|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
mildseven
HV vaatleja

liitunud: 22.06.2008
|
26.08.2009 13:48:54
Nippe ja Trikke, kuidas saada Windowsi ketast tühjemaks! |
|
|
Niisiis, aasta tagasi, kui arvuti veel uus oli ~30GB tühja ruumi Win. Vista Partitsioonil. Kõvaketas kokku oli 500GB ja Win. partitsioon oli jagatud 53,7GB, mis tänaseks on jäänud väga vähe tühja ruumi, ainult 13GB, olen lugenud, et soovitav tühi ruum oleks ikka üle 20Gb win. kettal. Niisiis ~30GB on jäänud 13Gb, kuigi ma lasen alati programmid(kui saab) teisele partitsioonile.
Aga kuidas või millega ma saaksin vaba ruumi vähemalt 20Gb või isegi rohkem...
Palun andke nõu!
NB:Restore point on välja võetud ja Sleep'i ka kasutan!
EDIT: VISTA!
viimati muutis mildseven 26.08.2009 14:44:00, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MorRAW
Ei ole Guru

liitunud: 30.05.2002
|
|
| Kommentaarid: 376 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
317 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mildseven
HV vaatleja

liitunud: 22.06.2008
|
26.08.2009 14:01:41
|
|
|
| MorroW kirjutas: |
| Temp kaustad tühjaks lastud? (wini enda oma + browser jne) |
Ccleaneriga kustutasin ja sain aint 100Mb , või saab mingi programmiga rohkem?
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
26.08.2009 14:14:48
|
|
|
formatiga (näiteks installplaadilt) saad kõik puhtaks
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
woox2k
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.03.2009
|
26.08.2009 14:14:57
|
|
|
Hibrenate ära keelata ja page file teisele kettale panna, endal vähemalt nii sain hulga ruumi juurde
_________________ Mess with the best, die like the rest! |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
26.08.2009 14:26:50
|
|
|
1. ccleaner
2. käsitsi downloaded program files jms $kaustad minema ja registry korda peale seda.. ie le linnuke auku " empty temp folder after close.."..
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista. |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DonNiger
HV Guru

liitunud: 14.03.2005
|
26.08.2009 14:33:09
|
|
|
57GB täis windowsi kettal?
Arvatavasti asuvad ka paljude installeritud programmide temp kaustad samal kettal. Liiguta need seal minema.
_________________ Müüa EOS 50D |
|
| Kommentaarid: 142 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
116 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mildseven
HV vaatleja

liitunud: 22.06.2008
|
26.08.2009 14:35:40
|
|
|
To:
XYZ : eriti ei tahaks täiesti maha lasta windowsi!
woox2k: ma kasutan sleep mode väga palju! Õpeta, kuidas ma need nn. pagefile'd saan teisele kettale!
laurx: Ccleaner on ära proovitud, eriti abi sellest ei olnud, midagi ikka. Tegin linnukese. loll küssa nüüd: kus ma Download kausta leiaks?
EDIT :
To:
DonNiger:
53(kokku) - 13(vaba) = 40GB täis!
Äkki õpetad, kuidas ma neid kaustasi liigutan! lihtsalt copy paste ?
viimati muutis mildseven 26.08.2009 14:42:29, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MorRAW
Ei ole Guru

liitunud: 30.05.2002
|
|
| Kommentaarid: 376 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
317 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
26.08.2009 14:41:04
|
|
|
XP l on pagefile system properties all.
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista. |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mildseven
HV vaatleja

liitunud: 22.06.2008
|
26.08.2009 14:47:53
|
|
|
| Vista on!
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DonNiger
HV Guru

liitunud: 14.03.2005
|
26.08.2009 15:28:19
|
|
|
| mildseven kirjutas: |
To:
DonNiger:
53(kokku) - 13(vaba) = 40GB täis!
Äkki õpetad, kuidas ma neid kaustasi liigutan! lihtsalt copy paste ? |
Vaatad programmi seadete alt, kus kohas ja kui palju see programm cache faili kasutab. Enamasti saab määrata uue asukoha ja ka suuruse. Tavaliselt broneerivad sellised proged vajaliku kettasuuruse.
_________________ Müüa EOS 50D |
|
| Kommentaarid: 142 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
116 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004

|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DonNiger
HV Guru

liitunud: 14.03.2005
|
26.08.2009 16:03:42
|
|
|
Sõltub kõik rauast ja rakendustest.
RAW failidega töötamiseks tegin pilditöötlusprogrammi cache faili jaoks ram-diski (kõige kiirem) kuid kuna mälu oli vähevõitu (3GB ramdisk) siis tulemuseks oli hoopis vastupidine efekt. Vajalik oleks kusagil 10-15GB cache suurust. Sellise cache määramine eraldiseisvale kettale ka kiirust juurde ei anna, kuna faili liigutamine võtab kaua aega. Lõppkokkuvõttes siis RAID0 piltide töötlemiseks.
Kui masinas op mälu piisavalt, pole swap faili üldse vaja. XP puhul 2GB , Vista kohta ei oska öelda.
| tsitaat: |
| Ja mis suurus oleks õige määrata kui soovid ise sinna mingi kindla suuruse panna ? |
Algsätetes mujale installeeritud programmid kasutavad cache jaoks op süsteemi ketast/partitsiooni. Kiirusele see kindlasti kasuks ei tule.
_________________ Müüa EOS 50D |
|
| Kommentaarid: 142 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
116 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004

|
26.08.2009 16:15:25
|
|
|
Selle küsimusega üritasin pigem suunata sinna vastavale artiklile.
Üldine arvamus et mingist teatud mälukogusest alates pole mõtet virtuaalmälul või siis et hoida mingit kindlat suhet RAM'i kogusega on kõik müüdid.
| tsitaat: |
| Perhaps one of the most commonly asked questions related to virtual memory is, how big should I make the paging file? There’s no end of ridiculous advice out on the web and in the newsstand magazines that cover Windows, and even Microsoft has published misleading recommendations. Almost all the suggestions are based on multiplying RAM size by some factor, with common values being 1.2, 1.5 and 2. Now that you understand the role that the paging file plays in defining a system’s commit limit and how processes contribute to the commit charge, you’re well positioned to see how useless such formulas truly are. |
viimati muutis mikk36 26.08.2009 16:39:14, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
radok
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.12.2008
|
26.08.2009 16:39:11
|
|
|
Ei saanud siin aru, mis selle probleemi lahendus siis on?
Endal täpselt sama probleem:
Windows XP Home Edition asub 120GB'sel kettal, Win näitab paremklõps kettal-properties all ketta suuruseks 111GB.
Ning WINDOWS ise võtab enda alla 71.4GB.
See on vist natuke liiga palju, kas pole?
Sama ketta peal on ka vähe programme, mille kausta suuruseks näitab Properties 2.30 GB
Documents and Settings võtab enda alla 3,96GB
Pluss veel 1.27GB jagu erinevaid süsteemifaile.
Vaba on kettast ainult 15.1GB
Ainuke mis ma teha oskasin oli maha lasta posu ebavajalikke programme, kuid ruumi tuli juurde üksnes 1-2GB jagu.
Tegin ka chkdsk'd. Ning proovisin defragmentida, ei saanud kuna defragmenter tahtis 15% vaba ruumi, mul oli aga 13%.
Formatit ei tahaks ka teha, kuid kui see on ainus võimalus, siis tuleb vist teha
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004

|
26.08.2009 16:40:32
|
|
|
http://windirstat.info/
Antud programmiga näeb kenasti graafiliselt ära et mis kaust kui palju kettaruumi enda alla paigutab, saab kergemini jälile allikatele.
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aap14
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.09.2004
|
26.08.2009 16:42:22
|
|
|
Crap Cleaneris lülita kõik pakutud puhastusvõimalused sisse. Näiteks system restore-i puhastamine, wipe free space jms. Kui kõik tööle paned, siis peaks see sul kindlasti rohkem vabaks tegema kui 100mb
_________________ Slow is smooth and smooth is fast |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DonNiger
HV Guru

liitunud: 14.03.2005
|
26.08.2009 16:57:25
|
|
|
Müüt ei ole. Oleneb sajast erinevat detailist.
Vista kohta ei oska väga kaasa rääkida, küll aga XP puhul. XP enda puhul on võimalik mälu kasutus viia 100MB juurde, ilma, et sellega kannataks kasutusmugavus. Kui arvutis on 2GB mälu (seega vaba 1,9GB), siis milleks lasta swap faili kirjutada andmeid samas kui op mälu tühjana seisab? Sest isegi kehvalt seadistatud arvuti puhul on kettalt lugemise/kirjutamise kiirus kordades aeglasem kui ramilt.
(Minu meelest) SSD puhul ei oma swap mingit tähtsust, sest lugemine/kirjutamine kogu ketta ulatuses on võrdne (võrreldes pöörleva kettaga), samuti puudub praktiliselt access time.
Me räägime ikka swap'ist, mitte temp cache failidest?
_________________ Müüa EOS 50D |
|
| Kommentaarid: 142 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
116 |
|
| tagasi üles |
|
 |
radok
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.12.2008
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DonNiger
HV Guru

liitunud: 14.03.2005
|
26.08.2009 17:52:39
|
|
|
Esimene pilt juba: temp 660MB
Cache failide jaoks broneeritud kettaruumi sellega vaadata ei saa kuna reaalselt midagi kettale kirjutatud ei ole (kui ei kasuta).
_________________ Müüa EOS 50D |
|
| Kommentaarid: 142 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
116 |
|
| tagasi üles |
|
 |
radok
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.12.2008
|
26.08.2009 17:57:03
|
|
|
| DonNiger kirjutas: |
Esimene pilt juba: temp 660MB
Cache failide jaoks broneeritud kettaruumi sellega vaadata ei saa kuna reaalselt midagi kettale kirjutatud ei ole (kui ei kasuta). |
Mida sa selle "sellega" all mõtled?
Äkki seletad lause mulle puust ja punasest ette?
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DonNiger
HV Guru

liitunud: 14.03.2005
|
26.08.2009 18:04:13
|
|
|
Selle programmiga, millega vaatad ketta kasutust.
_________________ Müüa EOS 50D |
|
| Kommentaarid: 142 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
116 |
|
| tagasi üles |
|
 |
blas
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.01.2002
|
26.08.2009 18:08:13
|
|
|
Prügikastide suurused võib ka väiksemaks keerata.
_________________ The truth is out there |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
76 |
|
| tagasi üles |
|
 |
radok
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.12.2008
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004

|
26.08.2009 20:22:29
|
|
|
Erinevad Windows Update patchide jääkfailid näivad olema, neid peaks tohtima vabalt ära kustutada. Veider on aga see, et endal sellist kausta ei leidu.
Edit: jutt siis sellest "Installer" kaustast, mis sul pea 66GB võtab.
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
radok
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.12.2008
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DonNiger
HV Guru

liitunud: 14.03.2005
|
26.08.2009 21:49:36
|
|
|
XP'l võib need ära kustutada
_________________ Müüa EOS 50D |
|
| Kommentaarid: 142 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
116 |
|
| tagasi üles |
|
 |
radok
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.12.2008
|
26.08.2009 21:58:47
|
|
|
| Mis siis teiste opsys'idega on?
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004

|
26.08.2009 22:27:25
|
|
|
| Pole veel kordagi sellist kausta näinud, sisu on aga samas tuttav ja seda on alati võinud kustutada.
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
radok
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.12.2008
|
26.08.2009 22:45:25
|
|
|
Windows'il käsitsi kustutades mingeid vasturääkivusi ei teki?
Et ei saa enam korralikult installida, unistallida vms?
Peaks sellega tegema:
http://support.microsoft.com/kb/290301 ?
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004

|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
radok
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.12.2008
|
27.08.2009 20:49:22
|
|
|
Seal sinu antud lingil, mikk36, räägib ju sellest eemaldamisest juhul kui ma tahan ka installida Visual Studio 2005 Service Pack 1'te ?
Ning, see minu antud lingil olev programmijupp tahtis hakata kustutama neid programme mis on mulle vajalikud, mitte neid .msp faile ?
Mismoodi ma need failid sealt siis lõplikult eemaldan
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004

|
27.08.2009 20:50:17
|
|
|
| Need failid ei tule ainult Visual Studiost, seal on näha et on ka Office 2003'ga näiteks tulnud.
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
radok
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.12.2008
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004

|
28.08.2009 01:00:05
|
|
|
| tsitaat: |
| Be careful doing any modifications under %WINDIR%\Installer. Like registry changes, making mistakes here could cause problems that may require the difficult task of rebuilding the Windows Installer cache or even reinstalling Windows. |
| tsitaat: |
| I have attached a simple script to identify which patches are registered – those patches you should not remove. |
See peaks väljastama sulle programmi id, patchi id ja patchi asukoha iga registreeritud/vajaliku patchi kohta, kui ühtegi teadet ei tule, siis võib kõik kustutada.
Sain ka pihta miks ma seda kausta kunagi märganud pole: see on system protected kaust ja niisama pole see silma hakanud.
Lihtsaim viis kustutamiseks peaks olema siis nii, et valid kõik kaustad ja failid seal ning hakkad ükshaaval välja selekteerima neid, mis on registreeritud.
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
radok
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.12.2008
|
28.08.2009 12:15:17
|
|
|
Kuidas ma need 5200 faili selekteerin?
Tirin uuesti selle WiMsps.zip alla, panen käima, tuleb teade, neid teateid on tohutult, ning neid siis ära ei kustuta? Kurnav töö, ütleks. Võiks olla midagi mis välja selekteerib ja ebaavajalikud ise ära kustutab.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
28.08.2009 13:00:20
|
|
|
Kõige lihtasm moodus on kustutada shadow copy ja system restore jura, ise saan TB hdd pealt 200gb jura maha hetkega.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004

|
28.08.2009 13:10:01
|
|
|
Keegi osav vbs'i kirjutaja võiks täiendada antud vbs scripti et näiteks kopeeriks vajalikud failid mujale ümber ajutiselt, teeks kausta tühjaks ja siis liigutaks tagasi vajalikud või siis mõni parem lahendus.
Kõik 5200 faili saad selekteerida vajutades Ctrl+A muidu, pärast saab ükshaaval neid välja selekteerida kasutades Ctrl nupu abi. Olen täiesti nõus et käsitsi tehes oleks see tükk tegemist.
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|