Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga vol 2 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 56, 57, 58  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2009 16:11:28 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:
Mul miskipärast Ubuntu 9.10-s ei muuda US klaveri ära ET-ks. Valiku võin kas või araabiakeelse panna, aga klaver jääb ikkagi default ehk siis US. Milles on probleem ?
Mis kirjas xorg.conf'is?
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2009 17:13:05 vasta tsitaadiga

Hei, aidake või kel on kogemust. Erinevad sülearvutid, uued mudelid ja uus raud. Wifi-t ei saa tööle. Nimelt wifi kaardiks on see uus 802.11n Realteki RTL8191SE/RTL8192SE kiviga half size kaart. Too on nii uus, et Windowsi draiver tekkis kõigest ~2 nädalat tagasi Realteki kodukale. Kas on mingi variant seda Ubuntu 9.10 all üldse funkama saada või tuleb kerneliuuendust oodata? Ndiswrapperiga mina seda tööle ei saanud.

sama murega veel inimesi: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1267961

edit:
lspci näitab ka kaardi nime valesti icon_neutral.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2009 17:21:07 vasta tsitaadiga

... kaugele sa ndiswrapperiga jõudsid ? Siin on ka üsna põhjalik õpetus, kuidas toimida:
https://help.ubuntu.com/community/WifiDocs/Driver/Ndiswrapper

_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2009 17:27:26 vasta tsitaadiga

Ndiswrapper pole mulle uus, olen sellega ennegi Windowsi draiverit kasutades wifi kaardi tööle saanud. Toimisin samamoodi. Praegu kui ma võtan tööribalt selle koha lahti, kus peaks võrgud olema, siis on tühjus. icon_confused.gif

Fn + F3-ga on ilusti sisselülitaud ja ka vastav indikaatortuli läks põlema, aga võrke küll ei leia...


edit:
Samas keegi nagu oleks tööle saanud, kuid WEP jälle ei tööta:
http://www.linuxforums.org/forum/ubuntu-help/153017-realtek-rtl8191se.html
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2009 17:31:12 vasta tsitaadiga

... sellepärast küsisingi, et netist nagu paistaks mingi võimalus tööle saada icon_rolleyes.gif kasutasid sa ikka win2k only draiverit, nagu seal kirjas ? WEP pole nagu eriline kaotus, kes seda tänapäeval enam niiväga kasutabki ?
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2009 12:19:25 vasta tsitaadiga

Ei tööta ka Windows 2000 draiveriga. Võrgud leiab, kuid ei ühenda ka WPA võrku. WEP siiski vajalik, kuna mina ei tea kuhu selle läppariga võidakse sattuda ja ühendust oleks ikka igalpool vaja. Kas mitte kõik Elioni SpeedTouchid pole vaikimisi WEP-i peal?

edit:
sai ka seda proovitud: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/linux/+bug/401126 kuid sellega ei leia ühtegi võrku
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
HV veteran
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2009 13:35:24 vasta tsitaadiga

Skeptik kirjutas:
Ei tööta ka Windows 2000 draiveriga. Võrgud leiab, kuid ei ühenda ka WPA võrku. WEP siiski vajalik, kuna mina ei tea kuhu selle läppariga võidakse sattuda ja ühendust oleks ikka igalpool vaja. Kas mitte kõik Elioni SpeedTouchid pole vaikimisi WEP-i peal?

edit:
sai ka seda proovitud: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/linux/+bug/401126 kuid sellega ei leia ühtegi võrku

Sa proovisid ikka seda viimast patchitud driverit? https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/linux/+bug/401126/comments/81

_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2009 15:02:48 vasta tsitaadiga

jah, toosama. 1116 patchi proovisin ka.

Egas muud midagi. Tuleb veidi oodata kui selle kaardi tugi küpseks saab.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xpander
HV veteran
xpander

liitunud: 24.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2009 15:56:56 vasta tsitaadiga

Skeptik kirjutas:
jah, toosama. 1116 patchi proovisin ka.

Egas muud midagi. Tuleb veidi oodata kui selle kaardi tugi küpseks saab.


aga uuemat kernelit(2.6.32-xx) ka proovisid?

_________________
Linux Gaming Videos: Xpander69
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2009 15:59:01 vasta tsitaadiga

backportsi uuendused lasin peale, sellega ilmselt tuli see ka peale?
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xpander
HV veteran
xpander

liitunud: 24.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2009 18:09:33 vasta tsitaadiga

terminali:

uname -a

vaata mis kernel on.

sellest bugi linkist lugesin nagu välja et just selle uuema kerneliga toimib.

_________________
Linux Gaming Videos: Xpander69
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
makaron111
HV kasutaja

liitunud: 07.08.2007




sõnum 17.11.2009 21:43:46 vasta tsitaadiga

Kas Ubuntu all saab kuidagi Nvidia 6150 (läpakal) rahulikumalt töötama panna? Mõtlen just seda, et driver ütleb, et maximum perfomance mode on, see aga väga ei meeldi mulle, kuna tempid on 70 kraadi juures ja vabalt piisaks ka madalamatest klokkidest.

Kas on mingit võimalust klokkide alandamiseks? Driveri settingute alt ei leia sellist võimalust. icon_confused.gif

_________________
We do not come in Peace. We come ahead of Peace- Kane
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
asjameez
Kreisi kasutaja
asjameez

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 17.11.2009 23:26:17 vasta tsitaadiga

Performance levelist olenevad klokid. See 'maximum performance mode' ei muutu, kui voolurežiimi vahetad. Võibolla sul arvuti seest tolmu täis? Tegelikult see 70C pole ju nii väga hirmus temperatuur. 110 on minul näidatud kriitiline piir.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xpander
HV veteran
xpander

liitunud: 24.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2009 02:05:10 vasta tsitaadiga

xorg.conf lisad väikese rea device sectioni alla

Option "Coolbits" "1"

siis reboot ja nvidia-settings alla peaks overclocking tekkima kui see kaart seda toetab
sealt saad perf levelitele sätted paika panna

paha asi on aint see et peale iga rebooti nullitakse sätted icon_confused.gif

_________________
Linux Gaming Videos: Xpander69
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marion23
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2009 13:02:47 vasta tsitaadiga

installisin dell minile 10 (broadcom half-mini card) ubuntu 9.10, aga ei saa wifit tööle. Juhtmega neti võimalust ei ole, aga teise arvutiga saan vajalikud asjad alla tõmmata. Leidsin broadcomi lehelt ka ubuntule mõeldud driveri ja laadisin alla ja tõstsin teise arvutisse. Mis edasi? See ei ole exe fail, et vajutan ja installeerub nagu windowsi driverid, kuhu ma pean selle tõstma ja mida tegema? ma olen aru saanud, et installerimiseks on kusagil "command prompt-i" moodi asi, aga kus?
See on mul esimene kokkupuude linuxiga, nii et palun nõuandeid hästi kirjeldavalt ja aeglaselt icon_redface.gif
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
asjameez
Kreisi kasutaja
asjameez

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 18.11.2009 13:31:27 vasta tsitaadiga

http://www.ubuntumini.com/2009/11/broadcom-wireless-driver-fix-in-karmic.html
.deb pakke installid lihtsalt peale vajutades.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marion23
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2009 13:53:11 vasta tsitaadiga

asjameez kirjutas:
http://www.ubuntumini.com/2009/11/broadcom-wireless-driver-fix-in-karmic.html
.deb pakke installid lihtsalt peale vajutades.

ja ei olegi netti tarvis?
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
asjameez
Kreisi kasutaja
asjameez

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 18.11.2009 14:08:57 vasta tsitaadiga

marion23 kirjutas:
asjameez kirjutas:
http://www.ubuntumini.com/2009/11/broadcom-wireless-driver-fix-in-karmic.html
.deb pakke installid lihtsalt peale vajutades.

ja ei olegi netti tarvis?

Reeglina pole deb paki installimisel neti ühendust vaja, kui see juba arvutis asub.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marion23
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2009 15:52:56 vasta tsitaadiga

tükike sellest õpetusest:
OR: after connecting to the internet via a wired connection in a terminal type:
sudo apt-get update
sudo apt-get --reinstall install bcmwl-kernel-source

kuhu see trükkida tuleb?
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2009 15:58:47 vasta tsitaadiga

marion23 kirjutas:
tükike sellest õpetusest:
OR: after connecting to the internet via a wired connection in a terminal type:
sudo apt-get update
sudo apt-get --reinstall install bcmwl-kernel-source

kuhu see trükkida tuleb?
Terminali. Otsi see menüüst üles (kui ei leia, siis on ka võimalus Alt + F2, xterm, Enter). Päris kasulik asi on see terminal.

Aga need käsud eeldavad ju internetiühenduse olemasolu.
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marion23
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2009 16:15:12 vasta tsitaadiga

riivo21 kirjutas:
marion23 kirjutas:
tükike sellest õpetusest:
OR: after connecting to the internet via a wired connection in a terminal type:
sudo apt-get update
sudo apt-get --reinstall install bcmwl-kernel-source
kuhu see trükkida tuleb?
Terminali. Otsi see menüüst üles (kui ei leia, siis on ka võimalus Alt + F2, xterm, Enter). Päris kasulik asi on see terminal.
Aga need käsud eeldavad ju internetiühenduse olemasolu.

suur aitäh selle Terminali eest, ma otsisin juba tükk aega nn "command prompti" akent
mulle tundub ka, aga nii selles saadetud õpetuses oli
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2009 16:22:22 vasta tsitaadiga

marion23 kirjutas:
riivo21 kirjutas:
marion23 kirjutas:
tükike sellest õpetusest:
OR: after connecting to the internet via a wired connection in a terminal type:
sudo apt-get update
sudo apt-get --reinstall install bcmwl-kernel-source
kuhu see trükkida tuleb?
Terminali. Otsi see menüüst üles (kui ei leia, siis on ka võimalus Alt + F2, xterm, Enter). Päris kasulik asi on see terminal.
Aga need käsud eeldavad ju internetiühenduse olemasolu.

suur aitäh selle Terminali eest, ma otsisin juba tükk aega nn "command prompti" akent
mulle tundub ka, aga nii selles saadetud õpetuses oli
Proovi ühe arvutiga tõmmata see fail, kopeerida see Delli, teha sellel topeltklik ja jälgida juhiseid. Tõenäoliselt ei tööta ja hakkab mingit dependencit otsima, aga proovi. Järgmise sammuna tuleb siis see dependency käsitsi Delli kopeerida.
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2ep
HV veteran

liitunud: 13.12.2003




sõnum 18.11.2009 19:51:20 vasta tsitaadiga

marion23 kirjutas:
installisin dell minile 10 (broadcom half-mini card) ubuntu 9.10, aga ei saa wifit tööle....

Googeldades leiab palju õpetusi Ubuntu + broadcom + wlan.
Ma sain omal Broadcomi käima, kui trükkisin terminali
modprobe b43
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marion23
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2009 22:58:13 vasta tsitaadiga

p2ep kirjutas:
marion23 kirjutas:
installisin dell minile 10 (broadcom half-mini card) ubuntu 9.10, aga ei saa wifit tööle....

Googeldades leiab palju õpetusi Ubuntu + broadcom + wlan.
Ma sain omal Broadcomi käima, kui trükkisin terminali
modprobe b43

aitäh kõigi õpetuste eest, sain wifi tööle, aga käisin "külapealt juhet kerjamas"
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raido357
HV veteran

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2009 11:53:27 vasta tsitaadiga

Keegi teab, kuidas Gemplus GPR400 id kaardi lugeja käima saaks?. See on mingine FOR WIN luts kaart.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2009 12:10:22 vasta tsitaadiga

Broadcomi wifi kaardid toimivad STA draiveriga paremini kui B43 draiveriga. Just installisin ühe läppari jälle.


btw, kel veel vaja, siis siin on SiS video draiver Ubuntu 9.10-le: http://www.hot.ee/hvasjad//sis_ubuntu910.zip
vastasel juhul ei saa native reso kasutada
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raido357
HV veteran

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2009 12:16:15 vasta tsitaadiga

Intel i810 moodulit kasutavate helikaartidele mõned vihjed - http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=928154&page=2

Läpakatel näiteks kõrvaklappe ja kõlareid ei reguleerita koos vol nupukesest. NC6000 selline probleem näiteks, lahenduseks "ac97_quirk=hp_only".
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tiiger15
HV veteran
Tiiger15

liitunud: 15.01.2004




sõnum 21.11.2009 15:17:18 vasta tsitaadiga

Kuidas aMSNi kontaktid jaotada Online/Offline, mitte gruppidesse. Otsisin ja otsisin, aga ei leidnud. Eesti keelne!!!
_________________
My choices, my life - don't judge me, just try better!
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
asjameez
Kreisi kasutaja
asjameez

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.11.2009 16:48:00 vasta tsitaadiga

Tiiger15 kirjutas:
Kuidas aMSNi kontaktid jaotada Online/Offline, mitte gruppidesse. Otsisin ja otsisin, aga ei leidnud. Eesti keelne!!!

Vaade -> Sorteeri kontaktid (1. valik) -> Sorteeri staatuse järgi (1. valik)
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tiiger15
HV veteran
Tiiger15

liitunud: 15.01.2004




sõnum 21.11.2009 16:58:03 vasta tsitaadiga

kle tänud, see oli nii ebamääraselt esimene valik, et kohe üldse ei vaatand sinna. Ainult grupid jäid silma igalpool icon_smile.gif
_________________
My choices, my life - don't judge me, just try better!
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raido357
HV veteran

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2009 10:43:27 vasta tsitaadiga

Radeon DRI probleem (vähese mäluga isendid) -

http://jeremy.visser.name/2009/10/28/no-dri-on-x-org-with-a-radeon-check-your-virtual-size/

Enda masin sai sellest abi.

Glxgears ei ole küll bechmark tool aga basic idee, et kas midagi muutus, aitab see saada, enne fps 500 in 5 seconds, nüüd 8000 in 5 seconds.

Teiseks:

# man radeon

Väidab, et default AccelMethod on "EXA", igajuhul minu Radeon 9600 vägistati ikka XAA peal käima ja, siis logis karjuti, et XAA pole toetatud RV350 kivi otsas.

Xorg.conf-i

Option "AccelMethod" "EXA" - lahendas probleemi.

Edit:

Probleem tty-de vahetamisega. Nimelt kui masin "külmalt" käima läinud, siis pole probleemi tty'de vahel liikuda, kui aga masin suspendida ja siis üles äratada, siis läheb asi katki. Vahet ei ole millise tty peale switchida, konsooli ette ei tule, ainult tty7-est rippuma jääv vigane graafika pilt ja kui kohe tagasi ei switchi tty7 peale, siis masin hangub.

Masin: hp nc6000, r9600 @ open source ati driver.

Edit2:

Enam kui 2-3 nupuga hiire omanikud

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=455656

Ubuntu 9.10 omab repos pakke, teiste versioonide kohta ei tea.

Lihtne viis nuppe bindida, Logitech V320 scrolli (vasakule/paremale) kõigutamine, sai kerge vaevaga pandud tegema ALT+LEFT/ALT+RIGHT - ehk siis firefoxis back and forward.

thumbs_up.gif

:# sudo btnx-config - tavakasutajana ei saa asja aetud.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2009 11:31:10 vasta tsitaadiga

xpander kirjutas:
terminali:

uname -a

vaata mis kernel on.

sellest bugi linkist lugesin nagu välja et just selle uuema kerneliga toimib.

proovin varsti järgi
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raido357
HV veteran

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2009 13:01:32 vasta tsitaadiga

Kellel on probleeme ath5k mooduliga, internet venib/lagib, siis rohuks madwifi peale kolimine.

http://dimitar.me/?p=616

ath5k -ga torrent tiris paarsada kilobaiti sekundis, ja kõikus pidevalt 0 ja 100-200 vahel, hetkel laadisin uue ath_pci mooduli ära ja hetkel stable 1,10-1,20 MB/s.
ath5k peksis ka mingit noise floor calibration errorit pidevalt, sellega oli seotud kuidagi ka lag, näiliselt tundus.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2009 13:24:44 vasta tsitaadiga

ath9k ei proovinud? see peaks uuem olema
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raido357
HV veteran

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2009 00:59:40 vasta tsitaadiga

Skeptik kirjutas:
ath9k ei proovinud? see peaks uuem olema


AR5213 pole toetatud ath9k poolt.

Edit:

Xorg ja Radeon 9600 ei taha ikka üldse läbi saada.

tsitaat:
Väidab, et default AccelMethod on "EXA", igajuhul minu Radeon 9600 vägistati ikka XAA peal käima ja, siis logis karjuti, et XAA pole toetatud RV350 kivi otsas.

Xorg.conf-i

Option "AccelMethod" "EXA" - lahendas probleemi.


Kokkuvõttes, keerasin siiski AccelMethodi XAA peale tagasi, logis hakati karjuma, et ei supportida seda aga XAA on siiski oluliselt kiirem. EXA'ga OpenOffice kasutus oli piin, scroll lag, menüü lag jne. Ja kui OO oli lahti, läägisid teised rakenduseda ka.

XAA-ga aga on kõik korras.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kmail
HV kasutaja


liitunud: 07.10.2002




sõnum 26.11.2009 11:45:55 vasta tsitaadiga

Tere,

Küsimus targematele DKMS-i kohta. Nimelt mõnda järjekordset kerneli update-i jälgides tundub, et see rakendus tegeleb moodulite uuendamisega. Hetkel siis uuendatakse automaatselt nvidia ja virtualboxi moodulid (logi järgi) enne kui restarti palutakse teha. Tarvis oleks aga anda talle uuenduseks veel üks moodul, nimelt minu lapaka puhul compal_laptop.
Hetkel toimin nii, et peale kerneli uuenduse järgset restarti võtan vana mooduli välja (modprobe -r), jälle make ja make install ja modprobega uus sisse.
Küsimus - kuidas on võimalik seda protsessi automatiseerida, ilmselt tuleks DKMS-iga tegemist teha?

Distroks Ubuntu Karmic.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tiiger15
HV veteran
Tiiger15

liitunud: 15.01.2004




sõnum 28.11.2009 16:01:15 vasta tsitaadiga

Nii, mini ATI catalyst jamaga suutsin midagi nii ära tsuksida, et lülitas deskdopi visuaalefektid välja. Sisse ei lase lülitada. Kõigepealt näitab, et otsib saadaolevaid drivereid ja siis viskab kirja, et töölaua efekte pole võimalik sisse lülitada. Ati control centeri või mis ta krt oli lasin maha tagasi. Nüüd olen 2 päeva netis ringi tsuksinud, et asja saada....aga ei saa pihta mina küll kuskohast alustada icon_sad.gif
_________________
My choices, my life - don't judge me, just try better!
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tiitise
HV kasutaja

liitunud: 04.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2009 12:43:01 vasta tsitaadiga

to Tiiger15:
Alustaks sellest, et millise ati kaardiga tegemist ja ubuntu versiooni teadmine ka ei tee paha.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2009 16:21:48 vasta tsitaadiga

Ubuntu 9.10: The Karmic Koala Benchmarked And Reviewed
TomsHardWare

tsitaat:
Conclusion

There is no question about it: 9.10 is an ambitious release for Ubuntu. There are more new features and changes to previous defaults than any other previous version. With the tight integration of Ubuntu One, Tomboy Notes, Evolution, and Empathy, along with the new theming elements, one can begin to see Ubuntu becoming its own animal and not just another slight variation of Linux with GNOME. I'll give Canonical a ten for design, but I have to give it a zero for execution. If 8.10 was a fail, 9.10 is an epic one.

The previous October release of Ubuntu, version 8.10 “Intrepid Ibex” also had a problematic launch, plagued by poorer performance and more bugs than its predecessor, 8.04 “Hardy Heron.” The release directly after Intrepid, 9.04 “Jaunty Jackalope,” had a flawless release and is still what I consider the best OS for my money. But 9.04 was met with minimal fanfare. Why? Much of momentum from 8.04 “Hardy Heron,” another successful launch, was lost because Intrepid was such a letdown.

Another troubling trend with Ubuntu 9.10 is the move to Ubuntu-only apps and services. Ubuntu One is great; I honestly don't know how I got through life without a backup/sync service. But a Mac, Windows, or at least a general Linux client would make it a better option. Most people who use Ubuntu do not use it exclusively, making Ubuntu One a niche service. In my opinion, Empathy is another bad call. Though I do like the fact that it replaces two apps (Pidgin and Ekiga), people were happy with Pidgin. Empathy may be a better app, but this is a situation where “if isn't broke, don't fix it.” Pidgin did the job, it's available on all three major platforms, and people liked it. I'm not saying that Empathy isn't the way to go in the future, but I feel that it's a few releases premature. It's perfectly alright for distributions like Fedora and openSuSE to play fast and loose with new features--those distros aren't much more than testbeds for their retail counterparts (Red Hat and SuSE, respectively). Ubuntu, on the other hand, is trying to be the user-friendly desktop operating system for everyone from little Timmy to Grandma. Perhaps restraint when it comes to new features is more important than getting the latest technology included by default.

All of this negativity aside, this is a review of Ubuntu 9.10 “Karmic Koala” and not all of Ubuntu. Tom's Hardware still recommends Ubuntu 9.04 “Jaunty Jackalope” as our free OS of choice, and you can still grab a copy here. Hopefully, Canonical can learn from its mistakes and make version 10.04 “Lucid Lynx” succeed in the areas that Karmic failed (namely, execution). It's a shame, because the material to make the greatest desktop Linux OS is here in Karmic. But the crippling bugs and poor launch mar the entire product. Interestingly, there are reports that the KDE variant of Ubuntu, Kubuntu, managed to avoid all of these pitfalls and became a hit in those circles. Better luck next time.


On's siis asi tõesti nii halb?
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2009 08:15:53 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
On's siis asi tõesti nii halb?

Tüübil on ikka mingi bad trip. Pole seal nii hullu midagi. Nokkimist leiab muidugi alati kui tahtmist on...

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tom1245
HV veteran

liitunud: 09.05.2003




sõnum 04.12.2009 09:59:58 vasta tsitaadiga

kaabakas kirjutas:
1dumbpcuser kirjutas:
On's siis asi tõesti nii halb?

Tüübil on ikka mingi bad trip. Pole seal nii hullu midagi. Nokkimist leiab muidugi alati kui tahtmist on...

mul on õnneks Kubuntu icon_lol.gif

_________________
Ehitusteemalised arutelud:
https://www.ehitusfoorum.com
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raido357
HV veteran

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2009 10:53:37 vasta tsitaadiga

tom1245, ja mis neil vahet on peale selle, et ühel on teine aknahaldur ?
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2009 11:05:52 vasta tsitaadiga

raido357 kirjutas:
tom1245, ja mis neil vahet on peale selle, et ühel on teine aknahaldur ?
Mõjutavad need programmid, mis peale aknahalduri kaasa tulevad.
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raido357
HV veteran

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2009 11:14:34 vasta tsitaadiga

riivo21 kirjutas:
raido357 kirjutas:
tom1245, ja mis neil vahet on peale selle, et ühel on teine aknahaldur ?
Mõjutavad need programmid, mis peale aknahalduri kaasa tulevad.


Ma ise pidasin silmas rohkem alussüsteemi, kui WiFi draiver näkku paneb, siis pole vahet kas Kubuntu või Ubuntu, draiverid ikka ühed. Softist pole mingist tolku, kui pole lüli riistvara ja softi vahel, mis töötaks.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2009 11:30:23 vasta tsitaadiga

raido357 kirjutas:
riivo21 kirjutas:
raido357 kirjutas:
tom1245, ja mis neil vahet on peale selle, et ühel on teine aknahaldur ?
Mõjutavad need programmid, mis peale aknahalduri kaasa tulevad.


Ma ise pidasin silmas rohkem alussüsteemi, kui WiFi draiver näkku paneb, siis pole vahet kas Kubuntu või Ubuntu, draiverid ikka ühed. Softist pole mingist tolku, kui pole lüli riistvara ja softi vahel, mis töötaks.


aknahaldur != töölauakeskond.
Puhas Kubuntu on üsna lähedal GTK-vabale keskkonnale, keda loksutab, keda mitte - suuresti religiooniteema.

Kui nüüd siit võõrgunäitest edasi minna, siis näkku ei või panna mitte ainult draiver, vaid ka NetwokManageri liides. Kui Gnome junn väidetavalt töötab, siis minul kasutuses oleva raua- ja võrgukonfiga on kde4 NetwokManageri rakendus kasutegur suur ja ümmargune null.
Kuna Canonicali prioriteet on ikkagi Ubuntu, on ka ubuntuspetsiifiliste viguritega KDE alla natuke nadisti, näiteks Ubuntu One liidest on kusagil Pre-Alpha faasis.
Samas mulle isegi meeldib, et Kubuntu on rohkem KDE, mitte Canonicali nägu. Teisiõnu on Kubuntu suht heaks KDE jooksutamise platvormiks, igapäevaseks kasutamiseks käib minule küll.

_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ajee
HV kasutaja
ajee

liitunud: 26.08.2003




sõnum 12.12.2009 15:11:34 vasta tsitaadiga

Kuidas seletada sellist nähtust:

#md5sum '/media/disk/downloads/linux.iso'
fb820c9187424156880ba9ad066903c8  /media/disk/downloads/linux.iso
#md5sum '/media/disk/downloads/linux.iso'
108ca8e47cdcc4ffffe80928ebe72424  /media/disk/downloads/linux.iso
#md5sum '/media/disk/downloads/linux.iso'
9523ec405e73055f35f332b550bfc90f  /media/disk/downloads/linux.iso


Fail ise on 7GB suur. Kasutusel on Ubuntu 9.10 ext4 failisüsteemiga ja /home kausta krüpteeringuga. Mõne üksiku analoogse käitumisega faili leian veel (250 MB .ZIP fail) ja faile hetkel ei laeta alla.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2009 16:12:18 vasta tsitaadiga

Ega see iso sul juhtumisi külge haagitud ole või muul viisil avatud? lsof võiks aimu anda.
_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ajee
HV kasutaja
ajee

liitunud: 26.08.2003




sõnum 12.12.2009 16:49:45 vasta tsitaadiga

Ei olnud, aga leidsin Internetist sarnase probleemiga kasutaja ja minu arvutilgi oli mälu viga. Võtsin vigase mälu välja ning nüüd annab md5sum iga kord sama tulemuse. Tänan vastamast.

PS: Varem oli 2GB, nüüd on 1,5 GB mälu - Ubuntu tundub palju kiirem olevat icon_smile.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
krustok
HV vaatleja

liitunud: 04.08.2008




sõnum 28.12.2009 22:42:44 vasta tsitaadiga

Hetkel on mul kaks kõvaketast. Esimene on patitsioonideks jaotatud ning seal asuvad Win7 ja Vista. Tahtsin teisele kõvakettale Ubuntut installida ent peale installi sai valida ainult 7 ja vista vahel nagu varem. Paistab, et GRUB ei installeerunud või vähemalt ei tööta ta. Mida soovitate ette võtta?
Edit: Nevermind.. tegin ubuntule reinstalli ja leidsin, et seal saab valida boot loaderi asupaigaks primaarse kõvaketta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
borru
HV veteran
borru

liitunud: 21.12.2003




sõnum 05.01.2010 20:52:07 vasta tsitaadiga

kuidas saada selles raksust lahti mis enne ja 10 sek peal igat heli tekib ?
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga vol 2 mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 56, 57, 58  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.