|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
28.05.2010 11:50:35
|
|
|
Et siis sisse pumbatud muda lihtsalt kulutas lekkivasse tihendisse veelgi auke juurde? Live feed on suht-koht identne paar päeva tagasi nähtuga kui mälu ei peta.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
28.05.2010 12:51:07
|
|
|
| Renka kirjutas: |
| ]Mu postitus oli vastuseks sinu ülipõhjalikule analüüsile millele oli lisatud lõputud faktid usaldusvärsetest allikatest. |
Neid allikaid oskab iga seda teemat jälginud inimene ka ise leida huvi korral.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mõttetumees
HV Guru
liitunud: 18.07.2003
|
28.05.2010 13:20:09
|
|
|
| alec kirjutas: |
| Et kuni nafta hulbib kuskil lahe keskel on ok, aga kui jõuab rannikule siis on jama? |
Nii see kipub olema. Kuna ise töötan reostustõrjelaeval mehaanikuna, siis hoian asjade käigul silma peal. Nädal tagasi küsisin Californias elavalt tuttavalt Skype kaudu suheldes, et mis tema sellest reostusest arvab ja kuidas kohalik meedia seda käsitleb. Ta ei teadnud asjast midagi...
|
|
| Kommentaarid: 659 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
534 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
28.05.2010 13:25:50
|
|
|
Niipalju väikseks lisaks, et kas teemat algusest peale on jälginud, siis kusagil alguses juba öeldi teadleaste poolt seda, et millegi torru toppine suure tõenäosusega ei õnnestu, kuna altpoolt tulev surve ületab oluliselt selle, mida ülevalt suudetakse tekitada.
Ehk siis enam-vähem sama olukord, kus on peenike veetoru, selles suure survega veevool ja siis üritatakse seda toru mingi prundiga sulgeda. No ikka ei sulge midagi - see prunt lendab eest minema...
--------------------------------------------------
Ja sellest tulenes ka see omaaegne BP teooria, et tuleb kõrvale puurida teine toru ja sellega kaudu nafta eest ära pumbata ja et siis alles saab praegust toru sulgema hakata. Aga - tundub, et suures paanikas on BP selle lisatoru variandi kõrvale visanud ja nüüd üritab paanitsedes kiiresti midagi ära teha.
Ning ma usun, et seda tehakse selleks, et USA valitsus ise tegutsema ei hakkaks ning BP-d kõrvale ei puksiks.
viimati muutis tahanteada 28.05.2010 13:27:07, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
28.05.2010 13:27:47
|
|
|
| Mõttetu mees kirjutas: |
Kuna ise töötan reostustõrjelaeval mehaanikuna, siis hoian asjade käigul silma peal. |
Ohoo! Kas sellel samal laeval, mis hetkel Soome lahes osaleb naftakoristusõppustel?
---
Meedia kohta: USAs on suuremalt jaolt blackout. Rannavalve ei lase BP käsule alludes reportereid kriisipiirkonda.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
28.05.2010 13:29:49
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
| Aga - tundub, et suures paanikas on BP selle lisatoru variandi kõrvale visanud ja nüüd üritab paanitsedes kiiresti midagi ära teha. |
püüa veidi hoolikamalt lugeda, relief well'ide puurimist on mainitud siin mitmeid kordi ainuüksi viimase paarikümne posti hulgas.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mõttetumees
HV Guru
liitunud: 18.07.2003
|
28.05.2010 17:50:30
|
|
|
| Scart kirjutas: |
| Mõttetu mees kirjutas: |
Kuna ise töötan reostustõrjelaeval mehaanikuna, siis hoian asjade käigul silma peal. |
Ohoo! Kas sellel samal laeval, mis hetkel Soome lahes osaleb naftakoristusõppustel?
---
Meedia kohta: USAs on suuremalt jaolt blackout. Rannavalve ei lase BP käsule alludes reportereid kriisipiirkonda. |
Osales juba ära. Sai isegi naha märjaks Seal oli Eesti poolt 3 laeva, üks mängis vigastatud tankerit(PVL-107 Kõu) , üks kordineeris reostustõrjeoperatsiooni merel(PVL-202 Kati) ja koristas ise samal ajal ja kolmas Veeteede ameti laev (EVA-316) kasutas oma reostustõrjetehnikat naftareostuse korjamiseks. Teised kaks siis piirivalvelaevad. Kes ei tea, siis reostuse avastamine ja tõrjumine merel on meil piirivalve pärusmaa. Soomlased olid ka kolme laevaga väljas.
Mina olen Kati mehaanik. Keegi hea inimene netti pildid pannud:
http://nagi.ee/photos/unihiir/5838559/
http://nagi.ee/photos/unihiir/5838585/
http://nagi.ee/photos/unihiir/5838575/
|
|
| Kommentaarid: 659 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
534 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
28.05.2010 17:58:50
|
|
|
Spoiler 
| tahanteada kirjutas: |
Niipalju väikseks lisaks, et kas teemat algusest peale on jälginud, siis kusagil alguses juba öeldi teadleaste poolt seda, et millegi torru toppine suure tõenäosusega ei õnnestu, kuna altpoolt tulev surve ületab oluliselt selle, mida ülevalt suudetakse tekitada.
Ehk siis enam-vähem sama olukord, kus on peenike veetoru, selles suure survega veevool ja siis üritatakse seda toru mingi prundiga sulgeda. No ikka ei sulge midagi - see prunt lendab eest minema...
--------------------------------------------------
Ja sellest tulenes ka see omaaegne BP teooria, et tuleb kõrvale puurida teine toru ja sellega kaudu nafta eest ära pumbata ja et siis alles saab praegust toru sulgema hakata. Aga - tundub, et suures paanikas on BP selle lisatoru variandi kõrvale visanud ja nüüd üritab paanitsedes kiiresti midagi ära teha.
Ning ma usun, et seda tehakse selleks, et USA valitsus ise tegutsema ei hakkaks ning BP-d kõrvale ei puksiks. |
Liiga palju mõttetult targutad...
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
28.05.2010 20:12:49
|
|
|
link :: kae siit
BP has a big problem in the Gulf of Mexico — and it's not just the oil spill emanating from the wreckage of the Deepwater Horizon.
At another platform in the Gulf — this one owned and operated by BP, unlike the Horizon — the problem is the opposite: Not enough oil is coming out.
Thunder Horse is the massive 60,000-ton, $1 billion production platform that BP, after some engineering difficulties, brought into operation in 2008. It was supposed to produce 250,000 barrels of oil a day.
It hasn't gotten close.
Production from Thunder Horse's main field reached a peak of about 172,000 barrels a day in January 2009, then began declining, falling to 61,000 barrels by December, according to data from the Minerals Management Service.
---
Top Kill ja tsementimisega on nüüdseks kõik. Ülemine BOPi osa saetakse ilmselt maha ning plaaniks on ühendada selle asemele toru ning hakata naftat pumpama üles veepinnal ootavatele tankeritele.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
28.05.2010 20:39:49
|
|
|
Scart: Oota ikka rahulikult kuu-kaks veel ära - siis hakka rääkima, et ehk ava on kinni ja ka nii kinni, et sealt midagi läbi ei tule.
Seda enam, et BP räägib igal juhul praegu seda mida mõned kodanikud, Obamaga eesotsas, kuulda tahavad.
Sest see Obama ultimaatium oli natike üsnagi otsekohene selles suhtes, et mis siis juhtub, kui pole kuulda seda, mida kuulda tahetakse.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
28.05.2010 20:41:02
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Scart: Oota ikka rahulikult kuu-kaks veel ära - siis hakka rääkima, et ehk ava on kinni ja ka nii kinni, et sealt midagi läbi ei tule. |
Sa said must valesti aru. Top Kill ega Junk Shot ei töötanud ja nüüd saetakse BOP pooleks ja hakatakse naftat koguma, et kuni relief wellide puurimistööde lõppemiseni oleks vähemalt mingigi kogus naftat käes.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
28.05.2010 21:33:45
|
|
|
http://en.wikipedia.org/wiki/Ixtoc_I_oil_spill
Veidike ajaloost. Kahtlaselt tuttav olukord
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
28.05.2010 23:03:52
|
|
|
Vägagi tuttav
www.oilrigdisasters.co.uk - Worst BlowOuts
Selliseid Blowoute ja BOP`ide failimisi on ennegi olnud ja korduvalt...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
28.05.2010 23:42:21
|
|
|
Lugu paari päeva tagusest Postimehest, kus BP nõukogu esimees ütleb üsnagi otse välja, et on ainult 2 võimalust:
- kas saadakse jamale piir panna
- või kaob firma, nimega BP, ajalukku
http://www.e24.ee/?id=267962
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
destiny12
Piiratud kasutaja

liitunud: 26.12.2007
|
29.05.2010 09:49:04
|
|
|
Kaalul on meie tulevik? Ta mõtleb ennast või inimkonda?
_________________ "Ära mine sinna, kuhu rada viib. Mine selle asemel sinna, kus rada ei ole, ja saa teerajajaks." |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
77 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
29.05.2010 10:11:01
|
|
|
destiny12: Enda BP firmat peab silmas tõenäoliselt.
Et kui tellimusi enam ei tule, siis võib BP-firma uksele raske tabaluku riputada.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
29.05.2010 10:18:51
|
|
|
Lihtsalt uitmõte - huvitav kas oleks võimalik mingi peenikese toruga puuraugu sügavamasse otsa kuidagi LN2 sisse lasta ja see nafta pealevool kinni külmutada? Ja siis tsement peale lasta?
viimati muutis CoiL 29.05.2010 10:19:28, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
29.05.2010 10:18:58
|
|
|
link :: kae siit
Nüüdseks näeb asi juba ikka päris õudne välja.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
29.05.2010 11:40:19
|
|
|
| Scart: Ja kui pikalt jälgida, siis - vähemalt praegu - on hästi näha, et mida rohkem robot keevitab, seda pikemaks see - vasakpoolne ava ka rebeneb.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
29.05.2010 13:17:29
|
|
|
| Scart kirjutas: |
| Nüüdseks näeb asi juba ikka päris õudne välja. |
Stream maas?
Mul igatahes ei näita, bufferdab ära...aga pilti netu...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
destiny12
Piiratud kasutaja

liitunud: 26.12.2007
|
29.05.2010 13:24:49
|
|
|
| Etz kirjutas: |
| Scart kirjutas: |
| Nüüdseks näeb asi juba ikka päris õudne välja. |
Stream maas?
Mul igatahes ei näita, bufferdab ära...aga pilti netu...  |
Ei ole maas. Palju neid auke seal on, et pidevalt muutub asukoht?
_________________ "Ära mine sinna, kuhu rada viib. Mine selle asemel sinna, kus rada ei ole, ja saa teerajajaks." |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
77 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
29.05.2010 13:59:35
|
|
|
destiny12: Pigem on asi selles, et see lekkekohtade juures olev kaamera ei suuda läbi selle meeletu naftavoo enam midagi filmida. Ning seetõttu filmitakse mingi ülevalpool oleva kaameraga.
Enne - kui veel suutis "lekkekaamera" filmida, siis oli hästi näha, kuidas vasakpoolne ava järjest suuremaks rebenes ja kuidas järjest rohkem naftat ka kaamera suunas "lendama" hakkas ja kuidas siis kaamera näitas mitu korda "nafta-musta pilti ja ei enamat".
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
destiny12
Piiratud kasutaja

liitunud: 26.12.2007
|
29.05.2010 14:08:08
|
|
|
Nüüd ei näe tõesti enam midagi.
_________________ "Ära mine sinna, kuhu rada viib. Mine selle asemel sinna, kus rada ei ole, ja saa teerajajaks." |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
77 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
29.05.2010 14:24:12
|
|
|
Loe ja imesta, mida kõike sinna lekkivasse torusse toppida üritatakse :
British Petroleum hakkas eile tulistama Mehhiko lahes lekkivasse naftapuurkaevu golfipalle, purustatud rehve ja köiejuppe.
http://www.e24.ee/?id=269328
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
29.05.2010 18:58:49
|
|
|
| Juba saevad BOPi pealt lahti. Tundub, et meelega oodati kõige sellega nädalavahetust, et saaks rahus ja vaikuses asjad ära teha.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
fallout3
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.04.2005
|
29.05.2010 19:34:53
|
|
|
| Nädalavahetusel on ajakirjanikud puhkusel ja ei kajasta midagi?
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
29.05.2010 19:58:23
|
|
|
| fallout3 kirjutas: |
| Nädalavahetusel on ajakirjanikud puhkusel ja ei kajasta midagi? |
Näed kusagil suure ilma meedias lugu sellest, et Kill Shot ja Junk Shot failisid ning võetakse ette juba BOPi saagimist?
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
29.05.2010 20:07:22
|
|
|
Scart: Sellel, Sinu toodud "kino-lingil" näidati mingi aeg tagasi robotit, mis tõstis saeketast ühest "käest" teise, tuuritas ümber toru ringi, aga kusagilt saagida midagi ei osanud.
Siis lõpetati see Saega-Robot-Seriaal ära ja nüüd näidatakse jälle filmi väljavoolavast naftast.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
29.05.2010 20:09:17
|
|
|
| See oli juba teine ketas. Esimese lasid nad metalli saagides pilbasteks ja nüüd peale teisega mitte millegi teha oskamist tõusis ROV pinnale jah.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
30.05.2010 01:44:10
|
|
|
Päris s*tad lood. Krt kas siis tõesti tarkuritel mõistus otsas ja asi pupus?
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
30.05.2010 08:32:42
|
|
|
Huvitav, kas vana BOP`i sealt maha kruvida siis ei anna ja uut asemele?
Tuleks lühiajaliselt küll veel rohkem naftat august välja, aga tunduvalt vähem lõppkokkuvõttes ju, kui pikajaliselt lekkides...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
30.05.2010 09:29:54
|
|
|
Etz: See kupatus on kõik kõver, lisaks suured veeraskused ja surved. Nii, et kui mõned mutrid lahti keerad - juhul, kui üldse õnnestub, siis tekib lisaks ka korralik rebestamine. Ja eks seetõttu on ka saagimine päevakorras.
See on maa pealgi näha, kuidas kinniväändunud mutri või kruvi lahtikeeramisel tuleb rakendada suurt jõudu ja kuidas midagi muud hoopis kõveraks väändub. Siis võtad sae ja saed mutrid puruks.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
fallout3
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.04.2005
|
30.05.2010 09:51:54
|
|
|
| Scart kirjutas: |
| fallout3 kirjutas: |
| Nädalavahetusel on ajakirjanikud puhkusel ja ei kajasta midagi? |
Näed kusagil suure ilma meedias lugu sellest, et Kill Shot ja Junk Shot failisid ning võetakse ette juba BOPi saagimist? |
Näen praktiliselt iga meediaväljundi esilehel. Käin küll igapäevaselt foorumit sirvimas ja võtan sinu lingid ka ette, aga sellist retoorikat ei ole ju vaja igale poole juurde lisada.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ikruusa
HV kasutaja
liitunud: 01.03.2003
|
30.05.2010 09:52:19
|
|
|
| 16x korda prooviti siis tahket sodi auku pumbata, aga auku kinni ei saadud. See peaks tähendama, et keset naftalaikusid hõljuvad golfipalid, köiejupid, autorehvide tükid jpm. Küll võib seal kena vaatepilt olla, mille BP on korraldanud. Oli kunagi metsavahel üks tuletõrjujate veevõtu tiik, mis pakkus samasugust vaatepilti.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
30.05.2010 10:25:36
|
|
|
| fallout3 kirjutas: |
Näen praktiliselt iga meediaväljundi esilehel. |
Sa mõtled nüüd neid esilehti, mis karjusid veel eile õhtul sellest, et Top Kill alles käib? TK ja JS said läbi ebaõnnestumise reede õhtul. Mahasaagimise kohta tuli uudis kaheksa tundi peale protsessi algust, kui BP suvatses lõpuks pressika korraldada.
Retoorika what now?
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
30.05.2010 10:58:37
|
|
|
ikruusa: Laupäeval oli igatahes näha, kuidas koos "mustas naftavooga" lendasid august välja ka mingid, erinevate suurustega ja kujudega erinevad (heledad) asjad. Kuigi selle "kinopildi" pealt polnud aru saada, et kas need olid (näiteks) golfipallid või olid need betoonitükid või siis kivid kusagilt maa seest.
Edit: Tundub, et keegi on praeguseks kaamerad kinni keeranud - ei tea, kas keegi oli häiritud, sellisest avalikustamisest või.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
fallout3
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.04.2005
|
31.05.2010 02:18:27
|
|
|
| Scart kirjutas: |
Sa mõtled nüüd neid esilehti, mis karjusid veel eile õhtul sellest, et Top Kill alles käib? TK ja JS said läbi ebaõnnestumise reede õhtul. Mahasaagimise kohta tuli uudis kaheksa tundi peale protsessi algust, kui BP suvatses lõpuks pressika korraldada.
Retoorika what now? |
Ma mõtlen neid BBC, CNNi ja Postimehe esilehti, mis kohe Pühapäeva hommikul neist asjust samamoodi rääkisid, millest sina Laupäeva õhtul siin kära tõstsid, et keegi ei kajasta. Kui sellest mõnetunnisest viitajast mingi avalikku huvi kahjustav probleem oleks pidanud tekkima, siis tahaks selle kohta olulisi asitõendeid näha.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
31.05.2010 02:52:12
|
|
|
fallout3: Aga kes Sul keelas pikalt vaadata Kino-Videot sellelt-samalt, HV-lase Scart poolt toodud, lingilt: http://mms.piersystem.com/deepwater1
Jooksis mul endalgi see laupäeval huvi pärast pikalt, päev otsa ja siis oli hästi näha, kuidas vee all käisid tegevused, mida mitte keegi ei kirjuta.
Näiteks see, et:
- seal, kus 2 leket on, tegi robot veealuseid keevitusi, millega koos vasakpoolne lekkeava suuremaks rebenes ja siis jäeti see keevitamine pooleli.
- Ning varsti pärast seda lõpetati lekkekohtade juures oleva kaamera pildi näitamine üleüldse.
Seejärel, mingi aeg hiljem näidati robotit, mis ümber selle toru tiirles, endal saeketas "näppude" vahel. Seda saeketast pandi mitu korda vastu toru, aga saagima ei hakatud.
- Ja nagu Scart juba mainis, oli see juba teine ketas, kuna esimene ketas saeti puruks.
-------------------------------------------------------------------
Ja see, et meedia sellest midagi ei kirjuta, tuleb sellest, et Meedia hoitakse kõva kontrolli all, et mida lubatakse kirjutada, mida mitte.
Meedia kirjutab praegu sellest, et allveerobotid viiakse vee alla alles nädala keskel, aga kui eespooltoodud Videot vaatad, siis näed, et robotid on juba vee all ning askeldavad.
-------------------------------------------------------------------
Aga eks selline nähtus on sama vana, nagu ka Meedia ise, et inimene loodab saada Meediast tõtt, unustades, et Meedia ülesanne on ikkagi inimesele ette sööta seda, mida ülemused / valitsejad tahavad.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
31.05.2010 08:17:25
|
|
|
vaatepunkti küsimus. meedia pigem toodab ise oma tõtt. antud juhul vastavalt ajakirjaniku (eba)pädevusele.
8h lääg... ei pane kuidagi imestama.
ise sa ütlesid et enne pildi näitamise lõpetamist oli sealt ainult näkku paiskuvat naftat näha. mis huvi on bp-l või kes iganes see askeldaja on, sellist mõttetut kaamerat seal hoida? seda enam, et ilmselt pole tegemist odava lõbuga.
obama ütles pressikonverentsil väga õigesti - bp-l ja usa valitsusel/rahval on ühine eesmärk - see naftaikaldus kinni saada. eesmärgid ja põhjused on küll erinevad aga see pole hetkel oluline.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
31.05.2010 09:17:34
|
|
|
| londiste kirjutas: |
| mis huvi on bp-l või kes iganes see askeldaja on, sellist mõttetut kaamerat seal hoida? seda enam, et ilmselt pole tegemist odava lõbuga. |
Seal all on üle kümne ROV at any given time. Raha ei ole praeguses operatsioonis mitte mingi küsimus.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
31.05.2010 09:26:37
|
|
|
Scart, ma ei pidanud silmas mitte seda, et rahas oleks küsimus. küsimus on lihtsalt praktilisuses. kui kaamera näitab ainult näkkulendavat naftat, siis ei ole seda ju mõtet seal hoida. tingimused on seal ju niikuinii nagu need on.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
31.05.2010 09:30:52
|
|
|
| Kaamerat liigutada ei anna?
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
31.05.2010 11:15:01
|
|
|
mikk36: Liigutatakse kaameraid küll, aga see on pigem selline pooljuhuslik tegevus.
londiste: Eks see - "katkiste kohtade kaamera" on siiani seda naftat täis, mis objektiivile "näkku lendas" ning kaamerat uputas.
Igatahes päris "huvitav" vaatepilt oli, kuidas nafta voolas ülespoole ja siis järsku otse kaamera suunas.
-------------------------------
Edit: Kell 11:10 näitas kaamera igatahes mingit pikali toru, mille otsast tuleleek välja käib. Tundub, et kas on midagi jälle keevitatud või seatud, et selline süttimiskuumus on tekkinud.
Scart - kas tead midagi, mis "seltsimeestel" seal, vee all toimus, et selle toru otsast see leek "välja lendab".
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
31.05.2010 11:45:38
|
|
|
Eeldaks, et see on metaan
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
31.05.2010 12:01:59
|
|
|
scart: Aga on v2hemalt v6imalik huumorinurga alt m6elda, et ju neil robotitel hakkas vee all jahe ja nüüd soojendavad oma robotk2si selle gaasileegi valguses.
Postitatud mobile device
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
31.05.2010 12:07:17
|
|
|
Põhimõtteliselt on siis BP lõpuks ametlikult tunnistanud, et neil pole mitte mingisuguseid vahended seda auku kinni toppida
Tegelt endal on küll vaikselt juba selline tunne, et nafta saab enne seal all otsa, kui nemad selle augu kinni topitud
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
31.05.2010 12:56:31
|
|
|
Oot, vee all läks metaan põlema? Huvitav kust hapnikku leidus selle jaoks.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
31.05.2010 12:58:09
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| Oot, vee all läks metaan põlema? Huvitav kust hapnikku leidus selle jaoks. |
| ot: |
H20 koosneb millest?  |
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
31.05.2010 13:06:36
|
|
|
| tsitaat: |
H20 koosneb millest?
|
miski asi peab seal siis olema, mis soojendab seal vee kuskile 600 700 kraadi peale, mis tingiks vee hapnikuks ja vesinikuks lagunemise nii suurtes kogustes, et see vabanev hapnik suudaks põlemise tekitada.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
fallout3
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.04.2005
|
31.05.2010 13:08:54
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
| Ja see, et meedia sellest midagi ei kirjuta, tuleb sellest, et Meedia hoitakse kõva kontrolli all, et mida lubatakse kirjutada, mida mitte. |
Ja kes täpselt hoiab kontrolli all Eesti ja näiteks Suurbritannia ajakirjandust, kes saavad seda videopilti samamoodi vaadata kui sina? Kui hetkeks ära unustada, et see, et USA ajakirjandust keegi tsenseerida suudaks, on iseenesest rumalus.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|