|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
profiil
HV kasutaja

liitunud: 31.12.2006
|
24.07.2010 20:10:28
|
|
|
Kas keegi oskab minu probleemile vastust anda?
Tegelt kui aus olla siis on selle kettaga veel üks imelik asi, et partatiton magic 8.0 ütleb kogu selle ketta kohta BAD, et talle see ei meeldi mitte üks raas, et ketas ise formaaditud vist windowsi oma programmiga(disk mana alt).
Et kas sellest võib põhjus olla ka tingitud?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
destiny12
Piiratud kasutaja

liitunud: 26.12.2007
|
24.07.2010 21:10:27
|
|
|
Küsin nüüd ühe küsimuse, mis võib lollina tunduda..Elage üle.
Spoiler 
Mul on nagu windows jne kõik koos ühel kettal aga paljudel on windowsi jaoks eraldi part kettast võetud. Mis mõte sellel on?
_________________ "Ära mine sinna, kuhu rada viib. Mine selle asemel sinna, kus rada ei ole, ja saa teerajajaks." |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pikkkõrv
HV kasutaja

liitunud: 08.05.2010
|
24.07.2010 21:22:30
|
|
|
| destiny12 kirjutas: |
| Mul on nagu windows jne kõik koos ühel kettal aga paljudel on windowsi jaoks eraldi part kettast võetud. Mis mõte sellel on? |
Mõte on selles, et kui mingi jama on, on lihtsam süsteemi taastada, sellest varukoopiat teha jne, samas kui kogu see asi ülejäänud kettal-partitsioonil olevaid isiklikke faile jne. ei puuduta. Tavaliselt on mõttekas paigutada C: kettale ainult süsteem ise ja installitud tarkvara, kõik muu aga teisele kettale. Nii võid igal ajal format C: teha ilma, et midagi su asjadega juhtuks !
|
|
| tagasi üles |
|
 |
sama123
HV veteran
liitunud: 20.03.2009
|
24.07.2010 22:18:26
|
|
|
See RAMDisk+ jama,et ei saa internet exploreri temp faile üle viia tuleneb vist rikutud windoosast,teisel arvutil saab viia nii temp,tmp ja internet exploreri temp kausta....brauseritel ei toimi ka seadete ülekanded,ei saa ka süsteemi kausta sisse
Mozilla "temp" kausta ülekande võimalusi ei saanud ka help-ist.Peaks olema loogiliselt seadetes...
C ketta partitsioonide vajadus on ka seepärast,et ketta algusosa on kiirem ja windoosa&programmid töötavad seal kiiremini.Mul oli ühel kettal aga algusosa suurte kiiruste erinevustega,siis sai pandud C ketas keskele.Töötaval op.systemil nii vist ei saa teha,vaja uut installi.
viimati muutis sama123 24.07.2010 22:40:16, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
dzombe
HV kasutaja
liitunud: 17.01.2003
|
24.07.2010 22:37:20
|
|
|
| destiny12 kirjutas: |
| Mul on nagu windows jne kõik koos ühel kettal aga paljudel on windowsi jaoks eraldi part kettast võetud. Mis mõte sellel on? |
Mõte ongi selles, et kasutajad, kel meeldib iga paari kuu tagant format C: teha, ei pea selleks oma datat igakord ringi tõstma. Iseenesest on otstarbekus küll kaheldav. Enne installi on vaja täpselt arvestada süsteemse partitsiooni suurus ja mahu tagavara uuenduste ning tarkvara jaoks. Näiteks mõnede programmide puhul on ainult "Common Files" suurus ka 1GB (näiteks Adobe CS seeriaga). Järgmisena tulevad defragmenteerimisfännid, kes räägivad imepisikesest kiirusevõidust süsteemi käivitumisel ja töötamisel eraldi partidel. Üldiselt NTFS siiski eriti ei fragmenteeru piisava vaba ruumi korral.
Aga soovi korral võimaldab W7 sul luua eraldi partitsiooni User data jaoks, kui muidugi tõstad kasutaja profiili teisele kettale on vaja registry's kasutaja seaded HKEY_CURRENT_USER all üle käia.
_________________ -- |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ollaz
HV veteran

liitunud: 04.01.2008
|
24.07.2010 23:05:28
|
|
|
| sama123 kirjutas: |
Mozilla "temp" kausta ülekande võimalusi ei saanud ka help-ist.Peaks olema loogiliselt seadetes... |
Tore on ikka, et kasutaja djpvx näpunäiteid ei lugenud ja googlit ei viitsinud kasutada. Lihtsam oleks nagu foorumis halada, et tavakasutajale ebamäärased asjad on developer help failist välja jätnud?
Kuna selle peale sa niikuinii otsima ei hakka ja arvatavasti teed mind sõimava postituse, siis astun sammukese juba ette ära ehk:
| tsitaat: |
| Go to Window's Control Panel and open the System icon. Go to Advanced Options and click on the Environment Variables button. In the above panel, you'll see two entries called TMP and TEMP. Edit them and replace their values with the folder you want to use. |
Vajuta winkey+pause/break. Sama mis "System".
|
|
| tagasi üles |
|
 |
sama123
HV veteran
liitunud: 20.03.2009
|
25.07.2010 09:16:53
|
|
|
| Ollaz kirjutas: |
| sama123 kirjutas: |
Mozilla "temp" kausta ülekande võimalusi ei saanud ka help-ist.Peaks olema loogiliselt seadetes... |
Tore on ikka, et kasutaja djpvx näpunäiteid ei lugenud ja googlit ei viitsinud kasutada. Lihtsam oleks nagu foorumis halada, et tavakasutajale ebamäärased asjad on developer help failist välja jätnud?
Kuna selle peale sa niikuinii otsima ei hakka ja arvatavasti teed mind sõimava postituse, siis astun sammukese juba ette ära ehk:
| tsitaat: |
| Go to Window's Control Panel and open the System icon. Go to Advanced Options and click on the Environment Variables button. In the above panel, you'll see two entries called TMP and TEMP. Edit them and replace their values with the folder you want to use. |
Vajuta winkey+pause/break. Sama mis "System". |
Tänan!Teisel arvutil sain korda,sellel mitte.Rohkem ei tüüta,probleem on windoosas.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Look Right
Anna vin

liitunud: 05.02.2007
|
26.07.2010 17:23:17
|
|
|
Perkele! Tegin formati ning lasin 7 ja Ubuntu dualbooti. Nüüd kui üritan installida id-kaardi softi installida, siis loobib fatal errorit ning kokkuvõttes mdiagi ei juhtu. On ideid, mis installerile ie meeldi?
_________________ Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€ |
|
| tagasi üles |
|
 |
--hussar--
HV kasutaja

liitunud: 22.01.2007
|
26.07.2010 21:41:11
|
|
|
Läksin sõbra juurde,ühendasin wifiga ära ja lõi ette,et ip konflikt teise arvutiga ja nüüd läppar megauimane,wi ühenda enam wifiga ära ja hiir lagib..Miks nõnda? Saab ilma formatita korda ka ?
Proovisin süsteemitaastet,aga see ei aitand.ccleaneriga tegin registry cleani,see ka ei aitand.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
dzombe
HV kasutaja
liitunud: 17.01.2003
|
26.07.2010 22:56:03
|
|
|
Kiireim tee, cmd all:
ipconfig /release
ipconfig /renew
Peaksid saama uue IP. Vahel harva juhtub, et dhcp server annab sama aadressi teisele arvutile. Nii lased vana IP lahti ja pärid uue.
_________________ -- |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
26.07.2010 23:16:19
|
|
|
| taikonaut kirjutas: |
| Perkele! Tegin formati ning lasin 7 ja Ubuntu dualbooti. Nüüd kui üritan installida id-kaardi softi installida, siis loobib fatal errorit ning kokkuvõttes mdiagi ei juhtu. On ideid, mis installerile ie meeldi? |
Mida kontrollida:
* Lugeja on masina küljes?
* Lugejale draiver paigaldatud?
* ID-kaart on lugejast eemaldatud?
* Paigaldad ID-kaart_Vista.msi pakki?
Igaks juhuks võib antiviiruse ka ajutiselt välja lülitada.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| tagasi üles |
|
 |
eastsider
HV kasutaja

liitunud: 13.02.2005
|
28.07.2010 16:27:47
|
|
|
| Mul on 4gb rami, samas system information näitab asja nii: Installed memory (RAM):4.00GB (2,00gb usable). Millest see jama võib põhjustatud olla, et ainult 2 gb mälu kasutab? Biosist on sisse lülitatud 4gb kasutamine, samuti msconfig-us panin booti alt max memory 4gb peale.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
28.07.2010 16:32:24
|
|
|
eastsider, mis rauaga tegu? 64-bit w7 ikka?
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| tagasi üles |
|
 |
eastsider
HV kasutaja

liitunud: 13.02.2005
|
28.07.2010 16:43:00
|
|
|
| 32 bit, 4gb peaks igal juhul ära tundma. Või siis vähemalt 3gb, kui videokaardi mälu arvesse läheb.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
28.07.2010 16:53:54
|
|
|
| eastsider, on sul BIOS`st memory remapping peale pandud?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
eastsider
HV kasutaja

liitunud: 13.02.2005
|
28.07.2010 19:42:07
|
|
|
| Proovisin nii peal kui maas, ikka näitab winis, et 4gb sees ja 2gb usable. Kui peale panna, siis algul käima minnes näitab 4gb, kui maha võtta, siis 3gb, winis aga on koguaeg ühesugune.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
sama123
HV veteran
liitunud: 20.03.2009
|
29.07.2010 02:35:28
|
|
|
| Ühel arvutil win 7x64 sai printerid vista 64 draividega tööle,teises ka win 7 x64 mitte,milles võib olla viga?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tiiger15
HV veteran

liitunud: 15.01.2004
|
30.07.2010 11:04:37
|
|
|
Tere, mul mure selles, et Win 7 kasutab pm IDLE olekus CPUd üle 50%. Et kuidas või kuskohast oleks kõigeparem vaadata mille peale see energia kulub. Protsesside alt lülitasin kõikvõimalikke protsesse välja, aga muutust ei olnud. Edasi ei julenud näppima hakata servicide alt. Aga ootaks tiba ettepanekuid kuskohast alustada vea otsimist! Arvuti ise profiilis kirjas!
EDIT: Ise küsin, ise vastan. Leidsin kuskilt, et AdAware Service kasutab üle 600 mb rami ja koormab arvutit 50% ulatuses. Lõpetasin Servici ära aga ilmus tagasi, Siis panin, et End Of Process Tree ja siis nagu jäi vakka. Aga point on selles, et see AdAware on mu arvutisse nii sisse kinni jäänud, et ei lähe ei käima, ega saa ka uninstallida. Et nüüd siis oleks abi vaja, kuidas sellest AdAwarest lahti saada?
_________________ My choices, my life - don't judge me, just try better! |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Kaivo-
HV Guru
liitunud: 22.08.2007
|
30.07.2010 13:28:25
|
|
|
Panin win 7 peale. Ülimalt rahul siiani. Kõik on ikka palju kiirem jne.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
destiny12
Piiratud kasutaja

liitunud: 26.12.2007
|
31.07.2010 18:29:11
|
|
|
Ei saa 7900GTX drivereid installida..Installin ära aga paremasse nurka ei ilmu seda NVIDIA logo. Mida tegema peaks?
_________________ "Ära mine sinna, kuhu rada viib. Mine selle asemel sinna, kus rada ei ole, ja saa teerajajaks." |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ollaz
HV veteran

liitunud: 04.01.2008
|
31.07.2010 19:36:31
|
|
|
destiny12, trays pole mul enam ammu nvidia logo.
Draiverid ju töötavad?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Juan Pablo
HV veteran
liitunud: 20.11.2005
|
31.07.2010 20:27:27
|
|
|
destiny12,
ma ka ei saa aru mis sa nende logodega peale hakkad?????
pea asi et perf...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
destiny12
Piiratud kasutaja

liitunud: 26.12.2007
|
31.07.2010 21:29:31
|
|
|
Ma ei teadnud, et Nvidial enam ei tulegi tray-sse see logo. Aga jah draiverid on peal. Sõbra arvutiga mässasin.
_________________ "Ära mine sinna, kuhu rada viib. Mine selle asemel sinna, kus rada ei ole, ja saa teerajajaks." |
|
| tagasi üles |
|
 |
lopes39
HV Guru

liitunud: 08.11.2004
|
01.08.2010 15:29:29
|
|
|
kas miskit programmi pole mis võimaldaks windowsi puhastada vanast kasutust jamast ?
mul praegu näitab et windowsi folder on 15GB suur mis on suht mõttetu ja no formatit kohe kindlasti ei viitsi teha
mul emal oli vista peal windowsi folder 90GB ja oli sunnitud seda formatit tegema
see asi on suht absurdne suurus ja no milleks windows update tehes vana ära ei kustuta mida pole vaja ?
või siis kas on mingi program mis kustutab selle kõik jama ära mida vaja pole ?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ollaz
HV veteran

liitunud: 04.01.2008
|
01.08.2010 15:31:44
|
|
|
| CCleaner.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
lopes39
HV Guru

liitunud: 08.11.2004
|
01.08.2010 15:45:41
|
|
|
mida seal ccleaneris teha tuleb ?
tegin registry ja esimese teema ära ja no windows folder ikka 15GB suur
palju see windows folder olema peab ? mingi 5-7GB ?
sellel ccleanerist pole mingit kasu selle teema lahendamisel .. pealegi on mul see programm juba ammu ja kasutusel koguaeg kui midagi arvutiga juhtub mis ei meeldi
|
|
| tagasi üles |
|
 |
KrisVr
HV Guru
liitunud: 27.08.2008
|
01.08.2010 15:53:48
|
|
|
Mul näiteks on windows folder 13GB. Kas arvutis on ruumipuudus?
Spoiler 
|
|
| tagasi üles |
|
 |
lopes39
HV Guru

liitunud: 08.11.2004
|
01.08.2010 16:01:32
|
|
|
ei ole ruumi puudus
mul on c: kettal mingi 384GB ruumi ja d: kettal on 99.8GB ruumi
aga lihtsalt võiks aegajalt puhastada windowsi folderit mõttetust jamast mida windowsil vaja pole ja ei kasuta
formatit teen ka ainult siis kui muud lahendust ei leia ja arvut ei funka nagu vaja
hetkel on kõik ok arvutiga aga lihtsalt microsoft võiks end kastist välja areneda ja teha mingi update mis mõttetu saasta ära kustutab ja ei koguks iga update-ga aina suuremaks windowsi folderit
|
|
| tagasi üles |
|
 |
--hussar--
HV kasutaja

liitunud: 22.01.2007
|
01.08.2010 16:39:00
|
|
|
| Kustutage windows kaustas temp kaust ära. Mul oli seal 6giga.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Pikkkõrv
HV kasutaja

liitunud: 08.05.2010
|
01.08.2010 18:25:47
|
|
|
| lopes39 kirjutas: |
| hetkel on kõik ok arvutiga aga lihtsalt microsoft võiks end kastist välja areneda ja teha mingi update mis mõttetu saasta ära kustutab ja ei koguks iga update-ga aina suuremaks windowsi folderit |
Microsoft ei tekita Windowsi folderisse mõttetut saasta just kuigi palju, küll aga kipuvad seda tekitama sinna lugematu arv teiste lugupeetud tarkvaraarendajate tooteid, kusjuures paljud arvavad, et isegi nende ajutised failid peavad olema näiteks System32 kaustas igasugustest Temp folderitest enam rääkimatagi. Kõige mõttekam on teha Task Scheduleris mõni task, mis siis regulaarselt kõik sellised paigad üle vaatab kuhu mõttetut rämpsu kogunema kipub ja need pidevalt ilusti puhtad hoiab, misjärel võib kogu probleemi üldse unustada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
01.08.2010 18:34:49
|
|
|
| --hussar-- kirjutas: |
| Kustutage windows kaustas temp kaust ära. Mul oli seal 6giga. |
no aga pane temp folderile piirang peale
Edit:
sorry mõtlesin ie temp folderit
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
01.08.2010 19:14:55
|
|
|
rrraisk. kolhooosis kehva raua peal 7 t deployda on ikka valu.. hoidke endid ordi enduro3350D de eest, neil ei suuda EFI regamiseks vajalikku päringit koostada ja masinad tuleb käsitsi aktiveerida..
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
01.08.2010 20:54:00
|
|
|
| lopes39 kirjutas: |
ei ole ruumi puudus
mul on c: kettal mingi 384GB ruumi ja d: kettal on 99.8GB ruumi
aga lihtsalt võiks aegajalt puhastada windowsi folderit mõttetust jamast mida windowsil vaja pole ja ei kasuta
formatit teen ka ainult siis kui muud lahendust ei leia ja arvut ei funka nagu vaja
hetkel on kõik ok arvutiga aga lihtsalt microsoft võiks end kastist välja areneda ja teha mingi update mis mõttetu saasta ära kustutab ja ei koguks iga update-ga aina suuremaks windowsi folderit |
Kustuta järgnevad kaustad tühjaks:
1) C:\Users\*kasutaja*\AppData\Local\Temp
2) C:\Windows\Downloaded Program Files
3) C:\Windows\SoftwareDistribution\Download
4) C:\Windows\Temp
5) Aeg-ajalt tee ka Prefetch kataloog tühjaks > C:\Windows\Prefetch
6) Tee CCleaner`ga "run cleaner" ja Registry "scan for issues - fix all - no backup"
7)
Spoiler 
| CorsairX kirjutas: |
| tomorrow kirjutas: |
Kes ei kasuta Hibernation valikut see saab järgneva käsuga 1,5GB ruumi kohe juurde süsteemipartitsioonil .
*Ava Command Prompt(start menüü otsingusse cmd või WinKEY+R ja cmd.exe )
*Sisesta järgnev käsk:
*Süsteemipartitsioonilt kustutatakse koheselt hiberfil.sys (varjatud fail ~1,5GB)
*Tee restart
Sleep jms toimib nagu ennegi.Kui on vaja uuesti sisse lülitada Hibernation siis saab tagasi selle käsuga:
Kasulik kui vaja tsipa ruumi juurde saada või lihtsalt ebavajalikust vabaneda
|
Hibernate ei kasuta kunagi ja mul vabanes sellega 3,01GB OS kettalt  |
8) Tee win log cleanup ja boot defrag: http://www.upload.ee/files/717633/cleanfrag.rar.html ...restart ja peaks hulka ruumi vabanema
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
01.08.2010 21:41:04
|
|
|
CorsairX: Ehk alustaks hoopis lihtsamast - paneks nii IE, kui FF kui Opera seadistuste all paika "linnukesed", mis brauseri sulgemise järel automaatselt TEMP-id ja History-d maha kustutab.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
01.08.2010 22:09:46
|
|
|
| tegin CorsairX antud kohad tühjaks ja win kaust on nüüd 21,8 giga suur. Enne oli 21,9.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
siinus
HV Guru

liitunud: 20.01.2007
|
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
01.08.2010 22:29:59
|
|
|
| djpvx, jep. Enne tegin kõik puhtaks. Restore point`id jne kustutasin ära.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
02.08.2010 00:01:52
|
|
|
olafsand, sa seda hibernate`i kinni siis ei keeranud? See peaks küll päris kõvasti ruumi juurde andma. Btw, endal ka kõiksugu saast win kataloogist eemaldatud ja kasutuses on 19GB ...seda siis koos mõningate programmidega. Enamus programme siiski teisele kettale installitud.
Restore point on mul kinni keeratud ja volume shadow copy jms. jura ka.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
02.08.2010 12:19:44
|
|
|
| CorsairX, hibernate kinni ikka. Samas kui sul ka win kaust sama suur, siis pole nagu probleemi vast. Mu viidatud pildil esimeses kõige suuremas kaustas on ainult mingid amd x64 failid.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
02.08.2010 19:21:33
|
|
|
olafsand, aga kui sa hibernate kinni keerasid nii nagu eespool viitasin, siis peaks rohkem ruumi vabanema kui ~100MB !
|
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
02.08.2010 22:37:03
|
|
|
CorsairX, hibernate keeran koos superfetch`iga esimeste asjadena kinni peale insalli ja seda tegin ka umbes pool aastat tagasi. Kuna teistel ka see win kaust 20 giga kanti suur, siis ei näe asjas probleemi iseenesest ja las siis olla
Vint on 320 suur ja pole probleemi ruumiga. Lihtsalt huvitas korra, et mis teda nii suureks ajab. Mäletan ise ka, et peale installi oli win kaust ikka alla 10 giga suur.
Ja arvan, et sinu viidatud tegevustest vabanes seetõttu ainult 100 mega, et käin regulaarselt ccleaneri ja tuneup utilitis`e "gain disk space" vidinaga üle masinat. Nendest viimane siis leiab ja vajadusel kustutab update backup`id ja restore point`id ka.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
HDvurle
HV pensionär

liitunud: 03.04.2002
|
02.08.2010 22:49:39
|
|
|
Disk cleanup.
_________________ Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur. |
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
02.08.2010 22:54:18
|
|
|
HDvurle, ei muuda midagi, kuna tuneup vidin teeb koos muuga ka selle töö ära
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002

|
02.08.2010 23:39:19
|
|
|
Puha lolliks läinud. Milleks sulle Windows 7 ja 4GB RAMi kui sa Superfetchi ei kasuta? Said buutimise 2 sekundit kiiremaks aga tööd tehes kaotad kordades rohkem kokku. Kuigi isegi buutimisel vist superfetch toimis - nii, et kas ikka läks ka boot time kiiremaks?
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ak47
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.01.2006
|
|
| tagasi üles |
|
 |
eastsider
HV kasutaja

liitunud: 13.02.2005
|
03.08.2010 08:31:26
|
|
|
Vaatasin ka kausta, mul ainult 9.23 GB, ei mõista, kuidas teil nad nii suured on Temp jms kaustu tühjendanud pole.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
03.08.2010 09:53:58
|
|
|
olafsand, Superfetch jäta ikka tööle
|
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
03.08.2010 09:59:59
|
|
|
Renka, ära nüüd kohe lolliks ka hakka sõimama! Toon välja enda põhjused, miks selle kinni keerasin:
1) boot time on peale seda kahe ja poole minuti asemel ca 1-1,5 minutit
2) progede käivitumisel kiirusevahet ei ole
3) mingiks ajaks oli 4-st gigast idles 50-55% käigus peale booti, nüüd on peale booti idles käigus 19-25%
4) peale booti toimus kõvaketta ragistamine ca 30-45 minutit (ketta tuli põhimõtteliselt põles ja masin oli seetõttu ka aeglasem reageeringutel)
5) kuna mängin mänge ka, siis alati peale mängu käivitust kõvaketta tuli järjekordselt põles ja mäng hakkis esialgu. Väidetavalt superfetch`i mällu kirjutatud failid on vaja mängimise ajaks ajutiselt ram`i juurde tekitamiseks kõvakettale tagasi kirjutada. Peale mängu sulgemist kirjutatakse siis need failid uuesti kõvakettalt mälusse tagasi. Ühesõnaga pidev ketta ketramine. Sülearvuti ketas on küll vaikne, aga valus oli kuulata siiski, et idles ketta kallal selline teritamine toimub.
Võimalik, et kasutan liiga suuri progesi. Coreldraw, Photoshop, Autocad jne. Nende "sodi" on vast suurem mälus siis kui mõnel lihtsamal progel.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
friik1
HV Guru

liitunud: 18.06.2004
|
03.08.2010 10:21:11
|
|
|
olafsand,
1. Keda huvitab boot time, kasuta standby'd
2. On küll
3. Rohkem kasutatud mälu on parem, kuna kõikvõimalike vidinate page'd on juba mälus enne laadimist. Mida rohkem aega möödas, seda rohkem ta mälu haarab.
4. Andmeid prefetchitakse väga madala IO prioriteediga, seega toimub see aegamööda.
5. Vale. SuperFetch eemaldab mälust mittevajalikud paged, ja ei kirjuta neid kettale (kuna neid pole tegelikult vaja enne programmi käivitumist, pole ka tarvis neid kuskile tallele panna). Küll aga kirjutatakse kettale ülejäänud kola mälu.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002

|
03.08.2010 10:30:51
|
|
|
olafsand, lolliks ei sõimanud - tegevust sõimasin lolluseks. Sõnastus ehk kehva.
Punkt 3 ja 5 on sul küll mõõda. Ülejäänutest asjadest võib veel aru saada
Punkt 3 siis - Kui sul on idles kuni 25% mälust kasutuses ja ülejäänud tühi siis miks sul üldse oli vaja raha raisata sellise mälu koguse peale? Superfetch (nagu Linuxi ja OSX maailmas ka cachemise) ideeks ongi see, et kasutatakse võimalikult suur hulk mälu ära, et tihedalt kasutatavad asjad reageeriksid kiiremini. Siit tuleb ka punkt 5 väärarusaam mängu. Mingisugust kettale kirjutamist ei toimu. Superfetchitud asjad kirjutatakse lihtsalt üle ja mingit mälust "maha laadimist" ei toimu.
Kusjuures vaadates nüüd profiili siis tegu on läpakaga ja seal on tõesti aeglase ketta tõttu asi ehk natuke tunda kui asjad esialgu mällu fetchitakse. Samas pikemajalisel kasutusel on tegu siiski hea funktsiooniga.
Aga see superfetchi kinnikeeramine ja kirumine on siiski enamasti seotud mingite müütide ja platseeboefektidega mis pärinevad vanast Windowsi mälukasutuse loogikast. Jutt siis täpsemalt sellest, et enne Vistat näidati mälu mahtu kui vaba ja kasutuses. Nüüd on aga ka lisaks Cached mis on tegelikult sama mis vaba mälu juhul kui sul cachetud koodi vaja ei lähe.
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|