Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 199, 200, 201 ... 273, 274, 275  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 06.03.2010 00:08:31 vasta tsitaadiga

Selleks ajaks, kui asi faktiks formuleerub on juba sutsu hilja
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2010 00:57:34 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:

Juhiks tähelepanu, et tegu on siiski teooriaga. Hüpoteesiga. mitte faktilise teadmisega põhjus-tagajärg ahelast. icon_exclaim.gif


Ma ei näe nagu eriti siin pointi selle üle vaielda, kui teadusmaailm on selle eest aastakümneid hoiatanud. Fakt on see, et see gaas on seal ookeani all hiigelsuurtes "seentes" ja kui see välja peaks saama, on vso. Jaapanlaste fantaasia selle gaasi kätte saamisest süvaveehiidrobotitega on seda jaburam, sest tegu on ülimalt ebastabiilsete moodustistega.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2010 09:32:34 vasta tsitaadiga

Scart, globaalsete protsesside mõistes on paar aastatuhandet lühike periood.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2010 09:36:33 vasta tsitaadiga

küll scardil on ikka raske elu, kui üks maailmalõpp ära jääb, tuleb kohe järgmine asemele icon_lol.gif
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2010 11:25:02 vasta tsitaadiga

Jah, kusagil on mingi kauge ja kuri monstrum "teadusmaailm", kelle iga hüpotees, teooria, vaimuvälgatus on aastakümnete pikkune hoiatus. Sest wikipeedia kirjutas nii icon_idea.gif

Ega ei pole pointi vaielda jah. Wikipeedia oli, on ja jääb jumala asemikuks maapeal.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2010 11:54:57 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
Jah, kusagil on mingi kauge ja kuri monstrum "teadusmaailm", kelle iga hüpotees, teooria, vaimuvälgatus on aastakümnete pikkune hoiatus. Sest wikipeedia kirjutas nii icon_idea.gif

Ega ei pole pointi vaielda jah. Wikipeedia oli, on ja jääb jumala asemikuks maapeal.


Ma soovitaks sul ikka päris tõsiselt oma tooni maha keerata. See, et sina ei ole viitsinud lugeda ja vaadata teadusmaailma poolt produtseeritud infot, ei ole minu probleem.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2010 12:22:40 vasta tsitaadiga

samuti pole meie probleem, et sa koguaeg teed sääsest elevandi ja ootad juba aastaid maailma lõppu...
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 06.03.2010 12:26:26 vasta tsitaadiga

Zanzhu kirjutas:
mikk36 kirjutas:
Mmm.. toodab see rohkem metaani kui lehmad?


Lehmad töötlevad aineringes juba olemasolevaid aineid ümber metaaniks ehk sisuliselt ei tõsta metaani lähtekomponentide konsentratsiooni keskkonnas.

Vastupidiselt inimtsivilisatsiooniga, mis paiskab aineringesse juba aineringest väljas olnud metaani (fossiilkütused) tagasi aineringesse ehk tõstab metaani hulka käesolevas süsteemis.


Ma ei tea, kas sa trollisid või mitte. Aga bitesin.
Metaani (kasvuhoonegaas) toodavad mõlemad (ja lehmad ning muud sarnased teevad tänu oma hiiglaslikule arvukusele vägagi suures koguses), on sel erilist vahet?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zanzhu
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.09.2009




sõnum 06.03.2010 14:06:28 vasta tsitaadiga

mikk36, lehmad ei tooda uusi elemente juurde suletud aineringesse. Fossiilide ahju ajamine toob väljastpoolt juurde uut süsinikku+vesinikku. Vahe on väga suur, kui lehmapeer lõhutakse suletud aineringluses laiali või isegi ladestub välja ning parimal juhul süsteemi metaanisisaldus langeb, siis fossiile ahju ajades lükatakse siiani suletud aineringesse metaani lisaks.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2010 14:09:20 vasta tsitaadiga

Milliselt maalt algab suletud ring?

Kui maakeral kõik puud maha põletame siis kas see on uute elementide ringi toomine või on tegu ikka suletud ringiga?

Lihtsalt tahaks teada, et kuskohast see piir jookseb ja millistel alustel see paika on pandud.

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2010 15:10:32 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
namstoop kirjutas:
Jah, kusagil on mingi kauge ja kuri monstrum "teadusmaailm", kelle iga hüpotees, teooria, vaimuvälgatus on aastakümnete pikkune hoiatus. Sest wikipeedia kirjutas nii icon_idea.gif

Ega ei pole pointi vaielda jah. Wikipeedia oli, on ja jääb jumala asemikuks maapeal.


Ma soovitaks sul ikka päris tõsiselt oma tooni maha keerata. See, et sina ei ole viitsinud lugeda ja vaadata teadusmaailma poolt produtseeritud infot, ei ole minu probleem.


icon_lol.gif

mis salapärane teadusmaailm see sul küll kusagil sellised appi-appi 5 aasta pärast oleme kõik raudselt surnud loosungeid produtseerib?

Aga mis seals' ikka. Kui ei taha aru saada, et teadus lihtsustatult öelduna seisnebki hüpoteeside püstitamises ning püüdes neid siis kas tõestada või ümber lükata vastavat _hetkel_ teada olevatele faktidel ning nende _tõlgendustele_, siis see ei ole ka minu probleem.

Lihtsal mida meie, inimesed, siis nüüd täpselt tegema peame, et sa rahul oleks? Ennast kohe ära tapma, sest 5-10 aasta pärast oleme ju nagunii surnud, kuna "teadusmaailm" niimoodi käskis?

Zanzhu, mis mõttes suletud ringe ja väljastpoolt juurde toomine? Praegused fossiilsed kütused olid ju ka nats aega tagasi elusad asjad. icon_wink.gif

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.


viimati muutis namstoop 06.03.2010 15:14:09, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2010 15:13:59 vasta tsitaadiga

edit, krt.
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ahvilõust
Kreisi kasutaja
ahvilõust

liitunud: 08.06.2005




sõnum 06.03.2010 15:16:27 vasta tsitaadiga

Zanzhu, päikeselt tuleva energia tõttu pole suletud ring.
_________________
Gdesainer
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeadZed
HV vaatleja

liitunud: 23.10.2004




sõnum 06.03.2010 16:37:10 vasta tsitaadiga

Tähendab, ... bleh

viimati muutis DeadZed 06.04.2010 15:46:11, muudetud 6 korda
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2010 16:47:00 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
mis mõttes suletud ringe ja väljastpoolt juurde toomine? Praegused fossiilsed kütused olid ju ka nats aega tagasi elusad asjad. icon_wink.gif

Selles mõttes väljastpoolt juurde toomine, et lehmad toodavad metaani taimsest materjalist, mis oleks nii või teisiti süsinikühenditeks lagunenud ja atmosfääri sattunud, sest enamusel juhtudest turba vms moodustumist ei toimu, mis aine ringlusest välja viiks. Metaanklatraat ja fossiilsed kütused on isegi klimaatilises mõistes väga ammu ringlusest väljunud, mistõttu nende tagasitoomine rikub olemasolevat tasakaalu.
namstoop kirjutas:
Juhiks tähelepanu, et tegu on siiski teooriaga. Hüpoteesiga. mitte faktilise teadmisega põhjus-tagajärg ahelast. icon_exclaim.gif

Juhiks tähelepanu sellele, et "teoreetiline" ei ole sama mis "hüpoteetiline".
tsitaat:
(Meie päikesesüsteem asub ju meie Univesumi äärealadel nagu teada)

Mis hetkest sellised väited üldtunnustatuks muutunud on? icon_lol.gif
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2010 16:56:17 vasta tsitaadiga

Alles see oli, kui teadlased jõudsid üksmeelele, et dinosaurused surid välja maa ja meteoriidi kokku põrke pärast. Oleks olnud neil mõnikümend aastat edasi arenenum tsivilisatsioon, kui meil hetkel, elaks nad ehk siiani. Parem olgu see soojenemine-jahtumine, kui ilma arenguta lihtsalt laiaks meid litsutaks.
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 06.03.2010 23:17:22 vasta tsitaadiga

Meie päikesesüsteem asub ju meie Univesumi äärealadel nagu teada
Küllap taheti öelda, et meie päikesesüsteem asub meie galaktika äärealal.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeadZed
HV vaatleja

liitunud: 23.10.2004




sõnum 07.03.2010 02:05:51 vasta tsitaadiga

-Koppel- kirjutas:
Meie päikesesüsteem asub ju meie Univesumi äärealadel nagu teada
Küllap taheti öelda, et meie päikesesüsteem asub meie galaktika äärealal.

... kuskil galaktika äärealal ja hõredate galaktikate piirkonnas asume vist umbes ...


viimati muutis DeadZed 06.04.2010 15:51:29, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2010 05:43:39 vasta tsitaadiga

-Koppel- kirjutas:
Meie päikesesüsteem asub ju meie Univesumi äärealadel nagu teada
Küllap taheti öelda, et meie päikesesüsteem asub meie galaktika äärealal.

Meie päikesesüsteem asub ca 50k valgusaastase raadiusega galaktika keskmest ca 25k valgusaasta kaugusel, ehk siis mitte just eriti äärealadel. Galaktika keskmesse kõrgelt arenenud tsivilisatsioonide suunas rändamisest (algset posti vist on juba muudetud) veel nii palju, et galaktika keskmele oluliselt lähemale, tihedamalt asuvate tähtede suunas liikudes suureneb tunduvalt kiirgustase, ning elu meie mõistes oleks seal võimatu. Elu toetava regiooni laius on ca 6k valgusaastat.
tsitaat:
Meie päikesesüsteemis ei ole piisavalt energiat ja massi et inimkond jõuaksi isegi lähimate tähtedeni. Päikese eluiga on veel ainult 4,6 miljardit aastat.
Inimene kui inimahv ei ole oluliselt muutunud sellest ajast kui koobastest välja ronisime.

Lähimate tähtedeni, või ka ükskõik kui kaugete tähtedeni liikumise võimalus pole absoluutselt piiratud energia kättesaadavusega. Pigem on küsimus praktiliseks kasutuseks sobivas tehnoloogilises lahenduses. Piisava aja möödudes jõuavad kosmosesondid Voyager 1 ja 2 ning Pioneer 10 ja 11 ka teiste tähtedeni.
Päikese hinnanguliset veel 5 miljardit aastat kestva peajadal püsimise kohta "ainult" ütlemine ei ole minu arust mõistlik mitte üheski elu silmas pidavas kontekstis. Selle aja sisse mahub näiteks ka võimalik kokkupõrge Andromeeda galaktikaga.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2010 16:05:36 vasta tsitaadiga

Islandlased lükkasid Icesave'i leppe üksmeelselt tagasi

tsitaat:
Islandi elanikud lükkasid rahvahääletusel tagasi ettepaneku hüvitada Suurbritanniale ja Hollandile pangakrahhis kaduma läinud hoiustajate vara.

Kui kolmandik tulemustest oli loetud, siis 93% hääletajatest olid ettepaneku vastu, vahendas BBC.

Islandi peaministri kinnitusel jääb valitsus hoolitamata referendumi tulemustest ametisse ja jätkab Icesave'i võlgade osas üksmeele otsimist.

Briti ja Hollandi valitsused on andnud märku nõusolekust jätkata läbirääkimisi Icesave'i leppe osas.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DeadZed
HV vaatleja

liitunud: 23.10.2004




sõnum 07.03.2010 17:43:20 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Islandlased lükkasid Icesave'i leppe üksmeelselt tagasi

Islandlased on ülbeks läinud norrakate kamp väikesel vulkaanilisel saarel.
Lõputu geotermiline energia, töötavad ainult kui tasub, sidemed Norraga jne.


viimati muutis DeadZed 06.04.2010 15:50:09, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 07.03.2010 17:46:13 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
küll scardil on ikka raske elu, kui üks maailmalõpp ära jääb, tuleb kohe järgmine asemele icon_lol.gif


Ei no jah - sina ei ehitaks Pärnusse veepiirile maja ainult sellepärast, et siin ükspäev tuli mõnel mehel meri aknast sisse. Et aga kui poleks midagi siiani juhtunud, siis võiks ju ehitada - midagi ju ei juhtu? Küsimus pole mitte maailmalõpus, vaid oma arvamuse kujundamises. Ma ei saa aru, et mis naljakat selles on, kui ühed tüübid ehk teadlased uurivad siin olukorda ja annavad hinnanguid? Naljakas on ju pigem see, et kuidas inimesed need linnad jälle üles ehitavad, mis on äsja üle ujutatud, puruks värisenud, pilbasteks puhutud jne. See fakt, et meid ohustavad käegakatsutavad fataalsed katastroofid võiks lisaks suurte investeeringute planeerimisele mõjutada ka lihtsamat "mina" arvamust. Või sa oled ka siuke Wikmani poiss, kelle eesmärk on surematus? icon_smile.gif Tegelikult tahaks ju teada, et mitu korda on inimkond nt. viimase miljoni aasta jooksul maakeralt pühitud ja siis uuesti hingitsema hakanud. Aga kahjuks pole vist võimalust. Majanduskriisid ja sõjad toimuvad igatahes tihemini ja ettearvatumalt, kui looduse litrid muidugi icon_smile.gif Nendeni viivad teatud sorti planeerimise või seisukohtavõttude vead. Aga kui plaane teha, siis teadlaste tarkus kulub igatahes marjaks ära või mis... Kuigi jah käesoleva majanduskriisi puhul on ikka häbi, et kui lolle otsuseid on koos majandusteadlaste abiga tehtud. Raha paneb isegi teadlased seda arvama, mis pankuritele parasjagu meeldib. Mis muud.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2010 18:18:01 vasta tsitaadiga

ikruusa kirjutas:
Tegelikult tahaks ju teada, et mitu korda on inimkond nt. viimase miljoni aasta jooksul maakeralt pühitud ja siis uuesti hingitsema hakanud.


Seda võiks tegelikult küsida ka teist moodi, kuna inimested nii pikalt pole maakeral ringi tampinud. Vähemalt ametliku teaduse kohaselt mitte.

Küsimus minu sõnastuses oleks: "Mitu korda on meie planeet oma loodusjõududega suunanud inimkonna arengut mingis suunas, mis enne sündmust xxx oli liikumas hoopis mujale? Samuti- kas teeb planeet seda ka praegu või on homo sapiens allutanud omale iseseisvuse?"
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zanzhu
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.09.2009




sõnum 07.03.2010 18:24:17 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
küll scardil on ikka raske elu, kui üks maailmalõpp ära jääb, tuleb kohe järgmine asemele icon_lol.gif


a) nafta 100 dollariino per vaat ületamise puhul pidi tulema maailmalõpp suurtes naftasõdades
b) mingi asteroid pidi kräshima maale
c) Yellowstone panitseerimine
d) Tšiili TSUNAMI

Ehk on veel kellelgi midagi meeles?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeadZed
HV vaatleja

liitunud: 23.10.2004




sõnum 07.03.2010 18:36:44 vasta tsitaadiga

Kui teil LIHTSALT SÜÜA enam pole kuna huumus ja maa ei regenereeru ja maakeral on miljonid nälga surevad inimesed... mida te oma loodusjõudude ohjeldamise ja tehnoloogiatega ja põllumajandusega peale hakkate ?!

viimati muutis DeadZed 06.04.2010 15:49:34, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2010 18:38:12 vasta tsitaadiga

Zanzhu kirjutas:

a) nafta 100 dollariino per vaat ületamise puhul pidi tulema maailmalõpp suurtes naftasõdades


Viis aastat tagasi oli 20.-/L ulme, millest isegi ei mõeldud. Aga näed, üle elati. Küll edukalt kogu planeet kriisi saates, aga elati. Peaksime plaksutama või?

Zanzhu kirjutas:

b) mingi asteroid pidi kräshima maale


Katsu ikka realist olla nüüd, ma pole seda kunagi väitnud. Aga Bruce Willise film oli maru!

Zanzhu kirjutas:

c) Yellowstone panitseerimine


Väriseb endiselt korralikult. Ja lähema aja jooksul loobib korgi ära ka. Seda siis loomulikult geoloogilises ajamõõtmises.

Zanzhu kirjutas:

d) Tšiili TSUNAMI


Küll on kahju, et ei näinud laivis CNNi pealt ära uhutavaid hotelle ja pakse jänkisid! Eksole? Sa ilmselt panid juba plaksumaisi valmis ja ootasid Emmerichi läbu IRL aga näed, loodus vedas sind alt. Ma üritan järgmine kord katastroofi esile kutsudes su soovidele paremini vastu tulla. Soz!
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Shelby-SV
Jõulud On Läbi!
Shelby-SV

liitunud: 27.08.2004




sõnum 07.03.2010 20:17:45 vasta tsitaadiga

DeadZed, mis seosusetut jura sa siin nüüd järsku ajama hakkasid? tinamütsike kadus ära? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tops
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2008




sõnum 07.03.2010 20:39:31 vasta tsitaadiga

Räägitakse, et Leningradi blokaadi ajal oli mõnes prügihunnikus konservikarpe, mida polnud kuuma veega piinlikult puhtaks loputatud ehk siis siin sobiks meelde tuletada ütlemist, et "maailmalõpp" saabub pigem individuaalselt, mitte suure pauguga ja 6,7 miljardile korraga. Ei saa eitada, et viimased paar aastat on lääneühiskonda päris räigelt räsinud ja sadadel miljonitel on oma pisike apokalüps ukse ees. Kui neil muidugi on, mille küljes see uks veel võiks olla icon_rolleyes.gif .

Mina küll ei oska hetkel ette kujutada, kuidas niivõrd fragmenteerunud ühiskond jälle pisut terviklikumaks saaks ja tervikuna ka heaolu suurenemise poole liiguks, hetkel tuleb ühtede heaolu ikka konkreetselt sellest, et teistel veremaitse suus (vabaturg ja kapitalism lumpenile, sotsialism finants- ja poliiteliidile).
Vaadakem või Eestit ja europüüdlusi - riigil kõik ilus (läbi oravate igapäevaretoorika), aga 2009 aastal 16% kasvanud suitsiidide osakaal ja 100k töötut, SKP-d ületav erasektori võlg jms "pisiasjad" nagu polekski osa riigist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zanzhu
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.09.2009




sõnum 07.03.2010 21:00:23 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
blablabla


Ma pidin tilga püksi naerma, sul on ikka silmaklapid pähe lausa naelutatud.

Mine rahulda oma verbaalset gonorröat luuletades parem.

tops kirjutas:
Räägitakse, et Leningradi blokaadi ajal oli mõnes prügihunnikus konservikarpe, mida polnud kuuma veega piinlikult puhtaks loputatud


Halvaks läinud lihakonserv tapab inimese äga kiirelt maha. Enne sööks tapeeti/Lenini jämeköiteid kui midagi taolist.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2010 21:27:35 vasta tsitaadiga

Zanzhu kirjutas:

Ma pidin tilga püksi naerma, sul on ikka silmaklapid pähe lausa naelutatud.

Mine rahulda oma verbaalset gonorröat luuletades parem.


Sul trollimise asemel midagi paremat pole teha pühapäeva õhtul?
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2010 21:31:23 vasta tsitaadiga

Kuulge lõpetage ära ometi - me pole ju lasteaias.
Paluks lugeda käesoleva teema esimese postituse lõppu ning sellest lähtuvalt postitada vaid faktiküllaseid, linkidega uudislõike icon_idea.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DeadZed
HV vaatleja

liitunud: 23.10.2004




sõnum 07.03.2010 21:40:07 vasta tsitaadiga

fallout3 kirjutas:

Päikese hinnanguliset veel 5 miljardit aastat kestva peajadal püsimise kohta "ainult" ütlemine ei ole minu arust mõistlik mitte üheski elu silmas pidavas kontekstis.

Tahtsin öelda et päikese eluiga on liiga lühike et siit tähesüsteemist teistele planeetidele saaks kolida.


viimati muutis DeadZed 07.03.2010 21:50:28, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2010 21:43:05 vasta tsitaadiga

See 4-5 miljardit Päikese eluiga on suht savi, pidades silmas perspektiivi, et Päikese paisudes ca 2 miljardi aasta pärast neelatakse Maa Päikese poolt lihtsalt alla.
Realistlikum viis inimkonna eluiga paarikümne kuni paarisaja miljoni aasta võrra pikendada on kolida inimkond Marsile.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DeadZed
HV vaatleja

liitunud: 23.10.2004




sõnum 07.03.2010 22:24:01 vasta tsitaadiga

Mis see õli hinna jälgimine annab muidu.
Õli hind sõltub OPEC, USA, Venemaa poliitikast.
Eestis muutub biokütuste tootmine tasuvaks kui bensiini hind piisavalt kõrgeks tõuseb.
esimese laksuga leidsin bioetanooliga autosid kah
http://www.grueneautos.com/2008/10/ford-focus-flexifuel-mit-bio-ethanol-antrieb/
http://www.greencarsite.co.uk/CONCEPTCARS/Volvo-xc60-concept.htm
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2010 22:27:33 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Õli hind sõltub OPEC, USA, Venemaa poliitikast.

+ suuresti ikka geoloogilistest iseärasusest (olemasolevad maardlad ammenduvad keskmiselt 6% aastas) ning kergesti ja odavalt väljapumbatav nafta hakkab otsa lõppema.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2010 23:20:21 vasta tsitaadiga

ikruusa kirjutas:
Tegelikult tahaks ju teada, et mitu korda on inimkond nt. viimase miljoni aasta jooksul maakeralt pühitud ja siis uuesti hingitsema hakanud. Aga kahjuks pole vist võimalust.

Geneetilised andmed viitavad sellele, et Toba vulkaanipurske järgselt ca 75k aastat tagasi langes inimpopulatsioon hinnanguliselt mõne tuhande isendini. Mõnesaja tuhande kuni paari miljoni aasta perspektiivis rohkem nii dramaatilisi sündmusi geneetilised andmed ei näita, ja sellest kaugemale on hinnanguid raske või võimatu anda.
ikruusa kirjutas:
Kuigi jah käesoleva majanduskriisi puhul on ikka häbi, et kui lolle otsuseid on koos majandusteadlaste abiga tehtud. Raha paneb isegi teadlased seda arvama, mis pankuritele parasjagu meeldib. Mis muud.

Siin tuleb ilmselt mängu määramatus, ja sellega seotud illusoorne turvatunne. Kui keegi ei oska öelda kuna täpselt midagi viltu läheb ja kuna on tasakaal liigselt paigast läinud, siis kiputakse käituma nii, nagu mingeid ohte polekski, ja igale hoiatajale saab mõne andmehulgaga justkui vastuväite esitada. Sama lugu ka näiteks kliimasoojenemisega - kuna ükski mudel ei ole näita tulevikustsenaariume väga suure täpsusega, siis eelistavad ja saavad paljud teha näo, nagu probleemi polekski, kuigi kõik või absoluutne enamus mudeleid näitavad, et mingid tagajärjed ootavad meid igal juhul ees.
Tanel kirjutas:
See 4-5 miljardit Päikese eluiga on suht savi, pidades silmas perspektiivi, et Päikese paisudes ca 2 miljardi aasta pärast neelatakse Maa Päikese poolt lihtsalt alla.
Realistlikum viis inimkonna eluiga paarikümne kuni paarisaja miljoni aasta võrra pikendada on kolida inimkond Marsile.

Minu arust ongi see 5 miljardi aasta pärast lõppev peajadal eksisteerimise periood see, mille järel päike punaseks hiiuks paisub. Kuna selleks ajaks on aga päikese mass samuti kuigipalju langenud, nihkuks ka maa orbiit mõnevõrra kaugemale, aga ilmselt mitte piisavalt, et loodeliste mõjude tõttu siiski päikesesse langemisest pääseda. Kuna aga päikese pinnatemperatuur kerkib pidevalt ka peajadal viibides, on Wikipedia andmetel juba ca 1 miljardi aasta pärast maal vedela vee eksisteerimine võimatu.
Samas ei näe ma ka selle "vaid" ühe miljardi aasta juures mingit probleemi, kuna praegusel hetkel ei oska ilmselt keegi ka ainult 100 aasta kauguse tuleviku tehnoloogilist taset absoluutselt ette ennustada. Technological singularity hüpotees on võibolla mõnevõrra meelevaldne andmete tõlgendamine, aga illustreerib ennustamise perspektiivitust üsna hästi.
Tanel kirjutas:
tsitaat:

Õli hind sõltub OPEC, USA, Venemaa poliitikast.

+ suuresti ikka geoloogilistest iseärasusest

+ nõudluse vähenemisest või suurenemisest vastavalt alternatiivsete tehnoloogiate arengust ja kasutuselevõtust.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2010 23:32:09 vasta tsitaadiga

DeadZed kirjutas:

Eestis muutub biokütuste tootmine tasuvaks kui bensiini hind piisavalt kõrgeks tõuseb.


Biokütused on energianegatiivsed, parimal juhul jäävad nulli. Sellest on räägitud ikka oma tuhat korda juba.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2010 23:51:44 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Biokütused on energianegatiivsed, parimal juhul jäävad nulli. Sellest on räägitud ikka oma tuhat korda juba.

Millisest biokütusest täpsemalt räägid?
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2010 00:01:26 vasta tsitaadiga

fallout3 kirjutas:

Millisest biokütusest täpsemalt räägid?


Eks ikka sellest, mida paaki valatakse suure hurraaga USAs ja mille tootjad ridamisi pankrotti lähevad peale seda, kui 2007/2008 pool Aafrikat näljahätta viidi. Maailmas ei ole olemas sellist rohelist taime, mille najal oleks võimalik toota ilma fossiilse kütuse sissepanekuta EROEI-positiivset kütust.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2010 00:39:17 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Eks ikka sellest, mida paaki valatakse suure hurraaga USAs ja mille tootjad ridamisi pankrotti lähevad peale seda, kui 2007/2008 pool Aafrikat näljahätta viidi. Maailmas ei ole olemas sellist rohelist taime, mille najal oleks võimalik toota ilma fossiilse kütuse sissepanekuta EROEI-positiivset kütust.

Põllumajanduslikult kasvatatavad taimed on ilmselt natuke suurema probleemide ringiga. Vetikatel põhinevate tootmisviiside osas olen ca 10 aasta perspektiivis mõõdukalt optimistlik.
Biokütuse puhul polegi ilmselt küsimus niivõrd energeetilise lisaväärtuse tootmises, kuivõrd energia salvestamises sobival kujul. Isegi kui lõppkokkuvõttes on sissepandav energia suurem kui väljatulev, jääb näiteks tuumaenergia sisendina kasutamisel alles ikkagi süsinik-neutraalsus.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2010 01:40:39 vasta tsitaadiga

fallout3 kirjutas:
jääb näiteks tuumaenergia sisendina kasutamisel alles ikkagi süsinik-neutraalsus.


See eeldab, et sul on elektritraktorid. Hetkel ei suudeta normaalselt kahte inimest veeretada 100km ilma, et see auto ei maksaks 100k dollarit icon_smile.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 08.03.2010 02:10:49 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
fallout3 kirjutas:
jääb näiteks tuumaenergia sisendina kasutamisel alles ikkagi süsinik-neutraalsus.


See eeldab, et sul on elektritraktorid. Hetkel ei suudeta normaalselt kahte inimest veeretada 100km ilma, et see auto ei maksaks 100k dollarit icon_smile.gif


ot:
Vetikaid samas traktori asemel lihtsam mõne veesõiduki pealt korraldada. Tuumaallveelaev olemas, peaks võimalik olema ka vee pealsele laevale selline jõuallikas paigaldada.
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2010 02:38:08 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
fallout3 kirjutas:
jääb näiteks tuumaenergia sisendina kasutamisel alles ikkagi süsinik-neutraalsus.

See eeldab, et sul on elektritraktorid. Hetkel ei suudeta normaalselt kahte inimest veeretada 100km ilma, et see auto ei maksaks 100k dollarit icon_smile.gif

Ma räägin sellest, et igasugune vajalik elektrienergia pärineks mitte-fossiilsetest allikatest, ja igasugune (kui üldse) vajalik vedelkütus pärineks juba vastavast bio-protsessist. Kogu biokütuse tootmise peaeesmärk ei ole primaarse energiaallika saamine vaid süsinik-neutraalse energiakandja tootmine selliste kasutuste jaoks, kus salvestatud elektrienergia kasutamine pole võimalik või mõistlik. Mitte, et biokütused ei võiks olla ka primaarseks energiaallikaks.
Muide, Nissan Leaf peaks veel selle aasta sees müügile tulema ca 30k dollarise hinnaga ja mis liigutab ka viit inimest 150 km.
elof kirjutas:
Vetikaid samas traktori asemel lihtsam mõne veesõiduki pealt korraldada. Tuumaallveelaev olemas, peaks võimalik olema ka vee pealsele laevale selline jõuallikas paigaldada.

Vee pealsed laevad kasutavad juba praegu tuumareaktoreid jõuallikatena, ja nende hulgas on nii sõjaväelaevu, jäälõhkujaid kui ka kaubalaevu (tõsi küll, majanduslikult mitte väga edukaid kaubalaevu).
Vetikatest toodetav biokütus aga ei ole merega seotud, vetikaid kasvatatakse sellistes paakides:
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2010 09:59:00 vasta tsitaadiga

DeadZed, räägi huumuse ja maa regenereerumisest lähemalt?

Scart kirjutas:
fallout3 kirjutas:

Millisest biokütusest täpsemalt räägid?


Eks ikka sellest, mida paaki valatakse suure hurraaga USAs ja mille tootjad ridamisi pankrotti lähevad peale seda, kui 2007/2008 pool Aafrikat näljahätta viidi. Maailmas ei ole olemas sellist rohelist taime, mille najal oleks võimalik toota ilma fossiilse kütuse sissepanekuta EROEI-positiivset kütust.

oeh, kas seda mitte ei ole siin juba korduvalt vaieldud. wiki (ka wiki sourced ja teaduslikumad allikad, kui norida tahad) räägib, et brasiilias on etanooli eroei keskmistes tingimustes 8,3.

Scart kirjutas:
See eeldab, et sul on elektritraktorid. Hetkel ei suudeta normaalselt kahte inimest veeretada 100km ilma, et see auto ei maksaks 100k dollarit icon_smile.gif

loll jutt.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2010 13:36:43 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:

oeh, kas seda mitte ei ole siin juba korduvalt vaieldud. wiki (ka wiki sourced ja teaduslikumad allikad, kui norida tahad) räägib, et brasiilias on etanooli eroei keskmistes tingimustes 8,3.


Brasiilia ime põhineb kõige ahju ajamisel ning siis väetiste ja kraami mitte sisse lugemisel EROEI arvutustesse- tegu ju ikkagi riigi silmaterakesega ja igasugune must plekk selle mainel oleks häbiväärne. Isegi kui Amazon maha raiutakse selle nimel. CNN tegi sellest täiesti viisaka saate mõni aeg tagasi, nii aastal 2007.

londiste kirjutas:

loll jutt.


Tüüpilise põldu hariva trakatsi kütusekulu on sama, mis linnaliini bussidel. On sul pakkuda umbmäärastki aega, mil mõni neist ei sõida enam mingit sorti vedelküttel?
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2010 14:15:09 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Tüüpilise põldu hariva trakatsi kütusekulu on sama, mis linnaliini bussidel. On sul pakkuda umbmäärastki aega, mil mõni neist ei sõida enam mingit sorti vedelküttel?

Kui trakats tuli jutuks vetikal põhinevate biokütuste juures, siis küsiks, et kui palju traktoreid sinu hinnangul sellises tootmises üleüldse vaja võiks minna, ning ka seda, et miks see traktor ei võiks kasutada murdosa enda poolt toodetavast süsinik-neutraalsest vedelkütusest? Biokütuste tootmise eesmärgiks, nagu ma ka juba ütlesin, ongi vedelkütuse pakkumine sellisteks otstarveteks, kus puhtalt elektrienergiale üleminek ei ole hetkel ettenähtav.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 08.03.2010 14:18:23 vasta tsitaadiga

fallout3 kirjutas:
miks see traktor ei võiks kasutada murdosa enda poolt toodetavast süsinik-neutraalsest vedelkütusest?
Ks ehk oskad selle "murdosa" defineerida numbrites?

Kui mälu ei peta, siis näiteks põllul kasvatatava "kütuse" tootmisel kulutati lõviosa toodangust kohapeal ära. Purgis vetikaid kasvatada on küll tore kuid pakun et ühe keskmise 20km ööpäevas maha sõitva linnamasina ülal pidamiseks läheb tarvis umbkaudu 4-5 taolist konteineritäit. Loomulikult ei saa noid konteinereid meil siin Eestis kasutada talve tõttu.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 08.03.2010 14:27:04 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Tüüpilise põldu hariva trakatsi kütusekulu on sama, mis linnaliini bussidel.


Viimati oli veel pea, et kogu jõuga tööd rügava traktori kulu tunnis suurem, kui bussil (eeldades, et mõlemad on tehniliselt korras)... Aga see selleks...
Põlluharimisel on lisaks kütusekulule ju ka tööriistade kulu (toosama traktor vajab hooldust iga 500-600 tunni tagant, et ta laitmatult toimiks), adrad/külvikud vajavad oma puhastamist/õlitamist/hooldamist... Kogu see kulu peegeldub lõpptoodangus...

Mõni aeg tagasi jäid TTÜ-s ette paar biokütust (täpsemini toda etanoli-bensiini segu) propageerivat tüüpi (vaidlesid kellegagi koridoris ja kuna mul oli aega uurisin mis täpselt teemaks), kel olid omad arvutused tehtud teraviljast saadava kütuse tasuvuseks, nende arvutused näitasid, et 10-kroonise liitrihinna juures (sh. käibemaks) jääb kroon puhaskasumiks (ehk siis tolle 10 sees on kasvatuskulud, transport piiritusetehasesse, piirituse villimine ja segamine bensiiniga ning bensiinikomponendi omahind).

Nende suurem möödapanek oli selles, et teraviljakilogrammi müügihinnaks oli võetud hetkel kehtiv turuhind, mis muuhulgas on riiklikul tasemel doteeritud (st. riik ja euroopa liit maksavad peale, et seda kilogrammi müüa); samuti eeldati päris suuri mahte (mis on ka loogiline - suuremas koguses tootes saab kulusid all hoida), ehk siis eeldati, et too maa on alati saadaval, ei vaja nö. puhkamist ja piisab vähesest väätamisest (eesti põllud olevat ju rammusad!), samuti ei arvestatud võimalusega, et saak ikaldab (nagu siin ikka aeg-ajalt juhtub).

Nüüd võiks ju vastu vaielda, et paljut see riik ikka toetab, vbla krooni-kaks tõuseb too liitrihind... Jah, aga samas võiks siinkohal meenutada, et praeguse bensiini/diisli liitri hinnast ca poole moodustavad riigimaksud, ning tolles arvutuses puudusid aktsiisid jms (sisaldas vaid käibemaksu ja bensiinikomponendi hinda jaemüügihinnana), seega kui neid kaht numbrit aktsiiside/maksudeta võrrelda saame, et nafta baasil kütus on oluliselt odavam...

Lisaks peaks too biokütus sisaldama rohkem energiat, kui tema kasvatamiseks ja kliendini toimetamiseks kulub, et saaks üldse mingist alternatiivist rääkida (praegune seis vedelkütustega on ju nii, et sisuliselt tulevad nad tasuta kätte - raha ja energiat kulub vaid ammutamiseks, kütuse loomiseks kulub seda energiat väga, väga vähe). Biokütus energiasalvestina ei ole ka kohe teps mitte perspektiivikas (a'la suuname tuumaenergia biokütuse kasvatamisele ja siis tarbime biokütust, et ehitada tuumaelektrijaamu...), sellisel juhul oleks otstarbekam juba otse seda elektrit tarbida (energia salvestamisel tekkivad kaod jäävad oluliselt väiksemaks).

Ja väga suur osa noid "alternatiivenergia" projekte unustab ühe füüsikalise põhitõe - energia jäävuse seaduse
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2010 15:43:55 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Ks ehk oskad selle "murdosa" defineerida numbrites?
Kui mälu ei peta, siis näiteks põllul kasvatatava "kütuse" tootmisel kulutati lõviosa toodangust kohapeal ära. Purgis vetikaid kasvatada on küll tore kuid pakun et ühe keskmise 20km ööpäevas maha sõitva linnamasina ülal pidamiseks läheb tarvis umbkaudu 4-5 taolist konteineritäit. Loomulikult ei saa noid konteinereid meil siin Eestis kasutada talve tõttu.

Paar posti ülalpool oli kirjas, et Brasiilias on see murdosa veidi üle 10%. Seda siis suhkruroo põhisel biokütusel.
Vetikate põhisel biokütuse tootmisel on pindala kohta salvestatav energiakogus kuni 30 korda suurem kui põllukultuure kasutades, põhiliselt tunduvalt suurema kasvukiiruse tõttu.
Arvutuste kohaselt piisaks näiteks terve USA autokütuse asendamiseks vetikatel põhineva biokütusega ca 1/7 seal praegu maisikasvatuseks kasutatavast maa-alast, kusjuures vetikate jaoks pole vajalik põllumajandusliku maa kasutamine.
Ja Eestis minuteada ei puurita naftat ka, nii et meie seisukohalt pole olulist vahet kättesaadavuses.
tsitaat:
Biokütus energiasalvestina ei ole ka kohe teps mitte perspektiivikas (a'la suuname tuumaenergia biokütuse kasvatamisele ja siis tarbime biokütust, et ehitada tuumaelektrijaamu...), sellisel juhul oleks otstarbekam juba otse seda elektrit tarbida (energia salvestamisel tekivad kaod jäävad oluliselt väiksemaks).
Ja väga suur osa noid "alternatiivenergia" projekte unustab ühe füüsikalise põhitõe - energia jäävuse seaduse

Otsese energiaefektiivsuse seisukohast oleks loomulikult kasulikum kasutada otse elektrienergiat, kuid elektrienergia salvestusmeetodid on praegusel ajal piiratud ja kulukad, ning kümneid kordi väiksema energiatihedusega kui vedelkütused, mistõttu on püsivalt vajadus ka vedelkütuste järele. Ärgem unustagem, et ka akude tootmine kulutab ressursse.
Energia jäävuse seadus ei puutu asjasse, kui kasutada on süsteemiväline energiaallikas e päikesevalgus.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2010 16:01:41 vasta tsitaadiga

fallout3 kirjutas:

Paar posti ülalpool oli kirjas, et Brasiilias on see murdosa veidi üle 10%. Seda siis suhkruroo põhisel biokütusel.


Ja paar posti üleval seletasin ka ära, mis matemaatika abil see umbluu saadakse.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 199, 200, 201 ... 273, 274, 275  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.