Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Apple iPad märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Ra*
HV Guru
Ra*

liitunud: 19.04.2003




sõnum 28.01.2010 16:09:16 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olka
HV kasutaja
olka

liitunud: 25.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.01.2010 16:32:14 vasta tsitaadiga

Minu jaoks fail. Ootasin Mac OS X-iga mudelit , ootasin inteli prosega mudelit, mõni port võiks ka ikka rohkem olla aga nooh see ei ole esmatähtis, saaks ka üle bluetoothi seadmed külge panna. Hind on ok. Kuid mina seda ei osta. Loodetavasti tuleb kiirelt uus mudel ipad-ist koos uue os-ga icon_smile.gif. Ühe asja unustasin veel lisamata. Kus FLASH on icon_rolleyes.gif
_________________
You, all gonna make me loose my mind, loose my mind
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 28.01.2010 16:34:32 vasta tsitaadiga

Prosest rääkides, tegu peaks olema sama SoC vidinaga mis pesitseb uuemates smartphonedes (nexus1, iphone uusimad versioonid, N900, ...) icon_smile.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kakuke
HV veteran

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.01.2010 16:38:37 vasta tsitaadiga

Steve Jobs ütleb minu teada iga uue toote välja laskmise puhul, et tegemist on revolutsiooniga ja tema elu kõige tähtsama saavutusega. Tema kui turundusmehe juttu nii tõsiselt ei tasugi võtta. Ipad ise on aga tegelikult küll samm edasi eReaderite arengus, vähemalt mina klassifitseeriks ta nende alla. Olen mõelnud viimase poole aasta jooksul, et kas hankida endale Kindle või Nook või mõni muu neist. Enamasti jääb minu jaoks probleemiks just nende mõttetus sellel alal, et kui ma parajasti ei taha mõnda raamatut lugeda, et miks ma ei saa sujuvalt siis netis surfata selle asjaga. Mitmekülgsus on võlu ja elugejate kaasaskantavus on vaimustav.
Kuigi ma elan kahes linnas korraga ja kannan ühtlaselt kaasas oma läpakat, siis diivanil mölutades mulle ei meeldi hoida süles oma Delli. See ei ole minu arust mugav ja ma kahtlen, et ta kunagi hakkab mulle mugavana tunduma. Selline lihtne plaat, mille peal näpuga saab tõmmata on kasutusmugavuse tipp hetkel.
Kindlasti on ta hetkel toores, eriti just selle multitaskingu puudumise pärast. Võibolla ei tasu sinna eraldi OS'i sisse ehitada, kuna siis jäävad mingid turuosad saamata (Itunes, appstore jne). Aga hetkel on see väga kasulik toode, sest ta ajab seda turgu edasi ja ma usun, et lähima aasta jooksul leian mina ka endale mõne just sellise tahvli, mis vastab kõikidele minu ootustele. Ei tasu seda maha teha lihtsalt sellepärast, et ta on XXL itouch ja kõik, see on ainult pool asjast. Itouch ja iphone on mõeldud teisteks asjadeks lihtsalt. Selle tahvli eesmärk on ikkagi diivanil lebotades head raamatut lugeda, vahepeal korra kiigata mõnele netilehele ja rahus lugeda suurelt ekraanilt.
Kui oleks olnud võimalik teha multitouch e-ink ekraan, eriti vinge OS (mis suudab ikkagi kogu raha jätta Apple kukrusse progede näol), 40x võimsam aku, panna külge tosin ühendusliidest (mis ei muuda oluliselt ta suurust), küll need oleks ka ära tehtud. Praegu las nad parandavad seda ja küll tekib konkurente, mis hakkavad vastama ka võibolla veidi tehnoloogiselt pädevamate inimeste vajadustele.

TL;DR Ipad on lihtsalt suur samm edasi eReaderite maailmas, mis laseb nautida ka muid asju peale .pdf raamatute. See ei jäta arengut seisma ja küll varsti tekib konkurente, kes pakuvad lahendusi, mis vastavad kõikide soovidele ning vajadustele.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
margus1000
Lõuapoolik
Lõuapoolik
margus1000

liitunud: 28.05.2003




sõnum 28.01.2010 16:44:08 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
margus1000 kirjutas:

Väga argumenteeritud ja sisukas vastus. Väga icon_lol.gif


Su enda jutt oli argumenteeritud või? Sa ei toonud välja mitte ühtegi asja, millel mingit reaalset tähtsust oleks. Umbluud teemal: "viie aasta pärast loevad kõik ajalehti tuhande taala iHügieenisideme pealt", on ikka tõsine luulu.


Oli minu konkreetne küsimus, oli sinu konkreetne icon_lol.gif vastus. Umbluu on ilus eestikeelne väljend ja sobib nii mõnelegi poole.

_________________
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Gunnar19
Kaevur
Gunnar19

liitunud: 12.11.2008




sõnum 28.01.2010 16:47:38 vasta tsitaadiga

USB kohta pole, no mida hessi ?
Tõsine pettumus oli praegu.

_________________
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
vortex
HV veteran
vortex

liitunud: 02.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.01.2010 16:57:53 vasta tsitaadiga

iPadi puhul on tegelikult kõige olulsem hoopis see mis ka iPhone puhul - see paneb konkurendid mõtlema ja tegutsema.
loodetavasti on varsti näha ilma iPadi puudusteta sarnaseid tooteid, näiteks tabletile optimeeritud Androidi või Linuxiga seadmeid.
HTC näiteks tegeleb juba jupp aega androidil põhineva tableti arendamisega, Tabletile optimeeritud Sense UI, Tegra 2 prose ja ongi korralik seade valmis.
Ubuntu nebook remix on ka juba suht korralikult puuteekraaniga kasutatav.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
margus1000
Lõuapoolik
Lõuapoolik
margus1000

liitunud: 28.05.2003




sõnum 28.01.2010 17:03:54 vasta tsitaadiga

Gunnar19 kirjutas:
USB kohta pole, no mida hessi ?
Tõsine pettumus oli praegu.

Ja Firewiret pole. Ja DVD seadet ka ei ole. Ja mis põhiline - mismoodi ma Apple arvates kõiki oma flopisid pean kasutama ?

_________________
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Emper
HV kasutaja
Emper

liitunud: 29.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.01.2010 17:09:26 vasta tsitaadiga

vortex kirjutas:
iPadi puhul on tegelikult kõige olulsem hoopis see mis ka iPhone puhul - see paneb konkurendid mõtlema ja tegutsema.

Täpselt minu mõte.
Ilmselt küll konkurendid ei hakka sama sihtgruppi püüdma. Apple'i kasutajaliidese ja riistvara kooslus iPadi puhul
on pigem nö "lihtsale" digimeedia tarbijale. Konkrentide tooted aga pigem (tehnika)-entusiastidele.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 28.01.2010 17:12:48 vasta tsitaadiga

vortex kirjutas:
loodetavasti on varsti näha ilma iPadi puudusteta sarnaseid tooteid, näiteks tabletile optimeeritud Androidi või Linuxiga seadmeid.
Midagi sellist? http://www.myviliv.com/eng/product/x70ex.asp

Tõsi küll, too vidin on wini peal ning jupp maad viletsama aku kestvusega.



Liideste kohta, üks väike mini-USB otsik oleks võinud ju ikka olemas olla. Ega nad ometi looda, et hakkaks andmeid üle BT liigutama kui näiteks tahaks moblast/fotokast/meediamängijast pildid/muusika/video ümber kantida.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
vortex
HV veteran
vortex

liitunud: 02.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.01.2010 17:22:09 vasta tsitaadiga

Näiteks midagi taolist jah, samas Vilivi disain on suht kehv, samuti ei ole Windoes ilmselt tabletile parib OS.
Atom võtab ka liiga palju voolu. Tegra 2 või kiirema otsa Snapdragon sobiks ilmselt suht hästi.


Sarkasm on tore asi küll, kuid USB pesa ja/või SDHC pesa on sellise seadme puhul lausa möödapääsmatu.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
margus1000
Lõuapoolik
Lõuapoolik
margus1000

liitunud: 28.05.2003




sõnum 28.01.2010 17:42:15 vasta tsitaadiga

vortex kirjutas:
Näiteks midagi taolist jah, samas Vilivi disain on suht kehv, samuti ei ole Windoes ilmselt tabletile parib OS.
Atom võtab ka liiga palju voolu. Tegra 2 või kiirema otsa Snapdragon sobiks ilmselt suht hästi.


Sarkasm on tore asi küll, kuid USB pesa ja/või SDHC pesa on sellise seadme puhul lausa möödapääsmatu.


USB ja ka SD pesa on adapteriga eraldi ostetav neile kes sellest üle ega ümber ei saa. Toppida see kohe sisse ei ole otstarbekas, kui paljudel inimestel on kaamera või kaart päevast päeva seal sees? Aga suures plaanis, need alternatiivid on suht lahedad, aga siiski mõttetud juustud. Kui mul on vaja mingit dokumenti või mida iganes muud luua, ei saa täismõõtu arvutist üle ega ümber. Klaver olgu kirjutamiseks füüsiline, ekraan fotode töötlemiseks suurem jne. Android - täielik jura, palju seal produktiivset tarkvara on? Null. Windows juba etem, aga Win pluss seda ringiajav protsessor, üks kahest lendab kukele, kas kaal või aku kestus. Selline tablet ei ole produktiivse tööriistana tõsiseltvõetav, opsüsteemist sõltumata. iPad seevastu vastandubki otseselt produktiivsusele ja keskendub digitaalsele tarbimisele. See tarbijate punt keda püütakse, seal flash ei oma nii suurt tähtsust, multitask ei oma tähtsust, tähtsust omab, et oleks mida tarbida. Ekraan on vaadatav +1, mugav kasutada +1, on meeletu müriaad appe ja muud kola mida sellega vaadata/kasutada, +1 miljon. iPad võiks olla mistahes juust, kui temaga on mida vaadata (ja seda kahtlemata jagub) siis see ongi edu võti.

_________________
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ullivilli
Kreisi kasutaja
ullivilli

liitunud: 09.06.2004




sõnum 28.01.2010 17:44:38 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
vortex kirjutas:
loodetavasti on varsti näha ilma iPadi puudusteta sarnaseid tooteid, näiteks tabletile optimeeritud Androidi või Linuxiga seadmeid.
Midagi sellist? http://www.myviliv.com/eng/product/x70ex.asp

Tõsi küll, too vidin on wini peal ning jupp maad viletsama aku kestvusega.



Liideste kohta, üks väike mini-USB otsik oleks võinud ju ikka olemas olla. Ega nad ometi looda, et hakkaks andmeid üle BT liigutama kui näiteks tahaks moblast/fotokast/meediamängijast pildid/muusika/video ümber kantida.

Selleks peab sul olema täismõõdus mäkk, kuna PC peal sa ikka täit elamust ei saa ja support pole raudselt nii hea.
Millega ühendad oma telefoni ja selle päädi.
Aga nu tegelt sul peab Iphone olema, kuna Mäkk ei suppordi ikka nii hästi muid asju, kui seda teeb Iphööne.
icon_biggrin.gif
collect them all... but now and get an Itoaster for free.
If you buy an IFridge you will receice free Imagazines with more Istuff to buy and a free Ibrick (conists of small parts, not for children under age of three, batteries sold separetly)
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 28.01.2010 17:49:19 vasta tsitaadiga

margus1000 kirjutas:
multitask ei oma tähtsust
Right. Saan oma moblaga filmi telekasse streamida samal ajal, kui taustal jookseb bittorrent+SSH servu ning kolan netis ringi. Või siis lihtsalt kuulan brausimise/mängimise ajal muusikat.

Multitaskimine ei oma tähtsust senikaua, kuniks sa ei ole kogenud selle olemasolu icon_wink.gif

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.01.2010 17:52:57 vasta tsitaadiga

denis28 kirjutas:
iphone ei olnud mingi revolutsioon, kahe näpuga sai ekraanil korraga asju kasutada.mitte midagi muud.
ja see tablet ka, nagu mac ikka, maksad välimuse mitte performance eest.


iPhone oli revolutsioon puutetundlike telefonide vallas, sest pärast fööni ilmavalgust nägemist hakkas tootjatelt selliseid telefone kui Vändrast saelaudu tulema, eriti Samsungilt. Arvata võib, et kui Apple poleks millegi sellisega ilmale tulnud, siis masstootmises olevatest puutetundlikest telefonidest võiks me alles teoorias rääkida. Nokia-l vast polnudki plaanis midagi sellist üllitada, sest tulid nad ju oma "killer" 5800 mudeliga välja küll, kuid seda ajendatult turu nõudmisele ja seda kõike tänu iPhone'le. Jah, nüüd on muidugi Android OS tõsine vastane föönile, kuid olen jäägitult kindel, et ei saa hetkel ega kindlasti ka lähiajal ükski telefoni tootja oma kasutusmugavuselt/OS süsteemilt föönile vastu. Neid iPhone "killer" telefone on juba üksjagu tulnud, kuid ükski pole veel suutnud föönile ära panna. Jah, millel on parem kaamera, kiirem andmeside vms, kuid määrav on siiski kasutusmugavus ja selles vallas on iPhone kunn. Olen kasutanud mitmeid nutitelefone, kuid iPhone'i loogika, kasutusmugavus ja kogu see üles ehitus on geniaalne - küll ei saa seda teiste tootjate kohta öelda. Seega - iPhone oli revolutsioon ja on seda jätkuvalt, sest arvata võib, et suvel tuleva uue mudeliga pannakse taaskord korralik joon maha beer_yum.gif
NB! Ei ole Apple fänboy, kuid antud firma on teinud midagi, mis rahuldab kõik mu vajadused nii, et ma ei nilli ega vaata teiste tootjate imesid.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vortex
HV veteran
vortex

liitunud: 02.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.01.2010 17:57:15 vasta tsitaadiga

Hea tsitaat Engadgeti ajakirjankult:
tsitaat:
This is simply Cupertino's answer to the smartbook executed with typical Apple spit and polish, and whether anyone really needs the world's slickest smartbook remains to be seen.

Link
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lennnukas
HV kasutaja
Lennnukas

liitunud: 24.10.2004




sõnum 28.01.2010 17:58:39 vasta tsitaadiga

Ega seadmel väga viga polegi(kui flash ja multitask välja arvata), kuid mida sellega igapäevaselt ikkagi teha?
iTouchi kannan kogu aeg taskus ning vaatan vajadusel veebist mõned asjad järele või sisustan aega uudiseid lugedes ja mänge mängides.
MacBook Pro'd vean sageli kooli kaasa. Hea teha konspekti, kirjutada töid ning tegeleda programmeerimisülesannetega.
Aga tablet?
Kaasa kanda teda on tobe, kuna jube suur ning teeb vähe. Muidugi mapi vahele pannes polegi teda tassida nii nigel, kuid minu iTouch teeb sama palju ära kui tema, mis sest et veidi aeglasemalt.
Filme saan ma bussis või rongis vaadatud ka iTouchil(Ekraan väike, kuid kui aega vaja sisustada, siis miks mitte). Eraldi seadet küll ei hakka nendeks haruldasteks hetkedeks ostma.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
margus1000
Lõuapoolik
Lõuapoolik
margus1000

liitunud: 28.05.2003




sõnum 28.01.2010 18:14:26 vasta tsitaadiga

Moblaga torrent icon_eek.gif oh-ah. Torrent jookseb tavaliselt ikka kõvakettaboksis isepäi kus sadade gigade kaupa kola ka hoida saab. iTunesi server istub kah seal ja content on üle võrgu välja jagatud. Ja teleka küljes on nii ehk nii PS3 kes seda striimi samuti loeb kui vaja, telefonist telekasse tundub samuti kuidagi liiga advanced lahendus. Selline vinge multitask telefon, kas talle lisana mingit 32" ekraani ei ole olemas, saaks teleka ülepea välja visata?
Ja ikkagi on iPad selline ühe asja tarbimiseks lollidele mõeldud riistapuu - instant-on ja mugav käes hoida. Multitask oleks hästi tore, ei vaidle, aga 90% selle toote sihtgrupist ei tea isegi selle sõna tähendust, seega neile oleks multitask rohkem häda kui rõõm. Mingid asjad on kuskil taustal käimas, aru ei saa miks aku ei pea jne. Lisaks paar ameerikalikku kohtuasja a-la "Miks mul ei olnud otsest hoiatust, et Skype või MSN jääb taustal tööle, nüüd keegi kuulis midagi, las Apple plekib x mio. dollarit". Lihtsus on edu pant, geniaalsuse alus ja kasumlikkuse postulaat.
Ja arvatavasti nillib Apple selle riistapuuga seda rahvast, kelle jaoks Touchi ekraan isegi lugemisprilliga väikeseks jääb. Ameerikas vananeb elanikkond samamoodi nagu mujal õhtumaades ning seal sellel rahval nats raha ikka on icon_wink.gif

_________________
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 28.01.2010 18:15:51 vasta tsitaadiga

margus1000 kirjutas:
Moblaga torrent icon_eek.gif
Tehniliselt võimalik, see ei tähenda et see 24/7 jookseks. Alati annab selle confida töötamaks ainult siis, kui saba seinas ning wifi aktiivne. "Kettaruumi" sisse ehitatult 32G+töö ajal vahetatavad 16G mälukaardid, peaks justkui piisama mõneks ajaks.
margus1000 kirjutas:
telefonist telekasse tundub samuti kuidagi liiga advanced lahendus
Pole seal midagi, lihtsalt AV juhe külge ja töötab ilma lisaliigutusteta. Päris hea oli kui läksin vanematele külla ning soovisin paari videot näidata kuid unustasin läpaka jaoks vajalikud üleminekud kaasa võtta icon_smile.gif
margus1000 kirjutas:
Selline vinge multitask telefon, kas talle lisana mingit 32" ekraani ei ole olemas, saaks teleka ülepea välja visata?
Kõlbab suht suvaline telekas, pole vaja mingit ülikallist spetsiaalselt selle mobla jaoks loodud erilahendust icon_smile.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Emper
HV kasutaja
Emper

liitunud: 29.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.01.2010 18:43:35 vasta tsitaadiga

vortex kirjutas:

tsitaat:
This is simply Cupertino's answer to the smartbook executed with typical Apple spit and polish, and whether anyone really needs the world's slickest smartbook remains to be seen.

Link

icon_smile.gif
Huvitav editorial. Arvamused on väga vastandlikud. thumbs_up.gif

Vaatamata kogu haibile mis veebis iPadi ümber eelnevalt käis, võrreldakse seda note- või netbookiga (mille funktisonaalsusele iPad alla jääb).
Ja seda peetakse suureks miinuseks. Osa põhjusest on siin muidugi ülespuhutud ootustel "personaalarvuti teise tulemise" osas. Ja seda iPad
puht riistvara ja kasutajaliidese mätta otsast pole. Sestap ka pettmus. Muidugi seda õhutas seda ka Jobsi enda esitlus, kus ta just netbooke siunas
ning tema ülejäänud toote positsioneeriguga seotud jutt. Vast Apple lihtsalt ei saa öelda et see on nö "dumbuser machine" icon_wink.gif

Teisalt on Apple tooted oma turuletulemise algfaasis alati kõvasti sõltunud just early adaptor 'itest.
Nüüd on järsku tegemist tootega mis minu meelest pole üldse neile suunatud.
Need inimesed kasutavad smartphone, netbooke, e-readereid ning nende jaoks ei tee iPad suurt midagi paremini kui eelnevate kombinatsioon.
Ja kisa on suur.

500 dollariline entry price annab minu meelest pigem märku tegemist tootega mida Apple plaanib müüa massidele.
Näiteks neile kes netbooke/smarphone ei kasuta või kelle jaoks see on keeruline.
Ja nad ei pruugi sugugi seda üldse kaasas tassida vaid koduseks kasutuseks pruukida.
Oleks nad teinud "kõrgtehnoloogilisema" tableti siis oleks ka hinnapositsioon olnud pigem 1000 USD kandis.

Ja pigem tõesti on see meedia tarbimisele kui loomisele suunatud vidin. Samast editorialist:
tsitaat:
I think it's interesting that Apple's focus with the iPad (at least initially) seems to be much more on consumption than creation, contrary to what the oft-analyzed invitation to the event seemed to suggest.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 28.01.2010 19:02:28 vasta tsitaadiga

mingis videos räägiti et taheti teha odav tablet et kõigile oleks kätte saadav
mis ajast ipod ja muu apple teema odav on ?
minuarust ainuüksi apple logo juba nende vidinate peal maksab oma 50% hinnast
pealegi mida teha sellise lattakaga kui ei toeta flashi ja muid asju ja siis on mäluks mingi 16gb jne
kui selline asi teha siis võiks ikka mälu peal olla mõni sada giga
pmst pole vast hullu hiinast tuleb raudselt mingi koopia sellest mis maksab kaks kolm korda vähem ja toetab 2-3 korda rohkem asju
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lotharius
rallisibul
Lotharius

liitunud: 06.11.2005




sõnum 28.01.2010 19:05:11 vasta tsitaadiga

Ma olen ka selle seadme üle mõnda aega mõelnud ning ma samuti ei näe asjal erilist pointi.

1) 10" ekraan on oma suuruselt ja seega mugava kasutamise tõttu kindlasti +, samas tasku sa enam seda seadet ei topi ehk kaasaskantavus langes
2) Kui sul on olemas iPhone või Touch ning laptop (eriti kui mingi tablet), siis taolise inimese jaoks pole see seade ahvatelv
3) Aku kestvus on ereaderitega võrreldes ikka saast ning selle 10h või lähedale suudavad tänapäeval paljud korralikud läpakad ka ära teha ning ka iPadi vast põhikonkurendid netbookid on sellise akukestvusega
4) Multitaskingu support ja muud softi puudused - ok neid saab häkitud seadmete peal teatud programmide abil kindlasti võimalikuks muuta nagu iPhone'i puhulgi (nüüd kus enda föönilgi multitaskingu võimaluse panin, on ikka teine asi)


Kellele ta võiks olla suunatud
1) Apple'i truud austajad
2) Inimesed, kes ei oma veel Touchi, kuid tahaks ning keda seadme suurus ei häiri
3) Kellel lihtsalt on vaba raha toredate vidinate peale kulutada

Üldiselt ma ütleks, et pole liha ega kala. Ma tõsiselt mõtlesin selle soetamise peale kui jutud selle tulekust tekkisid, samas nüüd vaevalt kui just keegi mega hea hinnaga ei paku. Põhimõtteliselt võinuks nad pigem mingi puutetundliku akuga ekraani teha mis suutnuks MacBookide külge juhtmevabalt ühenduda ning seda võiks siis sama hästi diivanil või voodis lösutades kasutada thumbs_up.gif

Igatahes mida ma ootasin sellelt seadmelt:
1) OS X kas täisversioonis või siis mingi spets tablet edition ehk siis oleks täisväärtuslik laptop oma op.süsteemilt
2) Aku on OK, aga siiski võiks mingi 15h kanti olla või enam
3) AMOLED ekraan
4) kasvõi ÜKS usb 3.0 pesa ning lisa mälukaardi võimalus (ma siiski soovinuks sellest läpaka asendajat ehk seega 64GB on selgelt vähe)
5) HDMI väljund pole mulle just oluline, aga siiski võinuks olla, ei usu, et eriliselt ruumi see lisaks nõudnuks.

Just my 2 cents

_________________
Geek it til it MHz
Kommentaarid: 121 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 113
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
margus1000
Lõuapoolik
Lõuapoolik
margus1000

liitunud: 28.05.2003




sõnum 28.01.2010 19:19:13 vasta tsitaadiga

tsitaat:
500 dollariline entry price annab minu meelest pigem märku tegemist tootega mida Apple plaanib müüa massidele.
Näiteks neile kes netbooke/smarphone ei kasuta või kelle jaoks see on keeruline.
Ja nad ei pruugi sugugi seda üldse kaasas tassida vaid koduseks kasutuseks pruukida.
Oleks nad teinud "kõrgtehnoloogilisema" tableti siis oleks ka hinnapositsioon olnud pigem 1000 USD kandis.

Ja pigem tõesti on see meedia tarbimisele kui loomisele suunatud vidin.


Just täpselt see mida ma kogu aeg mõelnud olen ja miks minu arvates seda jubinat siiski edu ootab. Eilne esitlus ei olnud potentsiaalsetele ostjatele niiväga kui just sisu loojatele - uus raharong on liikvele lükatud, tulge hüpake peale. Nii nagu ka iPhone puhul ei saa reklaami põhirõhk olema seadmel, vaid sellel mida sellega teha saab - there's an app for that too, there's a book for that, there's a shitload of newspapers and magazines. iTunesi poes on 11 miljonit lugu. Kui nad kahe kuuga suudavad iPad-i jaoks paarsada tuhat raamatut, suuremad ajalehed ja mõnedki vinged mängud lauale tuua, ongi eesmärk täidetud ja plats lüüakse puhtaks. Flashi ei ole, kes see flash on ? Multitaski ei ole, ongi hea, vähemalt nime järgi tundub midagi roppu, mitmenaisepidamine? Kaamerat ei ole? Mul telefonis on kaamera ja selle padiga loen ma kodus peamiselt lehte, kaasas ei tassi, palju ma kodus neid pilte ikka teen? Need on tavakasutaja argumendid. Võtab hetkega pildi ette, aku peab terve päeva, igasugust kraami selle tarvis on tasulist ja tasuta, lihtne kasutada, mõtlema ei pea - mis sa hing veel tahad? Ja power-userid - there's a jailbreak for that too, unlock isn't even needed icon_wink.gif Power-userid ja terminaligurud mõtlevad talle kindlasti huvitavaid asju välja ning olgem ausad, USB-i pordi ja flopiseadme nõudjad poleks seda ostnud isegi siis, kui need seal küljes oleks olnud.

_________________
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Lotharius
rallisibul
Lotharius

liitunud: 06.11.2005




sõnum 28.01.2010 19:36:08 vasta tsitaadiga

Rebin kontekstist välja, aga miks sa seda USB porti flopiseadmega võrdsustad ? Flopi oli suht, ok täiesti, piiratud funktsiooniga seade samas kui USB kaudu saab tohutul arvul seadmeid ühendada ning nüüd 3.0 puhul on ka kiirused ikka teisest liigast. Samas muidugi kaotanuks siis Apple'i oma dock mõtte ja see oleks lisaseadmete ärile paha, aga puhtalt funktsionaalsuse poolest oleks USB hea lisa.

Samas kaamera suhtes olen päri, 10" seadmel pole fotoka funktsiooni vaja ning webcam on samuti üks selline seade mida küll pea igale läpakale topitakse aga mida ma pole veel reaalselt enda tuvusringkonnas kedagi kasutamas näinud ning peale webcami porri pole see miskit head maailmale andnud.

_________________
Geek it til it MHz
Kommentaarid: 121 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 113
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ponier
HV kasutaja
ponier

liitunud: 07.11.2001




sõnum 28.01.2010 19:37:22 vasta tsitaadiga

ok, ma küsin hästi lihtsalt - mis on sellel tootel revolutsioonilisemat kui 10 aastat tagasi välja tulnud Compaq tabletil? (kui paksus ja Apple logo ehk välja arvata) icon_smile.gif

ja et keegi mind ei süüdistaks Apple pimedas materdamises ilma teda tundmata:
multimeediaarvutiks on mul Mac Mini, jooksutab OSX ja EyeTV Eesti digitv vaatamiseks. parim asi, mida ma oma teleka kõrvale oskan ette kujutada.
omasin iPod Touchi 16G esimest väljalaset, praegu oman iPhone 3GS ja olen sigamega rahul - paremat telefoni pole kunagi tehtud, kuigi mõned parandused ei teeks paha tehnikasõbra vaatevinklist ... eriti just see võrguga laulatatus icon_smile.gif

aga kahjuks konkreetse toote puhul pean jääma enda juurde - iPad on lihtsalt Apple üritus haarata e-raamatute turgu kuidagigi. ei vaidle vastu, et külili voodis on sellega lahe veebi sirvida (kui rahakott hinna välja kannatab), aga puudused jäävad, mis teevad temast lihtsalt ülemõõdulise iPodi/iPhone'i ja ei midagi enamat. Kusjuures, ekraaniresolutsioon on tegelikult ikka väike küll juba sellises mõõdus - peenem kiri läheb kandiliseks. mobiilidel hakkab tänapäeval juba samasse suurusjärku kiskuma pisikese ekraani peal icon_wink.gif


viimati muutis ponier 28.01.2010 19:42:01, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Apple iPad mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.