Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  IT õppimine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 81, 82, 83 ... 175, 176, 177  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.01.2010 23:02:33 vasta tsitaadiga

kes kurat juba põhikooli surkima läks icon_lol.gif icon_mad.gif

Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 19.01.2010 23:20:44 vasta tsitaadiga

jnt, minu arusaama järgi on hetkel niigi natukene vähe ajalugu, eesti keelt ja kirjandust põhikoolides. Kui keskenduda veel enam kindlale erialale, siis on kurb küll. Õnneks kool, kus käin, otsustas lihtsalt kirjanduse ja eesti keele tunde kahekordistada, ning kahetseda pole midagi. Hea otsus.
Kui tahta säilitada praegune keskmine tase koos klassi kaldega, tuleb tõsta tunduvalt koormust, aga see on probleem. Tänapäeval peaks õppimine olema võimalikult vaba mitte info, vaid koormuse poole pealt - siin aitab info ümber töötlemine õpetajate poolt mitu korda vastuvõetavamaks, kui seda on tihti kuiv tekst.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.01.2010 00:15:46 vasta tsitaadiga

Põhikoolil polnud häda midagi, selle kõrvalt vähemalt jõudis ja sai tegeleda enda huvidega.
Hoidku jumal kui gümnis peaks kahekordistuma ajalugu, keel ja kirjandus... See oleks juba spetsialiseerumine nendesse valdkondadesse. Mul pole selle vastu midagi kui selline asi võimaldatakse neile kes sellest huvi tunnevad.


Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 20.01.2010 00:27:40 vasta tsitaadiga

Keel, kirjandus ja kultuur(iajalugu) (kahjuks jäi mul mainimata kunstiajalugu, ajaloo alla siis paneme selle) ongi ainuke ala, milles võib lõputult spetsialiseeruda.. see on alus meie maailmanägemusele, sügavamalt, arusaamadele. See kujundab meid, moraalselt, vaimselt. Inimene.
Minul on ajaloo, kunstiajaloo, eesti keele ja kirjanduse alal olnud väga head õpetajad ja tõesti ma hoiatan, et minu mõttekäigust pole kasu, kui filter, vahendaja ei suuda seda infot anda edasi nii, et tänapäeva noor huvi tunneks, tahaks, suudaks, talle meeldiks.
Kvaliteet, millega anda edasi kvantiteeti, infoliini kvaliteet, oskus jagada.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.01.2010 00:38:05 vasta tsitaadiga

Olgu see kui meeldiv tahes aga kõigile seda nii või naa peale ei suru ...

Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 20.01.2010 00:43:58 vasta tsitaadiga

Arvutimehed peavad j2lle k6vasti fyysikat, matat ja keemiat tuupima, ylesandeid lahendama ja laboreid tegema. Eks ajaloos 6pitakse, et kes leiutas transistori, aga selle, mis transs reaalselt on ja kuidas to"o"tab, saab ikkagi selgeks fyysika laboris.

Postitatud mobile device
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.01.2010 10:25:12 vasta tsitaadiga

MarioA. kirjutas:
Keel, kirjandus ja kultuur(iajalugu) (kahjuks jäi mul mainimata kunstiajalugu, ajaloo alla siis paneme selle) ongi ainuke ala, milles võib lõputult spetsialiseeruda.. see on alus meie maailmanägemusele, sügavamalt, arusaamadele. See kujundab meid, moraalselt, vaimselt. Inimene.
Minul on ajaloo, kunstiajaloo, eesti keele ja kirjanduse alal olnud väga head õpetajad ja tõesti ma hoiatan, et minu mõttekäigust pole kasu, kui filter, vahendaja ei suuda seda infot anda edasi nii, et tänapäeva noor huvi tunneks, tahaks, suudaks, talle meeldiks.
Kvaliteet, millega anda edasi kvantiteeti, infoliini kvaliteet, oskus jagada.


Toetan siinkohal Mario seisukohta: keel, kirjandus, ajalugu - need on noore jaoks sageli kauged ja igavad, kui ainet annab õpetaja, kes ei saavuta noortega kontakti vaid tuimalt surub.
Aga kui kasvada üles ilma nendeta, siis kaotame sideme oma juurtega, kasvame üles moraalselt ja vaimselt tühjade inimestena.
Kindlasti võib nii olla lõpptooteks tubli ja universaalne tööline - piiravate traditsiooni, moraali ja eetika normideta...

Väga kurb on siis vanemas eas, kui ollakse materiaalselt rikkad, avastada, et vaimult on jäädud päris paljaks (paljudel juhtudel ei saagi inimene ise sellest aru, küll aga kõrvaltvaataja).
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Q.
HV kasutaja
Q.

liitunud: 08.09.2009




sõnum 20.01.2010 14:54:16 vasta tsitaadiga

Ka mina tulen siin Mario arvamusega kaasa. Põhikoolis pidasin ajalugu ja kirjandust igavaks ning hiilisin õppimisest mõnuga kõrvale. Nüüd aga kahtsen. Olen aru saanud, et see on siiski vajalik ning nüüd hiljem pean lihtsalt vabast asjast ennast asjaga kurssi viima. Leian, et iga eestlane peaks siiski vähemalt enda riigi ajalugu tundma.

Põhikool peaks siiski jääma õpilase maailmavaate laiendamiseks/harimiseks. See on aeg, kus ta avastab enda jaoks huvisid ja nende põhjal otsustab peale põhikooli oma edasise õppetee. Mina näiteks olin täielikult gümnaasiumi vastu, sest minul oli põhikooli lõpuks enda õppesuund kindel, IT.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002




sõnum 20.01.2010 15:45:59 vasta tsitaadiga

Q. kirjutas:
.. sest minul oli põhikooli lõpuks enda õppesuund kindel, IT.

Oled Sa ka nüüd(eeldan, et vanust üle 20) täiesti kindel, et valitud suund oli Sulle täiega sobiv ning muul alal poleks ennast paremini teostada suutnud?
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 204
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Q.
HV kasutaja
Q.

liitunud: 08.09.2009




sõnum 20.01.2010 15:59:25 vasta tsitaadiga

Muidugi ei ole ma selles täiesti kindel, kuid tegu on alaga, mis mind väga huvitab ning ala, mille puhul ma end täiendada soovin.

Kurat seda teab, mis alal ma võiksin parem olla. Kõigega ei ole me ju kokku puutunud ja võibolla ei puutugi. Antud alaga olen ma väga rahul, seega olen ka oma otsusega rahul.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 20.01.2010 18:10:44 vasta tsitaadiga

Mind köidab jubedalt filosoofia, geograafia ja ajalugu. Ma saan aru, et mingi temaatika valdamiseks tulevad kasuks ka teised ained ülikoolis, nagu seda on filosoofia puhul soome-ugri keelkonna näol. Ehk keegi oskab kogemustest, mitte oma tarkusega, kommenteerida, kas mõnel erialal on reaalselt liigseid aineid selles kitsas vallas.
Minu sõber õpib Tartus arstiteadust, sellest aastast. Ladina keelel on ajalooline, sümboolne tähendus, kuid muud midagi.. Siiski on ladina keel see, mida neile seal tambitakse ja tambitakse.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 20.01.2010 18:17:42 vasta tsitaadiga

Ma olin ka põhikoolis kindel, et minu elu läheb edasi it suunas, keskkoolis ei olnud ma selles üldse kindel ja kui ma nüüd ülicoolis olen üle 4a IT'd(arvutisüsteemid) õppinud, siis võin käsi südamel öelda, et kui paber käes, siis mina IT alal küll ennast ei näe icon_biggrin.gif
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006




sõnum 20.01.2010 18:25:12 vasta tsitaadiga

IMO põhikoolis ei ole sul elusees niipalju mõistust, et endale terve eluks sobiv elukutse leida. kindlasti on ka erandeid...
_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 20.01.2010 19:17:51 vasta tsitaadiga

Asi pole mõistuses. Seda on, aga teda pole õpetatud leidma oma eeliseid, ta pole saanud võimalust veel näha kõike, mida maailma pääl pakkuda on.
Kui sa ei oska paremat tahta, siis seda sellepärast, et sa ei tea teda veel olevat icon_smile.gif .
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 20.01.2010 19:25:53 vasta tsitaadiga

Tiim kirjutas:
IMO põhikoolis ei ole sul elusees niipalju mõistust, et endale terve eluks sobiv elukutse leida. kindlasti on ka erandeid...

Terveks eluks elukutse, sa puha naljatilk. ma saan aru, sa kardad väljakutseid ning muutusid.
Palju 11 - 14 aastased on loonud oma fimasid ning uppuvad rahas, edukamad kui mõni eesti suur firma. siis on miljonärid kes on alla 30, facebooki looja juu oli 23 aastane. Catherine and David Cook vanuses 17 ja 18 $10 Million
te ei jaga kohe ühtegi matsu välja. rofl.gif

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.


viimati muutis Andium 20.01.2010 19:28:39, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 20.01.2010 19:26:55 vasta tsitaadiga

Sinu kõnemaneer on väga häiriv Andium. Lõpetasin umbes seitsme posti tagant sinu kirjutiste lugemise. thumbs_down.gif
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006




sõnum 20.01.2010 19:28:15 vasta tsitaadiga

Andium, no ma kirjutasin et on ju erandeid, selliseid vendi on aga vähe. Teinekord loe postitus korralikult läbi ennem lahmima hakkamist icon_exclaim.gif
_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 20.01.2010 19:34:19 vasta tsitaadiga

Tiim kirjutas:
Andium, no ma kirjutasin et on ju erandeid, selliseid vendi on aga vähe. Teinekord loe postitus korralikult läbi ennem lahmima hakkamist icon_exclaim.gif


neid on piisavalt palju, võta kas või sportlased, muusikud, jne. 20% noorteseast on sinu jaoks erand. Edukaid on palju.
Sa võiksid rohkem mõelda ning hädaldamise lõpetada.

MarioA., tänud, võtan arvesse.

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006




sõnum 20.01.2010 19:36:48 vasta tsitaadiga

Andium, no kurat, kus sa hädaldamist minu tekstis näed icon_question.gif . Mingid sellised lampi keset nädalat täis tõmmanud vennad, kes tulevad foorumisse lolli juttu ajama, võiks kaineks saada icon_evil.gif

minu point oli see et, ma ütlesin selgelt oma arvamuse, et: põhikooli lõpetajal ei ole pahatihti selge, kelleks ta saada tahab. Valitakse mingi lambi elukutse, käiakse ära, avastatakse, et ei meeldigi. Õpitakse uuesti miskit muud, ja ikka ei sobi. Lõpuks hakatakse tööle kuskil kolmandal alal, mis on saadus kas õnne läbi või tutvuste kaudu. Üldistav jutt, aga kindlasti on kõigil selliseid tuttavaid.

_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonuonu
HV kasutaja
tonuonu

liitunud: 29.01.2005




sõnum 20.01.2010 19:43:48 vasta tsitaadiga

XYZ, mina loen sealt välja, et "naised saunas rääkisid" ja ei ühtegi fakti ega tõestust. Ja kesiganes siin loengu AES ja RSA krüptost pidas....ma ei oska seletadagi. Ma ei räägi krüpto tugevusest. Näidake programmi, mis teeb kõike mida skype aga krüptovõtmed on puudu. Selline võiks siis olla esimene versioon skype brute force lõhkujast. Mis sest, et lootusetu ajaga.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
teretalv
HV veteran

liitunud: 15.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.01.2010 19:50:50 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Terveks eluks elukutse, sa puha naljatilk. ma saan aru, sa kardad väljakutseid ning muutusid.
Palju 11 - 14 aastased on loonud oma fimasid ning uppuvad rahas, edukamad kui mõni eesti suur firma. siis on miljonärid kes on alla 30, facebooki looja juu oli 23 aastane. Catherine and David Cook vanuses 17 ja 18 $10 Million
te ei jaga kohe ühtegi matsu välja. rofl.gif

kahtlemata üks esimesi tarkuse märke on see, et õpitakse oma vigadest, eriti siis kui teised neid üles täheldavad nagu seda tegin mina ja mäletamistmööda ka keegi teine, Õpi ükskord kuulma häälikuid õiges pikkuses, düsgraafia ei näita sind eriti heast küljest kuigi idee ja jutt võib hea ja õige olla
http://et.wikipedia.org/wiki/D%C3%BCsgraafik

_________________
Ära usu kes kutsuvad kuskile raha investeerima. Suurt tootlust ei tule keegi kandikul kätte tooma! Head ja kindlat tootlust saab ainult siis, kui ise enda kontrolli all on kogu protsess või enamus sellest.
Teen Hobikorras Audio, Video, Foto ja Trükiettevalmistust/Kujundust ja Python Scripte
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 20.01.2010 19:58:29 vasta tsitaadiga

Tiim: Ja kui Sa vaid teaks, kui palju on neid lapsukesi, kelle lapsevanemad, koos suguvõsaga pähe peksavad, et Sa ei tohi minna eriala omandama pärast põhikooli. icon_cool.gif

Ja siis kirjutatakse lapsukesele üksipulgi ette, et milline keskkool, siis milline kõrgkool jne... icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
-----------------------------------------------
Mina teadsin küll 8-das klassis, et kuhu ma eriala edasi õppima lähen ning seesama ala on mul tänaseks umbes 30 aastat, ilma et kordagi oleks olnud küsimust, kas tegin õigesti või valesti.

Ja kui aeg tagasi kerida, siis toimub täpselt sama, ei mingeid keskkoole ega teisi erialasid. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valdars
HV veteran
Valdars

liitunud: 22.02.2003




sõnum 21.01.2010 01:38:05 vasta tsitaadiga

tahanteada, ma teadsin ka põhikooli lõpuks, millega ma tegeleda tahan, samas ma ei arva, et ma olen reegel. Ma olen näinud ikka tunduvalt rohkem inimesi, kes ei tea, millega nad tegeleda tahavad. Nende seas, kes lõpuks mingit eriala õppima lähevad, on väga palju on selliseid inimesi, kes valivad selle eriala mitte eriti kindlatel alustel: populaarsus, võimalik sissetulek, juba saavutatud tulemused, teiste surve jne.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Volthezz
HV kasutaja

liitunud: 11.02.2004




sõnum 21.01.2010 04:37:55 vasta tsitaadiga

Mul oli samuti põhikoolis vist 8-ndas klassis vastus teada, aga vot lahenduskäik on see, mida on vaja olnud natukene muuta.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002




sõnum 21.01.2010 13:19:08 vasta tsitaadiga

Andium kirjutas:

neid on piisavalt palju, võta kas või sportlased, muusikud, jne. 20% noorteseast on sinu jaoks erand..

icon_lol.gif sportlased ja muusikud on 100% vanemate poolt põnnielaistena rakkesse pandud ning need, kel rohkem võimalusi ning eeldusi, ka vähem-rohkem edukad olnud (näide: hiina võimlemisinkubaatorid)
Samas on loovalad alustamisea suhtes jube kriitilised ning seetõttu need, kes hiljem alustavad reeglina ka edu ei saavuta.
Ma olen pidevalt mõelnud sellele, et kui palju tegelikult andekaid inimesi erinevatel elualadel on ning kui paljud neist tänu oma aja mahamagamisele/võimaluste puudumisele soodumustest erinevatel aladel leiba teenivad.
Ehe näide on mootorisport, kus üheks eelduseks pildile pääsed on harjutamine (= võimaluste olemasolu) ning teiseks ja mitte vähetähtsaks aga anne. Märtini/Asmeri potentsiaaliga noori on eestis kimbuga, kuid paraku pole enamikul taolisi võimalusi, et ennast tõestada.


viimati muutis kännuämmelg 21.01.2010 13:34:18, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 204
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  IT õppimine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 81, 82, 83 ... 175, 176, 177  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.