Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  [Projekt] DIY: Multimeediakeskuse ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 26, 27, 28  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
RPG16
HV Guru
RPG16

liitunud: 18.02.2006




sõnum 20.06.2009 00:00:34 vasta tsitaadiga

Nii, teema siis selline, et peal on GeeXbox ja kõik toimib kenasti, isegi pult ja mängib ka teises masinas winxp sharetud faile. Küsimus aga selles, et kuidas saan lisada faile geexboxi enda kõvakettale? Ketas 80gb, sellest 1gb on antud geexboxile ja teise partitsiooni tegin fat32. Kas oleks võimalik windowsi sharetud faile geexboxi kettale kopeerida? Teisi opsüsteeme meediakeskuses ei ole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2009 00:38:47 vasta tsitaadiga

Taux007 kirjutas:
Skeptik, räägi siis kunagi tulemustest + kogu süsteemi hinnast ka.

no ma proovisin Akasa Enigma korpust (~1200.- EEK) ja Inteli DQ45EK (~1900.- EEK) emaplaati. sinna juurde veel 2,5" ketas, pulk mälu ja LGA775 prose...
kokku üle 5K ikka.

kuigi DQ-seeria emaplaati pole mõtet HTPC-sse panna, kuna see on oma omaduste poolest mõeldud ärisuunitlusega masinatesse (vPro platvorm). kui peaks Inteli plaadi panema, siis ikka DG45FC, mis on multimeediaplaat.

aga veel parem valik oleks ION platvorm, näiteks mõni dual-core Atom'iga plaat: http://www.ox.ee/est/product/167248
http://www.zotac.com/httpdocs/brochures/mb/ZOTAC-ION-ITX_v3.pdf

peaks kärama ka ühetuumaline, kuid pikemas perspektiivis ei tee varu ka paha.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2009 03:04:46 vasta tsitaadiga

keegi sellisele zotaci plaadile näppe taha pole saanud? eelkõige hakkas huvitama kas videot downclockides kannatab asi passiivis elamist ka icon_smile.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RPG16
HV Guru
RPG16

liitunud: 18.02.2006




sõnum 20.06.2009 11:44:08 vasta tsitaadiga

RPG16 kirjutas:
Nii, teema siis selline, et peal on GeeXbox ja kõik toimib kenasti, isegi pult ja mängib ka teises masinas winxp sharetud faile. Küsimus aga selles, et kuidas saan lisada faile geexboxi enda kõvakettale? Ketas 80gb, sellest 1gb on antud geexboxile ja teise partitsiooni tegin fat32. Kas oleks võimalik windowsi sharetud faile geexboxi kettale kopeerida? Teisi opsüsteeme meediakeskuses ei ole.


*khm, anyone?
jube nadi on koguaeg üle võrgu asju taga ajada
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lemmy
Kreisi kasutaja


liitunud: 17.09.2003




sõnum 20.06.2009 16:10:54 vasta tsitaadiga

RPG16 kirjutas:
RPG16 kirjutas:
Nii, teema siis selline, et peal on GeeXbox ja kõik toimib kenasti, isegi pult ja mängib ka teises masinas winxp sharetud faile. Küsimus aga selles, et kuidas saan lisada faile geexboxi enda kõvakettale? Ketas 80gb, sellest 1gb on antud geexboxile ja teise partitsiooni tegin fat32. Kas oleks võimalik windowsi sharetud faile geexboxi kettale kopeerida? Teisi opsüsteeme meediakeskuses ei ole.


*khm, anyone?
jube nadi on koguaeg üle võrgu asju taga ajada

FTP'ga saad geexboxi masinasse, kui see on lubatud ISO generaatoris.

_________________
Vähem möla, pikem samm!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RPG16
HV Guru
RPG16

liitunud: 18.02.2006




sõnum 20.06.2009 16:14:49 vasta tsitaadiga

Kuidas see veel täpsemalt välja peaks nägema?
Proovisin otse geexboxi kettale kopeerida läbi kõvakettaboxi aga windows ei tunnistanud ühtegi partitsiooni (kuigi tegin filmide jaoks fat32 parti).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lemmy
Kreisi kasutaja


liitunud: 17.09.2003




sõnum 20.06.2009 16:20:52 vasta tsitaadiga

RPG16 kirjutas:
Kuidas see veel täpsemalt välja peaks nägema?
Proovisin otse geexboxi kettale kopeerida läbi kõvakettaboxi aga windows ei tunnistanud ühtegi partitsiooni (kuigi tegin filmide jaoks fat32 parti).

http://geexbox.org/en/generator.html
Seal Services Options vaja FTP serverile linnuke ette panna. Kui lubatud, siis ftp sinu geexbox'i IP pihta, kasutaja: geexbox, pass: ftp .
Üldiselt geexboxi lehel ja foorumis on kõigile su paraegustele ja ka tulevastele küsimustele vastused olemas. icon_razz1.gif

_________________
Vähem möla, pikem samm!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RPG16
HV Guru
RPG16

liitunud: 18.02.2006




sõnum 21.06.2009 22:33:39 vasta tsitaadiga

eriti hästi, telekal lõpetas pildisisend töölepingu icon_rolleyes.gif
mis ma nüüd oma multimeediakompotiga pihta hakkan icon_lol.gif ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.06.2009 23:35:17 vasta tsitaadiga

RPG16 kirjutas:
eriti hästi, telekal lõpetas pildisisend töölepingu icon_rolleyes.gif
mis ma nüüd oma multimeediakompotiga pihta hakkan icon_lol.gif ?

1. Kontrollid töölepingut, kas kehtib garantii või mitte.
2. Ostad uue teleka.
3. Müüd kompoti maha.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RPG16
HV Guru
RPG16

liitunud: 18.02.2006




sõnum 22.06.2009 00:04:47 vasta tsitaadiga

1. Garantii lõppenud hiljuti
2. Uue teleka jaoks plekki pole
3. Müün kompoti maha
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.06.2009 00:13:08 vasta tsitaadiga

RPG16 kirjutas:
1. Garantii lõppenud hiljuti
2. Uue teleka jaoks plekki pole
3. Müün kompoti maha

1. Nii ta kipub olema jah.
2. Plekki polegi vaja, raha on.
3. Mõistlik otsus, aga seda majanduskasvu ajal.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004



Online
sõnum 22.06.2009 14:49:02 vasta tsitaadiga

mis teleri mark on, saan sulle umbkaudes videosisendi taastatavuse hinna ju öelda, kuigi kas on mõtet. Sa võid ju mu panasonicu 32" kineoskoobi ära osta icon_razz.gif
Ahjaa, sul plekki pole icon_cry.gif

PANASONIC TX-32DK1F 32"81cm KINESKOOPTV 500.-
Spoiler Spoiler Spoiler


Muidu tulen Paidesse täna
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Silwer
HV kasutaja

liitunud: 11.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2009 21:07:02 vasta tsitaadiga

Vaja siis ka üht HTPC: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=5205410#5205410
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RPG16
HV Guru
RPG16

liitunud: 18.02.2006




sõnum 25.06.2009 22:10:37 vasta tsitaadiga

Teler on Provision 21" flat kineskoobiga asjandus, varem läks läbi küljepeal olev RCA videosisend, nüüd ei funka läbi scarti ka enam. Palju selline remont üldse maksaks? Minu teler + raha ei sobiks? Muu kõik korras peale videosisendite, pilt kah kena.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Yks
HV kasutaja
Yks

liitunud: 28.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.06.2009 23:47:00 vasta tsitaadiga

Hädas XBMC IR puldi tööle saamisega, varem töötas Ati remote wonder RF puldiga selle õpetuse järgi.
Kuid tahaks RF puldist loobuda universaal puldi kasuks. Raua poolest asi töötab nagu, pult on selgeks õpetatud, "IRW" käsklusele terminalis näitab ilusti mis nuppu vajutasin, kuid XBMC välja ei tee. Kusagile mingid read sisestamata?
lircd.conf

Edit: Probleem lahendatud
XBMc Wiki abiks icon_sad.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wifebeater
HV vaatleja

liitunud: 29.01.2009




sõnum 01.07.2009 13:52:55 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
keegi sellisele zotaci plaadile näppe taha pole saanud? eelkõige hakkas huvitama kas videot downclockides kannatab asi passiivis elamist ka icon_smile.gif

Kui muidu ei kannata, vaheta radikas suurema vastu. Korpus määrab ka naca. Mul omal töötab GM45 suurema radikaga passiivis ilma, et midagi oleks alla kellatud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erkz11
HV vaatleja

liitunud: 09.05.2005




sõnum 02.07.2009 16:55:26 vasta tsitaadiga

Kas see zotac suudab full hd-d (1080p) ka probleemivabalt mängida? Inteli Atom on küll energiasäästlik kuid 1,6ghz prose tundub natuke vähe.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2009 16:59:43 vasta tsitaadiga

erkz11, saab kasutada GPU jõudlust
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2009 17:00:51 vasta tsitaadiga

erkz11 kirjutas:
Kas see zotac suudab full hd-d (1080p) ka probleemivabalt mängida? Inteli Atom on küll energiasäästlik kuid 1,6ghz prose tundub natuke vähe.

Koostöös integreeritud nVidia GPUga suudab vabalt thumbs_up.gif

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2009 18:27:45 vasta tsitaadiga

zotaci puhul on see pisiasi, et ilma vendita see platekene ei ela kuuldavasti.
1080p jaoks on vaja dualcore atomit. + mõnda rauas hd jooksutamist toetavat pleierit (mpc hc)

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2009 19:36:59 vasta tsitaadiga

Natuke lugemisainet: http://www.tomshardware.com/reviews/zotac-ion-atom,2300.html
_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
avax
HV Guru
avax

liitunud: 10.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2009 09:54:21 vasta tsitaadiga

On neid Zotaci plaate juba kusagil väljas ka või kogu oletamine käib netikuulduste põhjal?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2009 10:08:02 vasta tsitaadiga

avax, http://www.ox.ee/est/search?query=zotac+itx
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2009 10:14:12 vasta tsitaadiga

avax, singlecore ja ilma powerbrickita variante on saada küll. dualcored peaks teoorias nüüdseks ka saadaval olema, praktikas ei ole.
oletamine käib reviewde, foorumilugude ja ka muude ioni baasil platede koha pealt.

zotacit tahaks tegelikult ise katsuda, paar kuuldust on rääkinud, et nad on chipseti millegipärast kõrgemal taktil tööle pannud ja et chipset on kurjajuur suure radika ja vendi vajaduse juures.

mul on suur vaimustus üle läinud, eriti arvestades, et plaati kuskilt ikka veel kätte ei saa... icon_biggrin.gif
dualcore ja powerbrickiga varianti sihin siis.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tiugu
külaline






sõnum 09.07.2009 11:26:26 vasta tsitaadiga

Tervist,

Sai omale paar nädalat tagasi soetatud Zotac ION B. Ühe tuumaline Intel Atom sees. 1080p filmi mängimisega saab kenasti hakkama GPU jõudlust kasutades. Testitud siis USB pulga pealt booditava XBMC Live OS-ga. Video renderdamiseks konfisin XBMC VDPAU-d kasutama Üks pisike vimka tekkis 1080p filmide jooksutamisel siiski sisse. Mingil hetkel tundus (vähamelt mulle), et teatud üksikuid kaadreid filmi rahulikemas tseenides jäetakse vahele. Täit selgust veel pole, kuid oletusi vähemalt kolm:
1) Video edastamine käib üle analoog VGA suhteliselt vanasse LCD monitori.
2) Mälu vähe filmi 100% korrektseks esitamiseks (hetkel pardal 2G).
3) USB pulgalt OS-i bootides andmeedastuskiiruse probleem (Kardan, et see pole põhjuseks, kuid enne ei tea kui sisemiselt kettalt otse käivitan OS-i),

USB pulgale OS-i tõstmise põhjuseks vaikus. Sisemine andmete hoidmise jaoks oleva ketta standby delay 30 sekundi peale. Masin on haudvaikne. Mitte ühtegi liikuvat osa kui vaadata TV-d. Kui juhul soov kettalt filmi/muusikat nautida pannakse ketas kenasti käima. Jäänud veel liiga kiire DVD-lugeja aeglustamine.

Kõik ülaltoodud katsed tehtud kodus reaalse raua peal.
Kui on huvi võin veelgi pikemalt jahuda projektist.

Margus
tagasi üles
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.07.2009 11:40:35 vasta tsitaadiga

tsitaat:
1) Video edastamine käib üle analoog VGA suhteliselt vanasse LCD monitori.
2) Mälu vähe filmi 100% korrektseks esitamiseks (hetkel pardal 2G).
3) USB pulgalt OS-i bootides andmeedastuskiiruse probleem (Kardan, et see pole põhjuseks, kuid enne ei tea kui sisemiselt kettalt otse käivitan OS-i),

Ükski neist ei tohiks probleemi põhjustajaks olla, sest
1) See ei puutu asjasse
2) 2G on piisav
3) 1080p ripid, mis saadaval netis, on ~12Mbit/s (=1,5Mbyte/s). USB mäludele on 1,5MB/s käkitegu...

Pigem on see miski tarkvaraga seotud probleem...

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tiugu
külaline






sõnum 10.07.2009 18:37:19 vasta tsitaadiga

Sai täna poest ostetud veel üks mäluklots juurde ning 1080p filmide anomaaliad kadusid. Nüüd pole muud kui veel TV ja FM kaart käima ajada.

Margus
tagasi üles
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.07.2009 18:44:42 vasta tsitaadiga

2GB mälust jäi 1080p video jaoks väheks? icon_eek.gif
_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tiugu
külaline






sõnum 07.08.2009 09:30:50 vasta tsitaadiga

Sai siis nädal tagasi veel üks 2G klots juurde pandud ja probleemid lahenesin koheselt.
Vaatasin ka mälukasutuse üle ning tuleb välja, et 512M operatiivmälust on kasutuses graafikakiibi jaoks.
Sai välja visatud USB pulk, kuna lugemine selle pealt oli kuidagi hirmaeglane.

Kokkuvõtteks sai käima aetud kooslus, kus Linux jookseb sisemise ketta pealt ning kõik muutuvad kataloomad /var ja /tmp sai tõstetud mälukettale. Ketta spinout time sai pandud 30 sekundi peale. Frontendina kasutusel xbmc ning telekanalite vaatamiseks mythtv, millega saab xbmc täitsa kenasti hakkama.

Margus
tagasi üles
lkraav
Kreisi kasutaja
lkraav

liitunud: 23.08.2002




sõnum 23.08.2009 22:03:06 vasta tsitaadiga

võibolla kellelgi ehitajal siin on ühte ponks mini-itx korpust vaja?
_________________
TELEFON PROFIILIS :: HV-NewFavFilter - GreaseMonkey HV lemmikute filter! Kui meeldib, pane positiivne märksõnaga "HV-NewFavFilter".
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
urmas1
HV kasutaja

liitunud: 15.09.2005




sõnum 26.08.2009 12:27:04 vasta tsitaadiga

Kasutan ka Mediaplayerina teleka taga SFF korpuses HP530 arvutit, koos Composite video väljundiga NV 6200 kaardiga. Op süsteem on XP, klaviatuuri asemel kasutan virtuaalset ekraaniklaviatuuri, hiire asemel kasutan pika juhtmega Joistiku. Pluss on see, et mängib kõiki faile. Ka interneti TV. Ja eesti TV kordussaateid läbi interneti. Saab mängida DVD plaatidelt, sisemiselt kõvakettalt, mälupulgalt, väliselt kõvakettalt. Vaatan eesti Digi TV saateid USB Digi TV pulgalt, Sat kanaleid läbi Skystar 2 PCI kaardi ja kinniseid kanaleid läbi nn. kaardiemulaatori tarkvara, saab salvestada ja taimeriga lindistada. On korralik subtiitrite tugi. Miinus on pildi kvaliteet. Arvuti interlaced komposiitsignaal kannatab vaatamist, aga rikub silmi. Eriti kaua ja lähedalt vaadates. DVD mängijad on palju parema videosignaaliga. Interlaced videosignaal häirib just erinevate sünkrosignaalide sagedusest tekkivate horisontaalsete triipudena ja kujutise kergelt karvaste kontuuridega. Kaugelt vaadates ei hakka need moonutused silma ja alguses ma ei märganud ka neid, aga mõnda aega vaadates hakkasid silmad nn. harjuma ja vigu tähele panema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 02.10.2009 17:02:14 vasta tsitaadiga

Lugesin ka seda teemat lõpuks, pold väga ennem märganutki, et siin ikka selliseid asju meisterdatakse.
Ise olen lihtsalt niisama ehitan ka ühte säärast seadet. Mõte tuli aasta algul, kui maal käies tekkis telekast filmi vaatamise isu. Vaikselt ajaviiteks nokitsend ja teind nendest asjadest mis kätte on sattund. Hetkel olen vb max sinna peale kulutand 100- krooni. Puudu on plate ja prots.
Sees on toiteplokk 150w, puldi vastuvõtja HP oma, pult ka muidugi olemas. Läheb veel sisse: läpaka optiline, üleminek IDE pesale olemas, wifi kaart, PCI riser kaart, see ka tegelt veel puudu, ja 2.5" sata ketas. Mälusi vedeleb ddr2 igalpool. Tundub et plate peab ostma.

Panin paar pilti ka, naerda ei ole ilus icon_cool.gif , tehtud käepärastest vahenditest nagu mainisin:

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
abc9
HV Guru
abc9

liitunud: 28.04.2004




sõnum 07.10.2009 23:59:27 vasta tsitaadiga

SilQ, Tubli, mulle meeldib kompaktsus. Endale ei meeldi need suured PC põhjal mediacenterid, tekitab tunde nagu veneaegne VHS ajastu on tagasi icon_biggrin.gif kui kobakad kastid tv kõrval vedelesid.
Kui suudad kasti sisse kõik vajaliku mahutada siis väga viis.
Luugi taha võid panna DVD-romi ja toitele vent kindlasti.

_________________
▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄█▓▒░
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 08.10.2009 00:29:04 vasta tsitaadiga

abc9 kirjutas:
SilQ, Tubli, mulle meeldib kompaktsus. Endale ei meeldi need suured PC põhjal mediacenterid, tekitab tunde nagu veneaegne VHS ajastu on tagasi icon_biggrin.gif kui kobakad kastid tv kõrval vedelesid.
Kui suudad kasti sisse kõik vajaliku mahutada siis väga viis.
Luugi taha võid panna DVD-romi ja toitele vent kindlasti.
Khm, vaatan pilte ja näen ka seal silti "VHS".
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaan
HV veteran

liitunud: 20.11.2001




sõnum 12.10.2009 15:07:23 vasta tsitaadiga

Tegin vahepeal kah ühe väikse mm arvuti teleka kõrvale.
Tingimused olid, et võimalikult väike (mini ITX), võimalikult vaikne ja piisavalt kiire, et tavaarvutina saaks kasutada.
Põhiülesandeks HD filmide player, HD dekoodinguga peaks tegelema GPU.
Selline sisu:
mobo: Gigabyte GA-E7AUM-DS2H S775, int. GeForce9400, ALC889A heli, G-LAN, DVI/HDMI, IEEE, e-SATA, microATX
Prose: Intel E7400
mälu: 2x2GB DDR2
2,5'' HDD
Wireless Microsoft keybord+mouse.
Selline kooslus sai testitud eelnevalt ja töötas kõik nagu lootsin.

Korpuseks valisin Compucase 8K01BS-SA12U

Sisaldab 120W toidet väikse piniseva vendiga.
MicroATX mobo miniITX-i toppida pole niisama lihtne muidugi icon_smile.gif
Plaat koos rauaga mahtus sisse küll, kuid toide juba mitte.
Mis siis ikka, relakaga kallale- toite tegin 2-3cm lühemaks (sisend pesad ja filter kolisid korpuse tagaseina), toite kaan maha, radikatele kasvatasin pinda juurde, vent kadus seest.
Prose inbox jahutist eemaldasin samuti vendi pealt.
Kogu kupatust jahutab 120mm Noctua vent, mis käib tavaolukorras 700-800rpm-ga, ehk väga vaikne.
Emaplaadile lisasin optilise s-pdif sisendi,- läks vaja, kuna telekast tuleb heli ainult optikaga välja.
Opsys on WinXP, mängimiseks on softipoolelt abiks coreAVC, MP Classic HC/VLC, Haali.
Kui keegi ütleb, et prosest aitab küll h264 dekodeerimiseks, siis soovitan võimalusel võrrelda-vaadata sama faili sama playeriga CPU ja GPU abiga.
Minumeelest on GPU-ga pilt tunduvalt sujuvam. 60FPS FHD- pole mingit probleemi- proovige seda prose selga visata icon_biggrin.gif
Kogu see kast võtab idles alla 50W-i, filmide ajal 10-25W rohkem.
Tegelikult saaks selle voolutarve veel alla, kui mängida GPU/CPU toitepingetega ja panna SSD ketas..
Mis on ka plaanis..
Kui kedagi huvitavad pildid sisemusest, siis võin hiljem lisada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Butcher
HV kasutaja
Butcher

liitunud: 23.08.2002




sõnum 13.10.2009 09:21:44 vasta tsitaadiga

No ikka huvitavad, näita seda radikat kuidas sa pinda juurde kasvatasid sinna
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lkraav
Kreisi kasutaja
lkraav

liitunud: 23.08.2002




sõnum 13.10.2009 11:45:41 vasta tsitaadiga

re soft -> XBMC = über alles
_________________
TELEFON PROFIILIS :: HV-NewFavFilter - GreaseMonkey HV lemmikute filter! Kui meeldib, pane positiivne märksõnaga "HV-NewFavFilter".
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaan
HV veteran

liitunud: 20.11.2001




sõnum 13.10.2009 13:58:04 vasta tsitaadiga

lkraav kirjutas:
re soft -> XBMC = über alles
ja see tähendab mida? icon_biggrin.gif
tegin seebikaga pilte:
kaan maas:

jahuti eemal:

toiteplokile kasvatatud lisaradikas:

vaade tagant:


Natuke lõpetamata veel on, aga toimib kenasti ja vaikselt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004



Online
sõnum 13.10.2009 14:11:23 vasta tsitaadiga

Jaan kirjutas:
lkraav kirjutas:
re soft -> XBMC = über alles
ja see tähendab mida? icon_biggrin.gif


Tähendab, et XBMC on üle kõige hevi.gif

Muidu, kiitus sulle Jaan, tubli töö eest. thumbs_up.gif

edit, lisatud puuduv I-täht icon_redface.gif


viimati muutis jägaja 13.10.2009 19:53:11, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 13.10.2009 18:50:12 vasta tsitaadiga

Kumba pidi see 120mm ventilaator siis töötab?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaan
HV veteran

liitunud: 20.11.2001




sõnum 13.10.2009 20:25:03 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Kumba pidi see 120mm ventilaator siis töötab?

Puhub ülevalt alla, üleval on korpuses suur tuulutusava filtriga.
Väljub küljepealt ja tagant pisut.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.10.2009 01:05:17 vasta tsitaadiga

Jaan kirjutas:
jahuti eemal:

Miks ma Vmode ei näe? icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Jaan
HV veteran

liitunud: 20.11.2001




sõnum 15.10.2009 10:26:37 vasta tsitaadiga

ceemic kirjutas:
Jaan kirjutas:
jahuti eemal:

Miks ma Vmode ei näe? icon_biggrin.gif

Kusjuures ma pean tunnistama, et see on vist ainus arvuti, kus CPU käib mul defauldis icon_redface.gif icon_biggrin.gif
Tegelikult käis algul 2x3GHz, aga kui video dekodeerimisega tegeleb GPU, siis CPU kiiruse tõstmine on nagu mõttetu.
Vmodid tulevad, nii GPU kui CPU pinged lasen alla, BIOS-st GPU pinget saab muuta ainult üles, CPU pinget muutes läheb EIST sassi.
Siht on saada selle arvuti voolutarve umbes 20/35W peale (idle/load)
Hetkel tarbib CPU Gigabyte softi (DES) andmetel idles 2,2W icon_lol.gif, põhiõgard on GPU..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
danny16
HV vaatleja

liitunud: 05.12.2007




sõnum 18.11.2009 20:19:03 vasta tsitaadiga

Sooviks on kokku panna üks meediatank, mis ei jääks niipea veel ajale jalgu. Telekaks on 46 tolline SONY X seeria Full HD.

Mõtlesin ise selliste komponentide peale:
1) Emaplaat Intel DG45FC Sockel 775 mITX bulk
iG45/ICH10R, 2x DDR2, GMA X4500HD (DVI/HDMI), 1x PCIe (x1), 4x SATA2 RAID 0/1/5/10 (ICH10R), 1x eSATA, 6x USB2.0, 1x GB-LAN, 7.1 Audio
2) RAM DDR2 4GB Corsair DHX Dual Path
800MHz, 4-4-4-12, PC2-6400
3) Intel Core 2 Duo E8400 FSB1333 Boxed
Sockel 775, 3.00GHz, 6MB L2 Cache, "Wolfdale", 45nm, TDP 65W, MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, EIST, Intel 64, XD bit, iAMT2
4) Optiarc BC-5500S Blu-ray Combo Bulk
SATA, BD2x, DVDR+/-8x, DVDRW+/-4x, RAM5x Slimline, ohne Software und Zubehör
5) Scythe Big Shuriken
für Sockel 478/775/1366/ 754/939/940/ AM2/AM2+/AM3, 120mm Lüfter, 650-1600rpm, 26.7-64.3m³/h, 13-28.9dB, 4 Heatpipes, 4pin
6) Kõvaketta poolest on valik lahtine. Masinas on iseenesest üks 3.5 tolline üle.

Ma ei tea, kas see komplekt on väga ülepaisutatud? tahaks et ta veaks ilma hakkimata 1080p filmid välja ja saaks BluRayd probleemideta vaadata. Kas võiks millegi pealt kokku hoida ja kas sellele komplektile saab ka IR puldi juurde sebida?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2009 20:23:01 vasta tsitaadiga

danny16 kirjutas:
Sooviks on kokku panna üks meediatank, mis ei jääks niipea veel ajale jalgu. Telekaks on 46 tolline SONY X seeria Full HD.

Mõtlesin ise selliste komponentide peale:
1) Emaplaat Intel DG45FC Sockel 775 mITX bulk
iG45/ICH10R, 2x DDR2, GMA X4500HD (DVI/HDMI), 1x PCIe (x1), 4x SATA2 RAID 0/1/5/10 (ICH10R), 1x eSATA, 6x USB2.0, 1x GB-LAN, 7.1 Audio
2) RAM DDR2 4GB Corsair DHX Dual Path
800MHz, 4-4-4-12, PC2-6400
3) Intel Core 2 Duo E8400 FSB1333 Boxed
Sockel 775, 3.00GHz, 6MB L2 Cache, "Wolfdale", 45nm, TDP 65W, MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, EIST, Intel 64, XD bit, iAMT2
4) Optiarc BC-5500S Blu-ray Combo Bulk
SATA, BD2x, DVDR+/-8x, DVDRW+/-4x, RAM5x Slimline, ohne Software und Zubehör
5) Scythe Big Shuriken
für Sockel 478/775/1366/ 754/939/940/ AM2/AM2+/AM3, 120mm Lüfter, 650-1600rpm, 26.7-64.3m³/h, 13-28.9dB, 4 Heatpipes, 4pin
6) Kõvaketta poolest on valik lahtine. Masinas on iseenesest üks 3.5 tolline üle.

Ma ei tea, kas see komplekt on väga ülepaisutatud? tahaks et ta veaks ilma hakkimata 1080p filmid välja ja saaks BluRayd probleemideta vaadata. Kas võiks millegi pealt kokku hoida ja kas sellele komplektile saab ka IR puldi juurde sebida?


Probleemiks võib jus tnimelt saada GMA X4500HD ... icon_rolleyes.gif
Ise pigem vaataks ION platvormil midagi...peaks odavam tulema... icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lkraav
Kreisi kasutaja
lkraav

liitunud: 23.08.2002




sõnum 18.11.2009 20:37:42 vasta tsitaadiga

ei ole sellel x4500-l viga midagi, 1080p on suht käkitegu selle setupiga. aga korpus on key etz icon_smile.gif võibolla tahad https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=422291 ?
_________________
TELEFON PROFIILIS :: HV-NewFavFilter - GreaseMonkey HV lemmikute filter! Kui meeldib, pane positiivne märksõnaga "HV-NewFavFilter".
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
danny16
HV vaatleja

liitunud: 05.12.2007




sõnum 18.11.2009 20:44:25 vasta tsitaadiga

On küll odavam, aga silmajäänute hulgas oli kaasasoleva prose takt ainult 1,6. Kas sellest väheks ei jää? Millist Zontaci plaati muidu soovitaksid? Kui see x4500 minu valikul on nn nõrgim lüli, siis mis ta peaks olema, et asi ajale jalgu ei jäeks?

Millist softi soovitaksite? OSiks läheks kas XP või 7 (need on ametlikult olemas, ei pea ostma). Olen proovinud XMBC'd, MediaPortali ja Moovida't. MediaPortal tundub kõige sümpaatsem, aga tal on mkv konteineri esitamisel subtiitritega mingi tõsine ikaldus.

Siis ikkagi küss puldi kohta. Olemas on korralik MX-810 universaal, millele saab mida iganes selgeks õpetada. Intelil on (vist) vastuvõtja olemas. Kas Zontacil tuleks see juurde osta?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lkraav
Kreisi kasutaja
lkraav

liitunud: 23.08.2002




sõnum 18.11.2009 20:52:52 vasta tsitaadiga

danny16 kirjutas:
On küll odavam, aga silmajäänute hulgas oli kaasasoleva prose takt ainult 1,6. Kas sellest väheks ei jää? Millist Zontaci plaati muidu soovitaksid? Kui see x4500 minu valikul on nn nõrgim lüli, siis mis ta peaks olema, et asi ajale jalgu ei jäeks?

Millist softi soovitaksite? OSiks läheks kas XP või 7 (need on ametlikult olemas, ei pea ostma). Olen proovinud XMBC'd, MediaPortali ja Moovida't. MediaPortal tundub kõige sümpaatsem, aga tal on mkv konteineri esitamisel subtiitritega mingi tõsine ikaldus.

Siis ikkagi küss puldi kohta. Olemas on korralik MX-810 universaal, millele saab mida iganes selgeks õpetada. Intelil on (vist) vastuvõtja olemas. Kas Zontacil tuleks see juurde osta?


nende integreeritud plaatide puhul tuleb vaadata et gpu oskab hw accelerated video decodingut teha, siis su cpu lihtsalt enamjaolt kõlgutab jalgu mingi 10% loadiga ja vaatab kuidas gpu 1080(p)kg rinnalt surub nagu leiba.

aga ideeliselt ma jooksutan praegu inteli dg41 ja x4500 põhist htpc-d ja ikka täiesti ftw asi on, c2d e8400 tuksub südames.

_________________
TELEFON PROFIILIS :: HV-NewFavFilter - GreaseMonkey HV lemmikute filter! Kui meeldib, pane positiivne märksõnaga "HV-NewFavFilter".
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004



Online
sõnum 18.11.2009 21:30:35 vasta tsitaadiga

danny16 kirjutas:


Siis ikkagi küss puldi kohta. Olemas on korralik MX-810 universaal, millele saab mida iganes selgeks õpetada. Intelil on (vist) vastuvõtja olemas. Kas Zontacil tuleks see juurde osta?


Allkirjas pakutav pult ja VFD ekraan koos iMon tarkvaraga.. thumbs_up.gif

Ning endal inteli 3100GPU aga core2duo teeb puuduva osa.

Kasutaksin sellist emaplaati:

http://uk.asus.com/product.aspx?P_ID=XMJV2ORHgeddrvls&templete=2

http://arvutikeskus.ee/index.php?pid=2&id=93&menyy_id=2&action=look&lookid=85969

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2009 21:42:22 vasta tsitaadiga

lkraav kirjutas:
ei ole sellel x4500-l viga midagi, 1080p on suht käkitegu selle setupiga. aga korpus on key etz icon_smile.gif võibolla tahad https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=422291 ?


Hetkel pole vajadust...
Mul elutoas Fulltower laua kõrval ja teiselpool "towerit" kohe telekas...
Seega moment endale eraldi HTPC`d ehitama ei plaani hakata icon_wink.gif
HD4870X2 omab siiski veel piisavalt powerit, et minu profiili setupil FullHD filmi näidata ja mul samal ajal laua taga mängimist icon_wink.gif

ION on mul hoopis magamistoa otstarbeks... idee...
Filmid on anyway NAS`idel... icon_wink.gif
(mis FullHD tarbeks vajaksid esmast asendust...ilmselt esialgu "kastid pilbasteks" ja kettad kasti...)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  [Projekt] DIY: Multimeediakeskuse ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 26, 27, 28  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.