Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 220, 221, 222 ... 273, 274, 275  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2010 23:20:23 vasta tsitaadiga

Ports pilte, mis seletavad olukorda

Ülevaatlik pilt kogu alast.
Juba soojem.
3D sonari pilt. Punased korstnad on naftalondid.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2010 04:42:40 vasta tsitaadiga

Seepage detected near blown-out BP well: government
http://www.reuters.com/article/idUSTRE65O5TA20100719

http://edition.cnn.com/2010/US/07/18/gulf.oil.disaster/index.html?hpt=T2&fbid=iFPOHhfMafr
Tests relating to the recently recapped oil well in the Gulf of Mexico have detected a "seep a distance from the well," Retired Coast Guard Adm. Thad Allen said in a letter to a BP official.

Tundub jah et ikka need asjad seal korras pole. Kuigi see immitsemine on ilmselt vähe öeldud, aga varsti selgub rohkem.


Ning

US orders BP to provide oil well cap release plan
The US government has ordered BP to submit a plan for reopening its capped oil well in the Gulf of Mexico amid fears of a methane leak near the well.
http://www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-10679973
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 19.07.2010 19:07:36 vasta tsitaadiga

AK-s on praegu juttu sellest, et ava sulgemine p6hjustab uute lekete teket. Ning et v6ib juhtuda see, et BP-l k2stakse "kraan uuesti lahti keerata".

Postitatud mobile device
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tops
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2008




sõnum 19.07.2010 22:08:52 vasta tsitaadiga

The Oil Spill No One's Talking About
http://www.huffingtonpost.com/omoyele-sowore/the-oil-spill-no-ones-tal_b_649220.html
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2010 01:21:58 vasta tsitaadiga

BP has confirmed that there is an oil leak on the sea floor several miles away from the Deepwater Horizon's damaged blowout preventer. The undisclosed specific location of the sub- sea leak is reported to be billowing oil and deadly methane gas.

While the live BP video feed has been focused on the BOP, some oil industry experts have suggested that the leak being reported today has been played down, despite a report from Florida Senator Bill Nelson last month. (See video below)

The third oil leak, which was admitted to by BP shorty after the Deepwater Horizon exploded on April 20,1020, may now be emerging from behind what many believe has been an oil spill media blackout.

On May 5, 2010 BP confirmed that one of three initial leaks had been plugged. The second leak is the one millions of people have been watching through the BP live video feed. However, the third leak has been virtually ignored.

In the early stages of the 90 day-old disaster, oil industry expert Matt Simmons told NBC News that a major area of seepage was coming from an area about 7 miles from the well. Simmons called it the “elephant behind the mouse.”
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 20.07.2010 09:46:50 vasta tsitaadiga

"fun fun fun..." icon_neutral.gif
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 20.07.2010 09:53:23 vasta tsitaadiga

Ju siis selle gaasi pärast seal tuumakat ei kasutatud...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vull
HV veteran

liitunud: 27.02.2004




sõnum 20.07.2010 11:11:25 vasta tsitaadiga

et siis... kui sügavvesi poleks õhku lennanud, siis poleks mingist lekkest kusagil juttu?
_________________
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2010 13:22:24 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Ju siis selle gaasi pärast seal tuumakat ei kasutatud...

Gaasi on ju igal pool kus naftat, see ei saanud küll mingi saladus olla.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2010 02:30:48 vasta tsitaadiga

BP digitally alters press photo, confesses it's a fake doh.gif
http://www.msnbc.msn.com/id/38333456/ns/technology_and_science-tech_and_gadgets/

Mõned nädalad vana uudis, aga siiski:
BP Insider Admits Disaster Call Center Is A Diversion, Don't Even Take Notes..
Spoiler Spoiler Spoiler



Loodetavasti seekordne jama lõppeb vähemalt BP pankrotiga, mitte nimevahetusega ja vana jandiga edasi. Kuigi hetkel on nii Hiina kui ka saudid neist huvitatud.
Anglo-Persian Oil Company - Anglo-Iranian Oil Company - British Petroleum
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2010 10:18:00 vasta tsitaadiga

MatchMaker kirjutas:
Loodetavasti seekordne jama lõppeb vähemalt BP pankrotiga, mitte nimevahetusega ja vana jandiga edasi. Kuigi hetkel on nii Hiina kui ka saudid neist huvitatud.

Mis see pankrot annab? Uued omanikud vahetaks ilmselt suure osa juhtkonnast koos nimega välja ja kümned tuhanded lihtsamad töölised saaksid palka edasi. Pealegi, ega nafta puurimise mahud sellest ei väheneks ilmselt isegi lühikeses perspektiivis - pankrotivarana saadud puurkaevud jms tehnika vaevalt, et vanarauana maha müüjaks. Pigem jäägu BP nime alla edasi tegelema, et inimestel asi meeles püsiks ja kahtlasemate ettevõtmiste korral oleks suurem avalik huvi asjade kontrollimiseks.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2010 10:42:00 vasta tsitaadiga

Neil on üle 100a ülimalt räpast ajalugu. Pole vist ka eriti palju neid kes mäletaksid et üle 50a BP oligi põhimõtteliselt Iraani valitsus.

Aga õlist rääkides siis ka Hiinas on miskit toimumas.

China rushes to keep oil from international waters
Crude pouring out after pipeline blast; at least 1 firefighter dead
http://www.msnbc.msn.com/id/38337393/ns/world_news-world_environment/
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 21.07.2010 10:59:42 vasta tsitaadiga

Pankrotti vaevalt tuleb, pigem ostavad konkurendid ta 2ra.

Postitatud mobile device
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2010 12:40:45 vasta tsitaadiga

MatchMaker kirjutas:
Neil on üle 100a ülimalt räpast ajalugu. Pole vist ka eriti palju neid kes mäletaksid et üle 50a BP oligi põhimõtteliselt Iraani valitsus.

Ja mis on vahet, kas ostetakse ära BP tervenisti või pankrotivarana juppide kaupa? Igasugused keskkonnakahjud on pankrotijärjekorras ilmselt viimasel kohal.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2010 12:52:04 vasta tsitaadiga

BP sugused hiiglaslikud korporatsioonid tuleks kõik tükkideks lõigata ja ära poolitada. Apache on rohkem USA enda oma ja nende minevik vist üsna puhas. Eks näis mis loom sellest tuleb.

http://edition.cnn.com/2010/US/07/21/gulf.oil.disaster/index.html?hpt=T2#fbid=iFPOHhfMafr
BP tests continue as officials explore new option
Anderson Cooperi reportaaže on alati mõnus vaadata.

http://www.logistikauudised.ee/?ArticleID=1e242b25-79fb-4233-a1ae-0df21fac4b5e
Aprilli lõpust saati Mehhiko lahe naftakatastroofiga kimpus olev kütusehiid BP müüb oma USA naftatootmise maha, teatab Taloussanomat.

Briti majanduslik kroonijuveel British Petroleum (BP) müüb oma USA naftatootmise firmale Apache, ostutehingu väärtuseks 84,24 miljardit krooni.

Tehingu hulka kuuluvad ka omandused Kanadas ja Egiptuses. USA piirest lähevad müüki naftaväljad ja tootmisüksused Texases ning New Mexicos. Kanadas läks juba kaubaks kogu läänepoolne tootmine ja ostjaks ikka Apache.

Algul oldi arvamisel, et tehing puudutab USA suurima väljade teatud osalust Alaskas. Samas BP viivitab Prudhoe Bay välja müümisega ning seekord jääb see tehingust välja.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 21.07.2010 13:44:16 vasta tsitaadiga

Teemale kohaselt valame õli tulle!

MatchMaker kirjutas:
BP sugused hiiglaslikud korporatsioonid tuleks kõik tükkideks lõigata ja ära poolitada.

Et siis näiteks foorumi temaatikaga kohasel Google ja eBay ning mujalt General Electric ja kasvõi Toyota Corporation.

Mis kasu see annaks ? Kas nende firmade tooted odavneks või kallineks ? Kuidas ?

Põhjendused, miks on nii parem, kui naa oleks ju argumenteeritud jutus asjased, või mis ?

MatchMaker kirjutas:

http://www.logistikauudised.ee/?ArticleID=1e242b25-79fb-4233-a1ae-0df21fac4b5e
Aprilli lõpust saati Mehhiko lahe naftakatastroofiga kimpus olev kütusehiid BP müüb oma USA naftatootmise maha, teatab Taloussanomat.

Briti majanduslik kroonijuveel British Petroleum (BP) müüb oma USA naftatootmise firmale Apache, ostutehingu väärtuseks 84,24 miljardit krooni.

Mis firma see British Petroleum on ? Alates 1999 aastast on firma nimeks BP ja sellist nimekuju, nagu Äripäev siin viitab, ei kasutata mitte kusagil...
Äripäev refereerib refereeringut ning sisuliselt on see "telefoni mäng", ehk siis info muutub ja moondub...

Algne artikkel: http://www.bloomberg.com/news/2010-07-21/bp-rises-after-agreeing-on-7-billion-sale-of-fields-to-apache.html

Kas saaks ehk edaspidi lingi adekvaatsest, mitte kollasest, allikast (soovitavalt algallikas või otsese viitega algsele kohale) ?

_________________
Elektri hind koos tasudega
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 21.07.2010 14:10:32 vasta tsitaadiga

MatchMaker kirjutas:
BP sugused hiiglaslikud korporatsioonid tuleks kõik tükkideks lõigata ja ära poolitada
Just, rohkem vahendajaid, igaüks lisab x% vahendatavale hinnale ning kõik on rahul v.a võiblla toote lõplik tarbija. Aga nuh, vähemalt oleks summaarne käive mehine icon_smile.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2010 15:13:20 vasta tsitaadiga

Mida suuremaks korporatsioonid kasvavad seda suuremat võimu nad omandavad ka riikide valitsustes ja sedustes mida nood vastu võtavad ja ka poliitikute üle keda nad oma rahadega pukki upitavad. Ja suurkorporatsioonid kohe kindlasti ei hooli inimestest ega nende eludest ega ka keskkonnast jms. Ning ka sama majanduskriisi asi, kui need üksused varisema hakkavad tõmbavad nad ka kõik muud endaga kaasa. ref, google tuleks esirinnas lammutada või likvideerida kuna tegu on sisuliselt CIA variorganiga. Aga ma soovitan sama artiklit mida ühe teises teemaski. http://www.washingtonpost.com/ Top secret America.

Aga tagasi Mehhiko lahele.

http://www.msnbc.msn.com/id/38339709/ns/disaster_in_the_gulf/
Relief tunnel to reach Gulf well by weekend
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 21.07.2010 17:36:39 vasta tsitaadiga

CIA on pisi-j2lgija v6rreldes NSA-ga. Nii, et erastage parem NSA 2ra...

Postitatud mobile device
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sammer
HV kasutaja

liitunud: 09.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2010 20:21:15 vasta tsitaadiga

Las jälgivad, seni kuni mingid tsurbannid tänu nendele teisi inimesi õhku ei lase on kõik thumbs_up.gif
_________________
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.07.2010 01:51:32 vasta tsitaadiga

Matthew Simmons (Ocean Energy Institute Founder) Discusses BP's Oil Leak in Gulf of Mexico
Spoiler Spoiler Spoiler


BP accused of 'buying academic silence'
http://www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-10731408


Storm builds, halting Gulf relief well work
Crews stand down, delaying completion of hoped-for final fix
http://www.msnbc.msn.com/id/38339709/ns/disaster_in_the_gulf/
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeTHiCa.
HV Guru
DeTHiCa.

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.07.2010 02:16:36 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
fallout3 kirjutas:
MatchMaker kirjutas:
google tuleks esirinnas lammutada või likvideerida kuna tegu on sisuliselt CIA variorganiga

icon_lol.gif

+1 icon_lol.gif


mõned arvavad siiamaani et google on kõigest otsingumootor?
rahva suur sõber! vaadake, kui palju tasuta teenuseid nad osutavad, selline organisatsioon ei saa ju olla halb?
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.07.2010 06:50:20 vasta tsitaadiga

Selle googli jaoks sobib juba eraldi see teema. https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=459131&postdays=0&postorder=asc&start=0

Aga eks näis mis nüüd Mehhiko lahel sündima hakkab, kui torm seda jura ranrikule ja edasi kandma hakkab.

Tropical Storm Bonnie takes aim at Florida, Gulf of Mexico
http://edition.cnn.com/2010/US/07/22/tropical.weather/index.html?hpt=T1#fbid=7-WMG7HAow9
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.07.2010 08:52:26 vasta tsitaadiga

DeTHiCa. kirjutas:
mõned arvavad siiamaani et google on kõigest otsingumootor?

"Kõigest otsingumootori" ja "sisuliselt CIA variorgani" vahel on minu teada ikka päris mitu redelipulka. Microsoft pole ka enam kõigest väike tarkvaratootja - järeldus järeldus - ilmselt on tegu FBI variorganiga, miks nad muidu selle CIA variorganiga nii rivaalitsevad, eks ikka konkurents valitsuse rahastuse pärast.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.07.2010 09:11:04 vasta tsitaadiga

BP acknowledges another altered photo, posts originals
http://edition.cnn.com/2010/US/07/22/bp.altered.photos/index.html?hpt=T2#fbid=7-WMG7HAow9

Tekib tõesti kahtlus, et kui BP nende fotodega juba nõnda jändab, siis mis värk juba nende veealuste kaameratega olla võib.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.07.2010 11:13:46 vasta tsitaadiga

MatchMaker kirjutas:
BP acknowledges another altered photo, posts originals
http://edition.cnn.com/2010/US/07/22/bp.altered.photos/index.html?hpt=T2#fbid=7-WMG7HAow9

Tekib tõesti kahtlus, et kui BP nende fotodega juba nõnda jändab, siis mis värk juba nende veealuste kaameratega olla võib.


Nu krt, raske uskuda et nad ROV`i võtted Tony Haywardi koduaia basseinis teevad icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.07.2010 12:01:20 vasta tsitaadiga

Bonnie ei tee ilmselt Mehhiko lahes midagi peale kerge vee segamise. Võimalused orkaaniks saamised on protsentides alla kümne.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
blue72
HV vaatleja

liitunud: 13.07.2004




sõnum 23.07.2010 16:54:05 vasta tsitaadiga

MatchMaker kirjutas:
BP acknowledges another altered photo, posts originals
http://edition.cnn.com/2010/US/07/22/bp.altered.photos/index.html?hpt=T2#fbid=7-WMG7HAow9

Tekib tõesti kahtlus, et kui BP nende fotodega juba nõnda jändab, siis mis värk juba nende veealuste kaameratega olla võib.


Reklaammaterjalid on suuremalt jaolt alati retušeeritud olnud. Närime-iga-detaili-kallal-ja-lintšime-BP-üldse-ära circlejerk on lahe küll ja värki, aga natuke võiks tuure maha võtta.

Et päris OT ei oleks, Evil weed in Baltic Sea puts marine life at risk - Independent.co.uk
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.07.2010 11:05:24 vasta tsitaadiga

mis selles läänemere vetikate loos uut on? igal suvel kui need välja ujuvad, on mõningane meedia pasundamine olenavalt sellest kuipalju hapukurgihooaeg on.
ammu teada probleemid, läänemeri kui tõsine sisemeri, vähene hapnik suures osas merest ja väetised + muu sodi, mis siin väga karmilt mõju avaldab.

MatchMaker, ma ei saa selle muudetud fotode uudise olulisusest aru. mida need muutused siis täpselt varjasid?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tops
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2008




sõnum 26.07.2010 20:21:20 vasta tsitaadiga

STREIK: Kreekas kilomeetrised bensiinisabad

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/streik-kreekas-kilomeetrised-bensiinisabad.d?id=32306365
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2010 12:18:45 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

If you thought volatility in stocks was beyond ridiculous, we hope you have been keeping an eye out on what happens to the US economy when the central planning bureau takes over. Case in point: the Dallas Fed Manufacturing index of General Business Activity was just released, and it is a stunner: after coming in at -4 in June, and expectations were for a gradual improvement in July to -2.5, the actual released number was -21! And of course after the usual downward revisions as per page 1 of the Chinese data presentation manual, in which superfluous zeros for negative numbers are strongly encouraged to be eliminated , this will likely end up being something like -210 when it is revised next month. But the market does not care: after all it can pretend Americans are buying homes until next month's revision indicates that new homes sales in June were actually a negative (is it possible? who cares - not Cisco routers).
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2010 17:00:27 vasta tsitaadiga

Uudiseid PIIGS riigist: 80% Kreeka tanklatest on pliivaba bensiinita

tsitaat:
Tanklatesse kütusevedu keelavate streikivate Kreeka veoautojuhtide tõttu on jäänud üle 80% riigi tanklatest pliivaba bensiinita.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2010 20:59:16 vasta tsitaadiga

Oil spewing from well near Louisiana marsh
http://www.msnbc.msn.com/id/38429966/ns/us_news-environment/


Kusjuures vist iga päev tuleb juba teateid uutest leketest.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2010 21:32:29 vasta tsitaadiga

Puksiir sõitis ilma hoiatustuledeta meres istunud suletud naftapuuraugu veepealse toru ära. Muud ei midagi.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tops
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2008




sõnum 27.07.2010 22:21:41 vasta tsitaadiga

Hiina nõuab, et 2012. a. oleks KÕIK autod hübriidid
http://uudised.ekspressauto.ee/news/auto/article.php?id=32323755
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2010 22:33:33 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Puksiir sõitis ilma hoiatustuledeta meres istunud suletud naftapuuraugu veepealse toru ära. Muud ei midagi.


Jep, lihtsalt üks järjekordne nn "õnnetus" lisaks sealkandis. Samas on nähtud ka üle 20 suurema lekke mida BP hetkel veel avalikuse eest varjata suudab, eks näis kauaks muidugi. Meenub üks järjekordne lekke ülekuulamine esindajatekojas vist kus üks asjatundja rääkis neist kahjulikest ainetest mis lahte valatud jne, ning sellest kuidas rannad tuleks sulgeda. Peale selle üks tähtsa olemisega tädi teatas, et ameeriklased on halbadest uudistest tüdinenud ning nüüd tuleb teatada et asjad on paremad isegi juhul kui nad on tegelikuses halvemad.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2010 23:33:51 vasta tsitaadiga

Kas kunagi juhtub ka see ime, mil MM ei näe igal asja taga vandenõud? Õnnetusi juhtub - igal ajal, igal pool, iga ühega. Terve Louisana ja selle soorannik on täis torujuhtmeid, mida keegi ei oska parandada, nende plaane pole kellelgi ning asendamine on võimatu.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 27.07.2010 23:37:21 vasta tsitaadiga

Scart: Pole probleemi - küll "Wiki-lekke"-poisid kõik päevavalgele toovad. icon_smile.gif

Seda muidugi juhul, kui USA-valitsus ennem "interneti-juhet seinast välja ei tõmba"... icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2010 00:15:32 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

The long-anticipated Chevrolet Volt, General Motors' electric car, will cost $41,000, the company announced Tuesday, leaving consumers to decide whether its environmental appeal is worth a price far above that of similarly sized conventional autos.

Electric-car technology has been around for years, but the high cost to make the vehicles has prevented automakers from producing them for the mass market. The price announcements for the Volt and its electric rival, the Nissan Leaf, have been highly anticipated as a result. Nissan, the only other major manufacturer expected to bring such a vehicle to market this year, said the Leaf will cost $32,780.

GM and Nissan are relying on a $7,500 federal tax credit for buyers of electric vehicles to offset some of the added cost, and they're hoping that the allure of their novel power source will make up the rest.

"The Volt is a game-changing product," said Tony Posawatz, GM's vehicle line director for the Volt, which is expected to hit showrooms in November 2011.


Game changer @ 41k? icon_lol.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 29.07.2010 01:59:37 vasta tsitaadiga

Tesla Model S
5,6sec 0-60mph, 300 miles per charge, 49000.- USD
http://www.teslamotors.com/models



Aptera 2e
9,0sec 0-60mph, 100+ miles per charge, Hybrid 350 miles per charge, 25000.- to 40000.- USD
http://www.aptera.com/
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2korda2
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2010 08:30:14 vasta tsitaadiga

Scart, pole ju 41K, kui sealt kohe 7,5 tagasi tuleb? See on päris kaval meetod uue tehnoloogia läbimurdeks - kui kogused kasvavad, kaob see 7,5K tõenäoliselt ära aga selleks ajaks on tootmishind läinud koguste tõttu piisavalt väiksemaks.
Nii Volt kui ka Leaf tulevad liisingusse hinnaga $350. Ei ole enam sugugi nii krives, mis?
Erinevalt -Koppel- toodud asjadest on mõlemad sisuliselt olemas ja töötavad lahendused (vähemalt toodavad neid autofirmad - kogemused!).
Tesla praegune ärimudel ei hakka kunagi oluliselt mõjutama turgu, millesse pürgitakse. Või kuidas teile meeldiks osta "pereautot", mille teenindusi on terve balti kolmiku peale täpselt 1 (tegelikult ei olegi aga see on näide, kui harvalt on neid turgudel, kus tegelikult tegutsetakse)? Kui üldse midagi sealt tuleb, siis ainult kapitaalse muudatuse tagajärjel - Teslast saab üks Toyota brandidest ja hooldus läheb ka neile.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2010 09:22:38 vasta tsitaadiga

Kui sa vaatad numbreid, siis Leaf sõidab Volti ümber 20 tiiru ja jääb veel patareidesse küllalt jaksu, et Raplast Tallinna sõita icon_wink.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2korda2
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2010 09:25:59 vasta tsitaadiga

Oot-oot! Kui suur siis Volt-i "tegevusraadius" ikkagi on? Mina olen aru saanud, et pärast 40 miili läbimist läheb bensukas tööle ja sõidad veel märkimisväärselt pika maa maha. Leaf puhul näiteks Tallinnast Tartusse ei jõua. Lasid varbasse?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2010 09:51:26 vasta tsitaadiga

2korda2 kirjutas:
Oot-oot! Kui suur siis Volt-i "tegevusraadius" ikkagi on? Mina olen aru saanud, et pärast 40 miili läbimist läheb bensukas tööle ja sõidad veel märkimisväärselt pika maa maha. Leaf puhul näiteks Tallinnast Tartusse ei jõua. Lasid varbasse?


Volti tegevusraadios elektri peal on ainult 40 miili ja siis hakatakse juba planktoni ränka tööd põletama. Leaf teeb 100 miili nagu nalja.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2korda2
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2010 10:49:33 vasta tsitaadiga

Seda ma räägingi! Leafist on vähe rõõmu, kui Tartust tulles pean Kosel pikemalt "lõunatama", et pealinna välja jõuda. Õhtul tagasi tahad, siis tuleb terveks päevaks juhe seina saada ja ikka Põltsamaal lossivaremeid uudistada. Ma pakun, et Volt tuleks suuremale osale peredest kokkuvõttes odavam lahendus, kui Leaf+bensukas (sest neid pikemaid otsi on ka vaja sõita). Rääkimata sellest, et talvel on puhtalt elektri pealt ikka päris risk liigelda.
Lisaks on Nissani meelest normaalne, et autoga koos peaksin ostma päris suure kopika eest (2,2KUSD - 50%) veel "laadimisjaama": http://www.edmunds.com/nissan/leaf/2011/review.html Sedasi jääb hinnavahe Volt-ga väiksemaks, lisaks jälle mingi kobakas garaaži juurde. No ei saa mina aru, miks ei võiks see "jaam" asuda masinas sees ja vastu võtta standardseid 120/240/480 pingeid standardsest pistikust.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 29.07.2010 11:08:33 vasta tsitaadiga

Volt on auto mis sobib kõikjal sõiduks, Leaf'iga eriti linnast välja ei tikuks aku mahutavuse tõttu.

Samas suht kindlalt organiseeritakse Leaf'ile järelkärus genekas seega saaks ka tollega pikemaid sõite teha icon_smile.gif

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zanzhu
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.09.2009




sõnum 29.07.2010 12:18:35 vasta tsitaadiga

Heh see oleks nagu saksa tankid WWII-s vedamas pentsutünne järelkärus. Mis panid muidugi suht sageli ilusa mataka ära.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bas
HV vaatleja

liitunud: 13.05.2008




sõnum 29.07.2010 12:24:29 vasta tsitaadiga


Link


http://www.progressiveautoxprize.org/teams
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.08.2010 11:28:09 vasta tsitaadiga

http://www.postimees.ee/?id=295015
http://www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-10849023
USA Kriisistaabi andmetel on Mehhiko lahte lekkinud 780 miljonit liitrit toornaftat, muutes selle läbi ajaloo suurimaks naftareostuseks.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.08.2010 18:52:59 vasta tsitaadiga

Üks tähtsamaid selle teema inimesi on surnud. Matt Simmons sai südamerabanduse ja suri oma kodus.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 220, 221, 222 ... 273, 274, 275  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.