Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 209, 210, 211 ... 273, 274, 275  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 28.05.2010 11:50:35 vasta tsitaadiga

Et siis sisse pumbatud muda lihtsalt kulutas lekkivasse tihendisse veelgi auke juurde? Live feed on suht-koht identne paar päeva tagasi nähtuga kui mälu ei peta.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2010 12:51:07 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
]Mu postitus oli vastuseks sinu ülipõhjalikule analüüsile millele oli lisatud lõputud faktid usaldusvärsetest allikatest.


Neid allikaid oskab iga seda teemat jälginud inimene ka ise leida huvi korral.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mõttetumees
HV Guru

liitunud: 18.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2010 13:20:09 vasta tsitaadiga

alec kirjutas:
Et kuni nafta hulbib kuskil lahe keskel on ok, aga kui jõuab rannikule siis on jama?


Nii see kipub olema. Kuna ise töötan reostustõrjelaeval mehaanikuna, siis hoian asjade käigul silma peal. Nädal tagasi küsisin Californias elavalt tuttavalt Skype kaudu suheldes, et mis tema sellest reostusest arvab ja kuidas kohalik meedia seda käsitleb. Ta ei teadnud asjast midagi...
Kommentaarid: 659 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 534
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 28.05.2010 13:25:50 vasta tsitaadiga

Niipalju väikseks lisaks, et kas teemat algusest peale on jälginud, siis kusagil alguses juba öeldi teadleaste poolt seda, et millegi torru toppine suure tõenäosusega ei õnnestu, kuna altpoolt tulev surve ületab oluliselt selle, mida ülevalt suudetakse tekitada.

Ehk siis enam-vähem sama olukord, kus on peenike veetoru, selles suure survega veevool ja siis üritatakse seda toru mingi prundiga sulgeda. No ikka ei sulge midagi - see prunt lendab eest minema... icon_wink.gif
--------------------------------------------------
Ja sellest tulenes ka see omaaegne BP teooria, et tuleb kõrvale puurida teine toru ja sellega kaudu nafta eest ära pumbata ja et siis alles saab praegust toru sulgema hakata. Aga - tundub, et suures paanikas on BP selle lisatoru variandi kõrvale visanud ja nüüd üritab paanitsedes kiiresti midagi ära teha.

Ning ma usun, et seda tehakse selleks, et USA valitsus ise tegutsema ei hakkaks ning BP-d kõrvale ei puksiks.


viimati muutis tahanteada 28.05.2010 13:27:07, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2010 13:27:47 vasta tsitaadiga

Mõttetu mees kirjutas:

Kuna ise töötan reostustõrjelaeval mehaanikuna, siis hoian asjade käigul silma peal.


Ohoo! Kas sellel samal laeval, mis hetkel Soome lahes osaleb naftakoristusõppustel?
---

Meedia kohta: USAs on suuremalt jaolt blackout. Rannavalve ei lase BP käsule alludes reportereid kriisipiirkonda.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 28.05.2010 13:29:49 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Aga - tundub, et suures paanikas on BP selle lisatoru variandi kõrvale visanud ja nüüd üritab paanitsedes kiiresti midagi ära teha.
püüa veidi hoolikamalt lugeda, relief well'ide puurimist on mainitud siin mitmeid kordi ainuüksi viimase paarikümne posti hulgas.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mõttetumees
HV Guru

liitunud: 18.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2010 17:50:30 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Mõttetu mees kirjutas:

Kuna ise töötan reostustõrjelaeval mehaanikuna, siis hoian asjade käigul silma peal.


Ohoo! Kas sellel samal laeval, mis hetkel Soome lahes osaleb naftakoristusõppustel?
---

Meedia kohta: USAs on suuremalt jaolt blackout. Rannavalve ei lase BP käsule alludes reportereid kriisipiirkonda.



Osales juba ära. Sai isegi naha märjaks icon_biggrin.gif Seal oli Eesti poolt 3 laeva, üks mängis vigastatud tankerit(PVL-107 Kõu) , üks kordineeris reostustõrjeoperatsiooni merel(PVL-202 Kati) ja koristas ise samal ajal ja kolmas Veeteede ameti laev (EVA-316) kasutas oma reostustõrjetehnikat naftareostuse korjamiseks. Teised kaks siis piirivalvelaevad. Kes ei tea, siis reostuse avastamine ja tõrjumine merel on meil piirivalve pärusmaa. Soomlased olid ka kolme laevaga väljas.
Mina olen Kati mehaanik. Keegi hea inimene netti pildid pannud:
http://nagi.ee/photos/unihiir/5838559/
http://nagi.ee/photos/unihiir/5838585/
http://nagi.ee/photos/unihiir/5838575/
Kommentaarid: 659 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 534
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 28.05.2010 17:58:50 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

Liiga palju mõttetult targutad...
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2010 20:12:49 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

BP has a big problem in the Gulf of Mexico — and it's not just the oil spill emanating from the wreckage of the Deepwater Horizon.
At another platform in the Gulf — this one owned and operated by BP, unlike the Horizon — the problem is the opposite: Not enough oil is coming out.
Thunder Horse is the massive 60,000-ton, $1 billion production platform that BP, after some engineering difficulties, brought into operation in 2008. It was supposed to produce 250,000 barrels of oil a day.

It hasn't gotten close.

Production from Thunder Horse's main field reached a peak of about 172,000 barrels a day in January 2009, then began declining, falling to 61,000 barrels by December, according to data from the Minerals Management Service.

---

Top Kill ja tsementimisega on nüüdseks kõik. Ülemine BOPi osa saetakse ilmselt maha ning plaaniks on ühendada selle asemele toru ning hakata naftat pumpama üles veepinnal ootavatele tankeritele.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 28.05.2010 20:39:49 vasta tsitaadiga

Scart: Oota ikka rahulikult kuu-kaks veel ära - siis hakka rääkima, et ehk ava on kinni ja ka nii kinni, et sealt midagi läbi ei tule. icon_cool.gif

Seda enam, et BP räägib igal juhul praegu seda mida mõned kodanikud, Obamaga eesotsas, kuulda tahavad. icon_wink.gif
Sest see Obama ultimaatium oli natike üsnagi otsekohene selles suhtes, et mis siis juhtub, kui pole kuulda seda, mida kuulda tahetakse. icon_wink.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2010 20:41:02 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Scart: Oota ikka rahulikult kuu-kaks veel ära - siis hakka rääkima, et ehk ava on kinni ja ka nii kinni, et sealt midagi läbi ei tule. icon_cool.gif


Sa said must valesti aru. Top Kill ega Junk Shot ei töötanud ja nüüd saetakse BOP pooleks ja hakatakse naftat koguma, et kuni relief wellide puurimistööde lõppemiseni oleks vähemalt mingigi kogus naftat käes.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 28.05.2010 21:33:45 vasta tsitaadiga

http://en.wikipedia.org/wiki/Ixtoc_I_oil_spill

Veidike ajaloost. Kahtlaselt tuttav olukord

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2010 23:03:52 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
http://en.wikipedia.org/wiki/Ixtoc_I_oil_spill

Veidike ajaloost. Kahtlaselt tuttav olukord


Vägagi tuttav icon_wink.gif

www.oilrigdisasters.co.uk - Worst BlowOuts

Selliseid Blowoute ja BOP`ide failimisi on ennegi olnud ja korduvalt... icon_neutral.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 28.05.2010 23:42:21 vasta tsitaadiga

Lugu paari päeva tagusest Postimehest, kus BP nõukogu esimees ütleb üsnagi otse välja, et on ainult 2 võimalust:
- kas saadakse jamale piir panna
- või kaob firma, nimega BP, ajalukku

http://www.e24.ee/?id=267962
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
destiny12
Piiratud kasutaja
destiny12

liitunud: 26.12.2007




sõnum 29.05.2010 09:49:04 vasta tsitaadiga

Kaalul on meie tulevik? Ta mõtleb ennast või inimkonda? icon_idea.gif
_________________
"Ära mine sinna, kuhu rada viib. Mine selle asemel sinna, kus rada ei ole, ja saa teerajajaks."
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 29.05.2010 10:11:01 vasta tsitaadiga

destiny12: Enda BP firmat peab silmas tõenäoliselt.

Et kui tellimusi enam ei tule, siis võib BP-firma uksele raske tabaluku riputada. icon_cool.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 29.05.2010 10:18:51 vasta tsitaadiga

Lihtsalt uitmõte - huvitav kas oleks võimalik mingi peenikese toruga puuraugu sügavamasse otsa kuidagi LN2 sisse lasta ja see nafta pealevool kinni külmutada? Ja siis tsement peale lasta? icon_biggrin.gif

viimati muutis CoiL 29.05.2010 10:19:28, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2010 10:18:58 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

Nüüdseks näeb asi juba ikka päris õudne välja.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 29.05.2010 11:40:19 vasta tsitaadiga

Scart: Ja kui pikalt jälgida, siis - vähemalt praegu - on hästi näha, et mida rohkem robot keevitab, seda pikemaks see - vasakpoolne ava ka rebeneb.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2010 13:17:29 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Nüüdseks näeb asi juba ikka päris õudne välja.


Stream maas? icon_rolleyes.gif
Mul igatahes ei näita, bufferdab ära...aga pilti netu... icon_neutral.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
destiny12
Piiratud kasutaja
destiny12

liitunud: 26.12.2007




sõnum 29.05.2010 13:24:49 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Scart kirjutas:
Nüüdseks näeb asi juba ikka päris õudne välja.


Stream maas? icon_rolleyes.gif
Mul igatahes ei näita, bufferdab ära...aga pilti netu... icon_neutral.gif


Ei ole maas. Palju neid auke seal on, et pidevalt muutub asukoht?

_________________
"Ära mine sinna, kuhu rada viib. Mine selle asemel sinna, kus rada ei ole, ja saa teerajajaks."
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 29.05.2010 13:59:35 vasta tsitaadiga

destiny12: Pigem on asi selles, et see lekkekohtade juures olev kaamera ei suuda läbi selle meeletu naftavoo enam midagi filmida. Ning seetõttu filmitakse mingi ülevalpool oleva kaameraga.

Enne - kui veel suutis "lekkekaamera" filmida, siis oli hästi näha, kuidas vasakpoolne ava järjest suuremaks rebenes ja kuidas järjest rohkem naftat ka kaamera suunas "lendama" hakkas ja kuidas siis kaamera näitas mitu korda "nafta-musta pilti ja ei enamat".
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
destiny12
Piiratud kasutaja
destiny12

liitunud: 26.12.2007




sõnum 29.05.2010 14:08:08 vasta tsitaadiga

Nüüd ei näe tõesti enam midagi.
_________________
"Ära mine sinna, kuhu rada viib. Mine selle asemel sinna, kus rada ei ole, ja saa teerajajaks."
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 29.05.2010 14:24:12 vasta tsitaadiga

Loe ja imesta, mida kõike sinna lekkivasse torusse toppida üritatakse icon_cool.gif :

British Petroleum hakkas eile tulistama Mehhiko lahes lekkivasse naftapuurkaevu golfipalle, purustatud rehve ja köiejuppe.

http://www.e24.ee/?id=269328
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2010 18:58:49 vasta tsitaadiga

Juba saevad BOPi pealt lahti. Tundub, et meelega oodati kõige sellega nädalavahetust, et saaks rahus ja vaikuses asjad ära teha.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2010 19:34:53 vasta tsitaadiga

Nädalavahetusel on ajakirjanikud puhkusel ja ei kajasta midagi?
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2010 19:58:23 vasta tsitaadiga

fallout3 kirjutas:
Nädalavahetusel on ajakirjanikud puhkusel ja ei kajasta midagi?


Näed kusagil suure ilma meedias lugu sellest, et Kill Shot ja Junk Shot failisid ning võetakse ette juba BOPi saagimist?
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 29.05.2010 20:07:22 vasta tsitaadiga

Scart: Sellel, Sinu toodud "kino-lingil" icon_cool.gif näidati mingi aeg tagasi robotit, mis tõstis saeketast ühest "käest" teise, tuuritas ümber toru ringi, aga kusagilt saagida midagi ei osanud.

Siis lõpetati see Saega-Robot-Seriaal ära ja nüüd näidatakse jälle filmi väljavoolavast naftast. icon_cool.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2010 20:09:17 vasta tsitaadiga

See oli juba teine ketas. Esimese lasid nad metalli saagides pilbasteks ja nüüd peale teisega mitte millegi teha oskamist tõusis ROV pinnale jah.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 30.05.2010 01:44:10 vasta tsitaadiga

Päris s*tad lood. Krt kas siis tõesti tarkuritel mõistus otsas ja asi pupus? icon_neutral.gif
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.05.2010 08:32:42 vasta tsitaadiga

Huvitav, kas vana BOP`i sealt maha kruvida siis ei anna ja uut asemele?
Tuleks lühiajaliselt küll veel rohkem naftat august välja, aga tunduvalt vähem lõppkokkuvõttes ju, kui pikajaliselt lekkides... icon_rolleyes.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 30.05.2010 09:29:54 vasta tsitaadiga

Etz: See kupatus on kõik kõver, lisaks suured veeraskused ja surved. Nii, et kui mõned mutrid lahti keerad - juhul, kui üldse õnnestub, siis tekib lisaks ka korralik rebestamine. Ja eks seetõttu on ka saagimine päevakorras.

See on maa pealgi näha, kuidas kinniväändunud mutri või kruvi lahtikeeramisel tuleb rakendada suurt jõudu ja kuidas midagi muud hoopis kõveraks väändub. Siis võtad sae ja saed mutrid puruks.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.05.2010 09:51:54 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
fallout3 kirjutas:
Nädalavahetusel on ajakirjanikud puhkusel ja ei kajasta midagi?

Näed kusagil suure ilma meedias lugu sellest, et Kill Shot ja Junk Shot failisid ning võetakse ette juba BOPi saagimist?

Näen praktiliselt iga meediaväljundi esilehel. Käin küll igapäevaselt foorumit sirvimas ja võtan sinu lingid ka ette, aga sellist retoorikat ei ole ju vaja igale poole juurde lisada.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 30.05.2010 09:52:19 vasta tsitaadiga

16x korda prooviti siis tahket sodi auku pumbata, aga auku kinni ei saadud. See peaks tähendama, et keset naftalaikusid hõljuvad golfipalid, köiejupid, autorehvide tükid jpm. Küll võib seal kena vaatepilt olla, mille BP on korraldanud. Oli kunagi metsavahel üks tuletõrjujate veevõtu tiik, mis pakkus samasugust vaatepilti.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.05.2010 10:25:36 vasta tsitaadiga

fallout3 kirjutas:

Näen praktiliselt iga meediaväljundi esilehel.


Sa mõtled nüüd neid esilehti, mis karjusid veel eile õhtul sellest, et Top Kill alles käib? TK ja JS said läbi ebaõnnestumise reede õhtul. Mahasaagimise kohta tuli uudis kaheksa tundi peale protsessi algust, kui BP suvatses lõpuks pressika korraldada.

Retoorika what now?
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 30.05.2010 10:58:37 vasta tsitaadiga

ikruusa: Laupäeval oli igatahes näha, kuidas koos "mustas naftavooga" lendasid august välja ka mingid, erinevate suurustega ja kujudega erinevad (heledad) asjad. Kuigi selle "kinopildi" pealt polnud aru saada, et kas need olid (näiteks) golfipallid icon_cool.gif või olid need betoonitükid või siis kivid kusagilt maa seest.

Edit: Tundub, et keegi on praeguseks kaamerad kinni keeranud - ei tea, kas keegi oli häiritud, sellisest avalikustamisest või. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.05.2010 02:18:27 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Sa mõtled nüüd neid esilehti, mis karjusid veel eile õhtul sellest, et Top Kill alles käib? TK ja JS said läbi ebaõnnestumise reede õhtul. Mahasaagimise kohta tuli uudis kaheksa tundi peale protsessi algust, kui BP suvatses lõpuks pressika korraldada.
Retoorika what now?

Ma mõtlen neid BBC, CNNi ja Postimehe esilehti, mis kohe Pühapäeva hommikul neist asjust samamoodi rääkisid, millest sina Laupäeva õhtul siin kära tõstsid, et keegi ei kajasta. Kui sellest mõnetunnisest viitajast mingi avalikku huvi kahjustav probleem oleks pidanud tekkima, siis tahaks selle kohta olulisi asitõendeid näha.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 31.05.2010 02:52:12 vasta tsitaadiga

fallout3: Aga kes Sul keelas pikalt vaadata Kino-Videot sellelt-samalt, HV-lase Scart poolt toodud, lingilt: http://mms.piersystem.com/deepwater1

Jooksis mul endalgi see laupäeval huvi pärast pikalt, päev otsa ja siis oli hästi näha, kuidas vee all käisid tegevused, mida mitte keegi ei kirjuta.

Näiteks see, et:
- seal, kus 2 leket on, tegi robot veealuseid keevitusi, millega koos vasakpoolne lekkeava suuremaks rebenes ja siis jäeti see keevitamine pooleli.
- Ning varsti pärast seda lõpetati lekkekohtade juures oleva kaamera pildi näitamine üleüldse.

Seejärel, mingi aeg hiljem näidati robotit, mis ümber selle toru tiirles, endal saeketas "näppude" vahel. Seda saeketast pandi mitu korda vastu toru, aga saagima ei hakatud.
- Ja nagu Scart juba mainis, oli see juba teine ketas, kuna esimene ketas saeti puruks.
-------------------------------------------------------------------
Ja see, et meedia sellest midagi ei kirjuta, tuleb sellest, et Meedia hoitakse kõva kontrolli all, et mida lubatakse kirjutada, mida mitte.

Meedia kirjutab praegu sellest, et allveerobotid viiakse vee alla alles nädala keskel, aga kui eespooltoodud Videot vaatad, siis näed, et robotid on juba vee all ning askeldavad.
-------------------------------------------------------------------
Aga eks selline nähtus on sama vana, nagu ka Meedia ise, et inimene loodab saada Meediast tõtt, unustades, et Meedia ülesanne on ikkagi inimesele ette sööta seda, mida ülemused / valitsejad tahavad. icon_wink.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.05.2010 08:17:25 vasta tsitaadiga

vaatepunkti küsimus. meedia pigem toodab ise oma tõtt. antud juhul vastavalt ajakirjaniku (eba)pädevusele.
8h lääg... ei pane kuidagi imestama.

ise sa ütlesid et enne pildi näitamise lõpetamist oli sealt ainult näkku paiskuvat naftat näha. mis huvi on bp-l või kes iganes see askeldaja on, sellist mõttetut kaamerat seal hoida? seda enam, et ilmselt pole tegemist odava lõbuga.

obama ütles pressikonverentsil väga õigesti - bp-l ja usa valitsusel/rahval on ühine eesmärk - see naftaikaldus kinni saada. eesmärgid ja põhjused on küll erinevad aga see pole hetkel oluline.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.05.2010 09:17:34 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
mis huvi on bp-l või kes iganes see askeldaja on, sellist mõttetut kaamerat seal hoida? seda enam, et ilmselt pole tegemist odava lõbuga.


Seal all on üle kümne ROV at any given time. Raha ei ole praeguses operatsioonis mitte mingi küsimus.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.05.2010 09:26:37 vasta tsitaadiga

Scart, ma ei pidanud silmas mitte seda, et rahas oleks küsimus. küsimus on lihtsalt praktilisuses. kui kaamera näitab ainult näkkulendavat naftat, siis ei ole seda ju mõtet seal hoida. tingimused on seal ju niikuinii nagu need on.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 31.05.2010 09:30:52 vasta tsitaadiga

Kaamerat liigutada ei anna?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 31.05.2010 11:15:01 vasta tsitaadiga

mikk36: Liigutatakse kaameraid küll, aga see on pigem selline pooljuhuslik tegevus.

londiste: Eks see - "katkiste kohtade kaamera" on siiani seda naftat täis, mis objektiivile "näkku lendas" ning kaamerat uputas. icon_cool.gif
Igatahes päris "huvitav" icon_cool.gif vaatepilt oli, kuidas nafta voolas ülespoole ja siis järsku otse kaamera suunas.
-------------------------------
Edit: Kell 11:10 näitas kaamera igatahes mingit pikali toru, mille otsast tuleleek välja käib. Tundub, et kas on midagi jälle keevitatud või seatud, et selline süttimiskuumus on tekkinud.

Scart - kas tead midagi, mis "seltsimeestel" seal, vee all toimus, et selle toru otsast see leek "välja lendab". icon_cool.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.05.2010 11:45:38 vasta tsitaadiga

Eeldaks, et see on metaan icon_confused.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 31.05.2010 12:01:59 vasta tsitaadiga

scart: Aga on v2hemalt v6imalik huumorinurga alt m6elda, et ju neil robotitel hakkas vee all jahe ja nüüd soojendavad oma robotk2si selle gaasileegi valguses.

Postitatud mobile device
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.05.2010 12:07:17 vasta tsitaadiga

Põhimõtteliselt on siis BP lõpuks ametlikult tunnistanud, et neil pole mitte mingisuguseid vahended seda auku kinni toppida icon_eek.gif

Tegelt endal on küll vaikselt juba selline tunne, et nafta saab enne seal all otsa, kui nemad selle augu kinni topitud icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 31.05.2010 12:56:31 vasta tsitaadiga

Oot, vee all läks metaan põlema? Huvitav kust hapnikku leidus selle jaoks.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.05.2010 12:58:09 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Oot, vee all läks metaan põlema? Huvitav kust hapnikku leidus selle jaoks.


ot:
H20 koosneb millest? icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.05.2010 13:06:36 vasta tsitaadiga

tsitaat:

H20 koosneb millest?

miski asi peab seal siis olema, mis soojendab seal vee kuskile 600 700 kraadi peale, mis tingiks vee hapnikuks ja vesinikuks lagunemise nii suurtes kogustes, et see vabanev hapnik suudaks põlemise tekitada.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.05.2010 13:08:54 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Ja see, et meedia sellest midagi ei kirjuta, tuleb sellest, et Meedia hoitakse kõva kontrolli all, et mida lubatakse kirjutada, mida mitte.

Ja kes täpselt hoiab kontrolli all Eesti ja näiteks Suurbritannia ajakirjandust, kes saavad seda videopilti samamoodi vaadata kui sina? Kui hetkeks ära unustada, et see, et USA ajakirjandust keegi tsenseerida suudaks, on iseenesest rumalus.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 209, 210, 211 ... 273, 274, 275  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.