|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Mida arvad sina EV kaitseväe ajateenistusest? |
| Kokkuvõttes oli kasulik/huvitav aeg |
|
38% |
[ 171 ] |
| Kokkuvõttes oli mõttetu ja kahetsen |
|
13% |
[ 62 ] |
| Pole läbinud ajateenistust |
|
47% |
[ 212 ] |
|
| hääli kokku : 445 |
|
| autor |
|
Absona
Lõuapoolik

liitunud: 17.09.2008
|
06.03.2010 13:58:30
|
|
|
Hingamine on ka üks faktor aga mitte nii suur kui "käelisus" automaatvalangu puhul.
Tõin visuaalse näite:
Spoiler 
1 ja 3 pildil tähendab roheline värv et on arvestatud, et löögijõud suunab toru, sinisel aga mitte.
2 pildil on poolautomaat, kus roheline tähendab paremkäelisust ning sinine vasakukäelisust
1 pildil on siis täisvalang (diagonaal on suhtelise nurga all)
2 pildil on poolautomaadi valang kus lastakse pauk ning sihitakse umbmäärselt (kiire laskmine) ja uuesti lastakse.
3. On üksiklask kus ühel pildil arvestatakse oma käelisust ning teisel mitte.
_________________ Veebilehed, veebiprogrammeerimine, veebilahendused
Erinevad rakendused ja skriptid. |
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
06.03.2010 14:07:05
|
|
|
Absona, enda joonistatud pildi asemel mingisugust usaldusväärset allikat ei taha välja tuua?
Minuteada on see diagonaalis paremale üles liikumine siiski kinni relva ehituses mitte selles, et millise käega lased.
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Absona
Lõuapoolik

liitunud: 17.09.2008
|
06.03.2010 14:13:43
|
|
|
| Renka kirjutas: |
Absona, enda joonistatud pildi asemel mingisugust usaldusväärset allikat ei taha välja tuua?
Minuteada on see diagonaalis paremale üles liikumine siiski kinni relva ehituses mitte selles, et millise käega lased. |
Soone liikumine rauas pannakse paika sisselaskmisel (mispidi kuul keerleb). Toru soon/vint hakkab kuuli trajektoori mõjutama umbes 300m - edasi peale (kuuli kiirus hakkab langema). Seda siis tava karabiinist.
_________________ Veebilehed, veebiprogrammeerimine, veebilahendused
Erinevad rakendused ja skriptid.
viimati muutis Absona 06.03.2010 14:14:54, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
karukas
HV veteran

liitunud: 31.07.2006
|
06.03.2010 14:14:13
|
|
|
| Absona kirjutas: |
| Renka kirjutas: |
Absona, enda joonistatud pildi asemel mingisugust usaldusväärset allikat ei taha välja tuua?
Minuteada on see diagonaalis paremale üles liikumine siiski kinni relva ehituses mitte selles, et millise käega lased. |
Soone liikumine rauas pannakse paika sisselaskmisel. Toru soon hakkab kuuli trajektoori mõjutama umbes 300m - edasi peale (kuuli kiirus hakkab langema). Seda siis tavapüssist. |
Soone liikumine?
Relvadel on vintrauad reeglina. Olenevalt kaliibrist muidugi.
Kuuli lendu nimetatakse derivatsiooniks muide.
_________________ Torgin vanarauda erinevate asjadega ja suviti sõidan jalgrattaga. |
|
| Kommentaarid: 202 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Absona
Lõuapoolik

liitunud: 17.09.2008
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
06.03.2010 14:19:02
|
|
|
Absona, ega sul tahanteada'ga sugulussidemeid pole? Samasugust seosetut juttu ajad.
Üks hetk räägid kätest ja nüüd juba sooned jutuks. Ja, et siis tehasest väljuvad relvad ilma vindita ja suvaline mats "laseb" need vindid sisse?
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Absona
Lõuapoolik

liitunud: 17.09.2008
|
06.03.2010 14:22:51
|
|
|
| Renka kirjutas: |
Absona, ega sul tahanteada'ga sugulussidemeid pole? Samasugust seosetut juttu ajad.
Üks hetk räägid kätest ja nüüd juba sooned jutuks. Ja, et siis tehasest väljuvad relvad ilma vindita ja suvaline mats "laseb" need vindid sisse?  |
Millest sa aru ei saanud Seletasin lahti, et sooned/vindid ei mõjuta kuuli trajektoori kui relv on sisse lastud. Sina aga väitsid, et mõjutab.
Ütle, kus ma olen öelnud, et tehasest väljuvad rauad vindita? Sileraudsed ongi muideks ilma vindita.
Kes asjast ei tea, neile ongi jutt arusaamatu ja seosetu. Näiteks mina ei saa aru tuumafüüsikute jutust.
_________________ Veebilehed, veebiprogrammeerimine, veebilahendused
Erinevad rakendused ja skriptid.
viimati muutis Absona 06.03.2010 14:24:27, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
06.03.2010 14:23:35
|
|
|
Absona, millal olen mina rääginud midagi soontest või vintidest? Palun loe uuesti mu postitusi.
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
karukas
HV veteran

liitunud: 31.07.2006
|
06.03.2010 14:25:14
|
|
|
| Renka kirjutas: |
Absona, ega sul tahanteada'ga sugulussidemeid pole? Samasugust seosetut juttu ajad.
Üks hetk räägid kätest ja nüüd juba sooned jutuks. Ja, et siis tehasest väljuvad relvad ilma vindita ja suvaline mats "laseb" need vindid sisse?  |
Tegelikult on ikkagi tõeterad sees. Paljuski on asjad ka nii nagu auväärt Absona seda kirjeldanud on. Vaidlustes selgub tõde. Paraku pole tõde kunagi üheülbaline. Muide, auväärne kodanik Tahanteada on tegelikult päris hea inimene. Uudishimu on edasiviiv jõud muide.
e/ paraku on elus seatud nii, et ei ole võimalik kõiki oma väiteid tõestada. Küll tahaks enda poolt esitatut tõestada tiirus, oman isegi instruktori pabereid, kahjuks aga olen piisavalt laisk, et tegutseda antud alal aktiivselt.
_________________ Torgin vanarauda erinevate asjadega ja suviti sõidan jalgrattaga.
viimati muutis karukas 06.03.2010 14:27:57, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 202 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Absona
Lõuapoolik

liitunud: 17.09.2008
|
06.03.2010 14:26:44
|
|
|
| Renka kirjutas: |
Absona, millal olen mina rääginud midagi soontest või vintidest? Palun loe uuesti mu postitusi. |
| tsitaat: |
| Minuteada on see diagonaalis paremale üles liikumine siiski kinni relva ehituses mitte selles, et millise käega lased. |
Relva ehituse all saab kaks asja olla. Kas püss pole tasakaalus (hakkab üles-alla hüplema laskmisel) või raua vint/soon on kas paremapoolne või vasakpoolne.
Mina pidasin silmas, et sa mõtlesid viimast varianti.
_________________ Veebilehed, veebiprogrammeerimine, veebilahendused
Erinevad rakendused ja skriptid.
viimati muutis Absona 06.03.2010 14:31:48, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
06.03.2010 14:30:23
|
|
|
See siis rolli ei mängi kustpoolt hülsid välja lendavad ja sellega koos ka üleliigsed gaasid?
Aga siiski tahaks mingit paremat allikat kui ise joonistatud pilt.
karukas, ei väida, et tõetera sees ei oleks - aga mind huvitab asja tagamaa natuke täpsemalt ja konkreetsemate viidetega.
_________________ There is no place like 127.0.0.1
viimati muutis Renka 06.03.2010 14:32:19, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
karukas
HV veteran

liitunud: 31.07.2006
|
06.03.2010 14:31:12
|
|
|
Püss on tegelikult ebakorrektne väljend. Relv ikka
Ja siinkohal ei saa mitte mainimata jätta - kogenud relvakasutaja käes ei juhtu sellist asja, et relv käes hüpleb.
e/ kirjavead
_________________ Torgin vanarauda erinevate asjadega ja suviti sõidan jalgrattaga. |
|
| Kommentaarid: 202 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
06.03.2010 15:57:58
|
|
|
| karukas kirjutas: |
Püss on tegelikult ebakorrektne väljend. Relv ikka |
Seda ainult "sõjaväes", EV relvaseaduse alusel on ka "püss" relv:
| tsitaat: |
§12. Tulirelvade liigitamine
(1) Tulirelvade liigid pikkuse ja relvaraua pikkuse järgi on:
1) püss - tulirelv, mille üldpikkus on üle 600 mm ja relvaraua (relvaraudade) pikkus üle 300 mm;
2) püstol - tulirelv, mille üldpikkus on kuni 600 mm (kaasa arvatud) ja relvaraua pikkus kuni 300 mm (kaasa arvatud) ning mille padrunid võivad padrunisalves paikneda ühes või mitmes reas;
3) revolver - trumliga tulirelv, mille üldpikkus on kuni 600 mm (kaasa arvatud) ja relvaraua pikkus kuni 300 mm (kaasa arvatud) ning mille trummel on nii padrunisalveks kui ka padrunipesaks. |
http://www.alutaguse.ee/relvaseadus.htm
_________________ M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat |
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
karukas
HV veteran

liitunud: 31.07.2006
|
06.03.2010 16:07:27
|
|
|
Tjah, vabandan, näed harjunud ikka asju õigete nimedega nimetama.
_________________ Torgin vanarauda erinevate asjadega ja suviti sõidan jalgrattaga. |
|
| Kommentaarid: 202 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mixxer
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.06.2004
|
06.03.2010 16:42:48
|
|
|
| Mart352 kirjutas: |
Muidu peab alati relvatoru sihtimisel üles alla käima. Tuleb läbi sihikute vaadata sihtmärki ja hingad sisse siis liiguvad sihikud üles ja kui välja hingad siis liiguvad alla. Päästikut pigistatakse siis kui kopsud tühjad st tuleks sättida nii et välja hingates sihikud täpselt sinna jääksid kuhu tahad, et kuul läheks.
|
Mõlemad sihikud küll ju ei liigu. Liigub tagumine. Seega sisse hingates tagumine tõuseb (sest kopsud täituvad õhuga ja õlg tõuseb pisut) ja sihtimisjoon liigub sihtmärgi suhtes alla poole. Välja hingates protsess vastu pidine.
Enne päästmist soovitatakse pool õhust välja hingata.
Üks põhjuseid miks relv tõuseb, peaks olema see, et õlatugi on vintrauast all pool. Seetõttu tekib efekt, kus tagasilöögijõud liigub õlga väikese nurga all.
|
|
| Kommentaarid: 126 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mart352
HV Guru

liitunud: 05.02.2003
|
06.03.2010 18:36:21
|
|
|
| mixxer kirjutas: |
| Mart352 kirjutas: |
Muidu peab alati relvatoru sihtimisel üles alla käima. Tuleb läbi sihikute vaadata sihtmärki ja hingad sisse siis liiguvad sihikud üles ja kui välja hingad siis liiguvad alla. Päästikut pigistatakse siis kui kopsud tühjad st tuleks sättida nii et välja hingates sihikud täpselt sinna jääksid kuhu tahad, et kuul läheks.
|
Mõlemad sihikud küll ju ei liigu. Liigub tagumine. Seega sisse hingates tagumine tõuseb (sest kopsud täituvad õhuga ja õlg tõuseb pisut) ja sihtimisjoon liigub sihtmärgi suhtes alla poole. Välja hingates protsess vastu pidine.
Enne päästmist soovitatakse pool õhust välja hingata.
Üks põhjuseid miks relv tõuseb, peaks olema see, et õlatugi on vintrauast all pool. Seetõttu tekib efekt, kus tagasilöögijõud liigub õlga väikese nurga all. |
vb seletasin valesti, viimati hoidsin ja lasin tulirelast juunis kordusõppustel.
Igatahes hingates peab relv vertikaalselt liiguma, mitte diagonaali vmi suunda. Mingi erinevus peaks olema kui oled lamades laskeasendis vs põlvelt või püsti. Viimaste puhul liigub terve ülekeha kui hingad ja terve relv liigub üles alla. Lamades aga peaks relva esimene osa üsna paigal olema eriti kui laesäär näiteks liivakoti peal vmt.
_________________ Imperfection is perfect |
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mixxer
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.06.2004
|
06.03.2010 19:39:02
|
|
|
Ka põlvelt on relva eesmine osa suht paigal ju.
Püsti on üldse teine teema. Olenevalt kuidas esimese käsi asetatud on, kas kasutatakse rihma tuge, toetatakse salvele või klassikaline hoie.
|
|
| Kommentaarid: 126 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Terror
HV veteran

liitunud: 08.11.2001
|
07.03.2010 20:41:34
|
|
|
| Kus see relva eesmine osa paigal saab olla. Võta pikk põrandahari kodus kätte ning ürita seda käes liikumatuna hoida. Väike liikumine kinnihoide kohas muutub suureks liikumiseks harja otsas.
|
|
| Kommentaarid: 100 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
91 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Kaivo-
HV Guru
liitunud: 22.08.2007
|
07.03.2010 20:48:21
|
|
|
| Põlvelt lastes on eesmine osa paigal, vähemalt mul oli.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Terror
HV veteran

liitunud: 08.11.2001
|
07.03.2010 21:21:55
|
|
|
Võtke asja sedapidi:
Relva hoiad keskelt ning tagant. Tagumine sihik jääb pmst relva keskele. Niiviisi relva hoides liigub esimene sihik maapinna suhtes alati vähemalt samapalju kui tagumine või kuidas.
|
|
| Kommentaarid: 100 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
91 |
|
| tagasi üles |
|
 |
webromps
HV kasutaja
liitunud: 13.06.2005
|
07.03.2010 21:38:11
|
|
|
| Terror kirjutas: |
Võtke asja sedapidi:
Relva hoiad keskelt ning tagant. Tagumine sihik jääb pmst relva keskele. Niiviisi relva hoides liigub esimene sihik maapinna suhtes alati vähemalt samapalju kui tagumine või kuidas. |
Ega ikka esimene sihik samapalju maa suhtes ei liigu küll, kui tagumine. Tõusunurk võib hea juhul sama olla.
Spoiler 
Igastahes, ise pole veel endale seda ideaalselt asendid paika saanud. Kohati relv liigub ikka vasakult paremale ja vastupidi. Tuleb siis pauk ära panna, kui juhtub keskel olema. Vastase võtab maha küll, kuid 100 m pealt esimsed ringid tulid mingi 10, 9, 9, 6, 8. Aga edasi hakkas juba öine magamatus tunda andma ja järgnesid ainult 5, 6, 7, 8'd. Samal ajal kõrval üks mees tegi 10'neseid ringe [/list]
viimati muutis webromps 07.03.2010 21:41:38, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
07.03.2010 21:38:28
|
|
|
Ja mis sellest siis on, et mingil hetkel liigub? Laskmise hetkel hoiad paigal. Galil AR´d jms pole vast mõeldud "täpsuslaskmiseks" ja seda eriti veel põlvelt.
Kui vaja, siis kasutad tugesid.
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mixxer
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.06.2004
|
07.03.2010 22:03:22
|
|
|
| Sai veits kehvasti sõnastatud. Mõte oli see, et hingamise tõttu eesmine käsi relval ei liigu. See võib muudel põhjustel liikuda.
|
|
| Kommentaarid: 126 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
karukas
HV veteran

liitunud: 31.07.2006
|
07.03.2010 22:18:17
|
|
|
| Terror kirjutas: |
Võtke asja sedapidi:
Relva hoiad keskelt ning tagant. Tagumine sihik jääb pmst relva keskele. Niiviisi relva hoides liigub esimene sihik maapinna suhtes alati vähemalt samapalju kui tagumine või kuidas. |
Relv liigub õlaga ühes, ehk siis hingamise taktis. Oleneb muidugi laskeasendist. Esimene sihik on olenevalt relvast ja temalt soovitavalt täpsuselt tulenevalt võimalikult ees. Tagumine on siis võimalikult tagumises osas, ehk siis mida pikem vahe kahe sihiku vahel, seda täpsem. Olenevalt relvast, hoitakse reeglina neid laesäärest, mis reeglina ei paikne relva keskosas. Tagant toetub relv õlale, just nimelt toetub. Ehk siis esimese toega fikseeritakse relv ja teine käsi on lihtsalt mõneti toeks koos õlaga kusjuures õlal on kandev roll. Teise käe näppudega hoitakse relvast ja nimetisõrme kasutatakse päästmiseks. ülejäänud käelaba on tegelikult päästmise stabiliseerimiseks. Samas, kõik oleneb relvast.
_________________ Torgin vanarauda erinevate asjadega ja suviti sõidan jalgrattaga. |
|
| Kommentaarid: 202 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tame
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2007
|
13.03.2010 21:04:55
|
|
|
167 päeva teenitud ja 167 päeva veel teenida.
_________________ Filmiarvuti |
|
| Kommentaarid: 43 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Kaivo-
HV Guru
liitunud: 22.08.2007
|
15.03.2010 13:03:32
|
|
|
Eestil on tohutu potentsiaaliga armee?
| tsitaat: |
Wikipedia annab teada, et iga 1000 elaniku kohta on Eestil välja panna 175 sõjaväelast. Selle numbriga platseerub Eesti maailmas teisele kohale Põhja-Korea ees ja Iraani järel
|
Ime ka miks venemaa meid nii palju kardab sõjaliselt
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Valvejoodik
HV veteran

liitunud: 27.12.2008
|
15.03.2010 17:00:15
|
|
|
Meil on ju lisaks ka veel traspordilennuki osakud, see ongi peamine oht
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arvi16
Kreisi kasutaja
liitunud: 02.03.2004
|
18.03.2010 19:01:53
|
|
|
| tsitaat: |
tsitaat:
Wikipedia annab teada, et iga 1000 elaniku kohta on Eestil välja panna 175 sõjaväelast. Selle numbriga platseerub Eesti maailmas teisele kohale Põhja-Korea ees ja Iraani järel
|
neist 175st , kümme saab töötava relva, järgmised kümme saab relva mis peale igat pauku kinni kiilub või on toru kõver või puudub paar juppi, ülejäänud 155-le ei leidu isegi rohelisi sõduri trussikuid
paberi peal teoorias on kõik vägev, reaalsus teine, eks iga ajateenija veendub ise selles
viimati muutis arvi16 18.03.2010 19:04:39, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
89 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
18.03.2010 19:02:29
|
|
|
| Kust see 175 üldse võetud on?
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taifunk
HV Guru

liitunud: 06.01.2005
|
18.03.2010 19:24:58
|
|
|
Riik Tegevteenistujaid Reservväelasi Poolsõjaväeliste organisatsioonide liikmed Kokku Kokku 1000 elaniku kohta
Eesti 6600 220000 8000 234600 175 |
http://www.ekspress.ee/news/paevauudised/eestiuudised/eestil-on-tohutu-potentsiaaliga-armee.d?id=29780629
| tsitaat: |
Wikipedias esitatud Eesti reservväelaste number (220 tuhat) on pärit Kaitseministeeriumi kodulehelt pärit dokumendist "Aruanne riigikaitsest osavõtu kohustuse ja kaitseväeteenistuskohustuse täitmise kohta riigis 2008. aastal"
Kaitseväe Peastaabi teavitusosakonna ülem Peeter Tali paneb selle numbri kahtluse alla: "Huvitav number tõesti. Aga see on pigem tehiline number kui palju on meeskodanikke, kes on katseväeteenistuskohuslase eas. Kindalsti ei ole neist kõigil isegi mingit kokkupuudet Eesti kaitseväega.
Eestis ei ole mitte kunagi olnud reservis 220 000 sõdurit. Enne 1940. aastat arvestati reserviga 10 protsenti elanikkonnast ehk umbes 100 000. Praegune reserv on kordades veel väiksem. Koige suurem reserv on Euroopa riikidest per elanik soomlastel 350 000." |
arvi16, kes ajateenistuses käinud saab aru, et õige hoolduse korral esinevad tõrked väga harva, et üksikud katkised relvad vahetatakse tervete vastu ja et relvi täiesti jagub neile kellele vaja. Alati võiks need olla moodsamad ja uhkemad aga reservväelastele täiesti kõlbulikud.
_________________ Remember this day, men, for it will be yours for all time. |
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arvi16
Kreisi kasutaja
liitunud: 02.03.2004
|
18.03.2010 22:21:06
|
|
|
| tsitaat: |
arvi16, kes ajateenistuses käinud saab aru, et õige hoolduse korral esinevad tõrked väga harva, et üksikud katkised relvad vahetatakse tervete vastu ja et relvi täiesti jagub neile kellele vaja.
|
minu AK-4 oli saades täiesti vigane, sai teha paar lasku ja tõrge,(hülss jääb kinni/vahele)
kahjuks õlise lapiga, rauda ei paranda.
Ja olin selle risuga ajateenistuse lõpuni,
nüüd juba kindlasti õnnistatud mitmeid järgmisi ajateenijaid selle õnnetusega
tatikuule sain küll palju lasta ja päris laskmistel pidin kellegi teise relva laenuks võtma
|
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
89 |
|
| tagasi üles |
|
 |
webromps
HV kasutaja
liitunud: 13.06.2005
|
18.03.2010 22:33:27
|
|
|
| Kas kõikides väeosades koolitatakse meedikuid välja, kes käivad kiirabis "praktikal"? Üks tuttav käis Tallinna Kiirabis ja märkasin täna, et lennuõnnetusel viibis ka üks ajateenija laigulises, kellele oli Tallinna Kiirabi vest selga antud.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arvi16
Kreisi kasutaja
liitunud: 02.03.2004
|
18.03.2010 22:38:28
|
|
|
| meedikuid koolitatab KV tervisekeskus, asub vahipataljoni viimasel korrusel, sinna saadetakse teistest väeosadest ajateenijaid kursusele
|
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
89 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DJope
HV veteran

liitunud: 15.06.2003
|
18.03.2010 22:38:58
|
|
|
meedikuid koolitatakse Vahipatis ja seal asub ka pealaatsaret kuhu toodakse kõige haigemad ajateenijad kokku
viimati muutis DJope 18.03.2010 22:40:45, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 152 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
141 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fukiku
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.11.2003
|
18.03.2010 22:40:55
|
|
|
Kõikide väeosade meedikud kogutakse väljaõppeks Tallinnasse Vahipataljoni juures tegutsevasse KV mingisse meditsiinikeskusesse kokku. Kiirabis praktikal käiakse ainult erialaväljaõppe ajal minu teada. Meedikud võivad nüüd täpsustada, kes seal praegu väljaõppel on, rühmaparameedikud peaksid olema juba tagasi üksuste juures ja hetkel ehk on kompaniiparameedikute kursus käimas?
edit: pft, kirjuta veel pikka ja põhjalikku juttu, siis jõutab ikka keegi ette
_________________ Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist. |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mart352
HV Guru

liitunud: 05.02.2003
|
18.03.2010 22:42:15
|
|
|
| webromps kirjutas: |
| Kas kõikides väeosades koolitatakse meedikuid välja, kes käivad kiirabis "praktikal"? Üks tuttav käis Tallinna Kiirabis ja märkasin täna, et lennuõnnetusel viibis ka üks ajateenija laigulises, kellele oli Tallinna Kiirabi vest selga antud. |
Rühma parameedikud käivad minu arust kõik ikka kuskil kiirabis praktikal ka. natuke jama kui sõjaajal rümaparameedik esimest korda verd näeb vms
Jao sanitarid "koolitatakse" väeosas kohapeal.
Minu jaos valiti üks vene rahvusest võitleja sanitariks ja ta tegi seda lõpueksamit vmi asi neil sanitaridel oli, mingi 3-4 korda aga tehtud ei saanud
_________________ Imperfection is perfect |
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ands
HV Guru
liitunud: 16.08.2003
|
18.03.2010 22:46:50
|
|
|
| arvi16 kirjutas: |
| minu AK-4 oli saades täiesti vigane, sai teha paar lasku ja tõrge,(hülss jääb kinni/vahele) |
See juhtus teravaga v paugukaga? Mul ka relv paukmoonaga ei töötand korralikult, aga hea oligi, oli vähem puhastamist. kui teravaga ei tööta, siis tuleb häält teha, mitte kannatada. Selleks ongi ju relvurid-asjad majas.
|
|
| Kommentaarid: 354 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
301 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arvi16
Kreisi kasutaja
liitunud: 02.03.2004
|
18.03.2010 23:10:39
|
|
|
| tsitaat: |
See juhtus teravaga v paugukaga? Mul ka relv paukmoonaga ei töötand korralikult, aga hea oligi, oli vähem puhastamist. kui teravaga ei tööta, siis tuleb häält teha, mitte kannatada. Selleks ongi ju relvurid-asjad majas.
|
paugukaid sai nats rohkem lasta enne kui hülss vahele kinni kiilus aga terav sai vast 1-2 lasku teha
arvatavasti oli asi lihtsalt niivõrd läbilastud-kulunud, visuaalselt polnud mingit viga näha.
Sai mõned korrad muret küll räägitud aga vut nagu kaitseväes tavaks on siis keegi väga liigutada ei viitsi, kui just elutähtis häda pole
lisaks meediku õppes ei näinud oma relva 4 kuud ja kevadtormil ka vist üle ühe salve paugukaid ei lasknud
aga päris sõjaolukorras sellist relva küll ei tahaks saada
|
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
89 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
19.03.2010 00:18:54
|
|
|
| AK-4 nii kompu "püss" ju, mulle küll meeldib 7.62x51mm moon. Kohe kindlam tunne kui nüüd nende 5.56 hernestega lasta, mis õlekõrrest läbi sõites juba oma trajektoori muudavad.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MaitK
HV veteran

liitunud: 14.06.2005
|
19.03.2010 09:36:13
|
|
|
| webromps kirjutas: |
| Kas kõikides väeosades koolitatakse meedikuid välja, kes käivad kiirabis "praktikal"? Üks tuttav käis Tallinna Kiirabis ja märkasin täna, et lennuõnnetusel viibis ka üks ajateenija laigulises, kellele oli Tallinna Kiirabi vest selga antud. |
Rühma parameedikud ja kompaniis olevad arsti abid saavad praktikat jah kiirabis ning kohati ka mõnes haiglas. Kõiks sõltub väeosast, kas väljaõpe võimaldab või ei võimalda pärast kursuse lõppu praktikat jätkata või mitte.
_________________ Võidab see, kellel on surres kõige rohkem asju!
Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha? |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
19.03.2010 09:43:59
|
|
|
Nüüd totter küsimus.
Need meedikud, kas nad saavad peale ajateenistust ka mingi tunnistuse ja jätkata tööd kiirabis näiteks? (nii jäi silma) Kui jah, on meediku kutse aluse saamiseks keskharidus või ka põhiharidusega jorss võib saada?
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dvd vader
HV Guru
liitunud: 26.09.2002
|
19.03.2010 10:50:47
|
|
|
| MarioA. kirjutas: |
Need meedikud, kas nad saavad peale ajateenistust ka mingi tunnistuse ja jätkata tööd kiirabis näiteks? (nii jäi silma) Kui jah, on meediku kutse aluse saamiseks keskharidus või ka põhiharidusega jorss võib saada? |
Tallinna kiirabi tunnistab kaitseväe parameediku tunnistusi ja on küll ajateenijaid-parameedikuid, kes on pärast kaitseväe parameediku kursuse läbimist läinud kiirabisse tööle.
parameediku kursusele võetakse praegu vist ainult nooremseersandi kursuse läbinuid, et aga nooremseersandiks saada ajateenijana, peab olema keskharidus.
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
7 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fukiku
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.11.2003
|
19.03.2010 13:07:00
|
|
|
Keskharidus on igal juhul nõutav, jah. Samas rühmaparameediku kursus on nooremallohvitseri kursuse erialaosa, enne triipusid peale ei saa, kui parameediku kursus läbi pole. Meil vähemalt NAKis oli sedasi, et alguses olid kõik 70 jorssi koos ja tegime mingit jalaväevärki kuus nädalat, siis sõidutati meedikud Tallinnasse, sidemehed Kuperjanovisse ja ülejäänud õppisid kohapeal erialasid. Triibud said kõik peale siis, kui erialakursused ka läbi, mis oli teine kuus nädalat. Parameediku kursus oli 10 nädalat vist, kui ma ei eksi.
_________________ Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist. |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
19.03.2010 13:28:04
|
|
|
| Aitäh info eest.q
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
fic
HV kasutaja

liitunud: 16.08.2004
|
20.03.2010 14:37:17
|
|
|
E-K olime metsas suurema jaotelgiga. 194cm mahtus ka ilusti riidesse panema ning 14 sõdurit mahtus ilusti telki ära. Puhastasime kolmapäeval peale laskelaagrit 5 tundi relvi. Gaasikamber ja gaasikolb said läikima.
Kas tõesti trasserid mustavad rohkem relva?
_________________ PhotograFICal |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lauri0112
HV veteran

liitunud: 03.10.2006
|
20.03.2010 14:42:55
|
|
|
| fic, Trasserid mustavad tõesti relva rohkem.
|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
karukas
HV veteran

liitunud: 31.07.2006
|
20.03.2010 16:08:57
|
|
|
Gaasikolvi ots on mõlemal puhul põlenud, vahet pole, kas lasta terava moona või alternatiiviga. Aga jah, paukmoon tahmab tõepoolest rohkem kui terav moon.
_________________ Torgin vanarauda erinevate asjadega ja suviti sõidan jalgrattaga. |
|
| Kommentaarid: 202 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
fic
HV kasutaja

liitunud: 16.08.2004
|
20.03.2010 16:32:17
|
|
|
Ses suhtes, et mis trasseritel siis mustab? Kas mitte ainult ots ei olnud erinev tavateravast?
Peale Dummydega laskmist oli relv küll must, kuid tuli kohe maha, kuid peale seda, kui 120st oli olnud 14 trasserit, siis andis ikka nühkida.
_________________ PhotograFICal |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|