Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Projekt: Aed taastuvenergiale üle märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Jaanster01
HV kasutaja
Jaanster01

liitunud: 12.09.2004




sõnum 11.08.2010 01:12:13 Projekt: Aed taastuvenergiale üle vasta tsitaadiga

Seis siis selline, et masu ajab vägisi leiutama thumbs_up.gif . Nimelt no juba paar aastat meeles mõlkunud tuulegeneraatori ehitamine, ning peale pikke ja põhjalikku eeltööd olen nüüdseks ka tööga peale hakanud. Elfa-st on tellitud ära kontrolleri jupid, mis peaks nüüdseks iga hetk jõudma. Masti ja metallitööga on algus tehtud, kuid tuleb vist osa ümber teha ja poest korralikku rauda tooma minna. Generaatori jaoks aga magnetite leidmine on ikka suht ajuvääne siin soojal maarjamaal, nimelt nõuavad kõik välismaised netipoed krediitkaarti või paypal-i, kuid juuhtumisi neid põle, ning nüüd tuleb embas, kumbas ära teha ning projekt saab jätkuda, NB- mitte et ma viriseks, aga eesti firmad ei suuda tuua sisse mõistliku hinnaga suuri magneteid. Tööd veel palju ees, kuid algus tehtud ning loodetavasti on kaasamütlejaid veel, ning kui ma kord kontrollerit koostama hakkan, siis tundub et on vast abi vaja.
_________________
Alternatiivenergia blogi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prayer
HV veteran
Prayer

liitunud: 30.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.08.2010 03:53:41 vasta tsitaadiga

Aerotecture kohta oli Discovery peal saade mõni nädal tagasi, igal kortermajal võiks selline katusel istuda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 11.08.2010 05:10:24 vasta tsitaadiga

13.4m/s tuule (paras torm) puhul siis maksimaalselt 1.8kW. Ei tundu just eriti mõttekas.
Eriti veel arvestades selle $21,000 (Eesti vääringus ehk midagi 300,000 kanti) hinnalipikut.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002




sõnum 11.08.2010 08:27:06 vasta tsitaadiga

Oled Sa mingi eelarve kah koostanud oma seadmele? Palju senimaani maksma on läinud? Millegipärast on mul jätkuvalt tunne, et roheline energia on kulukam, kui monopoli käest ostetav (seadme ehituskulud, ekspluatatsiooniaeg, enamaltjaolt kehvad tingimused tuule hankimiseks jne).
muidugi ettevõtmine paistab Sul olevat vägev. Magnetite ostusoovi järgi võib eeldada, et ehitad ka generaatori ise. Selle kohta ainult Retsept thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.08.2010 08:32:17 vasta tsitaadiga

Kui kuskilt neid magneteid saad võiksid siingi rääkida kust said kuna hetkel isa üritab ka midagi ehitada ,aga magneteid pole kuskilt saada normaalse hinnaga va ebay. Kuidas seda nüüd nimetadagi ,aga see mis tuult kogub on tehtud PVC torudest ja kui tuult ikka on siis käib kenasti ringi ja tegemist vertikaalse tuulegeneraatoriga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Jaanster01
HV kasutaja
Jaanster01

liitunud: 12.09.2004




sõnum 11.08.2010 21:08:33 vasta tsitaadiga

VAWT-i (Vertical axis wind turbine ehk klaasikaline) ikka ehitada jah, need HAWT(horisontal axis winturbine ehk vertikaal suunas on pöörlemistelg, savonius jt kloonid) tüüpi seadmed ei tasu end ära kuna ka kõige parema tahtmise juures on teatud tuule kiirusel ühe m2 kohta ikkagi samapalju energiat olenemata, mis suunas gene jookseb.
Muidu on hetke eelarve umbes täpselt 2500.- oleneb veel masti hinnast, ehk saab kaubelda (laenata icon_razz.gif pikaajaliselt ) puust elektriliini posti. Magnetid tellisin muidu www.magnet4less.com -ist, mingi hetk leidsin odavama koha ka kuid see saatis vais usps-i kaudu, mille international fee on 300 $(jah kolmsada dollarit). Igastahes hetkel oli antud magnetid otsas N52 2x1x1/4inch suurus, nii et kahjuks tuleb vist hetkel oodata mingisugune kuu aega koos shippinguga, loodetavasti vähem ja arvatavasti kaa, öeldi et maksimaalselt 1work week läheb tellimuse saatmiseni, ning saadetakse Maksikirja vormis, nii et jälgitav selles suhtes, et kas olen kätte saand või ei, nii et kui mingi jama saab neile sõimu jagada.
Praeguseks kulunud peaaegu 750.- mis peamiselt läinud uue musta metalli ja kontrolleri juppidele, kontroller muidu läks umbes 350-400.- eeku täpset arvu ri mäleta, kuid hetkel vajab see veel jootmist. Muidu eluega on nii et oosatav eluiga on tal 20.a muidugi läheb selle ajag päris mitu laagrit, kuid kui ehitada aparaat uv ja ilma kindlaks siis pmst asjal puuduvad osad, mis häviks või aja pikku otsa saaks. Samuti oleks vaja leida kusagilt maht akusid. Viimatine leid on tästukite akud, kuid nood 6v ning kole kallid vana pool juustu eest tahetakse saada 1k eeku.
Kahjuks/Õnneks nüüd tänasega töö juures suurem objekt töösse läinud ning hetkel vist tuleb natuke vähem aega pühendada sellele projektile, kuid turbiin ei jää ehitamata, võtab paar nädalat kauem loodetavasti.

_________________
Alternatiivenergia blogi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002




sõnum 11.08.2010 22:39:09 vasta tsitaadiga

vaatasin Su blogi ja jääb ainult kadestada kuldsete kätega mehi thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kristjan*
Kreisi kasutaja
kristjan*

liitunud: 18.08.2008




sõnum 12.08.2010 04:24:52 vasta tsitaadiga

Keep up the good work! thumbs_up.gif icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iceincube
HV veteran
iceincube

liitunud: 18.11.2005




sõnum 12.08.2010 08:05:02 vasta tsitaadiga

Ma olen nõus, et roheline energia on kallim, kuid seda niikaua kuni pole ise ehitanud asju valmis.

Arvestada tuleks ka seda, et EE elektri hind ei jää kohe kindlasti praegusele tasemele, seega tänast kilowati hinda tuimalt arvutada ei saa.
Aga ok, selle eh kompenseerib amortisatsioonikulud.
Lisaks annab niiõelda hea tunde. Ise tehtud, hästi tehtud.
Võib olla kallim kui elekter osta kogu see aeg EE'st kuid lisaks sellele oled omandanud teadmised, rahulolu eneseteostusest ja lisaks ka teatav sõltumatus EE'st.

Teiste tehtud asju vaadates ikka jubedalt tahaks endale juba maakohta kus selliseid asju ehitada vaikselt.

ot:

Ise sai ka just puhkuse ajal tehtud 200 lidrane veepaak sooja vee jaoks vanemate juures, ainult kollektor sai halb hetkel, kuna polnud päris planeeritud ja aega polnud- aga toimis. Vaja twiikida icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Medic
HV kasutaja
Medic

liitunud: 18.06.2004




sõnum 12.08.2010 08:37:15 vasta tsitaadiga

Tean inimest, kes selles vallas ennast suht koduselt tunneb. Märgin teema ära edaspidise arengu jälgimiseks.
_________________
Smoking is the worst way to commit suicide, be more practical & use a gun!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 12.08.2010 09:01:55 vasta tsitaadiga

Kui ehitad, siis tee selline, mis hiirvaikselt ringi k2ib. Vastasel juhul tulevad naabrid sulle ukse taha undama, et nad ei saa magada ja l2hevad tervisekaitsesse kaebama...

Postitatud mobile device
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avax
HV Guru
avax

liitunud: 10.10.2005




sõnum 15.08.2010 16:52:55 vasta tsitaadiga

Savoniuse kloone on tegelikult Tallinnas 2-3 katusel olemas, samas peale (jahutus)ventikaelektri sealt suurt ei tule. Instructables ja Make magazine aitavad teemaga edasi minna, nii skeemid kui põhimõtted on suht hästi lahti seletatud. Eesti oludes ei tasu see tõesti ära - va kui tõesti mereääres kõrgel ja tuult pidevalt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
excited
HV kasutaja
excited

liitunud: 17.03.2003




sõnum 19.08.2010 15:46:13 vasta tsitaadiga

Krediitkaardist nii palju, et ka mul ei ole sellist asja taskus. Internetipangas (vähemalt SEB) saad teha digitaalse krediitkaardi hetkega. Maksab 25 eeki ja kehtib 40 päeva. 40 päeva jooksul saad ise muuta ka nt limiiti, et keegi sult rohkem raha ei võta.
_________________
mitte midagi ei saa aru
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.08.2010 17:57:24 vasta tsitaadiga

Maksab 10 eeki*
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hacman
HV vaatleja

liitunud: 12.02.2004




sõnum 24.08.2010 21:47:45 vasta tsitaadiga

kell huvi magnetite vastu siis tellida saab neid rootsist
http://www.solbergavind.se/
proovitud, saadab ka eestise ja täitsa aus kaup!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
biomehanik
HV Guru
biomehanik

liitunud: 03.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.09.2010 23:29:51 vasta tsitaadiga

Väga kena, ka endal on väike plaan tuulegeneraator ehitada ja nüüd on hea jälgida, kui eestimaine käsi just ühte ehitab ja sellest kirjutab. thumbs_up.gif Ise veel ainult teooria peal ja peaks ilmselt miski raamatu lugemiseks võtma. Üsna palju projekte ja infot on muidugi www.otherpower.com lehel olemas.

Kui veel peale ei ole sattunud, aga ilmselt oled, siis on siin samuti mõned eestimaised projektid :

http://web.zone.ee/tuuleenergia/kontakt.html
http://web.zone.ee/tuuleveski/
http://syg.edu.ee/oppematerjalid/uurimistood_referaadid/uurimistood_2010/Aado_Toomsalu_Tuulegeneraator_oma_majapidamisse.pdf

Ei pannud tähele, aga kui võimas see isend tuleb ja millist kontrolleri skeemi kasutasid? Rääkides veel kontrollerist, siis kuidas sa ta tööle rakendad... kui akud on täis laetud ja relee kaudu suunatakse vool ümber, siis kas kasutad ümbersuunamist ära praktiliselt või lased lihtsalt näiteks takististesse "dump loadi"?

Magnetite valik on ka korralikult laialdane, mõõdud võivad samad olla, aga üks siiski teisest tugevama omadusega. Mitme kg tõmbevõimega näiteks sinu üks magnet on?

Jõudu igatahes.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaanster01
HV kasutaja
Jaanster01

liitunud: 12.09.2004




sõnum 23.09.2010 00:02:30 vasta tsitaadiga

biomehanik kirjutas:


Ei pannud tähele, aga kui võimas see isend tuleb ja millist kontrolleri skeemi kasutasid? Rääkides veel kontrollerist, siis kuidas sa ta tööle rakendad... kui akud on täis laetud ja relee kaudu suunatakse vool ümber, siis kas kasutad ümbersuunamist ära praktiliselt või lased lihtsalt näiteks takististesse "dump loadi"?

Magnetite valik on ka korralikult laialdane, mõõdud võivad samad olla, aga üks siiski teisest tugevama omadusega. Mitme kg tõmbevõimega näiteks sinu üks magnet on?

Jõudu igatahes.


Ega ma midagi üleloomulikku ei looda, praeguste tuulekiiruste kohaselt peaks jääma maksimum 500w kanti. Magnetite puhul ma olen vaadanud, et on paika pandud vist mingidsugused E-väärtused( RL jälle asjassse segatud?), mina muretsesin endale E42 väärtusega magnetid. Kilogramme hetkel ei mäleta, kuid jäi alla 14kg. Kontrollerit jõudsin valmis keevitada kusagil 40%, kuna avastasin, et arvatavasti elfast tellides suutsin kogustega pange astuda ning tellisin kogemata kombel pudinaid liiga vähe. Uue saadetise koha pealt on hetkel alles saadud teave, et pooleldi kohal, mis eelminekord tähendas mitte midagi kohal (ääremärkusena tuleks mainida, et ELFA ikka kole aeglaseks muutunud viimasel ajal, või neid enam väiketellimused ei huvita?). Plaanis on kasutada heiteks (kuidas tõlkida "dump load" ?) veespiraali, mis oleks keldris oleva sauna soojaveeboileris, kuid siiani olen lugenud seda, et need boilerite spiraalid pidavat küll töötama, kuid väga kiiresti otsi andma palju kõikuva voolu peale.

Kuid nüüd on hammas juba verele läinud ja hea meelega tahaks saada küüned taha Ameeriklaste "thin film photo voltaic arraydele" http://www.bigfrogmountain.com/PowerFilmSolarProducts.html vahepeal oli nagu TTÜ-s ka vist sarnastest asjadest juttu, kuid miskipärast kellegi ühekorseks aupaisteks see vist jäigi.

_________________
Alternatiivenergia blogi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mati65
HV kasutaja

liitunud: 09.06.2004




sõnum 24.09.2010 12:10:10 vasta tsitaadiga

Suhteliselt päevakohane teema, hoian kindlalt sinu tegemistel silma peal. Minu enda arust on tuuleenergia perspektiiv just sellise igapäevase kodumajapidamise toitmiseks, mitte aga "tuulepargid" icon_lol.gif.
Mis sa arvad, mis lõppprodukti maksumus tuleb?
Edu! icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seston
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.03.2002




sõnum 25.11.2010 23:33:14 vasta tsitaadiga

mismoodi siis HAWT ennast ära ei õigusta.Mina pole sellest veel aru saanud.Tehke lollile selgeks palun.Tahaks ka ehitada tuulegeneka ikka miski aeg valmis.Hetkel veel uurin asja ja kogun hoogu.Magneteid muide müüakse eestis ka, 80.- tükk.
Kokku läheb see kola maksma umbes 15K kui on nii 600W genekas.See on siis priisates öeldud.Aku maksab ise juba 4K

_________________
Metallitööd Pärnust 9 km
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mk1985
HV vaatleja

liitunud: 29.01.2008




sõnum 26.11.2010 00:56:55 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
13.4m/s tuule (paras torm) puhul siis maksimaalselt 1.8kW. Ei tundu just eriti mõttekas.
Eriti veel arvestades selle $21,000 (Eesti vääringus ehk midagi 300,000 kanti) hinnalipikut.

Kurja küll.
Mul sellist olekski vaja, sest nigu tigedam tuul on nii vool ka majast nagu lõigatud.
Hind on muidugi ebamugav
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seston
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.03.2002




sõnum 03.12.2010 11:40:47 vasta tsitaadiga

kas usast ostetud magnetitel tuleb ka tolli maksta ?
_________________
Metallitööd Pärnust 9 km
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mati65
HV kasutaja

liitunud: 09.06.2004




sõnum 10.12.2010 16:56:47 vasta tsitaadiga

seston kirjutas:
mismoodi siis HAWT ennast ära ei õigusta.Mina pole sellest veel aru saanud.Tehke lollile selgeks palun.Tahaks ka ehitada tuulegeneka ikka miski aeg valmis.Hetkel veel uurin asja ja kogun hoogu.Magneteid muide müüakse eestis ka, 80.- tükk.
Kokku läheb see kola maksma umbes 15K kui on nii 600W genekas.See on siis priisates öeldud.Aku maksab ise juba 4K


Minu arust pole akudega jamamisel küll mõtet, juhi kogu vool otse elektriboilerisse ja radikatesse, mis üle jääb see juba võrku.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laadur
HV vaatleja

liitunud: 18.01.2005




sõnum 04.03.2012 14:43:07 vasta tsitaadiga

tere vana
_________________
hommikust peale kopp ees


viimati muutis laadur 17.02.2013 09:51:39, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.03.2012 16:09:12 vasta tsitaadiga

laadur kirjutas:
tere vana teema siin aga pakuks iseehitajale tiivikut mis pole küll 3m on hetkel meeter plaan oli labad pikemaks teha aga olen loobunud tiivik ise vinge üleni alumiinium labade arvu saab muuta ja labade nurka saab ka muuta selline tiivik sobib näiteks kompressori ringi ajamiseks kui kasutada kõiki 9 laba aga kolmega oleks ehk mõeldav ka elektrigeneraatorile ehk südamik käib keskelt kaheks pooleks kuhu saaks ka omavalmistatud labasid kinnitada tiivik pole uus kasutatud mõnda aega kuskil õhu puhumiseks minu projekt mis oligi kompressorile mõeldud läks veidi nässu ebaõnnestunud reduktori valiku tõttu ,vastu võib pakkuda päikesekollektorile sobivat kahe soojusvahetiga boilerit või kontrollerit või muud teemakohast

on hetkel meeter plaan
aga olen loobunud tiivik ise
pole uus kasutatud

Silmad valutavad icon_neutral.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laadur
HV vaatleja

liitunud: 18.01.2005




sõnum 04.03.2012 16:40:41 vasta tsitaadiga

jah
_________________
hommikust peale kopp ees


viimati muutis laadur 17.02.2013 09:50:43, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Projekt: Aed taastuvenergiale üle mine lehele 1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.