Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Tarkvara ja arvutimängud »  Uus kadudeta mp3 formaat - mp3HD märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2009 10:27:39 Uus kadudeta mp3 formaat - mp3HD vasta tsitaadiga

link :: minut.ee


Prantsuse meediahiid Thomson teatab uue muusikaformaadi - mp3HD - tulekust. Tegemist on hübriidiga "vanast" mp3 formaadist ning uuest kadudeta formaadist - seega suudavad ka vanemad mp3 mängijad seda taasesitada. Faililaiendiks on jätkuvalt .mp3, ka ID3 märgendid toimivad.

Lihtsalt võttes: salvestatakse nii tavalise kvaliteediga kui kõrge kvaliteediga muusika ühte faili kokku - sarnaselt toimib ka hübriid SACD audiofiilidele mõeldud tehnoloogia. Seega saab sama faili kuulata bussis kõrvaklappidest ning samas ka ülikallist audiosüsteemist.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sessa
HV veteran


liitunud: 27.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2009 10:29:22 vasta tsitaadiga

ooooo seda olen ma ammu ootand icon_smile.gif
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
serxx
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2009 10:55:25 vasta tsitaadiga

Täiesti mõttetu!

* Milleks lisada mp3 failile ballasti, mis muudab faili mitmeid kordi suuremaks?
* Mis on see meedia, mis läheb nii mp3 mängijasse (bussis kuulamiseks) kui ka ülikallise audiosüsteemi?
* SACD tomis nii portatiivses CD mängijas kui ka muusikakeskuses kui ka SACD dekis kallis helisüsteemis, sellist meediat aga tänapäeval enam pole.

Arvutis võin hoida muusikat kadudeta kujul ning kui vaja, saab selle tänaste arvutitega ülikiirelt mp3 formaati ümber lasta.
Tänased populaarsed mp3 mängjad omavad tihti mingit haldusprogrammi, mis selle liigutuse lennult ära teeb.
Arvutis ilmselt kettaga probleemi ei ole, kuid mp3 mängija "kettaruumi" just üle mõistuse palju pole (sõltub mängijast, silmas peetud kuni 10gb mängijaid) ja seal küll ei sooviks ühe looga mitu korda rohkem ruumi ära kasutada, kui sellest helikvaliteedile mingit mõju pole.
Kui aga mp3 mängijale ajada tarkus sisse, mis seda kadudeta faile mängib, siis jällegi pole mõtet mp3 osa ballastiks kaasa panna.

Seega tundub mulle küll antud hübriidformaat täiesti mõttetu.
Ei näe mitte midagi positiivset antud asjas.
Kommentaarid: 161 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 2 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2009 11:02:14 vasta tsitaadiga

Kommentaar minut.ee-st:

tsitaat:
"Tagasiulatuvalt" suudetakse esitada ainult "tavalist" mp3 osa, lossless osa esitamiseks on siiski vaja uusi mp3HD kodekeid. St pleierite jms riistvara jaoks tähendab see lihtsalt mõttetult suuri faile ilma mingisuguse reaalse kvaliteedi tõusuta (sest HD osa ignoreeritakse).


Nii et jah suht mõttetu, ja kodus kuulatakse anyway flac-i. Kuigi ilmselt igasugused Taiwani ja Hiina tootjad võtavad uue formaadi toetuse uutes MP3 pleierites meelsasti kasutusele, kui just litsentsitasu väga kallis pole. Turundussõnad müüvad.

ot:
Palju on turul flac toetusega pleiereid?

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2009 11:17:15 vasta tsitaadiga

Mõned positiivsed küljed paistavad ikka olema. Ei teki nokk kinni, saba lahti probleemi - lossless formaadis muusika levib isegi siis kui see pole toetatud.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2009 11:22:00 vasta tsitaadiga

Väga hea uudis, mul ruumi sitaks thumbs_up.gif

serxx kirjutas:
Täiesti mõttetu!

* Milleks lisada mp3 failile ballasti, mis muudab faili mitmeid kordi suuremaks?
* Mis on see meedia, mis läheb nii mp3 mängijasse (bussis kuulamiseks) kui ka ülikallise audiosüsteemi?
* SACD tomis nii portatiivses CD mängijas kui ka muusikakeskuses kui ka SACD dekis kallis helisüsteemis, sellist meediat aga tänapäeval enam pole.


*Selleks, et kui sa vane pole siis on sul parem musamasin ja kvaliteet parem. Vaestele jääb ikka tavakvaliteet.
*Mälupulk/kaart
*Ei ole jah, mis siis, kleegi ei tahagi neid sacdsid.

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
serxx
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2009 11:56:22 vasta tsitaadiga

Kui sa oled rikas ja sul on kallis masin, mis losslessi toetab, siis milleks see mp3 sinna juurde veel?

Mingit väikest pointi näen ainult siis, kui sa muusikat teistega vahetad... siis ehk tõesti... ja teiste masinad ei mängi losslessi. Musa saab siis jagada küll, kuid ega see teine(vaene, väikse mahuga mängija omanik) pole ka eriti õnnelik, kui tavalise ~5mb faili asemel saab 20+mb faili.

High-end tehnika ei söö anyway pulka/kaarti ja veel vähem sealt pealt mingit mittestandardset x formaati.

Seega ikkagi mõttetu - losslessi mängijaid eriti ei ole (taiwani odadavad on nii saastad, et rikuvad isegi mp3 ära)... high-end tehnika ei söö üldse mingeid x formaate/pulkasid/kaarte... vaene ei taha üldse losselessi suure mahu tõttu. Kellele see siis mõeldud on?
Kommentaarid: 161 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 2 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 26.03.2009 12:35:14 vasta tsitaadiga

serxx kirjutas:
Täiesti mõttetu!


* SACD tomis nii portatiivses CD mängijas kui ka muusikakeskuses kui ka SACD dekis kallis helisüsteemis, sellist meediat aga tänapäeval enam pole.



Really? Kas seda ikka tead et SACD omab kahte tehniliselt iseseisvat andmekihti ning üks neist on kõige tavalisem Red-Book CD layer? Kuulutad ju sellega et kaks esimest seadet esitavad CD plaate - mis pole ju eriline uudis või mis? Ja see kolmaski võis vabalt olla tavaline CD võimeline deck olenemata hinnast.
Tänapäeval ei ole EESTIS eriti sellist meediat müügil, pole kunagi olnudki aega mil teda laialt saada on olnud (sama ka DVDAudio puhul) kuid põhjuseks on kauplejate teadmatus ja (vahel) kõrge hind - mitte et ta kadunud oleks. Toodetakse edukalt tänapäeval, vaid meile pärismaalastele ei tulda eriti pakkumagi neid.
Teema kohta et jah nõus - tehniliselt suutmatu ponnistus. Võimaldab algsignaalina kasutada vaid 44,1/48kHz/16bit materjali, seega iigasugune reaalne nn HD materjal jääb teemast välja.
WavPack käib kaugelt mööda - multichannel support, up to 192kHz/32Bit, Variable Lossy/ Lossless Mode, võimalus kodeerida korraga lossy variant kaasavedamiseks ja täiendav fail siis lossy tegemiseks losslessiks - kui tahtmine taastada algmaterjal või lihtsalt kuulata kaduteta kvaliteedis. Ja hoiab ka ruumi kokku kui see on oluline.

PS. Selgus et on ka kõrgeid lõigatakse ära, 17kHz on selleks piiriks...
Please, let it Die.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 26.03.2009 12:35:49 vasta tsitaadiga

serxx kirjutas:
Seega ikkagi mõttetu - losslessi mängijaid eriti ei ole


Kui kõik nii mõtleks siis ei oleks arengut ju üldse icon_smile.gif Kui vennad Wrightid oleks omal ajal mõtlema hakanud et milleks me neid lennukeid peaksime tegema kui piloote pole...milleks hakata autosid tootma kui autojuhte pole, milleks teha internet kui kasutajaidki pole jne jne. Ega mp3 mängijaid ka ju enne mp3 tulekut ei olnud icon_wink.gif
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillerXP
HV Guru
KillerXP

liitunud: 18.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2009 12:38:23 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:

ot:
Palju on turul flac toetusega pleiereid?


Ise polegi kuulnud ühtegi out-of-the-box flac mängijat. Samas huvipoolest panin praegu telefoni ühe flac loo ja seal ei tulnud probleemiks seda kuulata. Muidugist originaalsoftiga seda teha ei saanud aga leidus selline programm nagu coreplayer icon_razz.gif

Samas ei hakkaks ma elusees oma telefoni vähemalt flac lugusid laskma... nagunii kvaliteet mis sealt kostub pole suurem asi.
Kommentaarid: 98 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2009 12:55:35 vasta tsitaadiga

KillerXP kirjutas:
Tanel kirjutas:

ot:
Palju on turul flac toetusega pleiereid?


Ise polegi kuulnud ühtegi out-of-the-box flac mängijat.

Cowon D2. seda peetakse ka üheks parima väljundikvaliteediga pleieriks. mitmeid teste kinni pand.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
electron
HV kasutaja

liitunud: 06.10.2004




sõnum 26.03.2009 13:11:38 vasta tsitaadiga

SurfData kirjutas:

Kui kõik nii mõtleks siis ei oleks arengut ju üldse icon_smile.gif Kui vennad Wrightid oleks omal ajal mõtlema hakanud et milleks me neid lennukeid peaksime tegema kui piloote pole...milleks hakata autosid tootma kui autojuhte pole, milleks teha internet kui kasutajaidki pole jne jne. Ega mp3 mängijaid ka ju enne mp3 tulekut ei olnud icon_wink.gif


Täiesti õige mõte, KUID antud teema puhul jääb küll mulje, et see "leiutis" reaalsesse kasutusse kunagi ei jõua ja peagi unustustehõlma vajub. Pealegi on igasuguseid "super mp3" formaate varemgi välja tulnud ja pole need siiani ilma suutnud teha. Kui keegi leiutaks võimaluse praeguse 3mb loo 0,3 mb suuruseks tegemiseks ilma kvaliteedis järgi andmata, siis ehk oleks rakendust selles.

_________________
Tuleb lihtsalt täiega panna!!!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 26.03.2009 13:19:31 vasta tsitaadiga

electron kirjutas:
SurfData kirjutas:

Kui kõik nii mõtleks siis ei oleks arengut ju üldse icon_smile.gif Kui vennad Wrightid oleks omal ajal mõtlema hakanud et milleks me neid lennukeid peaksime tegema kui piloote pole...milleks hakata autosid tootma kui autojuhte pole, milleks teha internet kui kasutajaidki pole jne jne. Ega mp3 mängijaid ka ju enne mp3 tulekut ei olnud icon_wink.gif


Täiesti õige mõte, KUID antud teema puhul jääb küll mulje, et see "leiutis" reaalsesse kasutusse kunagi ei jõua ja peagi unustustehõlma vajub. Pealegi on igasuguseid "super mp3" formaate varemgi välja tulnud ja pole need siiani ilma suutnud teha. Kui keegi leiutaks võimaluse praeguse 3mb loo 0,3 mb suuruseks tegemiseks ilma kvaliteedis järgi andmata, siis ehk oleks rakendust selles.


tänapäeval ei tohiks maht küll probleemiks olla...eriti audio puhul icon_wink.gif Lisaks on asi backwards kompatiible. Suvalises mp3 klappides mängib Sulle tavalist heli ning kodus oma hüper-super helisüsteemis HD audiot. Ei ole vaja 10x konvertida iga eri asja jaoks (auto mp3, mp3 player, arvuti, võimas helisüsteem jne). Üks ja ainus fail ning mängib seda, mida mängida suudetakse sealt failist icon_smile.gif
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 26.03.2009 13:22:38 vasta tsitaadiga

Et kaduteta osa on pakitud ID3v2 tagidesse, mille suurus on spetside järgi piiratud 256MB peale siis järeldame et lossless osa mp3 failis ei saa olla suurem kui 256MB. Kui pakime suurt faili mida on raske pakkida kaduteta väikeseks siis saame sellise errori: frame 114579Error: cd-chunk is greater than ID3 Tag Size
Error: Closing ID3 Tag Handle
Algfaili suurus 500MB.
Minu jaoks on teema lõppenud.

SurfData, hüpersuper audio süsteem mängib veidi kõrgemale kui 17kHz...ja paremal juhul ka 24bitti icon_wink.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keytron
HV veteran

liitunud: 11.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2009 13:45:54 vasta tsitaadiga

Skeptik kirjutas:
KillerXP kirjutas:
Tanel kirjutas:

ot:
Palju on turul flac toetusega pleiereid?


Ise polegi kuulnud ühtegi out-of-the-box flac mängijat.

Cowon D2. seda peetakse ka üheks parima väljundikvaliteediga pleieriks. mitmeid teste kinni pand.

+Sansa Clip seeria, samamoodi hea kvaliteediga. Vist üks odavamaid flace oskavaid pleiereid icon_smile.gif
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hexmex
HV kasutaja

liitunud: 13.06.2006




sõnum 26.03.2009 14:09:29 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:

Really? Kas seda ikka tead et SACD omab kahte tehniliselt iseseisvat andmekihti ning üks neist on kõige tavalisem Red-Book CD layer? Kuulutad ju sellega et kaks esimest seadet esitavad CD plaate - mis pole ju eriline uudis või mis? Ja see kolmaski võis vabalt olla tavaline CD võimeline deck olenemata hinnast.
Tänapäeval ei ole EESTIS eriti sellist meediat müügil, pole kunagi olnudki aega mil teda laialt saada on olnud (sama ka DVDAudio puhul) kuid põhjuseks on kauplejate teadmatus ja (vahel) kõrge hind - mitte et ta kadunud oleks. Toodetakse edukalt tänapäeval, vaid meile pärismaalastele ei tulda eriti pakkumagi neid.


Meedia SACD näol on täitsa olemas ja ka meie maal saadaval (olnud juba pikemat aega). Eestlane ei oska SACD plaati otsima tullagi, küll aga oskab seda teha "lääne" inimene. Tänasel päeval tuleb SACD plaate ladudesse juurde rohkem kui DVD-Audio plaate, mis näitab kiiremaid suremise märke .. põhimõtteliselt ongi otsapidi hauas. ( hint-hint )

Taoline mp3HD on pigem "mid-HighEnd" kasutajatele, kes kuulab sama allikat erineva tehnika peal - ala. tööl läpakas vs. kodune multimeedia ruum. Tõeline friik kuulab ja ülistab ikka oma vinüüli edasi icon_lol.gif

_________________
Olgem sõbralikud!
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 26.03.2009 14:40:05 vasta tsitaadiga

Vinüüli ja friigi suhtes on mul oma teemaväline arvamus, kuid muidu olen sinuga nõus. Eelnevalt aga kirjutasin et ERITI ei ole müügil seepärast et eile nägin ühes poes reaalselt ainult ühte DVDA plaati (A.Pärt) ning eelmisel nädalal oleks mulle kutsutsud turvamehed kuna muusikapoe müüja ilmselt hakkas mind kas purjusolevaks või narkariks pidama - kuna küsisin tema käest midagi millest ta midagi aru ei saanud ("Kas teil kuskil SACD-plaate ka on pakkuda?")
On teada ka juhus kus samalaadse küsimuse peale soovitati CD toorikuid minna ostma kõrvalolevasse K-salongi... Niisugune on reaalsus kahjuks.

Isiklikult arvan et muusikatööstus üritab juba kord müüdud muusikat meile uuesti maha müüa, sedakorda siis "HD" sildiga. Sisuliselt selle koodekiga kvaliteet langeb hoolimata asjaolust et pakkimine on väidetavalt lossless. Ainuüksi kõrgete mahalõikamine muudab kodeeritud koopia kindlalt eristuvaks, muud "kaasnevad featuurid" nagu Gapless-playbacki suutmatus, kuna lugude algusest kipuvad mõned samplid kaduma minema jne.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
electron
HV kasutaja

liitunud: 06.10.2004




sõnum 26.03.2009 16:04:30 vasta tsitaadiga

SurfData kirjutas:
electron kirjutas:
SurfData kirjutas:

Kui kõik nii mõtleks siis ei oleks arengut ju üldse icon_smile.gif Kui vennad Wrightid oleks omal ajal mõtlema hakanud et milleks me neid lennukeid peaksime tegema kui piloote pole...milleks hakata autosid tootma kui autojuhte pole, milleks teha internet kui kasutajaidki pole jne jne. Ega mp3 mängijaid ka ju enne mp3 tulekut ei olnud icon_wink.gif


Täiesti õige mõte, KUID antud teema puhul jääb küll mulje, et see "leiutis" reaalsesse kasutusse kunagi ei jõua ja peagi unustustehõlma vajub. Pealegi on igasuguseid "super mp3" formaate varemgi välja tulnud ja pole need siiani ilma suutnud teha. Kui keegi leiutaks võimaluse praeguse 3mb loo 0,3 mb suuruseks tegemiseks ilma kvaliteedis järgi andmata, siis ehk oleks rakendust selles.



tänapäeval ei tohiks maht küll probleemiks olla...eriti audio puhul icon_wink.gif Lisaks on asi backwards kompatiible. Suvalises mp3 klappides mängib Sulle tavalist heli ning kodus oma hüper-super helisüsteemis HD audiot. Ei ole vaja 10x konvertida iga eri asja jaoks (auto mp3, mp3 player, arvuti, võimas helisüsteem jne). Üks ja ainus fail ning mängib seda, mida mängida suudetakse sealt failist icon_smile.gif


Ma ei pidanud koduse ega kaasaskantava andmekandja mahtu silmas - need on enam kui piisavad momendil. Lihtsalt et näiteks kvaliteetse loo ühest telefonist teise saatmine on suht raske. Näiteks oleks ju tore saata mingi lugu kvaliteetselt mms sõnumiga. Kindlasti saavutaks helinate müüjad ja isegi artistid ise uue võimaluse müümiseks. Samuti reaalajas internetist lugude kuulamine, Youtubist vaatamine jne.

_________________
Tuleb lihtsalt täiega panna!!!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matrix
HV kasutaja
matrix

liitunud: 11.09.2002




sõnum 26.03.2009 17:25:13 vasta tsitaadiga

Asi on nüüd nö ülevalt lukku pandud, kellelgi pole enam mõtet mingit uut ja paremat formaati leiutama hakata.
_________________
Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madoc
HV kasutaja

liitunud: 11.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2009 18:31:16 vasta tsitaadiga

keytron kirjutas:
Skeptik kirjutas:
KillerXP kirjutas:
Tanel kirjutas:

ot:
Palju on turul flac toetusega pleiereid?


Ise polegi kuulnud ühtegi out-of-the-box flac mängijat.

Cowon D2. seda peetakse ka üheks parima väljundikvaliteediga pleieriks. mitmeid teste kinni pand.

+Sansa Clip seeria, samamoodi hea kvaliteediga. Vist üks odavamaid flace oskavaid pleiereid icon_smile.gif

Meizu M6 aastast 2006 oskab ka flaci
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2009 19:30:02 vasta tsitaadiga

iPodid kasutavad Apple Lossless'i, mis pole ka ju halvem kui flac
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Donut
HV vaatleja
Donut

liitunud: 21.01.2005




sõnum 26.03.2009 20:17:18 vasta tsitaadiga

Ipodid toetavad ka vajadusel FLAC'i, kui uus firmware peale lasta.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2009 20:25:04 vasta tsitaadiga

Donut kirjutas:
Ipodid toetavad ka vajadusel FLAC'i, kui uus firmware peale lasta.

mul on juhtumisi hetkel Shuffle ja iPhone ja seda ei saa kummalegi peale lasta icon_smile.gif

edit:
tsitaat:
not the Shuffle, 2nd/3rd/4th gen Nano, Classic or Touch

nii et pmst millegagi ei tööta ju
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2009 20:53:21 vasta tsitaadiga

lu1de kirjutas:
iPodid kasutavad Apple Lossless'i, mis pole ka ju halvem kui flac
On küll halvem.
Pakkimisprotsess aeglasem, fail tuleb suurem, (litsentsitasu?, FLAC-il pole ), kinnine lähtekood.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 26.03.2009 23:28:48 vasta tsitaadiga

degreal, on mingeid kogemusi Applega?

Thomsoni/Faunhofferi mp3 koodek on samuti minuteada kinnine, see aga ei takista meil seda kasutada. Lõppeks, kas meil on helifailide pakkimist vaja selleks et koodi surkida?
Nii Win kui Mac all saame kasutada Apple Losslessi tasuta - kuna iTunes milles ta sisaldub saame tasuta alla laadida. Failisuurused... katsetasin natuke: Apple lossless - 229,4MB, aeg 20sek; Flac smallest - 226,3MB, aeg üle 4minuti (macFlac2.1.2); WavPack lossless high - 213MB, aeg 45sek; Meridian Lossless L/R only - 282MB, aeg ca 5minutit. Algfail 509,7MB.

degreal, kas 3,1MB erinevus poole gigase faili kohta on nii halb - eriti kui võrrelda pakkimise aegu?
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2009 00:43:43 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
degreal, on mingeid kogemusi Applega?
Pean tunnistama, et ei ole ise Applega otseselt võrrelnud icon_redface.gif
Hankisin oma teadmised http://wiki.hydrogenaudio.org/index.php?title=Lossless_comparison ja http://flac.sourceforge.net/comparison.html lehelt. Kui neid võrdlusi uskuda siis Apple on üks aeglasemaid üldse. Kompressioon on kõikidel suht sama.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 27.03.2009 02:51:17 vasta tsitaadiga

Nojah, siis ei saa sulle pahaks panna, aeg natuke edasi läinud - Win2000 ja P II 2xxMHz masinad on suured haruldused tänaseks. Eks ka tarkvara on 10 aastaga märgatavalt edasi astunud.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
furyy
HV kasutaja

liitunud: 06.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2009 13:11:27 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Since US patents must be filed no later than a year after publication, some of the later patents are questionable, and MP3 may be patent free in the US by December of 2012.


Vaja veel "MP3" nime edasi lüpsta ju.

Tegelt tahtsin kirjutada: mõttetu formaat icon_razz.gif

_________________
48 thousand years into the future, you've still got a knack for stating the obvious.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2009 13:24:16 vasta tsitaadiga

madoc kirjutas:
keytron kirjutas:
Skeptik kirjutas:
KillerXP kirjutas:
Tanel kirjutas:

ot:
Palju on turul flac toetusega pleiereid?


Ise polegi kuulnud ühtegi out-of-the-box flac mängijat.

Cowon D2. seda peetakse ka üheks parima väljundikvaliteediga pleieriks. mitmeid teste kinni pand.

+Sansa Clip seeria, samamoodi hea kvaliteediga. Vist üks odavamaid flace oskavaid pleiereid icon_smile.gif

Meizu M6 aastast 2006 oskab ka flaci

Tegelikult on neid palju, lihtsalt eesti turule need enamjaolt ei leia oma teed.

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
olavsu1
külaline






sõnum 27.03.2009 23:03:51 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:


ot:
Palju on turul flac toetusega pleiereid?


http://flac.sourceforge.net/links.html#hardware

seal paistab neid vidinaid olema mis FLAC'i esitavad.
tagasi üles
bandiit
HV kasutaja
bandiit

liitunud: 16.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2009 23:20:47 vasta tsitaadiga

electron kirjutas:
Täiesti õige mõte, KUID antud teema puhul jääb küll mulje, et see "leiutis" reaalsesse kasutusse kunagi ei jõua ja peagi unustustehõlma vajub. Pealegi on igasuguseid "super mp3" formaate varemgi välja tulnud ja pole need siiani ilma suutnud teha. Kui keegi leiutaks võimaluse praeguse 3mb loo 0,3 mb suuruseks tegemiseks ilma kvaliteedis järgi andmata, siis ehk oleks rakendust selles.
Et varemgi.. selle peale tuleb minul meelde mp3Pro, mis ilmselt ei levinud sellepärast, et oli tasuline enkooder...
_________________

Antiik müüa profiilis
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
v2hja
HV Guru
v2hja

liitunud: 14.03.2003




sõnum 28.03.2009 14:31:36 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
Et kaduteta osa on pakitud ID3v2 tagidesse, mille suurus on spetside järgi piiratud 256MB peale siis järeldame et lossless osa mp3 failis ei saa olla suurem kui 256MB. Kui pakime suurt faili mida on raske pakkida kaduteta väikeseks siis saame sellise errori: frame 114579Error: cd-chunk is greater than ID3 Tag Size
Error: Closing ID3 Tag Handle
Algfaili suurus 500MB.
Minu jaoks on teema lõppenud.

SurfData, hüpersuper audio süsteem mängib veidi kõrgemale kui 17kHz...ja paremal juhul ka 24bitti icon_wink.gif



aga tähtis oleks mäletada et üle 20 aasta vanad üle 18khz enam väga ei kuule
üle 25 aastased üle 17khz enam ei kuule
30 aastased 16khz
40 aastased 14khz
jne jne

okei natukene annaks päästa kõrvi hoides.
kurb reaalsus on aga kui sul on piisavalt raha osta miskine hüpersuper audiosüsteem siis tavaliselt on sul vanust nii palju et ei tegelikult kõrgeid enam sa ei kuule.

kurb tõsiasi on see et tavakonsjüümer ei hooli kvaliteedist.
või isegi dünaamilisest ulatusest mida 24bit pakuks.
tegelikult on valdaval osadel popplugudest selline kompressioon peal et 24bit ei muuda mitte midagi.
fuck sake tänapäeva audiosüsteemid võibolla ulatuks 120dB dünaamilise ulatuseni (24bit teoreetiliselt 144dB)
::: enamus audiotehnika noisefloor on juba tunduvalt kõrgemal kui -144dB
versus 96dB mida 16bit (cd bit depth siis pakuks)

niisiis ainukene koht kus sa reaalselt kasutaks 24bit'i on stuudio.
kus sa lihtsalt tahad lindistada võimalikult detailselt audiot et sellest võimalikult palju alles jääks pärast töötlust.

kuhu ma selle postitusega jõuda tahtsin on see et üks asi on reaalselt see mida sa kuuled ja teine asi on see et sa ostad kokku endale miskist tehnikat mis justkui teeks midagi lisaks aga ise sa ei suuda ei saa või on väga raske sellest reaalset kasu saada. icon_rolleyes.gif

(üleüldse kellel on vaja losslessi tänaval või trollis või trammis või bussis ?
muu lärm käib nikanaa üle ja lihtsalt ruumiraisk ja akuraisk pleieril)

_________________
www.ninjatune.net
RIP Monkey Radio
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 29.03.2009 03:48:21 vasta tsitaadiga

v2hja, sinu jutu põhjal peaksin viina poest teistel laskma osta icon_wink.gif

Kahjuks on see natuke liiga lihtsustatud lähenemine, mitte kuskil selliseid andmeid kuulmise seotusest vanusega ei ole millest rääkisid. On aga olemas teaduslikud andmed et inimese kuulmine langeb suht ühtlaselt ca 80Hz aastas keskmiselt (psühhoakustik G. Békésy( http://en.wikipedia.org/wiki/Georg_von_Békésy )ligi viieaastane uurimustöö).
Resolutsioon 24bitti muidugi mõjutab võimalikku dünaamikat ja tõsi on ka et tihti rikutakse tehniliselt muusika ära niimoodi et heast resolutsioonist pole kasu. Sellist muusikat õnneks eriti ei kuula. 24bitti resolutsioon aga on ka hoopis teisiti kasulik - nimelt kirjeldatakse ka kuuldavas sagedusalas helivõnkumisi märksa detailsemalt kui 16bitti korral.
Ka sämplimisageduste suurendamine tõi kaasa samalaadse reaktsiooni - kuna sagedusriba näiteks Fs= 192kHz korral on ca 96kHz siis keegi seda ei kuule. Noh, väga paljud ei kuulegi, kuid reaalselt on kasu hoopis selles et DAC väljundis vajaliku filtri lõikesageduse nihutame selliselt meie kõrvade tegelikust kuulmisulatusest välja. Selliselt paraneb märgatavalt ka kuuldavas alas faasikarakteristik. See on aga asi mida me hoolimata võibolla juba töntsist kuulmisest tajume surmani. Ega siis ilmaasjata pole dvdvideo standardis määratud 48kHz. Et teha enkooder mis lõikaks mingil sagedusel on ka seal vaja teha filtreerimine, et see on mp3hd puhul 17kHz siis tegelikult mõjutab filtreerimine juba ca 12-14kHz juurest. Tavaline mp3 on lõigatud (reeglina aga mitte alati) 16kHz juures, seega lisame 1kHz ja olemegi saanud juba HD!!!! Naerukoht.
Kui sorkida ajaloos siis Lame enkoodri aluseks olev Blade mp3 enkooder ei lõiganud mingeid sagedusi ära, ka vanemad iTunesi mp3 enkoodrid olid sellest hädast vabad. Need võiksid ju siis kanda mingit üüber SAHD nimetust?? Oleks veel rohkem pappi võimalik nuiata.

Tavakosjüümer võibolla isegi hooliks kvaliteedist küll - kui talle võimalus antaks. Kehtib ju siin reegel - kõik on hea kuni pole kuulnud paremat.
Proovides teemasse tulla siis ütleksin et formaat ise tehniliselt võiks olla suuteline toimima nii audiofiili kui tavakosjüümeri teenistuses. Faunhofferi mp3pro/mp3surround/mp3hd seda suunda ei hoia. Minu isiklik arvamus on et selline formaat on WavPack, kuid ta on teenimatult tagaplaanil.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v2hja
HV Guru
v2hja

liitunud: 14.03.2003




sõnum 29.03.2009 14:59:11 vasta tsitaadiga

Maldur, tavakonsüümer eelistab odavat kvaliteedile. nii oli ja on ja jääb kah olema.
enamus muusikat kuulatakse ametlikult kuskil tehases või töökohas miskise mono raadioga või autoraadio.

ja muidugi olen ma 24bit poolt aga väga suur enamus muusikast mida tänapäeval kuulatakse ei saa mitte mingisugust kasu sellest suuremast resolutsioonist.
keskmine muusikakuulaja on a la Ines Karu tasemel: meeldib ei meeldi / selle järgi saab tantsida - selle järgi ei saa.
ei huvita üldse inimesi kus ja kui palju on kõrgeid ja kuidas nende tugevused varieeruvad ja kuidas nad koos töötavad.

siit samast foorumist käis hiljuti läbi tegelane kes juutuubist muusikat rippis
selle bitratet suurendas ( icon_biggrin.gif jah ma tean)
EQ'tas bassi juurde et ülejäänud puudujääke varjata
ja siis sellest põletas plaate endale autosse justkui samahead kui otse poest võetud plaadid.
keskmine konsjüümer ei ole nõus maksma kvaliteedi eest.
point n case oleks kui paljud inimesed ostavad miskise mp3 mängija ja kui paljud neist kasutavad originaal klappe
99.99% juhtudest on need saastad ja sama suur peaks olema ka protsent inimesi kes nendest lahti öelnud pole
st mul juba on ju klapid miks ma peaks uued ostma.

see vanus ja max kuulmise tabeli kirjutasin ma enda konspektist maha. (okei lisaks guugeldades leidsin ka sellise asja http://en.wikipedia.org/wiki/Presbycusis ja ISO standard 7029)
kindlasti leiaks miskisest raamatust kah selle sama info kui väga viitsiks otsida.
aga mõtle selle peale. need kõrgsageduslikud pubeka peletajad ? (The Mosquito - 17.4kHz http://en.wikipedia.org/wiki/The_Mosquito )
need mida vanemad inimesed ei kuule aga nooremad küll. ( seal oli arvestatud et üle 25 aastased seda enam ei kuule )

ja mul ei ole mitte midagi selle vastu et sina endale kodusse parimat helisüsteemi tahad jne jne.
mina tahan endale kah nii head süsteemi kui võimalik.
lihtsalt kesmised eesti Mats ja Kai sellest absoluutselt kasu ei saaks / ei oskaks või ei suudaks.

a la kasvõi uuri mis mikkreid tegelikult stuudios kasutatakse.
(hell enamus lindistustest toimuvad 44.1/48 või maksimaalsest 88.2kHz juures - kuigi ei välista erandeid siin
lihtsalt ei ole eriti mõtet lindistada palju kõrgemal sampling ratel kui lõpptoode
ja kui lõpptoode on redbook audio, no siis on lihtne minna 88.2khz pealt 44.1 peale ? )
enamus dünaamiliste mikrite frequency responce hakkab vähenema ca 16kHz juures, uuematel vbla 18khz.
(üks popimatest mikritest SM57 http://en.wikipedia.org/wiki/SM57 lõppeb ära ilusasti 15k juures)
kondekaid korralikult paljud üldse ei kasuta ja kui siis kasutavad siis saavad nende tundlikiuse pärast palju spilli.

(kuigi selle ja eelmise posti piires tahaks jätta endale sajaprotsendilise eksimise võimaluse justincase. )

_________________
www.ninjatune.net
RIP Monkey Radio
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 29.03.2009 18:14:20 vasta tsitaadiga

Sinu jutust jääb mulje et siis üle 15kHz pole mõtet süsteemi ülemist piiri omada? Olgu, õnneks on meil (nagu) vaba maa. Kuid see on igaühe enda otsustada ja teha missugust muusikat missuguse tehnikaga kuulab. Et paljud seda teevad läbi monokrappide on nende otsus ja õigus.
Konspekt võib ju olla mahakirjutamise allikaks kuid ta pole mitte argument vaid ikka ja ainult konspekt, mis käsitleb teemat lihtsustatud kujul. Otsi raamatukogust Avo-Rein Terepingi "Kuulmispsühholoogia", selle abil on ilmselt võimalik silmaringi avardada. Need aga kes inimese sensoorseid võimeid ISO standardisse raamivad, võivad küll pimeda poole minema hakata.
Sääsepeletajad on huvitavad asjad. Viimasel paaril suvel on jäänud mulje et lisaks n.ö. keskmisele inimesele ei kuule ka sääsed ise neid pinisejaid ja rebivad rõõmsalt edasi, asjaolu mis viitab ilmselt väga heale müügitööle kuid ka mittetöötavale tootele. On olnud võimalust proovida.
Paremad stuudiod teevad salvestuse 176.4kHz/24Bit tasemel, sellel siis tehakse kogu järgnev toimetamine ning lõpuks siis konverditakse Red Book standardile sobivaks. Lisaks jääb võimalus toota ka DvdAudio või SACD. Jah, üsna levinud viis on kasutada SACD masteriks tegelikult PCM striimi, mitte DSD -d. Ei ole midagi keerulist jagada 176.4 neljaks - seega siis saame 44,1.
Leto Svet (muide väga hea lugu) tasemel muusika puhul muidugi mõtet pole ressursse liialt kulutada ja nii on ka Eestis kombeks et kohe minnakse 44,1kHz/16Bit peale, mõned stuudioomanikud teevad alles suuri silmi kui kuulevad et on ka DVDA helikandjad (taas kord kogemus elust enesest). Meil on vaja et saaks kohe, palju ja kindlasti poole kuulsamaks...
Seda et Arvo Pärdi loomingut salvestataks Eestis ja tulemus oleks DVDA minu silmad vist ei näe.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 29.03.2009 19:20:16 vasta tsitaadiga

v2hja: See, kui palju Sa mingeid sagedusi kuuled mingis vanuses, on tihti kinni ka puhtalt selles, kuidas oma kuulmise eest hoolt kannad. Olen 46 aastane ja minul pole küll mingi küsimus sagedusi 15-17kHz-i kuulda. Aga ma kannan oma kõvasti hoolt, et kõrvakuulmine säiliks. Et ole mingeid 100dB tugevusega "kodutümpse", ega kõrvu ummistavate "hüper-super-kõrvaklappide" kasutamist 24h päevas. 8)
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v2hja
HV Guru
v2hja

liitunud: 14.03.2003




sõnum 29.03.2009 19:48:39 vasta tsitaadiga

eh. muidugi on kõigil vaba maa ja ise võid otsustada mis süsteemi kasutad.
ja ma ei ütle et üle 15k pole mõtet omada. eriti kui oled noor ja seda võimeline kuulma / tajuma.
aga kvaliteeti ja sampling rate't ei tasu ületähtsustada vaid hoopispulki on tähtsi loo loominguline sisu ja (hing misiganes)
ma olen leidnud väga saastade artistide töid FLAC'is vms losslessis ja kuna need nii tühjad siis ei anna kuulata neid
samas kuidas on olemas hunnikuteviisi laivisalvestusi miskise DAT recorderist kuskil lava lähedalt ja see on palju nauditavam

ja ma ei mõelnud sääsepeletajat vaid
ma mõtlesin konkreetselt pubekapeletajat nimega The Mosquito (häiriv pinin mida vaid (alla 25 aastased üldiselt) noored kuulevad)
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Mosquito

see et enam kõrgeid ei kuule enam mingist east edasi see tuleneb inimese kõrva füsoloogilistest muutustest mida aeg edasi läheb.
sinna võib juurde arvestada mis igapäeva lärm ja igast muud lärmid teevad "Organ of Corti'le" (sorri et terminoloogia inglise keeles, lihtsalt selles keeles mulle teemat seletati)
igatahes need väikesed nunnud "hair cell'id" eriti seal need mis kõrgetele sagedustele on äärmiselt õrnad ja surevad tegelikult ka ise ära
pole enam seda närvi (karvu) mis reageerivad sellele sagedusele siis pole kuulmist kah enam sellel sagedusel.

////// ettevaatust selle osaga ma võin eksida
ja reaalselt väga suuri sampling rate saavad lubada enale vaid väga suured stuudiod ja kui tegemist on miskise suure budget recordinguga.
et lindistus ei lahku eales stuudiost ja selle töötlus toimub vaid selles samas ruumis või sama tasemega süsteemides.
kui sa aga tahad asja oma läpparis ise edasi ehitada siis on suur võimalus et interface mis selle küljes ei luba sul nii suurt sampling ratet.
ja kuna lõpp produkt niivõinaa ei ole nii kõrge sampling ratega miks üldse teha endale ebamugavust juurde ? (mbox 2 mini ei lase sul minna üle 48kHz näiteks.)
//////

Seda et Arvo Pärdi loomingut salvestataks Eestis ja tulemus oleks DVDA minu silmad vist ei näe. <- kindel see. aga miks lindistada arvo pärti üldse eestis ?
on siis eestis piisavalt suuri ja häid ja armsaid ja toredaid stuudioid (ja kui selle juurde tulla siis helitegelasi kes sellega midagi peale oskaks hakata?)
või äkki on olemas maailmas stuudioid mis vastavalt varustatud ja staffitud et vaja kohale vedada vaid orkester ja siis lindistada seda seal ?

ja selle raamatu vaataks üle aga hetkel ei ole väga palju ligipääsu eesti raamatukogudele.

- ja ma ei taha tüli ma lihtsalt pigem tahaks välja öelda selle suunas et misiis kui ei ole 17k midagi alles.
ma pigem kurvastan siis kui 17k on olemas aga lugu ise saast ja hingetu.

_________________
www.ninjatune.net
RIP Monkey Radio
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 01.04.2009 01:22:56 vasta tsitaadiga

v2hja, pillipood.ee lehelt leiab päris vihaseid helikaarte. mida väidetakse olema 24bit ja 192kHz sämplisagedusega. ja kudas kettakuluga salvestusel oleks 1 minut, 1 GB ?
tagasi üles
v2hja
HV Guru
v2hja

liitunud: 14.03.2003




sõnum 01.04.2009 02:06:14 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
v2hja, pillipood.ee lehelt leiab päris vihaseid helikaarte. mida väidetakse olema 24bit ja 192kHz sämplisagedusega. ja kudas kettakuluga salvestusel oleks 1 minut, 1 GB ?

nu arvutame

(24 bit) x (192 khz) x (60 s) = 32.9589844 megabytes / per minut per kanal
(24 bit) x (192 khz) x (60 s) x 2 = 65.9179688 megabytes / per minut (stereo puhul siis )
Spoiler Spoiler Spoiler

(või umbes 2GB iga tracki (kanali) iga tunni kohta)

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
www.ninjatune.net
RIP Monkey Radio
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 01.04.2009 14:29:22 vasta tsitaadiga

v2hja kirjutas:
olavsu1 kirjutas:
v2hja, pillipood.ee lehelt leiab päris vihaseid helikaarte. mida väidetakse olema 24bit ja 192kHz sämplisagedusega. ja kudas kettakuluga salvestusel oleks 1 minut, 1 GB ?

nu arvutame

(24 bit) x (192 khz) x (60 s) = 32.9589844 megabytes / per minut per kanal
(24 bit) x (192 khz) x (60 s) x 2 = 65.9179688 megabytes / per minut (stereo puhul siis )
Spoiler Spoiler Spoiler

(või umbes 2GB iga tracki (kanali) iga tunni kohta)


midagi uut ja huvitavat. icon_smile.gif . Tegelikult polegi eriti palju

v2hja kirjutas:
. . . _mina_ eelistaks miskist korralikku 48khz kaarti "miskise vihase" 24bit192khz asja asemele.
ja eriti just asju millel on phantom power ja korralikud mic preamp'id
vanemad mbox'id näteks. . . .


Sellised seal enamus paistsid olevat. Väline karp, mõned pistikud, nupud ja arvutiga ühendus üle firewire liidese. Ise ei vajaks sellist kuna ei tegele salvestusega.
Sellega http://www.anvilstudio.com/ ja http://www.rosegardenmusic.com/ meeldib tegeleda, millegi pärast ei taha helikaardid sellega õiget häält teha. Mõnede pillidega kokku tekitavad õige imeliku hääle (lammas + laama + veel kedagi). Leian, et helikaardil võiks omal mälu olla, kunagi oligi ja neid, millistel mälu oli peetavat siiamaani parimateks.. Tegevat paremat häält. Hetkel masinas linux, rosegarden ja greative live! 5.1 digital (emu10k1). Mõni lugu kostab päris hästi, kuid võiks olla parem.

Mida asemele, millega võiks olla kindel, et see linux/unix keskkonnas töötab? Pole veel märganud helikaarti millel linux sobiva keskkonnana kirjas, ikka ja ainult windows väidetakse kõik olevat. kas katse-eksituse meetod ainult....
tagasi üles
s4nder
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2009 02:45:21 vasta tsitaadiga

Inimesed "kuulevad" kõrgeid sagedusi ka naha ja luudega, mitte ainult kõrvadega. Siin on üks pikk aga huvitav video helikvaliteedist, mis see on ja miks see on vajalik. Osa võtavad mitmed maailmatasemel helimehed ja audiofiilid. Seal oli ka näide, kus keegi heliinsener oli ära tajunud 58 kHz resonantsi, mida ei suudetud alguses ka mikrofonidega mõõta. Ei tasu alahinnata inimmeeli.

Samuti mõjutavad kõrgsagedused, mida me enam otseselt ei kuule, instrumentide tonaalsust. Viiuli ja oboe ületoonid lähevad näiteks 40 kHz kanti ning kui neid sagedusi ei taasesitata, ei kõla need pillid enam "päris õigesti." Seepärast ka vinüüli nii loomulikuks peetakse, et seal pole sellist ülemiste sageduste äralõikamist nagu digimaailmas.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 04.04.2009 13:31:27 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:


Sellega http://www.anvilstudio.com/ ja http://www.rosegardenmusic.com/ meeldib tegeleda, millegi pärast ei taha helikaardid sellega õiget häält teha. Mõnede pillidega kokku tekitavad õige imeliku hääle (lammas + laama + veel kedagi). Leian, et helikaardil võiks omal mälu olla, kunagi oligi ja neid, millistel mälu oli peetavat siiamaani parimateks.. Tegevat paremat häält. Hetkel masinas linux, rosegarden ja greative live! 5.1 digital (emu10k1). Mõni lugu kostab päris hästi, kuid võiks olla parem.

Mida asemele, millega võiks olla kindel, et see linux/unix keskkonnas töötab? Pole veel märganud helikaarti millel linux sobiva keskkonnana kirjas, ikka ja ainult windows väidetakse kõik olevat. kas katse-eksituse meetod ainult....


MIDI sünteesimine ja kvaliteetne helikaart on kaks ise asja. Viimane nimelt ei pea MIDIst miskit teadma, kuigi võib. Ka ei ole põhjendatud muusika loomiseks ja muusika salvestamiseks mõeldud kaartide ühele pulgale panemine. Kui jutt ikka stuudiost siis seal on selleks erinevad kaardid.
ESI PRO Juli@ on kaart mis töötab linuksi all ALSA driveritega http://www.esi-audio.com/products/julia/ ,

S4nder, viidatud video on kasulik materjal, tänud.

"Seepärast ka vinüüli nii loomulikuks peetakse, et seal pole sellist ülemiste sageduste äralõikamist nagu digimaailmas." Kommentaariks ütlen et sämplingusageduse tõstmine just seda probleemi (ülemiste sageduste äralõikamist) ravibki. Olen salvestanud vinüüle ja teinud väikese seltskonnaga pimetesti, 96kHz juures olid kuulajad natuke ebalevate vastustega, kui Fs oli suurem siis ei teinud keegi enam vahet mis mängis. Kõlarid suutsid esitada kõrgeid ca 40kHz, plaadilt valitud lugu sisaldas mõõtmiste kohaselt kuni 35kHz sagedusi.

Mis puutub aga lugude sisutühjusesse siis siinkohal hea helikvaliteet nagu piduriks ei tohiks saada, ehk hoopis vastupidi, aitab selle väheselgi ideel särada. Kui muud pole kuulata siis pillide kõla vähemalt...
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Tarkvara ja arvutimängud »  Uus kadudeta mp3 formaat - mp3HD
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.