|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
ihvike
HV Guru
liitunud: 01.04.2002
|
26.05.2010 08:08:12
|
|
|
| MarioA. kirjutas: |
Kahjuks see fantaasia vabast turust, rahast elukvaliteeti ja inimest vaimselt arendada ei suuda ning ei vabanda ennast põhjusega seda ikka veel kasutada kuidagi välja. Mõistke, et praeguse maailma toimimisel pole MITTE MINGIT SEOST sellega, kuidas loodus töötab.. me elamegi mullis, mis ei seostu reaalsusega. Kui me ei seo enda eluviise faktide, loodusseaduste ja arusaamadega, kus me oleme, läheme väga kiiresti mädanema.
Mõistad sa mind? |
Ausalt öeldes ei mõista, kuna minu reaalsed isiklikud kogemused on diametraalselt erinevad. Mind pole küll vaba turg ja raha takistanud ennast vaimselt arendada. See sinu reaalsus pole reaalsus, see on konstruktsioon. Reaalsus on see, mida näed siis, kui silmad lahti teed. Kuidas saab oma eluviise MITTE siduda loodusseadustega? Totrus. Ja seda mädanemist on religioossed tüübid aastatuhandeid jutlustanud, selle lihtsa eesmärgiga, et muinasjutte puhudes ära elada. Et ei peaks ise põldu harima või loomi kasvatama.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elof
HV Guru

liitunud: 07.05.2003
|
26.05.2010 08:58:31
|
|
|
| MarioA. kirjutas: |
| tsitaat: |
See asi on religioonile märksa lähemal, kui sa ise aru saad. Reeglid on suhteliselt sarnased - kuuluta meie muinasjutte ja õndsus saabub. Kuidas? Seda me ei tea ise ka, aga uskuma peab. Kas pole tuttavad jooned?
|
Sulle ja mulle tundub tänapäevase maailma mõjul see tõesti natukene nagu religioon, kuid kuulutamise asemel lahendatakse ka reaalselt küsimusi, kuidas teha enda elu mugavamaks. |
Kuidas VP täpsemalt plaanib elu mugavamaks teha? Sul pole mingit sisulist vastust anda, ent meeldib enda jutu kõla ja siis kujutad ette et su jutt on gospel, mida vaja kõigile kuulutada. Paranda kui ma eksin.
Täpselt pole su jutus tähtsust, kas tegemist allegooria-muinasjutu või faktiliste teadmistega kui kõlab hästi siis tuleb välja kirjutada, selline on su eeldus ilmselt.
viimati muutis Elof 26.05.2010 09:00:00, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 212 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
26.05.2010 08:59:18
|
|
|
Taaskord, keda vähegi huvitab, vaadake julgelt.
Spoiler 
viimati muutis Mario. 26.05.2010 09:03:57, muudetud 18 korda |
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elof
HV Guru

liitunud: 07.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 212 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
26.05.2010 09:31:19
|
|
|
Sattusin juhuslikult selle otsa:
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
26.05.2010 09:47:12
|
|
|
| SKG kirjutas: |
vanaema elas üle Tallinna pommitamise ehk siis jäi ilma nii lapsepõlvekodust ja perest. töötas terve elu medõena - ei mingit "käppa sees" või sooja kohta riigi palgal. vanaisa jäi samuti peale küüditamisi kodust ja maadest ilma. töötas keevitajana/metallitööline. ehk siis mõlemad lihttöölised. jah, ehitasid 50-ndatel omale kivimaja palgast, mitte pärandustest vms. nagu enamik, kes siin rajoonis elavad. nii palju on siis viimase 60 aastaga muutunud.
|
ja ühe vanaema näite põhjal saab rääkida muutunud aegadest? Või noh, ajad on tõesti muutunud, selle vastu ma ei vaidlegi. Naturaalmajandus ja väikeses koguses riigi tagant varastamine enam nii hästi ei tööta.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
26.05.2010 10:17:03
|
|
|
| MarioA. kirjutas: |
Sattusin juhuslikult selle otsa:
Spoiler 
|
Tore pilt.. aga.
Vaadates kuidas siin teemas kaitstakse kõike mis võiks olla sobilik ja materdatakse maha kõik mis võiks tunduda praeguses süsteemis halb siis püüaks siit pildilt midagi positiivset leida.
Esiteks, naftat ei puurita eesmärgiga teha plastlusikaid. Plast tehakse mingist osast mis kütuse tootmiseks ei sobi nii et jätame kaks esimest sammu sealt nimekirjast välja, extract from the ground ja ship to refinery võib maha tõmmata.
Teiseks, sellesama kütuste jaoks mittesobiva osaga tuleb midagi ette võtta, seda on väga suurtes kogustes ja ilmselt vedelal kujul loodusesse tagasi paigutamine edukalt ei õnnestu. Nii et see "effort" ei kulu mitte ainult lusika tootmiseks-turustamiseks vaid lusikat võib pigem nimetada vahendiks mille abil on võimalik saada tagasi kulutused jääkproduktide ümbertöötlemiseks mittelagunevateks.
Kolmandaks, sõnum kehtib ainult juhul kui seda lusikat kasutatakse kohas kus metallusikas juba olemas on ja on ka selle pesemisvõimalus. Kes sööb kodus plastriistadega?? Kui teda kasutatakse mujal siis peale pesemise jääb ära raskuse kaasas vedamine ja mustade nõude pakkimine transpordiks pesemiseni aka piknik või muu väliüritus.
Neljandaks, kui palju ressurssi kulub metalllusika valmistamiseks? Mitu korda suurem on tema ökojalajälg plastlusika omast?
Viiendaks, kui palju kulub resursse lusika pesemiseks, vett mida peab puhastama ja inimestele koju pumpama ja pesuvahendit mille tootmine pole ka ilmselt väga süütu tegevus ning mis otse keskkonda kallatakse läbi kraanikausi.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
26.05.2010 10:47:01
|
|
|
Täpselt mida mina mõtlesin.
Samas on plasti tootmine väga palju ohtlikum keskkonnale, kui seda on metall. Samuti taastöötlemine, mis eeldab sorteerimist, sest plaste on palju erinevaid sorte.
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MatchMaker
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2007
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
26.05.2010 12:31:17
|
|
|
| ihvike kirjutas: |
| SKG kirjutas: |
| teisele ütled "juhm jutt", kuid ise ei mõista, et selle kõige taga on suurpankade mäng? elame oma mullis edasi. |
Mina ei ela mingis mullis, ma elan igati reaalses maailmas, kus on igati reaalsed reeglid. Need inimesed, kes arvavad, et nende suva järgi saab neid reegleid muuta või ignoreerida ja siis imestavad, et näppu lõikavad, vot need inimesed elavad mullis. Tuleb ükskord üles ärgata, silmad lahti teha ja aru saada, et rahandus on selline nagu ta on täiesti objektiivsetel põhjustel. Nagu ma juba ütlesin, keegi ei käsi laenu võtta. Suurpankade mäng, no tore. Mida nad mängivad ja milleks? Mis mängu mängib pirukamüüja turul, kes võtab kasumit? Rõhub vaeseid ja väeteid? Kui ei jõua piruka eest maksta, siis lähme lööme pirukamüüja maha? Või äkki ikkagi mõtleks hekte, et mida ma saan teha, et ma jõuaks piruka osta.
Ega ma seda luuletust ilmaasjata seal eespool ei tsiteerinud. Mõte on üsna lihtne - kui tahad naudingut maksimeerida, siis kasuta olemasolevaid vahendeid, mitte ära soiu oma muinasjutte. Iseasi, kui muinasjuttude soigumine pole see vahend, millega oma naudinguid maksimeerida. Tõenäoliselt selliste Zeitgeisti masti trubaduuride bisnes see tõesti on, kuid siinsed luulutajad ei tee muud, kui raiskavad oma aega, mida võiks konstruktiivselt kasutada näiteks haridust omandades või oma erialal arenedes.
Kas ei tundu pisut irooniline, et sellised teemad saavad suure hoo sisse just majanduslanguse ajal? Peaasi, et saaks ometi kedagi teist süüdistada, kuna ega ennast lõhki laenanu ei ole ju ometi milleski süüdi. "Kõik teised tegid, ma tegin ka". No palju õnne siis. |
ok, be that way. ega ma ei eeldanudki, et kõik suudaks/üritaks kaasa mõelda.
| namstoop kirjutas: |
| SKG kirjutas: |
vanaema elas üle Tallinna pommitamise ehk siis jäi ilma nii lapsepõlvekodust ja perest. töötas terve elu medõena - ei mingit "käppa sees" või sooja kohta riigi palgal. vanaisa jäi samuti peale küüditamisi kodust ja maadest ilma. töötas keevitajana/metallitööline. ehk siis mõlemad lihttöölised. jah, ehitasid 50-ndatel omale kivimaja palgast, mitte pärandustest vms. nagu enamik, kes siin rajoonis elavad. nii palju on siis viimase 60 aastaga muutunud.
|
ja ühe vanaema näite põhjal saab rääkida muutunud aegadest? Või noh, ajad on tõesti muutunud, selle vastu ma ei vaidlegi. Naturaalmajandus ja väikeses koguses riigi tagant varastamine enam nii hästi ei tööta. |
ei hakka siis edasi täpsustama kui sul enda jaoks selge pilt.
viimati muutis SKG 26.05.2010 12:36:39, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Chaza!
HV veteran

liitunud: 18.07.2006
|
26.05.2010 12:32:34
|
|
|
Lugesin ka just seda uudist. Võttis sõnatuks.
_________________ Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
53 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MatchMaker
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2007
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Kaivo-
HV Guru
liitunud: 22.08.2007

|
27.05.2010 07:50:14
|
|
|
| Njah ei imesta kui präegune maailm sureb 2012 ja hakkab uus ajajärk, mida ennustatakse.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
27.05.2010 08:28:26
|
|
|
| 2012 liiga vara, et totaalselt kokku kukkuda. Üldiselt aga praeguste seaduste ja juriidiliselt on kõik korrektne süsteemiga see maailm august välja ei roni. Pmst ainuke võimalus oleks kui üle terve maailma kustutataks kõik võlad ja hakataks nullist peale.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
27.05.2010 11:04:24
|
|
|
no aravata võib, et neid bailoute antakse ikka selleks, et pärast selle hättasattunud riigi majandust kontrollida. ehk siis alguses tõmmame jalad alt, siis saadame "abipaki".
kuigi see vist haakub rohkem Majandusteemaga.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
29.05.2010 00:29:56
|
|
|
Spoiler 
Võiksite samuti ära kuulata. Ehk saate enda põhjendamatule vastuolule midagi ümberpööravat kasvõi tüki kaupa.
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MatchMaker
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2007
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
30.05.2010 12:21:25
|
|
|
Tore on ju mingid linke siia laduda, aga mingi selgitus-lühikokkuvõte võiks ka juurde käia.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
30.05.2010 12:44:58
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
| Tore on ju mingid linke siia laduda, aga mingi selgitus-lühikokkuvõte võiks ka juurde käia. |
lugu ühest Itaalia näitlejast, kes muutis oma elu 180-kraadi.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
01.06.2010 22:21:46
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
| Tore on ju mingid linke siia laduda, aga mingi selgitus-lühikokkuvõte võiks ka juurde käia. |
Tavaliselt on lingiga viidatud leheküljel alati olemas "about" või video puhul lühikirjeldus.
Skeptiku puhul läks mul laadimiseks sekund-paar
| tsitaat: |
| Soon after her big break, Italian actress Nadya Cazan disappeared. Ottica Zero follows Nadya from her rejection of the monetary-based system to find an alternative way of living. It is a journey which takes us from Rome to Venus, where social innovator and futurist, Jacques Fresco, proposes a solution. (from docscene.org) |
Edit: http://www.inl.gov/pdfs/nantenna.pdf
Edit:
| tsitaat: |
| A secret to a happy life. Play by the rules, work hard in school. And if you work hard in school, then your reward is... more school. And after more school, then you're given the best life has to offer. A job, and money, and a future. Filled with unending, singular pursuit, for *more*. |
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
01.06.2010 22:26:41
|
|
|
sobib ka siia teemasse, empaatiline tsivilisatsioon
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
03.06.2010 08:38:57
|
|
|
Mulle meenub Kant.
Jätke Skeptiku video vahele ning vaadake täisversiooni:
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
j2nx
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2003
|
06.06.2010 19:34:57
|
|
|
| tsitaat: |
| Nüüd on lisandunud veel traadita interneti- ja digi-TV-lained, mille summaarne mõju koos mobiililainetega võib olla märkimisväärne. |
Ha-Ha.
Digi-TV lained ongi tunduvalt ohtlikumad, kuid analoogtelevisiooni lained (milliseid on meil juba aastakümneid nähtud)
Inimestele tekivad probleemid pigem mõtlemisest - kui päevad läbi endale sisendada, et ma jään nüüd nii haigeks tänu kiirgusele, siis jäädki.
Kuigi pean tunnistama, et ega see liigne võnkumine Bluetoothi näol kõrvas või telefoni antenni õla ja kõrva vahele surutuna pole just päris minu teema.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
06.06.2010 20:10:49
|
|
|
| j2nx kirjutas: |
| Digi-TV lained ongi tunduvalt ohtlikumad, kuid analoogtelevisiooni lained |
Duh, sa siis ka ei tea. Analoog teleka signaal on ilus laineline ja sujuv. Digisignaal on nullid-ühed ja üsnagi kandiline. Nood kandilised nurgad ongi need, mis läbi inimese minnes ta seest katki teevad
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
12.06.2010 02:27:32
|
|
|
Countour Crafting: maja 24 tunniga
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
12.06.2010 15:25:09
|
|
|
Printer noh. Seda olen ma ammu mõelnud.
Ma ootan kuni RepRap saab omale korraliku plastipurustaja ning siis lasen ka kellelgi endale osad printida
Edit: Lõpetasin raamatu lugemise ja soovitan teistelegi. Vaevalt küll keegi seda ristiretke ju ette võtab, kuna tegu on ikkkagi raamatuga , aga olen mina teinud kõik, et anda teile võimalus
http://www.mindyourelephant.org/elephant.pdf
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vipu
HV veteran

liitunud: 15.09.2004
|
12.06.2010 17:05:56
|
|
|
ilma karkassita betoon, laepaneelid on mõnusad, vajuvad sulle lihtsalt pähe
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MelesMeles
HV Guru
liitunud: 26.12.2002
|
12.06.2010 21:40:42
|
|
|
| MarioA. kirjutas: |
Edit: Lõpetasin raamatu lugemise ja soovitan teistelegi. Vaevalt küll keegi seda ristiretke ju ette võtab, kuna tegu on ikkkagi raamatuga , aga olen mina teinud kõik, et anda teile võimalus
http://www.mindyourelephant.org/elephant.pdf  |
Esimese asjana meenus seda sirvides Tim Ferrisse "Neljatunnine töönädal". Ka seal oli autor kokku kogunud üle 50% kogu materjalist teiste briljantsete inimeste mõtteid, ja need enda teksti, loo, taustsüsteemiga üheks teoseks enda vaatenurka toetavalt kokku sidunud.
Igal juhul hea ülevaatlik lugemine antud teemast, ja head filmisoovitused.
_________________ Allkiri |
|
| Kommentaarid: 268 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
194 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
13.06.2010 02:58:30
|
|
|
Autor on öelnud, et paratamatult ei saa ta ennast lugeda teoses toodud ideede ja mõtete ainuautoriks, vaid kui vaadelda laiemalt, siis need on pigem kollektiivsed probleemid.
Ja neljatunnisele töönädalale on ka sellels viidatud:
| tsitaat: |
In recent years an increasing number of people realized that it is possible to leave the rat race, to stop be‐
ing a slave to the psychological time that we create for ourselves by dwelling solely in the past and the fu‐
ture. In Timothy Ferriss’ book, “The 4‐hour work week”, he notes that once you have defined what keeps
you busy, eliminated the unimportant chores, and automated the remaining tasks, you might feel a bit an‐
xious about your newly found liberty. You might end up asking: What shall I do with all this free time? “In
the absence of psychological time, your sense of self is derived from Being, not from your personal past.
Therefore, the psychological need to become anything other than who you are already is no longer
there.”
10
Thus it can be argued that it’s not enough to liberate yourself from chores, but also from your
mind. Maybe we could finally do less and be more; think less and let the universe appear before us as it is. |
Kuna varem pole ma selliseid läägeid ja imalaid teoseid lugenud ning suhtusin üsna eelarvamusega neisse, siis selle kohta ma ei oska midagi halba öelda. Võibolla ma ei mõista kõike, kuid vähemalt puudub otsene seos TeleShopiga.
Edit:
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
16.06.2010 23:07:57
|
|
|
Aitäh. Oli täitsa huvitav
Kreekas.
Spoiler 
Kes ei tea, siis praegu on maailmatuur.
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MatchMaker
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2007
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
21.06.2010 15:18:51
|
|
|
Inimesed ei sure, hullemal juhul lihtsalt sureb ports muid liike ning inimesed kolivad tagasi koopasse elama.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vipu
HV veteran

liitunud: 15.09.2004
|
21.06.2010 21:52:58
|
|
|
tulingi spetsiaalselt vaatama kas keegi selle lolluse üles korjas ja ennäe
teil läheb kõik loosi mis vähegi tänapäevasest erineb
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
21.06.2010 21:55:40
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| Inimesed ei sure, hullemal juhul lihtsalt sureb ports muid liike ning inimesed kolivad tagasi koopasse elama. |
Koopasse, aga mitte koopainimesteks.
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
21.06.2010 22:35:19
|
|
|
| MarioA. kirjutas: |
| Ho Ho kirjutas: |
| Inimesed ei sure, hullemal juhul lihtsalt sureb ports muid liike ning inimesed kolivad tagasi koopasse elama. |
Koopasse, aga mitte koopainimesteks. |
Sõltub kui hulluks asi läheb
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
21.06.2010 22:40:01
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| MarioA. kirjutas: |
| Ho Ho kirjutas: |
| Inimesed ei sure, hullemal juhul lihtsalt sureb ports muid liike ning inimesed kolivad tagasi koopasse elama. |
Koopasse, aga mitte koopainimesteks. |
Sõltub kui hulluks asi läheb |
Kui mingigi grupp haritumaid lääne inimesi ellu jääb, siis see annab võimaluse ka vähemalt osa tänapäevaste teadmiste säilitamiseks, pärandamiseks ja rakendamiseks. Meil on parem loogika ning ratsionaliseerimisoskus - pigem võimalus seda õppida, harjutada - kuigi koopainimene 40 000 a tagasi ei olnud meist anatoomiliselt kuidagi erinev, peale selle, et oleme veidi pikemad. Neil lihtsalt ei olnud teadmisi ega võimalusi omandada, nagu meil.
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
21.06.2010 22:42:32
|
|
|
Ja miks ida inimesed sama asja teha ei või
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
21.06.2010 22:44:30
|
|
|
| Parandan - lääne kultuur. Ehk nüüd mõistad, mida ma öelda tahan.
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vipu
HV veteran

liitunud: 15.09.2004
|
22.06.2010 00:21:55
|
|
|
| miks inimesed ära peaks üldse surema ja mis selle lääne kultuuris nii erilist on? oskus ehitada asju pole seotud läänega mitte kuidagi.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
22.06.2010 00:26:19
|
|
|
| vipu kirjutas: |
| miks inimesed ära peaks üldse surema ja mis selle lääne kultuuris nii erilist on? oskus ehitada asju pole seotud läänega mitte kuidagi. |
Ega ei peagi.. küll aga enamus võivad.
Väljendasin veidi ebaausalt. Pean siis silmas ikkagi keskmiselt haritud inimesi.. ja kipub see parim olema just Euroopas/Ameerikas ja muudes arenenud riikides. Tähendab.. heaolu ühiskonnas elanud inimesel on palju eeliseid võrreldes pärismaalastega, et korraldada enda koopaelu ja -lahendused võimalikult mugavaks.. kuigi eks see tulene ka mugavusvajadusest, millele hõimud muidu tähelepanu ei pööra. Eks meil raskem võibolla ole, kuid oleme tehniliselt arenenumad.
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vipu
HV veteran

liitunud: 15.09.2004
|
22.06.2010 00:52:45
|
|
|
| MarioA. kirjutas: |
| vipu kirjutas: |
| miks inimesed ära peaks üldse surema ja mis selle lääne kultuuris nii erilist on? oskus ehitada asju pole seotud läänega mitte kuidagi. |
Ega ei peagi.. küll aga enamus võivad.
Väljendasin veidi ebaausalt. Pean siis silmas ikkagi keskmiselt haritud inimesi.. ja kipub see parim olema just Euroopas/Ameerikas ja muudes arenenud riikides. Tähendab.. heaolu ühiskonnas elanud inimesel on palju eeliseid võrreldes pärismaalastega, et korraldada enda koopaelu ja -lahendused võimalikult mugavaks.. kuigi eks see tulene ka mugavusvajadusest, millele hõimud muidu tähelepanu ei pööra. Eks meil raskem võibolla ole, kuid oleme tehniliselt arenenumad. |
millised inimesed need pärismaalased veel on. sa vist oled liiga palju filme vaadanud
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
22.06.2010 01:05:14
|
|
|
Pärismaalased on need, kes on mingil maa-alal kauem elanud kui keegi teine e. täna need, kes istuvad hea meelega metsas enda hõimu hulgas ning on rahul oma hüttidega.
Jah.. ka dokumentaalides kajastatakse neid. Soovitan sinulgi vaadata. Irvitamine jätab vaid lolli mulje.
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vipu
HV veteran

liitunud: 15.09.2004
|
22.06.2010 01:14:11
|
|
|
| MarioA. kirjutas: |
Pärismaalased on need, kes on mingil maa-alal kauem elanud kui keegi teine e. täna need, kes istuvad hea meelega metsas enda hõimu hulgas ning on rahul oma hüttidega.
Jah.. ka dokumentaalides kajastatakse neid. Soovitan sinulgi vaadata. Irvitamine jätab vaid lolli mulje. |
ja mis see hüti elu siis hea on? elad kuni sured ja ei loo mitte midagi...
miks irvitada ei või?
inimese mõte on siit planeedilt kunagi edasi hargneda, mitte koos planeediga ära küpseda mis kunagi nagunii juhtub.
üldiselt ei lähe teist keegi sinna hütti elama, elu teil igav siis ootate katastroofe vms.
kui tulebki, olete esimesed nännid kes halama kukuvad ja ära surevad suurest hirmust.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
22.06.2010 07:59:05
|
|
|
| MarioA. kirjutas: |
| Parandan - lääne kultuur. Ehk nüüd mõistad, mida ma öelda tahan. |
Miks mitte "ida" kultuur?
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
22.06.2010 08:42:53
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| MarioA. kirjutas: |
| Parandan - lääne kultuur. Ehk nüüd mõistad, mida ma öelda tahan. |
Miks mitte "ida" kultuur? |
ilmselt on seal ainult kahtlased kilid või midagi. Krdi pärismaalased.
Ega ju Jaapan et al. ei olegi ju enamikes valdkondades Euroopast teaduse ja tehnoloogia arenduses peajagu üle. Ei, kus sa sellega.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MatchMaker
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2007
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|