Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  HV-lased vs. EV kaitseväe ajateenistus (Lisatud küsitlus) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 137, 138, 139 ... 244, 245, 246  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mida arvad sina EV kaitseväe ajateenistusest?
Kokkuvõttes oli kasulik/huvitav aeg
38%
 38%  [ 171 ]
Kokkuvõttes oli mõttetu ja kahetsen
13%
 13%  [ 62 ]
Pole läbinud ajateenistust
47%
 47%  [ 212 ]
hääli kokku : 445

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Absona
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 17.09.2008




sõnum 06.03.2010 13:58:30 vasta tsitaadiga

Hingamine on ka üks faktor aga mitte nii suur kui "käelisus" automaatvalangu puhul.

Tõin visuaalse näite:
Spoiler Spoiler Spoiler


1 ja 3 pildil tähendab roheline värv et on arvestatud, et löögijõud suunab toru, sinisel aga mitte.
2 pildil on poolautomaat, kus roheline tähendab paremkäelisust ning sinine vasakukäelisust

1 pildil on siis täisvalang (diagonaal on suhtelise nurga all)
2 pildil on poolautomaadi valang kus lastakse pauk ning sihitakse umbmäärselt (kiire laskmine) ja uuesti lastakse.
3. On üksiklask kus ühel pildil arvestatakse oma käelisust ning teisel mitte.

_________________
Veebilehed, veebiprogrammeerimine, veebilahendused
Erinevad rakendused ja skriptid.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2010 14:07:05 vasta tsitaadiga

Absona, enda joonistatud pildi asemel mingisugust usaldusväärset allikat ei taha välja tuua?

Minuteada on see diagonaalis paremale üles liikumine siiski kinni relva ehituses mitte selles, et millise käega lased.

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Absona
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 17.09.2008




sõnum 06.03.2010 14:13:43 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
Absona, enda joonistatud pildi asemel mingisugust usaldusväärset allikat ei taha välja tuua?

Minuteada on see diagonaalis paremale üles liikumine siiski kinni relva ehituses mitte selles, et millise käega lased.


Soone liikumine rauas pannakse paika sisselaskmisel (mispidi kuul keerleb). Toru soon/vint hakkab kuuli trajektoori mõjutama umbes 300m - edasi peale (kuuli kiirus hakkab langema). Seda siis tava karabiinist.

_________________
Veebilehed, veebiprogrammeerimine, veebilahendused
Erinevad rakendused ja skriptid.


viimati muutis Absona 06.03.2010 14:14:54, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
karukas
HV veteran
karukas

liitunud: 31.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2010 14:14:13 vasta tsitaadiga

Absona kirjutas:
Renka kirjutas:
Absona, enda joonistatud pildi asemel mingisugust usaldusväärset allikat ei taha välja tuua?

Minuteada on see diagonaalis paremale üles liikumine siiski kinni relva ehituses mitte selles, et millise käega lased.


Soone liikumine rauas pannakse paika sisselaskmisel. Toru soon hakkab kuuli trajektoori mõjutama umbes 300m - edasi peale (kuuli kiirus hakkab langema). Seda siis tavapüssist.


Soone liikumine?
Relvadel on vintrauad reeglina. Olenevalt kaliibrist muidugi.
Kuuli lendu nimetatakse derivatsiooniks muide.

_________________
Torgin vanarauda erinevate asjadega ja suviti sõidan jalgrattaga.
Kommentaarid: 202 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Absona
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 17.09.2008




sõnum 06.03.2010 14:17:12 vasta tsitaadiga

Soon või vint. Mõlemat terminit kasutatakse (soon on see mis jääb vindist allapoole ja vint on see, mis jääb soonest ülespoole). Tänu mõiste eest thumbs_up.gif
_________________
Veebilehed, veebiprogrammeerimine, veebilahendused
Erinevad rakendused ja skriptid.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2010 14:19:02 vasta tsitaadiga

Absona, ega sul tahanteada'ga sugulussidemeid pole? icon_neutral.gif Samasugust seosetut juttu ajad.

Üks hetk räägid kätest ja nüüd juba sooned jutuks. Ja, et siis tehasest väljuvad relvad ilma vindita ja suvaline mats "laseb" need vindid sisse? icon_eek.gif icon_lol.gif

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Absona
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 17.09.2008




sõnum 06.03.2010 14:22:51 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
Absona, ega sul tahanteada'ga sugulussidemeid pole? icon_neutral.gif Samasugust seosetut juttu ajad.

Üks hetk räägid kätest ja nüüd juba sooned jutuks. Ja, et siis tehasest väljuvad relvad ilma vindita ja suvaline mats "laseb" need vindid sisse? icon_eek.gif icon_lol.gif


Millest sa aru ei saanud icon_eek.gif Seletasin lahti, et sooned/vindid ei mõjuta kuuli trajektoori kui relv on sisse lastud. Sina aga väitsid, et mõjutab.

Ütle, kus ma olen öelnud, et tehasest väljuvad rauad vindita? Sileraudsed ongi muideks ilma vindita.

Kes asjast ei tea, neile ongi jutt arusaamatu ja seosetu. Näiteks mina ei saa aru tuumafüüsikute jutust.

_________________
Veebilehed, veebiprogrammeerimine, veebilahendused
Erinevad rakendused ja skriptid.


viimati muutis Absona 06.03.2010 14:24:27, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2010 14:23:35 vasta tsitaadiga

Absona, millal olen mina rääginud midagi soontest või vintidest? icon_neutral.gif Palun loe uuesti mu postitusi.
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
karukas
HV veteran
karukas

liitunud: 31.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2010 14:25:14 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
Absona, ega sul tahanteada'ga sugulussidemeid pole? icon_neutral.gif Samasugust seosetut juttu ajad.

Üks hetk räägid kätest ja nüüd juba sooned jutuks. Ja, et siis tehasest väljuvad relvad ilma vindita ja suvaline mats "laseb" need vindid sisse? icon_eek.gif icon_lol.gif


Tegelikult on ikkagi tõeterad sees. Paljuski on asjad ka nii nagu auväärt Absona seda kirjeldanud on. Vaidlustes selgub tõde. Paraku pole tõde kunagi üheülbaline. Muide, auväärne kodanik Tahanteada on tegelikult päris hea inimene. Uudishimu on edasiviiv jõud muide. icon_smile.gif
e/ paraku on elus seatud nii, et ei ole võimalik kõiki oma väiteid tõestada. Küll tahaks enda poolt esitatut tõestada tiirus, oman isegi instruktori pabereid, kahjuks aga olen piisavalt laisk, et tegutseda antud alal aktiivselt.

_________________
Torgin vanarauda erinevate asjadega ja suviti sõidan jalgrattaga.


viimati muutis karukas 06.03.2010 14:27:57, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 202 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Absona
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 17.09.2008




sõnum 06.03.2010 14:26:44 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
Absona, millal olen mina rääginud midagi soontest või vintidest? icon_neutral.gif Palun loe uuesti mu postitusi.


tsitaat:
Minuteada on see diagonaalis paremale üles liikumine siiski kinni relva ehituses mitte selles, et millise käega lased.


Relva ehituse all saab kaks asja olla. Kas püss pole tasakaalus (hakkab üles-alla hüplema laskmisel) või raua vint/soon on kas paremapoolne või vasakpoolne.
Mina pidasin silmas, et sa mõtlesid viimast varianti.

_________________
Veebilehed, veebiprogrammeerimine, veebilahendused
Erinevad rakendused ja skriptid.


viimati muutis Absona 06.03.2010 14:31:48, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2010 14:30:23 vasta tsitaadiga

See siis rolli ei mängi kustpoolt hülsid välja lendavad ja sellega koos ka üleliigsed gaasid?

Aga siiski tahaks mingit paremat allikat kui ise joonistatud pilt.

karukas, ei väida, et tõetera sees ei oleks - aga mind huvitab asja tagamaa natuke täpsemalt ja konkreetsemate viidetega.

_________________
There is no place like 127.0.0.1


viimati muutis Renka 06.03.2010 14:32:19, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
karukas
HV veteran
karukas

liitunud: 31.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2010 14:31:12 vasta tsitaadiga

Püss on tegelikult ebakorrektne väljend. Relv ikka icon_smile.gif
Ja siinkohal ei saa mitte mainimata jätta - kogenud relvakasutaja käes ei juhtu sellist asja, et relv käes hüpleb.
e/ kirjavead

_________________
Torgin vanarauda erinevate asjadega ja suviti sõidan jalgrattaga.
Kommentaarid: 202 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2010 15:57:58 vasta tsitaadiga

karukas kirjutas:
Püss on tegelikult ebakorrektne väljend. Relv ikka icon_smile.gif

Seda ainult "sõjaväes", EV relvaseaduse alusel on ka "püss" relv:

tsitaat:
§12. Tulirelvade liigitamine

(1) Tulirelvade liigid pikkuse ja relvaraua pikkuse järgi on:
1) püss - tulirelv, mille üldpikkus on üle 600 mm ja relvaraua (relvaraudade) pikkus üle 300 mm;
2) püstol - tulirelv, mille üldpikkus on kuni 600 mm (kaasa arvatud) ja relvaraua pikkus kuni 300 mm (kaasa arvatud) ning mille padrunid võivad padrunisalves paikneda ühes või mitmes reas;
3) revolver - trumliga tulirelv, mille üldpikkus on kuni 600 mm (kaasa arvatud) ja relvaraua pikkus kuni 300 mm (kaasa arvatud) ning mille trummel on nii padrunisalveks kui ka padrunipesaks.

http://www.alutaguse.ee/relvaseadus.htm

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
karukas
HV veteran
karukas

liitunud: 31.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2010 16:07:27 vasta tsitaadiga

Tjah, vabandan, näed harjunud ikka asju õigete nimedega nimetama.
_________________
Torgin vanarauda erinevate asjadega ja suviti sõidan jalgrattaga.
Kommentaarid: 202 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mixxer
Kreisi kasutaja
mixxer

liitunud: 10.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2010 16:42:48 vasta tsitaadiga

Mart352 kirjutas:
Muidu peab alati relvatoru sihtimisel üles alla käima. Tuleb läbi sihikute vaadata sihtmärki ja hingad sisse siis liiguvad sihikud üles ja kui välja hingad siis liiguvad alla. Päästikut pigistatakse siis kui kopsud tühjad st tuleks sättida nii et välja hingates sihikud täpselt sinna jääksid kuhu tahad, et kuul läheks.

Mõlemad sihikud küll ju ei liigu. Liigub tagumine. Seega sisse hingates tagumine tõuseb (sest kopsud täituvad õhuga ja õlg tõuseb pisut) ja sihtimisjoon liigub sihtmärgi suhtes alla poole. Välja hingates protsess vastu pidine.
Enne päästmist soovitatakse pool õhust välja hingata.

Üks põhjuseid miks relv tõuseb, peaks olema see, et õlatugi on vintrauast all pool. Seetõttu tekib efekt, kus tagasilöögijõud liigub õlga väikese nurga all.
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 06.03.2010 18:36:21 vasta tsitaadiga

mixxer kirjutas:
Mart352 kirjutas:
Muidu peab alati relvatoru sihtimisel üles alla käima. Tuleb läbi sihikute vaadata sihtmärki ja hingad sisse siis liiguvad sihikud üles ja kui välja hingad siis liiguvad alla. Päästikut pigistatakse siis kui kopsud tühjad st tuleks sättida nii et välja hingates sihikud täpselt sinna jääksid kuhu tahad, et kuul läheks.

Mõlemad sihikud küll ju ei liigu. Liigub tagumine. Seega sisse hingates tagumine tõuseb (sest kopsud täituvad õhuga ja õlg tõuseb pisut) ja sihtimisjoon liigub sihtmärgi suhtes alla poole. Välja hingates protsess vastu pidine.
Enne päästmist soovitatakse pool õhust välja hingata.

Üks põhjuseid miks relv tõuseb, peaks olema see, et õlatugi on vintrauast all pool. Seetõttu tekib efekt, kus tagasilöögijõud liigub õlga väikese nurga all.


vb seletasin valesti, viimati hoidsin ja lasin tulirelast juunis kordusõppustel. icon_redface.gif icon_smile.gif

Igatahes hingates peab relv vertikaalselt liiguma, mitte diagonaali vmi suunda. Mingi erinevus peaks olema kui oled lamades laskeasendis vs põlvelt või püsti. Viimaste puhul liigub terve ülekeha kui hingad ja terve relv liigub üles alla. Lamades aga peaks relva esimene osa üsna paigal olema eriti kui laesäär näiteks liivakoti peal vmt.

_________________
Imperfection is perfect
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mixxer
Kreisi kasutaja
mixxer

liitunud: 10.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2010 19:39:02 vasta tsitaadiga

Ka põlvelt on relva eesmine osa suht paigal ju.
Püsti on üldse teine teema. Olenevalt kuidas esimese käsi asetatud on, kas kasutatakse rihma tuge, toetatakse salvele või klassikaline hoie.
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Terror
HV veteran
Terror

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2010 20:41:34 vasta tsitaadiga

Kus see relva eesmine osa paigal saab olla. Võta pikk põrandahari kodus kätte ning ürita seda käes liikumatuna hoida. Väike liikumine kinnihoide kohas muutub suureks liikumiseks harja otsas.
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Kaivo-
HV Guru

liitunud: 22.08.2007




sõnum 07.03.2010 20:48:21 vasta tsitaadiga

Põlvelt lastes on eesmine osa paigal, vähemalt mul oli.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Terror
HV veteran
Terror

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2010 21:21:55 vasta tsitaadiga

Võtke asja sedapidi:
Relva hoiad keskelt ning tagant. Tagumine sihik jääb pmst relva keskele. Niiviisi relva hoides liigub esimene sihik maapinna suhtes alati vähemalt samapalju kui tagumine või kuidas.
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
webromps
HV kasutaja

liitunud: 13.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2010 21:38:11 vasta tsitaadiga

Terror kirjutas:
Võtke asja sedapidi:
Relva hoiad keskelt ning tagant. Tagumine sihik jääb pmst relva keskele. Niiviisi relva hoides liigub esimene sihik maapinna suhtes alati vähemalt samapalju kui tagumine või kuidas.

Ega ikka esimene sihik samapalju maa suhtes ei liigu küll, kui tagumine. Tõusunurk võib hea juhul sama olla.
Spoiler Spoiler Spoiler




Igastahes, ise pole veel endale seda ideaalselt asendid paika saanud. Kohati relv liigub ikka vasakult paremale ja vastupidi. Tuleb siis pauk ära panna, kui juhtub keskel olema. Vastase võtab maha küll, kuid 100 m pealt esimsed ringid tulid mingi 10, 9, 9, 6, 8. Aga edasi hakkas juba öine magamatus tunda andma ja järgnesid ainult 5, 6, 7, 8'd. Samal ajal kõrval üks mees tegi 10'neseid ringe icon_biggrin.gif[/list]


viimati muutis webromps 07.03.2010 21:41:38, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2010 21:38:28 vasta tsitaadiga

Ja mis sellest siis on, et mingil hetkel liigub? Laskmise hetkel hoiad paigal. Galil AR´d jms pole vast mõeldud "täpsuslaskmiseks" ja seda eriti veel põlvelt.
Kui vaja, siis kasutad tugesid.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mixxer
Kreisi kasutaja
mixxer

liitunud: 10.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2010 22:03:22 vasta tsitaadiga

Sai veits kehvasti sõnastatud. Mõte oli see, et hingamise tõttu eesmine käsi relval ei liigu. See võib muudel põhjustel liikuda.
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karukas
HV veteran
karukas

liitunud: 31.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2010 22:18:17 vasta tsitaadiga

Terror kirjutas:
Võtke asja sedapidi:
Relva hoiad keskelt ning tagant. Tagumine sihik jääb pmst relva keskele. Niiviisi relva hoides liigub esimene sihik maapinna suhtes alati vähemalt samapalju kui tagumine või kuidas.


Relv liigub õlaga ühes, ehk siis hingamise taktis. Oleneb muidugi laskeasendist. Esimene sihik on olenevalt relvast ja temalt soovitavalt täpsuselt tulenevalt võimalikult ees. Tagumine on siis võimalikult tagumises osas, ehk siis mida pikem vahe kahe sihiku vahel, seda täpsem. Olenevalt relvast, hoitakse reeglina neid laesäärest, mis reeglina ei paikne relva keskosas. Tagant toetub relv õlale, just nimelt toetub. Ehk siis esimese toega fikseeritakse relv ja teine käsi on lihtsalt mõneti toeks koos õlaga kusjuures õlal on kandev roll. Teise käe näppudega hoitakse relvast ja nimetisõrme kasutatakse päästmiseks. ülejäänud käelaba on tegelikult päästmise stabiliseerimiseks. Samas, kõik oleneb relvast.

_________________
Torgin vanarauda erinevate asjadega ja suviti sõidan jalgrattaga.
Kommentaarid: 202 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 13.03.2010 14:54:38 vasta tsitaadiga

veidi laskmise teooriapoolt, keda huvitab... - http://vahipataljon.ee/?menuID=305&ids=261|305
_________________
Elektri hind koos tasudega
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tame
HV kasutaja
tame

liitunud: 12.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2010 21:04:55 vasta tsitaadiga

167 päeva teenitud ja 167 päeva veel teenida. icon_rolleyes.gif
_________________
Filmiarvuti
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Kaivo-
HV Guru

liitunud: 22.08.2007




sõnum 15.03.2010 13:03:32 vasta tsitaadiga

Eestil on tohutu potentsiaaliga armee?
tsitaat:

Wikipedia annab teada, et iga 1000 elaniku kohta on Eestil välja panna 175 sõjaväelast. Selle numbriga platseerub Eesti maailmas teisele kohale Põhja-Korea ees ja Iraani järel

Ime ka miks venemaa meid nii palju kardab sõjaliselt icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 15.03.2010 17:00:15 vasta tsitaadiga

Meil on ju lisaks ka veel traspordilennuki osakud, see ongi peamine oht icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arvi16
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2010 19:01:53 vasta tsitaadiga

tsitaat:

tsitaat:

Wikipedia annab teada, et iga 1000 elaniku kohta on Eestil välja panna 175 sõjaväelast. Selle numbriga platseerub Eesti maailmas teisele kohale Põhja-Korea ees ja Iraani järel


neist 175st , kümme saab töötava relva, järgmised kümme saab relva mis peale igat pauku kinni kiilub või on toru kõver või puudub paar juppi, ülejäänud 155-le ei leidu isegi rohelisi sõduri trussikuid icon_lol.gif

paberi peal teoorias on kõik vägev, reaalsus teine, eks iga ajateenija veendub ise selles icon_wink.gif


viimati muutis arvi16 18.03.2010 19:04:39, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2010 19:02:29 vasta tsitaadiga

Kust see 175 üldse võetud on?
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taifunk
HV Guru
taifunk

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2010 19:24:58 vasta tsitaadiga


Riik     Tegevteenistujaid   Reservväelasi   Poolsõjaväeliste organisatsioonide liikmed   Kokku   Kokku 1000 elaniku kohta

Eesti     6600                220000          8000                                        234600   175

http://www.ekspress.ee/news/paevauudised/eestiuudised/eestil-on-tohutu-potentsiaaliga-armee.d?id=29780629

tsitaat:
Wikipedias esitatud Eesti reservväelaste number (220 tuhat) on pärit Kaitseministeeriumi kodulehelt pärit dokumendist "Aruanne riigikaitsest osavõtu kohustuse ja kaitseväeteenistuskohustuse täitmise kohta riigis 2008. aastal"

Kaitseväe Peastaabi teavitusosakonna ülem Peeter Tali paneb selle numbri kahtluse alla: "Huvitav number tõesti. Aga see on pigem tehiline number kui palju on meeskodanikke, kes on katseväeteenistuskohuslase eas. Kindalsti ei ole neist kõigil isegi mingit kokkupuudet Eesti kaitseväega.

Eestis ei ole mitte kunagi olnud reservis 220 000 sõdurit. Enne 1940. aastat arvestati reserviga 10 protsenti elanikkonnast ehk umbes 100 000. Praegune reserv on kordades veel väiksem. Koige suurem reserv on Euroopa riikidest per elanik soomlastel 350 000."




arvi16, kes ajateenistuses käinud saab aru, et õige hoolduse korral esinevad tõrked väga harva, et üksikud katkised relvad vahetatakse tervete vastu ja et relvi täiesti jagub neile kellele vaja. Alati võiks need olla moodsamad ja uhkemad aga reservväelastele täiesti kõlbulikud.

_________________
Remember this day, men, for it will be yours for all time.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arvi16
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2010 22:21:06 vasta tsitaadiga

tsitaat:

arvi16, kes ajateenistuses käinud saab aru, et õige hoolduse korral esinevad tõrked väga harva, et üksikud katkised relvad vahetatakse tervete vastu ja et relvi täiesti jagub neile kellele vaja.


minu AK-4 oli saades täiesti vigane, sai teha paar lasku ja tõrge,(hülss jääb kinni/vahele)
kahjuks õlise lapiga, rauda ei paranda.
Ja olin selle risuga ajateenistuse lõpuni,
nüüd juba kindlasti õnnistatud mitmeid järgmisi ajateenijaid selle õnnetusega icon_biggrin.gif

tatikuule sain küll palju lasta ja päris laskmistel pidin kellegi teise relva laenuks võtma
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
webromps
HV kasutaja

liitunud: 13.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2010 22:33:27 vasta tsitaadiga

Kas kõikides väeosades koolitatakse meedikuid välja, kes käivad kiirabis "praktikal"? Üks tuttav käis Tallinna Kiirabis ja märkasin täna, et lennuõnnetusel viibis ka üks ajateenija laigulises, kellele oli Tallinna Kiirabi vest selga antud.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arvi16
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2010 22:38:28 vasta tsitaadiga

meedikuid koolitatab KV tervisekeskus, asub vahipataljoni viimasel korrusel, sinna saadetakse teistest väeosadest ajateenijaid kursusele
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DJope
HV veteran
DJope

liitunud: 15.06.2003




sõnum 18.03.2010 22:38:58 vasta tsitaadiga

meedikuid koolitatakse Vahipatis ja seal asub ka pealaatsaret kuhu toodakse kõige haigemad ajateenijad kokku icon_biggrin.gif

viimati muutis DJope 18.03.2010 22:40:45, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 152 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 141
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fukiku
Kreisi kasutaja
Fukiku

liitunud: 06.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2010 22:40:55 vasta tsitaadiga

Kõikide väeosade meedikud kogutakse väljaõppeks Tallinnasse Vahipataljoni juures tegutsevasse KV mingisse meditsiinikeskusesse kokku. Kiirabis praktikal käiakse ainult erialaväljaõppe ajal minu teada. Meedikud võivad nüüd täpsustada, kes seal praegu väljaõppel on, rühmaparameedikud peaksid olema juba tagasi üksuste juures ja hetkel ehk on kompaniiparameedikute kursus käimas?

edit: pft, kirjuta veel pikka ja põhjalikku juttu, siis jõutab ikka keegi ette icon_razz.gif

_________________
Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 18.03.2010 22:42:15 vasta tsitaadiga

webromps kirjutas:
Kas kõikides väeosades koolitatakse meedikuid välja, kes käivad kiirabis "praktikal"? Üks tuttav käis Tallinna Kiirabis ja märkasin täna, et lennuõnnetusel viibis ka üks ajateenija laigulises, kellele oli Tallinna Kiirabi vest selga antud.


Rühma parameedikud käivad minu arust kõik ikka kuskil kiirabis praktikal ka. natuke jama kui sõjaajal rümaparameedik esimest korda verd näeb vms icon_rolleyes.gif

Jao sanitarid "koolitatakse" väeosas kohapeal.

Minu jaos valiti üks vene rahvusest võitleja sanitariks ja ta tegi seda lõpueksamit vmi asi neil sanitaridel oli, mingi 3-4 korda aga tehtud ei saanud icon_neutral.gif

_________________
Imperfection is perfect
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ands
HV Guru

liitunud: 16.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2010 22:46:50 vasta tsitaadiga

arvi16 kirjutas:
minu AK-4 oli saades täiesti vigane, sai teha paar lasku ja tõrge,(hülss jääb kinni/vahele)


See juhtus teravaga v paugukaga? Mul ka relv paukmoonaga ei töötand korralikult, aga hea oligi, oli vähem puhastamist. kui teravaga ei tööta, siis tuleb häält teha, mitte kannatada. Selleks ongi ju relvurid-asjad majas.
Kommentaarid: 354 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 301
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arvi16
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2010 23:10:39 vasta tsitaadiga

tsitaat:

See juhtus teravaga v paugukaga? Mul ka relv paukmoonaga ei töötand korralikult, aga hea oligi, oli vähem puhastamist. kui teravaga ei tööta, siis tuleb häält teha, mitte kannatada. Selleks ongi ju relvurid-asjad majas.


paugukaid sai nats rohkem lasta enne kui hülss vahele kinni kiilus aga terav sai vast 1-2 lasku teha icon_rolleyes.gif
arvatavasti oli asi lihtsalt niivõrd läbilastud-kulunud, visuaalselt polnud mingit viga näha.

Sai mõned korrad muret küll räägitud aga vut nagu kaitseväes tavaks on siis keegi väga liigutada ei viitsi, kui just elutähtis häda pole icon_lol.gif

lisaks meediku õppes ei näinud oma relva 4 kuud ja kevadtormil ka vist üle ühe salve paugukaid ei lasknud
aga päris sõjaolukorras sellist relva küll ei tahaks saada icon_lol.gif
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.03.2010 00:18:54 vasta tsitaadiga

AK-4 nii kompu "püss" ju, mulle küll meeldib 7.62x51mm moon. Kohe kindlam tunne kui nüüd nende 5.56 hernestega lasta, mis õlekõrrest läbi sõites juba oma trajektoori muudavad.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MaitK
HV veteran
MaitK

liitunud: 14.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.03.2010 09:36:13 vasta tsitaadiga

webromps kirjutas:
Kas kõikides väeosades koolitatakse meedikuid välja, kes käivad kiirabis "praktikal"? Üks tuttav käis Tallinna Kiirabis ja märkasin täna, et lennuõnnetusel viibis ka üks ajateenija laigulises, kellele oli Tallinna Kiirabi vest selga antud.


Rühma parameedikud ja kompaniis olevad arsti abid saavad praktikat jah kiirabis ning kohati ka mõnes haiglas. Kõiks sõltub väeosast, kas väljaõpe võimaldab või ei võimalda pärast kursuse lõppu praktikat jätkata või mitte.

_________________
Võidab see, kellel on surres kõige rohkem asju!
Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha?
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.03.2010 09:43:59 vasta tsitaadiga

Nüüd totter küsimus.
Need meedikud, kas nad saavad peale ajateenistust ka mingi tunnistuse ja jätkata tööd kiirabis näiteks? (nii jäi silma) Kui jah, on meediku kutse aluse saamiseks keskharidus või ka põhiharidusega jorss võib saada?
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.03.2010 10:50:47 vasta tsitaadiga

MarioA. kirjutas:

Need meedikud, kas nad saavad peale ajateenistust ka mingi tunnistuse ja jätkata tööd kiirabis näiteks? (nii jäi silma) Kui jah, on meediku kutse aluse saamiseks keskharidus või ka põhiharidusega jorss võib saada?

Tallinna kiirabi tunnistab kaitseväe parameediku tunnistusi ja on küll ajateenijaid-parameedikuid, kes on pärast kaitseväe parameediku kursuse läbimist läinud kiirabisse tööle.

parameediku kursusele võetakse praegu vist ainult nooremseersandi kursuse läbinuid, et aga nooremseersandiks saada ajateenijana, peab olema keskharidus.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fukiku
Kreisi kasutaja
Fukiku

liitunud: 06.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.03.2010 13:07:00 vasta tsitaadiga

Keskharidus on igal juhul nõutav, jah. Samas rühmaparameediku kursus on nooremallohvitseri kursuse erialaosa, enne triipusid peale ei saa, kui parameediku kursus läbi pole. Meil vähemalt NAKis oli sedasi, et alguses olid kõik 70 jorssi koos ja tegime mingit jalaväevärki kuus nädalat, siis sõidutati meedikud Tallinnasse, sidemehed Kuperjanovisse ja ülejäänud õppisid kohapeal erialasid. Triibud said kõik peale siis, kui erialakursused ka läbi, mis oli teine kuus nädalat. Parameediku kursus oli 10 nädalat vist, kui ma ei eksi.
_________________
Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.03.2010 13:28:04 vasta tsitaadiga

Aitäh info eest.q
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fic
HV kasutaja
fic

liitunud: 16.08.2004




sõnum 20.03.2010 14:37:17 vasta tsitaadiga

E-K olime metsas suurema jaotelgiga. 194cm mahtus ka ilusti riidesse panema ning 14 sõdurit mahtus ilusti telki ära. Puhastasime kolmapäeval peale laskelaagrit 5 tundi relvi. Gaasikamber ja gaasikolb said läikima.
Kas tõesti trasserid mustavad rohkem relva?

_________________
PhotograFICal
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri0112
HV veteran
Lauri0112

liitunud: 03.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2010 14:42:55 vasta tsitaadiga

fic, Trasserid mustavad tõesti relva rohkem.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2010 16:04:27 vasta tsitaadiga

Ja paugukad kõige enam icon_neutral.gif
_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
karukas
HV veteran
karukas

liitunud: 31.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2010 16:08:57 vasta tsitaadiga

Gaasikolvi ots on mõlemal puhul põlenud, vahet pole, kas lasta terava moona või alternatiiviga. Aga jah, paukmoon tahmab tõepoolest rohkem kui terav moon.
_________________
Torgin vanarauda erinevate asjadega ja suviti sõidan jalgrattaga.
Kommentaarid: 202 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fic
HV kasutaja
fic

liitunud: 16.08.2004




sõnum 20.03.2010 16:32:17 vasta tsitaadiga

Ses suhtes, et mis trasseritel siis mustab? Kas mitte ainult ots ei olnud erinev tavateravast?
Peale Dummydega laskmist oli relv küll must, kuid tuli kohe maha, kuid peale seda, kui 120st oli olnud 14 trasserit, siis andis ikka nühkida.

_________________
PhotograFICal
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  HV-lased vs. EV kaitseväe ajateenistus (Lisatud küsitlus) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 137, 138, 139 ... 244, 245, 246  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.