Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 204, 205, 206 ... 273, 274, 275  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.05.2010 09:44:58 vasta tsitaadiga

huvitav. eile erinevaid selle oil spilli teemalisi uudiseid lugedes jäi nagu meelde, et sealt sellise hooga üle paari miljoni galloni välja tuhiseda lihtsalt ei saa. s.t. rõhk läheb piisavalt madalale et enam sellise hooga ei tule.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
HV veteran
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.05.2010 13:19:35 vasta tsitaadiga

Obama Announces He Will Be Sending SWAT Teams To Oil Rigs
http://www.realclearpolitics.com/video/2010/04/29/obama_announces_he_will_be_sending_swat_teams_to_oil_rigs.html

Nüüd leitakse nendelt midagi huvitavat.

_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 01.05.2010 14:48:38 vasta tsitaadiga

OT: Eks ameeriklased peavad Steven Seagali kohale tooma, tal on vastavad oskused ammusest ajast olemas. icon_cool.gif

On Deadly Ground (1994)
http://www.imdb.com/title/tt0110725/plotsummary
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.05.2010 17:49:47 vasta tsitaadiga

Seagal ei mahuks enam kahjuks helikopterisse ära. Nad peaksid selle jaoks venelaste käest selle kopteri rentima, mis busse veab.
---

Mehhiko ja USA piiri peal aset leidev vägivald saab aina hoogu juurde. Arizonas käib tõsine madin illegaalide ja korrakaitsejõudude vahel, mis väljendub viimastena mainitu poolt Black Hawkide ning Apachedega ringi lendamist ja illegaalide püüdmist. Kahju, et NatGuardi poisid ei taha Iraagi videot teha ja natuke illegaalide ridu vähendada. Siis äkki nood hakkaks mõtlema enne politseiniku augustamist AK47ga.
---

Ma ei vastuta selle teksti õigsuse eest.

A reader who is an engineer of considerable experience says watch this one evolve carefully because it is destined to continue to grow and he shares this long (but worthy explanation why:

"Heard your mention of the oil disaster in the Gulf of Mexico this morning, and you (and most everyone else except maybe George Noory) are totally missing the boat on how big and bad of a disaster this is.

First fact, the original estimate was about 5,000 gallons of oil a day spilling into the ocean. Now they're saying 200,000 gallons a day. That's over a million gallons of crude oil a week!

I'm engineer with 25 years of experience. I've worked on some big projects with big machines. Maybe that's why this mess is so clear to me.

First, the BP platform was drilling for what they call deep oil. They go out where the ocean is about 5,000 feet deep and drill another 30,000 feet into the crust of the earth. This it right on the edge of what human technology can do. Well, this time they hit a pocket of oil at such high pressure that it burst all of their safety valves all the way up to the drilling rig and then caused the rig to explode and sink. Take a moment to grasp the import of that. The pressure behind this oil is so high that it destroyed the maximum effort of human science to contain it.

When the rig sank it flipped over and landed on top of the drill hole some 5,000 feet under the ocean.

Now they've got a hole in the ocean floor, 5,000 feet down with a wrecked oil drilling rig sitting on top of is spewing 200,000 barrels of oil a day into the ocean. Take a moment and consider that, will you!

First they have to get the oil rig off the hole to get at it in order to try to cap it. Do you know the level of effort it will take to move that wrecked oil rig, sitting under 5,000 feet of water? That operation alone would take years and hundreds of millions to accomplish. Then, how do you cap that hole in the muddy ocean floor? There just is no way. No way.

The only piece of human technology that might address this is a nuclear bomb. I'm not kidding. If they put a nuke down there in the right spot it might seal up the hole. Nothing short of that will work.

If we can't cap that hole that oil is going to destroy the oceans of the world. It only takes one quart of motor oil to make 250,000 gallons of ocean water toxic to wildlife. Are you starting to get the magnitude of this?
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 01.05.2010 18:37:39 vasta tsitaadiga

Scart: Mingi päev tagasi oli mingis omamaises meedias juttu sellest, et selle "katte" pealepanek võtab 3-4 nädalat.

Ning, kui see kattevariant ei õigusta, siis hakatakse kõrvale teist, kaldtoru paigaldama, et nafta voolaks sellesse torru.
Kuid sellise toru paigaldus võtab aega - (vist) 4 kuud, kui mul see õigesti meelde jäi.
------------------------------------
Nii, et kellel meeles, võiks juurde lisada, et millisest Eesti meediast need variandid läbi jooksid.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Shelby-SV
Jõulud On Läbi!
Shelby-SV

liitunud: 27.08.2004




sõnum 01.05.2010 19:04:47 vasta tsitaadiga

http://www.e24.ee/?id=255777
päris hea ülevaade PIIGS riikidest ja nende probleemide tagamaadest. lihtsalt ja lühidalt ära seletatud
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.05.2010 19:44:00 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

Pildid puurtornist. Algavad leheküljel 2.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 01.05.2010 20:27:17 vasta tsitaadiga

http://www.boston.com/bigpicture/2010/04/oil_spill_approaches_louisiana.html

Veel pilte

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tops
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2008




sõnum 01.05.2010 22:19:57 vasta tsitaadiga

Väike tähelepanek:

First fact, the original estimate was about 5,000 gallons of oil a day spilling into the ocean. Now they're saying 200,000 gallons a day. That's over a million gallons of crude oil a week!


Meedias räägiti 5000 BARRELIST, hr insener räägib GALLONITEST.
1 barrel = 42 gallonit.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
destiny12
Piiratud kasutaja
destiny12

liitunud: 26.12.2007




sõnum 01.05.2010 22:23:10 vasta tsitaadiga

Aga mis saab nüüd kui aina juurde seda naftat seal meeletus koguses juurde voolab?
_________________
"Ära mine sinna, kuhu rada viib. Mine selle asemel sinna, kus rada ei ole, ja saa teerajajaks."
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 02.05.2010 02:11:13 vasta tsitaadiga

200 000 gallons =~ 5 000 barrels

Scarti tsiteeritud tekst ei ole tõsiseltvõetav juba pideva mõõtühikutega möödapanemise tõttu. ükski endast lugu pidav tehnilise haridusega inimene selliseid vigu ei tohiks lubada. muus osas on seal omajagu spekulatsioone ja faktiliselt valesid väiteid.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2010 09:12:33 vasta tsitaadiga

destiny12 kirjutas:
Aga mis saab nüüd kui aina juurde seda naftat seal meeletus koguses juurde voolab?


Suurt midagi ei saa...järjekordne ökokatastroof.
Ega see inimkonnal esimene kord pole.
http://www.oilrigdisasters.co.uk/

In 1979, the Sedco 135F...
...The well was initially flowing at a rate of 30,000 barrels per day (1 barrel = 42 US gallons = 159 litres), which was reduced to around 10,000 bpd by attempts to plug the well. Two relief wells were drilled to relieve pressure and the well was eventually killed nine months later on 23 March 1980. Due to the massive contamination caused by the spill from the blowout (by 12 June, the oil slick measured 180km by 80km)...


Kes tahab võib sealt edasi lugeda. icon_wink.gif
Ime veel, et varsti tankimiseks ämbritäiest mereveest ei piisa icon_neutral.gif
Offshore Blowouts
Five Worst Blowouts    Volume Released
1. Sedco 135F and the IXTOC-1 Well - 3,500,000 barrels
2. Ekofisk Bravo Platform - 202,381 barrels
3. Funiwa No. 5 Well - 200,000 barrels
4. Hasbah Platform Well 6 - 100,000 barrels
5. Union Oil Platform Alpha Well A-21 - 80,000 barrels

Tundub, et see rekord seekord ka lüüakse icon_neutral.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!


viimati muutis Etz 02.05.2010 10:34:39, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
destiny12
Piiratud kasutaja
destiny12

liitunud: 26.12.2007




sõnum 02.05.2010 10:15:28 vasta tsitaadiga

Kuskilt jäi kõrva, et seal ka mingi looduskaitse piirkond vms. Seega see lööb ökosüsteemi sassi.
_________________
"Ära mine sinna, kuhu rada viib. Mine selle asemel sinna, kus rada ei ole, ja saa teerajajaks."
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2010 10:25:38 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:

Kes tahab võib sealt edasi lugeda. icon_wink.gif|


Väike erinevus. Praegune nafta ei ole ookeanis ning tuuled ei vea seda rannikult minema.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2010 10:47:01 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Etz kirjutas:

Kes tahab võib sealt edasi lugeda. icon_wink.gif|


Väike erinevus. Praegune nafta ei ole ookeanis ning tuuled ei vea seda rannikult minema.


Hmm, küsiks siis vastu, et kas Mehhiko laht ei olegi ookeaniga ühenduses...vaid omaette "jalapesukauss", mis piirneb igast küljest igasuguse asustuseta rannikuga...ning on sama elundkonna tühi nagu surnumeri? icon_wink.gif
See et tuul ja ilmastik seda hetkel rannikule kannab on veidi teine ja nukram teema icon_neutral.gif

BTW...minu teada siiani päris kesk ookeane ei puuritagi... icon_wink.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 02.05.2010 10:48:08 vasta tsitaadiga

Etz: Sealkandi hoovused ja tuuled kimavad alati ranna poole, mitte vastupidi. Ja sellep2rast nad seal ka nii hirmsasti paanitsevad, et kogu "merekraam" kimab ranna poole.

Postitatud mobile device
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2010 11:22:16 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Etz: Sealkandi hoovused ja tuuled kimavad alati ranna poole, mitte vastupidi. Ja sellep2rast nad seal ka nii hirmsasti paanitsevad, et kogu "merekraam" kimab ranna poole.

Postitatud mobile device


Ei vaidle vastu, aga ma ei näe erilist vahet kus selline naftalaik lahti lasta...
Ökokatastroof oleks see ikka...

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2010 20:28:23 vasta tsitaadiga

CNNi pakutud info põhjal on vees üle kaheksa miljoni galloni naftat ja homme õhtuks võib olla Valdezi kogus juba ületatud.
---

Oil spill disaster is now 'out of control'
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2010 20:54:41 vasta tsitaadiga

tsitaat:
The British oil giant faces questions over how much it knew about previous problems with “blowout preventers”, the giant underwater valves designed to shut down oil flow in the event of accidents.

The valves on the rig failed to work after it exploded on April 20. BP technicians have been unable to activate them even though they appear to be undamaged by the blast.

BP has calculated that it might take up to three months to sink a new well that could cut off the flow of the Deepwater Horizon’s oil.

The worst oil spill affecting US waters was caused by a 1979 blowout aboard the Ixtoc, a Mexican rig that discharged at least 130 million gallons, 600 miles south of the Texas coast. It took nine months to plug the leak.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tops
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2008




sõnum 02.05.2010 23:44:40 vasta tsitaadiga

"The worst-case scenario is we could have 100,000 barrels or more of oil flowing out," Salazar said on CNN's "State of the Union."

100 000 barrelit oleks olenevalt nafta täpsest raskusest ca 14 000 tonni naftat päevas.
Crude oil sources have different densities. In very rough terms, though a metric ton of oil is somewhere around 7 barrels (about 1113 L, implying density of about 0.9 kg/L).


http://www.nasdaq.com/aspx/stock-market-news-story.aspx?storyid=201005021109dowjonesdjonline000253&title=interior-secretary-salazar-us-gulf-oil-spill-may-be-worse-than-valdez
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2010 09:03:15 vasta tsitaadiga

Kreeka abipaketi suurus kolme aasta jooksul siis umbes 110 mrd €, millest IMF´i osa on 30 mrd € ja 15. EU riiki osa 80 mrd €. Saksamaa osa 22,4 mrd €. Intressimäär umbes 5%. Esimesed rahad peaksid laekuma enne 19. maid, millal Kreeka peab laene tagasi maksma.

IMF´i Kreeka projekti pikkuseks arvestatakse 10 aastat.

Kreeka kavatseb säästa 3 aasta jooksul 30 mrd € ning saada defitsiit 3% piirini aastaks 2014.
Käibemaks tõuseb 10% ja samuti ka alkoholi- ja kütuseaktsiis 10%.
Pensioniiga tõuseb 60 aastani.
13 ja 14 kuu palka ja pensione kärbitakse nii, et palka makstakse 1000 € nendele kelle brutokuupalk ei ületa 3000 € ning pensionärid, kelle pension ei ületa 2500 €/kuu, saavad aastas 800 €.

Kreeka võlakoormus kasvab praeguselt 115% SKP´st tasemelt 150%-ni aastal 2013.

Allikad: Reuters.de, N24.de, Ta Nea

http://www.lhv.ee/forums/index.cfm?id=313091&start=51

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2010 11:25:19 vasta tsitaadiga

Mitte mingit abipaketti pole. Saksamaa ei ole oma osalemist veel hääletusele pannudki.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 03.05.2010 15:28:57 vasta tsitaadiga

http://www.myfoxtampabay.com/dpp/news/local/video-where-is-the-oil-spill-headed-050310

Naftalekke tõenäoline edaspidine levik Mehhiko lahest.
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2010 16:45:09 vasta tsitaadiga

Soome vajab Kreeka abistamiseks lisaeelarvet

Päris huvitav kommentaar:

tsitaat:
Eurotsoonis olles võib ka Eestil tekkida reaalne kohustus laenudega aidata neid riike, kes vajavad abi riigivõlgade refinantseerimiseks. Tekib paradoksaalne olukord, et selliste abilaenude andmiseks võime olla sunnitud riigivõlakirju ise emiteerima.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 03.05.2010 19:09:10 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Soome vajab Kreeka abistamiseks lisaeelarvet

Päris huvitav kommentaar:

tsitaat:
Eurotsoonis olles võib ka Eestil tekkida reaalne kohustus laenudega aidata neid riike, kes vajavad abi riigivõlgade refinantseerimiseks. Tekib paradoksaalne olukord, et selliste abilaenude andmiseks võime olla sunnitud riigivõlakirju ise emiteerima.

Antud juhul saadaksin ise ka selle euro kukele... see ei käi meie majandusmudeliga kokku. Antud juhul, siis tuleks valida savikas ja sebida endale hea riigitöö.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.05.2010 19:33:54 vasta tsitaadiga

Magic, täpsusta palun, miks see meie majandusmudeliga kokku ei käi.

see 'võib tekkida kohustus' on suhteliselt bullshit. meie esindajad ei ole lollid ja kui sellist lugu meile peale suruma hakatakse, saab väga ametlikult väga ebameeldivaid küsimusi esitama asuda.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 03.05.2010 20:21:55 vasta tsitaadiga

pikk jutt...s... jutt icon_wink.gif
Olles üldiselt päris suur euro pooldaja, kuigi mitte üle laipade...
See abipakett tehakse selgelt üle laipade. Kreekale annavad laenu osalt riigid, mis ise on aina kasvavates võlgades. Aga ok jätame selle teema.
Läheneme teooriaga: oletame, et meil oleks võimalik anda laenu enne suurt kriisi - oleme kogunud endale näiteks 32 miljardit enne järgmist kriisi ja laename selle odavalt välja mõnele hädalisele ja siis avastame enda keset kriisi, kus raha hind suureneb tohutult kuna enam ei valita printimise teed kuna see tõmbaks raha usaldusväärsuse täiesti nulli.
Sellist käiku on tahetud Eestis ju teha/tehtud Savisaare poolt - nii et väita, et meie valitsus oleks alati tark on vähe ennatlik väita.
Ja mis küsimused? Räägime meie majandusloogikast, mis tegelikult kavalalt laseb liugu teiste peal icon_smile.gif
-----------------
Meie mudel pole halb, sest see ei säilita töökohti mida pole vaja...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2010 20:42:41 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
See abipakett tehakse selgelt üle laipade. Kreekale annavad laenu osalt riigid, mis ise on aina kasvavates võlgades

Eurotsoon "müüb" oma usaldusväärsust. Selle eesmärk ongi selle näitamine, et 16 eurotsooni riiki on üheskoos usaldusväärsemad, kui 16 riiki eraldi võetuna. Esmalt toodavad seda usaldusväärsust kehtestatud reeglid, mille järgimine peaks investoritele ja võlausaldajatele andma kindlust, et need riigid on piisavalt stabiilsed. Kuna praegu on välja tulnud, et Kreeka, aga ka teised riigid, pole neid reegleid eriti järginud, on vaja mängu tuua lisa-usaldusväärsust - näitamaks, et isegi kui reeglitest kõrvale kaldutakse, võivad investorid ja võlausaldajad ikka terve eurotsooni peale loota. Kui sellest mööda vaadata, et suurem osa Kreeka võlausaldajatest on teiste eurotsooni liikmete pangad, võiks lasta ju Kreekal ka defaultida, aga see mõjuks negatiivselt ka kõigi teiste eurotsooni liikmete usaldusväärsusele, kuna annab alust arvata, et ka nemad jäävad probleemide korral üksi, ning tähendaks koheselt koheselt kõrgemat riski ja suuremaid intresse neile laenamisel.
Praeguse abipaketi puhul on ju ikkagi tegu laenuga, mitte tagastamatu abiga. Seda laenu antakse Kreekale ligikaudu sama intressiga, millega muud riigid seda praegu ise laenata saavad, mitte sellise intressiga, nagu Kreekalt tegelikult küsitaks. Seega on sisuliselt tegu enda usaldusväärsuse Kreekale üle kandmisega.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 03.05.2010 21:59:51 vasta tsitaadiga

Idee pole halb ja selgelt üritatakse vältida hullemat, aga see hullem ei pruugi olla välditav ja iga õhus oleva miljardiga see risk vaid kasvab.
Selles osas on abipakett liialt suur, seda enam, et laenu on kutsutud andma riigid, mis ise vajavad ilmselt lähiajal abi.
riik, mis on 10 aastat oma kiivas majandust õhulossidele ehitanud ei vääri sellist abi.
Kreeka pääseb liialt kergelt... kuigi USA teeb ju sama asja.
fallout3 kirjutas:
Seega on sisuliselt tegu enda usaldusväärsuse Kreekale üle kandmisega.

Ära sellist asja maini...meenub kohe riskivaba USA kinnisvara võlakiri mida lollid ostsid icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 03.05.2010 22:05:00 vasta tsitaadiga

Vahe USA-ga on see, et Kreeka tahab raha juba mingi 10-15 p2evaga saada, mitte kuudega, nagu USA-s vabalt aega oli. AK-s oli sellest pikemalt juttu, et kui nende p2evadega Kreeka raha ei saa, siis on Eurotsoonis kriis k2es. Loodetavasti on ehk kusagil selle t2nase AK link kah olemas.

Postitatud mobile device
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2010 22:12:20 vasta tsitaadiga

Kaart: Kus USA-s tarbitakse enim kütust inimese kohta?

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2010 23:51:58 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Selles osas on abipakett liialt suur, seda enam, et laenu on kutsutud andma riigid, mis ise vajavad ilmselt lähiajal abi.
riik, mis on 10 aastat oma kiivas majandust õhulossidele ehitanud ei vääri sellist abi.

Ilmselt seda abi ei antagi selle tõttu, et keegi arvaks, et Kreeka seda väärib. Pigem loodetakse, et selline bailout sisestab võlausaldajatele kindlust, et hätta sattunud eurotsooni riigile tullakse appi, ja see alandab nii Kreeka enda kui ka teiste potentsiaalsete hädaliste laenuintresse sedavõrd, et neid ehk polegi vaja nii palju aidata. Iseasi, kas Hispaanial ja Portugalil enam sellest abi on, ja kellel on piisavalt raha, et neid Kreekale sarnaselt vee peal hoida. Jama on igal juhul kõigi jaoks, aga kiire tegutsemine Kreeka juures annab ehk mingi lootuse, et teised nii põhja ei vaju, või siis vähemalt vajuvad aeglasemalt, ja on aega midagi paremat välja mõelda, või tähelepanu kellelegi teisele (USA, Hiina) juhtida.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tops
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2008




sõnum 04.05.2010 00:12:33 vasta tsitaadiga

Mulle ei tundu, et Kreekale mingit abi antakse, paljud EL-i suured (era)pangad on Kreekale raha laenanud, nüüd käib kreeklaste käest korra läbi papp, mis jõuab tagasi Deutche Banki, BNP Baribase, HCBC, Barclays jms asutuste kätte - kui Kreekale nn abi ei antaks, tuleks varsti uue pangandussektori laksuga tegelema hakata.
Abiprojekt on pigem privaatpanganduse kahjumite maksumaksja kaela suramine. Väiksemad riigid tehakse lihtsalt lolliks, a la Soome, mis enam oma pappi ei näe, küll aga omakorda võlga + intressi plekkima hakkab. icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2010 02:43:17 vasta tsitaadiga

The Gulf oil spill: By the numbers

tsitaat:
11 million
Size in gallons of the Exxon Valdez oil spill — until now, the worst in U.S. history

12.2 million
Size, in gallons, of the BP spill as of May 1, according to one estimate from an oceanography professor at Florida State University

90
Days it will take to cap the leak, according to many estimates

1 million
Gallons per day of oil currently leaking from the sunken BP rig, according to industry insiders

94 million
Ultimate size of spill, in gallons, if that rate continues for 90 days

6.8 million
Gallons per day BP predicts could begin gushing out of the well in the "worst-case scenario" of a complete "blowout" at the sunken rig

378 million
Total spill size, in gallons, if this "worst case scenario" leak-rate were to continue for 90 days — or 34 times the size of the Valdez spill

400
Species of animals put in harm's way by the spill

20
Dead sea turtles already found washed up on shore

1,050
Estimated size of the oil slick, in square miles, on April 29th

3,850
Estimated size of the oil slick, in square miles, on April 30th (the latest such estimate)

7,000
Square miles of federal fishing areas in the Gulf that have been closed due to the slick

75
Percentage of U.S. shrimp production that comes from the Gulf Coast

$7 billion
Cost of the Exxon Valdez spill

$14 billion
Current estimated cost of the BP spill

$300+ billion
Estimated cost of the spill in a worst case scenario, according to a top financial analyst

$20 billion
BP's loss in market value, following to a 13 percent plunge in its stock price

$163 billion
BP's total profits between 2001 and 2009

$6 million
Amount BP has been spending per day on the spill

2,000
Number of people directly involved in the effort to stop the leak and contain the damage, as of April 30

79
Number of ships and other seafaring vessels involved

5,000
Depth, in feet, of the wellhead and the sunken rig

18,000
Depth, in feet, of the oil resevoir

30,000
The number of other oil wells in the Gulf, according to Interior Secretary Ken Salazar

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 04.05.2010 08:15:43 vasta tsitaadiga

- according to one estimate from an oceanography professor at Florida State University
- according to many estimates
- according to industry insiders
- 1,050
Estimated size of the oil slick, in square miles, on April 29th
3,850
Estimated size of the oil slick, in square miles, on April 30th (the latest such estimate)

tõsine infojagamine käib ma vaatan.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MitchriX
HV kasutaja

liitunud: 06.01.2005




sõnum 04.05.2010 10:33:22 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Kaart: Kus USA-s tarbitakse enim kütust inimese kohta?

Täiesti uskumatu, et New York seal täiesti rohelises tsoonis on, kuigi kaart ise on jummala punane idas icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2010 10:47:41 vasta tsitaadiga

MitchriX, miks uskumatu?

New Yorkis (linnas) on auto omamine luksus. Enamus sõidab siiski ühistranspordiga.

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2010 10:52:05 vasta tsitaadiga

Märksõna: metroo ja kõrged sillamaksud: auto omamine on tehtud väga kalliks.
Ja teiseks, vahemaad on väikesed.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2010 11:18:53 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

DEVASTATING: Video Shows Feds Knew Of Potential Ecological Disaster Immediately After Rig Explosion

Ei midagi uut siin ilma peal.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 04.05.2010 11:31:36 vasta tsitaadiga

potential, up to...

jaaaa, nad teadsid täpselt mis juhtub...
kurat, selliste riigiametite ülesanne on halvimaks valmistuda.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2010 11:39:12 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
potential, up to...

jaaaa, nad teadsid täpselt mis juhtub...
kurat, selliste riigiametite ülesanne on halvimaks valmistuda.


Oot, valmistuda nagu nad praegu seda teevad või? Oot, mis valmistumine? Kui jutt käib sellest, et kohalikud kalamehed peavad abistamiseks kirjutama BPiga lepingu, mille järgi nad ei saa peale katastroofi möödumist nõuda sisse BP käest kahjutasusid - siis jah, USA valitsus valmistub päris lennukalt.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 04.05.2010 11:49:46 vasta tsitaadiga

selgita seost.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2010 12:47:57 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
selgita seost.


Seos on minu arust vägagi märgatav. Kui New Orleans uppus, Bush puhkas. Kui Mehhiko laht hävib, rebib Obama oma sünnitunnistuse üle kildu pressi jaoks peetaval peol. All the while, ei tee riik midagi oma kodanike kaitseks.
---

Scientists say the Gulf oil spill could get into the what's called the Loop Current within a day, eventually carrying oil south along the Florida coast and into the Florida Keys.

Nick Shay, a physical oceanographer at the University of Miami Rosenstiel School of Marine and Atmospheric Science, said Monday once the oil enters the Loop Current, it likely will end up in the Keys and continue east into the Gulf Stream.

Shay says the oil could affect Florida's beaches, coral reefs, fisheries and ecosystem within a week. He described the Loop Current as similar to a "conveyor belt," sweeping around the Gulf, through the Keys and right up the East Coast. Shay says he cannot think of any scenario where the oil doesn't eventually reach the Florida Keys.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 04.05.2010 12:55:27 vasta tsitaadiga

Scart, bp waiverite seos riigiga?

seda ka, et kuidas sinu ettekujutuses obama peaks oil spilliga tegelema? nagu superman, et lendab keebi lehvides kohale ja päästab maailma?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2010 13:05:57 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Scart, bp waiverite seos riigiga?


Kas riigi kohustuste hulka ei kuulu oma alamate kaitsmine selliste asjade eest? Meenutaks fakti, et BP ei ole USA firma.


londiste kirjutas:

seda ka, et kuidas sinu ettekujutuses obama peaks oil spilliga tegelema? nagu superman, et lendab keebi lehvides kohale ja päästab maailma?


Oh ei. Piisaks näiteks sellest, et suunata vastavad ametkonnad Michigani metsade vahel kristlike valitsusekukutajate püüdmiselt oma õige töö peale. Milleks oleks olnud näiteks kohe peale õnnetust nafta süütamine ja kõige selle praeguse vältimine. Sest nagu mu üleval antud lingil oli ilusasti näha - teadis DHS juba esimesel õhtul kriisi tõsidusest.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 04.05.2010 13:16:43 vasta tsitaadiga

Scart: Eks kogu "aur" l2hebki BP p22stmisele igasuguste hilisemate syydistuste ja kohtuprotsesside eest.

Postitatud mobile device
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2010 14:08:13 vasta tsitaadiga

Peamine aur läheb kindlasti PB abistamisele, seda muidugi.

Naftaväli, eilse seisuga:

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2010 14:57:54 vasta tsitaadiga

link :: Mehhiko lahe naftareostus 2010 – mis juhtus ja missugused on tagajärjed?

Erik Puura kokkuvõte.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2010 18:39:01 vasta tsitaadiga

Nummi.

tsitaat:
Markets were spooked by an announcement from investment bank Lazard that it had been hired by the Greek government to give it financial advice. Lazard recently advised countries like Argentina, Ecuador and Ivory Coast on sovereign debt restructurings, a move Greece has repeatedly said it is not considering.

Vot see oleks lahe- kõigepealt võtame kõikidelt pappi niipalju kui ja siis saadame võlausaldajad ikka pikalt. Tehke järgi või makske kinni!


http://www.lhv.ee/forums/index.cfm?id=313091&start=51

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bright
analyzer
bright

liitunud: 05.11.2001




sõnum 04.05.2010 20:34:21 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Erik Puura kokkuvõte.


päris hea blogi, tänud viitamast.

_________________
Doggett can tell
Kommentaarid: 144 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 204, 205, 206 ... 273, 274, 275  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.