|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
10.04.2009 11:30:57
|
|
|
link :: kae siit
Zhu Min, executive vice president of the Bank of China, a government-run commercial bank, says that the Federal Reserves decision to print billions and billions in new dollars to head off the financial crisis would make the greenback irrelevant to global finance and trade.
That will happen unless there is another global currency to balance it, he told CNBC.
While the dollar remains a global currency, it cant support the world economy by itself, Zhu says.
Either we ask the U.S. to take the whole responsibility of the world economy, with the dollar as global legal tender, or else we need something else as an anchor, Zhu says.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
10.04.2009 15:14:18
|
|
|
| Magic kirjutas: |
Natuke fakte selle kohta:
25.09.2008 istungil kiitis valitsus heaks 2009. aasta riigieelarve seaduse eelnõu. Tuleva aasta eelarve tulude mahuks on ligikaudu 97,8 miljardit krooni ja kulude mahuks 98,7 miljardit krooni. Riigieelarve seaduse eelnõu on koostatud tasakaalus valitsussektori eelarvepositsiooniga.
Hetkel eelarve tulude osa(arvestuslik): 93,9 Miljardit
Sisuliselt ei aita ka see 7 miljardit suurt midagi...
2010 toob ilmselt muidugi selgemad arvud. Keegi teab, mis summast see 2010 eelarve kärbe käib? |
| http://www.fin.ee/doc.php?81907 kirjutas: |
2009. aasta riigieelarve seaduses koos lisaeelarvega (edaspidi riigieelarve) on kokku planeeritud tulusid 88,2 miljardit krooni, mis on 2,1% vähem kui 2008. aastal. Maksutulud moodustavad riigieelarve kogutuludest 66,4 miljardit krooni ehk 75,3% ja mittemaksulised tulud 21,8 miljardit krooni ehk 24,7%.
2009. aasta riigieelarve kulude maht on 91,9 miljardit krooni, mis on 1,7% enam kui 2008. aastal. Koos 2008. aastast ülekantud vahenditega (2 miljardit krooni ) on 2009. aastal kasutada olevate vahendite maht kokku 93,9 miljardit krooni (edaspidi eelarve). |
seda siis 2009 kohta.
eeldaks, et 2010 juures käib jutt mingist vahvast lineaarse tõusuga planeeritud eelarvest.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
10.04.2009 17:56:20
|
|
|
| londiste kirjutas: |
| eeldaks, et 2010 juures käib jutt mingist vahvast lineaarse tõusuga planeeritud eelarvest. |
Nagu see töötuse graafik ja reservide vähenemine
Kuigi jah...lubati ju, et 2010 läheb "paremaks". Heal juhul lõpetame sama suure eelarvega kui selle aasta lõplik...seega sinna 80 miljardi kanti(+/-2).
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
10.04.2009 22:44:14
|
|
|
link :: kae siit
In just the first quarter of 2009, retail tenants at these centers have vacated 8.7 million square feet of commercial space, according to the latest report from New York-based real estate research firm Reis.
That number exceeds the 8.6 million square feet of retail space that was vacated in all of 2008.
Sellise tempo jätkumine tähendaks kahe Circuit City- mahus likvideerimist. Talk about a collapse. See on siis reaalne maailm ja selles toimuv, pankadel läheb muidu superhästi. Market-to-fantasy ja AIG elik USA maksumaksja kannavad kasumite eest hoolt
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marti252
HV kasutaja
liitunud: 10.05.2003
|
11.04.2009 08:10:58
Méxicos jäid miljonid inimesed ilma veeta |
|
|
link :: Méxicos jäid miljonid inimesed ilma veeta
Mehhiko pealinna México veevõrk suleti miljonite elanike jaoks, sest linna veevarud on kahanenud rekordiliselt väikesteks. Peamine veejuhe on suletud poolteist ööpäeva.
Ilma kraaniveeta on vähemalt neljandik México oru 20 miljonist elanikust. Olukorda kergendab veidi see, et sel nädalal reisivad pljud méxicolased linnast välja. Méxicosse jäävaid elanikke varustavad veega 500 paakautot, vahendab YLE Uutiset.
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
12.04.2009 10:50:13
|
|
|
link :: kae siit
Müüri Seina poisid pingutasid vist oma masenduses natuke kokaiiniga üle
The US recession will end in September, economists have predicted in the latest Wall Street Journal forecasting survey.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
12.04.2009 11:19:57
|
|
|
Sa ära nii positiivselt ka tõlgenda... kõik ju õige. Loodetakse, et hakkab töötajate jaoks paranema 2010 teine pool st. töökohtade vähenemine peatub(trend muutub).
Sügiseks saavad heal juhul firmad kulud kontrolli alla, ilmselt seda mõeldakse...
Lihtinimese seisukohast on need arvamused tegelikult päris jubedad - kui USA's hakkab parenema 2010, siis lääne-euroopas 2011 ja meil 2012.
Sisuliselt on meile laenuraha vaja, aga "arenevad turud" on selliseks katkukolliks tembeldatud, et kes siin ka kohapeal on viib raha välja.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
12.04.2009 11:29:30
|
|
|
| Magic kirjutas: |
| Sa ära nii positiivselt ka tõlgenda... kõik ju õige. |
Kas miski on muutunud seoses raha musta auku tagumisega? Kas BDI näitab tõusmise märke, ennustades sellega kvartali-2 kvatali jagu ette kiirenevat majandustempot? Kas käega katsutav 20% töötus USAs on hakanud vähenema või kiirrongina lähenev hüperinflatsioon?
Hetkel päästaks neid tegelasi ainult Jack Bauer, mitte valgete ninaotstega laksupoiste uimas välja mõeldud fantaasia.
---
Üks äri on muidugi täiesti stratosfääri lennanud - aitäh mister Obama!
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
12.04.2009 11:33:05
|
|
|
See uus tsükkel... sellest on räägitud, et relvatööstus vajab raha - samas on see sisemaine tarbimine, nii et USA seisukohalt hea
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Xarthaz
HV vaatleja
liitunud: 29.08.2008
|
12.04.2009 11:33:32
|
|
|
| Magic kirjutas: |
Sisuliselt on meile laenuraha vaja, aga "arenevad turud" on selliseks katkukolliks tembeldatud, et kes siin ka kohapeal on viib raha välja. |
ei, ei ole..
ülemaailne majanduskriis tekkiski ju keskpankade poolt odava laenuraha kühveldamisega.
KÕIK majandustsüklid saavad alguse rahabaasi laienemisest. Alates 17. sajandi tulbipalavikust kuni viimase mullini on see reegel kehtinud. Ja praegu näeme oma silmadega järgmise mulli ettevalmistamist, FED on rahabaasi kolmekordistanud.
Nii et kui sinu soovitust järgida, tekib uus mull ja kapitali väärkasutus, mis viib uue krahhini! Kusjuures see, et laenuintressid on keskpankade poolt nii naeruväärselt madalaks aetud, kui nad praegu on, PÄRSIB majanduse taastumist, takistab turgu isereguleerimast vastavalt reaalse säästude hulga poolt kujundatud intressimääradele.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
12.04.2009 11:45:08
|
|
|
Ma ei poolda laenuraha selle jaburas mõttes - mis juhtus ehitusega selle tõttu(2 viimast aastat tipuni oli debiilsus)
Ma räägin Eesti arengu seisukohalt... me elame ju nii või naa hetkel võlgu. Sisuliselt hetkel kärbitakse ka kriitilistest kohtadest - neid arendades võiks järgmine tsükkel olla märksa kõrgema tipu ja laugema langusega. Miks? Raha tuuakse siia pikaajalise plaani alusel, et et tuleviku kasv näiteks stabiilselt 4-5% aastas ja nii 7-8 aastat. Hetkel juhtub, aga minu meelest jälle see, et kui lõpuks raha tuleb, siis tekitatakse uus 30%/aastas mull, mille riskitasemed on hoopis teised. See raha, mis meil siin vedeles buumi ajal polnud tegelikult odav - see riskitaseme mõttes päris kallis, sest jamade korral tõmmatakse räige pidur peale ja kedagi ei huvita, et 3-5 aasta plaanis oleks projekt täiesti elujõuline.
Lihtinimese seisukohalt enamus ei taha sellist ameerika raudteed...
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Xarthaz
HV vaatleja
liitunud: 29.08.2008
|
12.04.2009 11:58:06
|
|
|
A ja Eestis on niigi väga kõrge välisvõlg, 120% SKT-st, uue laenamisega see väiksemaks ei lähe
| Magic kirjutas: |
Ma ei poolda laenuraha selle jaburas mõttes - mis juhtus ehitusega selle tõttu(2 viimast aastat tipuni oli debiilsus)
Ma räägin Eesti arengu seisukohalt... me elame ju nii või naa hetkel võlgu. Sisuliselt hetkel kärbitakse ka kriitilistest kohtadest - neid arendades võiks järgmine tsükkel olla märksa kõrgema tipu ja laugema langusega. Miks? Raha tuuakse siia pikaajalise plaani alusel, et et tuleviku kasv näiteks stabiilselt 4-5% aastas ja nii 7-8 aastat. Hetkel juhtub, aga minu meelest jälle see, et kui lõpuks raha tuleb, siis tekitatakse uus 30%/aastas mull, mille riskitasemed on hoopis teised. See raha, mis meil siin vedeles buumi ajal polnud tegelikult odav - see riskitaseme mõttes päris kallis, sest jamade korral tõmmatakse räige pidur peale ja kedagi ei huvita, et 3-5 aasta plaanis oleks projekt täiesti elujõuline.
Lihtinimese seisukohalt enamus ei taha sellist ameerika raudteed... |
ma nõstun need suured buumid ja raksud on jamad aga ikkagi kärpimine pole halb. vähem tarbimist ja rohkem säästmist viib säästudeni, säästudest ehitatakse tuleviku kapitali. väiksems sisetarbimine tekitab ajutist tööpuudust ja majanduslangust, aga viib tööjõu produktiivsematesse jätkusuutlikumatesse sektoritesse.
kuigi riskitasemed olid reaalselt kõrged, ei väljendanud intressimäärad seda keskpankade manipulatsiooni tõttu, seega senikaua kuni eksisteerivad keskpangad, mis üritavad iseluua inressimäärasid, toimub kapitali väärpaigutus, kuna keskpankade loodud intressid ei vasta reaalsele majandusolukorrale -> riski alahindamine, säästude ülehindamine ja selle arvelt tootmissektori liigne laienemine -> majandustsüklid
selleks et nende teket vältida, tuleb keskpangad ja tagatiseta raha kaotada
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
12.04.2009 12:09:16
|
|
|
link :: kae siit
Ja föderaalidel suu lukku panemine algab nüüd.
On 04-09-09, the Indiana Senate passed Senate Resolution 42 (SR0042) to claim sovereignty under the Tenth Amendment to the Constitution of the United States over all powers not otherwise enumerated and granted to the federal government by the Constitution of the United States.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
12.04.2009 12:29:59
|
|
|
| Xarthaz kirjutas: |
ma nõstun need suured buumid ja raksud on jamad aga ikkagi kärpimine pole halb. vähem tarbimist ja rohkem säästmist viib säästudeni, säästudest ehitatakse tuleviku kapitali. väiksems sisetarbimine tekitab ajutist tööpuudust ja majanduslangust, aga viib tööjõu produktiivsematesse jätkusuutlikumatesse sektoritesse.
kuigi riskitasemed olid reaalselt kõrged, ei väljendanud intressimäärad seda keskpankade manipulatsiooni tõttu, seega senikaua kuni eksisteerivad keskpangad, mis üritavad iseluua inressimäärasid, toimub kapitali väärpaigutus, kuna keskpankade loodud intressid ei vasta reaalsele majandusolukorrale -> riski alahindamine, säästude ülehindamine ja selle arvelt tootmissektori liigne laienemine -> majandustsüklid
selleks et nende teket vältida, tuleb keskpangad ja tagatiseta raha kaotada |
Ei vaidle vastu
Sisuliselt see säästmise ja kärpimise seisukoht on ju õige - hetke kärped aga tõestavad seda, et kärbitakse projektidelt mitte tööjõult(räägin riigisektorist, erasektor on juba jõhkralt kärbitud ja sellist kärpimist ma poleks osanud ka unes näha). Kogu point on see, et asju mida teha on küll ja mis annaksid efektiivsuse kasvu, aga need lükatakse kõrvale.
Kasvõi see teedeehitus - on teada, et Eesti suudab vaevu-vaevu oma teid korras hoida senise km mahuga. Nüüd saaks vähemalt 30% odavamalt ehitada, aga asi seisab. Kus aga räige jaburus toimub on keskonnaehitus - tehakse ulmelisi projekte kalli hinna eest, samas kui annaks ka vana renoveerimisega 5-15 aastat juurde saada reoveepuhastite elueale. Sisuliselt kannatavad väikeasulad, sest neile raha ei jätku, seda enam et selle kalli hinna eest pole veel tagatud asja laitmatu toimimine. Selles mõttes mingit reguleerimist oleks vaja kuhu rahad suunata - et nagu mida peetakse oluliseks. Inimeste tervis, transport, haridus...
Keskpankade osas olen ma muidugi nõus - selle nüüd ka siin otsivad pangad lepingus aukusid, et marginaal ärs muuta
aa...jah riigivõlg üleüldisena on kõrge, aga riigivõlg muidu madal.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
13.04.2009 12:28:02
|
|
|
Jaapani majandusele ennustatakse uut, järsku kukkumist. Huvitav, kui palju see kukkumine ka meid mõjutab?
Päevaleht: "Jaapanit ähvardab deflatsioon, keskpanga jõud otsakorral."
http://www.arileht.ee/artikkel/465209
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MarekSäde
HV veteran
liitunud: 19.05.2004
|
13.04.2009 20:25:37
|
|
|
| Jaapan niigi kalleim maa, neil seal hindadel jne kukkumisruumi jagub, samuti Sveitsis, mis oli samas artiklis.
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Xarthaz
HV vaatleja
liitunud: 29.08.2008
|
13.04.2009 23:25:59
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Jaapani majandusele ennustatakse uut, järsku kukkumist. Huvitav, kui palju see kukkumine ka meid mõjutab?
Päevaleht: "Jaapanit ähvardab deflatsioon, keskpanga jõud otsakorral."
http://www.arileht.ee/artikkel/465209 |
Jumal hoia!, Ega ometi inimesed lõpuks säästma ja laene tagasi maksma ei hakka? Ega ometi lõpuks säästmine mõistlikuks hakka muutuma? Oh seda õudust
|
|
| tagasi üles |
|
 |
matrix
HV kasutaja

liitunud: 11.09.2002
|
15.04.2009 10:10:09
|
|
|
| Xarthaz kirjutas: |
Jumal hoia!, Ega ometi inimesed lõpuks säästma ja laene tagasi maksma ei hakka? Ega ometi lõpuks säästmine mõistlikuks hakka muutuma? Oh seda õudust  |
See ongi suurim probleem praegu, et inimesed ei julge kulutada ja koguvad sääste, pangad aga kes on peaksid neid sääste uuesti rahaturule lükkama, ei julge ühtki krooni välja käia. Sellises situatsioonis oleks parim lahendus korralik inflatsioon, nii et kõigil, nii hoiustajatel kui pankadel, raha käes põleks, siis saaks majanduse vereringe jälle käima. Aga mida teeb selle asemel Ansip? Otse vastupidiseid asju kainele mõistusele. Siis kui majandus oli ülekuumenenud, pushis Ansip pidevalt inflatsiooni, aga nüüd kus majandus on alajahtunud, on äkki deflatsioon saanud valitsuse lemmikasjaks.
_________________ Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
15.04.2009 10:25:27
|
|
|
matrix, euro kriteeriumid ju.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
matrix
HV kasutaja

liitunud: 11.09.2002
|
15.04.2009 10:43:05
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| matrix, euro kriteeriumid ju. |
Need kriteeriumid olid varem ka, mäletad Ansip lubas tagasi astuda, kui Euro 01.01.2007 ei tule.
_________________ Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
15.04.2009 11:00:10
|
|
|
Siis vabandati välja, et statistiline apsakas
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ahvilõust
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.06.2005
|
15.04.2009 12:07:14
|
|
|
| matrix kirjutas: |
| laurx kirjutas: |
| matrix, euro kriteeriumid ju. |
Need kriteeriumid olid varem ka, mäletad Ansip lubas tagasi astuda, kui Euro 01.01.2007 ei tule. |
Sellepärast nii jobud otsused tulevadki talt. Kellele seda eurod nii hädasti vaja on? Talle või rahvale? Ma küll ei näe midagi head sellest, sest siis sõltume veelgi rohkem euroopast.
_________________ Gdesainer |
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
15.04.2009 12:12:25
|
|
|
Nii või naa sõltume...
suhted Venemaaga on nagu on ju... ja puht pliitiliselt me ei saagi sinna müüdava toodangu % suureks ajada, sest siis on suhete "parandajad" kohe kohal
Euroga oleme ka hetkel ju seotud
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaspar00
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
|
| Kommentaarid: 114 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
102 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
16.04.2009 11:37:28
|
|
|
nutikad väljamaalased?
idiootidest koosnev kohalik omavalitsus...
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaspar00
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
16.04.2009 11:40:27
|
|
|
| londiste kirjutas: |
nutikad väljamaalased?
idiootidest koosnev kohalik omavalitsus... |
see mentaliteet iseloomustab paraku eestit tervikuna
|
|
| Kommentaarid: 114 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
102 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
16.04.2009 12:03:20
|
|
|
Sõnatuks võtab.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
16.04.2009 12:42:44
|
|
|
Sama siin...poleks eales arvanud, et tegu nii eduka firmaga
Pole ime, et siis ka LHV foorumis valitus seltskond seda nii kiivalt kaitseb
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
2korda2
HV kasutaja
liitunud: 19.07.2003
|
16.04.2009 13:09:12
|
|
|
LHV foorumis mitte ei kaitsta seda (mis see on muide?) vaid vaadatakse olemasolevat kaine pilguga (nagu investorile kohane) ja leitakse, et tegemist on tasuva investeeringuga. Kui natuke teemasid loed, siis näed, et sellise ärimudeli jätkusuutlikkuses siiski kaheldakse (vastasel juhul oleks aktsiahind ka hoopis kõrgemal).
Mind hoopis üllatab, et sellest varem justkui ei teatudki. Kas tõesti eeldati, et kui lugupeetud poliitik vanniserval lubab veehinda kontrolli all hoida, siis see tähendab, et monopol saab tegutseda vaid mõistliku tootlikkusega?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
16.04.2009 15:57:30
|
|
|
Kena
April 16 (Bloomberg) -- Wells Fargo & Co. stunned the world last week by proclaiming it had just finished its most profitable quarter ever. This will go down as the moment when lots of investors decided it was safe again to place blind faith in a big banks earnings.
What sent Wells shares soaring on April 9 was a three-page press release in which the San Francisco-based bank said it expected to report first-quarter net income of about $3 billion. Wells disclosed few details of what was in that figure. And by pushing the stock up 32 percent that day to $19.61, investors sent a clear message: They didnt care.
Dig below the surface of Wellss numbers, though, and there are reasons to be wary. Here are four gimmicks to look out for when the company releases its first-quarter results on April 22
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
16.04.2009 16:14:05
|
|
|
Sinu ökoloogilise jalajälje suurus on 5.11 globaalset hektarit aastas. See tähendab, et kui kõik inimesed elaksid nagu sina, peaks inimeste käsutuses olema 2.48 maakera:
gha/in a
Kodu 1.62 (31.7%)
Transport 0.61 (12.0%)
Söök ja jook 0.86 (16.8%)
Kaubad ja teenused 2.01 (39.4%)
KOKKU: 5.11 (100%)
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
16.04.2009 16:24:45
|
|
|
| Kui teil on tõesti soovi teineteisele enda ökoloogilise jalajälje suurust ütelda siis äkki teete selleks oma teema, pole vaja seda teemat siin risustada.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
16.04.2009 16:40:08
|
|
|
| Scart kirjutas: |
Sõnatuks võtab. |
Just. Kuid sarnaselt käituvad ju enamik monopoolses seisundis ettevõtteid. Pange tähele kuidas oma äri ajavad teisedki veemajandusega seotud firmad, kuid ka Eesti Energia. Kui sellel aastal Soomes elektri hind langes siis meil seevastu tõusis, põhjenduseks kallinenud mootorikütused mis kasutusel kaevandustes... Kuid me teame ju ometi mis tegelikult nafta maksis eelmisel aastal ja mis ta maksab praegu.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ahvilõust
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.06.2005
|
16.04.2009 16:49:48
|
|
|
Aga kui vesi ja elekter liiga odavad oleksid siis inimesed tarbiksid liiga palju.
_________________ Gdesainer |
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
16.04.2009 17:24:31
|
|
|
| Tarbimise suurus ja mahhinatsioonid on ju eri asjad. Kahtlustan et mõnelgi juhul ei ole võimalik rakendada "õiglase tasustamise" printsiipi mis peaks olema monopoolsete ettevõtete toote hinnakujunduse alus.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
VR53
HV Guru

liitunud: 19.11.2001
|
16.04.2009 17:56:11
|
|
|
| ahvilõust kirjutas: |
| Aga kui vesi ja elekter liiga odavad oleksid siis inimesed tarbiksid liiga palju. |
USA-s on nii, et inimesed lähevad kodust ära ja jätavad tuled põlema, sest nii on mugavam.
Venemaal jäetakse samuti tuled põlema ja telekas mängima, sest neil on suva.
Ja see on pigem reegel, mitte erand. Isiklikud kogemused olemas
_________________ Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com |
|
| Kommentaarid: 842 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
636 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
16.04.2009 18:17:36
|
|
|
| VR53: Muide, ka üks turvasüsteemi põhimõte on selliselt lahendatud, et süsteem ise hoiab valgustuse sisselülitatuna. Kas siis kõikides ruumides sisselülitatuna või valgustust tubades ümber lülitades, jätmaks mulje, et inimesed on kodus.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sada1000
HV kasutaja

liitunud: 22.03.2007
|
16.04.2009 18:45:23
|
|
|
Saab rakendada strobo kontrolleri switchides erinevate vooluahelate vahel kontakte
edit: disko
_________________ Xbox live kasutaja "sada1000" |
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ahvilõust
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.06.2005
|
16.04.2009 21:44:08
|
|
|
faking Rootsi raisk!! Koristab tuumajaamad oma riigist ja ehitab need meile.
http://www.arileht.ee/uudised/458847
rsk Eesti jääbki nende piibu järgi tantsima.
_________________ Gdesainer |
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zoig
HV veteran

liitunud: 22.02.2003
|
16.04.2009 22:02:47
|
|
|
Kuskohas rootsi mainitud on?
_________________ Et oleks raskem! |
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
16.04.2009 22:17:28
|
|
|
ega sul vist tegelikult eriti aimu pole millest räägid, või mis?
Et miks ja kuidas Rootsis paarkümmend aastat tagasi tuumajaamade kinnipanek algas? Ja miks see ikka eriti loll mõte oli millest isegi rootslased ise lõpuks aru said.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ahvilõust
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.06.2005
|
16.04.2009 22:26:25
|
|
|
Nii palju on, et mina võin seda kiirgust nautida ja rootslased saavad elektrit. Suht kindel, et jäätmed visatakse ka kuhugi Paldiski kõrvale auku.
_________________ Gdesainer |
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
16.04.2009 22:33:23
|
|
|
| ahvilõust kirjutas: |
| Nii palju on, et mina võin seda kiirgust nautida ja rootslased saavad elektrit. Suht kindel, et jäätmed visatakse ka kuhugi Paldiski kõrvale auku. |
palju õnne, näitasid et asjast aimu on sul veelgi vähem kui tundus. Järgmiseks hakka veel Tshernobõlist ka rääkima, siis on täispakett
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Shelby-SV
Jõulud On Läbi!

liitunud: 27.08.2004
|
16.04.2009 23:10:34
|
|
|
| ahvilõust kirjutas: |
| Nii palju on, et mina võin seda kiirgust nautida ja rootslased saavad elektrit. Suht kindel, et jäätmed visatakse ka kuhugi Paldiski kõrvale auku. |
eriline tegelane ikka
lasteaias oli halb päev vist.
aga mida sina siis pakud Eesti energiavajaduse lahenduseks? tuulikuid? sadade kaupa? põlevkivi saab ju ükskord otsa ning kaevandamisega seotud keskkonna kahjust pole mõtet rääkidagi. tuumaenergia on üks puhtamaid ja ohutumaid energiaallikaid üldse!
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
16.04.2009 23:26:12
|
|
|
Tuulikud on hullemad saastajad, kui põlevkivi!
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ahvilõust
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.06.2005
|
16.04.2009 23:56:37
|
|
|
| Shelby-SV kirjutas: |
| ahvilõust kirjutas: |
| Nii palju on, et mina võin seda kiirgust nautida ja rootslased saavad elektrit. Suht kindel, et jäätmed visatakse ka kuhugi Paldiski kõrvale auku. |
aga mida sina siis pakud Eesti energiavajaduse lahenduseks? tuulikuid? sadade kaupa? põlevkivi saab ju ükskord otsa ning kaevandamisega seotud keskkonna kahjust pole mõtet rääkidagi. tuumaenergia on üks puhtamaid ja ohutumaid energiaallikaid üldse! |
Alternatiiv, mine Rootsi elama. Sest elektrit, mida kavandatav TEJ tootma hakkab, eestlased ei saa.
| Shelby-SV kirjutas: |
eriline tegelane ikka
lasteaias oli halb päev vist.
|
| maatriks kirjutas: |
| Tuulikud on hullemad saastajad, kui põlevkivi! |
Ja sellise jutu järgi on pr. maatriks geeniuss!
_________________ Gdesainer |
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
17.04.2009 00:06:36
|
|
|
ahh ei viitsi...
Head vandenõuteooriat....
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|