Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 179, 180, 181 ... 273, 274, 275  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 04.06.2009 14:31:59 vasta tsitaadiga

taikonaut: Jah, teatud maani kindlasti on tegevused, mida võib teha. Aga neid töid, mi sealt edasi tulevad, kohe kindlasti ei tee. icon_wink.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2009 14:51:12 vasta tsitaadiga

ikruusa kirjutas:

Kuskilt lugesin, et ameerika inimeste rumalus ulatub tasemeni "dumber than a box of rocks". Kas tõesti ei juhtu midagi ja tüübid annavad oma majad, SUVid ja golfivarustuse ära ning lähevad maasikaid korjama - ja nägu ikka naerul peas?


USAs on ~20% lähedale küündiv töötus. Mis sa ise arvad? Või tõesti on kellelgi kujutelm, et tavaline jänki sõidab ringi SUViga, elab Floridas ja golfab päevad läbi?
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 04.06.2009 16:08:09 vasta tsitaadiga

Scart: Ja selliseid on kah piisavalt, kes on kirjas töötuna, kuid ise kimab korraga ringi isikliku lennukiga ja Hummeriga ning omab 10-20-t villat, mis on mööda maailma laiali.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2009 16:25:25 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Scart: Ja selliseid on kah piisavalt, kes on kirjas töötuna, kuid ise kimab korraga ringi isikliku lennukiga ja Hummeriga ning omab 10-20-t villat, mis on mööda maailma laiali.


Sa vist ei tea ilmselt, aga jänki kardab maailmas kahte asja. Jumalat ja maksuametit.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 04.06.2009 16:58:39 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
ikruusa kirjutas:

Kuskilt lugesin, et ameerika inimeste rumalus ulatub tasemeni "dumber than a box of rocks". Kas tõesti ei juhtu midagi ja tüübid annavad oma majad, SUVid ja golfivarustuse ära ning lähevad maasikaid korjama - ja nägu ikka naerul peas?


USAs on ~20% lähedale küündiv töötus. Mis sa ise arvad? Või tõesti on kellelgi kujutelm, et tavaline jänki sõidab ringi SUViga, elab Floridas ja golfab päevad läbi?


Minu jutu kontekst oli säherdune - kogu kaader liigub varem või hiljem sammu või kaks nö. mugavusskaalal allapoole (sh. tekivad ka puhtaverelised ja haritud US&A maasikakorjajad - kas just SUVide omanike baasil on iseküsimus). Langemise põhjustajad ehk süüdlased on osaliselt teada, aga seda, et keegi läheks ja lööks kasvõi virtuaalse kirve kellelegi selga kogu selle jama eest - seda vist ei saagi juhtuma.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 04.06.2009 21:51:25 vasta tsitaadiga

taikonaut kirjutas:
No kui muud tööd pole ka ära tahad elada, siis oleks igaüks nõus tegema igasugust tööd, peaasi, et poest leiva kätte saad.
Scart lõhkus puid - respect. Vähemalt ta ei tule ehitusele 50% alla hetke turuhindade soodukatega.
Ehitusel tehti seda jama niigi, nüüd siis uus laviin icon_biggrin.gif
Jääb mulje, et inimesed ongi suures ulatuses nii lollid nagu need eurovalimiste kampaaniad näitavad...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2009 09:05:57 vasta tsitaadiga

jänkustani maksusüsteem on nagu woodoo.. kui meil oleks netis klikkimise asemel samasugune sodoomia, siis ma vist elaks ka abirahast..
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2009 11:34:35 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

Report indicates solar cycle has been impacting Earth since the Industrial Revolution

Some researchers believe that the solar cycle influences global climate changes. They attribute recent warming trends to cyclic variation. Skeptics, though, argue that there's little hard evidence of a solar hand in recent climate changes.

Now, a new research report from a surprising source may help to lay this skepticism to rest. A study from NASA’s Goddard Space Flight Center in Greenbelt, Maryland looking at climate data over the past century has concluded that solar variation has made a significant impact on the Earth's climate. The report concludes that evidence for climate changes based on solar radiation can be traced back as far as the Industrial Revolution.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2009 11:35:46 vasta tsitaadiga

Nüüd tuleb päikesele trahv määrata ja Al Gore´lt üks teatav asi ära võtta.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2009 16:36:33 vasta tsitaadiga

Max Powers, ei. Kõigepealt tuleb olukorda uurida ja menetleda. Siis kutsume kokku komisjoni, kes uurib ja menetleb veel veidi. Seejärel teevad nad otsuse ja siis kaebab keegi nad kohtusse. 5a pärast määratakse päikesele trahv maa kliima märgatava mõjutamise eest.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2009 18:18:43 vasta tsitaadiga

USA valitsusaparaadid jätkavad üksteise järel oma viimase maine põhja laskmist. Seekord siis tööturuamet.

Mai numbrite väljakuulutamine = pressikas, millega edukalt tõestati oma iba ajamist.

Kui tõesti leidub veel mõni inimene, kes sealse valitsuse juttu usub - võiks temast pilti teha ja panna teatmeteostesse sõna "ullike" kõrvale.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MarekSäde
HV veteran

liitunud: 19.05.2004




sõnum 05.06.2009 21:07:08 vasta tsitaadiga

Scart, siis pead massistseeni tegema icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2009 21:14:18 vasta tsitaadiga

Linnapea kirjutas:
Scart, siis pead massistseeni tegema icon_biggrin.gif


Nii kuri siis icon_smile.gif
---

WAUSEON - The man who drove his 20-year-old Mustang from Napoleon, Ohio, to Las Vegas and back last year on 39 gallons of fuel will open his first manufacturing facility Monday to allow others to get 110 miles per gallon.

Doug Pelmear, owner of Horse Power Sales.net Inc. and Hp2G LLC, will hold an open house Monday morning in the idle 100,000-square-foot factory he has leased in Wauseon to begin manufacturing his revolutionary engine.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 06.06.2009 00:20:14 vasta tsitaadiga

Over the next 11 years, Canada's oil industry is likely to produce 500,000 barrels a day less than was forecast a year ago, the Canadian Association of Petroleum Producers (CAPP) said Friday.

The forecast for the oilsands has dropped even further, the industry group said in an annual report on expected future production.

Even under the industry group's "growth case," which assumes the investment climate will get better, oilsands production is expected to reach only 2.9 million barrels a day (bbl/d) by 2020 — down from 3.5 million bbl/d in the 2008 forecast.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.06.2009 10:42:16 vasta tsitaadiga

Ma loodan, et see lugu on väljamõeldis icon_lol.gif

Monday morning I attended a breakfast meeting where the speaker/guest was David E. Cole, Chairman, Center for Automotive Research (CAR and Professor at the Univ. of Michigan. You have all likely heard CAR quoted, or referred to in the auto industry news lately.

Mr. Cole, who is an engineer by training, told many stories of the difficulty of working with the folks that the Obama administration has sent to save the auto industry.

There have been many meetings where a 30+ year experience automotive expert has to listen to a newcomer to the industry, someone with zero manufacturing experience, zero auto industry experience, zero business experience, zero finance experience, and zero engineering experience, tell them how to run their business.

Mr Cole's favorite story is as follows:

There was a team of Obama people speaking to Mr. Cole (Engineer, automotive experience 40+ years, Chairman of CAR). They were explaining to Mr. Cole that the auto companies needed to make a car that was electric and liquid natural gas (LNG) with enough combined fuel to go 500 miles so we wouldn't "need" so many gas stations (A whole other topic). They were quoting BTU's of LNG and battery life that they had looked up on some website.

Mr. Cole explained that to do this you would need a trunk FULL of batteries and a LNG tank at big as a car to make that happen and that there were problems related to the laws of physics that prevented them from...

The Obama person interrupted and said (and I am quoting here) "These laws of physics? Who's rules are those, we need to change that. (Some of the others wrote down the law name so they could look it up) We have the congress and the administration. We can repeal that law, amend it, or use an executive order to get rid of that problem. That's why we are here, to fix these sort of issues".
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
crypto
Kreisi kasutaja
crypto

liitunud: 05.03.2005




sõnum 06.06.2009 10:54:12 vasta tsitaadiga

Scart, icon_lol.gif thumbs_up.gif mida iganes, päris hea kõhutäie sain naerda praegu beer_yum.gif
_________________
61. Logistikapataljoni võitleja
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.06.2009 12:21:39 vasta tsitaadiga

Kujutan ette nende tüüpide ehedat üllatust, kui nad guugledavad "laws of physics", ja siis satuvad lehele mis räägib mingist vennikesest nimega Newton ja siis veel keegi Einstein jne. Kindlasti üritavad veel edasi otsida millal nood kongressi liikmed olid vms.
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2009 21:37:31 vasta tsitaadiga

Natuke Aulepa tuulepargist veel. Kui tuulesuund muutub, siis hakkavad tuulikud ennast pöörama. Esialgu lasevad hoiatuseks pasunat natuke aega ja siis hakkab pööramine pihta.
Pööramine teeb isegi enam vähem sama tugevat häält kui sellele eelnenud pasun.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2009 01:52:21 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

One billion people will go hungry around the globe next year for the first time in human history, as the international financial crisis deepens, the United Nations has told The Independent on Sunday.

The shocking landmark will be passed - despite a second record worldwide harvest in a row - because people are becoming too destitute to buy the food that is produced.

---

Kogu USA tööturusüsteem seletatud ühe pildiga - siin icon_lol.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2009 10:21:32 vasta tsitaadiga

Scart, aafrika ja middle east on nende hungry tegelaste nimi. carebearindus backlashib täiega...
tsitaat:
Virtually none of the increased production of the past two years has taken place in the Third World, partly because its farmers have been unable to afford expensive fertilisers and seeds while the profits of giant agrochemical and biotech companies have soared.
ojaa, ilma väetiseta ei kasva ju üldse midagi, eks?
tsitaat:
Earlier this month, the World Food Programme - the UN agency that provides food to the hungry - announced that it was running out of supplies. Unless it receives more soon it expects to have to start rationing aid next month, and to run out of food altogether for needy countries such as Haiti, Sudan and Bangladesh by March.

start rationing? et siiani jagati niipalju kui paluti?

mis sind selle tööturusüsteemi juures häirib? see on suhteliselt standardne kokkulepitud värk ja töötab. see, et sellest üritatakse skandaali välja imelda, ei muuda asja.
'meerikas on see halb, aga eestis ei häiri mingil põhjusel isegi sind.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2009 10:30:16 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
mis sind selle tööturusüsteemi juures häirib? see on suhteliselt standardne kokkulepitud värk ja töötab. see, et sellest üritatakse skandaali välja imelda, ei muuda asja. 'meerikas on see halb, aga eestis ei häiri mingil põhjusel isegi sind.


Eestis ei kasutada neid numbreid selleks, et turgu üles rääkida, mis reaalse maailma teguviiside ja tulemuste põhjal läheks rahumeeli paragrahvi alla, kui sina või mina seda teeks. Aga valitsustele on kõik lubatud - seal hulgas siis ka nendele näkku valetamine, keda nad teenivad.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sammer
HV kasutaja

liitunud: 09.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2009 10:31:44 vasta tsitaadiga

Max Powers kirjutas:
Natuke Aulepa tuulepargist veel. Kui tuulesuund muutub, siis hakkavad tuulikud ennast pöörama. Esialgu lasevad hoiatuseks pasunat natuke aega ja siis hakkab pööramine pihta.
Pööramine teeb isegi enam vähem sama tugevat häält kui sellele eelnenud pasun.


Tule ära sealt Matsalu Rahvusparki, lindude pärast pole ühtki tuulikut, öösel on näha Virtsu tuulikute tulesi ainult. icon_razz1.gif icon_smile.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2009 12:36:21 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Aga valitsustele on kõik lubatud - seal hulgas siis ka nendele näkku valetamine, keda nad teenivad.


Ilmselgelt see töötab hästi, kui isegi vana tuttav Joel jälle jämmib.

USA tööjõuturul on koondamised lõppemas
---

Trade data from Asia are flashing warning signals again. Korea's exports were down 28.3pc in May, reversing the April rebound. Malaysia has slipped to -26pc, and India has touched a new low of -33pc.

US freight data is getting worse, not better. The Association of American Railroads said traffic was down 22pc in the third week of May from a year earlier. Canadian freight was down 34pc.

The American Trucking Association (ATA) said it saw fresh drops of 4.5pc in March and a further 2.2pc in April. Tonnage is down 13pc over 12 months. Bob Costello, the ATA's chief economist, said companies have not cut inventories fast enough to keep pace with declining sales. The contraction in truck volume has "accelerated".

Yes, the Baltic Dry Index for bulk shipping of resources has quadrupled since January, but this reflects China's bid to stockpile metals while prices are low.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alec
HV kasutaja
alec

liitunud: 26.02.2003




sõnum 08.06.2009 13:09:45 vasta tsitaadiga

Kas vertikaalse teljega tuulikuid on kuskil farmiks ehitatud?

Midagi taolist skaleeritud suuremaks ja mitu tükki.
Neil ei ole pööramisprobleemi üldse ning mõistlikumad on ka hoolduse ja tuule kiiruse suhtes

_________________
You win again, gravity!
C-4 can make a dull day fun
there are very few problems that can't be remedied with the proper application of explosives
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2009 13:16:33 vasta tsitaadiga

alec kirjutas:
Kas vertikaalse teljega tuulikuid on kuskil farmiks ehitatud?


Paar päris suurt projekti olid töös küll jah. Pean õhtul uurima, mis seis nendega on icon_exclaim.gif
---

Scart kirjutas:
Aga valitsustele on kõik lubatud - seal hulgas siis ka nendele näkku valetamine, keda nad teenivad.


Put another way, if companies had held hours worked constant in May instead of cutting them, to achieve the total labour input they achieved last month would have required — get this — a 927,000 payroll cut. ‘Green shoot’ indeed.

Hea, et Obama ikka nii tubli ja tark jumalus on, kes kunagi ei eksi. Oh, wait....

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2009 13:22:28 vasta tsitaadiga

Scart, tahad ma joonistan koledama graafiku?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2009 13:39:14 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Scart, tahad ma joonistan koledama graafiku?


Kas sa suudaks reaalsetel numbritel toetudes seda? Ma ütleks, et üheksakümne kraadine nurk sinise ja punase joone vahel on nagu ultimatiivne koledus juba ise-enesest . Näidates kahe lihtsa joonega eraldatust reaalsest maailmast ja fantaasia "lalalala-maa" unenägudest, milles meie juhtivad jõud elavad.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sada1000
HV kasutaja
sada1000

liitunud: 22.03.2007




sõnum 08.06.2009 22:59:03 vasta tsitaadiga

vägev
_________________
Xbox live kasutaja "sada1000"
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2009 23:11:31 vasta tsitaadiga

Scart, jah. vähemalt sama reaalsete peale kui too sinu lingitud graafik.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2009 13:15:16 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Scart, jah. vähemalt sama reaalsete peale kui too sinu lingitud graafik.


No lase päeval käia siis, jääme ootama icon_smile.gif

Enam ametlikumaks sa minna ei saa, sinine joon on Obama "teadjameeste" arvamus sellest, kuidas USAl läheb - punane joon aga reaalne olukord. Näed ju isegi, et nende poiste "halvim stsenaarium" on ammu unustatud. Ja stimulus läks ju läbi, triljon löödi letti ja tulemust ei paista kuidagi tulevat for some reason.

+

Sama teema jätkuks räägib ka Dennigeri poiss natuke juttu.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Xarthaz
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2008




sõnum 11.06.2009 00:45:03 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
londiste kirjutas:
Scart, jah. vähemalt sama reaalsete peale kui too sinu lingitud graafik.


No lase päeval käia siis, jääme ootama icon_smile.gif

Enam ametlikumaks sa minna ei saa, sinine joon on Obama "teadjameeste" arvamus sellest, kuidas USAl läheb - punane joon aga reaalne olukord. Näed ju isegi, et nende poiste "halvim stsenaarium" on ammu unustatud. Ja stimulus läks ju läbi, triljon löödi letti ja tulemust ei paista kuidagi tulevat for some reason.

+

Sama teema jätkuks räägib ka Dennigeri poiss natuke juttu.
tulemus tuleb, selle üle pole vaja muretseda, ainult et ta tuleb hüperinflatśooni kujul
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 11.06.2009 09:09:02 vasta tsitaadiga

Ei tea kas sobib just siia teemasse aga teadlased said uute akudega hakkama, mis peaks 3 korda kauem pidama kui Lithium-Ion akud. Eks näe millal tootmisesse lähevad.

http://i.gizmodo.com/5286082/new-lithium+sulfur-batteries-could-last-3-times-longer-than-lithium+ion

New Lithium-Sulfur Batteries Could Last 3 Times Longer Than Lithium-Ion
tsitaat:

Scientists at the University of Waterloo have designed a lithium-sulfur battery that, thanks to nanotechnology, is capable of 3 times the power of lithium-ion batteries with equal volume while remaining both lighter and cheaper to produce. Long-distance electric cars, anyone?

The different atomic structure of the battery and knowledge of nanotechnology are what make this battery different. They used "mesoporous carbon, a material that presents a highly uniform pore structure at nanoscale level," to allow for a more efficient design:

The team assembled a nanostructure of carbon rods separated by empty channels, sulfur was then melted to fill the tiny voids thanks to capillary forces. All the spaces were uniformly filled with sulfur, thus maximizing the surface area in direct contact with carbon and boosting battery efficiency.

We've been needing a new battery technology for awhile now, especially for electric cars, so here's hoping they can get these lithium-sulfur batteries into production as soon as possible and that they deliver on the possibilities we see here. If it really is capable of three times the batter life, we're talking about something like a 730-mile range on a Tesla, 20 hours on a MacBook, or half a week on an iPod, all without added bulk or expense!

_________________
Imperfection is perfect
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matrix
HV kasutaja
matrix

liitunud: 11.09.2002




sõnum 11.06.2009 11:02:12 vasta tsitaadiga

BP käis välja oma igaaastase Statistical Review of World Energy. Suht hea lugemine.
link

_________________
Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 11.06.2009 12:50:48 vasta tsitaadiga

Xarthaz kirjutas:
tulemus tuleb, selle üle pole vaja muretseda, ainult et ta tuleb hüperinflatsiooni kujul


Denninger arvab lisaks, et tekkida võib majanduse äkiline seiskumine.
Bloombergis on viimasel ajal tekkinud nii masendavad kirjutised USA kinnisvaraturu ja -laenude osas, et kohe kahju hakkab neist. Täna jalutasin mööda Kentmanni tänavat ja vaatasin seda USA saatkonna ülbitsemist. Miskipärast tekkis tunne, et see üritus pannakse seal varsti kinni. Siis tekkis kohe kaastunne: äkki peaks neile sinna leiba ja vorsti viima, kui neil rahadega ikka väga nadiks läheb?
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.06.2009 17:54:22 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
tsitaat:

parabooli moodi see küll välja ei näe.

suhtkoht siiski, aga loodetavasti ma eksin 8)



hmm


_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.06.2009 17:55:56 vasta tsitaadiga

Nafta hind tõusuteel: 72 dollari piir ületatud

tsitaat:
Hind kerkis, kui Rahvusvahelise Energiaagentuuri hinnangul kasvab tänavu toornafta nõudlus, vahendas Bloomberg. See oli esimene kasvutrendi näitav prognoos alates augustist 2008.
"Rahvusvahelise Energiaagentuuri raport on positiivne, kuna see kinnitab, et tunnetus on muutunud paremaks," väitis VTB Capital analüütik Andrei Krjutšenkov.
"Minu arvates võib nafta barreli hind jõuda järgmisel aastal 100 dollarini," prognoosis USA majandusprofessor Nouriel Roubini.


MOTT icon_neutral.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.06.2009 18:16:46 vasta tsitaadiga

USA dollar 11,1479000000

http://www.eestipank.info/dynamic/erp/erp_et.jsp

samas on dollar endiselt suhteliselt odav.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Xarthaz
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2008




sõnum 11.06.2009 19:22:44 vasta tsitaadiga

Ameeriklane elab ennast täie raevuga välja ja peksab korteri segi Obama plaanide peale:

Link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.06.2009 21:55:30 vasta tsitaadiga

ja siis läheb kuhugi kiunuma, et tal on paha ja kuskil pole elada? mõistlik probleemi lahendamise viis ju filmida, kuidas oma maine vara 2ra h2vitada ja see film siis netti riputada justkui see midgi muudaks. edu ja pikka iga.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
riaak
HV Guru
riaak

liitunud: 22.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.06.2009 23:05:14 vasta tsitaadiga

Ju siis ei jõua meeriklastele muidu tekst kohale kui taga mingit mõllu ei näe.

Selline oleks paras reklaam tegelt mingile kulla müügikohale.

_________________
¯\_(ツ)_/¯
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 105
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 12.06.2009 08:21:07 vasta tsitaadiga

Varsti tuleb kütusehinnale jälle lisa - hetkel ilmselt mahutites järel odavama hinnaga kütust ja seetõttu lepitakse näiliselt väiksema marginaliga.
Nafta hinna ühe kuuga 60 pealt 72-le tõus on päris karm. icon_confused.gif
Sai eile paak 98't täis lastud ja jäi napilt alla 1000.-
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 12.06.2009 10:44:18 vasta tsitaadiga

Praegu minu jaoks kergelt üllatusena diisel veel omajagu odavam kui bensiin. 13.- saab mõnest kohast kätte. Paagitäis mingi 700 umbes.
_________________
Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2009 00:19:29 vasta tsitaadiga

Praegu ETV pealt Kas on elu pärast kapitalismi?, 2/8 (Eesti 2008) thumbs_up.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 15.06.2009 16:17:18 vasta tsitaadiga

G8 otsustas, et "kõik märgid näitavad paranemist", stimulatsioonipaketid on oma töö teinud ning edasine stimuleerimine pole enam tõenäoliselt vajalik. Kui see osutub lõplikuks otsuseks, siis saab näha, et kas on elu peale stimulatsioonipaketti. Kui Bush pidi lõpuks möönma, et Iraagi ründamise otsus ei põhinenud selgel arutelul, siis Obamal tuleb hulka rohkem seletamist.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 17.06.2009 09:12:41 vasta tsitaadiga

Täna Postimehes tuulikutest juttu - Aulepa elanikud kaebavad. Pigem tundub, et tegu elanike kadedusega, sest osadele jookseb kena summa raha taskusse maa rendist ja ilmselt on ka sellevõrra korralikuma maja ehitanud.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2009 09:15:45 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Täna Postimehes tuulikutest juttu - Aulepa elanikud kaebavad. Pigem tundub, et tegu elanike kadedusega, sest osadele jookseb kena summa raha taskusse maa rendist ja ilmselt on ka sellevõrra korralikuma maja ehitanud.



Magic, ära lahmi. Üks inimene (pensionär!) saab sealt külast raha tema maa kasutamise eest ja see on töötavale inimesele täiesti olematu summa. icon_exclaim.gif
Minul seda vaja poleks.
Mine veeda 1-2 päeva seal ja tule siis uuesti tagasi oma jutuga.

PS! Ütlen kohe ära, et jah, ma oman Suur-nõmmkülas maad.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2009 09:19:55 vasta tsitaadiga

huvitav, mismoodi seda tuulikute asja lahendama peaks? kuhugi neid panna ei saa, sest nende juures ei saa inimene magada, samas nagu ei taha ka enam loodust saastada, sorteerib inimene natuke prügigi ja viib taara ära aga see, et kuskil paarsada kilti eemal igal aastal mõnisada ühikut põlevkivi ahju aetakse, et tal tuba valge oleks ja külmikus toit halvaks ei läheks, nagu ei kosta sisse.. samas on meil hunnikus laide, ehk saaks sinna pista mõne kõrre, seal kajakad niikuinii kisavad koguaeg..
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2korda2
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2009 11:32:25 vasta tsitaadiga

Tuulikutega kogu rannajoone reostamise asemel saaks ette võtta ida-virumaa kuumaastiku ja sinna mõne tuumajaama panna. Reaalselt ei paistaks see kellelegi koduaknasse, müra teeks minimaalselt (no mingil määral töötajate autosid hakkab liikuma) ja kokkuvõttes oleks reostus võrdväärsel tasemel. Erinevus selles, et puudutab negatiivselt märksa vähemat hulka inimesi, samas kui energiat annaks stabiilselt ja suures mahus.
On suurim nonsenss, et just rohelised on tuumaenergia vastu. Tänases Postimehes prõmmib Strandberg vastu rinda ja räägib, et saastetasud ei tõuse sugugi nii palju. Samas jätab märkimata, et just rohelised nõudsid KORDI kõrgemaid tasusid. Muidu mõistlik mees aga kui poliitikasse läks, hakkas rumalusi rääkima.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 17.06.2009 11:45:21 vasta tsitaadiga

Arnold Schwarzenegger viis päeva tagasi oma osariigi olukorrast:

"... We cannot have a piecemeal approach here—we have done that in the past—or do it by steps or phases while praying that maybe our revenues come back and that our economy comes back. It won’t happen. Such a miracle doesn’t exist. The treasurer, the controller, the legislative analyst, the Department of Finance and also every economist, is saying that our revenues will continue to fall and our economy has not yet bottomed out. ..."

Barack ja Arnold võiks sel teemal tihemini rääkida, muidu ajavad kangesti erisugust juttu icon_smile.gif
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 17.06.2009 12:03:13 vasta tsitaadiga

Narva elektrijaamad annavad ~2500MW elektrit (narvas toodetakse valdav osa eestis kuluvast elektrienergiast). Üks sealne katel on ca 70% ajast töös - st. keskmine elektritootlikus on ~1700MW.
Eesti energiavajadus on ~7000-8000 GWH (narva jaamad peaksid selle jaoks töötama ca 4500 tundi).
Keskmine tuulegeneraator annab keskmiselt ~1-2MW (nimivõimsusest 50%, mu teada on enamus "suuri" generaatoreid eestis hetkel 3MW) tootlikust, seega selleks, et asendada põlevkivienergeetika tuulega oleks vaja ~1000 - 1500 tuulikut. Kuna tuul üleüldiselt ei ole konstantne ja stabiilne siis on vaja kindlasti jõhkraid salvestusseadmeid ning ka teatavat tuulikutevaru (kuna kusagil ei pruugi ju tuul üldse puhudagi antud hetkel) - seega oleks eestisse vaja vähemalt 2000+ tuulikut, et nautida "puhast" elektrit.

Samas - paar-kolm tuuleparki on veel päris kena asi mida vaadata, kui iga vähegi tuulisem kallas genekaid täis on muutuks see väga häirivaks... ja ärge tulge väitma, et tuulegeneraator on suhteliselt ilus ja kena - väävelhappega reostunud tiik on ka kena (ilus ja värviline), kuid millegipärast selliseid tiike me enda õuele ei taha...

Pigem võiks selle kalli "energiakokkuhoiu" haipimise lõpetada (no ma ei näe kuidas tuulepark end eestis ära tasuks, kui poleks CO2 kvootide müüki ja muud parseldamist) ja kas olemasolevaid tehnoloogiaid (põlevkivienergeetika annab meile mõningase sõltumatuse teistest riikidest) või võta midagi optimaalsemat kasutusele (tuumaenergia vms - pisike tuumajaam paari energiablokiga mis kataks teatava varuga eesti energiavajaduse oleks täitsa kena ja turvaline).
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 179, 180, 181 ... 273, 274, 275  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.