|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tiim
HV veteran

liitunud: 11.10.2006
|
03.12.2009 20:04:06
|
|
|
Ma ei saa aru, kas sa oled isekas, või lihtsalt kibestunud. Parem põhjenda ära miks seda vaja ei oleks?
_________________ mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
daddo
HV kasutaja

liitunud: 30.11.2002
|
03.12.2009 21:44:29
|
|
|
| jaank kirjutas: |
On täiesti idiootne IGASSE KODUSSE vedada 100Mbit/s.
Milleks seda vaja on? Põhjendage ära. |
No mina näeksin näiteks hea meelega, et ma 2015-ndal aastal oma ühes kodus saaksin jälgida teises kodus toimivaid HD turvakaameraid. Ega sinul ei käse ju keegi kõige moodsamat teenust kasutada...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Priidik199
HV kasutaja

liitunud: 14.11.2005
|
03.12.2009 21:53:16
|
|
|
Ma elan 100m linnast väljas ning ei saa isegi kaabliga lauatelefoni panna.
Aga 100mb valgukaablist ei ütleks ära küll.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mart352
HV Guru

liitunud: 05.02.2003
|
03.12.2009 22:28:01
|
|
|
| jaank kirjutas: |
Nalja maik tundub juures.
On täiesti idiootne IGASSE KODUSSE vedada 100Mbit/s.
Milleks seda vaja on? Põhjendage ära. |
Keegi sunnib Sind relva ähvardusel seda ühendust ostma. See 100Mbit/s võimalus tuuakse kõigile 1.5 km kaugusele. Sealt edasi viivad teenusepakkujad neti soovijatele. Küllap leiab ka igasuguseid erinevaid pakette. Kindlasti igaüks ei taha seda 100Mbit/s ühendust. Saaks maale 10Mbit/s oleks õnnelik. Kuigi ma ilmselt võtaks ühenduse üleslaadimise kiiruse järgi, mitte allalaadimise.
Enne kui põhjendusi nõuad, tutvu teemaga. 18 lehekülge pole vast väga palju --> http://www.itl.ee/?dl=71
_________________ Imperfection is perfect |
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaitzo
HV vaatleja
liitunud: 24.11.2006
|
04.12.2009 09:23:00
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| tsitaat: |
Olen mingit valguskaablite kaarti näinud ja ega see on nutune mõnes mõttes. Ma ei mõte siin linnade omasi.
|
kas praegust või plaanitavat? |
Praegust. Plaanitav on seal elasa.ee lehel. Aga kindel see raudselt ei ole veel.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mart352
HV Guru

liitunud: 05.02.2003
|
04.12.2009 10:07:05
|
|
|
| kaitzo kirjutas: |
| Tanel kirjutas: |
| tsitaat: |
Olen mingit valguskaablite kaarti näinud ja ega see on nutune mõnes mõttes. Ma ei mõte siin linnade omasi.
|
kas praegust või plaanitavat? |
Praegust. Plaanitav on seal elasa.ee lehel. Aga kindel see raudselt ei ole veel. |
http://elasa.ee/index.php?page=110
lk 15 on praegune olukord
1. stsenaarium lk 17 ja 2. stenaarium lk 18
_________________ Imperfection is perfect |
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taavi
HV veteran
liitunud: 04.02.2002
|
04.12.2009 13:04:07
|
|
|
haha, enamikus metsataludes on vasepaar sees ju. ja ainuke asi, mis takistab neile 100mbit sisse viia on puudulik magistraal. ma arvan, et kõik need 100m linnapiirist elavad inimesed, nõustuvad sellega.
see on ka tore:
| tsitaat: |
Intervjuud teenusepakkujatega Eestis ei viita mingitele plaanidele paigaldada Eesti
maapiirkondadesse optilisel kaablil baseeruvat jaotusvõrku. VDSL ja traadita ühendus on
juurdepääsutehnoloogiad, mida Eesti teenusepakkujad plaanivad kasutada Eesti
maapiirkondades jaotusvõrgu ehitamiseks. |
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
04.12.2009 13:07:38
|
|
|
taavi: Küsimus pole mitte vasepaari olemasolus, vaid mis kvaliteediga ja mis ajastu vasepaariga tegu on.
On olemas väga hea näide ühest maakohast, kus külast veeti valguskaabel mööda. Kuid selleks, et külaelanikud saaksid internetti nautida, vahetati kõikde majadeni - ja majade sees välja kogu Nõukogude aegne vaskjuhtmestik, kuna sellest ei tulnud mingid kiirused miskitpidi läbi.
Kui Sul on maa sees lekkiva isolatsiooniga, "undav" kaabel, siis võid internetist ilusaid unenägusid näha ja kui ärkad, oled silmitsi reaalsusega, et ei mingit internetti.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
daddo
HV kasutaja

liitunud: 30.11.2002
|
06.12.2009 22:15:27
|
|
|
Ja tahtsin veel lisada, et selles projektis võiks olla veel selline osa, et tulevane sihtgrupp võiks saada mingil virtuaalsel kaardirakendusel aidata kaasa, märkides näiteks oma majapidamise 1,5km raadiuses soovitatavat või soodsamat liitumispunkti asukohta soovitada. Sest muidu ma kujutan ette, et palju saab olema majapidamisi, kus ümberringi 270 kraadi lagedat maad, aga 90 kraadi paksu- ja kõrge metsa taha jääb kaabli- või õhulevi liitumispunkt. Sest ainult n.ö kaardi pealt "ülevalt alla vaadates" võib hiljem nii mõnigi sihtgrupist avastada, et "tore, miljonid on kulutatud, aga mis kasu mul nüüd sellest on?"
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NightStriker
HV veteran
liitunud: 24.07.2007
|
06.12.2009 23:57:38
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
taavi: Küsimus pole mitte vasepaari olemasolus, vaid mis kvaliteediga ja mis ajastu vasepaariga tegu on.
On olemas väga hea näide ühest maakohast, kus külast veeti valguskaabel mööda. Kuid selleks, et külaelanikud saaksid internetti nautida, vahetati kõikde majadeni - ja majade sees välja kogu Nõukogude aegne vaskjuhtmestik, kuna sellest ei tulnud mingid kiirused miskitpidi läbi.
Kui Sul on maa sees lekkiva isolatsiooniga, "undav" kaabel, siis võid internetist ilusaid unenägusid näha ja kui ärkad, oled silmitsi reaalsusega, et ei mingit internetti. |
Ise istun täpselt sellise vasepaari otsas. Liin rajati arvatavasti enne praeguse riigivormi väljakuulutamist. Aastaid tagasi vahetati küll jagamispurk ära, aga telefon on endiselt analoog. Elion teatas viimastele nettusepäringutele, et liin on vana, neti jaoks võimsust pole ja kui see katki peaks minema, siis enam parandama ei hakata. internet kaabli kaudu on jäänud ainult märjaks unenäoks.
Kui siin väljatoodud stsenaariumid käiku peaks minema, istun ma kaksiratsi magistraali peal
Probleeme võib tekkida optilise kaabli reaalse vedamisega Tartust välja mööda Tallinn-Tartu maanteed. Enne, kui neljarealise tee projekt kinnitatud ja välja mõõdetud ei ole, ei julge arvatavasti keegi selle liini peal miljonite eest kaabeldust vedama hakata. Vastasel juhul on päev peale optilise vedamist kopamehed jälle platsis ja tõstetakse kogu liin kümme meetrit paremale
_________________ Allverelaev sukeldub määramata ajaks... |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
07.12.2009 00:13:18
|
|
|
Isegi P2rnu linnas on inimesed a kilomeetrise kaabli ise vedanud, et netti saada.
Seega v6ib "isevedamine" veel v2gagi populaarseks tegevuseks uuesti saada.
Yks naabrimees t6mbab oma traktoriga kraavi maasse, teine naabrimees paneb kaabli kraavi ja kolmas naabrimees ajab oma tehnikaga kraavi kinni.
Postitatud mobile device
viimati muutis tahanteada 07.12.2009 00:14:10, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
07.12.2009 00:26:28
|
|
|
| radist87 kirjutas: |
Probleeme võib tekkida optilise kaabli reaalse vedamisega Tartust välja mööda Tallinn-Tartu maanteed. Enne, kui neljarealise tee projekt kinnitatud ja välja mõõdetud ei ole, ei julge arvatavasti keegi selle liini peal miljonite eest kaabeldust vedama hakata. Vastasel juhul on päev peale optilise vedamist kopamehed jälle platsis ja tõstetakse kogu liin kümme meetrit paremale  |
Ausaltöelda ei imestaks ka selle üle.Meie riigiametite suhtlus lonkab kahte jalga.Vasak käsi ei tea mis parem teeb
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
07.12.2009 12:34:25
|
|
|
Aa et ehitus alles algab kevadel... Ma mõtlesin et juba ammu käib.
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taavi
HV veteran
liitunud: 04.02.2002
|
07.12.2009 13:25:07
|
|
|
| radist87 kirjutas: |
| Kui siin väljatoodud stsenaariumid käiku peaks minema, istun ma kaksiratsi magistraali peal |
selles asi ongi, et sa ei istu. elion peab sulle eraldi kaabli koju vedama. estwinil pole sellega midagi pistmist. miks sa arvad, et kui elion sulle nüüd optika koju veab, kui siiamaani ta seda teinud pole?
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NightStriker
HV veteran
liitunud: 24.07.2007
|
07.12.2009 14:01:18
|
|
|
| taavi kirjutas: |
| radist87 kirjutas: |
| Kui siin väljatoodud stsenaariumid käiku peaks minema, istun ma kaksiratsi magistraali peal |
selles asi ongi, et sa ei istu. elion peab sulle eraldi kaabli koju vedama. estwinil pole sellega midagi pistmist. miks sa arvad, et kui elion sulle nüüd optika koju veab, kui siiamaani ta seda teinud pole? |
Mul on suht suva, kas ma saan selle ühenduse vaskpaari või õhu kaudu, kas viimase ühenduslüli pakub elion, või omaküla raadioentusiast. See ei muuda fakti, et antud stsenaariumite järgi istun ma kaksiratsi estwini loodava magistraali otsas. Seda siis füüsiliselt nelja jalaga juhtme peal. Elan Tallinn Tartu maantee servas, 15 km Tartust. Estwini plaanide järgi teeb Tartust Tallinna poole minev optika magistraal esimese jõnksu alles Laeva ristis. Ülejäänud osa magistraalist järgib joonise peal Tallinn Tartu maanteed. Isegi, kui tehakse mingid muutused täpsemas liini asukohas, ei ole kuidagi võimalik vältida Emajõe silda, ja see on mul samahästi, kui kiviga visata.
Elion võib minu poolest oma lauatelefoniga mustikale sõita. Sellest vasepaarist ei pigistanud nad siiamaani dial-uppigi läbi, päris internetist rääkimata. Arvatavasti läheb siinkandis õhu teel neti jaotamiseks, sest vahemaad naabrite vahel on suured, ja tahanteada stiilis ühist kaablivedu juba juhtuma ei hakka: Yks naabrimees t6mbab oma traktoriga kraavi maasse, teine naabrimees paneb kaabli kraavi ja kolmas naabrimees ajab oma tehnikaga kraavi kinni. Ja neljas naabrimees seletab maanteeametile ära, miks oli vaja Tallinn Tartu maantee risti põiki üles künda
_________________ Allverelaev sukeldub määramata ajaks... |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tennine
HV vaatleja

liitunud: 10.01.2006
|
11.12.2009 17:55:57
|
|
|
| jaank kirjutas: |
| Estwinl kirjutas: |
| tsitaat: |
Projekt EstWin on osa Eesti lairiba arenguvisioonist, mille eesmärk on aastaks 2015 luua
kõigile võimalus kasutada lairibaühendusi kiirusega 100 Mbit/s.
|
Nalja maik tundub juures.
On täiesti idiootne IGASSE KODUSSE vedada 100Mbit/s.
Milleks seda vaja on? Põhjendage ära. |
|
aastal 2015 tahan mina oma inglismaal elava tuttavaga suhelda üle skype HD pildiga
aastal 2015 tahan mina telekast vaadata HD filme siis kui tahan ning mida just parajasti sellel hetkel tahan (HD videolaenutus)
aastal 2015 tahan mina picasasse uploadida puhkusel tehtud pilte kiiiremini kui 2 ööpäeva.
aastal 2015 tahan mina oma tuttavatega vahetada suuri faile kiiresti ja lihtsalt
aastal 2015 tahan mina mängu mängida KOHE, ilma , et ma kuskilt serverist hakkaks tervet mängu alla laadima, seda installima jne .. on demand content
jne jne ... kasuta kujutlusvõimet ...
ahjaa, 100mb'ga on sinu ping mänguserverisse ka arvatavasti veelgi parem kui wimaxiga (duh!), lisaks võid sa aastal 2015 ise oma sõpradele mänguserverit hostida, mida sa praegu üle wimaxi arvatavasti teha ei saa
kui tegu on idiootsusega(mida see ei ole) siis miks küll on jaapanis, koreas, rootsis, hollandis kodudes juba gbit ühendused?
või siis nad lihtsalt ei tea, et wimaxist ju piisaks täielikult aegade lõpuni ja enamgi veel?!
Bill Gates vist ka ütles kunagi, et 640kb mälu on piisav igale arvutile kuni aegade lõpuni ...
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sven
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.04.2007
|
11.12.2009 20:06:07
|
|
|
| Keskkerakond Tallinnas raudselt väänab siia mingi järjekordse maksu...
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
13.12.2009 23:35:29
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
DVDRW: Võin rõõmustada Sind väikse "salasõnumiga", et Elisa 100 kroonise paketi peal vudib tegelikult EDGE-kiirus.
Avastasin ise selle täiesti juhuslikult, kui 100 kroonine ühendus järsku kukkus EDGE-kiirusega vudima.
Siis sai Elisasse helistatud ja ongi nii, et GPRS on asendatud igal pool EDGE-ga.
Ainult see 3 giga piir on siis samamoodi alles. Ja endal oli täiesti tegu, kui 20 megabaidi asemel tunnis 50 megabaiti alla laeti. |
Ma ple märganud sest K750i ei toeta ju EDGEt, peab uue mobla ostma
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
13.12.2009 23:43:35
|
|
|
Telefoniga ka aru ei saanud, et kiiruse muudatus on, kuid Huawei-modemiga lidus see 100-kroonine yhendus mingi 200 kilobitise EDGE-ga.
Ja enne j2i lisamata, et 200 kroonise Elisa M-Interneti kiirus pidi nüüd siis 500 kilobitti olema. Samuti siis Elisast info.
Postitatud mobile device
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taavi©
Piiratud kasutaja

liitunud: 28.08.2006
|
27.12.2009 23:07:53
|
|
|
tennine, stvga saad juba Praegu korraliku asju hostida, hea hinnaga muidugi..
_________________ Inflatsioon on maksustamine ilma seadusandluseta |
|
| Kommentaarid: 377 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
1 :: |
328 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tennine
HV vaatleja

liitunud: 10.01.2006
|
29.12.2009 13:40:16
|
|
|
| Taavi© kirjutas: |
| tennine, stvga saad juba Praegu korraliku asju hostida, hea hinnaga muidugi.. |
jutt käis 100mb netist koju, kuidas stv siia puutub ?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taavi©
Piiratud kasutaja

liitunud: 28.08.2006
|
29.12.2009 15:55:51
|
|
|
tennine, no lihtsalt "märkus"
_________________ Inflatsioon on maksustamine ilma seadusandluseta |
|
| Kommentaarid: 377 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
1 :: |
328 |
|
| tagasi üles |
|
 |
prtv
HV Guru
liitunud: 20.03.2006
|
04.01.2010 00:49:10
|
|
|
| tennine kirjutas: |
| Taavi© kirjutas: |
| tennine, stvga saad juba Praegu korraliku asju hostida, hea hinnaga muidugi.. |
jutt käis 100mb netist koju, kuidas stv siia puutub ? |
STV'l on 100/100Mbit eesti sisene ühendus.
_________________ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tiim
HV veteran

liitunud: 11.10.2006
|
04.01.2010 00:55:11
|
|
|
| tsitaat: |
STV'l on 100/100Mbit eesti sisene ühendus.
|
täpsustaks: LINNADE sisene ühendus. Maal elavad isikud , nagu mina ei tunne selle haisu ka.
_________________ mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mart352
HV Guru

liitunud: 05.02.2003
|
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ivoshiee
HV veteran
liitunud: 24.01.2003
|
24.03.2010 04:16:20
|
|
|
"Ülikiire internet jõuab esimeste maainimesteni suvel"
...
Esimesed pilootprojektid, kuhu on kavas ülikiire internetiühendus vedada, asuvad seitsmel erineval marsruudil:
-Tapa-Aravete-Roosna Alliku
-Mäo-Roosna Alliku-Järva Jaani-Koeru-Ervita
-Koeru-Rakke-Laekvere
-Paide-Koigi-Imavere-Adavere-Põltsamaa
-Antsla-Lüllemäe-Valga-Laatre
-Valga-Varstu
-Varstu-Rõuge-Haanja-Võru
...
http://www.e24.ee/?id=232659
_________________ Folding@home
FAH foorum |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mart352
HV Guru

liitunud: 05.02.2003
|
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tiim
HV veteran

liitunud: 11.10.2006
|
07.04.2010 10:02:14
|
|
|
mul on tunne et ma pean ikkagi KÕU peale lootma jääma
_________________ mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mart352
HV Guru

liitunud: 05.02.2003
|
07.04.2010 10:18:56
|
|
|
| Tiim kirjutas: |
mul on tunne et ma pean ikkagi KÕU peale lootma jääma  |
Kaartide järgi pakun, et asud siis Võrust 30km ida poole täpselt kuna sinna pole veel tõesti paika pandud.
aga ega need 001 ja 002 ainsaks jää.
308KB *.pdf
EstWin projekti üldkirjeldus
lk5 on näha milline see võrk aastaks 2015 peaks olema.
_________________ Imperfection is perfect |
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
07.04.2010 11:51:28
|
|
|
Mart352: Unustad väikse asja - need kaardid näitavad magistraalvõrkude rajamist suurematesse tugipunktidessse, mitte ei näita seda, kas kohapeal üleüldse ka mõnd ISP-d olema hakkab, kes selle "viimase lõigu" Keskusest Tarbijani sellise hinnaga ka valmis ehitab, mis tarbijale taskukohane on.
Kui kusagil maakohas, paksus kuuse- ja männimetsas hakkab mingi kaablivedu maksma mingi meeter a 100-200 krooni (näitena) - ja kui vedada tuleb "kilomeetreid", siis pole sellel talunikult lihtsalt sellist raha olemas, et seda kaablivedu tellida.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mart352
HV Guru

liitunud: 05.02.2003
|
07.04.2010 19:38:54
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Mart352: Unustad väikse asja - need kaardid näitavad magistraalvõrkude rajamist suurematesse tugipunktidessse, mitte ei näita seda, kas kohapeal üleüldse ka mõnd ISP-d olema hakkab, kes selle "viimase lõigu" Keskusest Tarbijani sellise hinnaga ka valmis ehitab, mis tarbijale taskukohane on.
Kui kusagil maakohas, paksus kuuse- ja männimetsas hakkab mingi kaablivedu maksma mingi meeter a 100-200 krooni (näitena) - ja kui vedada tuleb "kilomeetreid", siis pole sellel talunikult lihtsalt sellist raha olemas, et seda kaablivedu tellida.  |
Aga kus sa tead, mida ma unustan või mitte. Tean väga hästi et seal tugipunktidest edasi peab mõni ISP mulle mõne kaabli edasi vedama. Ma olen ikka neid dokumente ja materjale lugenud, mis seal www.elasa.ee lehel olemas.
Mobiilimastid saavad ilmselt fiibrid endale ja sealt saab juba wimax-i vmi (ilmselt ka Kõu) edasi jagada kiiremat ja stabiilsemat netti. Ja ega kõik paksus metsas ela. Mõnel vast veab ja tugijaam ehitatakse praktiliselt "nina alla".
Samas ma ei usu, et neid tugijaam nüüd kuskile umbes pannakse nii et pärast ei ole seal küljes ühtegi klienti kuna neile edasi vedamine on liiga kallis.
| tsitaat: |
| Aastaks 2015 peab olema valmis fiiberoptiliste kaablite võrk, mis jõuab kõikide asulateni Eestis. Selle tulemusena peavad 98% majapidamistest, ettevõtetest ja asutusest olema võrgule lähemal kui 1,5 km. |
Aga tõsi, et vähemalt 2% ei pruugigi midagi saada. Palju neid majapidamisi Eestis olla võib kus elektritki pole?
_________________ Imperfection is perfect |
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
07.04.2010 19:43:48
|
|
|
See 1,5km on mõeldud linnulennult või seda rada pidi kuda kaabel tiritaks?
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mart352
HV Guru

liitunud: 05.02.2003
|
15.06.2010 11:54:47
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
| See 1,5km on mõeldud linnulennult või seda rada pidi kuda kaabel tiritaks? |
Linnulennult ma arvan.
EstWin 002 ühenduspunktide koordinaadid --> http://www.elasa.ee/index.php?page=145
Ennast huvitab EstWin 001 rohkem aga seal on ainult veel kaardid väljas.
Elteli masinad aga sõidvad tihedamini siinkandis ringi ning pühapäev nägin Elteli mehi maanteeääres midagi mõõtmas Kas just EstWiniga seoses aga loota võib.
_________________ Imperfection is perfect |
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
20.07.2010 16:05:37
|
|
|
Eesti ülikiire interneti projekt saab Euroopast raha
| tsitaat: |
Euroopa Komisjon kiitis heaks riigiabi andmise Eestit katva ülikiire internetiühenduse loomiseks. Kogu projekti hinnanguline maksumus on 1,5 miljardit krooni, millest suurem osa loodeti saada Euroopa Liidu struktuurfondidest.
„Mul on väga hea meel Eesti kiire interneti strateegia üle,” ütles Euroopa Komisjoni asepresident ja konkurentsivolinik Joaquín Almunia. „Sellega aidatakse saavutada ELi digitaalse tegevuskava eesmärki tagada digitaalse ühtse turu pakutav jätkusuutlik majanduslik ja sotsiaalne kasu, kahjustamata seejuures põhjendamatult konkurentsi.”
Projekt peaks tagama 98 protsendile Eesti kodudest, ettevõtetest ja asutustest kiire internetiühenduse andmeedastuskiirusega vähemalt 100 Mbit/s – seda ka piirkondades, kus erainvesteeringutega lähitulevikus niisugust katvust ei saavutataks. |
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
seebakas
HV kasutaja
liitunud: 08.04.2005
|
24.07.2010 18:10:36
|
|
|
| Nojah ja mina siin tallinna külje all näen kuidas mulle kaabel iga päevaga lähemate tuleb. Käisin seda ehitus silti ka lugemas ja tuligi välja et on lairiba kaabli paigaldus minu maja lähedusse ühendus punkti. Estwini kaardil on see täiesti olemas aga nad pole kodukale pannud et selle kaabli mahapanek juba käib. ( ootan seda viimast kilomeetrit pingsasti )
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
a1
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.07.2002
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
23.08.2010 22:04:28
|
|
|
| ot: |
| Millejaoks seal kiiver vajalik on? Et lind võib pähe lasta? |
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
24.08.2010 15:59:08
|
|
|
Njh üle 200kr/kuu eriti ei tahaks maksta, isegi 1 tbit ühenduse puhul mitte.
Stabiilne 256kbit net 100kr kuu on mu eluunistus, ehk ~2020 see täitub.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vull
HV veteran
liitunud: 27.02.2004
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toi
HV vaatleja
liitunud: 08.11.2005
|
27.08.2010 21:24:04
|
|
|
bb - liitumine operaatori magistraalvõrguga
jk - jaotuskoht
lm - loodav ühenduskoht
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003

|
21.09.2010 13:33:52
|
|
|
Kuna kohe kohe on suve lõpp käes ja LUBATI et osad saavad juba neti, siis võiks need kodanikud sellest teada anda. Samas vaadates elasa meeskonna tööd ja suutmatust küsimustelegi vastata on siinkohal hetkel nagu külatee4, tahtsime teha - välja tuli aga nagu alati. Näiteks pole siiani teada kas KÕIK operaatorid saavad liiniressurssi jagada või tuleb jälle see totakas älion oma digikohviveega. Samuti pole kindel ja selge, kuidas ikkagi klient reaalselt saab omale FIB0>ETH0>DATACENTER-SERVER selle ühenduse sealt 1,5km kaugusele jäävast FIB48PIN kaablist.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mart352
HV Guru

liitunud: 05.02.2003
|
21.09.2010 14:36:02
|
|
|
Komistasin sellise asja otsa http://demo.regio.ee/estwin/
Tapa-Aravete-Roosna Alliku marsruut hetkel seal
_________________ Imperfection is perfect |
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003

|
21.09.2010 15:12:28
|
|
|
to tanel >elasa kodukal on kirjas et osad saavad juba suve lõpuks. kui seda seal ENAM ei ole, noh siis selge et oligi tillikas
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mart352
HV Guru

liitunud: 05.02.2003
|
21.09.2010 15:21:21
|
|
|
| RCC kirjutas: |
| to tanel >elasa kodukal on kirjas et osad saavad juba suve lõpuks. kui seda seal ENAM ei ole, noh siis selge et oligi tillikas |
Ülikiire internet jõuab esimeste maainimesteni suvel --> http://elasa.ee/index.php?page=92&action=article&article_id=11
| tsitaat: |
04.03.2010
EstWin projekti raames rajatav kuni 100 Mbit/s kiirusega internetivõrk võib esimeste maapiirkondade elanikeni jõuda juba sel suvel.
EstWini projekti vedava Eesti Lairiba Arenduse SA (ELA) juht Olav Harjo ütles E24'le, et praeguseks on välja valitud seitse pilootprojekti, mille rajamiseks kuulutatakse esimene hange välja juba kahe nädala jooksul. Samas avaldas ta lootust, et nii hanked, vajalikud kooskõlastused, trasside projekteerimine ning ehitamine sujub tõrgeteta, mille tulemusena saaksid kuni 100 Mbit/s kiirusega internetiühendust esimesed kliendid nautida juba suvel.
«Oleme lubanud minister Juhan Partsile, et esimesed võrgud valmivad juba sel suvel,» lisas Harjo ning avaldas lootust, et selle aasta lõpuks on rajatud juba sadu kilomeetreid uut lairibavõrku.
Esimesed pilootprojektid, kuhu on kavas ülikiire internetiühendus vedada, asuvad seitsmel erineval marsruudil:
- Tapa-Aravete-Roosna Alliku
- Mäo-Roosna Alliku-Järva Jaani-Koeru-Ervita
- Koeru-Rakke-Laekvere
- Paide-Koigi-Imavere-Adavere-Põltsamaa
- Antsla-Lüllemäe-Valga-Laatre
- Valga-Varstu
- Varstu-Rõuge-Haanja-Võru
Allikas: http://www.e24.ee/?id=232659 |
_________________ Imperfection is perfect |
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
21.09.2010 15:28:30
|
|
|
Kuskil ei ole lubadust ju, vaid on kirjas, et võib
Lubadus anti lairiba võrgu rajamise kohta.
| tsitaat: |
EstWin projekti raames rajatav kuni 100 Mbit/s kiirusega internetivõrk võib esimeste maapiirkondade elanikeni jõuda juba sel suvel.
EstWini projekti vedava Eesti Lairiba Arenduse SA (ELA) juht Olav Harjo ütles E24'le, et praeguseks on välja valitud seitse pilootprojekti, mille rajamiseks kuulutatakse esimene hange välja juba kahe nädala jooksul. Samas avaldas ta lootust, et nii hanked, vajalikud kooskõlastused, trasside projekteerimine ning ehitamine sujub tõrgeteta, mille tulemusena saaksid kuni 100 Mbit/s kiirusega internetiühendust esimesed kliendid nautida juba suvel.
«Oleme lubanud minister Juhan Partsile, et esimesed võrgud valmivad juba sel suvel,» lisas Harjo ning avaldas lootust, et selle aasta lõpuks on rajatud juba sadu kilomeetreid uut lairibavõrku.
Esimesed pilootprojektid, kuhu on kavas ülikiire internetiühendus vedada, asuvad seitsmel erineval marsruudil:
- Tapa-Aravete-Roosna Alliku
- Mäo-Roosna Alliku-Järva Jaani-Koeru-Ervita
- Koeru-Rakke-Laekvere
- Paide-Koigi-Imavere-Adavere-Põltsamaa
- Antsla-Lüllemäe-Valga-Laatre
- Valga-Varstu
- Varstu-Rõuge-Haanja-Võru
|
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003

|
21.09.2010 15:59:01
|
|
|
nojah seda lauset annab tõesti mitmeti tõlgendada, et jõuab maainimesteni, aga mismoodi ja kuhu, et vbl mõni mõtles et kaabel on maas siis ongi internet
see on nagu samamoodi, et internet jõuab KUNI kuusk 4 oks 57
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|