Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 171, 172, 173 ... 273, 274, 275  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 31.03.2009 23:42:51 vasta tsitaadiga

ikruusa kirjutas:
Kohalikud asjad veelkord. Rahandusministeeriumi reaalkasvu prognoos:

- 2008 sügis: arvati, et 2009 tuleb langus ca. 3,5%
- 2009 veebruar: arvati, et 2009 tuleb langus ca. 5%
- 2009 veebruar: riskistsenaarium - 2009 tuleb langus ca. 8%
- 2009 märts: 2009 tuleb langus ca. 8,5% (baasstsenaariumiks on hullem ennustus, kui viimane riskistsenaarium)
- 2009 märts: riskistsenaarium - 2009 tuleb langus ca. 10%

Eks täiendame seda rida siis, kui uued numbrid tulevad. Huvitav oleks näha, et kas meite riik on prognooside tegemisel targem, kui näiteks jaapani autotootjad icon_smile.gif

ikruusa, pane kõrvale samad numbrid näiteks maailma või osce lõikes... ja maailmamajandus mõjutab meid tahes-tahtmata palju.
muide, kevadprognoosis on jooksevkonto defitsiidi kohta kirjas, et see võiks paari aasta lõikes positiivseks saada. pisike positiivsus ka.

maatriks kirjutas:
predator, USA on korduvalt rõhutanud(ka saatkonna tegelased), et ei lasta rünnata ühtki NATO riiki, sest täpselt sellel hetkel, kui Eestit rünnatakse ja NATO appi ei tule, kaob NATO põhimõtteliselt maailmakaardilt. Lisaks on Eesti juhtiv riik ühel tulevikus vägagi olulisel alal- küberrünnakute ennetamises.

1) ei, nad ei ole seda rõhutanud. on räägitud artikkel viiest ja solidaarsusest ja muust kräpist.
2) nato ei kaoks siis maailmakaardilt, vaid muutuks lihtsalt millekski muuks.
3) küberrünnakute juhtriigiks olemine on suhteliselt virtuaalne värk.
4) venemaal ei ole mingit reaalset huvi eestile kallale tulla.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 01.04.2009 00:07:12 vasta tsitaadiga

Opec stares into the abyss

The oil-price collapse has weakened Opec. The cartel is scrambling for a response, write Derek Brower and Tom Nicholls from Vienna

FACED WITH a depression in oil prices, Opec's strategy has always been to cut production. But the cartel's ability to effect a supply side rescue has, this time, been overwhelmed by the fundamental shifts under way in the global economy. Demand rules the game, and Opec's cards are suddenly very weak.

Abdalla El-Badri, Opec's secretary-general, says its members are scrapping some 35 upstream projects that are not viable at today's oil prices.

Saudide produktsioon vajus veebruaris juba alla 8 miljoni.

_________________
"Believe you can, believe you can't; either way, you're right." - Henry Ford
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Miki-Hiir
HV veteran

liitunud: 04.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2009 07:08:58 vasta tsitaadiga

maatriks kirjutas:
predator, USA on korduvalt rõhutanud(ka saatkonna tegelased), et ei lasta rünnata ühtki NATO riiki, sest täpselt sellel hetkel, kui Eestit rünnatakse ja NATO appi ei tule, kaob NATO põhimõtteliselt maailmakaardilt. Lisaks on Eesti juhtiv riik ühel tulevikus vägagi olulisel alal- küberrünnakute ennetamises.
Sellel teemal üks EPL artikkel http://www.epl.ee/artikkel/463794
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2009 07:24:23 vasta tsitaadiga

Miki-Hiir, ja kui Savisaar midagi ütleb, on ka see kogu Eesti seisukoht?
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Miki-Hiir
HV veteran

liitunud: 04.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2009 07:57:50 vasta tsitaadiga

maatriks kirjutas:
Miki-Hiir, ja kui Savisaar midagi ütleb, on ka see kogu Eesti seisukoht?
Minu jaoks kõlab antud seisukoht loogilisemalt, kui naiivne usk, et Eesti pärast lähevad kaks tuumariiki omavahel sõtta.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
predator
HV Guru
predator

liitunud: 08.12.2001




sõnum 01.04.2009 09:14:12 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:


maatriks kirjutas:
predator, USA on korduvalt rõhutanud(ka saatkonna tegelased), et ei lasta rünnata ühtki NATO riiki, sest täpselt sellel hetkel, kui Eestit rünnatakse ja NATO appi ei tule, kaob NATO põhimõtteliselt maailmakaardilt. Lisaks on Eesti juhtiv riik ühel tulevikus vägagi olulisel alal- küberrünnakute ennetamises.

1) ei, nad ei ole seda rõhutanud. on räägitud artikkel viiest ja solidaarsusest ja muust kräpist.
2) nato ei kaoks siis maailmakaardilt, vaid muutuks lihtsalt millekski muuks.
3) küberrünnakute juhtriigiks olemine on suhteliselt virtuaalne värk.
4) venemaal ei ole mingit reaalset huvi eestile kallale tulla.


4) Venemaa kohta ei saa kunagi kindlalt väita, et tal pole huvi siia, relv käes, tungima hakata, liiga sõdaderohke on Eestimaa pind olnud, et sellist varianti kõrvale heita. Lisaks põeb Venemaa ka imelikke alaväärsus- ja Suur-Vene komplekse a`la põlised Vene alad jne, mis peavadki nende mõjusfääris olema. Ülevõtmine võib näiteks toimuda lisaks traditsioonilisele sissetungile (a`la Gruusia) ka spetsnazi üksuste operatsioonidega ja kohaliku 5 kolonni kaasabil, variante on mitmeid, k.a. kombineeritud variante. Aga väita, et Venemaal puudub reaalne huvi Eestile kallale tungida, on liiga sinisilmne.

_________________
Laiformaat digitaaltrükk kuni 152 cm laiusele meediale, külm- ja kuumlamineerimine, värviline ja must-valge lasertrükk kuni A3+ formaadile.
Hinnad soodsad! Täpsem info: www.parexnn.ee
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 154
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2009 19:29:42 vasta tsitaadiga

Londonis pekstakse juba päris korralikult, loodetavasti pistetakse ööseks mõlemad sealsed suured pangad põlema sellise asja järel:

Apparently seen in bank HQ window during G20 protest: "While you are here protesting, we are repossessing your homes".

Lisaks vehkisid pangatöötajad sularahaga akna peal protestijate suunas. Põlema, iga viimane kui üks.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tops
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2008




sõnum 01.04.2009 20:42:46 vasta tsitaadiga

Londonis kisub mölluks jah, verd ja pankade aknaklaase lendab.

http://news.yahoo.com/nphotos/Protests-G20-summit/ss/events/wl/040109g20protests#photoViewer=/090401/481/e85f4761d06844abab91cfcd7847fe33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2III7
HV veteran
2III7

liitunud: 20.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2009 22:25:38 vasta tsitaadiga

jaa, anarhia on nagu täiega õigustatud selliste situatsioonide puhul. ma ei ütle et maailma suurriikide valitsused oleksid süütud, a peale selliseid rahutusi näevad need mässajad ka eriliselt pirmitiivsed ja lollid välja icon_neutral.gif

/sarkasm
a noh, et vastasega võidelda peab ju vastasega samale tasemele langema thumbs_up.gif
/sarkasm
Kommentaarid: 170 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 152
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 02.04.2009 10:34:35 vasta tsitaadiga

Venemaa asjadest: http://www.epl.ee/artikkel/464052 Tegu küll 1.aprilli artikliga kuid kas see ikka on nali?
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 02.04.2009 11:01:09 vasta tsitaadiga

Maldur: See pole jah aprillinali, kuna sedasama temaatikat "keritakse" juba a viimased 6 kuud (kui mitte rohkem) juba. Ning nii mida mõnigi riik peab uue, suurema, külma sõja alguseks.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Herr Kurm
Piiratud kasutaja
Herr Kurm

liitunud: 25.03.2004




sõnum 02.04.2009 11:08:25 vasta tsitaadiga

Tavaline idikast politruki möla. Ameerikas kodusõda, jah muidugi. Toome välja konföderatsiooni lipu ja hakkame rednekke nende haagissuvilatest välja peksma.
_________________
-logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio-
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2009 11:26:42 vasta tsitaadiga

Herr Kurm kirjutas:
Tavaline idikast politruki möla. Ameerikas kodusõda, jah muidugi. Toome välja konföderatsiooni lipu ja hakkame rednekke nende haagissuvilatest välja peksma.


USA kuumim müügiartikkel on relvad ja laskemoon. Enough said. Obama toetus langeb kiiremini, kui Bushil ning Washington teeb jätkuvalt olukorras, kus iga kuu kaotab töö ~750 tuhat jänkit, aina idiootsemaid otsuseid. Konflikt tuleb.

22 osariiki on saanud Washingtoni legislatuurse hoiatuse selle kohta, et föderaalvalitsus seisab savist jalgadel. See on suht kõige tõsisem ähvardus ilma otseselt paugutama hakkamata.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Herr Kurm
Piiratud kasutaja
Herr Kurm

liitunud: 25.03.2004




sõnum 02.04.2009 11:33:26 vasta tsitaadiga

Huvitav mis raha eest sa sõda pead kui pooled osariigid vähemalt pankrotis reaalselt on? See kui mingi hillbilly võsas konservipurki haavlitega laseb ei ole sõda.

Eelpool olev artikkel on TÜÜPILINE politruki möla, täpselt sama stiil mis NVSL propaganda et USA kukub kohe kokku ja meie rõõmsate rahvaste liit on jube äge ja lahe ning et NSVL läheb kohe kohe järgmise viisaastaku lõpus amidest mööda. Vastik ja iiveldama ajev.

_________________
-logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio-
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 02.04.2009 11:40:50 vasta tsitaadiga

Herr Kurm kirjutas:
Huvitav mis raha eest sa sõda pead kui pooled osariigid vähemalt pankrotis reaalselt on? See kui mingi hillbilly võsas konservipurki haavlitega laseb ei ole sõda.


Võibolla nimetaks seda "sõda" siis anarhiaks? Kaoks mure rahastamise pärast ka kergemini... icon_confused.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Herr Kurm
Piiratud kasutaja
Herr Kurm

liitunud: 25.03.2004




sõnum 02.04.2009 11:43:11 vasta tsitaadiga

Anarhiaga tehakse nagu Tallinnas tiblamässajatega. Nuudiga üle turja ja kummikuulidega piku sääri. Päevakese rabelevad siis hakkab külm ja kõht läheb tühjaks. ja ongi jälle rahu majas.
_________________
-logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio-
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 02.04.2009 11:45:03 vasta tsitaadiga

Herr Kurm kirjutas:
Päevakese rabelevad siis hakkab külm ja kõht läheb tühjaks. ja ongi jälle rahu majas.
Või lähevad hangivad süüa-ulualust sealt, kus seda võtta on?
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Herr Kurm
Piiratud kasutaja
Herr Kurm

liitunud: 25.03.2004




sõnum 02.04.2009 11:56:25 vasta tsitaadiga

Mässava rahvahulga jaoks ei ole kusagil mitme päeva jagu toiduaineid ja kütust. Mässamise käigus rikutakse vähemalt 90% kaubast tegelikult ära. Ja niikuinii mässavad 50 matsi ei ole sõda nagu sm. politruk serveerib.
_________________
-logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio-
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2009 12:00:15 vasta tsitaadiga

Herr Kurm kirjutas:
Huvitav mis raha eest sa sõda pead kui pooled osariigid vähemalt pankrotis reaalselt on? See kui mingi hillbilly võsas konservipurki haavlitega laseb ei ole sõda.


Igal osariigil on oma natguard ning militia. Antud juhul on näiteks Texase relvajõud suuremad, kui paar suuremat riiki kokkupanduna ja mitte just vähem- kvaliteetsed.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 02.04.2009 12:00:32 vasta tsitaadiga

Herr Kurm kirjutas:
Anarhiaga tehakse nagu Tallinnas tiblamässajatega. Nuudiga üle turja ja kummikuulidega piku sääri. Päevakese rabelevad siis hakkab külm ja kõht läheb tühjaks. ja ongi jälle rahu majas.


Kui ikka raha ei ole siis pole ka kedagi nuudiga vehklemas.
Või on sellel vehklemisel lühiajaline iseloom parimal juhul. Kummikuulid lõpevad, uusi asemel oleks vaja vist...osta kui tegu pole anarhistidega.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Herr Kurm
Piiratud kasutaja
Herr Kurm

liitunud: 25.03.2004




sõnum 02.04.2009 12:25:34 vasta tsitaadiga

Sõjavägi vs paar vennikest. Hmm las ma mõtlen kes enne alla annab. Ja kui sõjaväeline riigipööre toimub ei tule kah mingit suurt sõdimist, kongress saadetakse pikalt ja nii ongi.

On muidugi tore heietada et hakkame vastu ja anname pankuritele molli. Päriselus asjad nii ei käi. Lihtsalt käid teed ennast lolliks paar päeva ja siis lähed koju ja mäkki burgereid flippima jälle.

_________________
-logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio-
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 02.04.2009 13:21:47 vasta tsitaadiga

Sõjaväelisel riigipöördel ei näe erilist mõtet sest see ju töökohti ega reaalset elujärge ei paranda nendel kes Scardi andmetel lisanduvad teise armeesse - töötute armeesse. Need 50+2 kodanikku mõistagi eriti pilti ei muuda. Kuid me kõik teame et rahulolematuid on oluliselt rohkem, mingil hetkel jõuab see arv nn kriitilise massini.
Ameeriklased on juba kord selline seltskond kes suht kergesti kaldub anarhia ja marodöörluse poole. Piisab kui vaadata mis toimus suurte looduskatastroofde ajal ja järel.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 02.04.2009 13:57:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Tavaline idikast politruki möla.


Sellise möla puhul on oht selles, et ikka leidub keegi, kes võtab selle möla oma edasise tegevuse aluseks. Mida raskem on olukord, seda rohkem on otsijaid ning seda rohkem sellist möla elutõe pähe võetakse.
Samamoodi on eilsest alates mulisetud, kuidas langus aeglustub, numbrid hakkavad vaikselt tõusma, automüüjatel hakkab kohe hästi minema, kinnisvara hinnad juba kuskil tõusevad. Tobe on see, et alles need mullid lõhkesid jne., aga jääb tunne, et kohe puhutakse uued mullid asemele. Normaaljuhul on "optimistlik prognoos" äritegemise aluseks, aga praeguses situatsioonis tundub see miskipärast oraalse kabjahoobina.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2009 14:06:54 vasta tsitaadiga

ikruusa kirjutas:
aga jääb tunne, et kohe puhutakse uued mullid asemele.


Reaalsus on see, millest need puhujad pole veel päris hästi aru saanud icon_razz1.gif

Suht sama loogika, nagu eilne teade, et uusi töötuid on ~750k, Dow lõpetas 88 punktiga rohelises.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 02.04.2009 14:18:40 vasta tsitaadiga

indeks on ettevaatav icon_wink.gif
Eeldatakse, et ~6 kuu jooksul toimub mingi muutus... Jaapan tõusis 4,4% ja Hiina 7,4%
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2009 14:23:02 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
indeks on ettevaatav icon_wink.gif


CNBC keerutaks ka miljonilise töökaotuse plussiks, sest "ega sellest suuremat kaotust enam tulla ei saa!" Nii et ettevaatamisega on siin täpselt null pistmist.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 02.04.2009 14:30:08 vasta tsitaadiga

Ühest hetkest on ka töökohtade vähenemine 300K paranemine icon_wink.gif
Paljudel USA firmadel on ikka korralik rahavaru ja ega ka kõik pangad ei kavatse pankrotti minna. USA autotööstus ilmselt ikka läheb, siis tulevad Japsid oma laojäöäkidega sinna.
Seda enam, kui soov on osta mõnda suurt firmat üles ei saa seda ju teha alati optimismipuhangu ajal - see tooks kaasa hetke hindade juures nii mõneski firmas 400-500% tõusu.

Ja ära unusta, et USA turg kaupleb võimendusega....hetkel on võimendus tohutult SELL poolel mullistunud ja väiksemgi positiivsus viiks indeksid tõusule nagu me viimasel hetkel oleme näinud.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2009 14:45:07 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
USA autotööstus ilmselt ikka läheb, siis tulevad Japsid oma laojäöäkidega sinna.


Neid jääke on seal sadamates seismas küll icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2korda2
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2009 14:58:54 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Magic kirjutas:
indeks on ettevaatav icon_wink.gif


CNBC keerutaks ka miljonilise töökaotuse plussiks, sest "ega sellest suuremat kaotust enam tulla ei saa!" Nii et ettevaatamisega on siin täpselt null pistmist.

Scart, kui kogu turg ootab töökohtade vähenemiseks 800K aga tegelik tulemus on 750K, siis kuhu poole peaks aktsiahinnad liikuma?
Kas usud tõesti, et USA aktsiaindekseid on võimalik mõjutada läbi tavainimesele/väikeinvestorile suunatud CNN klippide kaudu?

Tõsi on see, et päris palju ettevõtteid kaupleb praegu börsil alla omakapitali, ehk turg leiab, et need ettevõtted ei suuda kasumit toota veel päris mitu aega. Nii mõnigi ettevõte omab seejuures omakapitalina vara, mida tõepoolest on võimalik ka lihtsalt realiseerida (sularaha, likviidsed võlakirjad vms). Kui selline ettevõte praegu likvideeritaks, siis tõenäoliselt saaksid aktsionärid rohkem pappi, kui aktsiahind hetkel börsil lubaks.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2009 15:34:11 vasta tsitaadiga

2korda2 kirjutas:

Scart, kui kogu turg ootab töökohtade vähenemiseks 800K aga tegelik tulemus on 750K, siis kuhu poole peaks aktsiahinnad liikuma?


Oodati küll analüütikute sõnul 650k, aga noh icon_rolleyes.gif

Ju ma olen siis natuke imelik, kui kolmveerand miljonit töötut minu silmis aktsiaturgu tõusma ei aja.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 02.04.2009 16:17:27 vasta tsitaadiga

Läti jäi IMFi rahast ilma.

Kas see on täpne uudis ja sisu üheselt mõistetav, aga kui Läti lati kurss lastakse vabaks, siis EEK ei jää kah püsima. Seda on korduvalt arvatud, linki ei oska kahjuks tuua.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 02.04.2009 16:20:14 vasta tsitaadiga

Scart, börsil pole reaalsusega ühest suhet.

ikruusa, arvatakse igasuguseid rumalusi. läti ja eesti valuuta kursside vahel puudub ühene seos.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2009 16:21:19 vasta tsitaadiga

Eesti kroon on seotud EURO, mitte LATIga, niiet mina küll ei näe põhjust, miks LATI kursi muutudes krooni kurss muutuma peaks.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 02.04.2009 16:32:10 vasta tsitaadiga

nende arvamustega on sihuke lugu, et usast või vahel ka lääne-euroopast vaadates on siin sihuke ühtlane elbonia ja et eks need balti riigid peavad ühtne item olema.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 02.04.2009 16:48:49 vasta tsitaadiga

Vaatlejaid on muidugi igasuguseid, aga kui sa korduvalt midagi loed, siis hakkad lõpuks uskuma icon_smile.gif Üks näide siin:

"Vaatlejate sõnul on Eestile parim lahendus, kui Läti jõuab IMF-iga kokkuleppele ja nii, et lati kurss jääb puutumata. Kui latt devalveeritakse kahaneb inimeste ja investorite usaldus ka Eesti ja Leedu valuuta vastu. Analüütikud usuvad, et Läti lati kursi vabakslaskmine, võib tähendada lati odavnemist 40% võrra."

IMF võib Lätilt taas nõuda lati kursi vabakslaskmist

Kui ka meie rahapada saab tühjaks (mis on ikka pigem võimalik kui võimatu), siis läheme IMFilt samamoodi abi paluma. Kas meie raha kursi kallale minek - sarnaselt Läti situatsiooniga - on välistatud seetõttu, et me oleme euroga seotud?
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2009 16:53:21 vasta tsitaadiga

ikruusa, vähendame siis Euro kurssi vä?
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 02.04.2009 17:45:47 vasta tsitaadiga

maatriks kirjutas:
ikruusa, vähendame siis Euro kurssi vä?


icon_smile.gif Meie sõltume eurost ja mitte vastupidi. Kogu seost hoiab üleval üks pisike Eesti Panga Presidendi määrus:

Eesti krooni kursi fikseerimine euro suhtes

See omakorda on juhitud Eesti Panga Seadusega. Lihtsalt paar seadusemuudatust või määrust ja ongi tehtud. Ennem juhtub ikkagi see, kui et kolmandas kvartalis saadetakse kõik riigitöölised sundpuhkusele. Aga enne seda kõike võib hoopis kriis otsa lõppeda icon_smile.gif Mis me siis teeme?! icon_smile.gif
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 02.04.2009 17:55:45 vasta tsitaadiga

Nafta täna 7,4% üleval...51.97 hetkel
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 02.04.2009 18:04:55 vasta tsitaadiga

ikruusa, rahapaja tühjakssaamist ma väga ei usuks. kui asi nii hulluks läheb, tehakse siin opositsiooni ja rahva kisa saatel mõned suuremad liigutused. mis ei välista muidugi imf-i abi palumist.
aga see selleks. loe ka neid analüütikuid, kes räägivad, miks krooni kursi vabakslaskmine ei päde. ning vaata analüütikute tausta.

muide, kui huumori valdkonda minna, siis kriisi otsalõppemine oleks jube küll. kogu maailm oleks uuesti peataolekus, et wtf icon_biggrin.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bright
analyzer
bright

liitunud: 05.11.2001




sõnum 02.04.2009 18:26:30 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Nafta täna 7,4% üleval...51.97 hetkel


Aprill käes, tea kas on viimane aeg suveks hindu ennustada icon_biggrin.gif

Kõik ju tahavad saaremaale ja võrru sõita puhkuste ajal icon_smile.gif

Mis meil see 2008a juuli rekord oligi.. 18 kr liiter vist?

_________________
Doggett can tell
Kommentaarid: 144 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2009 18:31:19 vasta tsitaadiga

19.juuni 2008 -> http://www.arileht.ee/artikkel/433106
tsitaat:
Statoili teenindusjaamades maksab bensiin 95 alates üleeilsest 18.55 krooni, 95E 18.80 krooni ning bensiin oktaanarvuga 98 koguni 19.05 krooni liiter. Diislikütus maksab 20.50 krooni liiter.


14.jaanuar.1999 -> http://www.ap3.ee/Default2.aspx?PaperArticle=1&code=2546/arv_viis_254601

tsitaat:
Kõik suuremad autokütuse jaemüüjad tõstsid bensiini hinda

Kütuse maailmaturuhindade järsule tõusule viidates tõstsid Eesti suuremad autokütuse jaemüüjad bensiini müügihinda oma tanklates keskmiselt 10 senti liitri pealt. Statoili teenindusjaamades maksavad bensiinid 95E ja 95K alates eilsest (s.o 13. jaanuarist 1999) 6,55 krooni liiter. Bensiinide 98E ja 98K liitri hind on 6,75 krooni. Samale tasemele Statoiliga tõstis päeva jooksul bensiini müügihinnad ka Neste. Neste automaatjaamades tõuseb kütuse 95E hind 6,30 kroonini.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2009 19:24:46 vasta tsitaadiga

Mis sellest arvate? -> Nafta mõistlik hind on poole suurem?

tsitaat:
OPECi peasekretäri Abdalla El-Badri täna Pariisis öeldud sõnade järgi oleks toornafta barreli mõistlik hind 70 kuni 80 dollarit barreli eest.
"See ei ole OPECi eesmärk. See on hind, millega me saaksime jätkata investeerimist mahtude tõstmiseks," rääkis El-Badri. "Ma arvan, et see oleks põhjendatud hind. Ma loodan, et tulevikus, kui maailma majandus taas järje peale saab, saavutab nafta selle hinnataseme," märkis peasekretär, kes oma sõnul eelmise suve rekordhindu siiski taga ei igatse.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2009 19:37:55 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

Leaders of the world's largest economies have reached an agreement to tackle the global financial crisis with measures worth $1 trillion (£681bn).

USA üksinda on pannud 12,8 triljoni väärtuses praegust raha ja tuleva aja pealt võlga ja ei paista nagu kasu toovat icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2korda2
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2009 20:08:18 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Mis sellest arvate? -> Nafta mõistlik hind on poole suurem?

Ma pole küll uurinud aga näiteks 10-aastane optsioon $70 hinnaga tundub ahvatlev. Mitte seepärast, et ma usuks nafta olulisse kallinemisse, vaid seepärast, et dollar muutub nii palju odavamaks. Iseasi, kui 10 aasta pärast dollarit enam pole.
Üldiselt selliseid avaldusi on naftatootjad teinud juba aastaid - ainult eelmise aasta mulli ajal oldi vait. Mina mäletan veel seda, kui buumieelselt maksis barrel ~$40 ja üks kena meesterahvas Venetsueelast arvas ka, et nafta õiglane hind oleks $50 ja et kui nafta hind pikemaks ajaks fikseerida, siis selle hinnaga võiks see armas riik oma raske nafta kõik välja pumbata/kaevata.

Scart, minu 800K oli sama hüpoteetiline, kui sinu väidetud 750K: http://www.dol.gov/opa/media/press/eta/ui/current.htm icon_smile.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2009 20:32:09 vasta tsitaadiga

Väike tabel Bensiin 95E hinnaliikumisest alates 2006 juunist
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2009 21:26:33 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

2korda2 kirjutas:

Scart, minu 800K oli sama hüpoteetiline, kui sinu väidetud 750K: http://www.dol.gov/opa/media/press/eta/ui/current.htm icon_smile.gif


Sa peaks olema nagu targem kui inimene, kes tõsimeeli usub valitsuse "numbreid."

WASHINGTON (MarketWatch) -- The U.S. labor market worsened again in March, as private-sector firms cut 742,000 jobs in March, signaling another terrible employment report on Friday, according to the ADP employment index released Wednesday.

Eriti meeldivad mulle need "sesoonnselt lisatid" töökohad mõnikord, nagu kivina kukkuva kinnisvarasektori poolt lisatud 60 tuhat töökohta siin üks kuu. Rääkimata sellest, et paar kuud hiljem lisatakse "kontrolli" käigus tavaliselt julgelt ikka sinna saja tuhande poole töökaotuseid. Valitsus kokkab oma numbreid sellise hooga, et maffia oleks rahul, kui neil oleks nii head raamatupidajad.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 02.04.2009 22:30:03 vasta tsitaadiga

Nii, nüüd hakatakse maaväliseid sümboleid silmapiirile tarima, et inimesi panna ostlemisse jälle uskuma.

CNN:
Top stories
* Global markets surge on G-20 optimism
* Jupiter's Great Red Spot is shrinking
* N. Korea warns Japan not to target rocket

Kuidas keegi, aga mina tõlgendan seda nii, et kui G-20 on optimistlik (uudis nr.1 sealmail) ja tagatipuks veel Jupiteri Pirakas Punane Plärakas kahaneb (uudis nr.2 sealmail), siis see on lausa jumalik märk majanduslanguse lõpust. Tegelikult ongi Jupiter majanduslanguses süüdi.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2korda2
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2009 22:33:48 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Väike tabel Bensiin 95E hinnaliikumisest alates 2006 juunist
Spoiler Spoiler Spoiler

Kui paned siia juurde veel ka sissetulekute kasvu, siis selgub, et neile kel töökoht veel alles, on bens ikka kole odavaks muutunud icon_wink.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2009 22:53:12 vasta tsitaadiga


_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2009 12:54:49 vasta tsitaadiga

Peaks endale kah kirjutama tšeki miljonile dollarile, nüüd võib ju icon_lol.gif

NEW YORK (Reuters) – Stocks rallied for a third day on Thursday as more data pointed to a stabilizing economy and changes to an accounting rule were seen as shoring up the volatile financial sector in the short term.

Millas iva? Selles.

Sellest kriisist väljumine ei sõltu küll enam mitte mingit juhtivatest jõududest. Nende ülesanne tundub olevat augu sügavamaks kaevamine.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 171, 172, 173 ... 273, 274, 275  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.