Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 205, 206, 207 ... 273, 274, 275  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 04.05.2010 20:46:11 vasta tsitaadiga

T2nases Delfis on lugu, kus on kirjas see, et BP l2heb uue, 4km sygavuse ava puurimise teed ja et see võtab v2ga mitu kalendrikuud...

Edit: AK-s tuleb juttu sellest, et Kreekas algavad taas streigid ja keegi ei taha Abipaketist midagi kuulda.

Postitatud mobile device


viimati muutis tahanteada 04.05.2010 21:04:04, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2010 22:04:25 vasta tsitaadiga

University of Miami oceanographer Nick Shay tells us that the oil spill has already entered the Loop Current. The loop current pushes into the Gulf in a clockwise swirl, spilling into the Straits of Florida through the Keys and then back north in the Gulf Stream up the Atlantic coast.

Robert Weisberg , an oceanographer at the University of South Florida, says the bulk of the spill is now only 30 miles north of the Loop current and estimates that the oil spill will hit North Caroline in as little as two weeks."


Aeg on hakata korralikult jooma.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
destiny12
Piiratud kasutaja
destiny12

liitunud: 26.12.2007




sõnum 04.05.2010 22:06:38 vasta tsitaadiga

Eem, midagi hakkab golfi hoovusea juhtuma või on see lihtsalt hirmutamiseks?
_________________
"Ära mine sinna, kuhu rada viib. Mine selle asemel sinna, kus rada ei ole, ja saa teerajajaks."
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2010 22:13:52 vasta tsitaadiga

destiny12 kirjutas:
Eem, midagi hakkab golfi hoovusea juhtuma või on see lihtsalt hirmutamiseks?


Täpsemalt räägitakse sellest siin. Kui see tekst on kasvõi veerandi jagu tõde, siis on kogu see värk kapitaalselt fucked.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2010 22:55:05 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
destiny12 kirjutas:
Eem, midagi hakkab golfi hoovusea juhtuma või on see lihtsalt hirmutamiseks?

Täpsemalt räägitakse sellest siin. Kui see tekst on kasvõi veerandi jagu tõde, siis on kogu see värk kapitaalselt fucked.

Ei taha ökokatastroofi maha teha, aga antud lingi all on tegu interneti abil läbi viidud amatöörliku spekulatsiooniga. Ookeanihoovused pole seesama mis veepinnal hulpiv õli. Globaalse veeringlusega pole sellel midagi pistmist.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2010 07:24:09 vasta tsitaadiga

Kas Huffington Post on amatöörid?
---

BP officials Tuesday told congressional representatives that the Gulf of Mexico oil spill could grow at a rate more than 10 times current estimates in a worst-case scenario — greatly enlarging the potential scope of the disaster.

A handful of congressional Democrats and Republicans met with representatives from BP, Transocean and Halliburton in a closed-door briefing on Capitol Hill. Most walked away unimpressed.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 05.05.2010 07:46:35 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
destiny12 kirjutas:
Eem, midagi hakkab golfi hoovusea juhtuma või on see lihtsalt hirmutamiseks?


Täpsemalt räägitakse sellest siin. Kui see tekst on kasvõi veerandi jagu tõde, siis on kogu see värk kapitaalselt fucked.

Ühesõnaga viitad kellegi blogile, mis viitab mingile kohalikele uudistekirjutajatele ning küsid kas ristviidatud info on usaldusväärne. Alexandri blogi kommentaarides üsna palju inimesi juba viitab, et tolles artiklis pole just kõige adekvaatsem info, ehk jäi kahe silma vahele.


viimati muutis Elof 05.05.2010 22:51:53, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2010 07:49:08 vasta tsitaadiga

Ma küsin uuesti: "Kas Huffington Post ei ole adekvaatne uudisteallikas?"
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2010 08:30:12 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Kas Huffington Post on amatöörid?

Amatöörid on need, kes võtavad internetist suvalise ookeanide veeringe kaardi ja postitavad selle oma blogisse nii, et see muu jutuga tegelikult kuidagi kokku ei puutu, aga jätab mõnusalt suureskaalaliselt ohtliku mulje.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2010 08:39:28 vasta tsitaadiga

Ma küsin kolmas kord: "Kas Huffington Post on amatöörid"? Kui on- siis palun selgitust, milles nende amatöörlus täpselt seisneb.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 05.05.2010 08:57:05 vasta tsitaadiga

link :: German banks, insurers to support Greek bailout

BERLIN/FRANKFURT, May 4 (Reuters) - Germany's top bankers on Tuesday agreed to back a bailout of Greece, mainly by keeping open credit lines to banks and by agreeing not to cut their exposure to government bonds, as part of a private sector contribution.

Some of Germany's top financial firms agreed to keep up support for the duration of a 110 billion euro ($147 billion) bailout program agreed by the European Union and the International Monetary Fund on Sunday, after Athens committed itself to years of painful austerity.


-

Scart, kellelt sa seda küsid?


viimati muutis Elof 07.05.2010 17:55:51, muudetud 35 korda
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 05.05.2010 09:20:34 vasta tsitaadiga

Elof: Küll kreeklased selle säästukava saamise "põhja" lasevad. icon_wink.gif

Kreeka halvab säästukava vastane üldstreik
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/kreeka-halvab-saastukava-vastane-uldstreik.d?id=30853959
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2010 10:18:05 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Kreeka halvab säästukava vastane üldstreik

Huvitav oleks kuulata, mida need kümned tuhanded streikijad siis ise välja pakuvad. Hea on küll ennast päise päeva ajal veinist umbe tõmmata ja tänaval karjuda, et kapitalistid välja, aga võlad on ju kogu riigil kaelas ja kuidagi peab edasi ka elama. Ilma abipaketita nad varsti enam mingitel mõistlikel tingimustel laenu enam niikuinii ei saa, ja mismoodi nad ilma laenudeta mõtlevad puudujäägiga eelarvet teha.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2010 10:20:25 vasta tsitaadiga

fallout3 kirjutas:
aga võlad on ju kogu riigil kaelas ja kuidagi peab edasi ka elama.


See on valitsuse probleem.

For real, niimoodi öeldaksegi.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.05.2010 14:13:55 vasta tsitaadiga

http://kuidasmakreekassekolisin.blogspot.com/search?updated-max=2010-03-12T21:30:00%2B02:00&max-results=7&reverse-paginate=true

sõber kolis m6ni aeg tagasi kreekasse.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2010 14:56:59 vasta tsitaadiga

tsitaat:
SOME REALLY BAD NEWS FROM GREECE – OPPOSITION DECIDES TO VOTE AGAINST THE DEAL

The EU/IMF deal will find a majority in the Greek parliament, but last night’s decision by Antonis Samaras, leader of the opposition New Democracy, to vote against the IMF/EU package destroys any hopes of a lasting consensus for reform. It signals a return to the politics as usual at a rather early stage in the adjustment process, and destroys any hope of a national consensus, which is so critical when it comes to the implementation of long-term adjustment programmes. (Remember the IMF said the whole adjustment would take 10 years!) The decision makes it very likely that Greece will not be able to maintain the commitments it made in its negotiations, except in the very short term.


http://www.eurointelligence.com//index.php?id=581&no_cache=1&tx_ttnews[tt_news]=2782&tx_ttnews[backPid]=901&cHash=d4f28055e

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2010 15:45:48 vasta tsitaadiga

Otsepilt Kreekast http://www.n-tv.de/mediathek/livestream/
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2010 15:47:23 vasta tsitaadiga

One of 3 leaks from ruptured BP well capped; oil still flowing at 5,000 barrels/day

thumbs_up.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2010 16:03:49 vasta tsitaadiga

wtf @ kreeka.

tra, inimestel ei ole mõistust?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.05.2010 19:32:57 vasta tsitaadiga

tsitaat:

tra, inimestel ei ole mõistust?

ei ole.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tops
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2008




sõnum 05.05.2010 19:43:10 vasta tsitaadiga

Minu mõistus saaks ka otsa kui meie riiki oleks juhtinud kurjategijatest idioodid, kes oleks laenanud Šveitsi, Saksamaa ja Prantsusmaa pankadelt kümneid miljardeid eurosid ja nüüd tahetaks anda abi, mis korraks läbi Kreeka riigi nendesse pankadesse tagasi voolab ja ainult rõveda intressi ehk veel suurema jama maha jätab.
Ega's Kreekat päästeta, EL-i suurpankasid ikka, EL ei vaja praegu oma Lehmanit. Siin on klassikaline "10 eeku on võlglase, 1m juba laenuandja probleem".

Tavakodanik kreekas, kes ei tööta riigisektoris ega ole kunagi sellest orgiast sentigi näinud ega midagi saanud, võib ikka väääääga meeleheitel olla küll, jõuetu viha ja frustratsioon leiab väljundi.

Ei õigusta inimohvritega vandalismi, aga massid ei käitu ratsionaalselt, a la pikaajaline poliitiline teavitustöö, uue partei moodustamine ja riigi õigele kursile pööramine aastate jooksul, vaid ühel hetkel viskab rahval kaane pealt ja kogu moos.

Seal on praegu kaks märatsejate liiki, ühed oma hüvede pärast (need on tõesti mingi vaimse puudujäägiga) ja nö rahvusvahelise imperialismi ning panganduskartellide vastased, kes oma Go home, IMF! plakateid lehvitavad, kogu kupatus on nagu puder ja kapsad segamini.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2010 02:45:48 vasta tsitaadiga

tops kirjutas:
Minu mõistus saaks ka otsa kui meie riiki oleks juhtinud kurjategijatest idioodid,

Seaduslikult valitud idioodid,
tsitaat:
kes oleks laenanud Šveitsi, Saksamaa ja Prantsusmaa pankadelt kümneid miljardeid eurosid

, kes laenasid kümneid miljardeid eurosid, et maksta riigisektori palgalistele ja 60-aastastele pensionäridele palkasid, mis olid ilmselgelt liiga kõrged
tsitaat:
ja nüüd tahetaks anda abi, mis korraks läbi Kreeka riigi nendesse pankadesse tagasi voolab ja ainult rõveda intressi ehk veel suurema jama maha jätab.

ja nüüd antakse abi, mis on vahepeal 26% peal käinud Kreeka riikliku võlakirja intressiga võrreldes samahästi kui intressivaba, ning see abi võimaldab Kreekal veel mitu aastat oma riigivõla taset jätkuvalt kasvatada, kuna "rahvas ei ole lihtsalt muidu nõus", ning alati jääb õhku risk, et lõpuks defaultitakse ikka ja ei näe oma raha ei laenu andnud investorid ega ka euroopa maksumaksjad.
tsitaat:
Tavakodanik kreekas, kes ei tööta riigisektoris ega ole kunagi sellest orgiast sentigi näinud ega midagi saanud, võib ikka väääääga meeleheitel olla küll, jõuetu viha ja frustratsioon leiab väljundi.

Tavakodanik ehk keskmine inimene töötabki Kreekas riigisektoris, või on noor pensionär. Ajab ikka meeleheitele küll, kui pensioniiga tõstetakse 60 aastast kõrgemale, või 13. ja 14. palk ära võetakse.


Huffington posti teemal: http://www.wired.com/wiredscience/2010/05/gulf-tipping/
Ei tee küll maha ökokatastroofi suurust ja võimalikke arengustsenaariume, aga ütleb üsna selgelt, et "it all just depends on which way the wind blows".
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.05.2010 13:57:30 vasta tsitaadiga

Päris hea tabel tehtud, palju mingi riik võlgu on ja palju see tema SKP-st on
http://www.visualeconomics.com/gdp-vs-national-debt-by-country/
USA oma triljonitega ei ole sugugi nii hull, SKP-d silmas pidades ja võrreldes näiteks saksa, prantsuse või itaaliaga...või kasvõi jaapaniga
Mul tekib küsimus, et kes see neile selle raha kõik kokku laenanud on???
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Zanzhu
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.09.2009




sõnum 08.05.2010 15:22:32 vasta tsitaadiga

Mul on pigem küsimus, et mille peale see laenatud raha kulutatud on USA-s. Jaapanis ja Saksamaal vähemalt pumbatakse see vähemalt osaliselt arendusse, USA-s KFC-sse?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bright
analyzer
bright

liitunud: 05.11.2001




sõnum 08.05.2010 21:36:27 vasta tsitaadiga

Kas ma näen õigesti, Eesti on Venemaa osa sääl graafikul
_________________
Doggett can tell
Kommentaarid: 144 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 08.05.2010 21:44:12 vasta tsitaadiga

bright kirjutas:
Kas ma näen õigesti, Eesti on Venemaa osa sääl graafikul

Ei ole ju... krt mul kehv nägemine, aga...
Point see, et Venemaa omab Eestiga sarnast võla prossu icon_smile.gif
Seega venelased saavad tänu naftale ja gaasile saavad mõnda aega enda tugevat seljatagust nautida.
Jaapani suurest %-st rääkides seal teema see, et reaalne võlg pole väga suur kuna eraisikud on praktiliselt võlata. Neil probleem see, et tööhõive vananeb...elamispind kirves ja majandus ei soodusta kiiret kohanemist. Jaapan on oma innovatiivsuse juba ammu kaotanud. Samas eks ole nad suure osa oma edust võlgu ka usa-le, mille tehnoloogia parandamisega nad saavutanud enda suure efektiivsuse ja kvaliteedi. Loomulikult ka raske rabamine võrreldes teiste riikidega.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mõttetumees
HV Guru

liitunud: 18.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.05.2010 23:41:17 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:

Mul tekib küsimus, et kes see neile selle raha kõik kokku laenanud on???
Spoiler Spoiler Spoiler


Kuula Nõmmeraadio Lõunatundi, siis saad teada icon_biggrin.gif

Aga tegelikult ei saa ka, Margus Lepa valutab ka pidevalt südant teemal, et kellele kurat kõik riigid võlgu on... üksteisele? icon_biggrin.gif

Zanzhu , vaata siit, kuhu papp läheb

http://www.wallstats.com/deathandtaxes/
Kommentaarid: 659 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 534
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tops
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2008




sõnum 09.05.2010 00:51:31 vasta tsitaadiga

Public/national debt on ainult pool probleemi, adekvaatsem oleks globaalgraafik external debtiga, mis liidab kokku riigi ja ettevõtete/eraisikute võlad.
Pikemas perspektiivis mõjutavad mõlemad majandust üsna sarnaselt - esimesel juhul kisub maksukoormus rahval/firmadel järjest rohkem pappi käest ja peletab eemale nii investoreid kui omi ettevõtjaid, vähem palka, vähem makse, riik peab veel laenu võtma - spiraal.
Teisel juhul võib riik maksukoormuse ettevõtjale ja investorile atraktiivse hoida, aga kohalik väikeettevõtja, kes siseturule rõhub, kipub kätte ära surema, sest siseturul ei ringle raha (rahvas ostab odava hinna järele välismaa kräppi), raha läheb välisriikide pankadesse, sinna, kust rahvas kunagi laenud võttis. Ca 250 mld eeku meilt siis Rootsi sammumas, aastakümneteks kadunud raha.

World Factbook'ist võib leida riikide pingeread, kel huvi.
Seal on kirjas ka see, et World public debt on 56% World GDP-st, tundub, et firmade ja inimeste komme on kusagilt kosmosest laenu võtta.

Kui kõik riigid tagastaksid kõik laenud sinna, kust nad selle said, algses summas, jääks ikkagi õhku triljoneid, intress, fiat money.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.05.2010 01:41:43 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

Effort to place dome over oil well dealt setback, BP says
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KuriVaiM1
HV veteran
KuriVaiM1

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.05.2010 11:01:53 vasta tsitaadiga

keegi onuke on jumalat mänginud
_________________
icon_arrow.gif "Mõtle kriitiliselt"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.05.2010 12:23:12 vasta tsitaadiga

Ehk on see laenatav raha tekkinud sellest, et riigil pole oma valuuta jaoks katte vara ja ta lihtsalt trükib seda juurde ning laenab selle välja?
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
KuriVaiM1
HV veteran
KuriVaiM1

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.05.2010 13:10:25 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Ehk on see laenatav raha tekkinud sellest, et riigil pole oma valuuta jaoks katte vara ja ta lihtsalt trükib seda juurde ning laenab selle välja?

Täpselt, "Fractional-reserve banking" süsteem, raha luuakse puhtast õhust ilma igasuguse füüsilise kattevarata, tulemuseks on inflatsioon ning valuuta enda väärtuse langemine

Järgnevalt kirjeldatakse kohustusliku reserveerimise protsessi (näiteks on toodud illegaaalse Federal Reserve raha tekkimise/laenamise protsess) mitmesuguse pangandusterminoloogia abil, mille tõlge kõlaks umbes nii:
tsitaat:
USA valitsus otsustab, et vajab mõningast raha. Seega pöördub ta FR-i poole ja taotleb ütleme näiteks 10 miljardit dollarit. FR vastab "Muidugi, me ostame teilt 10 miljardi eest riiklikke võlakirju. " Seega võtab valitsus paberit, joonistab neile mõned ametlikuna näivad kujundid ja nimetab nad võlakirjadeks. Siis annab neile väärtuse kogusummas 10 miljardit dollarit ja saadab need FR-i. Vastutasuks FR joonistab oma muljetavaldavad paberitükikesed. Ainult et seekord nimetatakse neid Föderaalreservi pangatähtedeks niisamuti väärtusega 10 miljardit dollarit. Seejärel FR vahetab need pangatähed võlakirjade vastu. Kui see vahetus on toimunud, võtab valitsus 10 miljardit Föderaalreservi rahatähtedes ja paneb need pangakontole. Sellel arvel muutuvad need paberrahad ametlikult seaduslikuks rahaks, lisades 10 miljardit USA rahavarusse. Ja ongi kõik! 10 miljardit uut raha on loodud!

_________________
icon_arrow.gif "Mõtle kriitiliselt"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.05.2010 13:39:26 vasta tsitaadiga

Keskpanga ülesanne ongi rahapakkumise mahtu reguleerida.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeadZed
HV vaatleja

liitunud: 23.10.2004




sõnum 10.05.2010 15:39:56 vasta tsitaadiga

lõpetage see vassimine ära juba ükskord.
USA konspiratsiooniteooria, rahvusvaheline finantssüsteem, Petrooliumi eksportijad-importijad, tuumajaamad, tuumapommid, eesti valitus, rootsi pangad, arvutivõrgud, tarkvara, massihävitused jne jne.
USA valitsus teab väga hästi mis toimub ja mida nad teevad.
Inimkond elab oma aja kuni meie täht "päike" plahvatab, meie tähesüsteem põrkub kokku mõne teise galaktikaga, uus supernoova, uus nebula, tekivad uued tähesüsteemid, uued süsinikul põhinevad eluvormid kes roomavad planeetidel jne.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 10.05.2010 17:41:52 vasta tsitaadiga

Scart otsi enda 800 miljardi jutt välja icon_smile.gif
http://www.lhv.ee/news/index.cfm?id=1212289
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.05.2010 20:26:35 vasta tsitaadiga

Kreeka riigivõla intressid
tsitaat:
2.a. 18,3% -> 5,1%
10.a. 12,4% -> 6,4%
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 10.05.2010 21:07:44 vasta tsitaadiga

fallout3 kirjutas:
Kreeka riigivõla intressid
tsitaat:
2.a. 18,3% -> 5,1%
10.a. 12,4% -> 6,4%

See lohe pole veel surnud icon_smile.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.05.2010 22:34:16 vasta tsitaadiga

Euroopa riigid teatasid, et Suurbritanniale appi ei tulda

tsitaat:
"Telegraph teatab, et Euroopa Liidu riigid - nii eurotsooni kuuluvad kui ka eurotsooni mittekuuluvad - on hoiatanud Suurbritanniat. Kuna Suurbritannia ei osalenud hiljutisel Euroopa majanduse 378 miljardi naelase stabiliseerimisfondi loomisel, siis ka Suubritannia majanduskriisi sattudes teised Euroopa riigid brittidele appi ei tule. Prantsuse, Rootsi ning veel mitme riigi eksperdid on hoiatanud, et Briti majandus on tegelikult sellises seisus, et on vaid aja küsimus kui seistakse Kreekaga sarnaste probleemide ees. See omakorda paneb löögi alla ka Suurbritannia naelsterlingi kursi. Europe tells Britain not to ask for help in a crisis"

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 12.05.2010 22:47:55 vasta tsitaadiga

Neil poleks Brittide päästmiseks raha... seega mõttetu ärplemine. Nagu ma ütlesin raiutakse valet puud...
Seda võlakoormust ei inflateeri välja või ei tasu seniste hüvede juures...
Kõik ei saa USA't teha ja isegi USA'l on oht, et tool tõmmatakse libastumisel alt...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.05.2010 23:43:03 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

BRUSSELS — Europe announced radical plans on Wednesday to pre-vet member states' budgets from next year, drawing decidedly mixed reactions from euro giants Germany and France.

Hea, et riikide liit on üleöö moondunud isehakanud aristokraatia sammude najal Euroopa Ühendriikideks, kus riikidel puudub varsti sõnaõigus omaenda tegemiste üle. Ise tahtsime, ise saime.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.05.2010 01:32:58 vasta tsitaadiga

Mis täpselt on selle erinevus sellest, kuidas riik kohalike omavalitsuste laenamist piirab? Valdadel puudub ju varsti sõnaõigus omaenda tegemiste üle. Ei ole eriti irooniline, tahaks lihtsalt teada.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marti252
HV kasutaja

liitunud: 10.05.2003




sõnum 13.05.2010 09:24:12 vasta tsitaadiga

link :: The final blow to industrial civilization "will happen no later than the summer of 2010."

No nii, tundub, et sissejuhatus hakkab läbi saama ja näitemäng kogub tuure. Nüüd tuleb vist hakata tagavarasi kuldmüntideks vahetama. Tegelt oleks pidanud juba kevadel tegema, kui kuld oli palju odavam icon_neutral.gif
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.05.2010 09:46:43 vasta tsitaadiga

fallout3 kirjutas:
Mis täpselt on selle erinevus sellest, kuidas riik kohalike omavalitsuste laenamist piirab? Valdadel puudub ju varsti sõnaõigus omaenda tegemiste üle. Ei ole eriti irooniline, tahaks lihtsalt teada.


Sa ei näe erinevust Brüsselis istuvate ülikondade sõnade ülimuslikkuses võrreldes riikide valitsustega vs Eesti rahandusministri poolses omavalitsuste kontrollis?
---

The three causes of BP’s Titanic oil disaster: Recklessness, Arrogance, and Hubris

Jälgides meedia täielikku blackouti sellel teemal - on ilmselt juba suurim inimtekkeline looduskatastroof teoks saanud.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.05.2010 10:06:43 vasta tsitaadiga


_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.05.2010 10:30:53 vasta tsitaadiga

Uus video lekkest.


Link
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 13.05.2010 10:51:59 vasta tsitaadiga

http://www.boston.com/bigpicture/2010/05/disaster_unfolds_slowly_in_the.html

veel mõned pildid

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 13.05.2010 11:11:09 vasta tsitaadiga

http://www.minut.ee/article.pl?sid=10/05/11/2159234&mode=nested
venelased pakuvad, et auk ära nuke'ida ning küll siis leke peatub icon_lol.gif

_________________
Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.05.2010 12:35:42 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

The Swiss-based Bank of International Settlements (BIS), the oldest international financial institution in the world, has functioned as the central bank of central bankers for 80 years. In a working paper written by three senior staff economists (“The future of public debt: prospects and implications”), released in March, BIS warns that Greece isn’t the only Western economy with hazard lights flashing.

Indeed, it names 11 more: Austria, France, Germany, Ireland, Italy, Japan, the Netherlands, Portugal, Spain, Britain – and the United States. Without “drastic measures,” BIS says, all of these countries will hit a wall of debt.

When the senior economists at BIS warn 12 of the richest countries on Earth that they must take drastic action to reduce debt, you know that it’s time to check the air bags.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.05.2010 14:43:59 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
fallout3 kirjutas:
Mis täpselt on selle erinevus sellest, kuidas riik kohalike omavalitsuste laenamist piirab? Valdadel puudub ju varsti sõnaõigus omaenda tegemiste üle. Ei ole eriti irooniline, tahaks lihtsalt teada.

Sa ei näe erinevust Brüsselis istuvate ülikondade sõnade ülimuslikkuses võrreldes riikide valitsustega vs Eesti rahandusministri poolses omavalitsuste kontrollis?

Ära vasta küsimusele küsimusega, räägi siis, kus punktis tuleb sisse fundamentaalne erinevus? Eriti arvestades seda, et Eesti on väiksem kui mõne Lääne-Euroopa riigi väiksemat sorti haldusüksus.
Lisaks sellele räägiti sinu poolt viidatud artiklis eurotoetuste mittemaksmisest, kui riigid teatud eelarvekriteeriume ei täida, mitte sellest, et riikidel sõnaõigus puuduks. Aga ärme sellele enam tähelepanu pöörame, räägime esimesest küsimusest.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.05.2010 14:59:13 vasta tsitaadiga

fallout3 kirjutas:

Ära vasta küsimusele küsimusega, räägi siis, kus punktis tuleb sisse fundamentaalne erinevus?


Äkki tutvud ehk näiteks meie oma põhiseadusega? Riikide eelarvete koostamine on parlamentaarne ülesanne ja üks peamisi riigiaparaadi funktsioone.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 205, 206, 207 ... 273, 274, 275  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.