|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
31.03.2009 23:42:51
|
|
|
| ikruusa kirjutas: |
Kohalikud asjad veelkord. Rahandusministeeriumi reaalkasvu prognoos:
- 2008 sügis: arvati, et 2009 tuleb langus ca. 3,5%
- 2009 veebruar: arvati, et 2009 tuleb langus ca. 5%
- 2009 veebruar: riskistsenaarium - 2009 tuleb langus ca. 8%
- 2009 märts: 2009 tuleb langus ca. 8,5% (baasstsenaariumiks on hullem ennustus, kui viimane riskistsenaarium)
- 2009 märts: riskistsenaarium - 2009 tuleb langus ca. 10%
Eks täiendame seda rida siis, kui uued numbrid tulevad. Huvitav oleks näha, et kas meite riik on prognooside tegemisel targem, kui näiteks jaapani autotootjad  |
ikruusa, pane kõrvale samad numbrid näiteks maailma või osce lõikes... ja maailmamajandus mõjutab meid tahes-tahtmata palju.
muide, kevadprognoosis on jooksevkonto defitsiidi kohta kirjas, et see võiks paari aasta lõikes positiivseks saada. pisike positiivsus ka.
| maatriks kirjutas: |
| predator, USA on korduvalt rõhutanud(ka saatkonna tegelased), et ei lasta rünnata ühtki NATO riiki, sest täpselt sellel hetkel, kui Eestit rünnatakse ja NATO appi ei tule, kaob NATO põhimõtteliselt maailmakaardilt. Lisaks on Eesti juhtiv riik ühel tulevikus vägagi olulisel alal- küberrünnakute ennetamises. |
1) ei, nad ei ole seda rõhutanud. on räägitud artikkel viiest ja solidaarsusest ja muust kräpist.
2) nato ei kaoks siis maailmakaardilt, vaid muutuks lihtsalt millekski muuks.
3) küberrünnakute juhtriigiks olemine on suhteliselt virtuaalne värk.
4) venemaal ei ole mingit reaalset huvi eestile kallale tulla.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Deadlock
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.07.2004
|
01.04.2009 00:07:12
|
|
|
Opec stares into the abyss
The oil-price collapse has weakened Opec. The cartel is scrambling for a response, write Derek Brower and Tom Nicholls from Vienna
FACED WITH a depression in oil prices, Opec's strategy has always been to cut production. But the cartel's ability to effect a supply side rescue has, this time, been overwhelmed by the fundamental shifts under way in the global economy. Demand rules the game, and Opec's cards are suddenly very weak.
Abdalla El-Badri, Opec's secretary-general, says its members are scrapping some 35 upstream projects that are not viable at today's oil prices.
Saudide produktsioon vajus veebruaris juba alla 8 miljoni.
_________________ "Believe you can, believe you can't; either way, you're right." - Henry Ford |
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Miki-Hiir
HV veteran
liitunud: 04.03.2004
|
01.04.2009 07:08:58
|
|
|
| maatriks kirjutas: |
| predator, USA on korduvalt rõhutanud(ka saatkonna tegelased), et ei lasta rünnata ühtki NATO riiki, sest täpselt sellel hetkel, kui Eestit rünnatakse ja NATO appi ei tule, kaob NATO põhimõtteliselt maailmakaardilt. Lisaks on Eesti juhtiv riik ühel tulevikus vägagi olulisel alal- küberrünnakute ennetamises. |
Sellel teemal üks EPL artikkel http://www.epl.ee/artikkel/463794
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Miki-Hiir
HV veteran
liitunud: 04.03.2004
|
01.04.2009 07:57:50
|
|
|
| maatriks kirjutas: |
| Miki-Hiir, ja kui Savisaar midagi ütleb, on ka see kogu Eesti seisukoht? |
Minu jaoks kõlab antud seisukoht loogilisemalt, kui naiivne usk, et Eesti pärast lähevad kaks tuumariiki omavahel sõtta.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
predator
HV Guru

liitunud: 08.12.2001
|
01.04.2009 09:14:12
|
|
|
| londiste kirjutas: |
| maatriks kirjutas: |
| predator, USA on korduvalt rõhutanud(ka saatkonna tegelased), et ei lasta rünnata ühtki NATO riiki, sest täpselt sellel hetkel, kui Eestit rünnatakse ja NATO appi ei tule, kaob NATO põhimõtteliselt maailmakaardilt. Lisaks on Eesti juhtiv riik ühel tulevikus vägagi olulisel alal- küberrünnakute ennetamises. |
1) ei, nad ei ole seda rõhutanud. on räägitud artikkel viiest ja solidaarsusest ja muust kräpist.
2) nato ei kaoks siis maailmakaardilt, vaid muutuks lihtsalt millekski muuks.
3) küberrünnakute juhtriigiks olemine on suhteliselt virtuaalne värk.
4) venemaal ei ole mingit reaalset huvi eestile kallale tulla. |
4) Venemaa kohta ei saa kunagi kindlalt väita, et tal pole huvi siia, relv käes, tungima hakata, liiga sõdaderohke on Eestimaa pind olnud, et sellist varianti kõrvale heita. Lisaks põeb Venemaa ka imelikke alaväärsus- ja Suur-Vene komplekse a`la põlised Vene alad jne, mis peavadki nende mõjusfääris olema. Ülevõtmine võib näiteks toimuda lisaks traditsioonilisele sissetungile (a`la Gruusia) ka spetsnazi üksuste operatsioonidega ja kohaliku 5 kolonni kaasabil, variante on mitmeid, k.a. kombineeritud variante. Aga väita, et Venemaal puudub reaalne huvi Eestile kallale tungida, on liiga sinisilmne.
_________________ Laiformaat digitaaltrükk kuni 152 cm laiusele meediale, külm- ja kuumlamineerimine, värviline ja must-valge lasertrükk kuni A3+ formaadile.
Hinnad soodsad! Täpsem info: www.parexnn.ee |
|
| Kommentaarid: 177 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
154 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
01.04.2009 19:29:42
|
|
|
Londonis pekstakse juba päris korralikult, loodetavasti pistetakse ööseks mõlemad sealsed suured pangad põlema sellise asja järel:
Apparently seen in bank HQ window during G20 protest: "While you are here protesting, we are repossessing your homes".
Lisaks vehkisid pangatöötajad sularahaga akna peal protestijate suunas. Põlema, iga viimane kui üks.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tops
HV vaatleja
liitunud: 01.10.2008
|
|
| tagasi üles |
|
 |
2III7
HV veteran

liitunud: 20.09.2003
|
01.04.2009 22:25:38
|
|
|
jaa, anarhia on nagu täiega õigustatud selliste situatsioonide puhul. ma ei ütle et maailma suurriikide valitsused oleksid süütud, a peale selliseid rahutusi näevad need mässajad ka eriliselt pirmitiivsed ja lollid välja
/sarkasm
a noh, et vastasega võidelda peab ju vastasega samale tasemele langema
/sarkasm
|
|
| Kommentaarid: 170 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
152 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
02.04.2009 11:01:09
|
|
|
| Maldur: See pole jah aprillinali, kuna sedasama temaatikat "keritakse" juba a viimased 6 kuud (kui mitte rohkem) juba. Ning nii mida mõnigi riik peab uue, suurema, külma sõja alguseks.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Herr Kurm
Piiratud kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
02.04.2009 11:08:25
|
|
|
Tavaline idikast politruki möla. Ameerikas kodusõda, jah muidugi. Toome välja konföderatsiooni lipu ja hakkame rednekke nende haagissuvilatest välja peksma.
_________________ -logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio- |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
02.04.2009 11:26:42
|
|
|
| Herr Kurm kirjutas: |
| Tavaline idikast politruki möla. Ameerikas kodusõda, jah muidugi. Toome välja konföderatsiooni lipu ja hakkame rednekke nende haagissuvilatest välja peksma. |
USA kuumim müügiartikkel on relvad ja laskemoon. Enough said. Obama toetus langeb kiiremini, kui Bushil ning Washington teeb jätkuvalt olukorras, kus iga kuu kaotab töö ~750 tuhat jänkit, aina idiootsemaid otsuseid. Konflikt tuleb.
22 osariiki on saanud Washingtoni legislatuurse hoiatuse selle kohta, et föderaalvalitsus seisab savist jalgadel. See on suht kõige tõsisem ähvardus ilma otseselt paugutama hakkamata.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Herr Kurm
Piiratud kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
02.04.2009 11:33:26
|
|
|
Huvitav mis raha eest sa sõda pead kui pooled osariigid vähemalt pankrotis reaalselt on? See kui mingi hillbilly võsas konservipurki haavlitega laseb ei ole sõda.
Eelpool olev artikkel on TÜÜPILINE politruki möla, täpselt sama stiil mis NVSL propaganda et USA kukub kohe kokku ja meie rõõmsate rahvaste liit on jube äge ja lahe ning et NSVL läheb kohe kohe järgmise viisaastaku lõpus amidest mööda. Vastik ja iiveldama ajev.
_________________ -logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio- |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
02.04.2009 11:40:50
|
|
|
| Herr Kurm kirjutas: |
| Huvitav mis raha eest sa sõda pead kui pooled osariigid vähemalt pankrotis reaalselt on? See kui mingi hillbilly võsas konservipurki haavlitega laseb ei ole sõda. |
Võibolla nimetaks seda "sõda" siis anarhiaks? Kaoks mure rahastamise pärast ka kergemini...
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Herr Kurm
Piiratud kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
02.04.2009 11:43:11
|
|
|
Anarhiaga tehakse nagu Tallinnas tiblamässajatega. Nuudiga üle turja ja kummikuulidega piku sääri. Päevakese rabelevad siis hakkab külm ja kõht läheb tühjaks. ja ongi jälle rahu majas.
_________________ -logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio- |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
02.04.2009 11:45:03
|
|
|
| Herr Kurm kirjutas: |
| Päevakese rabelevad siis hakkab külm ja kõht läheb tühjaks. ja ongi jälle rahu majas. |
Või lähevad hangivad süüa-ulualust sealt, kus seda võtta on?
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Herr Kurm
Piiratud kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
02.04.2009 11:56:25
|
|
|
Mässava rahvahulga jaoks ei ole kusagil mitme päeva jagu toiduaineid ja kütust. Mässamise käigus rikutakse vähemalt 90% kaubast tegelikult ära. Ja niikuinii mässavad 50 matsi ei ole sõda nagu sm. politruk serveerib.
_________________ -logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio- |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
02.04.2009 12:00:15
|
|
|
| Herr Kurm kirjutas: |
| Huvitav mis raha eest sa sõda pead kui pooled osariigid vähemalt pankrotis reaalselt on? See kui mingi hillbilly võsas konservipurki haavlitega laseb ei ole sõda. |
Igal osariigil on oma natguard ning militia. Antud juhul on näiteks Texase relvajõud suuremad, kui paar suuremat riiki kokkupanduna ja mitte just vähem- kvaliteetsed.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
02.04.2009 12:00:32
|
|
|
| Herr Kurm kirjutas: |
| Anarhiaga tehakse nagu Tallinnas tiblamässajatega. Nuudiga üle turja ja kummikuulidega piku sääri. Päevakese rabelevad siis hakkab külm ja kõht läheb tühjaks. ja ongi jälle rahu majas. |
Kui ikka raha ei ole siis pole ka kedagi nuudiga vehklemas.
Või on sellel vehklemisel lühiajaline iseloom parimal juhul. Kummikuulid lõpevad, uusi asemel oleks vaja vist...osta kui tegu pole anarhistidega.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Herr Kurm
Piiratud kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
02.04.2009 12:25:34
|
|
|
Sõjavägi vs paar vennikest. Hmm las ma mõtlen kes enne alla annab. Ja kui sõjaväeline riigipööre toimub ei tule kah mingit suurt sõdimist, kongress saadetakse pikalt ja nii ongi.
On muidugi tore heietada et hakkame vastu ja anname pankuritele molli. Päriselus asjad nii ei käi. Lihtsalt käid teed ennast lolliks paar päeva ja siis lähed koju ja mäkki burgereid flippima jälle.
_________________ -logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio- |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
02.04.2009 13:21:47
|
|
|
Sõjaväelisel riigipöördel ei näe erilist mõtet sest see ju töökohti ega reaalset elujärge ei paranda nendel kes Scardi andmetel lisanduvad teise armeesse - töötute armeesse. Need 50+2 kodanikku mõistagi eriti pilti ei muuda. Kuid me kõik teame et rahulolematuid on oluliselt rohkem, mingil hetkel jõuab see arv nn kriitilise massini.
Ameeriklased on juba kord selline seltskond kes suht kergesti kaldub anarhia ja marodöörluse poole. Piisab kui vaadata mis toimus suurte looduskatastroofde ajal ja järel.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ikruusa
HV kasutaja
liitunud: 01.03.2003
|
02.04.2009 13:57:00
|
|
|
| tsitaat: |
Tavaline idikast politruki möla.
|
Sellise möla puhul on oht selles, et ikka leidub keegi, kes võtab selle möla oma edasise tegevuse aluseks. Mida raskem on olukord, seda rohkem on otsijaid ning seda rohkem sellist möla elutõe pähe võetakse.
Samamoodi on eilsest alates mulisetud, kuidas langus aeglustub, numbrid hakkavad vaikselt tõusma, automüüjatel hakkab kohe hästi minema, kinnisvara hinnad juba kuskil tõusevad. Tobe on see, et alles need mullid lõhkesid jne., aga jääb tunne, et kohe puhutakse uued mullid asemele. Normaaljuhul on "optimistlik prognoos" äritegemise aluseks, aga praeguses situatsioonis tundub see miskipärast oraalse kabjahoobina.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
02.04.2009 14:06:54
|
|
|
| ikruusa kirjutas: |
| aga jääb tunne, et kohe puhutakse uued mullid asemele. |
Reaalsus on see, millest need puhujad pole veel päris hästi aru saanud
Suht sama loogika, nagu eilne teade, et uusi töötuid on ~750k, Dow lõpetas 88 punktiga rohelises.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
02.04.2009 14:18:40
|
|
|
indeks on ettevaatav
Eeldatakse, et ~6 kuu jooksul toimub mingi muutus... Jaapan tõusis 4,4% ja Hiina 7,4%
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
02.04.2009 14:23:02
|
|
|
| Magic kirjutas: |
indeks on ettevaatav  |
CNBC keerutaks ka miljonilise töökaotuse plussiks, sest "ega sellest suuremat kaotust enam tulla ei saa!" Nii et ettevaatamisega on siin täpselt null pistmist.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
02.04.2009 14:30:08
|
|
|
Ühest hetkest on ka töökohtade vähenemine 300K paranemine
Paljudel USA firmadel on ikka korralik rahavaru ja ega ka kõik pangad ei kavatse pankrotti minna. USA autotööstus ilmselt ikka läheb, siis tulevad Japsid oma laojäöäkidega sinna.
Seda enam, kui soov on osta mõnda suurt firmat üles ei saa seda ju teha alati optimismipuhangu ajal - see tooks kaasa hetke hindade juures nii mõneski firmas 400-500% tõusu.
Ja ära unusta, et USA turg kaupleb võimendusega....hetkel on võimendus tohutult SELL poolel mullistunud ja väiksemgi positiivsus viiks indeksid tõusule nagu me viimasel hetkel oleme näinud.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
02.04.2009 14:45:07
|
|
|
| Magic kirjutas: |
| USA autotööstus ilmselt ikka läheb, siis tulevad Japsid oma laojäöäkidega sinna. |
Neid jääke on seal sadamates seismas küll
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
2korda2
HV kasutaja
liitunud: 19.07.2003
|
02.04.2009 14:58:54
|
|
|
| Scart kirjutas: |
| Magic kirjutas: |
indeks on ettevaatav  |
CNBC keerutaks ka miljonilise töökaotuse plussiks, sest "ega sellest suuremat kaotust enam tulla ei saa!" Nii et ettevaatamisega on siin täpselt null pistmist. |
Scart, kui kogu turg ootab töökohtade vähenemiseks 800K aga tegelik tulemus on 750K, siis kuhu poole peaks aktsiahinnad liikuma?
Kas usud tõesti, et USA aktsiaindekseid on võimalik mõjutada läbi tavainimesele/väikeinvestorile suunatud CNN klippide kaudu?
Tõsi on see, et päris palju ettevõtteid kaupleb praegu börsil alla omakapitali, ehk turg leiab, et need ettevõtted ei suuda kasumit toota veel päris mitu aega. Nii mõnigi ettevõte omab seejuures omakapitalina vara, mida tõepoolest on võimalik ka lihtsalt realiseerida (sularaha, likviidsed võlakirjad vms). Kui selline ettevõte praegu likvideeritaks, siis tõenäoliselt saaksid aktsionärid rohkem pappi, kui aktsiahind hetkel börsil lubaks.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
02.04.2009 15:34:11
|
|
|
| 2korda2 kirjutas: |
Scart, kui kogu turg ootab töökohtade vähenemiseks 800K aga tegelik tulemus on 750K, siis kuhu poole peaks aktsiahinnad liikuma? |
Oodati küll analüütikute sõnul 650k, aga noh
Ju ma olen siis natuke imelik, kui kolmveerand miljonit töötut minu silmis aktsiaturgu tõusma ei aja.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ikruusa
HV kasutaja
liitunud: 01.03.2003
|
02.04.2009 16:17:27
|
|
|
Läti jäi IMFi rahast ilma.
Kas see on täpne uudis ja sisu üheselt mõistetav, aga kui Läti lati kurss lastakse vabaks, siis EEK ei jää kah püsima. Seda on korduvalt arvatud, linki ei oska kahjuks tuua.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
02.04.2009 16:20:14
|
|
|
Scart, börsil pole reaalsusega ühest suhet.
ikruusa, arvatakse igasuguseid rumalusi. läti ja eesti valuuta kursside vahel puudub ühene seos.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
02.04.2009 16:21:19
|
|
|
Eesti kroon on seotud EURO, mitte LATIga, niiet mina küll ei näe põhjust, miks LATI kursi muutudes krooni kurss muutuma peaks.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
02.04.2009 16:32:10
|
|
|
nende arvamustega on sihuke lugu, et usast või vahel ka lääne-euroopast vaadates on siin sihuke ühtlane elbonia ja et eks need balti riigid peavad ühtne item olema.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ikruusa
HV kasutaja
liitunud: 01.03.2003
|
02.04.2009 16:48:49
|
|
|
Vaatlejaid on muidugi igasuguseid, aga kui sa korduvalt midagi loed, siis hakkad lõpuks uskuma Üks näide siin:
"Vaatlejate sõnul on Eestile parim lahendus, kui Läti jõuab IMF-iga kokkuleppele ja nii, et lati kurss jääb puutumata. Kui latt devalveeritakse kahaneb inimeste ja investorite usaldus ka Eesti ja Leedu valuuta vastu. Analüütikud usuvad, et Läti lati kursi vabakslaskmine, võib tähendada lati odavnemist 40% võrra."
IMF võib Lätilt taas nõuda lati kursi vabakslaskmist
Kui ka meie rahapada saab tühjaks (mis on ikka pigem võimalik kui võimatu), siis läheme IMFilt samamoodi abi paluma. Kas meie raha kursi kallale minek - sarnaselt Läti situatsiooniga - on välistatud seetõttu, et me oleme euroga seotud?
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ikruusa
HV kasutaja
liitunud: 01.03.2003
|
02.04.2009 17:45:47
|
|
|
| maatriks kirjutas: |
| ikruusa, vähendame siis Euro kurssi vä? |
Meie sõltume eurost ja mitte vastupidi. Kogu seost hoiab üleval üks pisike Eesti Panga Presidendi määrus:
Eesti krooni kursi fikseerimine euro suhtes
See omakorda on juhitud Eesti Panga Seadusega. Lihtsalt paar seadusemuudatust või määrust ja ongi tehtud. Ennem juhtub ikkagi see, kui et kolmandas kvartalis saadetakse kõik riigitöölised sundpuhkusele. Aga enne seda kõike võib hoopis kriis otsa lõppeda Mis me siis teeme?!
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
02.04.2009 17:55:45
|
|
|
| Nafta täna 7,4% üleval...51.97 hetkel
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
02.04.2009 18:04:55
|
|
|
ikruusa, rahapaja tühjakssaamist ma väga ei usuks. kui asi nii hulluks läheb, tehakse siin opositsiooni ja rahva kisa saatel mõned suuremad liigutused. mis ei välista muidugi imf-i abi palumist.
aga see selleks. loe ka neid analüütikuid, kes räägivad, miks krooni kursi vabakslaskmine ei päde. ning vaata analüütikute tausta.
muide, kui huumori valdkonda minna, siis kriisi otsalõppemine oleks jube küll. kogu maailm oleks uuesti peataolekus, et wtf
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bright
analyzer

liitunud: 05.11.2001
|
02.04.2009 18:26:30
|
|
|
| Magic kirjutas: |
| Nafta täna 7,4% üleval...51.97 hetkel |
Aprill käes, tea kas on viimane aeg suveks hindu ennustada
Kõik ju tahavad saaremaale ja võrru sõita puhkuste ajal
Mis meil see 2008a juuli rekord oligi.. 18 kr liiter vist?
_________________ Doggett can tell |
|
| Kommentaarid: 144 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
02.04.2009 19:37:55
|
|
|
link :: kae siit
Leaders of the world's largest economies have reached an agreement to tackle the global financial crisis with measures worth $1 trillion (£681bn).
USA üksinda on pannud 12,8 triljoni väärtuses praegust raha ja tuleva aja pealt võlga ja ei paista nagu kasu toovat
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
2korda2
HV kasutaja
liitunud: 19.07.2003
|
02.04.2009 20:08:18
|
|
|
Ma pole küll uurinud aga näiteks 10-aastane optsioon $70 hinnaga tundub ahvatlev. Mitte seepärast, et ma usuks nafta olulisse kallinemisse, vaid seepärast, et dollar muutub nii palju odavamaks. Iseasi, kui 10 aasta pärast dollarit enam pole.
Üldiselt selliseid avaldusi on naftatootjad teinud juba aastaid - ainult eelmise aasta mulli ajal oldi vait. Mina mäletan veel seda, kui buumieelselt maksis barrel ~$40 ja üks kena meesterahvas Venetsueelast arvas ka, et nafta õiglane hind oleks $50 ja et kui nafta hind pikemaks ajaks fikseerida, siis selle hinnaga võiks see armas riik oma raske nafta kõik välja pumbata/kaevata.
Scart, minu 800K oli sama hüpoteetiline, kui sinu väidetud 750K: http://www.dol.gov/opa/media/press/eta/ui/current.htm
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
02.04.2009 21:26:33
|
|
|
link :: kae siit
Sa peaks olema nagu targem kui inimene, kes tõsimeeli usub valitsuse "numbreid."
WASHINGTON (MarketWatch) -- The U.S. labor market worsened again in March, as private-sector firms cut 742,000 jobs in March, signaling another terrible employment report on Friday, according to the ADP employment index released Wednesday.
Eriti meeldivad mulle need "sesoonnselt lisatid" töökohad mõnikord, nagu kivina kukkuva kinnisvarasektori poolt lisatud 60 tuhat töökohta siin üks kuu. Rääkimata sellest, et paar kuud hiljem lisatakse "kontrolli" käigus tavaliselt julgelt ikka sinna saja tuhande poole töökaotuseid. Valitsus kokkab oma numbreid sellise hooga, et maffia oleks rahul, kui neil oleks nii head raamatupidajad.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ikruusa
HV kasutaja
liitunud: 01.03.2003
|
02.04.2009 22:30:03
|
|
|
Nii, nüüd hakatakse maaväliseid sümboleid silmapiirile tarima, et inimesi panna ostlemisse jälle uskuma.
CNN:
Top stories
* Global markets surge on G-20 optimism
* Jupiter's Great Red Spot is shrinking
* N. Korea warns Japan not to target rocket
Kuidas keegi, aga mina tõlgendan seda nii, et kui G-20 on optimistlik (uudis nr.1 sealmail) ja tagatipuks veel Jupiteri Pirakas Punane Plärakas kahaneb (uudis nr.2 sealmail), siis see on lausa jumalik märk majanduslanguse lõpust. Tegelikult ongi Jupiter majanduslanguses süüdi.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
2korda2
HV kasutaja
liitunud: 19.07.2003
|
02.04.2009 22:33:48
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Väike tabel Bensiin 95E hinnaliikumisest alates 2006 juunist
Spoiler 
|
Kui paned siia juurde veel ka sissetulekute kasvu, siis selgub, et neile kel töökoht veel alles, on bens ikka kole odavaks muutunud
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
03.04.2009 12:54:49
|
|
|
Peaks endale kah kirjutama teki miljonile dollarile, nüüd võib ju
NEW YORK (Reuters) Stocks rallied for a third day on Thursday as more data pointed to a stabilizing economy and changes to an accounting rule were seen as shoring up the volatile financial sector in the short term.
Millas iva? Selles.
Sellest kriisist väljumine ei sõltu küll enam mitte mingit juhtivatest jõududest. Nende ülesanne tundub olevat augu sügavamaks kaevamine.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|