Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 211, 212, 213 ... 273, 274, 275  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.06.2010 10:15:06 vasta tsitaadiga

fallout3 kirjutas:

Huvitav mis siis saama hakkab, kui orkaanihooaeg merelt vett maismaale keerutama hakkab.


Eks ikka nalja hakkab saama. Kindlustuskompaniid ei kata sellel juhul potentsiaalseid kahjusid.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 02.06.2010 11:07:33 vasta tsitaadiga

Scart: Ja lisaks veel siis mustad huumorid, nagu see, et mingi mustmiljon ameeriklast saavad esmakordselt teada, et midagi on neil mäda, kui nad ei pääse ookeani äärde meeldivalt puhkust veetma või kui sügiseks on Ameerikas uus president - jms. huvitavad nähtused...
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.06.2010 12:14:42 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

June 2 (Bloomberg) -- BP Plc’s failure since April to plug a Gulf of Mexico oil leak have prompted forecasts the crude may continue gushing into December in what President Barack Obama has called the greatest environmental disaster in U.S. history.

BP’s attempts so far to cap the well and plug the leak on the seabed a mile below the surface haven’t worked, while the start of the Atlantic hurricane season this week indicates storms in the Gulf may disrupt other efforts.

“The worst-case scenario is Christmas time,” Dan Pickering, the head of research at energy investor Tudor Pickering Holt & Co. in Houston, said. “This process is teaching us to be skeptical of deadlines.”

Ending the year with a still-gushing well would mean about 4 million barrels of oil spilled into the Gulf, based on the government’s current estimate of 12,000 to 19,000 barrels leaking a day. That would wipe out marine life deep at sea near the leak and elsewhere in the Gulf, and along hundreds of miles of coastline, said Harry Roberts, a professor of Coastal Studies at Louisiana State University.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 02.06.2010 12:20:13 vasta tsitaadiga

Natuke nalja:
Spoiler Spoiler Spoiler

ning mis võib juhtuda orkaanidega mehhiko lahes:
What would a hurricane do to the Deepwater Horizon oil spill?
tsitaat:
Could a lightning strike from a hurricane ignite oil from the spill, and the hurricane's winds hurl the flaming oil inland, creating a fiery maelstrom of water, wind, and flame? This would make a great scene in a typical bad Hollywood disaster movie, but it's not going to happen with the universe's current laws of physics. Lightning could set an oil slick on fire, in regions where the oil is most dense and very fresh. About 50-70% of the evaporation of oil's most flammable volatile compounds occurs in the first 12 hours after release, so fresh oil is the most likely to ignite. However, the winds of a hurricane are so fierce that any surface oil slick of flaming oil would quickly be disrupted and doused by wave action and sea spray. Heavy rain would further dampen any lightning-caused oil slick fires
Vähemasti jääb siis too tule-hiidlaine olemata icon_smile.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.06.2010 12:25:04 vasta tsitaadiga

Põlema ta muidugi ei lähe, see on Michael Bay uue filmi sisuks ehk icon_lol.gif

Reostab aga ilmselt meeletult, kui vee pealt nafta üles korjatakse ning maismaale loobitakse.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 02.06.2010 12:28:38 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Reostab aga ilmselt meeletult, kui vee pealt nafta üles korjatakse ning maismaale loobitakse.
Artiklis on räägitud, et suure tõenäosusega vihmana see alla ei saja või sajab üsna tühisel hulgal. Küll aga võivad suured veemasside liikumised kogu selle soga märksa suurema ala peale laiali ajada. Igatahes head see ei tee.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.06.2010 12:45:31 vasta tsitaadiga

Seda, et see sitt väga ei põle, suutsid nad ise ju juba tõestada.
Kui üritasid kogu seda sodi mere peal ära põletada, ei tulnud sellest nagu väga midagi suuremat välja.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 02.06.2010 13:39:55 vasta tsitaadiga

Scart: OT: Eks siis seekord saadakse materjal filmi tarbeks, kus korraga mängivad mõlemad maailma-päästjad Seagal ja Wiilis. icon_cool.gif Ühel suured kogemused lekkiva, kontrolli alt väljas naftajuhtme lõhkamisega, teisel jälle aukude puurimisega. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.06.2010 17:04:41 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
fallout3 kirjutas:

Huvitav mis siis saama hakkab, kui orkaanihooaeg merelt vett maismaale keerutama hakkab.


Eks ikka nalja hakkab saama. Kindlustuskompaniid ei kata sellel juhul potentsiaalseid kahjusid.


Spoiler Spoiler Spoiler


Pole hullu, ameeriklased on leidlikud...

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tops
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2008




sõnum 03.06.2010 09:26:12 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


http://cryptogon.com/?p=15771
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.06.2010 10:48:27 vasta tsitaadiga

Niih saagimine siis kah feilis, saag kiilus eile kinni ja purunes, asendust otse loomulikult BP`l pole icon_confused.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 03.06.2010 11:25:31 vasta tsitaadiga

Etz: Aga nad oskasid juba laupäeval ühe saeketta pilbasteks saagida.

Nii, et ega BP-l pole küll ühtki tuttavat, kes kalli raha eest seletaks, et millise saekettaga millist materjali saetakse. icon_cool.gif
--------------------------------------------------
Aga eks raha kulub ka mujale, kui korraliku sae ostmiseks - kusagil nägin lugu sellest, et aktsionärid saavad suure "dividendide-rahapaki". icon_cool.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.06.2010 11:34:27 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Etz: Aga nad oskasid juba laupäeval ühe saeketta pilbasteks saagida.

Nii, et ega BP-l pole küll ühtki tuttavat, kes kalli raha eest seletaks, et millise saekettaga millist materjali saetakse. icon_cool.gif
--------------------------------------------------
Aga eks raha kulub ka mujale, kui korraliku sae ostmiseks - kusagil nägin lugu sellest, et aktsionärid saavad suure "dividendide-rahapaki". icon_cool.gif thumbs_up.gif


Aga mine siis neile "kõiketeadvaks" konsultandiks icon_razz.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ossa
HV kasutaja


liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.06.2010 11:48:24 vasta tsitaadiga

tahanteada, äkki seletad, millise ketassaega ja milliste ketastega tegu on?
Tahaks ka täpsemat infot saada icon_lol.gif
Vaadates eelpool Etz kommentaaris toodud pilte ei näe ma ühtegi ketassae moodi instrumenti icon_question.gif
Kui sa isegi suudaksid natukenegi loogiliselt mõelda, siis kuidas sa saed vee all ketassaega icon_question.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 03.06.2010 12:18:55 vasta tsitaadiga

ossa: Otsi siis veealused videod üles - siis näed, et:

- laupäeval katsetati üsna väikse saekettaga
- ja esmaspäev - kell 19.10 , kui saeti üht peent toru läbi hoopis suurema saekettaga, kui see laupäevane ketas oli.

- või siis esmaspäeval, kell 19.22 kui ikka veel sellesama kettaga usinasti edasi saeti. icon_biggrin.gif
------------------------------------
Edit: Pilt kah sellest, kuidas esmaspäeval ketassaega toru saetakse.
http://www.upload.ee/files/613977/saag2.png.html
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.06.2010 12:55:49 vasta tsitaadiga

ossa kirjutas:
tahanteada, äkki seletad, millise ketassaega ja milliste ketastega tegu on?
Tahaks ka täpsemat infot saada icon_lol.gif
Vaadates eelpool Etz kommentaaris toodud pilte ei näe ma ühtegi ketassae moodi instrumenti icon_question.gif
Kui sa isegi suudaksid natukenegi loogiliselt mõelda, siis kuidas sa saed vee all ketassaega icon_question.gif


Saeti nii ketassaagide kui "trosssaega" viimane siis nüüd otsad andiski icon_wink.gif

http://www.youtube.com/watch#!v=9yP7WE10b-A
http://www.youtube.com/watch#!v=CuayfsiwifE

BTW leidsin ühe huvitava koha, kus on kõik feedid kirjas...mitte ainult ametlik...head vaatamist icon_smile.gif

Spoiler Spoiler Spoiler


Ning veel üks "põnev leht" (aeglase arvuti ja ühendusega ei soovita avada...kõik feedid kõrvuti hakkavad ühes aknas jooksma...)
http://bp.isevil.org/
Samad feedid siis üksikult:
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
poiss4
HV kasutaja

liitunud: 26.12.2009




sõnum 03.06.2010 13:28:45 vasta tsitaadiga

Targad kõik.
_________________
[img:aa79927c97]http://www.demoz.net/images/myspace-signatures/6/167.jpg[/img:aa79927c97]
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.06.2010 13:48:08 vasta tsitaadiga

poiss4 kirjutas:
Targad kõik.


icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_rolleyes.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
poiss4
HV kasutaja

liitunud: 26.12.2009




sõnum 03.06.2010 13:56:00 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
poiss4 kirjutas:
Targad kõik.


icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_rolleyes.gif

Mina olengi kõige rumalam siin ju.

_________________
[img:aa79927c97]http://www.demoz.net/images/myspace-signatures/6/167.jpg[/img:aa79927c97]
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.06.2010 19:19:35 vasta tsitaadiga

Põhimõtteliselt tegid siis viimase katsega asja veel hullemaks... icon_neutral.gif

http://cnn.com/video/?/video/us/2010/06/01/todd.oil.spill.uderwater.cap.cnn

Spoiler Spoiler Spoiler


Naftafirma BP juht: me ei olnud süvavee lekkeks valmis

Et nagu, mis kuradi kohaga seal naftapuurimis firmades üldse mõeldakse? icon_rolleyes.gif
Ahjaa... milleks mõelda kui papp jookseb icon_evil.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 03.06.2010 19:32:17 vasta tsitaadiga

Etz: Lihtsalt Väga Suured Rahanumbrid ja kergelt saadav hiilgekasum viib mõtlemise peast minema. icon_cool.gif

Ja kui meenutada kunagist kõlakat, et samasuguseid, kehva ehitusega, odavakesi puurtorne peaks selles lahes veel palju olema ning milledega samasugused avariid võivad tekkida... icon_wink.gif
-----------------------------------
Aga eks ehk kunagi Scart tuleb ja räägib mis toimub vee all ja BP Peakontoris.
Juhul, kui BP pole Scarti raskete rahadega ära ostnud, et ta kõike välja ei lobiseks. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.06.2010 19:37:46 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:

Aga eks ehk kunagi Scart tuleb ja räägib mis toimub vee all ja BP Peakontoris.
Juhul, kui BP pole Scarti raskete rahadega ära ostnud, et ta kõike välja ei lobiseks. icon_biggrin.gif


icon_eek.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 03.06.2010 19:43:22 vasta tsitaadiga

Etz: ma pidasin lihtsalt seda silmas, et Scart on osanud väga tihti välja otsida infot, mida kusagil keegi ei julge või ei taha avaldada. thumbs_up.gif

Ning ehk on tal nüüd ka midagi sellist pajatada, mida kusagilt mujalt kas üldse teada ei saa või siis avalikustatakse see alles mingi aeg hiljem.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
omgwtf
HV Guru
omgwtf

liitunud: 23.10.2006




sõnum 03.06.2010 19:43:51 vasta tsitaadiga

Eks peale hetke jama hakatakse tõsiselt mõtlema ja torne muutma.
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 03.06.2010 19:44:56 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Etz: ma pidasin lihtsalt seda silmas, et Scart on osanud väga tihti välja otsida infot, mida kusagil keegi ei julge või ei taha avaldada. thumbs_up.gif
Scart on lihtsalt vahendaja, õiged info leidjad-lekitajad on hoopis teised inimesed icon_smile.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.06.2010 22:10:10 vasta tsitaadiga

omgwtf kirjutas:
Eks peale hetke jama hakatakse tõsiselt mõtlema ja torne muutma.


Unistada ju võid..
Pigem topitakse "inspektoritel" suud raha täis ja loodetakse et lihtrahvas peagi unustab... icon_wink.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
omgwtf
HV Guru
omgwtf

liitunud: 23.10.2006




sõnum 03.06.2010 22:15:01 vasta tsitaadiga

Krt ei tea kas siin enam annab midagi väga toppida rahaga täis icon_neutral.gif Liigne tähelepanu hetkel asjal ja vaevalt see niipea kaob,see alles algus.
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 03.06.2010 22:23:47 vasta tsitaadiga

AK-s oli juttu, et paari tunniga peaks nüüd see "katkisele torule peale asetatav" toru, vee all, kohal olema ja siis hakatakse selle abil naftat laevadele pumpama.

Ja Live feeds from Enterprise – ROV 1 igathes näitab mingi "kopsiku" laskumist järjest sügavamale - tundub, et see siis pannaksegi vanale torule otsa.
http://www.bp.com/liveassets/bp_internet/globalbp/globalbp_uk_english/incident_response/STAGING/local_assets/html/Enterprise_ROV_1.html
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.06.2010 23:02:49 vasta tsitaadiga

omgwtf kirjutas:
Krt ei tea kas siin enam annab midagi väga toppida rahaga täis icon_neutral.gif Liigne tähelepanu hetkel asjal ja vaevalt see niipea kaob,see alles algus.


1979 - Sedco 135F - IXTOC I ?

BOP failure...
The BOP was closed on the pipe but could not cut the thicker drill collars, allowing oil and gas to flow to surface where it ignited and engulfed the Sedco 135F in flames. The rig collapsed and sank onto the wellhead area on the seabed, littering the seabed with large debris such as the rig's derrick and 3000m of pipe.
The well was initially flowing at a rate of 30,000 barrels per day...
Two relief wells were drilled to relieve pressure and the well was eventually killed nine months later on 23 March 1980.

Kahtlaselt tuttav lugu, kas pole? icon_rolleyes.gif

Ning neid sellised juhtumisi on veel:
http://home.versatel.nl/the_sims/rig/i-blowout.htm

Üldiselt tundub nende BOP`ide töökindlus suht 50/50 olema...
Ning miskipärast on need ikkagi suht sama konstruktsiooniga...ning elu käib naftapuurimises suhtkoht samamoodi nagu veerand sajandid tagasi... huvitav küll miks? icon_rolleyes.gif

Veel natuke ajaloolisi võrdlusi:
The Ixtoc 1 oil leak was caused by a blowout, as with the Deepwater Horizon spill. As with the current case, attempts were made on ixtoc to (A) cap the well with a kind of steel hat, (B) place cement and glass beads into the well and (C) drill relief wells into the leaking well. Only (C) was ultimately successful. The Ixtoc 1 well released oil for approximately 10 months. BP is currently in phase (B) with Deepwater Horizon. A relief well will take until August to complete.
http://www.stopaforusrep.com/blog/69-oilspill
icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.06.2010 23:30:37 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

Oil Could Reach Atlantic Coasts
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
omgwtf
HV Guru
omgwtf

liitunud: 23.10.2006




sõnum 03.06.2010 23:33:50 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
omgwtf kirjutas:
Krt ei tea kas siin enam annab midagi väga toppida rahaga täis icon_neutral.gif Liigne tähelepanu hetkel asjal ja vaevalt see niipea kaob,see alles algus.


1979 - Sedco 135F - IXTOC I ?

BOP failure...
The BOP was closed on the pipe but could not cut the thicker drill collars, allowing oil and gas to flow to surface where it ignited and engulfed the Sedco 135F in flames. The rig collapsed and sank onto the wellhead area on the seabed, littering the seabed with large debris such as the rig's derrick and 3000m of pipe.
The well was initially flowing at a rate of 30,000 barrels per day...
Two relief wells were drilled to relieve pressure and the well was eventually killed nine months later on 23 March 1980.

Kahtlaselt tuttav lugu, kas pole? icon_rolleyes.gif

Ning neid sellised juhtumisi on veel:
http://home.versatel.nl/the_sims/rig/i-blowout.htm

Üldiselt tundub nende BOP`ide töökindlus suht 50/50 olema...
Ning miskipärast on need ikkagi suht sama konstruktsiooniga...ning elu käib naftapuurimises suhtkoht samamoodi nagu veerand sajandid tagasi... huvitav küll miks? icon_rolleyes.gif

Veel natuke ajaloolisi võrdlusi:
The Ixtoc 1 oil leak was caused by a blowout, as with the Deepwater Horizon spill. As with the current case, attempts were made on ixtoc to (A) cap the well with a kind of steel hat, (B) place cement and glass beads into the well and (C) drill relief wells into the leaking well. Only (C) was ultimately successful. The Ixtoc 1 well released oil for approximately 10 months. BP is currently in phase (B) with Deepwater Horizon. A relief well will take until August to complete.
http://www.stopaforusrep.com/blog/69-oilspill
icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif

Ehk tänapäeval vähe suurem surve asjale.. Kuigi jah eks rahaga võib tõesti igast silmi kinni pritsida icon_mad.gif
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 04.06.2010 10:52:28 vasta tsitaadiga

http://www.boston.com/bigpicture/2010/06/caught_in_the_oil.html
Mõned pildid naftasse jäänud lindudest

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2010 10:59:17 vasta tsitaadiga

Viimased arengud: http://www.nola.com/news/gulf-oil-spill/index.ssf/2010/06/bp_places_cap_on_gulf_of_mexic.html
Punn pandi peale aga lekib vanaviisi.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2010 11:08:56 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Viimased arengud: http://www.nola.com/news/gulf-oil-spill/index.ssf/2010/06/bp_places_cap_on_gulf_of_mexic.html
Punn pandi peale aga lekib vanaviisi.


Mis ilmselt ei üllata kedagi... icon_rolleyes.gif


Link

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 04.06.2010 11:40:24 vasta tsitaadiga

BP Live Feedid, eriti Q4000 ja Enterprise, näitavad samuti, et naftavool teeb, mis aga meeldib.
http://www.bp.com/genericarticle.do?categoryId=9033572&contentId=7062605

Ning kellel külm on, see võib ennast ka põleva gaasi valgel ennast soojendada. icon_cool.gif
Seda näitab siis Skandi ROV1:
http://www.bp.com/liveassets/bp_internet/globalbp/globalbp_uk_english/incident_response/STAGING/local_assets/html/Skandi_ROV1.html
-------------------------------
edit: Kuna see naftamöll iga minutiga suureneb, siis on seda - peene kõrre otsas olevat leeki võimatu juba näha.

Seetõttu lisan ka väikse screen-shoti, sellelt on siis see tuleleek ka näha.
http://www.upload.ee/image/615656/tuli11.jpg
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2010 11:42:04 vasta tsitaadiga

Mismoodi need meres olevad naftaplatvormid kinni on?


See mis Praegu lekib - on merepinnast põhjani 1,5km.


Kuidas seda jurakat seal ühe kohapeal hoiti?
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 04.06.2010 12:21:37 vasta tsitaadiga

Skandi-liikuva-pildi järgi võib oletada, et see "kopsik" lendab, nafta ja gaasi survel, siia-sinna ja kuidagi ei suudeta seda paika saada ja fikseerida. icon_cool.gif

http://www.bp.com/liveassets/bp_internet/globalbp/globalbp_uk_english/incident_response/STAGING/local_assets/html/Skandi_ROV1.html
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
omgwtf
HV Guru
omgwtf

liitunud: 23.10.2006




sõnum 04.06.2010 12:27:22 vasta tsitaadiga

PCman kirjutas:
Mismoodi need meres olevad naftaplatvormid kinni on?


See mis Praegu lekib - on merepinnast põhjani 1,5km.


Kuidas seda jurakat seal ühe kohapeal hoiti?


Osad on ankurdatud põhja ja samas hõljuvad ise.
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 04.06.2010 12:52:42 vasta tsitaadiga


_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 04.06.2010 13:31:59 vasta tsitaadiga

Kes raadiot omab icon_cool.gif , tasub tänane Vikerraadio UudisPluss üle kuulata - on päris hea jutt selle naftajama kohta.

Ning hea kild see, et juba 30 aastat taqasi ei teatud- eelmise, analoogse õnnetuse korral, mida teha ja et siiani pole sellele tähelepanu pööratud. icon_cool.gif
----------------------------------------------
Ning juttu oli ka sellest, et see praegune "kübar" ei pea ja et hakatakse veel ka teistsuguseid "kübaraid" katsetama.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2010 13:50:54 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Kes raadiot omab icon_cool.gif , tasub tänane Vikerraadio UudisPluss üle kuulata - on päris hea jutt selle naftajama kohta.

Ning hea kild see, et juba 30 aastat taqasi ei teatud- eelmise, analoogse õnnetuse korral, mida teha ja et siiani pole sellele tähelepanu pööratud. icon_cool.gif
----------------------------------------------
Ning juttu oli ka sellest, et see praegune "kübar" ei pea ja et hakatakse veel ka teistsuguseid "kübaraid" katsetama.


Ja millest mina siis ennist siia kirjutasin? icon_rolleyes.gif
Pea veernd sajandit on möödas, aga selles tööstuses pole suurt midagi ohutuse ja abinõude kohapealt muutunud...

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 04.06.2010 16:42:26 vasta tsitaadiga

http://abcnews.go.com/Health/SwineFlu/h1n1-pandemic-world-health-organization/story?id=10814850

Vaat' kes ellu ärkas icon_smile.gif

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2010 17:09:22 vasta tsitaadiga

Foxi andmetel püüab "mütsike" 10% naftast. Mis on päris nigel, arvestades nende torude eemaldamise järel 20% suurenenud naftalekke mahtu.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 04.06.2010 17:37:21 vasta tsitaadiga

Scart: Eks neid "mütsikesi" saab veel mitmeid olema, mida läbi kavatsetakse katsetada. icon_cool.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2010 17:50:10 vasta tsitaadiga

Päris hea lugemismaterjal...
Mehhiko laht on ikka päris korduvalt lähiminevikus sarnasest jamast üle noatera pääsenud... icon_neutral.gif
http://www.theoildrum.com/node/6543

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2010 21:48:42 vasta tsitaadiga

WHO gripieksperdid on seotud ravimifirmadega

tsitaat:
Teadlastel, kes olid Maailma Tervishoiuorganisatsiooni WHO soovituse taga pandeemilise gripi ravimeid varuda, olid rahalised huvid kasumit teenivates ravimifirmades, selgus uurimisest.

British Medical Journali (BMJ) teatel olid teadlased oma huvide konfliktist avaldatud publikatsioonides avalikult teada andnud, kuid WHO ei pööranud seostele mingit tähelepanu, vahendas BBC.

2004. aastal väljastas WHO juhised, milles soovitas valitsustel viirusevastaseid ravimeid varuda. Selle tagajärjel soetasid paljud riigid kogu maailmas suures koguses Roche'i ja Relenza loodud ning GlaxoSmithKline'i toodetud Tamiflu tagavarasid.

Seagripipandeemia väljakuulutamisest on möödas aasta, kasutamata gripiravimivarud seisavad aga ladudes ning valitsused üritavad ravimifirmadele lepinguid üles öelda.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2010 22:20:55 vasta tsitaadiga

Florida tuumaelektrijaamad ning veetöötluskeskused on ka lõpuks sulgemisohus. Eks järgmised päevad näitavad, mis juhtuma hakkab. Tampa saab näiteks 15% oma joogiveest ümbertöödelduna ookeanist.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 04.06.2010 23:05:30 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Florida tuumaelektrijaamad ning veetöötluskeskused on ka lõpuks sulgemisohus. Eks järgmised päevad näitavad, mis juhtuma hakkab. Tampa saab näiteks 15% oma joogiveest ümbertöödelduna ookeanist.

Pole mõtet paanikaks, jõevee osakaalu saab suurendada 100%ni. Pigem teema mingis erikasutusloas icon_wink.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 04.06.2010 23:53:53 vasta tsitaadiga

Magic: Vaata - sa unustad ühe, kõige olulisema asja - merevee ja jõevee puhastamise tehnoloogiad ja tehnika on täiesti erinevad.

Nii, et mingi lühikese ajaga pole võimalik seda süsteemi ära vahetada teise vastu.
---------------------------------
Ise usuks pigem seda varianti, kus hakatakse suurte tsisternidega vett kohale transportima.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2010 02:00:51 vasta tsitaadiga

Samas on väga lühikese ajaga võimalik kasutada 15% vähem vett, Scarti jutt on tihti igati tõe truu ja loetav, aga ma ei mõista, miks krdi pärast peab ta igakord tegema sääsest elevandi ja kuulutama maailma lõppu thumbs_down.gif
Aga jah, see seagripi ellu ärkamine näitab, et ju on kellelgi ravimeid vaja veel juurde müüa, mäletan veel suht hästi seda aasta tagust aega, kui Taneliga New Yorki just jõudsime ja kõik kanalid ainult sea gripist pasundasid, kena meedia propaganda ikka oli. icon_rolleyes.gif

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 211, 212, 213 ... 273, 274, 275  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.