Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Miks ei pakuta 21. sajandil Eestis kodutarbijale 21. sajandile väärilist internetti down 100 Mbps/up 10 Mbps 1500 EEK/kuu?!?! märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
incx
HV kasutaja
incx

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2009 17:21:45 vasta tsitaadiga

tennine kirjutas:
http://www.tarbija24.ee/?id=123216

Kellelgi aimu ka on, kus kandis nad seda reaalselt ehitada planeerivad, s.t peale juba teada oleva vaimustava elukeskkonna Priisles?

_________________
I have never understood the female capacity to avoid a direct answer to any question.
-- Spock, "This Side of Paradise", stardate 3417.3
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
fs2
HV vaatleja
fs2

liitunud: 30.07.2003




sõnum 25.05.2009 20:04:49 vasta tsitaadiga

tennine kirjutas:
http://www.tarbija24.ee/?id=123216


Saab näha mida ja mis hinnaga Starman täpsemalt pakkuma hakkab.
Helsingisse jõudis EuroDOCSIS 3.0 tehnoloogia eelmine sügis ja 110 Mbps/5 Mbps paketi saab esimeseks aastaks ~700 kr/kuu ning edaspidi ~860 kr/kuu. Üleslaadimine on muidugi toredalt maha keeratud ...

väike, mul on pikem kui sul pildike kah icon_razz1.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aixi
HV kasutaja

liitunud: 13.07.2007




sõnum 26.05.2009 20:29:49 vasta tsitaadiga

Kas mobiili operaatorite m internet käib ka läbi elioni võrgu? Võib olla osalielt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 27.05.2009 08:12:14 vasta tsitaadiga

aixi: EMT kasutab Elioni võrku küll. Seda siis kohtades, kus pole mõtet ehitada kallihinnalisi mobiiliühenduste linke. Aga uskuda võib, et Elioni rendikanaleid kasutavad ka nii Tele2 kui ka Elisa. Seda siis põhjusel, et paljudesse kohtadesse lihtsalt ei tule mitte ühegi teise firma sidekaabel.

Ja selline kanalite rentimine konkurendi käest on ülemaailmselt väga tuntud ja igapäevane tegevus.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
47th ronin
HV veteran
47th ronin

liitunud: 22.02.2003




sõnum 27.05.2009 08:36:06 vasta tsitaadiga

vabandage, palun, jah, misasi on 'kallihinnaline mobiilühenduse link'? andestage mulle mu rumalus..
_________________
rgrds,
ronin, neljakümne seitsmes
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 27.05.2009 12:39:01 vasta tsitaadiga

"X meetrit kõrge mast mille otsa tehnika istutada et see ka keset metsa kükitava kliendini ulatuks" vast?
_________________
IMO & GPLed
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2009 10:39:28 vasta tsitaadiga

Huvitav, mis Elisal Starmani Docsis 3.0 ja Elioni fiibri vastu panna on?
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2009 21:52:04 vasta tsitaadiga

56kflex ehk ?
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 28.05.2009 22:07:45 vasta tsitaadiga

Elisal s6ltub k6ik sellest, et kas pannakse raha iseenda "Unineti" kaabliv6rgu arendamisse v6i kasutatakse rendikanaleid.

Postitatud mobile device
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
47th ronin
HV veteran
47th ronin

liitunud: 22.02.2003




sõnum 29.05.2009 08:33:16 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Elisal s6ltub k6ik sellest, et kas pannakse raha iseenda "Unineti" kaabliv6rgu arendamisse v6i kasutatakse rendikanaleid.

Postitatud mobile device


siit lõpust on puudu ainult 'MÄÄ!'

andestatagu mulle mu offtopic, enam ei suutnud..

_________________
rgrds,
ronin, neljakümne seitsmes
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jjk
HV veteran

liitunud: 30.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2009 09:11:30 vasta tsitaadiga

Muideks, Elion on ilmselt kohustatud ka korterisse minevat fiibrit Elisale ja teistele rentima.
_________________
www.sisters.ee: rinnamärgid, külmkapimagnetid, võtmehoidjad, käepaelad
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 04.06.2009 18:11:55 vasta tsitaadiga

Hea näide sellest, kuidas ISP-d kasutavad Elioni Rendikanaleid. Ja kui Elioni kaabliga midagi juhtub, siis on ka see Rentnik-ISP ilma ühenduseta.
"Mitu tuhat EMT ja Elisa Ida-Virumaa ja Harjumaa klienti on praegu mobiililevist väljas ning ei saa kasutada ka digiTV-d ega internetti. "
http://arileht.delfi.ee/news/majandus/majandus/article.php?id=23743387&l=wmajandus
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2009 10:06:27 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
56kflex ehk ?

Kas see oli huumorina mõeldud? Kunagi olid sellise tehnoloogiaga modemid dialupi jaoks ja google midagi uuemat nagu ei pajata?
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alartt
HV kasutaja

liitunud: 05.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.06.2009 15:10:03 vasta tsitaadiga



Hahaa lutsige seda!! 250eeku kuu. thumbs_up.gif
Edit:Üritasin sarkastiline olla icon_eek.gif


viimati muutis alartt 06.06.2009 21:42:16, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
asjameez
Kreisi kasutaja
asjameez

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.06.2009 18:11:30 vasta tsitaadiga

alartt, koba ju icon_rolleyes.gif


Starmani kolmikpakett, 399.-/kuu
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 06.06.2009 22:49:49 vasta tsitaadiga

Spezz kirjutas:
RCC kirjutas:
56kflex ehk ?

Kas see oli huumorina mõeldud? Kunagi olid sellise tehnoloogiaga modemid dialupi jaoks ja google midagi uuemat nagu ei pajata?


Spezz: Sinu jutule võib niipalju lisada, et K56Flex on tänapäevase Dial-Up standardi V90/V92 eelkäija. Ja V90 arendati välja (konkureerivate ja vastuoluisid tekitavate) K56Flex ja X2 standardite kokkuliitmise teel.

Link kah siis selle ajaloo kohta, et mu lugupeetud Oponendid jälle ei hakkaks arvama, et ma leiutan ise IT-ajalugu. icon_biggrin.gif thumbs_up.gif
"Because of this dilemma, a standard was developed that was titled V.90. This standard took both X2 and KFlex and merged them into one standard; this allowed end-users to achieve maximum performance if they were with an Internet provider whom was providing a different technology."


http://www.computerhope.com/modemsta.htm
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2009 21:07:46 vasta tsitaadiga

ei ole huumorina mõeldud, see oli kont eitahanteadale ja näe ta krabaski selle!
mul on aretatud aga sellised modemid nagu tplex66, mis taluvad müra kuni 260detsibelli ja ligi miljard vigast paketti aga ei katkesta ühendust. ideaalsed kõumodemid.

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ussimuna
HV kasutaja

liitunud: 20.12.2003




sõnum 16.06.2009 08:11:16 vasta tsitaadiga

http://www.arileht.ee/artikkel/471384
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.06.2009 12:14:09 vasta tsitaadiga

jjk kirjutas:
Muideks, Elion on ilmselt kohustatud ka korterisse minevat fiibrit Elisale ja teistele rentima.

Ligipääs lairibavõrgule - 700.-

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
woo456
Kreisi kasutaja
woo456

liitunud: 23.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.06.2009 12:11:36 vasta tsitaadiga

ussimuna kirjutas:
http://www.arileht.ee/artikkel/471384
Tahan ka hüperkiiret internetiühendust. icon_lol.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ander
HV kasutaja
ander

liitunud: 01.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.06.2009 12:35:38 vasta tsitaadiga

Ma ei saa aru mis hala siin käib? Mulle pakub Elion juba ammu 100 megast fiibrit...

Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 19.06.2009 12:43:35 vasta tsitaadiga

Ander: nüüd saad siis Gigabitisele yhendusele yle kolida. Ja ja"tad 100 megase yhenduse koduperenaiste tarbeks.

Postitatud mobile device
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.06.2009 13:06:19 vasta tsitaadiga

Ma oleks praegu täiesti rahul kui mingigi elioni ühendus koju jõuaks. Kaabeltv-st võib samuti unistada, kas maapealne või satilt..Tallinna külje all uuselamurajoon (noh, suhteliselt uus) ning ükski kaabel siiamaile ei jõua, hea et elektergi olemas on icon_lol.gif 12megane ühendus oleks hetkel kasutusel olevast 12x kiirem...ja isegi natuke odavam icon_confused.gif
_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.06.2009 13:11:53 vasta tsitaadiga

ander kirjutas:
Ma ei saa aru mis hala siin käib? Mulle pakub Elion juba ammu 100 megast fiibrit...


Kahtlen et koju

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.06.2009 13:13:27 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
ander kirjutas:
Ma ei saa aru mis hala siin käib? Mulle pakub Elion juba ammu 100 megast fiibrit...


Kahtlen et koju

Workaholic?... icon_razz1.gif

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 19.06.2009 13:28:11 vasta tsitaadiga

Tundub, et maailmas oodatakse la"hiaegadel juba massiliselt 1-10Gb yhendusi. Muidu tekib kysimus, et miks kaablitootjad kukkusid tootma CAT6A kaablit. Ja see on andmete ja"rgi 10 gigabitine kaabel.

Postitatud mobile device
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.06.2009 00:19:20 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Tundub, et maailmas oodatakse la"hiaegadel juba massiliselt 1-10Gb yhendusi. Muidu tekib kysimus, et miks kaablitootjad kukkusid tootma CAT6A kaablit. Ja see on andmete ja"rgi 10 gigabitine kaabel.

Postitatud mobile device
thumbs_up.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2009 22:41:57 vasta tsitaadiga

mul naabri maali käis eile pauohvis ostumöllul, ostis mitu head meetrit pesunööri, ei tea mis lahti läheb
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
K3891
HV veteran
K3891

liitunud: 18.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.06.2009 14:01:18 vasta tsitaadiga

Meil siin Hispaanias on väga paljusid külasid mida "Elioni" sarnane suurettevõte DL 256kbs SAT internetiga mõnitab.
Tegime siia oma lahenduse ja näitasime inimestele 1M netti. Külarahvas on praegu ülirahul oma megase netiga, kuigi resursse on meil neile jagada 30M... aga milleks kiirustada neile fiiberi koju vedamisega? Nad ei oskaks sellega midagi pealegi hakata siin. Inimesed on selle megase netiga väga rahul ju! Lehed loetud, uudised vaadatud, kirjadele vastatud jne. Kes tahab rohkem see maksab, kui tahab ajas ette tormata... olla naabrist parem.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IceUul
Sinu Ema
IceUul

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.06.2009 14:12:39 vasta tsitaadiga

ander kirjutas:
Ma ei saa aru mis hala siin käib? Mulle pakub Elion juba ammu 100 megast fiibrit...


Mis hinnaga tahaks teada?

Ise istun sellise junni otsas:


250.- kuus.[/url]
Kommentaarid: 219 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 188
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3891
HV veteran
K3891

liitunud: 18.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2009 04:38:17 vasta tsitaadiga

SinuEma kirjutas:
ander kirjutas:
Ma ei saa aru mis hala siin käib? Mulle pakub Elion juba ammu 100 megast fiibrit...


Mis hinnaga tahaks teada?

Ise istun sellise junni otsas:
Spoiler Spoiler Spoiler


250.- kuus.[/url]


Fototöötlusest olete midagi kuulnud?
Vaadke hoolega nüüd natuke seda kiirusetesti! Saada olevatest numbritest tehti võlts kiirusetest! Appi kuidas te saate nii naiivsed olla? icon_confused.gif

_________________
lapsesuu: "kui sa surnud oled, siis ei saa sa ise sellest aru, ainult teistel on raske. samamoodi on siis, kui sa loll oled"
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tennine
HV vaatleja
tennine

liitunud: 10.01.2006




sõnum 17.07.2009 19:20:49 vasta tsitaadiga

soome:

http://www.elisa.fi/yksityisille/laajakaista/laajakaista/
tsitaat:

Elisa Laajakaista

- Nopeudet 1-100 Mbit/s


http://www.sonera.fi/Laajakaista/Laajakaista+kotiin#Info
tsitaat:

24–100 Mbit/s – Huippunopea laajakaista kovaan käyttöön. Pelaa ja lataa leffoja tai musiikkia samanaikaisesti jopa monella tietokoneella.


http://saunalahti.fi/internet/
tsitaat:

Kotiin ADSL tai Kaapelimodeemi jopa 30 Mbit/s


http://www.welho.fi/yksityisille/laajakaista/laajakaistaliittymat
tsitaat:

max. 110 Mbps/5 Mbps


http://www.fsp.fi/?pageid=109&parent0=1&parent1=5
tsitaat:

100 Mbit/3 Mbit 68 €/kk
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3891
HV veteran
K3891

liitunud: 18.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2009 19:28:37 vasta tsitaadiga

tennine, see download võib sul olla 100M aga kui sul ikka uploadi ei jätku et download ära toita siis on see ju jama icon_biggrin.gif

Kui te nüüd vaatate kui kallilt müüakse meil hispaanias netti siis näete et elu on karm.
Telefonica
Siin lubatakse sulle 6Mega aga reaalselt saad sa 3,4Mega ja kobiseda ei ole siin midagi. Tahad siis võta ja kui ei taha siis ei saa ka icon_biggrin.gif

_________________
lapsesuu: "kui sa surnud oled, siis ei saa sa ise sellest aru, ainult teistel on raske. samamoodi on siis, kui sa loll oled"


viimati muutis K3891 17.07.2009 19:32:45, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tennine
HV vaatleja
tennine

liitunud: 10.01.2006




sõnum 17.07.2009 19:31:22 vasta tsitaadiga

KimsSky kirjutas:
tennine, See download võib sul olla 100M aga kui sul ikka uploadi ei jätku et download ära toita siis on see ju jama icon_biggrin.gif

järelikult on terve soome asjast valesti aru saanud ? icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3891
HV veteran
K3891

liitunud: 18.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2009 19:38:54 vasta tsitaadiga

tennine, see on tegelikult ju vana tõde, et download kasutab ka uploadi. Tee kas või oma arvutiga katse. Jälgi ruuteris liiklus ja näed et kui downloadid siis läheb ka upload käiku. Suurenda downloadi siis suureneb ka upload. 1Mega downloadi kasutab umbes ~40kbps uploadi.
100M downloadi kasutab umbes 4Mega uploadi.

_________________
lapsesuu: "kui sa surnud oled, siis ei saa sa ise sellest aru, ainult teistel on raske. samamoodi on siis, kui sa loll oled"
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tennine
HV vaatleja
tennine

liitunud: 10.01.2006




sõnum 30.07.2009 16:09:48 vasta tsitaadiga

http://www.e24.ee/?id=147596
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lamp
HV Guru
lamp

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2009 20:52:40 vasta tsitaadiga

KimsSky, see on pigem mingi adsli teema, et upload tõmbab downloadi kooma ja vice versa.
selle fiibriga nad võivad vabalt 100M/256k netti pakkuda ja tirid ilusti 100 megaga icon_razz1.gif
karta on, et kui eestisiseselt 100/100 net ongi, siis välisühendus on tõenäoliselt aeglasem, upload suht kindel. kuna maksustatakse väljaminevat
trafficut ja paarsada/tuhat p2p tainast suudab kulutused välisvõrgule ikka läbi lae ajada.

_________________
eriti julm
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 169
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tennine
HV vaatleja
tennine

liitunud: 10.01.2006




sõnum 06.08.2009 18:09:51 vasta tsitaadiga

http://www.elisa.ee/et/Eraklient/Firmast/Uudised/155/elisa-testib-esimesena-baltimaades-uudset-sidetehnoloogiat
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 07.08.2009 19:42:49 vasta tsitaadiga

Ka Elisa hakkas Elioni kõrval gigabitt-võrku vedama. Nii, et Biti-sõja uus tase saab olema nimega Gigabitt-Sõda. icon_biggrin.gif Huvitav, kas keegi kolmanda osapoolena ka veel sõdima hakkab. thumbs_up.gif

Delfi teab: http://www.delfi.ee/news/eesti/eesti_uudised/viimsis-testitakse-baltimaades-uudset-sidetehnoloogiat.d?id=24980165
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gnoom
HV veteran

liitunud: 12.12.2003




sõnum 08.08.2009 12:38:27 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Ka Elisa hakkas Elioni kõrval gigabitt-võrku vedama. Nii, et Biti-sõja uus tase saab olema nimega Gigabitt-Sõda. icon_biggrin.gif Huvitav, kas keegi kolmanda osapoolena ka veel sõdima hakkab. thumbs_up.gif

Delfi teab: http://www.delfi.ee/news/eesti/eesti_uudised/viimsis-testitakse-baltimaades-uudset-sidetehnoloogiat.d?id=24980165

See on nii armsalt kodumaine. Paneks siis siinse maalapi peal ressursid kokku ja teeks ühe korraliku riiki hõlmava võrgu. Ei. Iga külamees aretab oma. icon_cool.gif
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
a1
Kreisi kasutaja
a1

liitunud: 26.07.2002




sõnum 08.08.2009 23:51:37 vasta tsitaadiga

> Kaabel läheb pinnasesse sügavusega 25 sentimeetrit

huvitav, kaua see seal säilib?
veel odavam oleks kaabel maapinnale lahti rullida.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andykas
HV veteran
Andykas

liitunud: 28.08.2004




sõnum 09.08.2009 15:11:26 vasta tsitaadiga

Huvitav tõesti... Labidaga kaevavad või? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 09.08.2009 15:34:38 vasta tsitaadiga

Andykas kirjutas:
Huvitav tõesti... Labidaga kaevavad või? icon_rolleyes.gif


Kaevamist ei näidata aga on näha milline see kraavike on neil. Taolist soont on mingi masina abil küll lihtne teha.

http://www.youtube.com/watch?v=GoeYKHBi_H0

Keegi räägib taustal, et kaablit on raske lõhkuda. Kui siis otsast saab hakata arutama. Aga kaabli otsad ilmselt ikkagi kuskil luku taga ja valve all.
Samas siiski ei tea kui tugev see kaabel ikkagi on. Eestis kahjuks vandaale küll kes pulli pärast tiriks maa seest välja selle ja küll midagi leitakse ka millega see kaabel puru teha icon_rolleyes.gif icon_neutral.gif Eriti kui juba keegi ühe masti maha tõi. Lõigati need trossid läbi ja pikali mast oligi.

_________________
Imperfection is perfect
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tennine
HV vaatleja
tennine

liitunud: 10.01.2006




sõnum 09.08.2009 18:17:15 vasta tsitaadiga

Mart352 kirjutas:
Andykas kirjutas:
Huvitav tõesti... Labidaga kaevavad või? icon_rolleyes.gif


Kaevamist ei näidata aga on näha milline see kraavike on neil. Taolist soont on mingi masina abil küll lihtne teha.

http://www.youtube.com/watch?v=GoeYKHBi_H0

Keegi räägib taustal, et kaablit on raske lõhkuda. Kui siis otsast saab hakata arutama. Aga kaabli otsad ilmselt ikkagi kuskil luku taga ja valve all.
Samas siiski ei tea kui tugev see kaabel ikkagi on. Eestis kahjuks vandaale küll kes pulli pärast tiriks maa seest välja selle ja küll midagi leitakse ka millega see kaabel puru teha icon_rolleyes.gif icon_neutral.gif Eriti kui juba keegi ühe masti maha tõi. Lõigati need trossid läbi ja pikali mast oligi.

huvitav mõttearendus, millest selline nutt ja hala? minumeelest on tegu positiivse uudisega - midagi toimub vähemalt.
Kas see, et keegi võib äkki meeltesegaduses kaabli katki teha tähendab, et kaablit ei tuleks vedada ?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 09.08.2009 18:55:22 vasta tsitaadiga

Valguskaabli paneku sügavusest niiaplju, et mäletan üsna hästi, kuidas aastal 2000 pani tollane Eesti Telefon, valguskaabli samamoodi a 25-30cm sügavusele. Silmaga hinnatult.

"Kaabliader" tõmbas maantee serva oma "ninaga" kaablisoone ja ja tõmbas kaabli sisse ja siis aeti see kaablikraav kinni. Ja ma pole kuulnud oma tuttavate käest, et nende kandis kunagi oleks valguskaabel puruks olnud.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 09.08.2009 20:16:21 vasta tsitaadiga

tennine kirjutas:
huvitav mõttearendus, millest selline nutt ja hala? minumeelest on tegu positiivse uudisega - midagi toimub vähemalt.
Kas see, et keegi võib äkki meeltesegaduses kaabli katki teha tähendab, et kaablit ei tuleks vedada ?


icon_eek.gif Ma ei ole väitnud, et kaablit mitte mingil juhul vedada ei tuleks. Positiivne uudis minugi arvates. Oleks isegi üliõnnelik kui keegi mulle tavalise vasepaarigi majja veaks. Enda arust ei ela kuskil kolkas ka. Ületee naabril on Elioni DigiTV täitsa olemas samas kui mul RAS1000 antenn seina peal icon_rolleyes.gif Tänu sellele naabrile normaalset netti saabki 2.3KBps asemel.


Ei olnud aga mitte vaga kaua aega tagasi kui üks mobiilimast pikali kukus kuna lõigati trossid läbi mis sellel mastil püsti aitasid olla ja pole kuulnud, et see/need idioot/idioodid oleks kätte saadud.
Pigem tõdesin fakti et kahjuks idioote Eestis leidub kes lihtsalt pulli vms pärast selle kaabli üles kaevaks ja puruks teeks. Muidugi lihtsam on nähtavaid kaableid puruks lõgata kui neid maa seest üles kaevata ja siis lõigata.


tahanteada kirjutas:
Valguskaabli paneku sügavusest niiaplju, et mäletan üsna hästi, kuidas aastal 2000 pani tollane Eesti Telefon, valguskaabli samamoodi a 25-30cm sügavusele. Silmaga hinnatult.

"Kaabliader" tõmbas maantee serva oma "ninaga" kaablisoone ja ja tõmbas kaabli sisse ja siis aeti see kaablikraav kinni. Ja ma pole kuulnud oma tuttavate käest, et nende kandis kunagi oleks valguskaabel puruks olnud.


ja mina tean juhust, kus Elioni kaablid tõmmati puruks kuna polnud piisavalt sügavale pandud. Põltsamaal Viljandi maantee ääres 2009 a aprilikuus.
Tegu polnud tahtliku kaablite lõhkumisega, lihtsalt ei osatud arvata, et kaablid nii madalal olla võivad.

_________________
Imperfection is perfect
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andykas
HV veteran
Andykas

liitunud: 28.08.2004




sõnum 09.08.2009 23:29:12 vasta tsitaadiga

Tahaks ka optilist juba. Vana ära ruunatud vasepaari taga on ikka jama küll, DMT tooliga vaadates on uploadi potentsiaal 93% kasutuses.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.08.2009 13:51:29 vasta tsitaadiga

jah, kui see kaevamine nii lihtne on teeks isegi valmis, aga ei saa ju
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tennine
HV vaatleja
tennine

liitunud: 10.01.2006




sõnum 18.08.2009 12:11:28 vasta tsitaadiga

http://www.epl.ee/artikkel/475868
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.08.2009 13:02:54 vasta tsitaadiga

Ei jäe vist midagi muud üle kui peab ka lasnakale kolima icon_confused.gif icon_biggrin.gif
_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Miks ei pakuta 21. sajandil Eestis kodutarbijale 21. sajandile väärilist internetti down 100 Mbps/up 10 Mbps 1500 EEK/kuu?!?! mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.