Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 172, 173, 174 ... 273, 274, 275  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 03.04.2009 18:13:17 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:

Millas iva? Selles.
Iva pole uus...seda on teinud juba mitmed inv. firmad kui see põhikirjas sees... firmad ei kohustu reaalajas kajastama oma väärtust. Sisuliselt siin on 1 pluss- spekuleerimine muutub keerulisemaks. Samas tõsisema jama korral võib see radioktiivne asi olla bilansis aasta aruandeni ja siis tuleb välja et firma pankrotis. Aga seda saab teha hetkelgi.... selles suhtes lihtsalt kaotatakse sahkerdamise vajadus - mitmed advokaadid jäävad tööta icon_razz.gif
Katastroof see kindlasti pole... pigem vähendab pahatahtlikku manipuleerimist. Sektoritele va. finants on see küll pigem kasulik.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2009 18:33:52 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
selles suhtes lihtsalt kaotatakse sahkerdamise vajadus


Sa tahtsid ilmselt öelda: "maksumaksjale on veel lihtsam ära keerata."
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 03.04.2009 20:54:03 vasta tsitaadiga

Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 03.04.2009 21:34:16 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Magic kirjutas:
selles suhtes lihtsalt kaotatakse sahkerdamise vajadus


Sa tahtsid ilmselt öelda: "maksumaksjale on veel lihtsam ära keerata."

Nii või naa keeratakse ära, kui kõrgem pool seda lubab... hetke loogika on see, et rikkurite elu ei või rikkuda icon_wink.gif
Samas see GM või Chrysleri päästmine on BS - lasku japsid turule(turgu hoitakse hetkel ju ulmeliste soodustustega kodumaa tootjatele kaldu), oma ametühingut pangu kinni. Reaalsus on aga hetkel see, et ilmselt mõlemad lähevad pakrotti, sest ametühingut on rämedalt jäigad.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2009 21:37:14 vasta tsitaadiga

Bluebull kirjutas:




The Real Unemployment Report for April 3, 2009
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sada1000
HV kasutaja
sada1000

liitunud: 22.03.2007




sõnum 03.04.2009 21:38:59 vasta tsitaadiga

http://money.cnn.com/2009/04/03/autos/gm_chrysler_car_needs/index.htm?postversion=2009040305

"NEW YORK (CNNMoney.com) -- The Obama administration has made it clear: In order to get the billions of dollars of federal money that Chrysler and General Motors need to survive, they'll need to build and sell more fuel efficient vehicles."

Hmm, ei tea, IDIOODID, kas selle peale ei oleks võinud 20.a. tagasi tulla juba?
Vastus on EI, sest onu Georgeil oli vaja kalale ja tagasi sõita oma 5,7 hemiga sest muidu oleks fiiling liiga pussy

Minu poolest võiks keegi neile sinna raketi saata, F it

_________________
Xbox live kasutaja "sada1000"
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 03.04.2009 21:45:19 vasta tsitaadiga

Nad tegid seda 20 aastat tagasi, aga see kava maeti mulla alla icon_wink.gif
Tegelikult siin palju jamasid...tuumajaamade vastane ristisõda näiteks 1 mõjutaja...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sada1000
HV kasutaja
sada1000

liitunud: 22.03.2007




sõnum 03.04.2009 22:07:36 vasta tsitaadiga

Positiivne on see, et õnneks siiski üht-teist liigub, ehk US & A on surutud seda teed minema. Meilgi siin on juba müügil TDI vms Cadillacid ja 2.0 Turbo caddyd. See on hea. Euro style.
Kahju on aga sellest, et see kõik see on võtnud nii kaua aega, millal üks burgerisöödik sellest aru saab. No gas no grass on siiski enamasti minevik.
Teisalt, justkui ei saa seda neile pahaks panna, sest alati on ju nii olnud, vanaisast saati, et autol on vähemalt 300 CID mootor. Alla selle ei ole nad üldse US & A.

Lihtsalt närvi ajab mind see, et keegi on ennast nii traditsioonidesse ja krediitkaartidesse sisse söönud ning ei suuda teisiti mõelda.
Ma ei ole kade, ma ei söö makarone iga päev sest raha vähe, kuid lipsuga tööle minna ja 1,4TDI sõita 4,5km sajale ei tee mu mind teiste silmis halvemaks inimeseks, pigem vastupidi.

_________________
Xbox live kasutaja "sada1000"
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 03.04.2009 23:25:26 vasta tsitaadiga

tsitaat:
they'll need to build and sell more fuel efficient vehicles
Huvitav kui kaua läheb aega, et ühe vana auto välja vahetamine uuema vastu teenib ressursid tasa. Ma ei räägi kütusekulust, räägin kütusest JA toorainest, mis kulub tolle uue masina ehitamiseks.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sada1000
HV kasutaja
sada1000

liitunud: 22.03.2007




sõnum 03.04.2009 23:44:49 vasta tsitaadiga

Kas ühe vana auto, või ühe "vana" mudeli?
Hetkel paistab nii, et põlegu GM nii mis tahes, põhja ta ei lähe. The true american idol remains... Kulugu mis selleks siis ka kulub, rahvas ju maksab, no matter what

tsitaat: the memory remains 8)

_________________
Xbox live kasutaja "sada1000"
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2009 00:14:22 vasta tsitaadiga

Ho Ho, see ei ole ju nii lihtne. ka vana (s.t. bensiinimootoriga) auto tootmiseks kulub ressurssi. üleüldiselt on tootmiseks kuluva loodusressursi hindamine alles kujunemisjärgus, nii et puudub isegi pädev metoodika, rääkimata hinnangutest.

aga seonduvad uitmõtted:
fuel efficient selle uuemas massiauto mõistes tähendab (või peaks hakkama tähendama) odavat ja võrdlemisi loodussõbraliku värki. pakuks, et 2 tonni rauda on 5-10 aasta pärast minevikku vajumas, asendub hulga vähema metalliga + recycletav (mitte loodussõbralik, lihtsalt recycletav - plastid näiteks) kerge materjal. kas keegi oskab kuskilt nafta tarbimise suhtarvud leida? viimane silmajäänud jaotus rääkis, et üle 2/3 kulub otseselt transpordile. võrdlemisi kindlalt sustainable (vähemalt lähema mitmekümne aasta mõistes) naftatootmine oli vist kindlasti pool praegusest? et siis väiketransport ja osa raskeveost muu energia(kandja) peale viies võiks mudel isegi väheste muudatustega edasi töötada.

muide, ka tehnoloogilist arengut on imo vara maha kanda. mingit ulmetehnoloogiat ennustada oleks totakas, kuid võtke 10a tagasi ja mõelge tolle hetke vaatepunktist praegusele...

samuti julgeks öelda, et pall on mingil määral liikvele saadud. rahvastiku kasv on ka negatiivsete (s.t. suurimate numbritega arvestatud) stsenaariumite järgi sajandi keskpaigaks tippu jõudmas. usa on alternatiivenergiad tegelikult mõneti südameasjaks võtnud (poliitilised, geopoliitilised, majanduslikud, sõjalised ja kuratteabmis põhjused veel, aga see ei ole antud vaatepunktist oluline). hiina ja india on pisut teistsugused ühiskonnad aga teaduslik potentsiaal on ju täiesti selgelt meeletuks tunnistatud ja probleemidest arusaamine võib seal kohati isegi parem olla (ühelapsepoliitika, anyone?). üldiselt - probleeme hakatakse vaikselt teadvustama.

Scart, kui mind optimismis süüdistada tahad, lase käia. ma ei väida, et see kõik tähendaks sõdadest, konfliktidest, mustast poliitikast ja globaalsest soojenemisest pääsemist. aga väidan, et probleemidele on hakatud näkku vaatama.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 04.04.2009 00:52:48 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Ho Ho, see ei ole ju nii lihtne. ka vana (s.t. bensiinimootoriga) auto tootmiseks kulub ressurssi
Ma pidasin silmas, et kui mõni H2 omanik ostaks omale homme midagi Priuse laadset siis mitu aastat läheks aega, et priusele kulunud tooraine+kütusekulu tuleks võrdne sellega, kui oleks H2'ga edasi sõitnud. Muidugi metalli diisliks convertida on suts keerukas icon_smile.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2009 01:43:25 vasta tsitaadiga

h2 -> prius vahe on ikka päris suur ju, see aeg ei pruugi väga pikk ollagi.
prius ei ole tegelikult just väga pädev säästuauto ka tegelikult.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Herr Kurm
Piiratud kasutaja
Herr Kurm

liitunud: 25.03.2004




sõnum 04.04.2009 01:57:59 vasta tsitaadiga

Jepp, tegelikult nii mõnedki odavad diislid veavad parema mpg välja.
_________________
-logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio-
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 04.04.2009 02:10:18 vasta tsitaadiga

Herr Kurm kirjutas:
Jepp, tegelikult nii mõnedki odavad diislid veavad parema mpg välja.

vaieldamatult... meil keemia õppejõud tegi selle Priuse ikka täiesti maatasa. Tundus piisavalt rikas vana ka, et mitte vaid teaduses ja kadeduses kinni olla icon_smile.gif
Samas eks on seda varemgi tunnistatud, et oma kaalu kohta pole kõige parema lahendusega. Samas eks kuidagi peab arendatavat tehnoloogiat ka müüma, kasvõi siis mitte eriti efektiivse hübriidina icon_razz.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ahvilõust
Kreisi kasutaja
ahvilõust

liitunud: 08.06.2005




sõnum 04.04.2009 12:45:23 vasta tsitaadiga

Eilseid uudiseid vaadates sain aru, et see Obama ikka sama jobu kui Bushki. Al-Qa'ida on nüüd Euroopa endale sihiks võtnud, nii et NATO saada rohkem oma mehikesi Afganistani.
Ma arvan, et see majanduskriis on ka USA poolt kunstlikult tekitatud nagu 9/11, et sõda alustada. Ja varsti tehakse Iraanile ka 1 0 ära.

_________________
Gdesainer
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2009 12:52:58 vasta tsitaadiga

ahvilõust, aasta nali, majanduskriis ka meelega, no gimme a break icon_razz.gif
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2009 12:55:27 vasta tsitaadiga

ahvilõust kirjutas:

Ma arvan, et see majanduskriis on ka USA poolt kunstlikult tekitatud nagu 9/11, et sõda alustada. Ja varsti tehakse Iraanile ka 1 0 ära.


Piisab lihtsast ahnusest ja sellest, et pankade järelvalvet teostavad endised pankurid.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2009 13:02:37 vasta tsitaadiga

igastahes tunda on, et USA mõnuga raha juurde trükib, võtsin hiljuti Tavidist USA reisi tarbeks mõnikend tuhat ja kõik rahad olid tutikad ning isegi seeria numbrid jooksid järjest...kuigi erinevaid kupüüre oli palju...ja mõni nädal tagasi oli sama asi ühest teisest valuutavahetus punktist võttes
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 04.04.2009 13:07:57 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
igastahes tunda on, et USA mõnuga raha juurde trükib, võtsin hiljuti Tavidist USA reisi tarbeks mõnikend tuhat ja kõik rahad olid tutikad ning isegi seeria numbrid jooksid järjest...kuigi erinevaid kupüüre oli palju...ja mõni nädal tagasi oli sama asi ühest teisest valuutavahetus punktist võttes

Kurss püsib, sest EL ilmselt peab ka juurde printima ja võib-olla 2-3X rohkem kui USA. Eks sõltub kõik sellest kuidas laenudega arenevatele riikidele käitutatakse icon_confused.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 04.04.2009 13:10:40 vasta tsitaadiga

Ega seda arenevatele riikidele jagamiseks lubatud triljonit mujalt pole võtta kui trükimasinast.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2009 13:16:55 vasta tsitaadiga

Ja samas on triljon suure pildi vaatepunktist täiesti olematu summa icon_neutral.gif

viimati muutis Scart 04.04.2009 13:17:43, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2009 13:19:28 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Herr Kurm kirjutas:
Jepp, tegelikult nii mõnedki odavad diislid veavad parema mpg välja.

vaieldamatult... meil keemia õppejõud tegi selle Priuse ikka täiesti maatasa. Tundus piisavalt rikas vana ka, et mitte vaid teaduses ja kadeduses kinni olla icon_smile.gif
Samas eks on seda varemgi tunnistatud, et oma kaalu kohta pole kõige parema lahendusega. Samas eks kuidagi peab arendatavat tehnoloogiat ka müüma, kasvõi siis mitte eriti efektiivse hübriidina icon_razz.gif

kaal, lisatud mugavusoptionid, kõik lisab keskkonna osas tootmise ajal saastust. auto liikumisel tekkivatest jäätmetest pole ka väga mõtet rääkida, lisaks praktiliselt kõigile (mõistlikult pisikese mootoriga) väikeautodele on vist ka sama klassi väikeste diiselmootoritega isendid vähem jäätmeid välja paiskavad.

ahvilõust kirjutas:
Eilseid uudiseid vaadates sain aru, et see Obama ikka sama piix kui Bushki. Al-Qa'ida on nüüd Euroopa endale sihiks võtnud, nii et NATO saada rohkem oma mehikesi Afganistani.
Ma arvan, et see majanduskriis on ka USA poolt kunstlikult tekitatud nagu 9/11, et sõda alustada. Ja varsti tehakse Iraanile ka 1 0 ära.

oeh, pisut lühinägelik vaade ja vandenõuteooriatega oled ka piisavalt tuttav?

wirx, tutikaid ja järjest seerianumbritega rahatähti said esimest korda?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 04.04.2009 13:23:43 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Ja samas on triljon suure pildi vaatepunktist täiesti olematu summa icon_neutral.gif
Hirmsad arvud icon_smile.gif Samas see futuuriturg on pikas perioodis jaotatud. Aga eks sealtki hakkab pudenemist tulema.
See finatspüramiid ehitati viimase 10 aastaga nii kohutav üles, et....
IT mulli lõhkemisega oleks pidanud asjad üle vaatama, aga seda ei tehtud icon_confused.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 04.04.2009 13:46:29 vasta tsitaadiga

Maatriks, vaata
Magic kirjutas:

See finatspüramiid ehitati viimase 10 aastaga nii kohutav üles, et....

Me ei saa seda vist kuidagi valeks kuulutada, seega sellest tekkinud majanduskriis saab ju olla meelega tekitatud? Iseasi kas püramiidskeemi autorid tegid seda iseenese tarkusest või miskist Bildenbergi klubist mõjutatuna...
Miskipärast hakkab tunduma et samasse auku läheb ka hirmutamine kliimasoojenemisega.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2009 13:53:21 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

Maldur kirjutas:
Maatriks, vaata
Magic kirjutas:

See finatspüramiid ehitati viimase 10 aastaga nii kohutav üles, et....

Me ei saa seda vist kuidagi valeks kuulutada, seega sellest tekkinud majanduskriis saab ju olla meelega tekitatud? Iseasi kas püramiidskeemi autorid tegid seda iseenese tarkusest või miskist Bildenbergi klubist mõjutatuna...
Miskipärast hakkab tunduma et samasse auku läheb ka hirmutamine kliimasoojenemisega.


For good measure, ma lingin selle artikli siia uuesti. Lugege kõik läbi ja nii mõnigi asi saab selgemaks.

The Big Takeover - the global economic crisis isn't about money - it's about power. How Wall Street insiders are using the bailout to stage a revolution
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2009 15:00:18 vasta tsitaadiga

Patrick J. Buchanan - Should We Kill the Fed?
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 04.04.2009 15:18:37 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
Miskipärast hakkab tunduma et samasse auku läheb ka hirmutamine kliimasoojenemisega.

Arvestades, kui massiliselt tegeletakse õhumüümisega, siis on see omamoodi elatusallikas osava suuga inimestele - börsilgi ju elavad teatud manipulaatorid väga hästi. Point see, et eks igaüks tahab ära elada ja mida suuremaks organisatsioon kasvab seda suurem ka võimalik mõjutatavus - vaja ju raha hankida.
Eesti oludes on tehtud seda mitmete keskonnauuringutega icon_confused.gif
Üks hea vihje on see, et asusta haruldane konn või mõni ohustatud taim konkurendi krundile icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tops
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2008




sõnum 04.04.2009 17:38:43 vasta tsitaadiga

Prius Outdoes Hummer in Environmental Damage

http://clubs.ccsu.edu/recorder/editorial/editorial_item.asp?NewsID=188
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2009 18:53:23 vasta tsitaadiga

ehh, pole ilmselt väga aus võrdlus.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2009 19:47:04 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Eesti oludes on tehtud seda mitmete keskonnauuringutega icon_confused.gif
Üks hea vihje on see, et asusta haruldane konn või mõni ohustatud taim konkurendi krundile icon_biggrin.gif
Nii "pandi ära" ühele karjääri projektile mõni aeg tagasi ju. Kohalikud olid vastu ning üleöö tekkis planeeritud alale eriti haruldane taim ning asi jäigi katki icon_biggrin.gif
_________________
Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 04.04.2009 20:48:00 vasta tsitaadiga

keskkonna alal liiguvad päris suured rahad jah, ma ka kaudselt tundnud seda - julgesin teha tehnilise projekti ilma 50lk mulata ja kohe oli teema üleval, et kes tegi...sest ma tegin selle tasuta tehnika juurde, tavaliselt korrutatakse see "projekt" 3-4X tehnika maksumusega icon_razz.gif
Samas tore on see, et on vallavanemaid, kes julgevad ka otse tehnika müüjatelt pakkumisi võtta thumbs_up.gif
taikonaut kirjutas:
Kohalikud olid vastu ning üleöö tekkis planeeritud alale eriti haruldane taim ning asi jäigi katki icon_biggrin.gif

Eks ikka juhtub jah ja siis nutetakse et antud piirkonnas pole tööd icon_confused.gif
paneks ühe lingi veel siia:
http://www.ekspress.ee/2009/04/03/ari/40696-tootuse-maar-tousis-85-protsendini
Krt see nagu buumi graafik, aga veel stabiilsem. Huvitav kuna see süstik seisma jääb icon_confused.gif
Ma pakkusin LHV ennustuses 12,5% ...loodetavasti ikka üle selle ei lähe.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 05.04.2009 11:18:47 vasta tsitaadiga

Scart: Jüri Mõis lubab, et eestlased tulevad peagi Sinu kapsamaale kartuleid kasvatama icon_biggrin.gif Lisaks sellele ütleb Mõis, et USA-s pole mingit majanduslangust olemas ning et eestlased ongi kõige paha-paha kurja juur: "Mu lapsed räägivad USA-elust, et sealsesse tänavapilti pole kriis veel jõudnudki. Eesti koos Islandiga oli ikka üks esimestest. Kui laia meediat vaadata, siis Baltikum ongi majanduslanguse epitsentriks. Meie oleme kõige rohkem langenud."
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/article.php?id=22643127&l=fplead
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 05.04.2009 11:33:33 vasta tsitaadiga

See huvitav lähenemine, samas meilgi on siin elu väga erinev nagu ka see mida tema lapsed USA's näevad. USA suhtes on tal mõenti õigus - palgatase pole seal nii kukkunud nagu siin. Siin keerati lihtsatele töötajatele täiega ära - ma arvasin, et seda ei juhtu kuna meie palgatase on ikka kordades madalam kui riikides, millele allhanget teeme icon_confused.gif Efektiivsus ei saa ka osades kohtades väga probleemiks olla, sest tasustatakse tükitöö alusel. Samas on selge see, et allhange kärbitakse kõigepealt ära, arvatavasti see aasta kuuleme suurte allhankijate koondamistest.
Scart kirjutas:

Ma soovitaks Jüri Mõisa pojal raha tagasi küsida. Kohila Gümnaasiumi kaksteist klassi oli piisav, et praegust ette näha aastast 2007.

Müüsin isegi kõik enda aksiad tipust - siis juba oli aasta karjutud võimalikust kriisist. Kui oleks neid kuulanud poleks midagi teeninud icon_smile.gif
Kuigi jah 2007 lõpp oli näha, et asi läheb käest. Samas ei pea seda väga eriliseks - ma pole mingi fondihaldur, polnud sadu tuhendeid raha, nii et sisuliselt risk hoopis kainemalt võetav. Vene kriisi puhul oskasin müüa -10% languse pealt. Samas minu meelest on hoopis olulisem see, et märgata muud elu enda ümber ja mitte lasta seal endale ära teha icon_wink.gif


viimati muutis Magic 05.04.2009 11:46:36, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.04.2009 14:20:05 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Scart: Jüri Mõis lubab, et eestlased tulevad peagi Sinu kapsamaale kartuleid kasvatama icon_biggrin.gif Lisaks sellele ütleb Mõis, et USA-s pole mingit majanduslangust olemas ning et eestlased ongi kõige paha-paha kurja juur: "Mu lapsed räägivad USA-elust, et sealsesse tänavapilti pole kriis veel jõudnudki. Eesti koos Islandiga oli ikka üks esimestest. Kui laia meediat vaadata, siis Baltikum ongi majanduslanguse epitsentriks. Meie oleme kõige rohkem langenud."
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/article.php?id=22643127&l=fplead


Maailmas on tuhandeid äriõpikuid, kuidas kriise ära tunda, ennetada ja ületada. Kuidas seekordset kriisi ei suudetud ette näha?

Mu 26-aastane laps lõpetas USAs korraliku ülikooli majanduseriala ja ütles, et peab nüüd uuesti kooli minema, sest koolis õpitu ei kehti enam... Talle õpetati, et suuri majanduskriise oskab kaasaegne süsteem vältida. Selgub, et see pole üldse nii. Kriisid on alati ootamatud.


Ma soovitaks Jüri Mõisa pojal raha tagasi küsida. Kohila Gümnaasiumi kaksteist klassi oli piisav, et praegust ette näha aastast 2007.
---

OSLO (Reuters) — An ice bridge holding a vast Antarctic ice shelf in place has shattered and may herald a wider collapse caused by global warming, a scientist said Saturday.
---

We are finally getting people calling fraud and unlawful on the actions of the government.

IT IS ABOUT DAMN TIME.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.04.2009 14:54:03 vasta tsitaadiga

http://www.tallinnapostimees.ee/?id=102800
tallinnas pensionäridele makstav 'hinnatõusu kompensatsioon' tõuseb 1000 kroonilt 1200le.
toimetulekutoetuste jaoks küsitakse riigilt raha juurde.

VÄGEV!

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.04.2009 15:12:26 vasta tsitaadiga

ja kui nüüd riik ütleb(mida ta ka nagunii teeb), et ei ole selle jaoks raha, siis järgmisel päeval on jälle Savisaare arvamuslugu, kuidas valitsus on selles süüdi, et Tallinn ei saa maksta lisa 200 krooni icon_biggrin.gif
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 05.04.2009 15:24:50 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
ja kui nüüd riik ütleb(mida ta ka nagunii teeb), et ei ole selle jaoks raha, siis järgmisel päeval on jälle Savisaare arvamuslugu, kuidas valitsus on selles süüdi, et Tallinn ei saa maksta lisa 200 krooni icon_biggrin.gif

Ja Savikas tulem omavalitsuste valimistel ülekaalukalt võitjaks icon_smile.gif
Selle mehe vastu ei aita miski icon_razz.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.04.2009 15:29:40 vasta tsitaadiga

wirx, arvamuslugu tuleb ikka sellest, et riik ei hooli toimetulekutoetuse saajatest... too lisaraha on poliitiliselt liiga plahvatusohtlik icon_smile.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.04.2009 15:53:15 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

I must be naive. I really thought the administration would welcome the return of bank bailout money. Some $340 million in TARP cash flowed back this week from four small banks in Louisiana, New York, Indiana and California. This isn't much when we routinely talk in trillions, but clearly that money has not been wasted or otherwise sunk down Wall Street's black hole. So why no cheering as the cash comes back?

My answer: The government wants to control the banks, just as it now controls GM and Chrysler, and will surely control the health industry in the not-too-distant future. Keeping them TARP-stuffed is the key to control. And for this intensely political president, mere influence is not enough. The White House wants to tell 'em what to do. Control. Direct. Command.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 05.04.2009 17:51:13 vasta tsitaadiga

Viimasel ajal jääb silma, et Ameerikas enam muud ei tehtagi, kui paugutatakse pidevalt ja saadetakse jälle keegi teise ilma...
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/article.php?id=22663557
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
note1
Lõuapoolik
Lõuapoolik
note1

liitunud: 02.09.2007




sõnum 05.04.2009 18:44:52 vasta tsitaadiga

Noh, see on soomes ja isegi saksamaal. Lihtsalt hästi on elatud ja relvi laokleb igal pool.
Ka Hollywoodi actionfilmid ja vägivaldsed mängud. Kõik kristliku elulaadi vastu.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.04.2009 19:58:13 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Viimasel ajal jääb silma, et Ameerikas enam muud ei tehtagi, kui paugutatakse pidevalt ja saadetakse jälle keegi teise ilma...
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/article.php?id=22663557


Mingi kogus lehekülgi tagasi sai räägitud sellest, kuidas meedia tegelikult vaikib reaalsest olukorrast. Ehk siis: inimesed harrastavad enesetappu ja ka teiste nottimist märkimisväärselt suures koguses viimased 16 kuud. Teate isegi, mis ühtib selle numbriga.

Mingit kristlikku asja pole siin mõtet eriti ajada.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 05.04.2009 20:46:38 vasta tsitaadiga

Ega Eestiski see trend kasvamas...õnneks seni mitte teiste arvel vaid enda. Oleme ju üks kõrgema riskiga sutsiidimaid
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 06.04.2009 14:19:02 vasta tsitaadiga

http://www.dailyawesome.com/2007/12/atheists_winning_since_33_ad
tsitaat:
kui lugeda piiblit, mis oli iseenesest ju moosese, taaveti ja 12 jeesuse jüngri poolt kirjutatud kogumikud
Tegelikult olid need 100+N kohalikku jutupaunikut kes muinasjutud ja ajaloo kokku kogusid ja ühte raamatusse kirja pani. Piibel kui selline avaldati ju mõnisada aastat peale meie ajaarvamise algust icon_wink.gif

[edit]

Doh, moded jõudsid juba mõne posti eemaldada icon_razz.gif

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.04.2009 14:42:19 vasta tsitaadiga

Mingit usuteemat ei hakka siin teemas ajama icon_idea.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
note1
Lõuapoolik
Lõuapoolik
note1

liitunud: 02.09.2007




sõnum 06.04.2009 16:53:10 vasta tsitaadiga

Paraku on hea, et väiksemad protsessorid jälle au sees on, võtavad vähem voolu ja n.ö mobiilsed arvutid jt.
Ei see majanduskrahh mõjuta nüüd arvutite arengut.

Ammu inimesed kahtlesid ju, et see virtuaalsete börside süsteem ükskord viskab jalad alt. Ja kaua seda raha õhust ikka juurde trükkida saab- sest ka nõudlus on siiski vajalik.

Inimesed käivad tööl ja toodavad lattu. Ja riik kompenseerib. Meenutab see midagi ..?!
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2009 10:54:27 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

In an explosive interview on PBS' Bill Moyers Journal, William K. Black, a professor of economics and law with the University of Missouri, alleged that American banks and credit agencies conspired to create a system in which so-called "liars loans" could receive AAA ratings and zero oversight, amounting to a massive "fraud" at the epicenter of US finance.

But worse still, said Black, Timothy Geithner, President Barack Obama's Secretary of the Treasury, is currently engaged in a cover-up to keep the truth of America's financial insolvency from its citizens.

---

April 7 (Bloomberg) -- Shipowners may mothball the largest number of vessels since the 1970s as global trade slumps, according to GAC Solutions Ltd., the world’s biggest provider of services to the industry.

About 1,000 container and commodity carriers are sitting at anchor with no cargoes, GAC Group Vice President Christer Sjodoff said today. “Hundreds” of them may be taken into harbors for several months or years, he said. There are about 10,650 container ships and bulk and ore carriers in service, according to Lloyd’s Register-Fairplay data on Bloomberg.

---

Ships travel to and from the manufacturing and trading hubs of southern China through the Lamma channel, and it is still busy.

But the ships once sitting heavily in the water, loftily loaded with containers, are now visibly higher in the water. There is less cargo moving around the world, so less need for ships. Hence, dramatically lower rates for hiring large ships, and so a growing crisis in world shipping.


Nagu näha, siis Hiina või siis endised Briti kompaniid suudavad majandada küll.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 09.04.2009 16:52:29 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Teen ennustuse, 7-8 miljardit vaja kärpida.


Et siis see ennustus ajatempliga 30.03.2009 23:17 osutus vägagi täpseks. Võit on sinu icon_smile.gif

Laar: kärpida tuleb veel vähemalt seitse miljardit
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 09.04.2009 21:30:02 vasta tsitaadiga

Natuke fakte selle kohta:
25.09.2008 istungil kiitis valitsus heaks 2009. aasta riigieelarve seaduse eelnõu. Tuleva aasta eelarve tulude mahuks on ligikaudu 97,8 miljardit krooni ja kulude mahuks 98,7 miljardit krooni. Riigieelarve seaduse eelnõu on koostatud tasakaalus valitsussektori eelarvepositsiooniga.
Hetkel eelarve tulude osa(arvestuslik): 93,9 Miljardit
Sisuliselt ei aita ka see 7 miljardit suurt midagi...
2010 toob ilmselt muidugi selgemad arvud. Keegi teab, mis summast see 2010 eelarve kärbe käib?
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 172, 173, 174 ... 273, 274, 275  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.