|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
argov
HV vaatleja
liitunud: 03.11.2005
|
04.11.2005 18:31:22
|
|
|
Põhimõtteliselt oli olukord selline, et peale kella 14.00 olid kõik 100 kooli arvutiklassid õpilasi täis ja tunglemine käis, et näha kas hinded on juba ilmunud. Samal ajal panid õpetajad hindeid. Sisusliselt põhipanemine toimus 3 päeva jooksul. Seega istusid korraga sees ka kõik õpetajad.
Ja kui siia sisse arvata veel et mõni õpilane ainult terve päeva arvuti taga istud ja hinnetelehte klikkis. Parim tulemus oli 220 korda päeva jooksul hinnetelehte vaadata.
200-s tulemus oli 30-nd. Siis võite ise arvata miks serverid vastu ei pidanud.
3 korda kiirem tähendab, et süsteem peab tänu koodi optimeerimisele 3 korda suurema koormuse korral vastu. Samas kui ikkagi potentsiaalselt 100 000 kasutajat korraga peale lendab, siis ei aita ka 10 korda vingemad serverid. See on aga suht ebatõenoline. Seda kas järgmine veerandilõpp vastu peavad sõltub, milline kasutusmuster saab olema. Kas kõik korraga peale või ühtleasem jaotumine.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
cbr
HV Guru

liitunud: 01.09.2002
|
04.11.2005 19:14:08
|
|
|
Ma ei saa aru, kes vaatab hinnetelehte 200 korda päevas Unustas midagi F5 klahvi peale ve?
Kuid koodi optimiseerimisele tähelepanu pööramine on igati tervitatav, kuna viga vaevalt ainult raudvaras on
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lennnukas
HV kasutaja

liitunud: 24.10.2004
|
30.05.2007 18:18:02
|
|
|
Asi on nüüd täitsa nigel
Viimased kaks päeva on täiesti võimatu olnud õpetajatel 9'st kuni 16.00 hindeid panna...
Pidevalt viskab välja, salvestab hinded valesti või jätab üldse salvestamata.
Üks tarkvara bug paistab kah sees olevat...Paljudel 8-nda klassi õpilaste veerandi hinded muutusid ühe palli võrra üles/alla peale aasta hinde panekut...
Praegu on asjad küll väga segased ja õpetajad on hakanud õhtuti kodus vabal ajal hindeid panema, et vältida järjekordseid serveri vigu...
Samuti peavad nad kõik hinded mitu korda üle kontrollima vigade pärast...
Miks siis 2 aasta jooksul pole ekooli juhtkond suutnud muretseda korralikke servereid kasvõi veerandi lõppudeks ja miks võetakse pidevalt uusi koole ekooli, kui ei suudeta koormusele vastupidada....
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
morgoth
HV kasutaja

liitunud: 14.01.2004
|
30.05.2007 19:22:48
|
|
|
Oskab keegi öelda, mis firma selle e-kooli rakenduse programmeeris ning selle haldamisega tegeleb?
Lihtsalt huvitab....
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Brom
HV kasutaja

liitunud: 18.07.2005
|
30.05.2007 19:25:30
|
|
|
| Sihtasutus Vaata Maailma.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
30.05.2007 21:55:02
|
|
|
| Brom kirjutas: |
| Sihtasutus Vaata Maailma. |
Veidi eksid - SA Vaata Maailmalt oli algidee, esimene teostus telliti selliselt firmalt nagu Webmedia, edasi juhtus nii, et Webmedia tegi esialgse projekti ära ja siis ronis asja progenud tüüp Vaata Maailma alla asja vabakutselisena progema. Möödusid mõned ikaldavad aastad ja loodi firma nimega Koolitööde AS, mis võttis kogu ekooli projekti Vaata Maailmalt üle ning nüüd tegeleb asja majandamisega (algusest peale tegelenud progeja peaks praegugi veel sellega tegelema...).
Praeguseks on algsest Vaata Maailma tellimusest ja visioonist vaid kirmed järel - süsteem on muutunud palju, juurde on tulnud funktsionaalsust, mida seal ei oleks pidanud olema...
_________________ Elektri hind koos tasudega |
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Equinox
HV veteran

liitunud: 05.04.2002
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
peamaha
HV kasutaja

liitunud: 27.10.2006
|
01.06.2007 19:01:03
|
|
|
Ise saatsin ekooli kontaktmailile ("Soovid teatada eKoolis tekkinud veast") kirja et kodustele ülesannetele võiks saada omapoolne ülesanne lisada (nt järeltöö vms). Ma ei tea kas nende programeerijad on poole kohaga tööl või mida?? Sellise lihtsa asja annab ju vast poole tunniga ära korraldada kui tööd natukegi jagad. Aga eks neil ju rohkem tegemist ekooli "paremaks" muutmisega. Hiljuti jooksis server just täiesti umbe nii et keegi sisse ei saand.
Aga samas kui ekooli poleks kirjutaks siiani kodust tööd päevikusse ja hinded on ka väga hästi näha.
Arenemisruumi on veel tohutult, oleks keegi viitsiks tegeleda ka.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Stabby
Kreisi kasutaja
liitunud: 19.04.2007
|
02.06.2007 10:04:33
|
|
|
Tänu eKoolile ei kirjutagi ma enam midagi päevikusse õppimist, lihtsalt seal hea vaadata tavaliselt, kuid loomulikult, õpetajad panevad TIHTI õppimist valele päevale.
Nuh nüüd suvi, ei pea enam eKooli natuke aega vaatama
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mihkel.
HV Guru

liitunud: 16.06.2003
|
02.06.2007 12:14:25
|
|
|
| Stabby kirjutas: |
Tänu eKoolile ei kirjutagi ma enam midagi päevikusse õppimist, lihtsalt seal hea vaadata tavaliselt, kuid loomulikult, õpetajad panevad TIHTI õppimist valele päevale.
Nuh nüüd suvi, ei pea enam eKooli natuke aega vaatama  |
Meie koolis panevad ka mõned õpsid valesti, aga saadakse ikka hakkama ka.
Kunagi kui mingi jama oli sellega, et õppimiste sisestamisel oli automaatselt pandud vale aasta ja ise pidid õigeks muutma, siis keemia õps ei saanud sellega hakkama (pigem ei näinud vms) ja siis seletas meile, et e-koolis on ikka viirus ja kõik on katki.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cbr
HV Guru

liitunud: 01.09.2002
|
03.06.2007 00:23:31
|
|
|
Hmm. Tundide märkimisega võiks olla nii, et koolide tunniplaani sisestamine tuleks teha kohustuslikuks. Ning siis süsteem automaatselt paneb õpetajale vaikimisi ette järgmise tunni kuupäeva ning näiteks ripploendist saab valida veel pärast seda toimuvaid tunde või ka täiesti kuupäeva muuta (kombineeritud ripploend, mida saab ka muuta). Kodused ülesanded võiksid olla grupeeritud päevade kaupa ja iga kuupäeva juures võiks ka nädalapäev olla, et ei peaks jälle kalendrit otsima, et milline see homne päev siis jälle on. Hinneteleht on suht normaalselt tehtud. See eraldi tagasi nuppude süsteem on samuti veits jama ja mõnes kohas võiks kasutada AJAX-it (näiteks kui õpetaja sisestab hindeid). Kuid kuna kõige põhilisematele nõmedustele on praeguseks nii vähe tähelepanu pööratud, siis minu nõudmiste täitmine oleks vist küll utoopia Aga noh, loodame, et asi ikka areneb. Hea ettevõtmine, aga nagu tavaliselt Eesti asjaga, on kvaliteeti liiga vähe. On siis puudu rahast või headest arendajatest, ei tea öelda, aga asi kõige parem ei ole.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mihkel.
HV Guru

liitunud: 16.06.2003
|
03.06.2007 01:22:16
|
|
|
cbr, tunniplaan võiks tõesti kohustuslik olla. Meie informaatika õpetaja väitis mittetäitmise põhjuseks selle, et kes viitsib nii palju klasse ära täita. IMO kui iga klassi klassijuhataja varuks veits aega, mõni vaba tund vms, siis saaks üsna kiiresti ju täidetud. Palju ühel inimesel see ühe klassi täitmine ikka aega võtab?
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lnxab
HV kasutaja

liitunud: 26.10.2006
|
03.06.2007 11:28:07
|
|
|
njah. Meil üks õpetaja ei kasuta ekooli, teine aga raiub, et "kõik saate teada e-koolist".
Igatahes mulle meeldib päevik rohkem
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cbr
HV Guru

liitunud: 01.09.2002
|
06.06.2007 00:52:51
|
|
|
MiXeR, meil väideti ka, et eKool ikka ei toeta seda programmi, mida meil kasutatakse ja igavene jama on sellega jne. Samas, ohoo, eKooli kasutusjuhendist selgub, et igasugune toetus on olemas ja teoorias nagu ei tohiks probleemi olla. Arvatavasti on probleemiks siis inimlik laiskus lihtsalt (ma ei tea, äkki räägime ühest samast koolist üldse? rrg?).
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mihkel.
HV Guru

liitunud: 16.06.2003
|
06.06.2007 10:44:53
|
|
|
RRG jep. Nüüd tuleb ka see "mitte toetamise" jutt meelde. Mulle rääkis nimelt seda Rump.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ritsikas
HV vaatleja
liitunud: 06.06.2007
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
06.06.2007 11:15:54
|
|
|
Mis mind hämmastas kui viimane kord ekooli kasutasin (mis oli mingi ~nädal tagasi, kui tuttavat aitasin) on see, et jätkuvalt on kasutajaliides (eriti õpetaja osas) VÄGA ebasõbralik. Ok, kui kunagi iidsel ajal (aastaks oli vististi siis 2003) ekooli esimene versioon tehti polnud jah võibolla niipalju erinevaid tehnoloogiaid kasutada (AJAX ja sõbrad), kuid praegusel hetkel võiks ju midagigi teha, et õpetaja (kes on süsteemi põhikasutaja) ei peaks tõsiste nõmedustega tegelema - salvestamised, uuendamised jms protsessid võiksid toimuda taustal, automaatselt, igasugune tundide lisamine - no milleks on vaja tervet lehte uuendada, veidi web 2.0 featuure ja kõik.
Tõsi, ekooli reaalset koodiosa ma ei tunne, kuid kui see vähegi mõistlik on, siis GUI osa väljavahetamine ei tohiks eriline keemia olla (ma eeldan sinisilmselt, et tegemist on kihilise rakendusega kus andmekiht, äriloogika ja GUI teineteisest lahus on)... Et siis küsitavate summade eest (mida koolid maksavad) võiks veidi investeerida ka arendusse.
_________________ Elektri hind koos tasudega |
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mks
HV veteran
liitunud: 27.09.2004
|
06.06.2007 12:32:07
|
|
|
| ref kirjutas: |
Mis mind hämmastas kui viimane kord ekooli kasutasin (mis oli mingi ~nädal tagasi, kui tuttavat aitasin) on see, et jätkuvalt on kasutajaliides (eriti õpetaja osas) VÄGA ebasõbralik. Ok, kui kunagi iidsel ajal (aastaks oli vististi siis 2003) ekooli esimene versioon tehti polnud jah võibolla niipalju erinevaid tehnoloogiaid kasutada (AJAX ja sõbrad), kuid praegusel hetkel võiks ju midagigi teha, et õpetaja (kes on süsteemi põhikasutaja) ei peaks tõsiste nõmedustega tegelema - salvestamised, uuendamised jms protsessid võiksid toimuda taustal, automaatselt, igasugune tundide lisamine - no milleks on vaja tervet lehte uuendada, veidi web 2.0 featuure ja kõik.
Tõsi, ekooli reaalset koodiosa ma ei tunne, kuid kui see vähegi mõistlik on, siis GUI osa väljavahetamine ei tohiks eriline keemia olla (ma eeldan sinisilmselt, et tegemist on kihilise rakendusega kus andmekiht, äriloogika ja GUI teineteisest lahus on)... Et siis küsitavate summade eest (mida koolid maksavad) võiks veidi investeerida ka arendusse. |
ma kardan, et sa oled selle käki suhtes liiga positiivne ma imestaks, kui andmekiht ja äriloogikagi eraldi oleks, seda, et GUI ja kood eraldi on, ei tahaks üldse kohe uskuda :d
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
06.06.2007 13:19:40
|
|
|
| mks kirjutas: |
ma kardan, et sa oled selle käki suhtes liiga positiivne ma imestaks, kui andmekiht ja äriloogikagi eraldi oleks, seda, et GUI ja kood eraldi on, ei tahaks üldse kohe uskuda :d |
Siis oleks ehk tagumine aeg maha istuda, korralik analüüs teha ja asi korralikult refaktoorida, sest praegune GUI on ikka VÄGA ebamugav. Ning see, et kunagi mingi arendaja käki kokku proges ei ole õigustus, et midagi muutmata jätta...
_________________ Elektri hind koos tasudega |
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Henry
HV veteran
liitunud: 29.07.2004
|
26.03.2009 16:21:01
|
|
|
Mis te uuest Ekoolist arvate? Nüüd tehti mingi uuendus ja ma ei saanud sisse logida. Alles nüüd õnnestus. Jõudsin ennast mitu korda välja vihastada. Mulle meeldis see varasem versioon rohkem, kuna see oli selgem ja kõik oli kohe arusaadav.
viimati muutis Henry 26.03.2009 16:27:37, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Veskioja
HV vaatleja
liitunud: 07.09.2008
|
26.03.2009 16:24:00
|
|
|
Hmm, äärmiselt huvitav. Pole väga süvenenud sellesse teemasse, kuid kas kõik koolid on sellesse kindlasse süsteemi integreeritud või on seal ainult need, kes tahavad seal olla? Oma kooli ma igatahes seal ei märganud ning see pani mind mõtlema, et miks iga kooli IT admin ise ekooli sarnase põhimõttega süsteemi ei proge? Minu kooli e-kool jookseb vist otse kooli serverist ja vist on ka progetud kooli IT tegelase poolt, pole küll mingeid probleeme ülekoormusega jms..
_________________ To fight and die for the Hell Brigade! |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
O
Kreisi kasutaja

liitunud: 22.09.2005
|
26.03.2009 16:58:14
|
|
|
| Veskioja kirjutas: |
| pani mind mõtlema, et miks iga kooli IT admin ise ekooli sarnase põhimõttega süsteemi ei proge? |
Loe nüüd oma idee üle ja aruta selle mõttekuse üle veidi...
_________________ PS, kui teemades ei vasta |
|
| Kommentaarid: 76 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
26.03.2009 17:00:02
|
|
|
| Veskioja kirjutas: |
| Hmm, äärmiselt huvitav. Pole väga süvenenud sellesse teemasse, kuid kas kõik koolid on sellesse kindlasse süsteemi integreeritud või on seal ainult need, kes tahavad seal olla? Oma kooli ma igatahes seal ei märganud ning see pani mind mõtlema, et miks iga kooli IT admin ise ekooli sarnase põhimõttega süsteemi ei proge? Minu kooli e-kool jookseb vist otse kooli serverist ja vist on ka progetud kooli IT tegelase poolt, pole küll mingeid probleeme ülekoormusega jms.. |
Põhjusi on mitmeid, näiteks:
1. Koolitööde AS-i lobi haridusministeeriumis ja erinevate maakondade haridusametites (tallinna haridusametile alluvad koolid olid igatahes 2006 kohustatud ekooliga liituma)
2. esialgne eKool progeti osaliselt demorakendusena webmedia poolt Tiigrihüppe SA tellimusel (esialgne versioon ei pidanud olema nö. production environment)
3. 9 it-tegelast 10nest, kes tavakoolis töötavad ei suuda korralikku ja turvalist webirakendust teha (vabandan, kui kellelegi liiga teen sellega, minu kokkupuuted erinevate it-tegelastega koolis on viinud arusaamale, et mõne lihtsa skripti tegemine on kohati üle jõu käiv asjandus neil)
4. reaalselt eKooli taga olev äriloogika ei ole algsest eriti muutunud, muutub vaid visuaalne osa (GUI, vaated jms), mis loob illusiooni "täiesti uuest" versioonist kasutajale (taga olevat äriloogikat ei ole mõttekas nullist uuesti arendada, kuna see on tohutult ajamahukas ja seega kallis)
Samas eKooli kontseptsioon on hea (mitmed lapsevanemad kiidavad süsteemi, laisal järeltulijal on kergem silma peal hoida ja sundida teist õppima - just hiljuti suhtlesin ühe lapsevanemaga, kes eKooli ideed kiitis - tema laps õpib igatahes nüüd paremini, kui ema igapäevaselt kodutöödel silma peal hoiab).
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Platinet
HV kasutaja
liitunud: 07.07.2006
|
26.03.2009 17:04:55
|
|
|
Avaleht on küll nüüd vingem aga sisse logides on minu silmis suur allakäik toimunud
Loodan et see nii ei jää ja seda muudetakse põhjalikult veel.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pupsik46
Kreisi kasutaja
liitunud: 12.04.2004
|
26.03.2009 17:24:55
|
|
|
Lapsevanemale on ekool hea - enam sellised trikid ei lähe läbi a'la päevik jäi kooli, tunnistuse saan alles järgmine nädal, päevikust lehtede väljavõtmine, topeltpäevikud jne.
Õhtul tulen koju, löön ekooli lahti ja vaatan millega "juunior" on hakkama saanud, mida vaja homseks õppida, kui on vajadust saan lihtsalt pedagoogile meili saata.
Uue versiooniga sisselogimine on küll p*rses, iga kord tuleb kasutajanimi ja parool uuesti sissetoksida.
_________________ M/V: Estonia 010 , Odissei 010 võimendid
O/V: 10.1", 12,1" ja 13.3" LCD paneeli |
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
51004
HV kasutaja

liitunud: 14.09.2006
|
26.03.2009 17:53:23
|
|
|
| pupsik46 kirjutas: |
| Uue versiooniga sisselogimine on küll p*rses, iga kord tuleb kasutajanimi ja parool uuesti sissetoksida. |
Ei tule.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Laurman
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.06.2007
|
26.03.2009 18:03:07
|
|
|
| Platinet kirjutas: |
Avaleht on küll nüüd vingem aga sisse logides on minu silmis suur allakäik toimunud
Loodan et see nii ei jää ja seda muudetakse põhjalikult veel. |
Minuarust on sellel uuel avalehel see eriti võltsi naeratusega pilt küll epic fail. Peale "suurt" uuendust uimab ta ka kahesajaga
On siis tõesti nii raske teha kena ja funksionaalset keskkonda?
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
102 |
|
| tagasi üles |
|
 |
peamaha
HV kasutaja

liitunud: 27.10.2006
|
26.03.2009 19:44:36
|
|
|
| Ei tea tõesti miks nad arvasid et nüüd oleks õige aeg hunnik raha kulutada ja ekool sellega per*e keerata. Algul oli see paksult vigu täis, nüüd vist enamjaolt parandatud aga sisselogimisekamm on häirivam, leht töötab tunduvalt aeglasemalt ja vana hinnetelehte oli ka silmale mugavam vaadata. Aga mis meil väikekodanikel ikka teha, peame lihtsalt ära harjuma
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pupsik46
Kreisi kasutaja
liitunud: 12.04.2004
|
26.03.2009 22:06:37
|
|
|
| 51004 kirjutas: |
| pupsik46 kirjutas: |
| Uue versiooniga sisselogimine on küll p*rses, iga kord tuleb kasutajanimi ja parool uuesti sissetoksida. |
Ei tule. |
Vana versiooniga ei olnud mingit muret, uuega ei saa. Brauseriks on kõige uuem SeaMonkey.
_________________ M/V: Estonia 010 , Odissei 010 võimendid
O/V: 10.1", 12,1" ja 13.3" LCD paneeli |
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pätu
HV Guru

liitunud: 18.07.2006
|
26.03.2009 22:08:48
|
|
|
| Endale meeldis Vana ekooli kujundus rohkem. Oli lihtsa ja loogilise ülesehitusega.
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
89 |
|
| tagasi üles |
|
 |
henri200
HV veteran
liitunud: 31.07.2006
|
26.03.2009 22:09:59
|
|
|
| Paljudele meeldis vana rohkem aga uus kood on suuremate võimalustega. Selleks ka uuendus tehtigi.
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
59 |
|
| tagasi üles |
|
 |
peamaha
HV kasutaja

liitunud: 27.10.2006
|
26.03.2009 22:32:39
|
|
|
| henri200 kirjutas: |
| Paljudele meeldis vana rohkem aga uus kood on suuremate võimalustega. Selleks ka uuendus tehtigi. |
Usu mind selle uue koodi saab ka vana kujunduse peal üles ehitada.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lnxab
HV kasutaja

liitunud: 26.10.2006
|
27.03.2009 09:51:07
|
|
|
| pupsik46 kirjutas: |
| 51004 kirjutas: |
| pupsik46 kirjutas: |
| Uue versiooniga sisselogimine on küll p*rses, iga kord tuleb kasutajanimi ja parool uuesti sissetoksida. |
Ei tule. |
Vana versiooniga ei olnud mingit muret, uuega ei saa. Brauseriks on kõige uuem SeaMonkey. |
sama siin.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
51004
HV kasutaja

liitunud: 14.09.2006
|
27.03.2009 11:03:32
|
|
|
| lnxab kirjutas: |
| pupsik46 kirjutas: |
| 51004 kirjutas: |
| pupsik46 kirjutas: |
| Uue versiooniga sisselogimine on küll p*rses, iga kord tuleb kasutajanimi ja parool uuesti sissetoksida. |
Ei tule. |
Vana versiooniga ei olnud mingit muret, uuega ei saa. Brauseriks on kõige uuem SeaMonkey. |
sama siin. |
Nu jah, Firefoxiga toimib
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
killerboy
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.01.2008
|
28.03.2009 14:32:44
|
|
|
ekool jäi peale uuendust kõvasti aeglasemaks
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
virus152
HV vaatleja

liitunud: 05.03.2009
|
28.03.2009 15:52:25
|
|
|
Kujunduse poole pealt ikka täiega puusse pandud. Ja Nõo niigi aeglase netiga on nüüd eKooli külastamine ikka tõsine piin. Lähen tagasi paberpäevikule. EPIC FAIL
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
harakas
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.06.2004
|
28.03.2009 19:42:21
|
|
|
| Kodus, kus kasutan vistaga masinat ja IE8-t Elioni kiire ühendusega, ei ole mul uue kujundusega ekooliga algusest peale mingeid jamasid, kõik toimib kiiresti ja korralikult. Koolis on täiesti võimatu ette ennustada, kas saan vajalikud toimingud tehtud - kord on võimatu sisse logida, tundi sisestada või hindeid panna, samas mõne minuti pärast toimib kõik korralikult. Arvan, et probleemid koolis on seotud ühenduse väikese kiirusega ja kasutajate suure arvuga õppetöö ajal
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
28.03.2009 20:05:51
|
|
|
| harakas kirjutas: |
| Kodus, kus kasutan vistaga masinat ja IE8-t Elioni kiire ühendusega, ei ole mul uue kujundusega ekooliga algusest peale mingeid jamasid, kõik toimib kiiresti ja korralikult. Koolis on täiesti võimatu ette ennustada, kas saan vajalikud toimingud tehtud - kord on võimatu sisse logida, tundi sisestada või hindeid panna, samas mõne minuti pärast toimib kõik korralikult. Arvan, et probleemid koolis on seotud ühenduse väikese kiirusega ja kasutajate suure arvuga õppetöö ajal |
Kõrvaltallikatest mitmelt poolt kuuldud info järgi on rõhuv enamus koole väga kiire internetiühendusega. Kui miskit liiga aeglaselt töötab, siis tasuks pigem uurida, et millega õplased ( ja miks ka mitte - töötajad ) koolis tegelevad õige, s.t. õppetööga seotud, tegevuse asemel... Ega HV-sse tühjast kohast aeg-ajalt teemasid tehta, et kuidas igasugustest piirangutest mööda hiilida.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
28.03.2009 22:22:19
|
|
|
| XYZ kirjutas: |
| Kõrvaltallikatest mitmelt poolt kuuldud info järgi on rõhuv enamus koole väga kiire internetiühendusega. |
Pigem rõhuv vähemus. Kahjuks ei leia hetkel statistikat kuidagi, aga aasta tagasi jäi enamusel koolidel netiühenduse kiirus ikkagi allapoole 10Mbit/s ja 4Mbit/s on veel hea näitaja.
Kui räägid aga ainult Tallinna-Tartu koolidest, siis võib-olla küll. Paraku on Eesti natuke suurem ja enamus koolidest palju vaesemad, kui sa ette kujutad.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
killerboy
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.01.2008
|
28.03.2009 23:23:04
|
|
|
| XYZ kirjutas: |
| Kõrvaltallikatest mitmelt poolt kuuldud info järgi on rõhuv enamus koole väga kiire internetiühendusega. |
koolis kus ise käin on neti kiirus vaevalt 1mb/s + veel mega aeglased arvutid
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sammer
HV kasutaja
liitunud: 09.05.2006
|
29.03.2009 00:14:17
|
|
|
eKool on mul piisavalt kiire. Veidi veider on oma kujunduse poolest, aga ma usun, et neil oli lihtsam sellist saiti turustada/tõlkida kaugematele maadele.
Enda koolist rääkides, siis arvan, et kogu kooli internet tilgub 1MB/s ühenduse otsas ja arvutid mis on arvutiklassis, on rahvakeeles "kalkulaatorid".
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
29.03.2009 00:34:26
|
|
|
| killerboy kirjutas: |
koolis kus ise käin on neti kiirus vaevalt 1mb/s + veel mega aeglased arvutid  |
Tunnen kaasa ja kinnitan, et selline olukord pole Eestimaal üldse haruldane. Ja kooli üldjuhul selles süüdistada ei maksa. Kui rahapuuduses on koolil valida lastele esimese või "teise kirjaoskuse" õpetamise vahel, siis valitakse ikka esimene. Seda enam, et teisel esimeseta pole mõtet.
Ma söön oma vanad alukad ära, kui siin HV-s pole inimesi, kes aastas kulutavad oma isikliku IT tehnika peale rohkem, kui enamus Eesti maakoole (ikka ükshaaval võetuna) endale seda lubada saavad.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
29.03.2009 11:31:07
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
| killerboy kirjutas: |
koolis kus ise käin on neti kiirus vaevalt 1mb/s + veel mega aeglased arvutid  |
Tunnen kaasa ja kinnitan, et selline olukord pole Eestimaal üldse haruldane. Ja kooli üldjuhul selles süüdistada ei maksa. Kui rahapuuduses on koolil valida lastele esimese või "teise kirjaoskuse" õpetamise vahel, siis valitakse ikka esimene. Seda enam, et teisel esimeseta pole mõtet.
Ma söön oma vanad alukad ära, kui siin HV-s pole inimesi, kes aastas kulutavad oma isikliku IT tehnika peale rohkem, kui enamus Eesti maakoole (ikka ükshaaval võetuna) endale seda lubada saavad. |
2006 aastast näide: tallinna ühe ~1000 õpilasega kooli IT "osakonna" aastaeelarve - 10 000 krooni, millest ~4000 jäi seadmepargi remondile/uuendustele (6k olid erinevad tahmad-tindid, mis olid nagunii hädavajalikud, ime, et paberit veel sellest rahast ei tahetud).
Samas, konkreetselt KÕIK tallinna üldhariduskoolid on 1gbit lingi taga (2004 aastal riigihanke korras elioni poolt ehitatud), sama 1gbit võrgu küljes oli veel 2006 aastal ka eKool oma serveripargiga...
Väljaspool tallinnat on asi konkreetselt JUBE - mõned maakoolid elavad parimal juhul adsl linkide otsas, reeglina mingi otselink kohalikku omavalitsusse, millel on endal ~3-4 megane adsl (üles siis ~800 kilo), mis jagatud lisaks koolile-omavalitsusele veel 2-3 kohaliku asutusega... + siis kohalikud "geeniused", kes seda ühendust oma piramiseks maksimaalselt kasutavat... web venib hullemini, kui tatt...
e-riik my ass... lihtsalt firmadel ei ole motivatsiooni ega tasuvust väjaspoole suuremaid keskusi korralikke linke-kaableid vedada, proovitakse traaditult aga ma pole veel näinud 100% stabiilset ja kvaliteetsed traadita ühendust meie riigis (odavus on võtmesõna siinkohal!)
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
29.03.2009 11:47:33
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
| XYZ kirjutas: |
| Kõrvaltallikatest mitmelt poolt kuuldud info järgi on rõhuv enamus koole väga kiire internetiühendusega. |
Pigem rõhuv vähemus. Kahjuks ei leia hetkel statistikat kuidagi, aga aasta tagasi jäi enamusel koolidel netiühenduse kiirus ikkagi allapoole 10Mbit/s ja 4Mbit/s on veel hea näitaja.
Kui räägid aga ainult Tallinna-Tartu koolidest, siis võib-olla küll. Paraku on Eesti natuke suurem ja enamus koolidest palju vaesemad, kui sa ette kujutad. |
Ma ei tea kahjuks midagi ette kujutada ilma konkreetsete numbriteta. Tegelikult minu infoallikate tase on rohkem NSR kanti, sest jutud lihtsalt subjektiivsete hinnangutena. Miskipärast jäi mulje, et see gigabit ühendus on ka väljapool Tallinat/Tartut olevatele koolidele olemas. Kui see nii pole, siis on pilt muidugi kurb.
Aga seda enam tuleks koolides jälgida, et internetti sihipärasemalt kasutataks, muude asjadega tegelegu igaüks omas kodus!
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
29.03.2009 13:03:45
|
|
|
| ref kirjutas: |
Samas, konkreetselt KÕIK tallinna üldhariduskoolid on 1gbit lingi taga (2004 aastal riigihanke korras elioni poolt ehitatud), sama 1gbit võrgu küljes oli veel 2006 aastal ka eKool oma serveripargiga...
|
Nähtavasti see ongi selle äärmiselt levinud vale ettekujutuse põhjus, miks enamiku koolide netiühendusi ülikiireks peetakse. Paraku paikneb see "enamik" ainult Tallinnas ja Tartus.
| tsitaat: |
Väljaspool tallinnat on asi konkreetselt JUBE - mõned maakoolid elavad parimal juhul adsl linkide otsas, reeglina mingi otselink kohalikku omavalitsusse, millel on endal ~3-4 megane adsl (üles siis ~800 kilo), mis jagatud lisaks koolile-omavalitsusele veel 2-3 kohaliku asutusega... + siis kohalikud "geeniused", kes seda ühendust oma piramiseks maksimaalselt kasutavat... web venib hullemini, kui tatt...
e-riik my ass... lihtsalt firmadel ei ole motivatsiooni ega tasuvust väjaspoole suuremaid keskusi korralikke linke-kaableid vedada, proovitakse traaditult aga ma pole veel näinud 100% stabiilset ja kvaliteetsed traadita ühendust meie riigis (odavus on võtmesõna siinkohal!) |
Eks see pilt enam-vähem selline just ongi. Mõnel pool tiba parem, mõnel pool hullem.
E-riik my ass tõepoolest, olen seda kogu aeg rääkinud.
E-riiki, millest poliitikud jahuvad ja millega kiitlevad, pole Eestis kunagi olnud ja pole ka lähemas tulevikus tulemas. Heal juhul on Eestis üks e-linn - Tallinn. Tartu ehk ka. Mingist riigist pole juttugi.
Seaduse järgi peab alates 2009 jaanuarist nüüd ka kõigis koolides olema paberimajandus enam-vähem likvideeritud ja üle mindud elektroonilisele dokumendihaldusele, avalikud dokumendid peavad olema veebilehelt vabalt kõigile kättesaadavad.
Tahaks näha, kuidas see vaeste koolide puhul käima läheb. Minuteada on seadusele kuidagimoodi vastavaid koole vaid käputäis. HM poolt on küll käima pandud koolidele tasuta dokumendihalduse keskkond, mis seda võimaldab ja kus on tagatud piisav turvalisus ja varundamine, kuidas aga seda hakkavad kasutama koolid, kus upload on heal juhul 768kbit/s kokku ja administratsiooni arvutikasutuse oskused on minimaalsed... Hakatakse koole massiliselt trahvima või? Võetakse viimane raha käest.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
UB
HV Guru

liitunud: 26.12.2002
|
29.03.2009 13:23:06
|
|
|
| Väike paanika valdas inimest kui uus e-kool välja tuli ja tegelikult pole muud muudetud kui veidi menüüd ja välimust. Ma tahaks näha nende tuhandete pedagoogide nägusid kui muutused tõesti kohale jõuavad nagu seda on e-kooli loojad ka lubanud. Minu esmane arvamus sellest, arvates siis, et see ongi kogu muutus on siin. Seal on kommentaaride all ka paar linki arvamuste juurde.
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
linnumees
HV kasutaja
liitunud: 15.06.2005
|
29.03.2009 14:27:41
|
|
|
| henri200 kirjutas: |
| Paljudele meeldis vana rohkem aga uus kood on suuremate võimalustega. Selleks ka uuendus tehtigi. |
Tegelikkuses see uuendus ei muutnudki eriti midagi - disain tehti jubedamaks ning lehtede vahetamine AJAXi baasile ümber. Kõik muu kood, vead ja võimalused jäid samaks, kui välja jätta võimalus profiilist sugu valida. :)
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
29.03.2009 14:41:07
|
|
|
| linnumees kirjutas: |
| henri200 kirjutas: |
| Paljudele meeldis vana rohkem aga uus kood on suuremate võimalustega. Selleks ka uuendus tehtigi. |
Tegelikkuses see uuendus ei muutnudki eriti midagi - disain tehti jubedamaks ning lehtede vahetamine AJAXi baasile ümber. Kõik muu kood, vead ja võimalused jäid samaks, kui välja jätta võimalus profiilist sugu valida.  |
Järgmine täiendus siis võiks olla soovahetusopi pakkumine vastavalt valitud soole
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Brom
HV kasutaja

liitunud: 18.07.2005
|
29.03.2009 17:28:27
|
|
|
| Disainiga on küll tohutult metsa pandud.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|