi-gpu-next-february#comments

CryEngine saab Vulkani ja DX12 toe thumbs_up.gif
ID Tech6 toetab Vulkanit
FrostByte 3 toetab DX12

Asi vaikselt areneb thumbs_up.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  DirectX vs OpenGL
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.