|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
radok
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.12.2008
|
19.06.2010 22:14:57
PC ei detect'i uut HDD'd. |
|
|
Tere.
Ostsin AK'st uue ketta Samsung HD322HJ, 320GB, 7200rpm, 16MB, SATAII.
Vana oli juba läbi.
Panin ketta sisse, kõik juhtmed ja jumperid on ühendatud ja korras, kuid arvuti ei tunne ketast ära.
BIOS'e IDE HDD Auto-Detection ei leia ka ülesse.
Ühendasin ka juhtmed lahti ja tagasi - ei midagi.
Samsungi manual räägib mingist User Define Mode'st, kuhu ise kirjutan ketta Cylinder, Head ja Sector settingud. Ei leia, kus see asuda võiks.
Ahjaa, seda ka, kettalt mingit erilist heli ei kuule, kuna vendid käivad nii kõvasti.
Soojaks läheb see aga küll.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
19.06.2010 22:17:43
|
|
|
Kas ühendasid vana ketta asemele - st samad juhtmed?
Emaplaadi tüübi nimetamisest oleks ka abi.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
radok
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.12.2008
|
19.06.2010 22:21:05
|
|
|
Vana ketta asemele jah.
Kõik juhtmed on samad.
Emaplaadiks on Abit AV8
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ricom2ger
HV veteran

liitunud: 15.04.2009
|
20.06.2010 09:57:41
|
|
|
VIA küpsised ei söö SATA2 kettaid väga hästi, peab SATA1 olema ketas sätitud.
_________________ Kamehameha in your face! |
|
| Kommentaarid: 123 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
111 |
|
| tagasi üles |
|
 |
radok
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.12.2008
|
20.06.2010 16:34:26
Re: PC ei detect'i uut HDD'd. |
|
|
Ehh, ma vaatasin et, jumperid on need asjad mis sinna pinnidele topitakse.
On mul õigus, igatahes neid mul ei ole, aga peaksin siis toppima sinna?
Tähendab kettaga kaasa ei antud vms, aga vanal kettal on olemas küll.
Ega ma päris hästi tegelikult aru ei saa mis need jumperid tegelikult on.
A, see pesa, kust on näidatud sinu antud lingil väljuv joon, mis ma sinna panema pean ?
Kuna mul on juhtmed nii:
Kõige vasakpoolsemas pesas on toitejuhe ja seal kõrval kohe SATA juhe. Nagu ka joonisel näidatud.
Pean midagi ümber ühendama?
Ma vaatasin ka, et seal kus joonisel on näidatud, et panna jumper, see on toite pistik, eks?
Aga mul ei sobi sinna ükski toitejuhe, mis mul masinas on.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Driftmoon
Kreisi kasutaja
liitunud: 22.09.2002
|
20.06.2010 16:42:27
Re: PC ei detect'i uut HDD'd. |
|
|
| radok kirjutas: |
A, see pesa, kust on näidatud sinu antud lingil väljuv joon, mis ma sinna panema pean ?
|
seal ei käigi mingi juhe, see on jumperite koht, proovi kas vanalt kettalt võetud jumper läheb sinna.
kui ei sobi siis idee järgi võid mingi traadiga need 2 kontakti ka ühendada.
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
radok
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.12.2008
|
20.06.2010 16:45:27
|
|
|
| Nonii, panin jumperi sinna, kuid süsteemis ei muutu midagi, kõik on endine.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Driftmoon
Kreisi kasutaja
liitunud: 22.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
radok
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.12.2008
|
20.06.2010 21:17:03
|
|
|
Ei ole lugenud, kuid ei saa aru sellest.
-- Page 3-18 shows the integrated peripherals selections and settings. Make sure you have enabled SATA RAID ROM and the other 4 selections. Save and exit BIOS. You computer will restart.
Selle tegin ära.
Boot to OS and
-- Install the VIA 4in1 Driver (Page A-1).
-- Install the VIA SATA RAID Driver (Page E-1).
Enne pean OS'i ära installima,või mis?
Ma ei saa ju installida, kui ketast ei tunta ära.
Selle VIA SATA RAID Driver'i installisin ära, teist mul floppyl pole.
Seejärel tahtsin XP'd installida, kuid ei midagi, kuna ketast ei tunne ära.
Järgnev on seega tegemata.
Re-boot to OS. You should be able to see the SATA HDD(s) in windows explorer (assuming you are using windows).
I could not find any BIOS screens in your manual that will show the SATA HDDs. The manual implies that SATA HDDs will only work in RAID0 or RAID1, but does not state that SATA HDDs will or will not work out of a RAID configuration.
Maybe you can try some of the settings to see what they do. If you mess up some BIOS settings, refer to Page 1-3. In the lower right side of the diagram, there are pins labeled CCMOS1, that you can use to reset the BIOS to its default settings (Page H-1 has the specific instructions).
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
20.06.2010 22:53:08
|
|
|
Ma vist sain aru? Sul on täiesti tutikas (ja ainus) kõvaketas arvutis, millele sa tahad XP-d installida ja see ei leia installi ajal ketast üles? Raske juhus, aga sellest siin foorumis vanasti ülepäeviti jahuti, preaegu veidi harvemini. Üldiselt kui XP installi ajal alumise ääre peal soovitatakse F6 vajutada, siis tee seda, SATA draiveritega diskett samal ajal sees.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hashi
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
20.06.2010 22:58:05
|
|
|
| A.S. kirjutas: |
| [kärtz...] kui XP installi ajal alumise ääre peal soovitatakse F6 vajutada, siis tee seda, SATA draiveritega diskett samal ajal sees. |
Heips!
Teise võimalusena - lülita BIOS-is SATA värk IDE moodi ehk siis ürita masinale selgeks teha, et su SATA ketas suudab ka muud moodu süsteemiga suhelda. Õpetusi selle kohta on Sõber-Google'st või HV foorumist piisavalt leida
_________________ Seniks...
---
Hashi |
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
20.06.2010 23:28:37
|
|
|
| Ma kahtlen, kas sellisel vanakesel seda võimalust on, esmapilgul ei hakanud küll silma.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
radok
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.12.2008
|
21.06.2010 10:29:43
|
|
|
| A.S. kirjutas: |
Ma vist sain aru? Sul on täiesti tutikas ja ainus kõvaketas arvutis, millele sa tahad XP-d installida ja see ei leia installi ajal ketast üles? Raske juhus, aga sellest siin foorumis vanasti ülepäeviti jahuti, preaegu veidi harvemini. Üldiselt kui XP installi ajal alumise ääre peal soovitatakse F6 vajutada, siis tee seda, SATA draiveritega diskett samal ajal sees.
|
Justnii, aga see F6 pressimine ja SATA driverite installimine ei aidanud.
hashi, kuidas ma seda asja googlest otsin?
lülita BIOS-is SATA värk IDE moodi ehk siis ürita masinale selgeks teha, et su SATA ketas suudab ka muud moodu süsteemiga suhelda.
Ei oska midagi otsingusõnaks panna.
Äkki ütled ise, kui sa juba tead?
Üks asi oleks veel küsida:
Kui ma jumpereid ka teises kohas hoian, mitte ainult selles teises vahes, kas olukord võib ka siis muutuda ?
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hashi
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
21.06.2010 11:23:14
|
|
|
| radok kirjutas: |
Justnii, aga see F6 pressimine ja SATA driverite installimine ei aidanud.../...hashi, kuidas ma seda asja googlest otsin?
| tsitaat: |
| lülita BIOS-is SATA värk IDE moodi ehk siis ürita masinale selgeks teha, et su SATA ketas suudab ka muud moodu süsteemiga suhelda. |
Ei oska midagi otsingusõnaks panna. Äkki ütled ise, kui sa juba tead? Üks asi oleks veel küsida: Kui ma jumpereid ka teises kohas hoian, mitte ainult selles teises vahes, kas olukord võib ka siis muutuda ? |
Guuglist otsi oma emaplaadi manuaali ja selles on kirjas, kuidas see käib. Vbolla pole see üleüldse võimalik, nigu A.S. arvab. Kuna sa põle emaplaadi marki-mudelit nimetand, siis ei oska sind ka "õigetele jälgedele" juhatada - erinevate tootjate emaplaatide BIOS-id on erinevad ja kus sulle vajalik seadistus asub, ma "kohvipaksu päält" üelda ei oska Erinevalt A.S.-ist kaldun ma siiski arvama, et see on võimalik, kui plaadil SATA liidesed olemas on - põle ta siis nii-väga-vana ühtigi
Kõvaketta jumperite asjus aga pead ketta päält või tootja kodulehe suppordist uurima, mis "teises vahes" toimuma hakkab
_________________ Seniks...
---
Hashi |
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hashi
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
21.06.2010 13:25:30
|
|
|
| A.S. kirjutas: |
| Emaplaadi andmed olid ju vist siiski kirjas või mulle lihtsalt tundus nii. [kärtz...] Aga selliseid emaplaate toodeti algusaastatel üsna pikka aega, kus BIOS SATA kettaid ei näidanud ja mingit "compatibility mode" või "native support" võimalust polnud. |
Vabandan, minu tähelepanematus - skleroos, seniilsus, linnu- ja seagripp...
Teema algataja peaks ketta jumperiga settima SATA-150 ehk SATA I reshiimi, kuigi... manuaalist võib järeldada, et selle emaplaadi SATA pordid on mõeldud AINULT RAID reshiimis töötama. Seega pead mõlemasse ketta toppima ja looma RAID array, ühe kettaga sa asja toimima ei saagi
_________________ Seniks...
---
Hashi |
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
radok
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.12.2008
|
21.06.2010 13:39:52
|
|
|
| hashi kirjutas: |
| A.S. kirjutas: |
| Emaplaadi andmed olid ju vist siiski kirjas või mulle lihtsalt tundus nii. [kärtz...] Aga selliseid emaplaate toodeti algusaastatel üsna pikka aega, kus BIOS SATA kettaid ei näidanud ja mingit "compatibility mode" või "native support" võimalust polnud. |
Vabandan, minu tähelepanematus - skleroos, seniilsus, linnu- ja seagripp...
Teema algataja peaks ketta jumperiga settima SATA-150 ehk SATA I reshiimi, kuigi... manuaalist võib järeldada, et selle emaplaadi SATA pordid on mõeldud AINULT RAID reshiimis töötama. Seega pead mõlemasse ketta toppima ja looma RAID array, ühe kettaga sa asja toimima ei saagi  |
Tõsi`?
Ostsingi vale ketta?
Tagasi ei saa viia?
Kuidas siis eelmine ketas töötas?
WD1200JD-00HBB0 oli eelmine.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hashi
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
21.06.2010 13:48:19
|
|
|
| radok kirjutas: |
| Tõsi? Ostsingi vale ketta? Tagasi ei saa viia? |
Hmmm... loe ise kasutus-juhendit kui ei usu ja "vale ketas" on subjektiivne mõiste - sõltub mille jaoks vale
Tagasi viimise asja aga küsid vales kohas - seda pead müüjalt küsima
EDIT:
| radok kirjutas: |
| Kuidas siis eelmine ketas töötas? WD1200JD-00HBB0 oli eelmine. |
Vat selle pead siis kasutusjuhendi abil endale selgeks tegema. Vbolla on sääl juttu, kas ja kuidas SATA liides(ed) ilma RAID-ita tööle käivad. Mina ei viitsinud nii põhjalikult süveneda. Lae A.S.-i viitelt manuaal alla ja hakka tudeerima. Vbolla saab siiski BIOS-is määrata, et SATA võetaks native, legacy või IDE mode-s kasutusele. Ja kindlasti peab ketas olema jumperiga SATA I reshiimi setitud. Jõudu tööle!
_________________ Seniks...
---
Hashi |
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
radok
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.12.2008
|
21.06.2010 13:50:46
|
|
|
| Okei, vaatan ja uurin siis edasi.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
21.06.2010 14:32:04
|
|
|
Kui alguses BIOS seal oma asja ajab (POST vms.) , kas siis tabulaatorklahvi (või mingit Fx klahvi) pekstes SATA menüüsse ei pääse?
Mõte lihtsalt.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
radok
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.12.2008
|
21.06.2010 14:55:40
|
|
|
Pressisin tabulaatorklahvi ja viskas jah SATA menüüsse.
Esimese asjana vaatab vastu punane kiri tekstiga:
NOTICE:
The number of disks is not adequate to create a RAID!!!
Muu asja kohta on, et no drive.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hashi
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
21.06.2010 15:10:03
|
|
|
| radok kirjutas: |
| Pressisin tabulaatorklahvi ja viskas jah SATA menüüsse. Esimese asjana vaatab vastu punane kiri tekstiga: NOTICE: The number of disks is not adequate to create a RAID!!! Muu asja kohta on, et no drive. |
Sedapsi saab jah hakata RAID massiivi tegema ja seetõttu ongi kisa, et põle piisavalt kettaid vms.
Aga seda RAID reshiimi peaks siiski saama kusagilt BIOS-ist juhtida(loe: välja lülitada) või peab seda siiski SATA RAID-i enda menüüst kusagilt otsima...
Uuri natsa detailsemalt seda värki sääl - ehk leiad koha, kust vajalikku seadistust teha annab
_________________ Seniks...
---
Hashi |
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
radok
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.12.2008
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hashi
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
23.06.2010 01:44:25
|
|
|
| radok kirjutas: |
| Nonii, see ketas, mille ma ostsin [HD322HJ], ei sobi minu emaplaadiga, milleks on ABIT AV8. St ketas ei lähe tööle.../...ABIT AV8'le peaks sobima ka IDE kettad ju? |
Eee... milles see "mitte tööle minek" väljendub? Millest järeldad, et see ei sobi emaplaadiga? Seda ketast saab jumperi abil sundida töötama ka emaplaadi poolt toetatud SATA I reshiimis ning sellisel juhul ei näe ma mingit sobivuse konflikti. Kui see "mitte-tööle-hakkamine" aga on füüsiline(sisselülitatud toitepinge puhul ketta mootor tööle ei hakka), siis on tegu riknenud kettaga ja see tuleb poodi tagastada või minna "mere äärde lutsu viskama". Samas aga võid ju proovida see SATA poes IDE-ks ringi vahetada - need sobivad kindlalt
_________________ Seniks...
---
Hashi |
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
radok
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.12.2008
|
23.06.2010 11:34:27
|
|
|
No see ketas lihtsalt ei ühildu selle emaplaadiga.
Teise arvuti taga proovides oli kõik ok.
BIOS lihtsalt ei kuva, et ketas oleks taga.
Proovisin mitut varianti ja googeldasin.
Saatsin AK'le kirja, vaatab mis saab.
Aga välist ketast vist enam ümber ei vaheta?
Selleks on Buffalo HD-HS500U2, mille sees on mingi WD ketas, ning seriali järgi pole sellist kuskil-sisestasin selle WD Support'i.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hashi
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
23.06.2010 13:29:48
|
|
|
| radok kirjutas: |
| No see ketas lihtsalt ei ühildu selle emaplaadiga. Teise arvuti taga proovides oli kõik ok. BIOS lihtsalt ei kuva, et ketas oleks taga. Proovisin mitut varianti ja googeldasin. [kärtz...] |
Hmmm... kuidagi uskumatu tundub
Ketas ikka füüsiliselt tööle hakkab(mootor häält teeb), jumperi SATA1 asendisse panid, BIOS on uuendatud(viimane tootja versioon)? Äkist on su emaplaadi BIOS'il veel see "137GB limit barrier lastehaigus" ja seetõttu ei suudagi seda tuvastada? Kõnealuse ketta puhul kahjuks puudub võimalus tema mahtu jumperiga reguleerida, kuigi osadel ketastel on selline variant olemas. Proovi mõni väiksema-mahulisem taha pista, kui seda tuvastab, siis on vaja BIOS uuendada
| Samsung kirjutas: |
| My drive is larger than 137GB, but it's only shown as 137GB. There are two reasons of the 137GB (128GiB) capacity barrier. One is a hardware barrier which some motherboards do not support 48 bit LBA.The other is a software barrier which Windows2000 and Windows XP do not support larger than 137GB. |
Kirjelda proovitud variante ja oma "googeldamisi" - nii pealiskaudse jutu järgi ei oska muud soovitada, ku et "viska selle kettaga lutsu" ja hangi IDE versioon, kuigi "137GB barjääri" tõttu ei pruugi su masin >120GB kettaid üldse tunnistada - see "barjäär" kehtib ühtemoodi kõigi ketta-tüüpide(SATA-PATA/IDE) puhul.
| üks foorum kirjutas: |
CHIP FIRM VIA issued a note to its customers telling them of problems with chipset support for hard drives using the Serial ATA II standard. It said that VT8237 and VT8237R chipsets don't provide forward compatibility for S-ATA II, which is important as hard drive makers are beginning to manufacture this type of drive.
But Via is readying the release of VT8237R Plus, which will solve the problem. This means that motherboard makers that use the former chipset should clear their inventory before September. Hard drive manufacturers position with S-ATA II is as follows, said Via in its note. Western Digital and Samsung are already shipping these devices, while Seagate and Maxtor will start shipping them during this quarter. If you connect S-ATA II drives to an old Via chipset which includes the VT8237, VT8237R, VT6420 and VT6421L, the devices won't be detected.
Some mobo makers, such as Epox, have already responded to the problem and have warned their customers to seek the support of hard drive vendors. In a letter to its customers, it said that they should also check the specs of other manufacturers' Via based motherboards. |
Allikas
| Abit kirjutas: |
| AV8-3rd Eye Specifications - Chipset VIA K8T800 Pro/ VT8237 |
| radok kirjutas: |
| WD1200JD-00HBB0 oli eelmine. |
Seega vastas sinu eelmine ketas kõigiti emaplaadi "standardile" ning seetõttu probleemi polnud
Tundub, et sinu puhul oleks tõepoolest kõige lihtsam ja odavam lahendus kasutada seda SATA<->PATA/IDE üleminekut, millele A.S. viitas
_________________ Seniks...
---
Hashi
viimati muutis hashi 23.06.2010 13:35:11, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
loox
HV kasutaja
liitunud: 25.06.2006
|
23.06.2010 14:53:21
|
|
|
| radok kirjutas: |
No see ketas lihtsalt ei ühildu selle emaplaadiga.
Teise arvuti taga proovides oli kõik ok.
BIOS lihtsalt ei kuva, et ketas oleks taga.
|
Ütleks ka oma ebapädeva arvamuse sekka.
Kui ketas ei lase ennast jumperiga SATA-1 peale lülitada, siis kuulub ta garantiikorras ringivahetamisele. Aga lugedes Sinu postitusi tundub, et kõige kindlam oleks, kui Sa ketta koos arvutiga AK-sse kohale lohistad. Need tüübid (vähemalt Lasnamäel) näevad sellised välja, et võivad asja puust ja punaseks ette teha küll.
Tomshardware lehel õpetati veel, et tuleb BIOSis SATA RAID hoopiski DISABLEda.
Kettale jumperi panemisel pead vaatama, et ülemine ja alumine pin kindlasti elektriliselt ühendatud saaks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ricom2ger
HV veteran

liitunud: 15.04.2009
|
|
| Kommentaarid: 123 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
111 |
|
| tagasi üles |
|
 |
radok
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.12.2008
|
23.06.2010 19:53:44
|
|
|
hashi, Ketas hakkab füüsiliselt tööle, BIOS't uuendatud ei ole-2005 aastast sama,
| hashi kirjutas: |
Äkist on su emaplaadi BIOS'il veel see "137GB limit barrier lastehaigus" ja seetõttu ei suudagi seda tuvastada? Kõnealuse ketta puhul kahjuks puudub võimalus tema mahtu jumperiga reguleerida, kuigi osadel ketastel on selline variant olemas. Proovi mõni väiksema-mahulisem taha pista, kui seda tuvastab, siis on vaja BIOS uuendada  |
Kuidas seda lastehaigust parandada?
Väiksemamahulist pole kuskilt võtta.
| hashi kirjutas: |
Tundub, et sinu puhul oleks tõepoolest kõige lihtsam ja odavam lahendus kasutada seda SATA<->PATA/IDE üleminekut, millele A.S. viitas  |
Kas sellega on raudkindel, et tööle hakkab?
A.S.
Tegelt ei teagi, enne seda kuvamise asja väga ei uurinud, kuigi sai pealevaadatud küll. Ei mäleta mis ta kirjutas seal. Võib-olla ei kuvanud enne ka.
loox, kuid see ketas ju töötas tuttava arvutis.
Proovin siis seda disableda?
Disablesin selle SATA RAID kuid midagi ei muutunud.
ricom2ger, ma ei saa praegu sellega proovida, kuna pole teist sellist arvutit.
Enne käisin tuttava juures proovimas.
http://www.abit.com.tw/page/uk/motherboard/motherboard_detail.php?pMODEL_NAME=AV8&fMTYPE=Socket%20939&pPRODINFO=BIOS
Selle järgi on mul update 17 alles, ehk siis BIOS ID on 17.
Kas uuendan?
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hashi
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
23.06.2010 20:16:47
|
|
|
| radok kirjutas: |
Ketas hakkab füüsiliselt tööle, BIOS't uuendatud ei ole-2005 aastast sama. Kuidas seda lastehaigust parandada?
| tsitaat: |
| Äkist on su emaplaadi BIOS'il veel see "137GB limit barrier lastehaigus" ja .../... siis on vaja BIOS uuendada |
|
| radok kirjutas: |
| tsitaat: |
| Tundub, et sinu puhul oleks tõepoolest kõige lihtsam ja odavam lahendus kasutada seda SATA<->PATA/IDE üleminekut, millele A.S. viitas |
Kas sellega on raudkindel, et tööle hakkab? |
Siin maailmas pole midagi kindlamat sellest, et ükskord saame me kõik mullaks, kust me võetud oleme. Selleks ajaks aga ehk on sul juba uus arvuti ja probleem iseenesest lahenenud
Ma ei hakkaks siinkohal spekuleerima ega välja tooma kõikvõimalikke muid "nippe", kuidas see ketas arvuti külge "haakida"(alates FDISK-iga <137GB non-LBA FAT partitsiooni tegemisest teises arvutis jne), kuna tundub, et sa ei saaks nendega hakkama
a) sa seda RAID-i oled juba BIOS-ist välja lülitada proovinud nigu loox soovitas? Kas sel juhul ikka ei tunnista ketast?
b) ketta jumperi SATA I asendisse panid? Ikka ei tunnista?
c) Set_MAX_UDMA_Mode oled katsetanud nigu ricom2ger soovitas? Ei tunnista?
d) BIOS-i oled uuendanud juba? Mis juhtus, kas muutus midagi? Tunnistab?
Kui mitte, siis mida me enam arutame...
Ei tapa see 100 kronu sind, kui SATA-to-IDE adapter ka su probleemi ei lahenda - kirjutad selle oma "kooliraha kuludesse" aga oled rohkem, kui 100 krooni eest targem. Või kui soovid, kuluta rohkem, hangi PATA/IDE ketas ja kanna SATA ketta raha "koolirahana" maha, kui kauplus seda tagasi ei võta
_________________ Seniks...
---
Hashi |
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
24.06.2010 14:19:04
|
|
|
Nii. Pärast RTFM võin öelda järgmist:
Sellel emaplaadil, nagu kõigil "varajastel" integreeritud SATA kontrolleriga platedel (kellele on tuttavad näiteks ABIT NV7, Epox EP-8RDA3+), on SATA kontroller küll emaplaadi peal, aga SATA BIOS ei ole emaplaadi BIOS-i integreeritud, vaid on eraldi üksusena ning SATA kontroller toimib nagu emaplaadile paigaldatud SATA PCI kontrollerkaart. See tähendab, et:- Bootimisel initsialiseeritakse SATA BIOS eraldi (Nagu kaasaegsetel Intel platedel AHCI või RAID BIOS) ja SATA kettad leitakse ning initsialiseeritakse selle käigus - tavaliselt loetletakse sel ajal leitud kettad ka ekraanil. Igasugused boot logod tuleb loomulikult välja lülitada (Full Screen Logo Show = Disabled).
- SATA kontrolleril puudub IDE ketta emuleerimise võimalus ja seetõttu ei saa SATA ketas mitte kunagi, ükskõik millise seadistuse puhul muutuda nähtavaks BIOSi leheküljel Standard CMOS Features teiste IDE seadmete juures.
- BIOS-is Integrated Peripherals -> OnChip IDE Device leheküljel SATA RAID ROM sisse- ja väljalülitamine lülitab tervet SATA kontrollerit sisse või välja, st et väljalülitatud kontrolleri puhul pole masina jaoks (vähemalt enne Windowsi käivitumist) ka SATA ketast olemas.
Seega pole mõtet üritada:- IDE ketta emuleerimist sisse lülitada
- SATA ketast BIOS-is IDE ketaste alt otsida
- SATA RAID ROM-i välja lülitada (see peab olema sisse lülitatud, kui SATA ketas on masinas)
- Windows XP-d installida SATA draiverite abita
Tuleks lülitada välja BIOS-i logo ja jälgida BIOS-i POST testi - kui POST test katkestatakse SATA BIOS-i laadimiseks, siis vaadata, kas SATA BIOS loetleb SATA seadmed. Kui SATA seadmeid ei leita, peaks seda ütlema ka SATA BIOS selle laadimise ajal ja kui leitakse, siis näitama selle ketta nimetust.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
radok
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.12.2008
|
25.06.2010 12:32:11
|
|
|
Hashi-
a)Proovisin, ei tunnistanud.
b)SATA 1 asendisse panin, ei tunnistanud.
c) Ei saa, kuna pole võtta arvutit kuhu see taha haakida.
d)Ei saa selle BIOS'e uuendamisega hakkama.
Läksin siia- http://www.abit.com.tw/page/uk/motherboard/motherboard_detail.php?pMODEL_NAME=AV8&fMTYPE=Socket%20939&pPRODINFO=BIOS tirisin kõige uuema alla, võtsin floppy, formattisin ära, tõstsin need failid floppy peal olevatele lisaks. Siis see arvuti tööle ja ootasin kuni hakkas ise lugema, kirjutasin A:\>awdflash BD72_AJ.BIN /py /sn /cd /cp /cc /cks /R käsu, kuid siis ütles, et source file not found.Edasi ei oska.
Dogbert-
Ahnii, okei.
Ma ei saanud sellest tekstist aru mis sa sisestasid.
Mida ma siis tegema pean?
Btw, kas AK's on teadjad mehed, et seda korda teha?
Ma mõtlen kui kastiga sinna minna?
AK'st pakuti mulle vahetuseks seda ketast- http://ak.ee/index.php?pid=3&id=110&menyy_id=3&action=look&lookid=2379
Kuid ei usu kas seegi tööle hakkab.
Ise kaldun siit midagi valima:
http://ak.ee/index.php?pid=3&id=108&menyy_id=3
Kuid kas 160GB võib siin mitte töötada?
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
25.06.2010 14:50:30
|
|
|
| radok kirjutas: |
| A:\>awdflash BD72_AJ.BIN |
Miks sa nii kirjutasid, fail on kõige uuemal ju AV8_28.BIN?
Ja seal on ju RUNME.BAT, selle lased käsurealt käima, ehk siis A:\>RUNME (seda A:\> sa ise ju ei kirjuta, see on sul juba ekraanil olemas).
Või awdflash AV8_28.BIN /py /sn /cd /cp /cc /cks /R kui soovid pikalt toksida.
| radok kirjutas: |
Dogbert-
Ahnii, okei.
Ma ei saanud sellest tekstist aru mis sa sisestasid.
Mida ma siis tegema pean? |
Küsimus ei olnud küll minule, aga...
Full Screen LOGO Show -> Disabled
Ja siis vaatad, kas arvuti käivitumise ajal näitab korraks sinu ketast ekraanil või ei. Mingi rida ketta kohta peaks näha olema, enne pole midagi selle kettaga edasi teha.
Kui sealt asi paistma hakkab, siis lähed http://www.abit.com.tw/page/uk/motherboard/motherboard_detail.php?pMODEL_NAME=AV8&fMTYPE=Socket%20939&pPRODINFO=Driver
Kõige all on VIA SATA Driver (või on sul ehk juba kodus olemas?) kus v430g.zip\430g\VIARAID\driver\winxp\ kaustast kopeerid need 3 faili disketile ja annad XP installi ajal peale F6 vajutust XP kätte.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
25.06.2010 15:37:26
|
|
|
A.S., aitäh, et selgitamise enda peale võtsid.
Märgin sellele juurde veel seda, et SATA RAID ROM peab olema Enabled (vahepeal lülitasid selle vist välja):
ja kui tahad SATA kettalt bootida, siis peab olema "bootable add-in device" valitud "Onchip SATA RAID" (seda valikut ei pruugi olla, kui SATA RAID ROM on Disabled):
Hard disk boot priority alt sa SATA kettaid ei leia - seal on vaid IDE seadmed.
Kui BIOS-i POST testi ajal või SATA BIOS-i laadimisel läheb tekst liiga kiiresti edasi ja sa ei jõua jälgida, võid vajutada Pause klahvi ja jätkata hiljem suvalise klahvi vajutamisega (mõne BIOS-i puhul *köhh, Compaq* on esinenud puuk, mis pause-klahviga küll protsessi peatab, hiljem aga enam jätkata ei saa ja peab reset-nupuga alustama bootimist algusest peale.)
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
radok
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.12.2008
|
25.06.2010 16:36:42
|
|
|
Nonii, uus BIOS on peal.
BIOS'is panin kõik sätted sobivaks.
VIA SATA Driver on mul endal plaadil olemas.
Kuid ketast ekraanil ei näita- ei jõua nagu lugeda ka - ainult pooleks sekundiks näitab seda SATA asja ja Pause klahv teda sinna peatuma ei pane, ka ei tule pildistamisest midagi välja.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
25.06.2010 17:06:21
|
|
|
Kas ka uue BIOS-iga kehtib see, mida SATA BIOS-i kohta kirjutasid: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=5900158#5900158
Kas sellest SATA BIOS-i sees näha olevast ekraanist pilti saaks? Manuaalist paistab SATA BIOS-i osa olema välja jäänud
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
radok
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.12.2008
|
25.06.2010 17:20:18
|
|
|
Enam miskipärast sinna SATA menüüse ei pääse :/
Vajutasin nii TAB'i kui ka F1-F12 nuppe.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
25.06.2010 17:43:18
|
|
|
Vajutada tuleb siis, kui SATA BIOS on ekraani peal.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
radok
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.12.2008
|
25.06.2010 18:05:36
|
|
|
| Vajutasin, kuid midagi ei muutu.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
25.06.2010 19:21:04
|
|
|
Aga jumper on ikka jätkuvalt SATA I peal?
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
radok
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.12.2008
|
25.06.2010 21:22:33
|
|
|
| Jah.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
26.06.2010 11:04:25
|
|
|
VIA Technologies,Inc.VIA Serial ATA RAID BIOS Setting Utility v1.00
Copyright (C) VIA Technologies,Inc.All Right reserved.
Scan Devices,Please wait . . .
Press \< Tab > Key into User Window!
Channel 0 Master:
Channel 1 Master: |
Analoogne kiri peaks tulema ekraanile (kõvaketta info ühe alumise rea peal), siis vajutad tabulaatorit.
http://www.ecsusa.com/DLfile/manual/mb/eng/k8/VT8237.pdf
Normaalselt pole sul aga seal sees teha midagi vaja, raidi sa ju kasutada ei kavatse.
Kui disketiga SATA draiverid ette söötsid, siis nägid midagi analoogset?
Vajutasid õige rea peal Enterit?
E:
Tähendab, see aken peab välja nägema täpselt selline, vähemalt kodukal pakutud draiveri korral.
Ja disketil peab olema fail txtsetup.oem ja kaustad AMD64 ja i386 failidega, mitte vaid 3 faili, nagu sai eelnevalt mainitud.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
loox
HV kasutaja
liitunud: 25.06.2006
|
26.06.2010 14:28:15
|
|
|
Asi kisub ikka väga keeruliseks kätte, eks see ole osalt hiinlaste üle nurga laskmise tagajärg.
Kui muu ei aita, siis võiks proovida GParted CD peale kõrvetada ja selle üles buutida: http://sourceforge.net/projects/gparted/files/gparted-live-stable/0.5.2-9/gparted-live-0.5.2-9.iso/download
See peaks ette näitama kõik kettad, mida süsteemis on võimalik näha. (buutimise ajal peab 3 või 4 korda Enter-it vajutama).
BIOS-iga võib veel proovida "Restore default settings" teha. Mõned firmad tunnistavad avalikult, et BIOS-i uuendamine võib konfiguratsiooni segi ajada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
26.06.2010 21:55:47
|
|
|
| loox kirjutas: |
BIOS-iga võib veel proovida "Restore default settings" teha. Mõned firmad tunnistavad avalikult, et BIOS-i uuendamine võib konfiguratsiooni segi ajada. |
Pärast BIOS-i uuendamist on see alati soovitatav - või clear CMOS. Pole veel sellist arvutit kohanudki, millel seda ei oleks märgitud.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
radok
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.12.2008
|
27.06.2010 19:27:39
|
|
|
A.S.
Tean jah, et see kiri peaks tulema, kuid ei näe sellist.
Kuigi, pooleks sekundiks vilksatab mingi tekst kus on ka kirjas midagi SATA kohta.
Kui TAB'i vajutan ei juhtu midagi ja ka Pause Break nupp ei tee midagi nagu ennegi mainisin.
Kui disketiga driverid ette söötsin ei juhtunud midagi temaga.
Disketil on sellised asjad:
3 kausta:
intel
silicon
via
ja
TxtSetup.oem
Restore default settings on ka tehtud.
Peaks seda viimast SATA RAID DRIVER'it kasutama?
Seal on hoopis teised failid, kui moboga kaasa tulnud disketil.
Ning, need pildid mis sa A.S. tõid, on siiski pisut teistsugused kui mul
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
27.06.2010 20:41:23
|
|
|
| radok kirjutas: |
Ning, need pildid mis sa A.S. tõid, on siiski pisut teistsugused kui mul  |
Hakkasid juba mingit pilti nägema? Siis vist on lootust?
| radok kirjutas: |
| Kui TAB'i vajutan ei juhtu midagi ja ka Pause Break nupp ei tee midagi nagu ennegi mainisin. |
Klaviatuur töötab üldse või on ehk USB oma ja otsustanud end BIOS-st välja lülitada seoses BIOS-i uuendamisega?
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
radok
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.12.2008
|
02.07.2010 10:48:35
|
|
|
Pilti näen siis kui Win'i installika sisestan, st. nägin ka enne seda. Selle koha peal pole tõrget olnud.
Klaviatuur töötab-
BIOS'is saab liikuda, muude kohtade peal on võimalik pausida.
Klaviatuur on PS2.
Nonii, mul on täielik error praegu.
Läksin AK'sse et ketas ära vahetada.
Oldi sõbralikult nõus ja kinnitati 100% , et uus ketas töötab laitmatult.
Uueks kettaks on siis see:
http://ak.ee/index.php?pid=3&id=108&menyy_id=3&action=look&lookid=64338
Kuid ma ei saa sedagi tööle.
BIOS ei tuvasta.
Proovisin nagu enne SATA VIA RAID driveritega, kuid ei aidanud.
Tirisin netist uuemad driverid, kuid need on liiga suure mahuga - jah, mul on ainult 1 vaba diskett.
Proovisin siit kõik settingud üle, ei midagi. http://wdc.custhelp.com/cgi-bin/wdc.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=1540&p_created=&p_cats=185&p_cv=1.185&p_pv=2.295&p_prods=227%2C295
See ei tööta samuti:
http://support.wdc.com/product/download.asp?groupid=502&sid=30&lang=en
USB'lt üritasin seda SATA driverid bootida kuid ei õnnestu.
Bios'is panin küll USB--- ON. Tirisin abiti kodulehelt alla need driverid pakkisin lahti, panin failid mälupulgale ja disketti formaatisin, et tekiks boot failid, milled tõstsin siis mälupulgale. Kuid ikka ei tööta.
Mismoodi USB'lt bootida neid drivereid, kui ta küsib -insert disk into drive A: ?
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|