Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 173, 174, 175 ... 273, 274, 275  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2009 11:30:57 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

Zhu Min, executive vice president of the Bank of China, a government-run commercial bank, says that the Federal Reserve’s decision to print billions and billions in new dollars to head off the financial crisis would make the greenback irrelevant to global finance and trade.

That will happen unless there is another global currency to balance it, he told CNBC.

While the dollar remains a global currency, it can’t support the world economy by itself, Zhu says.

“Either we ask the U.S. to take the whole responsibility of the world economy, with the dollar as global legal tender, or else we need something else as an anchor,” Zhu says.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2009 15:14:18 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Natuke fakte selle kohta:
25.09.2008 istungil kiitis valitsus heaks 2009. aasta riigieelarve seaduse eelnõu. Tuleva aasta eelarve tulude mahuks on ligikaudu 97,8 miljardit krooni ja kulude mahuks 98,7 miljardit krooni. Riigieelarve seaduse eelnõu on koostatud tasakaalus valitsussektori eelarvepositsiooniga.
Hetkel eelarve tulude osa(arvestuslik): 93,9 Miljardit
Sisuliselt ei aita ka see 7 miljardit suurt midagi...
2010 toob ilmselt muidugi selgemad arvud. Keegi teab, mis summast see 2010 eelarve kärbe käib?

http://www.fin.ee/doc.php?81907 kirjutas:
2009. aasta riigieelarve seaduses koos lisaeelarvega (edaspidi riigieelarve) on kokku planeeritud tulusid 88,2 miljardit krooni, mis on 2,1% vähem kui 2008. aastal. Maksutulud moodustavad riigieelarve kogutuludest 66,4 miljardit krooni ehk 75,3% ja mittemaksulised tulud 21,8 miljardit krooni ehk 24,7%.
2009. aasta riigieelarve kulude maht on 91,9 miljardit krooni, mis on 1,7% enam kui 2008. aastal. Koos 2008. aastast ülekantud vahenditega (2 miljardit krooni ) on 2009. aastal kasutada olevate vahendite maht kokku 93,9 miljardit krooni (edaspidi eelarve).

seda siis 2009 kohta.
eeldaks, et 2010 juures käib jutt mingist vahvast lineaarse tõusuga planeeritud eelarvest.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 10.04.2009 17:56:20 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
eeldaks, et 2010 juures käib jutt mingist vahvast lineaarse tõusuga planeeritud eelarvest.

Nagu see töötuse graafik ja reservide vähenemine icon_confused.gif
Kuigi jah...lubati ju, et 2010 läheb "paremaks". Heal juhul lõpetame sama suure eelarvega kui selle aasta lõplik...seega sinna 80 miljardi kanti(+/-2).
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2009 22:44:14 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

In just the first quarter of 2009, retail tenants at these centers have vacated 8.7 million square feet of commercial space, according to the latest report from New York-based real estate research firm Reis.

That number exceeds the 8.6 million square feet of retail space that was vacated in all of 2008.


Sellise tempo jätkumine tähendaks kahe Circuit City- mahus likvideerimist. Talk about a collapse. See on siis reaalne maailm ja selles toimuv, pankadel läheb muidu superhästi. Market-to-fantasy ja AIG elik USA maksumaksja kannavad kasumite eest hoolt icon_lol.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marti252
HV kasutaja

liitunud: 10.05.2003




sõnum 11.04.2009 08:10:58 Méxicos jäid miljonid inimesed ilma veeta vasta tsitaadiga

link :: Méxicos jäid miljonid inimesed ilma veeta

Mehhiko pealinna México veevõrk suleti miljonite elanike jaoks, sest linna veevarud on kahanenud rekordiliselt väikesteks. Peamine veejuhe on suletud poolteist ööpäeva.

Ilma kraaniveeta on vähemalt neljandik México oru 20 miljonist elanikust. Olukorda kergendab veidi see, et sel nädalal reisivad pljud méxicolased linnast välja. Méxicosse jäävaid elanikke varustavad veega 500 paakautot, vahendab YLE Uutiset.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2009 10:50:13 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

Müüri Seina poisid pingutasid vist oma masenduses natuke kokaiiniga üle icon_lol.gif thumbs_up.gif

The US recession will end in September, economists have predicted in the latest Wall Street Journal forecasting survey.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 12.04.2009 11:19:57 vasta tsitaadiga

Sa ära nii positiivselt ka tõlgenda... kõik ju õige. Loodetakse, et hakkab töötajate jaoks paranema 2010 teine pool st. töökohtade vähenemine peatub(trend muutub).
Sügiseks saavad heal juhul firmad kulud kontrolli alla, ilmselt seda mõeldakse...
Lihtinimese seisukohast on need arvamused tegelikult päris jubedad - kui USA's hakkab parenema 2010, siis lääne-euroopas 2011 ja meil 2012.
Sisuliselt on meile laenuraha vaja, aga "arenevad turud" on selliseks katkukolliks tembeldatud, et kes siin ka kohapeal on viib raha välja.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2009 11:29:30 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Sa ära nii positiivselt ka tõlgenda... kõik ju õige.


Kas miski on muutunud seoses raha musta auku tagumisega? Kas BDI näitab tõusmise märke, ennustades sellega kvartali-2 kvatali jagu ette kiirenevat majandustempot? Kas käega katsutav 20% töötus USAs on hakanud vähenema või kiirrongina lähenev hüperinflatsioon?

Hetkel päästaks neid tegelasi ainult Jack Bauer, mitte valgete ninaotstega laksupoiste uimas välja mõeldud fantaasia.
---

Üks äri on muidugi täiesti stratosfääri lennanud - aitäh mister Obama! icon_lol.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 12.04.2009 11:33:05 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:

Üks äri on muidugi täiesti stratosfääri lennanud - aitäh mister Obama! icon_lol.gif

See uus tsükkel... sellest on räägitud, et relvatööstus vajab raha - samas on see sisemaine tarbimine, nii et USA seisukohalt hea icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Xarthaz
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2008




sõnum 12.04.2009 11:33:32 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:

Sisuliselt on meile laenuraha vaja, aga "arenevad turud" on selliseks katkukolliks tembeldatud, et kes siin ka kohapeal on viib raha välja.
ei, ei ole..
ülemaailne majanduskriis tekkiski ju keskpankade poolt odava laenuraha kühveldamisega.

KÕIK majandustsüklid saavad alguse rahabaasi laienemisest. Alates 17. sajandi tulbipalavikust kuni viimase mullini on see reegel kehtinud. Ja praegu näeme oma silmadega järgmise mulli ettevalmistamist, FED on rahabaasi kolmekordistanud.

Nii et kui sinu soovitust järgida, tekib uus mull ja kapitali väärkasutus, mis viib uue krahhini! Kusjuures see, et laenuintressid on keskpankade poolt nii naeruväärselt madalaks aetud, kui nad praegu on, PÄRSIB majanduse taastumist, takistab turgu isereguleerimast vastavalt reaalse säästude hulga poolt kujundatud intressimääradele.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 12.04.2009 11:45:08 vasta tsitaadiga

Ma ei poolda laenuraha selle jaburas mõttes - mis juhtus ehitusega selle tõttu(2 viimast aastat tipuni oli debiilsus)
Ma räägin Eesti arengu seisukohalt... me elame ju nii või naa hetkel võlgu. Sisuliselt hetkel kärbitakse ka kriitilistest kohtadest - neid arendades võiks järgmine tsükkel olla märksa kõrgema tipu ja laugema langusega. Miks? Raha tuuakse siia pikaajalise plaani alusel, et et tuleviku kasv näiteks stabiilselt 4-5% aastas ja nii 7-8 aastat. Hetkel juhtub, aga minu meelest jälle see, et kui lõpuks raha tuleb, siis tekitatakse uus 30%/aastas mull, mille riskitasemed on hoopis teised. See raha, mis meil siin vedeles buumi ajal polnud tegelikult odav - see riskitaseme mõttes päris kallis, sest jamade korral tõmmatakse räige pidur peale ja kedagi ei huvita, et 3-5 aasta plaanis oleks projekt täiesti elujõuline.
Lihtinimese seisukohalt enamus ei taha sellist ameerika raudteed...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Xarthaz
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2008




sõnum 12.04.2009 11:58:06 vasta tsitaadiga

A ja Eestis on niigi väga kõrge välisvõlg, 120% SKT-st, uue laenamisega see väiksemaks ei lähe
Magic kirjutas:
Ma ei poolda laenuraha selle jaburas mõttes - mis juhtus ehitusega selle tõttu(2 viimast aastat tipuni oli debiilsus)
Ma räägin Eesti arengu seisukohalt... me elame ju nii või naa hetkel võlgu. Sisuliselt hetkel kärbitakse ka kriitilistest kohtadest - neid arendades võiks järgmine tsükkel olla märksa kõrgema tipu ja laugema langusega. Miks? Raha tuuakse siia pikaajalise plaani alusel, et et tuleviku kasv näiteks stabiilselt 4-5% aastas ja nii 7-8 aastat. Hetkel juhtub, aga minu meelest jälle see, et kui lõpuks raha tuleb, siis tekitatakse uus 30%/aastas mull, mille riskitasemed on hoopis teised. See raha, mis meil siin vedeles buumi ajal polnud tegelikult odav - see riskitaseme mõttes päris kallis, sest jamade korral tõmmatakse räige pidur peale ja kedagi ei huvita, et 3-5 aasta plaanis oleks projekt täiesti elujõuline.
Lihtinimese seisukohalt enamus ei taha sellist ameerika raudteed...


ma nõstun need suured buumid ja raksud on jamad aga ikkagi kärpimine pole halb. vähem tarbimist ja rohkem säästmist viib säästudeni, säästudest ehitatakse tuleviku kapitali. väiksems sisetarbimine tekitab ajutist tööpuudust ja majanduslangust, aga viib tööjõu produktiivsematesse jätkusuutlikumatesse sektoritesse.

kuigi riskitasemed olid reaalselt kõrged, ei väljendanud intressimäärad seda keskpankade manipulatsiooni tõttu, seega senikaua kuni eksisteerivad keskpangad, mis üritavad iseluua inressimäärasid, toimub kapitali väärpaigutus, kuna keskpankade loodud intressid ei vasta reaalsele majandusolukorrale -> riski alahindamine, säästude ülehindamine ja selle arvelt tootmissektori liigne laienemine -> majandustsüklid

selleks et nende teket vältida, tuleb keskpangad ja tagatiseta raha kaotada
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2009 12:09:16 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

Ja föderaalidel suu lukku panemine algab nüüd.

On 04-09-09, the Indiana Senate passed Senate Resolution 42 (SR0042) to claim “sovereignty under the Tenth Amendment to the Constitution of the United States over all powers not otherwise enumerated and granted to the federal government by the Constitution of the United States.”

hevi.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 12.04.2009 12:29:59 vasta tsitaadiga

Xarthaz kirjutas:
ma nõstun need suured buumid ja raksud on jamad aga ikkagi kärpimine pole halb. vähem tarbimist ja rohkem säästmist viib säästudeni, säästudest ehitatakse tuleviku kapitali. väiksems sisetarbimine tekitab ajutist tööpuudust ja majanduslangust, aga viib tööjõu produktiivsematesse jätkusuutlikumatesse sektoritesse.

kuigi riskitasemed olid reaalselt kõrged, ei väljendanud intressimäärad seda keskpankade manipulatsiooni tõttu, seega senikaua kuni eksisteerivad keskpangad, mis üritavad iseluua inressimäärasid, toimub kapitali väärpaigutus, kuna keskpankade loodud intressid ei vasta reaalsele majandusolukorrale -> riski alahindamine, säästude ülehindamine ja selle arvelt tootmissektori liigne laienemine -> majandustsüklid

selleks et nende teket vältida, tuleb keskpangad ja tagatiseta raha kaotada

Ei vaidle vastu icon_smile.gif
Sisuliselt see säästmise ja kärpimise seisukoht on ju õige - hetke kärped aga tõestavad seda, et kärbitakse projektidelt mitte tööjõult(räägin riigisektorist, erasektor on juba jõhkralt kärbitud ja sellist kärpimist ma poleks osanud ka unes näha). Kogu point on see, et asju mida teha on küll ja mis annaksid efektiivsuse kasvu, aga need lükatakse kõrvale.
Kasvõi see teedeehitus - on teada, et Eesti suudab vaevu-vaevu oma teid korras hoida senise km mahuga. Nüüd saaks vähemalt 30% odavamalt ehitada, aga asi seisab. Kus aga räige jaburus toimub on keskonnaehitus - tehakse ulmelisi projekte kalli hinna eest, samas kui annaks ka vana renoveerimisega 5-15 aastat juurde saada reoveepuhastite elueale. Sisuliselt kannatavad väikeasulad, sest neile raha ei jätku, seda enam et selle kalli hinna eest pole veel tagatud asja laitmatu toimimine. Selles mõttes mingit reguleerimist oleks vaja kuhu rahad suunata - et nagu mida peetakse oluliseks. Inimeste tervis, transport, haridus...

Keskpankade osas olen ma muidugi nõus - selle nüüd ka siin otsivad pangad lepingus aukusid, et marginaal ärs muuta icon_smile.gif

aa...jah riigivõlg üleüldisena on kõrge, aga riigivõlg muidu madal.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 13.04.2009 12:28:02 vasta tsitaadiga

Jaapani majandusele ennustatakse uut, järsku kukkumist. Huvitav, kui palju see kukkumine ka meid mõjutab?
Päevaleht: "Jaapanit ähvardab deflatsioon, keskpanga jõud otsakorral."

http://www.arileht.ee/artikkel/465209
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MarekSäde
HV veteran

liitunud: 19.05.2004




sõnum 13.04.2009 20:25:37 vasta tsitaadiga

Jaapan niigi kalleim maa, neil seal hindadel jne kukkumisruumi jagub, samuti Sveitsis, mis oli samas artiklis.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Xarthaz
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2008




sõnum 13.04.2009 23:25:59 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Jaapani majandusele ennustatakse uut, järsku kukkumist. Huvitav, kui palju see kukkumine ka meid mõjutab?
Päevaleht: "Jaapanit ähvardab deflatsioon, keskpanga jõud otsakorral."

http://www.arileht.ee/artikkel/465209

Jumal hoia!, Ega ometi inimesed lõpuks säästma ja laene tagasi maksma ei hakka? Ega ometi lõpuks säästmine mõistlikuks hakka muutuma? Oh seda õudust icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matrix
HV kasutaja
matrix

liitunud: 11.09.2002




sõnum 15.04.2009 10:10:09 vasta tsitaadiga

Xarthaz kirjutas:
Jumal hoia!, Ega ometi inimesed lõpuks säästma ja laene tagasi maksma ei hakka? Ega ometi lõpuks säästmine mõistlikuks hakka muutuma? Oh seda õudust icon_rolleyes.gif


See ongi suurim probleem praegu, et inimesed ei julge kulutada ja koguvad sääste, pangad aga kes on peaksid neid sääste uuesti rahaturule lükkama, ei julge ühtki krooni välja käia. Sellises situatsioonis oleks parim lahendus korralik inflatsioon, nii et kõigil, nii hoiustajatel kui pankadel, raha käes põleks, siis saaks majanduse vereringe jälle käima. Aga mida teeb selle asemel Ansip? Otse vastupidiseid asju kainele mõistusele. Siis kui majandus oli ülekuumenenud, pushis Ansip pidevalt inflatsiooni, aga nüüd kus majandus on alajahtunud, on äkki deflatsioon saanud valitsuse lemmikasjaks.

_________________
Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2009 10:25:27 vasta tsitaadiga

matrix, euro kriteeriumid ju.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matrix
HV kasutaja
matrix

liitunud: 11.09.2002




sõnum 15.04.2009 10:43:05 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
matrix, euro kriteeriumid ju.


Need kriteeriumid olid varem ka, mäletad Ansip lubas tagasi astuda, kui Euro 01.01.2007 ei tule.

_________________
Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 15.04.2009 11:00:10 vasta tsitaadiga

Siis vabandati välja, et statistiline apsakas icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ahvilõust
Kreisi kasutaja
ahvilõust

liitunud: 08.06.2005




sõnum 15.04.2009 12:07:14 vasta tsitaadiga

matrix kirjutas:
laurx kirjutas:
matrix, euro kriteeriumid ju.


Need kriteeriumid olid varem ka, mäletad Ansip lubas tagasi astuda, kui Euro 01.01.2007 ei tule.


Sellepärast nii jobud otsused tulevadki talt. Kellele seda eurod nii hädasti vaja on? Talle või rahvale? Ma küll ei näe midagi head sellest, sest siis sõltume veelgi rohkem euroopast.

_________________
Gdesainer
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 15.04.2009 12:12:25 vasta tsitaadiga

Nii või naa sõltume...
suhted Venemaaga on nagu on ju... ja puht pliitiliselt me ei saagi sinna müüdava toodangu % suureks ajada, sest siis on suhete "parandajad" kohe kohal icon_biggrin.gif
Euroga oleme ka hetkel ju seotud icon_smile.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar00
HV Guru
kaspar00

liitunud: 06.07.2003




sõnum 16.04.2009 10:37:21 vasta tsitaadiga

Ekspressist käis täna selline huvitav uudis/link läbi. Haakub ka ehk siinse teemaga mingilmääral.

http://www.ekspress.ee/daytopics/link/1797-okojalajalje-kalkulaator---mooda-jalajalge
http://www.ut.ee/mobility/jalajalg/

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 16.04.2009 10:54:27 vasta tsitaadiga

Kaugkütte arvestamine on muidugi eriti tore piirkondades kus selle hind lihtsalt kõrgem on kui mujal.
Nagu naksti tõuseb jalajälg kahekordseks icon_lol.gif
Spoiler Spoiler Spoiler


viimati muutis mikk36 16.04.2009 11:01:59, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 16.04.2009 10:58:34 vasta tsitaadiga

Ekspressis on veel üks väga hea lugu, kuidas nutikad väljamaalased raha oma rahakotti suurtes kogustes ümber pumpavad 8)
http://www.ekspress.ee/2009/04/16/ari/41273-tallinna-veeari-roovparunid-vol-ii-raige-ari-kaib-linnarahva-arvelt
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2009 11:37:28 vasta tsitaadiga

nutikad väljamaalased?
idiootidest koosnev kohalik omavalitsus...

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar00
HV Guru
kaspar00

liitunud: 06.07.2003




sõnum 16.04.2009 11:40:27 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
nutikad väljamaalased?
idiootidest koosnev kohalik omavalitsus...


see mentaliteet iseloomustab paraku eestit tervikuna icon_razz1.gif
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2009 12:03:20 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Ekspressis on veel üks väga hea lugu, kuidas nutikad väljamaalased raha oma rahakotti suurtes kogustes ümber pumpavad 8)
http://www.ekspress.ee/2009/04/16/ari/41273-tallinna-veeari-roovparunid-vol-ii-raige-ari-kaib-linnarahva-arvelt


Sõnatuks võtab.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 16.04.2009 12:42:44 vasta tsitaadiga

Sama siin...poleks eales arvanud, et tegu nii eduka firmaga icon_biggrin.gif
Pole ime, et siis ka LHV foorumis valitus seltskond seda nii kiivalt kaitseb icon_lol.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2korda2
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2009 13:09:12 vasta tsitaadiga

LHV foorumis mitte ei kaitsta seda (mis see on muide?) vaid vaadatakse olemasolevat kaine pilguga (nagu investorile kohane) ja leitakse, et tegemist on tasuva investeeringuga. Kui natuke teemasid loed, siis näed, et sellise ärimudeli jätkusuutlikkuses siiski kaheldakse (vastasel juhul oleks aktsiahind ka hoopis kõrgemal).
Mind hoopis üllatab, et sellest varem justkui ei teatudki. Kas tõesti eeldati, et kui lugupeetud poliitik vanniserval lubab veehinda kontrolli all hoida, siis see tähendab, et monopol saab tegutseda vaid mõistliku tootlikkusega?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2009 15:57:30 vasta tsitaadiga

Kena

April 16 (Bloomberg) -- Wells Fargo & Co. stunned the world last week by proclaiming it had just finished its most profitable quarter ever. This will go down as the moment when lots of investors decided it was safe again to place blind faith in a big bank’s earnings.

What sent Wells shares soaring on April 9 was a three-page press release in which the San Francisco-based bank said it expected to report first-quarter net income of about $3 billion. Wells disclosed few details of what was in that figure. And by pushing the stock up 32 percent that day to $19.61, investors sent a clear message: They didn’t care.

Dig below the surface of Wells’s numbers, though, and there are reasons to be wary. Here are four gimmicks to look out for when the company releases its first-quarter results on April 22
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2009 16:14:05 vasta tsitaadiga

Sinu ökoloogilise jalajälje suurus on 5.11 globaalset hektarit aastas. See tähendab, et kui kõik inimesed elaksid nagu sina, peaks inimeste käsutuses olema 2.48 maakera:
gha/in a
Kodu 1.62 (31.7%)
Transport 0.61 (12.0%)
Söök ja jook 0.86 (16.8%)
Kaubad ja teenused 2.01 (39.4%)
KOKKU: 5.11 (100%)

_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2009 16:24:45 vasta tsitaadiga

Kui teil on tõesti soovi teineteisele enda ökoloogilise jalajälje suurust ütelda siis äkki teete selleks oma teema, pole vaja seda teemat siin risustada.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 16.04.2009 16:40:08 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
tahanteada kirjutas:
Ekspressis on veel üks väga hea lugu, kuidas nutikad väljamaalased raha oma rahakotti suurtes kogustes ümber pumpavad 8)
http://www.ekspress.ee/2009/04/16/ari/41273-tallinna-veeari-roovparunid-vol-ii-raige-ari-kaib-linnarahva-arvelt


Sõnatuks võtab.


Just. Kuid sarnaselt käituvad ju enamik monopoolses seisundis ettevõtteid. Pange tähele kuidas oma äri ajavad teisedki veemajandusega seotud firmad, kuid ka Eesti Energia. Kui sellel aastal Soomes elektri hind langes siis meil seevastu tõusis, põhjenduseks kallinenud mootorikütused mis kasutusel kaevandustes... Kuid me teame ju ometi mis tegelikult nafta maksis eelmisel aastal ja mis ta maksab praegu.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ahvilõust
Kreisi kasutaja
ahvilõust

liitunud: 08.06.2005




sõnum 16.04.2009 16:49:48 vasta tsitaadiga

Aga kui vesi ja elekter liiga odavad oleksid siis inimesed tarbiksid liiga palju.
_________________
Gdesainer
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 16.04.2009 17:24:31 vasta tsitaadiga

Tarbimise suurus ja mahhinatsioonid on ju eri asjad. Kahtlustan et mõnelgi juhul ei ole võimalik rakendada "õiglase tasustamise" printsiipi mis peaks olema monopoolsete ettevõtete toote hinnakujunduse alus.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2009 17:56:11 vasta tsitaadiga

ahvilõust kirjutas:
Aga kui vesi ja elekter liiga odavad oleksid siis inimesed tarbiksid liiga palju.

USA-s on nii, et inimesed lähevad kodust ära ja jätavad tuled põlema, sest nii on mugavam.

Venemaal jäetakse samuti tuled põlema ja telekas mängima, sest neil on suva.

Ja see on pigem reegel, mitte erand. Isiklikud kogemused olemas icon_wink.gif

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
Kommentaarid: 842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 16.04.2009 18:17:36 vasta tsitaadiga

VR53: Muide, ka üks turvasüsteemi põhimõte on selliselt lahendatud, et süsteem ise hoiab valgustuse sisselülitatuna. Kas siis kõikides ruumides sisselülitatuna või valgustust tubades ümber lülitades, jätmaks mulje, et inimesed on kodus.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sada1000
HV kasutaja
sada1000

liitunud: 22.03.2007




sõnum 16.04.2009 18:45:23 vasta tsitaadiga

Saab rakendada strobo kontrolleri switchides erinevate vooluahelate vahel kontakte thumbs_up.gif

edit: disko beer_yum.gif

_________________
Xbox live kasutaja "sada1000"
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ahvilõust
Kreisi kasutaja
ahvilõust

liitunud: 08.06.2005




sõnum 16.04.2009 21:44:08 vasta tsitaadiga

faking Rootsi raisk!! Koristab tuumajaamad oma riigist ja ehitab need meile. icon_evil.gif
http://www.arileht.ee/uudised/458847
rsk Eesti jääbki nende piibu järgi tantsima. icon_evil.gif icon_evil.gif

_________________
Gdesainer
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zoig
HV veteran
Zoig

liitunud: 22.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2009 22:02:47 vasta tsitaadiga

ahvilõust kirjutas:
faking Rootsi raisk!! Koristab tuumajaamad oma riigist ja ehitab need meile. icon_evil.gif
http://www.arileht.ee/uudised/458847
piix Eesti jääbki nende piibu järgi tantsima. icon_evil.gif icon_evil.gif
Kuskohas rootsi mainitud on?
_________________
Et oleks raskem!
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 16.04.2009 22:04:05 vasta tsitaadiga

Zoig kirjutas:
ahvilõust kirjutas:
faking Rootsi raisk!! Koristab tuumajaamad oma riigist ja ehitab need meile. icon_evil.gif
http://www.arileht.ee/uudised/458847
piix Eesti jääbki nende piibu järgi tantsima. icon_evil.gif icon_evil.gif
Kuskohas rootsi mainitud on?

Sama siin:
http://erikpuura.wordpress.com/2009/02/05/rootsi-1980-ei-tuumaenergiale-rootsi-2009-ehitame-uusi-tuumajaamu/
http://www.epl.ee/artikkel/458263
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2009 22:17:28 vasta tsitaadiga

ahvilõust kirjutas:
faking Rootsi raisk!! Koristab tuumajaamad oma riigist ja ehitab need meile. icon_evil.gif
http://www.arileht.ee/uudised/458847
piix Eesti jääbki nende piibu järgi tantsima. icon_evil.gif icon_evil.gif


ega sul vist tegelikult eriti aimu pole millest räägid, või mis? icon_rolleyes.gif

Et miks ja kuidas Rootsis paarkümmend aastat tagasi tuumajaamade kinnipanek algas? Ja miks see ikka eriti loll mõte oli millest isegi rootslased ise lõpuks aru said.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ahvilõust
Kreisi kasutaja
ahvilõust

liitunud: 08.06.2005




sõnum 16.04.2009 22:26:25 vasta tsitaadiga

Nii palju on, et mina võin seda kiirgust nautida ja rootslased saavad elektrit. Suht kindel, et jäätmed visatakse ka kuhugi Paldiski kõrvale auku.
_________________
Gdesainer
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2009 22:33:23 vasta tsitaadiga

ahvilõust kirjutas:
Nii palju on, et mina võin seda kiirgust nautida ja rootslased saavad elektrit. Suht kindel, et jäätmed visatakse ka kuhugi Paldiski kõrvale auku.



icon_lol.gif palju õnne, näitasid et asjast aimu on sul veelgi vähem kui tundus. Järgmiseks hakka veel Tshernobõlist ka rääkima, siis on täispakett thumbs_up.gif

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Shelby-SV
Jõulud On Läbi!
Shelby-SV

liitunud: 27.08.2004




sõnum 16.04.2009 23:10:34 vasta tsitaadiga

ahvilõust kirjutas:
Nii palju on, et mina võin seda kiirgust nautida ja rootslased saavad elektrit. Suht kindel, et jäätmed visatakse ka kuhugi Paldiski kõrvale auku.


eriline tegelane ikka icon_lol.gif
lasteaias oli halb päev vist.

aga mida sina siis pakud Eesti energiavajaduse lahenduseks? tuulikuid? sadade kaupa? põlevkivi saab ju ükskord otsa ning kaevandamisega seotud keskkonna kahjust pole mõtet rääkidagi. tuumaenergia on üks puhtamaid ja ohutumaid energiaallikaid üldse!
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2009 23:26:12 vasta tsitaadiga

Tuulikud on hullemad saastajad, kui põlevkivi!
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ahvilõust
Kreisi kasutaja
ahvilõust

liitunud: 08.06.2005




sõnum 16.04.2009 23:56:37 vasta tsitaadiga

Shelby-SV kirjutas:
ahvilõust kirjutas:
Nii palju on, et mina võin seda kiirgust nautida ja rootslased saavad elektrit. Suht kindel, et jäätmed visatakse ka kuhugi Paldiski kõrvale auku.


aga mida sina siis pakud Eesti energiavajaduse lahenduseks? tuulikuid? sadade kaupa? põlevkivi saab ju ükskord otsa ning kaevandamisega seotud keskkonna kahjust pole mõtet rääkidagi. tuumaenergia on üks puhtamaid ja ohutumaid energiaallikaid üldse!


Alternatiiv, mine Rootsi elama. Sest elektrit, mida kavandatav TEJ tootma hakkab, eestlased ei saa.

Shelby-SV kirjutas:


eriline tegelane ikka icon_lol.gif
lasteaias oli halb päev vist.

maatriks kirjutas:
Tuulikud on hullemad saastajad, kui põlevkivi!


Ja sellise jutu järgi on pr. maatriks geeniuss!

_________________
Gdesainer
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 17.04.2009 00:06:36 vasta tsitaadiga

ahh ei viitsi...
Head vandenõuteooriat....
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 173, 174, 175 ... 273, 274, 275  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.