Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  Õlijahutus teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Oskar.r
HV kasutaja
Oskar.r

liitunud: 30.06.2007




sõnum 10.08.2009 00:33:14 vasta tsitaadiga

Wiltz, Igavene vana teema juba, aga miks tegelikult mitte, kui oleks vastav õli, mille soojusjuhtivus oleks õhust parem? Vastasel juhul ei oleks asjal eriti jumet uuemate ja võimsamate arvutite puhul. thumbs_up.gif

Ise pidin oma P4 õlisse uputama nii aasta tagasi, aga asi valmis ei saanud. Keevitatud poolvalmis Desktop kast on siiani olemas garaaži riiulil. Mõte oli nii, et vasakule tuleb DVD kirj, smart card reader, kõvakettad. Paremale toide ja muu mõll õli sees. Endal kõvakettad ei tee pea üldsegi häält, seega asi oleks olnud sigavaikne küll filmide vaatamiseks, jahutusomadused tavaõliga loomulikult halvemad. beer_yum.gif

Tegin ka siin juttu, ehk huvitab icon_smile.gif https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=4717489#4717489
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.08.2009 01:58:16 vasta tsitaadiga

millise õli soojusjuhtivus veest parem on? icon_biggrin.gif

ma küll ei tea milliseid kõvakettaid sa kasutad, kuid 7200rpm tavalistest desktop ketastest ei ole minu silm näinud ega kõrv kuulnud veel sellist ketast, mis üldse häält ei teeks. ja usu mind, minu käest on käinud läbi päris paras hunnik kettaid icon_wink.gif seejuures omal on just müratase üks esimesi asju, mida arvestan ketast ostes.

arvuti endaga on nii, et filmivaatamiseks on mul juba mõnda aega 100% passiivne masin olemas, kusjuures täiesti kaasaegne ja võimekas aparaat. dual-core ja integ.graafika, mis suudab isegi vajadusel mõne mängu käima panna icon_biggrin.gif ainuke asi, mis seal häält teeb ongi ketas, ja täielikus vaikuses on ka selle, minu kõige vaiksema ketta vuhinat siiski kuulda.

mida ma tahan öelda on see, et tänapäeval arvutit õlisse uputada, eesmärgiga saavutada vaikust, ei ole enam mingi mõistlik idee. esiteks on kõikvõimalikud õhk ja vesijahutused arenenud nii kaugele, teiseks on ka arvutite soojuseraldus hakanud mõnes mõttes alla minema.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002




sõnum 10.08.2009 17:20:05 vasta tsitaadiga

ssd peaks ju uppuma küll thumbs_up.gif
Kommentaarid: 488 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 396
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oskar.r
HV kasutaja
Oskar.r

liitunud: 30.06.2007




sõnum 10.08.2009 17:41:31 vasta tsitaadiga

Teeb siis SSD häält? icon_smile.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002




sõnum 10.08.2009 17:46:24 vasta tsitaadiga

ei tohiks nagu aga ujuma võib ikka saata ju icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 488 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 396
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.08.2009 23:43:34 vasta tsitaadiga

ssd on tore asi küll, et millal jõuab ssd gigabaidi hind lõpptarbija jaoks tegelikult mõistlikule tasemele, no kasvõi näiteks sellisele tasemele, et on 2x kallim kui tavakettal? icon_biggrin.gif ja ega vist a'la 2TB sdd ei ole ka veel väga lettidele paisatud? kunagi see aeg muidugi tuleb, seniks aga vuhistame kõik oma hdd'sid rõõmsalt edasi thumbs_up.gif
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nmk
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.08.2009 22:03:55 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
millise õli soojusjuhtivus veest parem on? icon_biggrin.gif

ma küll ei tea milliseid kõvakettaid sa kasutad, kuid 7200rpm tavalistest desktop ketastest ei ole minu silm näinud ega kõrv kuulnud veel sellist ketast, mis üldse häält ei teeks. ja usu mind, minu käest on käinud läbi päris paras hunnik kettaid icon_wink.gif seejuures omal on just müratase üks esimesi asju, mida arvestan ketast ostes.

arvuti endaga on nii, et filmivaatamiseks on mul juba mõnda aega 100% passiivne masin olemas, kusjuures täiesti kaasaegne ja võimekas aparaat. dual-core ja integ.graafika, mis suudab isegi vajadusel mõne mängu käima panna icon_biggrin.gif ainuke asi, mis seal häält teeb ongi ketas, ja täielikus vaikuses on ka selle, minu kõige vaiksema ketta vuhinat siiski kuulda.

mida ma tahan öelda on see, et tänapäeval arvutit õlisse uputada, eesmärgiga saavutada vaikust, ei ole enam mingi mõistlik idee. esiteks on kõikvõimalikud õhk ja vesijahutused arenenud nii kaugele, teiseks on ka arvutite soojuseraldus hakanud mõnes mõttes alla minema.


nojah aga wow factor maksab ka midagi. sõbrad tulevad külla- mismõttes nagu... arvuti mullitab nagu akvaarium ??? icon_eek.gif
icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.08.2009 23:47:30 vasta tsitaadiga

seda muidugi, aga seepärast ma ütlesingi, et see on pigem selline naljajahutuse idee kui väga tõsiseltvõetav performance'i värk icon_razz1.gif icon_wink.gif vähemalt tänasel päeval, alles mingi 5a tagasi oli olukord veel märksa teistsugune, aga eks need ideed ja praegused valmis projektid vist pärinevadki umbes sellisest ajast...
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bosbrimigenius
HV vaatleja

liitunud: 21.09.2009




sõnum 21.09.2009 15:16:32 vasta tsitaadiga

JanQ kirjutas:
Jutt käib nn. trafoõlist, mida kasutatakse kõrgepingeseadmetes, trafode/poolide/lülitite sees. Mitteelektrijuht, ei põhjusta metallide korrosiooni. Vähemasti siis, kui õli on uus ja puhas s.t. pole kasutatud. Keda konkreetselt huvitab, õiljahutuse jaoks, võin 3-5 l hankida.


tere kas sul see hankimine ikka jõus? oleks küll soovi 5 liitri järgi. anna märku;)


huvitav kas tavaline vesijahutus pump ka trahvoõli edasi pumpab? sest ta on natukese paksem kui nafta.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.09.2009 17:52:48 vasta tsitaadiga

bosbrimigenius, vesijahutuses õli?????? milleks??? icon_eek.gif
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bosbrimigenius
HV vaatleja

liitunud: 21.09.2009




sõnum 05.10.2009 14:04:23 vasta tsitaadiga

krusu70 kirjutas:
bosbrimigenius, vesijahutuses õli?????? milleks??? icon_eek.gif

sai koolisõpitud elektrikuks, ning seal puutusime ka kokku trahvoõliga,
trahvoõli omandab kiiresti soojust, ning annab selle ka kiiresti ära, lisaks ei külmu ta talvel ära, ning ei juhi elektrik kui peaks kuskilt lekkima.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.10.2009 23:56:46 vasta tsitaadiga

Kui viskoosne see õli sul on ? Kui ta on paks nagu värske mesi, pole erilist tolku icon_smile.gif
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Starfield
HV kasutaja
Starfield

liitunud: 13.08.2006




sõnum 07.10.2009 09:03:10 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:
Kui viskoosne see õli sul on ? Kui ta on paks nagu värske mesi, pole erilist tolku icon_smile.gif

Guugeldasin ja leidsin ühe üleni õlisse uputatava casemodi teema.

http://forums.extremeoverclocking.com/showthread.php?t=323566
tsitaat:
Transformer oil that is highly refined and used in High voltage power line transformers. Basically a highly refined mineral oil.

The cool thing is that it's Viscosity is 9cst while heavy mineral oil is 80-90cst (water is 1 while regular maple syrup is about 150). At 60C it should drop to around 6cst.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  Õlijahutus teema mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.