|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sessa
HV veteran

liitunud: 27.09.2004
|
26.03.2009 10:29:22
|
|
|
ooooo seda olen ma ammu ootand
|
|
| Kommentaarid: 75 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
serxx
Kreisi kasutaja
liitunud: 17.09.2002
|
26.03.2009 10:55:25
|
|
|
Täiesti mõttetu!
* Milleks lisada mp3 failile ballasti, mis muudab faili mitmeid kordi suuremaks?
* Mis on see meedia, mis läheb nii mp3 mängijasse (bussis kuulamiseks) kui ka ülikallise audiosüsteemi?
* SACD tomis nii portatiivses CD mängijas kui ka muusikakeskuses kui ka SACD dekis kallis helisüsteemis, sellist meediat aga tänapäeval enam pole.
Arvutis võin hoida muusikat kadudeta kujul ning kui vaja, saab selle tänaste arvutitega ülikiirelt mp3 formaati ümber lasta.
Tänased populaarsed mp3 mängjad omavad tihti mingit haldusprogrammi, mis selle liigutuse lennult ära teeb.
Arvutis ilmselt kettaga probleemi ei ole, kuid mp3 mängija "kettaruumi" just üle mõistuse palju pole (sõltub mängijast, silmas peetud kuni 10gb mängijaid) ja seal küll ei sooviks ühe looga mitu korda rohkem ruumi ära kasutada, kui sellest helikvaliteedile mingit mõju pole.
Kui aga mp3 mängijale ajada tarkus sisse, mis seda kadudeta faile mängib, siis jällegi pole mõtet mp3 osa ballastiks kaasa panna.
Seega tundub mulle küll antud hübriidformaat täiesti mõttetu.
Ei näe mitte midagi positiivset antud asjas.
|
|
| Kommentaarid: 161 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
2 :: |
144 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
26.03.2009 11:02:14
|
|
|
Kommentaar minut.ee-st:
| tsitaat: |
| "Tagasiulatuvalt" suudetakse esitada ainult "tavalist" mp3 osa, lossless osa esitamiseks on siiski vaja uusi mp3HD kodekeid. St pleierite jms riistvara jaoks tähendab see lihtsalt mõttetult suuri faile ilma mingisuguse reaalse kvaliteedi tõusuta (sest HD osa ignoreeritakse). |
Nii et jah suht mõttetu, ja kodus kuulatakse anyway flac-i. Kuigi ilmselt igasugused Taiwani ja Hiina tootjad võtavad uue formaadi toetuse uutes MP3 pleierites meelsasti kasutusele, kui just litsentsitasu väga kallis pole. Turundussõnad müüvad.
| ot: |
| Palju on turul flac toetusega pleiereid? |
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
26.03.2009 11:17:15
|
|
|
| Mõned positiivsed küljed paistavad ikka olema. Ei teki nokk kinni, saba lahti probleemi - lossless formaadis muusika levib isegi siis kui see pole toetatud.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Noname
HV Guru

liitunud: 26.10.2002
|
26.03.2009 11:22:00
|
|
|
Väga hea uudis, mul ruumi sitaks
| serxx kirjutas: |
Täiesti mõttetu!
* Milleks lisada mp3 failile ballasti, mis muudab faili mitmeid kordi suuremaks?
* Mis on see meedia, mis läheb nii mp3 mängijasse (bussis kuulamiseks) kui ka ülikallise audiosüsteemi?
* SACD tomis nii portatiivses CD mängijas kui ka muusikakeskuses kui ka SACD dekis kallis helisüsteemis, sellist meediat aga tänapäeval enam pole.
|
*Selleks, et kui sa vane pole siis on sul parem musamasin ja kvaliteet parem. Vaestele jääb ikka tavakvaliteet.
*Mälupulk/kaart
*Ei ole jah, mis siis, kleegi ei tahagi neid sacdsid.
_________________ "Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates |
|
| Kommentaarid: 372 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
321 |
|
| tagasi üles |
|
 |
serxx
Kreisi kasutaja
liitunud: 17.09.2002
|
26.03.2009 11:56:22
|
|
|
Kui sa oled rikas ja sul on kallis masin, mis losslessi toetab, siis milleks see mp3 sinna juurde veel?
Mingit väikest pointi näen ainult siis, kui sa muusikat teistega vahetad... siis ehk tõesti... ja teiste masinad ei mängi losslessi. Musa saab siis jagada küll, kuid ega see teine(vaene, väikse mahuga mängija omanik) pole ka eriti õnnelik, kui tavalise ~5mb faili asemel saab 20+mb faili.
High-end tehnika ei söö anyway pulka/kaarti ja veel vähem sealt pealt mingit mittestandardset x formaati.
Seega ikkagi mõttetu - losslessi mängijaid eriti ei ole (taiwani odadavad on nii saastad, et rikuvad isegi mp3 ära)... high-end tehnika ei söö üldse mingeid x formaate/pulkasid/kaarte... vaene ei taha üldse losselessi suure mahu tõttu. Kellele see siis mõeldud on?
|
|
| Kommentaarid: 161 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
2 :: |
144 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
26.03.2009 12:35:14
|
|
|
| serxx kirjutas: |
Täiesti mõttetu!
* SACD tomis nii portatiivses CD mängijas kui ka muusikakeskuses kui ka SACD dekis kallis helisüsteemis, sellist meediat aga tänapäeval enam pole.
|
Really? Kas seda ikka tead et SACD omab kahte tehniliselt iseseisvat andmekihti ning üks neist on kõige tavalisem Red-Book CD layer? Kuulutad ju sellega et kaks esimest seadet esitavad CD plaate - mis pole ju eriline uudis või mis? Ja see kolmaski võis vabalt olla tavaline CD võimeline deck olenemata hinnast.
Tänapäeval ei ole EESTIS eriti sellist meediat müügil, pole kunagi olnudki aega mil teda laialt saada on olnud (sama ka DVDAudio puhul) kuid põhjuseks on kauplejate teadmatus ja (vahel) kõrge hind - mitte et ta kadunud oleks. Toodetakse edukalt tänapäeval, vaid meile pärismaalastele ei tulda eriti pakkumagi neid.
Teema kohta et jah nõus - tehniliselt suutmatu ponnistus. Võimaldab algsignaalina kasutada vaid 44,1/48kHz/16bit materjali, seega iigasugune reaalne nn HD materjal jääb teemast välja.
WavPack käib kaugelt mööda - multichannel support, up to 192kHz/32Bit, Variable Lossy/ Lossless Mode, võimalus kodeerida korraga lossy variant kaasavedamiseks ja täiendav fail siis lossy tegemiseks losslessiks - kui tahtmine taastada algmaterjal või lihtsalt kuulata kaduteta kvaliteedis. Ja hoiab ka ruumi kokku kui see on oluline.
PS. Selgus et on ka kõrgeid lõigatakse ära, 17kHz on selleks piiriks...
Please, let it Die.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SurfData
HV Guru

liitunud: 19.05.2006
|
26.03.2009 12:35:49
|
|
|
| serxx kirjutas: |
| Seega ikkagi mõttetu - losslessi mängijaid eriti ei ole |
Kui kõik nii mõtleks siis ei oleks arengut ju üldse Kui vennad Wrightid oleks omal ajal mõtlema hakanud et milleks me neid lennukeid peaksime tegema kui piloote pole...milleks hakata autosid tootma kui autojuhte pole, milleks teha internet kui kasutajaidki pole jne jne. Ega mp3 mängijaid ka ju enne mp3 tulekut ei olnud
|
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillerXP
HV Guru

liitunud: 18.11.2002
|
26.03.2009 12:38:23
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| ot: |
| Palju on turul flac toetusega pleiereid? |
|
Ise polegi kuulnud ühtegi out-of-the-box flac mängijat. Samas huvipoolest panin praegu telefoni ühe flac loo ja seal ei tulnud probleemiks seda kuulata. Muidugist originaalsoftiga seda teha ei saanud aga leidus selline programm nagu coreplayer
Samas ei hakkaks ma elusees oma telefoni vähemalt flac lugusid laskma... nagunii kvaliteet mis sealt kostub pole suurem asi.
|
|
| Kommentaarid: 98 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
93 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
26.03.2009 12:55:35
|
|
|
| KillerXP kirjutas: |
| Tanel kirjutas: |
| ot: |
| Palju on turul flac toetusega pleiereid? |
|
Ise polegi kuulnud ühtegi out-of-the-box flac mängijat. |
Cowon D2. seda peetakse ka üheks parima väljundikvaliteediga pleieriks. mitmeid teste kinni pand.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
electron
HV kasutaja
liitunud: 06.10.2004
|
26.03.2009 13:11:38
|
|
|
| SurfData kirjutas: |
Kui kõik nii mõtleks siis ei oleks arengut ju üldse Kui vennad Wrightid oleks omal ajal mõtlema hakanud et milleks me neid lennukeid peaksime tegema kui piloote pole...milleks hakata autosid tootma kui autojuhte pole, milleks teha internet kui kasutajaidki pole jne jne. Ega mp3 mängijaid ka ju enne mp3 tulekut ei olnud  |
Täiesti õige mõte, KUID antud teema puhul jääb küll mulje, et see "leiutis" reaalsesse kasutusse kunagi ei jõua ja peagi unustustehõlma vajub. Pealegi on igasuguseid "super mp3" formaate varemgi välja tulnud ja pole need siiani ilma suutnud teha. Kui keegi leiutaks võimaluse praeguse 3mb loo 0,3 mb suuruseks tegemiseks ilma kvaliteedis järgi andmata, siis ehk oleks rakendust selles.
_________________ Tuleb lihtsalt täiega panna!!! |
|
| tagasi üles |
|
 |
SurfData
HV Guru

liitunud: 19.05.2006
|
26.03.2009 13:19:31
|
|
|
| electron kirjutas: |
| SurfData kirjutas: |
Kui kõik nii mõtleks siis ei oleks arengut ju üldse Kui vennad Wrightid oleks omal ajal mõtlema hakanud et milleks me neid lennukeid peaksime tegema kui piloote pole...milleks hakata autosid tootma kui autojuhte pole, milleks teha internet kui kasutajaidki pole jne jne. Ega mp3 mängijaid ka ju enne mp3 tulekut ei olnud  |
Täiesti õige mõte, KUID antud teema puhul jääb küll mulje, et see "leiutis" reaalsesse kasutusse kunagi ei jõua ja peagi unustustehõlma vajub. Pealegi on igasuguseid "super mp3" formaate varemgi välja tulnud ja pole need siiani ilma suutnud teha. Kui keegi leiutaks võimaluse praeguse 3mb loo 0,3 mb suuruseks tegemiseks ilma kvaliteedis järgi andmata, siis ehk oleks rakendust selles. |
tänapäeval ei tohiks maht küll probleemiks olla...eriti audio puhul Lisaks on asi backwards kompatiible. Suvalises mp3 klappides mängib Sulle tavalist heli ning kodus oma hüper-super helisüsteemis HD audiot. Ei ole vaja 10x konvertida iga eri asja jaoks (auto mp3, mp3 player, arvuti, võimas helisüsteem jne). Üks ja ainus fail ning mängib seda, mida mängida suudetakse sealt failist
|
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
26.03.2009 13:22:38
|
|
|
Et kaduteta osa on pakitud ID3v2 tagidesse, mille suurus on spetside järgi piiratud 256MB peale siis järeldame et lossless osa mp3 failis ei saa olla suurem kui 256MB. Kui pakime suurt faili mida on raske pakkida kaduteta väikeseks siis saame sellise errori: frame 114579Error: cd-chunk is greater than ID3 Tag Size
Error: Closing ID3 Tag Handle
Algfaili suurus 500MB.
Minu jaoks on teema lõppenud.
SurfData, hüpersuper audio süsteem mängib veidi kõrgemale kui 17kHz...ja paremal juhul ka 24bitti
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
keytron
HV veteran
liitunud: 11.08.2002
|
26.03.2009 13:45:54
|
|
|
| Skeptik kirjutas: |
| KillerXP kirjutas: |
| Tanel kirjutas: |
| ot: |
| Palju on turul flac toetusega pleiereid? |
|
Ise polegi kuulnud ühtegi out-of-the-box flac mängijat. |
Cowon D2. seda peetakse ka üheks parima väljundikvaliteediga pleieriks. mitmeid teste kinni pand. |
+Sansa Clip seeria, samamoodi hea kvaliteediga. Vist üks odavamaid flace oskavaid pleiereid
|
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hexmex
HV kasutaja
liitunud: 13.06.2006
|
26.03.2009 14:09:29
|
|
|
| Maldur kirjutas: |
Really? Kas seda ikka tead et SACD omab kahte tehniliselt iseseisvat andmekihti ning üks neist on kõige tavalisem Red-Book CD layer? Kuulutad ju sellega et kaks esimest seadet esitavad CD plaate - mis pole ju eriline uudis või mis? Ja see kolmaski võis vabalt olla tavaline CD võimeline deck olenemata hinnast.
Tänapäeval ei ole EESTIS eriti sellist meediat müügil, pole kunagi olnudki aega mil teda laialt saada on olnud (sama ka DVDAudio puhul) kuid põhjuseks on kauplejate teadmatus ja (vahel) kõrge hind - mitte et ta kadunud oleks. Toodetakse edukalt tänapäeval, vaid meile pärismaalastele ei tulda eriti pakkumagi neid.
|
Meedia SACD näol on täitsa olemas ja ka meie maal saadaval (olnud juba pikemat aega). Eestlane ei oska SACD plaati otsima tullagi, küll aga oskab seda teha "lääne" inimene. Tänasel päeval tuleb SACD plaate ladudesse juurde rohkem kui DVD-Audio plaate, mis näitab kiiremaid suremise märke .. põhimõtteliselt ongi otsapidi hauas. ( hint-hint )
Taoline mp3HD on pigem "mid-HighEnd" kasutajatele, kes kuulab sama allikat erineva tehnika peal - ala. tööl läpakas vs. kodune multimeedia ruum. Tõeline friik kuulab ja ülistab ikka oma vinüüli edasi
_________________ Olgem sõbralikud! |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
26.03.2009 14:40:05
|
|
|
Vinüüli ja friigi suhtes on mul oma teemaväline arvamus, kuid muidu olen sinuga nõus. Eelnevalt aga kirjutasin et ERITI ei ole müügil seepärast et eile nägin ühes poes reaalselt ainult ühte DVDA plaati (A.Pärt) ning eelmisel nädalal oleks mulle kutsutsud turvamehed kuna muusikapoe müüja ilmselt hakkas mind kas purjusolevaks või narkariks pidama - kuna küsisin tema käest midagi millest ta midagi aru ei saanud ("Kas teil kuskil SACD-plaate ka on pakkuda?")
On teada ka juhus kus samalaadse küsimuse peale soovitati CD toorikuid minna ostma kõrvalolevasse K-salongi... Niisugune on reaalsus kahjuks.
Isiklikult arvan et muusikatööstus üritab juba kord müüdud muusikat meile uuesti maha müüa, sedakorda siis "HD" sildiga. Sisuliselt selle koodekiga kvaliteet langeb hoolimata asjaolust et pakkimine on väidetavalt lossless. Ainuüksi kõrgete mahalõikamine muudab kodeeritud koopia kindlalt eristuvaks, muud "kaasnevad featuurid" nagu Gapless-playbacki suutmatus, kuna lugude algusest kipuvad mõned samplid kaduma minema jne.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
electron
HV kasutaja
liitunud: 06.10.2004
|
26.03.2009 16:04:30
|
|
|
| SurfData kirjutas: |
| electron kirjutas: |
| SurfData kirjutas: |
Kui kõik nii mõtleks siis ei oleks arengut ju üldse Kui vennad Wrightid oleks omal ajal mõtlema hakanud et milleks me neid lennukeid peaksime tegema kui piloote pole...milleks hakata autosid tootma kui autojuhte pole, milleks teha internet kui kasutajaidki pole jne jne. Ega mp3 mängijaid ka ju enne mp3 tulekut ei olnud  |
Täiesti õige mõte, KUID antud teema puhul jääb küll mulje, et see "leiutis" reaalsesse kasutusse kunagi ei jõua ja peagi unustustehõlma vajub. Pealegi on igasuguseid "super mp3" formaate varemgi välja tulnud ja pole need siiani ilma suutnud teha. Kui keegi leiutaks võimaluse praeguse 3mb loo 0,3 mb suuruseks tegemiseks ilma kvaliteedis järgi andmata, siis ehk oleks rakendust selles. |
tänapäeval ei tohiks maht küll probleemiks olla...eriti audio puhul Lisaks on asi backwards kompatiible. Suvalises mp3 klappides mängib Sulle tavalist heli ning kodus oma hüper-super helisüsteemis HD audiot. Ei ole vaja 10x konvertida iga eri asja jaoks (auto mp3, mp3 player, arvuti, võimas helisüsteem jne). Üks ja ainus fail ning mängib seda, mida mängida suudetakse sealt failist  |
Ma ei pidanud koduse ega kaasaskantava andmekandja mahtu silmas - need on enam kui piisavad momendil. Lihtsalt et näiteks kvaliteetse loo ühest telefonist teise saatmine on suht raske. Näiteks oleks ju tore saata mingi lugu kvaliteetselt mms sõnumiga. Kindlasti saavutaks helinate müüjad ja isegi artistid ise uue võimaluse müümiseks. Samuti reaalajas internetist lugude kuulamine, Youtubist vaatamine jne.
_________________ Tuleb lihtsalt täiega panna!!! |
|
| tagasi üles |
|
 |
matrix
HV kasutaja

liitunud: 11.09.2002
|
26.03.2009 17:25:13
|
|
|
Asi on nüüd nö ülevalt lukku pandud, kellelgi pole enam mõtet mingit uut ja paremat formaati leiutama hakata.
_________________ Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
madoc
HV kasutaja
liitunud: 11.07.2003
|
26.03.2009 18:31:16
|
|
|
| keytron kirjutas: |
| Skeptik kirjutas: |
| KillerXP kirjutas: |
| Tanel kirjutas: |
| ot: |
| Palju on turul flac toetusega pleiereid? |
|
Ise polegi kuulnud ühtegi out-of-the-box flac mängijat. |
Cowon D2. seda peetakse ka üheks parima väljundikvaliteediga pleieriks. mitmeid teste kinni pand. |
+Sansa Clip seeria, samamoodi hea kvaliteediga. Vist üks odavamaid flace oskavaid pleiereid  |
Meizu M6 aastast 2006 oskab ka flaci
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M00t
HV Guru

liitunud: 05.12.2006
|
26.03.2009 19:30:02
|
|
|
| iPodid kasutavad Apple Lossless'i, mis pole ka ju halvem kui flac
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Donut
HV vaatleja

liitunud: 21.01.2005
|
26.03.2009 20:17:18
|
|
|
| Ipodid toetavad ka vajadusel FLAC'i, kui uus firmware peale lasta.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M00t
HV Guru

liitunud: 05.12.2006
|
26.03.2009 20:25:04
|
|
|
| Donut kirjutas: |
| Ipodid toetavad ka vajadusel FLAC'i, kui uus firmware peale lasta. |
mul on juhtumisi hetkel Shuffle ja iPhone ja seda ei saa kummalegi peale lasta
edit:
| tsitaat: |
| not the Shuffle, 2nd/3rd/4th gen Nano, Classic or Touch |
nii et pmst millegagi ei tööta ju
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
26.03.2009 20:53:21
|
|
|
| lu1de kirjutas: |
| iPodid kasutavad Apple Lossless'i, mis pole ka ju halvem kui flac |
On küll halvem.
Pakkimisprotsess aeglasem, fail tuleb suurem, (litsentsitasu?, FLAC-il pole ), kinnine lähtekood.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
26.03.2009 23:28:48
|
|
|
degreal, on mingeid kogemusi Applega?
Thomsoni/Faunhofferi mp3 koodek on samuti minuteada kinnine, see aga ei takista meil seda kasutada. Lõppeks, kas meil on helifailide pakkimist vaja selleks et koodi surkida?
Nii Win kui Mac all saame kasutada Apple Losslessi tasuta - kuna iTunes milles ta sisaldub saame tasuta alla laadida. Failisuurused... katsetasin natuke: Apple lossless - 229,4MB, aeg 20sek; Flac smallest - 226,3MB, aeg üle 4minuti (macFlac2.1.2); WavPack lossless high - 213MB, aeg 45sek; Meridian Lossless L/R only - 282MB, aeg ca 5minutit. Algfail 509,7MB.
degreal, kas 3,1MB erinevus poole gigase faili kohta on nii halb - eriti kui võrrelda pakkimise aegu?
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
27.03.2009 02:51:17
|
|
|
| Nojah, siis ei saa sulle pahaks panna, aeg natuke edasi läinud - Win2000 ja P II 2xxMHz masinad on suured haruldused tänaseks. Eks ka tarkvara on 10 aastaga märgatavalt edasi astunud.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
furyy
HV kasutaja
liitunud: 06.02.2006
|
27.03.2009 13:11:27
|
|
|
| tsitaat: |
| Since US patents must be filed no later than a year after publication, some of the later patents are questionable, and MP3 may be patent free in the US by December of 2012. |
Vaja veel "MP3" nime edasi lüpsta ju.
Tegelt tahtsin kirjutada: mõttetu formaat
_________________ 48 thousand years into the future, you've still got a knack for stating the obvious. |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
27.03.2009 13:24:16
|
|
|
| madoc kirjutas: |
| keytron kirjutas: |
| Skeptik kirjutas: |
| KillerXP kirjutas: |
| Tanel kirjutas: |
| ot: |
| Palju on turul flac toetusega pleiereid? |
|
Ise polegi kuulnud ühtegi out-of-the-box flac mängijat. |
Cowon D2. seda peetakse ka üheks parima väljundikvaliteediga pleieriks. mitmeid teste kinni pand. |
+Sansa Clip seeria, samamoodi hea kvaliteediga. Vist üks odavamaid flace oskavaid pleiereid  |
Meizu M6 aastast 2006 oskab ka flaci |
Tegelikult on neid palju, lihtsalt eesti turule need enamjaolt ei leia oma teed.
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
|
| tagasi üles |
|
 |
bandiit
HV kasutaja

liitunud: 16.10.2003
|
27.03.2009 23:20:47
|
|
|
| electron kirjutas: |
| Täiesti õige mõte, KUID antud teema puhul jääb küll mulje, et see "leiutis" reaalsesse kasutusse kunagi ei jõua ja peagi unustustehõlma vajub. Pealegi on igasuguseid "super mp3" formaate varemgi välja tulnud ja pole need siiani ilma suutnud teha. Kui keegi leiutaks võimaluse praeguse 3mb loo 0,3 mb suuruseks tegemiseks ilma kvaliteedis järgi andmata, siis ehk oleks rakendust selles. |
Et varemgi.. selle peale tuleb minul meelde mp3Pro, mis ilmselt ei levinud sellepärast, et oli tasuline enkooder...
_________________
Antiik müüa profiilis |
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v2hja
HV Guru

liitunud: 14.03.2003
|
28.03.2009 14:31:36
|
|
|
| Maldur kirjutas: |
Et kaduteta osa on pakitud ID3v2 tagidesse, mille suurus on spetside järgi piiratud 256MB peale siis järeldame et lossless osa mp3 failis ei saa olla suurem kui 256MB. Kui pakime suurt faili mida on raske pakkida kaduteta väikeseks siis saame sellise errori: frame 114579Error: cd-chunk is greater than ID3 Tag Size
Error: Closing ID3 Tag Handle
Algfaili suurus 500MB.
Minu jaoks on teema lõppenud.
SurfData, hüpersuper audio süsteem mängib veidi kõrgemale kui 17kHz...ja paremal juhul ka 24bitti  |
aga tähtis oleks mäletada et üle 20 aasta vanad üle 18khz enam väga ei kuule
üle 25 aastased üle 17khz enam ei kuule
30 aastased 16khz
40 aastased 14khz
jne jne
okei natukene annaks päästa kõrvi hoides.
kurb reaalsus on aga kui sul on piisavalt raha osta miskine hüpersuper audiosüsteem siis tavaliselt on sul vanust nii palju et ei tegelikult kõrgeid enam sa ei kuule.
kurb tõsiasi on see et tavakonsjüümer ei hooli kvaliteedist.
või isegi dünaamilisest ulatusest mida 24bit pakuks.
tegelikult on valdaval osadel popplugudest selline kompressioon peal et 24bit ei muuda mitte midagi.
fuck sake tänapäeva audiosüsteemid võibolla ulatuks 120dB dünaamilise ulatuseni (24bit teoreetiliselt 144dB)
::: enamus audiotehnika noisefloor on juba tunduvalt kõrgemal kui -144dB
versus 96dB mida 16bit (cd bit depth siis pakuks)
niisiis ainukene koht kus sa reaalselt kasutaks 24bit'i on stuudio.
kus sa lihtsalt tahad lindistada võimalikult detailselt audiot et sellest võimalikult palju alles jääks pärast töötlust.
kuhu ma selle postitusega jõuda tahtsin on see et üks asi on reaalselt see mida sa kuuled ja teine asi on see et sa ostad kokku endale miskist tehnikat mis justkui teeks midagi lisaks aga ise sa ei suuda ei saa või on väga raske sellest reaalset kasu saada.
(üleüldse kellel on vaja losslessi tänaval või trollis või trammis või bussis ?
muu lärm käib nikanaa üle ja lihtsalt ruumiraisk ja akuraisk pleieril)
_________________ www.ninjatune.net
RIP Monkey Radio |
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
29.03.2009 03:48:21
|
|
|
v2hja, sinu jutu põhjal peaksin viina poest teistel laskma osta
Kahjuks on see natuke liiga lihtsustatud lähenemine, mitte kuskil selliseid andmeid kuulmise seotusest vanusega ei ole millest rääkisid. On aga olemas teaduslikud andmed et inimese kuulmine langeb suht ühtlaselt ca 80Hz aastas keskmiselt (psühhoakustik G. Békésy( http://en.wikipedia.org/wiki/Georg_von_Békésy )ligi viieaastane uurimustöö).
Resolutsioon 24bitti muidugi mõjutab võimalikku dünaamikat ja tõsi on ka et tihti rikutakse tehniliselt muusika ära niimoodi et heast resolutsioonist pole kasu. Sellist muusikat õnneks eriti ei kuula. 24bitti resolutsioon aga on ka hoopis teisiti kasulik - nimelt kirjeldatakse ka kuuldavas sagedusalas helivõnkumisi märksa detailsemalt kui 16bitti korral.
Ka sämplimisageduste suurendamine tõi kaasa samalaadse reaktsiooni - kuna sagedusriba näiteks Fs= 192kHz korral on ca 96kHz siis keegi seda ei kuule. Noh, väga paljud ei kuulegi, kuid reaalselt on kasu hoopis selles et DAC väljundis vajaliku filtri lõikesageduse nihutame selliselt meie kõrvade tegelikust kuulmisulatusest välja. Selliselt paraneb märgatavalt ka kuuldavas alas faasikarakteristik. See on aga asi mida me hoolimata võibolla juba töntsist kuulmisest tajume surmani. Ega siis ilmaasjata pole dvdvideo standardis määratud 48kHz. Et teha enkooder mis lõikaks mingil sagedusel on ka seal vaja teha filtreerimine, et see on mp3hd puhul 17kHz siis tegelikult mõjutab filtreerimine juba ca 12-14kHz juurest. Tavaline mp3 on lõigatud (reeglina aga mitte alati) 16kHz juures, seega lisame 1kHz ja olemegi saanud juba HD!!!! Naerukoht.
Kui sorkida ajaloos siis Lame enkoodri aluseks olev Blade mp3 enkooder ei lõiganud mingeid sagedusi ära, ka vanemad iTunesi mp3 enkoodrid olid sellest hädast vabad. Need võiksid ju siis kanda mingit üüber SAHD nimetust?? Oleks veel rohkem pappi võimalik nuiata.
Tavakosjüümer võibolla isegi hooliks kvaliteedist küll - kui talle võimalus antaks. Kehtib ju siin reegel - kõik on hea kuni pole kuulnud paremat.
Proovides teemasse tulla siis ütleksin et formaat ise tehniliselt võiks olla suuteline toimima nii audiofiili kui tavakosjüümeri teenistuses. Faunhofferi mp3pro/mp3surround/mp3hd seda suunda ei hoia. Minu isiklik arvamus on et selline formaat on WavPack, kuid ta on teenimatult tagaplaanil.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v2hja
HV Guru

liitunud: 14.03.2003
|
29.03.2009 14:59:11
|
|
|
Maldur, tavakonsüümer eelistab odavat kvaliteedile. nii oli ja on ja jääb kah olema.
enamus muusikat kuulatakse ametlikult kuskil tehases või töökohas miskise mono raadioga või autoraadio.
ja muidugi olen ma 24bit poolt aga väga suur enamus muusikast mida tänapäeval kuulatakse ei saa mitte mingisugust kasu sellest suuremast resolutsioonist.
keskmine muusikakuulaja on a la Ines Karu tasemel: meeldib ei meeldi / selle järgi saab tantsida - selle järgi ei saa.
ei huvita üldse inimesi kus ja kui palju on kõrgeid ja kuidas nende tugevused varieeruvad ja kuidas nad koos töötavad.
siit samast foorumist käis hiljuti läbi tegelane kes juutuubist muusikat rippis
selle bitratet suurendas ( jah ma tean)
EQ'tas bassi juurde et ülejäänud puudujääke varjata
ja siis sellest põletas plaate endale autosse justkui samahead kui otse poest võetud plaadid.
keskmine konsjüümer ei ole nõus maksma kvaliteedi eest.
point n case oleks kui paljud inimesed ostavad miskise mp3 mängija ja kui paljud neist kasutavad originaal klappe
99.99% juhtudest on need saastad ja sama suur peaks olema ka protsent inimesi kes nendest lahti öelnud pole
st mul juba on ju klapid miks ma peaks uued ostma.
see vanus ja max kuulmise tabeli kirjutasin ma enda konspektist maha. (okei lisaks guugeldades leidsin ka sellise asja http://en.wikipedia.org/wiki/Presbycusis ja ISO standard 7029)
kindlasti leiaks miskisest raamatust kah selle sama info kui väga viitsiks otsida.
aga mõtle selle peale. need kõrgsageduslikud pubeka peletajad ? (The Mosquito - 17.4kHz http://en.wikipedia.org/wiki/The_Mosquito )
need mida vanemad inimesed ei kuule aga nooremad küll. ( seal oli arvestatud et üle 25 aastased seda enam ei kuule )
ja mul ei ole mitte midagi selle vastu et sina endale kodusse parimat helisüsteemi tahad jne jne.
mina tahan endale kah nii head süsteemi kui võimalik.
lihtsalt kesmised eesti Mats ja Kai sellest absoluutselt kasu ei saaks / ei oskaks või ei suudaks.
a la kasvõi uuri mis mikkreid tegelikult stuudios kasutatakse.
(hell enamus lindistustest toimuvad 44.1/48 või maksimaalsest 88.2kHz juures - kuigi ei välista erandeid siin
lihtsalt ei ole eriti mõtet lindistada palju kõrgemal sampling ratel kui lõpptoode
ja kui lõpptoode on redbook audio, no siis on lihtne minna 88.2khz pealt 44.1 peale ? )
enamus dünaamiliste mikrite frequency responce hakkab vähenema ca 16kHz juures, uuematel vbla 18khz.
(üks popimatest mikritest SM57 http://en.wikipedia.org/wiki/SM57 lõppeb ära ilusasti 15k juures)
kondekaid korralikult paljud üldse ei kasuta ja kui siis kasutavad siis saavad nende tundlikiuse pärast palju spilli.
(kuigi selle ja eelmise posti piires tahaks jätta endale sajaprotsendilise eksimise võimaluse justincase. )
_________________ www.ninjatune.net
RIP Monkey Radio |
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
29.03.2009 18:14:20
|
|
|
Sinu jutust jääb mulje et siis üle 15kHz pole mõtet süsteemi ülemist piiri omada? Olgu, õnneks on meil (nagu) vaba maa. Kuid see on igaühe enda otsustada ja teha missugust muusikat missuguse tehnikaga kuulab. Et paljud seda teevad läbi monokrappide on nende otsus ja õigus.
Konspekt võib ju olla mahakirjutamise allikaks kuid ta pole mitte argument vaid ikka ja ainult konspekt, mis käsitleb teemat lihtsustatud kujul. Otsi raamatukogust Avo-Rein Terepingi "Kuulmispsühholoogia", selle abil on ilmselt võimalik silmaringi avardada. Need aga kes inimese sensoorseid võimeid ISO standardisse raamivad, võivad küll pimeda poole minema hakata.
Sääsepeletajad on huvitavad asjad. Viimasel paaril suvel on jäänud mulje et lisaks n.ö. keskmisele inimesele ei kuule ka sääsed ise neid pinisejaid ja rebivad rõõmsalt edasi, asjaolu mis viitab ilmselt väga heale müügitööle kuid ka mittetöötavale tootele. On olnud võimalust proovida.
Paremad stuudiod teevad salvestuse 176.4kHz/24Bit tasemel, sellel siis tehakse kogu järgnev toimetamine ning lõpuks siis konverditakse Red Book standardile sobivaks. Lisaks jääb võimalus toota ka DvdAudio või SACD. Jah, üsna levinud viis on kasutada SACD masteriks tegelikult PCM striimi, mitte DSD -d. Ei ole midagi keerulist jagada 176.4 neljaks - seega siis saame 44,1.
Leto Svet (muide väga hea lugu) tasemel muusika puhul muidugi mõtet pole ressursse liialt kulutada ja nii on ka Eestis kombeks et kohe minnakse 44,1kHz/16Bit peale, mõned stuudioomanikud teevad alles suuri silmi kui kuulevad et on ka DVDA helikandjad (taas kord kogemus elust enesest). Meil on vaja et saaks kohe, palju ja kindlasti poole kuulsamaks...
Seda et Arvo Pärdi loomingut salvestataks Eestis ja tulemus oleks DVDA minu silmad vist ei näe.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
29.03.2009 19:20:16
|
|
|
| v2hja: See, kui palju Sa mingeid sagedusi kuuled mingis vanuses, on tihti kinni ka puhtalt selles, kuidas oma kuulmise eest hoolt kannad. Olen 46 aastane ja minul pole küll mingi küsimus sagedusi 15-17kHz-i kuulda. Aga ma kannan oma kõvasti hoolt, et kõrvakuulmine säiliks. Et ole mingeid 100dB tugevusega "kodutümpse", ega kõrvu ummistavate "hüper-super-kõrvaklappide" kasutamist 24h päevas. 8)
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v2hja
HV Guru

liitunud: 14.03.2003
|
29.03.2009 19:48:39
|
|
|
eh. muidugi on kõigil vaba maa ja ise võid otsustada mis süsteemi kasutad.
ja ma ei ütle et üle 15k pole mõtet omada. eriti kui oled noor ja seda võimeline kuulma / tajuma.
aga kvaliteeti ja sampling rate't ei tasu ületähtsustada vaid hoopispulki on tähtsi loo loominguline sisu ja (hing misiganes)
ma olen leidnud väga saastade artistide töid FLAC'is vms losslessis ja kuna need nii tühjad siis ei anna kuulata neid
samas kuidas on olemas hunnikuteviisi laivisalvestusi miskise DAT recorderist kuskil lava lähedalt ja see on palju nauditavam
ja ma ei mõelnud sääsepeletajat vaid
ma mõtlesin konkreetselt pubekapeletajat nimega The Mosquito (häiriv pinin mida vaid (alla 25 aastased üldiselt) noored kuulevad)
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Mosquito
see et enam kõrgeid ei kuule enam mingist east edasi see tuleneb inimese kõrva füsoloogilistest muutustest mida aeg edasi läheb.
sinna võib juurde arvestada mis igapäeva lärm ja igast muud lärmid teevad "Organ of Corti'le" (sorri et terminoloogia inglise keeles, lihtsalt selles keeles mulle teemat seletati)
igatahes need väikesed nunnud "hair cell'id" eriti seal need mis kõrgetele sagedustele on äärmiselt õrnad ja surevad tegelikult ka ise ära
pole enam seda närvi (karvu) mis reageerivad sellele sagedusele siis pole kuulmist kah enam sellel sagedusel.
////// ettevaatust selle osaga ma võin eksida
ja reaalselt väga suuri sampling rate saavad lubada enale vaid väga suured stuudiod ja kui tegemist on miskise suure budget recordinguga.
et lindistus ei lahku eales stuudiost ja selle töötlus toimub vaid selles samas ruumis või sama tasemega süsteemides.
kui sa aga tahad asja oma läpparis ise edasi ehitada siis on suur võimalus et interface mis selle küljes ei luba sul nii suurt sampling ratet.
ja kuna lõpp produkt niivõinaa ei ole nii kõrge sampling ratega miks üldse teha endale ebamugavust juurde ? (mbox 2 mini ei lase sul minna üle 48kHz näiteks.)
//////
Seda et Arvo Pärdi loomingut salvestataks Eestis ja tulemus oleks DVDA minu silmad vist ei näe. <- kindel see. aga miks lindistada arvo pärti üldse eestis ?
on siis eestis piisavalt suuri ja häid ja armsaid ja toredaid stuudioid (ja kui selle juurde tulla siis helitegelasi kes sellega midagi peale oskaks hakata?)
või äkki on olemas maailmas stuudioid mis vastavalt varustatud ja staffitud et vaja kohale vedada vaid orkester ja siis lindistada seda seal ?
ja selle raamatu vaataks üle aga hetkel ei ole väga palju ligipääsu eesti raamatukogudele.
- ja ma ei taha tüli ma lihtsalt pigem tahaks välja öelda selle suunas et misiis kui ei ole 17k midagi alles.
ma pigem kurvastan siis kui 17k on olemas aga lugu ise saast ja hingetu.
_________________ www.ninjatune.net
RIP Monkey Radio |
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
01.04.2009 01:22:56
|
|
|
| v2hja, pillipood.ee lehelt leiab päris vihaseid helikaarte. mida väidetakse olema 24bit ja 192kHz sämplisagedusega. ja kudas kettakuluga salvestusel oleks 1 minut, 1 GB ?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
v2hja
HV Guru

liitunud: 14.03.2003
|
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
01.04.2009 14:29:22
|
|
|
| v2hja kirjutas: |
| olavsu1 kirjutas: |
| v2hja, pillipood.ee lehelt leiab päris vihaseid helikaarte. mida väidetakse olema 24bit ja 192kHz sämplisagedusega. ja kudas kettakuluga salvestusel oleks 1 minut, 1 GB ? |
nu arvutame
(24 bit) x (192 khz) x (60 s) = 32.9589844 megabytes / per minut per kanal
(24 bit) x (192 khz) x (60 s) x 2 = 65.9179688 megabytes / per minut (stereo puhul siis )
Spoiler 
http://www.google.com/search?hl=en&q=24+bit+x+192+khz+x+60s+&btnG=Search google rokib
(või umbes 2GB iga tracki (kanali) iga tunni kohta) |
midagi uut ja huvitavat. . Tegelikult polegi eriti palju
| v2hja kirjutas: |
. . . _mina_ eelistaks miskist korralikku 48khz kaarti "miskise vihase" 24bit192khz asja asemele.
ja eriti just asju millel on phantom power ja korralikud mic preamp'id
vanemad mbox'id näteks. . . . |
Sellised seal enamus paistsid olevat. Väline karp, mõned pistikud, nupud ja arvutiga ühendus üle firewire liidese. Ise ei vajaks sellist kuna ei tegele salvestusega.
Sellega http://www.anvilstudio.com/ ja http://www.rosegardenmusic.com/ meeldib tegeleda, millegi pärast ei taha helikaardid sellega õiget häält teha. Mõnede pillidega kokku tekitavad õige imeliku hääle (lammas + laama + veel kedagi). Leian, et helikaardil võiks omal mälu olla, kunagi oligi ja neid, millistel mälu oli peetavat siiamaani parimateks.. Tegevat paremat häält. Hetkel masinas linux, rosegarden ja greative live! 5.1 digital (emu10k1). Mõni lugu kostab päris hästi, kuid võiks olla parem.
Mida asemele, millega võiks olla kindel, et see linux/unix keskkonnas töötab? Pole veel märganud helikaarti millel linux sobiva keskkonnana kirjas, ikka ja ainult windows väidetakse kõik olevat. kas katse-eksituse meetod ainult....
|
|
| tagasi üles |
|
 |
s4nder
Kreisi kasutaja
liitunud: 14.10.2004
|
04.04.2009 02:45:21
|
|
|
Inimesed "kuulevad" kõrgeid sagedusi ka naha ja luudega, mitte ainult kõrvadega. Siin on üks pikk aga huvitav video helikvaliteedist, mis see on ja miks see on vajalik. Osa võtavad mitmed maailmatasemel helimehed ja audiofiilid. Seal oli ka näide, kus keegi heliinsener oli ära tajunud 58 kHz resonantsi, mida ei suudetud alguses ka mikrofonidega mõõta. Ei tasu alahinnata inimmeeli.
Samuti mõjutavad kõrgsagedused, mida me enam otseselt ei kuule, instrumentide tonaalsust. Viiuli ja oboe ületoonid lähevad näiteks 40 kHz kanti ning kui neid sagedusi ei taasesitata, ei kõla need pillid enam "päris õigesti." Seepärast ka vinüüli nii loomulikuks peetakse, et seal pole sellist ülemiste sageduste äralõikamist nagu digimaailmas.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
04.04.2009 13:31:27
|
|
|
| olavsu1 kirjutas: |
Sellega http://www.anvilstudio.com/ ja http://www.rosegardenmusic.com/ meeldib tegeleda, millegi pärast ei taha helikaardid sellega õiget häält teha. Mõnede pillidega kokku tekitavad õige imeliku hääle (lammas + laama + veel kedagi). Leian, et helikaardil võiks omal mälu olla, kunagi oligi ja neid, millistel mälu oli peetavat siiamaani parimateks.. Tegevat paremat häält. Hetkel masinas linux, rosegarden ja greative live! 5.1 digital (emu10k1). Mõni lugu kostab päris hästi, kuid võiks olla parem.
Mida asemele, millega võiks olla kindel, et see linux/unix keskkonnas töötab? Pole veel märganud helikaarti millel linux sobiva keskkonnana kirjas, ikka ja ainult windows väidetakse kõik olevat. kas katse-eksituse meetod ainult.... |
MIDI sünteesimine ja kvaliteetne helikaart on kaks ise asja. Viimane nimelt ei pea MIDIst miskit teadma, kuigi võib. Ka ei ole põhjendatud muusika loomiseks ja muusika salvestamiseks mõeldud kaartide ühele pulgale panemine. Kui jutt ikka stuudiost siis seal on selleks erinevad kaardid.
ESI PRO Juli@ on kaart mis töötab linuksi all ALSA driveritega http://www.esi-audio.com/products/julia/ ,
S4nder, viidatud video on kasulik materjal, tänud.
"Seepärast ka vinüüli nii loomulikuks peetakse, et seal pole sellist ülemiste sageduste äralõikamist nagu digimaailmas." Kommentaariks ütlen et sämplingusageduse tõstmine just seda probleemi (ülemiste sageduste äralõikamist) ravibki. Olen salvestanud vinüüle ja teinud väikese seltskonnaga pimetesti, 96kHz juures olid kuulajad natuke ebalevate vastustega, kui Fs oli suurem siis ei teinud keegi enam vahet mis mängis. Kõlarid suutsid esitada kõrgeid ca 40kHz, plaadilt valitud lugu sisaldas mõõtmiste kohaselt kuni 35kHz sagedusi.
Mis puutub aga lugude sisutühjusesse siis siinkohal hea helikvaliteet nagu piduriks ei tohiks saada, ehk hoopis vastupidi, aitab selle väheselgi ideel särada. Kui muud pole kuulata siis pillide kõla vähemalt...
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|