|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
xCeeder
HV vaatleja
liitunud: 09.02.2008
|
17.03.2010 14:08:42
Erinevad pulgad: MiNT, Kõu jne? |
|
|
Tere!
Kindlasti on seda varem küsitud ja arutatud nii üksjagu, aga mõtlesin selle teema, et teilt nii-öelda konkreetseid vastuseid ja/või punkte ühe plussi v miinuse kohta saada.
Nimelt sõbranna elab Selistes (Pärnust ~15-20 km Tõstamaa poole), kus tal internet puudub. Seega on tal huvi tekkinud ühe neist pulkade vastu. Kuna ei tema ega ka mina neist suurt midagi ei tea, siis küsikski siit.
"Kriteeriumid" oleks:
-talutav levi (ei oleks palju katkestusi)
-odav!
Aitäh!
|
|
| tagasi üles |
|
 |
HA
HV Guru

liitunud: 02.05.2005
|
17.03.2010 14:19:53
|
|
|
esiteks nende mobiilioperaatorite (ka Mint) asjad on enamjaolt piiratud andmeedastusmahuga...nt 1GB kuus
kallimatel pakettidel vist küll pole
|
|
| Kommentaarid: 143 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-kasutaja-
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.12.2007
|
17.03.2010 14:49:18
|
|
|
Kõu on maal kõige mõistlikum
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HA
HV Guru

liitunud: 02.05.2005
|
17.03.2010 14:53:12
|
|
|
aga enne peaks ikkagi proovima, kuidas miski sinna levib
KÕU'l peaks saama vajadusel eraldi antenni ka külge pista
|
|
| Kommentaarid: 143 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AKE
HV kasutaja
liitunud: 02.04.2009
|
17.03.2010 15:28:05
|
|
|
| HA kirjutas: |
esiteks nende mobiilioperaatorite (ka Mint) asjad on enamjaolt piiratud andmeedastusmahuga...nt 1GB kuus
kallimatel pakettidel vist küll pole |
MiNT Light on 1 GB mahu ja piiratud kiirusega 500 kbit/s.
MiNT Extra Strong andmeside edastamise kiirus on piiramata (3,5 G levialades kuni 14,4 Mbit/s) ning mahtu 7 GB (ja see 7 Giga on ikka enam kui küll).
Sama suurt andmemahtu (7 GB) saab kasutada ka piiratud kiirusel 500 kbit/ MiNT Strong paketiga, see on ka parim valik, kui 3,5G levi ei ole.
Allikas: ELISA MINT
Praegu ka 2 nädalat tasuta proovimist.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
HA
HV Guru

liitunud: 02.05.2005
|
17.03.2010 15:37:20
|
|
|
täiesti oleneb...mul isiklikult igapäevaseks kasutamiseks küll ei piisaks
youtube ja muud videod...mitme MB'sed pildid
suva veebilehed flashi pasaga võtavad üsna palju juba
niisama msni, meilide ja uudiste lugemiseks piisab muidugi...see oleneb inimesest
|
|
| Kommentaarid: 143 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
_marek
HV Guru

liitunud: 31.12.2002
|
17.03.2010 15:42:24
|
|
|
Nii EMT kui ka Elisa levialakaartide järgi on Seliste nibin-nabin 3,5G piiril või piirilt väljas. Praegu jah ideaalne võtta prooviks mõlema teenusepakkuja pulgad ja ära testida kas 3,5G üldse ulatub sinnani.
EDGE on ikka masendavalt aeglane, et igapäevaselt kasutada. Vahe harva ekstreemoludes sobib ta küll.
|
|
| Kommentaarid: 130 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
118 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AKE
HV kasutaja
liitunud: 02.04.2009
|
17.03.2010 15:42:33
|
|
|
| see tasuta prooviperiood ongi minu arvates üks hea moodus ka enda vajadustest ja netimahtudest paremat pilti saada. 2 nädalaga saab selgeks küll, kui suur 1 kuu piires see maht kokku tuleks. Kui ei sobi, viid pulga tagasi, keegi raha selle eest ei küsi õnneks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
HA
HV Guru

liitunud: 02.05.2005
|
17.03.2010 16:00:01
|
|
|
ongi nii?...midagi maksma ei pea, kui ei kõlba?
ei oska ise seda välja lugeda kuskilt
|
|
| Kommentaarid: 143 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AKE
HV kasutaja
liitunud: 02.04.2009
|
17.03.2010 16:01:24
|
|
|
| HA kirjutas: |
| ongi nii?...midagi maksma ei pea, kui ei kõlba? |
Täpselt nii.
loe lisa: http://www.elisa.ee/mint/ -> Proovi tasuta
14 päeva jooksul võid loobuda ilma igasuguse tasu- ja liitumiskohustuseta.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ccayser
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.12.2007
|
17.03.2010 16:23:24
|
|
|
| KÕU-l on neti kvaliteet suuresti sõltuv kasutajate arvust ja asukohast. Netti saaab see, kes kõige kõvemini karjub. Toon näite: Kasutaja 1 elab mastist 3km kaugusel, kasutaja 2 elab 5km kaugusel. Parema neti saab kasutaja 1, sest tema asub mastile lähemal ja karjub kõvemini. Nt kui kaks inimest elavad samal kaugusel, kuid üks kasutab nt antenni, siis parema neti saab see, kellel antenn on. MINT kohta ei oska kommenteerida.
|
|
| Kommentaarid: 143 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
127 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xCeeder
HV vaatleja
liitunud: 09.02.2008
|
17.03.2010 16:27:09
|
|
|
Kas teistel peab ka "seadmete" eest niimodi plekkima?
http://www.kou.ee/index.php?id=182
Selle tavalise pulgaga:
erinevad seadmed 1498-3998 krooni, järelmaksu võimalus
|
|
| tagasi üles |
|
 |
_marek
HV Guru

liitunud: 31.12.2002
|
17.03.2010 18:00:48
|
|
|
| AKE kirjutas: |
| HA kirjutas: |
| ongi nii?...midagi maksma ei pea, kui ei kõlba? |
Täpselt nii.
loe lisa: http://www.elisa.ee/mint/ -> Proovi tasuta
14 päeva jooksul võid loobuda ilma igasuguse tasu- ja liitumiskohustuseta. |
EMT-l on prooviperiood isegi pikem - kuni aprilli lõpuni absoluutselt tasuta. (pulk peab muidugi endal olemas olema, need liiguvad foorumis näiteks 300-500 eek ringis)
|
|
| Kommentaarid: 130 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
118 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HA
HV Guru

liitunud: 02.05.2005
|
17.03.2010 18:14:58
|
|
|
| _marek, telefoni võid ka kasutada ju?
|
|
| Kommentaarid: 143 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
_marek
HV Guru

liitunud: 31.12.2002
|
17.03.2010 20:06:11
|
|
|
| HA kirjutas: |
| _marek, telefoni võid ka kasutada ju? |
Jah, muidugi.
|
|
| Kommentaarid: 130 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
118 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xCeeder
HV vaatleja
liitunud: 09.02.2008
|
18.03.2010 11:49:40
|
|
|
Mismoodi telefoniga seda kautada saab? Bluetoothiga? Kas siis peab ka see pulk olemas olema?
Keegi võiks selgitada täpsemalt
|
|
| tagasi üles |
|
 |
attrs
HV Guru

liitunud: 04.03.2004
|
18.03.2010 11:57:09
|
|
|
Oleneb telefonist. Nokiat saab nii BT kui kaabliga ühendada netti. Uuemaid saab kasutada ka wifi AP-na.
Üldiselt koduühendusena eelistaks siiski KÕU-d. Seadmeid liigub ka second handis ja puudub igasugune mahupiirang.
|
|
| Kommentaarid: 418 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
368 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lewis
HV kasutaja

liitunud: 09.01.2005
|
18.03.2010 12:00:49
|
|
|
| On need pulgad ainult Eesti sisesed või kannatab ka välismaal kasutada?
|
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
attrs
HV Guru

liitunud: 04.03.2004
|
18.03.2010 12:07:52
|
|
|
| Isegi kui kannatab välismaal kasutada maksad iga MB eest (ja palju).
|
|
| Kommentaarid: 418 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
368 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HA
HV Guru

liitunud: 02.05.2005
|
18.03.2010 12:13:07
|
|
|
siis ei ole pulka vaja ju...telefoni sisse pistad kaarti, kasutad seal netti või usb/bt kaudu peaks enamus telefone saama kasutada modemina
aga kas helistada ka saab sellise sim-kaardiga, ei tea
edit: unustasin postitamise nuppu vajutada ja 77 korda jõuti ette
|
|
| Kommentaarid: 143 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
_marek
HV Guru

liitunud: 31.12.2002
|
18.03.2010 13:53:49
|
|
|
| EMTi selle Äri/Koduinternet SIMiga helistada ei saa. Tele2-lt on mul võetud kõige odavam Hinnaliider10 pakett, seda SIMi kasutan vajadusel 15 eek päevapiletiga ja sellega loomulikult saab helistada ka.
|
|
| Kommentaarid: 130 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
118 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HA
HV Guru

liitunud: 02.05.2005
|
18.03.2010 17:08:48
|
|
|
võtsin ka selle MINT'i nüüd...ei lastud midagi proovida, aeti kohe 2aastane tähtajaline leping välja
eelnevalt Tartu Kaubamajas küsisin, öeldi et modemid on otsas seal ja ilma modemita ei saagi
seega, isegi kui oleks saanud selle 14päeva teenust tasuta proovida, 2aastane leping seadmele ikka oleks jäänud...ära lõpetada tahad, siis pead kilo raha välja ajama
vähemalt niimoodi mina sain aru
|
|
| Kommentaarid: 143 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
18.03.2010 17:23:53
|
|
|
| Siis sa said valesti aru, kui sulle asi ei meeldi, saad pulga tasuta tagasi anda.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HA
HV Guru

liitunud: 02.05.2005
|
19.03.2010 00:30:18
|
|
|
| edit: vabandan, ei tea miks enne ei näinud...on jah kaasas "Garantiikiri" et 14 päeva jooksul võib seadme tagasi viia ja lepingu lõpetada
|
|
| Kommentaarid: 143 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TaaviS
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.07.2006
|
19.03.2010 00:44:12
|
|
|
Kui mobiilset andmesidet rohkem kasutada siis polegi vast mõtet lepingut võtta. Tele2 puhul on kõige mõistlikum võtta Smart kõnekaart millel maksab päev 15.-(kuigi samas nende nn. interneti kaardil on päeva hinnaks 25.- kuigi tegemist on täpselt sama asjaga) ning pileti tellib ta automaatselt, seega jääb ära risk saada ulmeline arve(Parem karta kui kahetseda, sain ise seda korra tunda, rohkem ei soovi).
Muidugi kui 3.5G sinna ei levi siis see pulk on suhteliselt kasutu igapäevaseks kasutamiseks, sest nii EDGE kui ka 3G on tegelikult ikka kuradi aeglased..
Kui võimalik on siis esimese hooga tasub vast kelleltki laenata KÕU seadet ning vaadata mis kiirused seal kätte saab(maakohas on tihti just kõu parim valik).
Aga nagu eelkõnelejad ütlesid on parim viis kõik ära proovida, sest asukoht on ikkagi väga määrav ning ilma testimata on võimatu öelda mis on parim, mis mitte.
|
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
75 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HA
HV Guru

liitunud: 02.05.2005
|
19.03.2010 00:44:39
|
|
|
| TaaviS, 15kr päev...mingeid mahu- või kiirusepiiranguid pole?
|
|
| Kommentaarid: 143 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TaaviS
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.07.2006
|
19.03.2010 00:48:27
|
|
|
| HA kirjutas: |
| TaaviS, 15kr päev...mingeid mahu- või kiirusepiiranguid pole? |
Pole ühtegi piirangut Smardil.
Olen seda kasutanud juba võrdlemisi pikalt kuna elan isegi sellises kohas kuhu kaablit ei tule ning see on parim lahendus mulle.
Seega kuu tuleb kuskil 450.- mis on umbes samas hinnaklassis kõige kangemate andmeside pakettidega kuid piiranguid pole.
|
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
75 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HA
HV Guru

liitunud: 02.05.2005
|
19.03.2010 01:14:50
|
|
|
njah...miski USB modem oleks vaja sebida kuskilt siis
selle minti viin tagasi 2 nädala pärast siis
|
|
| Kommentaarid: 143 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sleeper1
HV vaatleja
liitunud: 23.05.2005
|
11.04.2010 23:14:31
|
|
|
| HA kirjutas: |
võtsin ka selle MINT'i nüüd...ei lastud midagi proovida, aeti kohe 2aastane tähtajaline leping välja
eelnevalt Tartu Kaubamajas küsisin, öeldi et modemid on otsas seal ja ilma modemita ei saagi
seega, isegi kui oleks saanud selle 14päeva teenust tasuta proovida, 2aastane leping seadmele ikka oleks jäänud...ära lõpetada tahad, siis pead kilo raha välja ajama
vähemalt niimoodi mina sain aru |
proovisin ka Mint-i nädala, nüüd tuli arve, kus soovitakse lisaks liitumisele ja andmemahu summadele saada veel ka käitlustasu 1000.-
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AKE
HV kasutaja
liitunud: 02.04.2009
|
12.04.2010 11:49:40
|
|
|
| sleeper1 kirjutas: |
| proovisin ka Mint-i nädala, nüüd tuli arve, kus soovitakse lisaks liitumisele ja andmemahu summadele saada veel ka käitlustasu 1000.- |
See ei vasta tõele, sest 7 päeva jooksul võid loobuda lepingust ILMA IGASUGUSE TASU- ja LIITUMISKOHUSTUSETA.
See on ka pakkumises kirjas ja juhul, kui sa tagastasid asjad 7 päeva jooksul, ei saa sinult keegi ka mingit 1000-kroonist käitlustasu küsida
http://www.elisa.ee/mint/
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Flacko
Joonistusmaniakk!

liitunud: 02.03.2006
|
12.04.2010 12:03:56
|
|
|
Uhh ärge hirmutage mind niivisi, ma võtan ka testiks seda pulka testida 7 päeva, tglt lollisti tegin et vastu võtsin pakkumise . Ma kunagi ei suuda ei ütelda kui keegi midagi pakub, mingi kiiks et pahandan inimesi kui ütlen ei ja siis nad lähevad kurvaks. Peaks selle junniga maal ära käima ja uurima.
_________________ Flacko, the nutty weasel who loves blue cheese, Blyth's Reed Warblers, Thrush Nightingales and Devin Townsend! |
|
| Kommentaarid: 199 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
166 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AKE
HV kasutaja
liitunud: 02.04.2009
|
12.04.2010 13:35:10
|
|
|
| AKE kirjutas: |
| sleeper1 kirjutas: |
| proovisin ka Mint-i nädala, nüüd tuli arve, kus soovitakse lisaks liitumisele ja andmemahu summadele saada veel ka käitlustasu 1000.- |
See ei vasta tõele, sest 7 päeva jooksul võid loobuda lepingust ILMA IGASUGUSE TASU- ja LIITUMISKOHUSTUSETA.
See on ka pakkumises kirjas ja juhul, kui sa tagastasid asjad 7 päeva jooksul, ei saa sinult keegi ka mingit 1000-kroonist käitlustasu küsida
http://www.elisa.ee/mint/ |
Ma kontrollisin oma väited üle ja uurisin Elisast veelkord järgi. Mingit 1000-kroonist käitlustasu ei ole olemas, eeldusel et lepingust loobumine on toimunud tähtaegselt ja tagastatud seade on samas korras, nagu antud. Seega nii seadme rendi kaheaastane kohustus kui 1000-kroonine trahv vms ei vasta tõele ja kui kellelgi selline case tõesti ette tuleb, siis pöörduge Elisa esindusse ja saate oma asjad korda.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kurask
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.11.2003
|
27.04.2010 23:34:22
|
|
|
| AKE kirjutas: |
| AKE kirjutas: |
| sleeper1 kirjutas: |
| proovisin ka Mint-i nädala, nüüd tuli arve, kus soovitakse lisaks liitumisele ja andmemahu summadele saada veel ka käitlustasu 1000.- |
See ei vasta tõele, sest 7 päeva jooksul võid loobuda lepingust ILMA IGASUGUSE TASU- ja LIITUMISKOHUSTUSETA.
See on ka pakkumises kirjas ja juhul, kui sa tagastasid asjad 7 päeva jooksul, ei saa sinult keegi ka mingit 1000-kroonist käitlustasu küsida
http://www.elisa.ee/mint/ |
Ma kontrollisin oma väited üle ja uurisin Elisast veelkord järgi. Mingit 1000-kroonist käitlustasu ei ole olemas, eeldusel et lepingust loobumine on toimunud tähtaegselt ja tagastatud seade on samas korras, nagu antud. Seega nii seadme rendi kaheaastane kohustus kui 1000-kroonine trahv vms ei vasta tõele ja kui kellelgi selline case tõesti ette tuleb, siis pöörduge Elisa esindusse ja saate oma asjad korda. |
ma ka kinnitan seda juttu,
Tuhat krooni lisandub siis kui sa pärast tahad olla mindiga edasi aga vahetad paketti, paketivahetuse hind on tuhat eeki.
Ning kui lähed selle 7 päeva jooksul üle 7 GB siis maksad ka ilmselgelt.
Mina näiteks arvutasin, et minule sobivad päevapiletid kõige rohkem, 12 tunni jooksul piiramatult maksimumkiirusel ehk siis minul Tartu kesklinnas ~5 mbit/s tuleb 12 tunniga umbes 27 Gigabaiti ära^^, teoreetiliselt muidugi.
|
|
| Kommentaarid: 69 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HA
HV Guru

liitunud: 02.05.2005
|
28.04.2010 02:57:16
|
|
|
2 nädalat pidi saama tasuta proovida ju...aga see kehtib vist ainult seadmele
viisin tagasi 13'ndal päeval, kilo maksma ei pidanud, mitte midagi ei pidanud maksma...aga miski nädala pärast tuli meili peale arve, 45kr
paketivahetuse hind on ainult siis, kui väiksemaks vahetad...sessuhtes tasub alguses odavam (isegi võibolla kõige odavam) võtta ja vaadata kui palju kulub
mina näiteks oleks 1GB/kuus hakkama saanud...meili lugemiseks ja netist info/ajalehe lugemiseks piisab...mängida, videosid vaadata jms. saab kodus kiire/piiranguta neti otsas teha (eeldusel, et on see võimalus)
praegu mõtlen seda, et EMT pakub kliendile 290kr eest modemit...aga see töötab ilmselt ainult EMT võrgus?
|
|
| Kommentaarid: 143 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kysija
HV vaatleja

liitunud: 30.09.2003
|
28.04.2010 09:44:25
|
|
|
Ma kasutan EMT 3,5G netipulka, millel on 9 GB mahupiirang kuus. Pole viga, töötab täitsa hästi. Kiirust on piisavalt. Levi on siiani väga hea olnud. Paar korda on maha kukkunud, aga EMT sai asja kohe korda. Mahtu pole ühelgi korral täis saanud, ma muidugi mingit porri ei sikuta ka. Kuumakse on nats üle pingutatud - 399 kr. Kokkuvõttes olen küll rahul. Mine kuhu tahad, võta pulk kaasa ja veeb on lahti.
_________________ "ma ütlen ühe lause veel ka ära ansip sinu sellest avaldusest et kõik on kadunud ja kaotatud praegu tänase peaministrina samuti selle jutuajamise sellise avalduse tõttu" A.R. |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
28.04.2010 23:42:43
|
|
|
TELE2-el ei ole enam mahupiirangut!
Kui 3G ei levi siis 99kr kuu 256kbit/s ja tuld.
Smardiga proovi ennem järgi, kas on üldse mõtet 3g pakette vaadata jne.
Modemi peaks saama kasutatud ~300kr eest
Mida kõrgemale suudad modemi paigutada seda parem levi.
Mul 45m usb kaabli pikendusega masti otsas ja EDGE tulemus smardiga selline -
Spoiler 
Toas ~56kbit kanti.
Elisa on toas 0, masti otsas ~150kbit/s
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HA
HV Guru

liitunud: 02.05.2005
|
29.04.2010 11:51:17
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
TELE2-el ei ole enam mahupiirangut!
Kui 3G ei levi siis 99kr kuu 256kbit/s ja tuld.
Smardiga proovi ennem järgi, kas on üldse mõtet 3g pakette vaadata jne.
Modemi peaks saama kasutatud ~300kr eest
Mida kõrgemale suudad modemi paigutada seda parem levi.
Mul 45m usb kaabli pikendusega masti otsas ja EDGE tulemus smardiga selline -
Spoiler 
Toas ~56kbit kanti.
Elisa on toas 0, masti otsas ~150kbit/s |
wtf...miski keerupaari extenderiga?
|
|
| Kommentaarid: 143 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
29.04.2010 13:55:31
|
|
|
Jah.
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HA
HV Guru

liitunud: 02.05.2005
|
29.04.2010 19:32:12
|
|
|
| ma mõtlesin, et see tahab teises otsas ka toidet saada
|
|
| Kommentaarid: 143 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
29.04.2010 21:34:32
|
|
|
Teises otsas ei ole vaja toidet jah. Arvutipoolses otsas tõstetakse pinget 12V-ni. Modemipoolses jälle 5V tagasi. Kasutatkse ära kõik keerupaari paarid.
Peab jägima, et Crossover kaablit ei pane - laseb seadme läbi. Pole veel sellist usb seadet leidnud, mis sellega ei töötaks. HV-st ostetud 250kr
Võtsin sell Tele2 99kr/kuu paketi ära. Testisin kiirus on ikka HSDPA 7mbit/s.
Einoh mulle sobib: 99kr kuu, max kiirus ja piiramatu andmemaht. Kaebama pole mõtet ka minna, et miks kiirus on 10x suurem kui lubatud
Kõik teised paketid kaotavad ju absoluutselt oma mõtte.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mortiir
HV vaatleja
liitunud: 10.09.2008
|
01.05.2010 12:24:57
|
|
|
Huvi pärast proovisin ka Tele2 99 kr paketti. Tõsi, esimesed 5-6 h oli kiirus piiranguteta 4-5 Mbit/s maja sees, peale seda läks 256/256 kbit/s. Niisiis täna poodi tagastama .
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
04.05.2010 22:30:33
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
Teises otsas ei ole vaja toidet jah. Arvutipoolses otsas tõstetakse pinget 12V-ni. Modemipoolses jälle 5V
Võtsin sell Tele2 99kr/kuu paketi ära. Testisin kiirus on ikka HSDPA 7mbit/s.
Einoh mulle sobib: 99kr kuu, max kiirus ja piiramatu andmemaht. Kaebama pole mõtet ka minna, et miks kiirus on 10x suurem kui lubatud
Kõik teised paketid kaotavad ju absoluutselt oma mõtte.  |
kiirus lepitakse kokku jah 7mb peale, ehk niipalju kui pulk võimaldab, kuid tegelik kiirus on ikka 256/256 nagu seda ka statistika näitab, ehk 30 reaalset kilo sekundis. ja kui vahest jukerdama hakkab langeb gprsi peale 60-70 kilobitti , mis on tõsiselt aeglane. aga kui 3g leviala on tagatud on tast 99 + renditasu netis surfiks ja ehk ma mõne filmi laadimiseks juba peaaegu küll. kuigi 400 või 500 kilobitti ajaks juba asja rahulikult ära
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DeTHiCa.
HV Guru

liitunud: 13.01.2006
|
05.05.2010 19:41:14
|
|
|
võtsin selle 99.- tele2 pakkumise ja siiamaani ainult pettumused. 3G levi nagu näitab 48-68% aga läbi ei tule mitte tilkagi. linnast väljas muidugi, 5km kaugusel on mast ja teisele poole on kah 5km kaugusel mast ja mitte midagi läbi ei tule. statistikat jälgides vahest ta suudab oma lubatud 250kbit kiiruse saavutada aga see kestab mingi pool sekundit, mitte rohkem. isegi teisel korrusel katuse all proovides ei tulnud stabiilsemat kiirust.
kui seda leviala kaarti vaadata ( http://www.tele2.ee/files/regio_eesti_A4_t2style_est.pdf ) siis olen ilusti 3G levialas ja GPRS auku lähedal pole, ilm on kah ilus praegu. pidin käsitsi GPRS peale seadistama vastuvõtja, kuna see on hetkel kõige stabiilsem režiim - 3G ja Turbo 3G kumbki ei suuda ühendust üleval hoida, veebilehtede laadimisest rääkimata. GPRS on paraku aga sigaaeglane - isegi dial-up tundus omalajal kiirem .
kohe käega ei tahaks lüüa kuna nöörisid mult 125.- liitumistasu tele2'es. kui raipe 3G ilusti tööle saaks siis oleks maal hea kasutada, 256kbit täitsa piisav siin.
muide, tegu on Huawei E1752 USB pulgaga, panin ta allameetrise USB pikenduse otsa ja akna külge rippuma, niisama läpaka küljes olles ei suuda ta GPRS levigi püüda. maja pommiaugus ei asu, künka peal ilusti.
kuidas seda levi parandada saaks? seda modemit ju õue ei saaks riputada, pole tegu just ilmastikukindla jubinaga
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
140 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HA
HV Guru

liitunud: 02.05.2005
|
05.05.2010 19:47:28
|
|
|
| DeTHiCa., antennipesa pole?
|
|
| Kommentaarid: 143 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
05.05.2010 20:01:22
|
|
|
Huaweidel on traditsiooniliselt väliantennipesa täiesti olemas. Ja toodetakse ka antenne, millel on ka kohe vastav pistik küljes olemas.
Endal on Huawei E156G - kah Tele2-st ja sellel on "luugi" all see pesa täiesti olemas.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DeTHiCa.
HV Guru

liitunud: 13.01.2006
|
05.05.2010 21:10:11
|
|
|
E1752 on selline. väljaspool auke ei ole, ainult usb ots.
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
140 |
|
| tagasi üles |
|
 |
_marek
HV Guru

liitunud: 31.12.2002
|
05.05.2010 21:15:13
|
|
|
| Kas see 99eek pakett siis peaks ka 3G-d sisaldama? Mina sain aru, et 99eek eest saad ainult EDGE/GPRS ühenduse...
|
|
| Kommentaarid: 130 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
118 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
05.05.2010 21:21:33
|
|
|
see töötabki 3g võrgus
kuidas sa muidu selle 256 kilobitti kätte saaksid, lihtsalt kui levi vilets läheb gprs´i peale ja siis on küll nöök, kuna iga veebileht on ju nii täis aetud et kole
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
_marek
HV Guru

liitunud: 31.12.2002
|
06.05.2010 13:08:23
|
|
|
| Ok, my bad - EDGE võimaldab kuni 236,8kbit, arvasin, et see 256kbit pakett ongi EDGEpõhine, aga järelikult on 3G ka...
|
|
| Kommentaarid: 130 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
118 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
06.05.2010 16:45:10
|
|
|
DeTHiCa. ennem Smardiga ei viitsind proovida?
| DeTHiCa. kirjutas: |
kuidas seda levi parandada saaks? seda modemit ju õue ei saaks riputada, pole tegu just ilmastikukindla jubinaga  |
Antenn ei pidavat eriti aitama, vaja lihtsalt modem mastiotsa panna, eriti hea pidi olema veel kui lisaks parabooli fookusesse panna.
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|