Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Nikoni arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 39, 40, 41  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2009 11:22:13 vasta tsitaadiga

anim, Neid Sigmasid on ka HSM objesisese teravustamismootoriga, ehk toimiva AF'ga. Aga 50mm on mõnus vahemik küll, eriti portreede jm jaoks. thumbs_up.gif
_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anim
HV kasutaja
anim

liitunud: 19.05.2005




sõnum 11.02.2009 11:31:18 vasta tsitaadiga

tean jah, et Sigma on HSM 'ga- ega muidu poleks vaadanudki icon_wink.gif
Pigem mõtlesin ma "vana" Nikkor 50/1.4 (jms) icon_smile.gif

PS oskab keegi pakkuda asendust Nikoni "kitile" - ise leidsin sellise: Tamron SP AF 17-50mm F2.8 XR Di II LD Asp IF (peaks töötama ka D40 ees), minu jaoks on "kiti" põhipuuduseks tema väike ava...
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2009 11:33:14 vasta tsitaadiga

Teine "Nikoni kitikas", kunagi D70 kitis olnud Nikkor 18-70 f/3.5-4.5 thumbs_up.gif
_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anim
HV kasutaja
anim

liitunud: 19.05.2005




sõnum 11.02.2009 16:36:01 vasta tsitaadiga

kahtlemata on Nikkori 17-70 parem kui minu praegune kit, aga väheke jääb närima see f3.5 icon_rolleyes.gif
Hinna poolest pea võrdsed Tamron 17-50 ja Sigma 17-70 pakuvad mulle f2.8 Nagu minu senine praktika näitab siis pildistan palju siseruumis ja käest...
Samas Nikkor 17-70 on kasutatud peast kõige soodsam ja ikkagi Nikkor - ohh, nagu ikka, raske valida icon_neutral.gif
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2009 16:38:09 vasta tsitaadiga

anim kirjutas:
kahtlemata on Nikkori 17-70 parem kui minu praegune kit, aga väheke jääb närima see f3.5 :roll:
Hinna poolest pea võrdsed Tamron 17-50 ja Sigma 17-70 pakuvad mulle f2.8


Sigma 17-70 on ava 2,8'ga ainult laias otsas, natukenegi pikas suunas minnes läheb ava juba kinni sutsu.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laurman
Kreisi kasutaja
Laurman

liitunud: 08.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2009 20:36:39 vasta tsitaadiga

Valmistuks suveks ja paluks soovitada mõnda hea hinna-kvaliteedi suhtega makrot. Väga üle 10k maksta ei tahaks.

Endale jäid silma:
http://www.photopoint.ee/toode/8918/nikkor-af-60mm-f28-d-micro.html
ja
http://www.photopoint.ee/toode/1019/sigma-af-180mm-f35-ex-dg-hsm-macro-11.html
ja
http://www.photopoint.ee/toode/7427/sigma-af-105mm-f28-dg-macro-11.html
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2009 20:38:09 vasta tsitaadiga

60mm on makro jaoks justkui vähe.
Tamronil on ka muidu 90mm toru ka olemas.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2009 21:59:43 vasta tsitaadiga

Siit valikust sigma 105 vist võtaks. Ise nillin pigem nikoni 105 vr -i. Võibolla kaaluks ka sigma 150 mm. http://fotoluks.ee/?op=body&id=112&cid=365&cgid=
Ja muidugi tasub kasutatud torude turul ringi vaadata.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2009 23:50:18 vasta tsitaadiga

Võta Tamron 90mm, sellel saab erinevalt Sigma 105mm autofookuselt käsifookusele üle minna ainult fokuseerimisrõngast lükates-tõmmates. Sigmaga peab selleks lisaks objektiivil asendi muutmisele veel ka kerel fokuseerimislüliti M asendisse lükkama. Kui palju makrotad siis on see asi, mis Sigmaga hakkab kohutavalt närvidele käima.
Läksin ka Tamronilt Nikkori 105mm VR peale üle ning ei ütleks, et teravuses oleks oluliselt võitnud. Tamron on väga hea toru - terav, kompaktne, kerge ja mugav.

Edit: alternatiiv on UK-st tellida Nikkor 105mm VR, RobertWhite pakub seda £496 + ca £20 transat, millele lisandub UK 15% käibemaks (poe hinnad on esitatud ilma käibemaksuta). Kokku praeguse kursiga ca 10,6 kilo. Ei ole ka eriti palju üle su piiri. Ise olen neilt ühe ostu teinud, mitte ühtegi probleemi ei olnud.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
zorten22
HV veteran
zorten22

liitunud: 17.12.2004




sõnum 18.02.2009 11:29:19 vasta tsitaadiga

http://nikonrumors.com/2009/02/16/af-s-nikkor-10-18mm-f4-g-ed-n.aspx
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
_marek
HV Guru
_marek

liitunud: 31.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 18.02.2009 13:52:56 vasta tsitaadiga

Ei reklaami siin midagi, aga endale jäi ka silma 150mm Sigma, aga järelturult:
http://fotokala.ee/foorum/read.php?f=3&i=52877&t=52877

pole küll müüjaga ses osas suhelnud, et kas oleks valmis ka eraldi müüma ja mis hinnaga...
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxmacher
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.05.2005




sõnum 18.02.2009 19:24:27 vasta tsitaadiga

Max Powers kirjutas:
60mm on makro jaoks justkui vähe.
Tamronil on ka muidu 90mm toru ka olemas.


see 60mm on micro toru ning teeb 1:1 taasesitust. Olen ise proovind ja päris kihvt toru väikeste asjade pildistamiseks.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 2 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2009 19:48:23 vasta tsitaadiga

tsitaat:

see 60mm on micro toru ning teeb 1:1 taasesitust. Olen ise proovind ja päris kihvt toru väikeste asjade pildistamiseks.


Ühte ja sama teevad mõlemad objektiivid. 1:1 on ka mõlemad.
Lihtsalt üks on 90mm ja teine on 60mm
Nimetatakse neid ikka pigem makro objektiivideks. (isegi kui micro oleks justkui õigem)

Või mida sa täpselt mõtlesid?
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2009 19:01:56 vasta tsitaadiga

link :: Nikon D3X In-depth Review Lars Rehm, February 2009

@ Dpreview.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anim
HV kasutaja
anim

liitunud: 19.05.2005




sõnum 23.02.2009 13:07:25 vasta tsitaadiga

olles nüüd mõnda aega uut 50mm 1.4F kasutanud julgen seda soojalt soovitada icon_smile.gif
See on minu esimene "toru" kiti kõrval ja mina vääääga rahul, seni ainult positiivsed üllatused.
Olgugi, et see on made in China ei saa selle kvaliteeti võrreldagi logiseva ja nagiseva kit objektiiviga 8)

Minu D40 jaoks on see "harjumatult" pikk tele, nii et kõvasti taganemist tuleb kasuks, aga see on tõesti ainuke "puudus"
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2009 13:16:49 vasta tsitaadiga

Kui juba nii suure pildi siia panid, siis oleks võinud exifi ka säilitada.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taixxx
HV vaatleja
Taixxx

liitunud: 24.04.2008




sõnum 23.02.2009 13:19:20 vasta tsitaadiga

Paar sammu lähemale saab ikka astuda.
Ainult et alati pole ruumi taganemiseks.
Näiteks linnas.
Samas metsas loomi taga ajades on jälle vastupidi.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anim
HV kasutaja
anim

liitunud: 19.05.2005




sõnum 23.02.2009 13:26:16 vasta tsitaadiga

Max Powers kirjutas:
Kui juba nii suure pildi siia panid, siis oleks võinud exifi ka säilitada.

mul exif täitsa alles - kui sellel ikoonil klõpsan saan originaali lahti ja seal ka exif küljes - F4, 1/60sek - käest lastud
(Gimpis sai ainult leveleid muudetud - muu on puutumata)
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lex
HV kasutaja

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.02.2009 20:22:40 vasta tsitaadiga

Eelneva makro valiku jätkuks - üks üsna hea valik on kahe silma vahele jäänud, nimelt Tokina 100mm. Ostsin endale mingil hetkel, kuna makrot teen vähe ja ei raatsinud 105-st Nikkorit hankida. Väga terav, väga hea värviülekanne, üleminek käsitsiteravustamisele ainult rõngast tõmmates ja ehitatud nagu Tokinad ikka, ehk built like a tank. Teine, mida olen omal ajal ka kasutanud, on mainitud 90mm Tamron, see on samuti igati korralik ja julgen soovitada. Seega - kui raha on küll või hea diili saad, siis Nikkor, kui raha vähem siis Tokina või Tamron, vahet pole.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laurman
Kreisi kasutaja
Laurman

liitunud: 08.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.02.2009 21:33:47 vasta tsitaadiga

Nende 10mm vahe vist pole eriti märgatav? Nad on täiskaadri ees 100mm ja 90mm või APS-C?
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rocket
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.02.2009 22:01:37 vasta tsitaadiga

100mm on poolkaadri ees kas 150mm või 160mm. (Nikonil 1.5x, Canonil 1.6x, teisi ei tea)
_________________
www.allarifoto.eu
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.02.2009 22:04:44 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Nad on täiskaadri ees 100mm ja 90mm või APS-C?


Mõlemad lähevad ka täiskaadrile. (Tokina 100mm ja Tamroni 90mm)
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2009 13:10:15 vasta tsitaadiga

link :: PMA 2009 - mis Nikonil hõlma all võiks olla?

Kuulujutte Photopointi blogist.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tavka007
HV kasutaja
tavka007

liitunud: 12.02.2008




sõnum 25.02.2009 22:18:41 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Kuulujutte Photopointi blogist.


Päris huvitavad uudised.Kui tõesti d400 tuleb ja nikon jätab ka d700 alles, siis võib täiskaadriga d400 saada päris hea hinnaga. Canoni 5d on ikka hoopis kallim. Tsiteerin Photopointi lehelt:
Uus algtaseme digipeegel

D5000 pakutakse selle uue peegelkaamera nimeks. Sarnaselt D40 ja D60 keredele ei olevat sellel sisseehitatud autofookusmootorit. Sellegipoolest on see kuuldavasti neist kahest eelpoolmainitud aparaadist arenenum ning pildikvaliteedi poolt võrreldav D90 kaameraga.

D5000 kaameral olevat enam kui kolm autofookuspunkti, uut tüüpi sisseehitatud välklamp, välja keeratav ja pööratav LCD, filmiklipi funktsioon ja live view.

Uus välklamp

SB-700? Nikoni SB-400 jäävat pensionile (kuna uuel algtaseme peegelkaameral on midagi sellesarnast sisseehitatud?) See auk on Nikonil vaja kuidagiviisi täita.



Uus algtasemepeegelkaamera, mis filmib, mille lcd on pööratav ja pildikvaliteet võrreldav d90? Asi, mis jäi vähemalt mulle segaseks, on uus sisseehitatud välklamp, mida saavat pöörata. Pinge on kõrge ja eks nädala pärast oleme juba targemad. Kui uudised tõele vastavad, siis on nikon jälle teinud tugeva sammu edasi, jättes canoni aina enam ja enam selja taha. Canonil oleks samuti viimane aeg esitleda kaameraid, mis oleksid võrreldavad nikoni omadega, sest praeguses olukorras jääb minu silmis canon nikonist kaugele maha.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Artur R.
HV veteran
Artur R.

liitunud: 04.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2009 22:45:47 vasta tsitaadiga

Eks näeb, mis Canon PMA'l näitab. Nikon avaldab hetkel tõesti head muljet...
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2009 09:18:46 vasta tsitaadiga

tavka007 kirjutas:

Uus algtasemepeegelkaamera, mis filmib, mille lcd on pööratav ja pildikvaliteet võrreldav d90?


Jep, varsti tulevad aegunud D90'd poole hinnaga müüki kuna kõik jooksevad fotopoodide uksed pikali, küüned uue mudeli järgi õieli.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
striker13
HV Guru
striker13

liitunud: 03.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2009 18:35:53 vasta tsitaadiga

ostsin täna enda d50'ele uue mälukaarti. SanDisk SDHC class2, aga kaamera ütleb, et this card cannot be used. Milline kaart tal siis sees üldse töötab? arvasin, et SD on SD ja et ostad millise tahad.
_________________
Sarcasm is just one of the many services I offer to people who ask stupid questions.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
r3nx
HV veteran

liitunud: 24.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2009 18:37:47 vasta tsitaadiga

Ta ei toeta sul ilmselt SDHC kaarte. Uuri, ega tarkvaralisi uuendusi saadaval pole.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
striker13
HV Guru
striker13

liitunud: 03.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2009 19:05:09 vasta tsitaadiga

r3nx kirjutas:
Ta ei toeta sul ilmselt SDHC kaarte. Uuri, ega tarkvaralisi uuendusi saadaval pole.


kuidas ma neid uuendusi kontrollida saan icon_redface.gif praegu on peal v1.00

_________________
Sarcasm is just one of the many services I offer to people who ask stupid questions.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cert85
HV kasutaja
Cert85

liitunud: 16.02.2006




sõnum 02.03.2009 19:06:41 vasta tsitaadiga

Eks ikka canoni lehelt või googeldades!!
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
r3nx
HV veteran

liitunud: 24.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2009 19:07:53 vasta tsitaadiga

Ise veidi uurisin ja tundub, et ei ole vastavat tarkvarauuendust... Võid proovida formattida FAT'is, mõnel on aidanud.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
striker13
HV Guru
striker13

liitunud: 03.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2009 19:13:19 vasta tsitaadiga

mida see formattida FAT'is tähendab?

Ja kui see ei aita, et millist kaarti peaks siis vaatama? 4gb'st oleks piisavalt

_________________
Sarcasm is just one of the many services I offer to people who ask stupid questions.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
r3nx
HV veteran

liitunud: 24.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2009 19:19:54 vasta tsitaadiga

2GB on max, kuna kaameral lihtsalt puudub SDHC(4gb ja üles) tugi. Format teed My Computer alt, kaardile parem klikk ja "format".
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
striker13
HV Guru
striker13

liitunud: 03.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2009 19:20:13 vasta tsitaadiga

no ma siis ostan mingi 2gb'se icon_sad.gif
_________________
Sarcasm is just one of the many services I offer to people who ask stupid questions.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
r3nx
HV veteran

liitunud: 24.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2009 19:22:20 vasta tsitaadiga

karvutis oli Sandiski 2GB ultra II päris hea hinnaga(199.-), see töötab sul raudselt.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 02.03.2009 19:31:56 vasta tsitaadiga

tsitaat:
The SD Card Association's current specifications define how a standard SD (non-SDHC) card with more than 1 GB and up to 4 GB capacity should be designed.

Wikist siis.
Ehk peaks siiski olema mingised 4gb SD-d
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
r3nx
HV veteran

liitunud: 24.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2009 19:44:05 vasta tsitaadiga

Nendega pidi ka D50 väga valiv olema. Mõni töötab-mõni mitte.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cert85
HV kasutaja
Cert85

liitunud: 16.02.2006




sõnum 02.03.2009 19:59:58 vasta tsitaadiga

Vaata manualist, seal on kirjas, et milliste kaartidega testitud ja peaks kindlalt töötama. Seal ka öeldud, et teiste kaartide töötamine pole garanteeritud.

Siis küsiks ka juba ära.
Et kui kaamera panna juhtmega arvuti sappa ja kaamera M/P režiimis, et siis ei saagi niisama Windowsi Exploreriga sealt RAW`i kätte? Pean siis kasutama Nikoni programmi, mälukaardilugejat või panema aparaadi jälle tagasi Mass Storage režiimi? Tahaks teda jätta sellesse M/P režiimi, et ei oleks kara, kui unustan safety remove hardware teha talle.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
soodent
HV Guru


liitunud: 10.04.2002




sõnum 02.03.2009 20:35:41 vasta tsitaadiga

On ka tavalisi 4gb sd kaarte(mitte sdhc).Suhteliselt haruldased.
_________________
Kommentaarid: 822 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taixxx
HV vaatleja
Taixxx

liitunud: 24.04.2008




sõnum 06.03.2009 10:56:48 vasta tsitaadiga

jerome kirjutas:
Uus fiks Nikonilt - AF-S 35mm F1.8 DX

Saadaval märtsist. loodetavasti jõuab ka nobedalt meie lettidele. Hind on ka isuäratav - 243 euri, 199 naela või 199 taala.


Oskab keegi juba öelda kuna osta saab?
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zimson
Kreisi kasutaja
zimson

liitunud: 04.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2009 11:54:17 vasta tsitaadiga

Fotoluksi hinnakirjas olemas (http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=101&cid=3571&cgid=). Küsi sealt.
_________________
Juriidiliselt on kõik korrektne!
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olaviv
HV kasutaja

liitunud: 04.12.2005




sõnum 06.03.2009 23:11:14 vasta tsitaadiga

D50'l on SDHC toega tõesti kehvad lood. Firmware uuendust pole ning pole lootustki et tuleks. Netifoorumites on väidetud, et kui 4Gb SDHC arvutis formattida FAT16 siis toimib. Mina igatahes mingit noname kaarti nii toimima ei saanud. Niiet kui kellelgi on 2Gb või väiksem SD kaart üle siis mul on huvi icon_smile.gif Võin vastu pakkuda 4GB micro-SDHC icon_biggrin.gif
_________________
digiallkiri
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
soodent
HV Guru


liitunud: 10.04.2002




sõnum 06.03.2009 23:31:59 vasta tsitaadiga

Minu 4gb tavaline sd kaart toimib 100% D50 peal.
_________________
Kommentaarid: 822 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olaviv
HV kasutaja

liitunud: 04.12.2005




sõnum 07.03.2009 23:29:02 vasta tsitaadiga

Ilmselt siis mõned mudelid toimivad ja mõned mitte. Millisega täpselt tegu?
Transcend 150X 4Gb peaks ka D50's toimima.

_________________
digiallkiri
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
soodent
HV Guru


liitunud: 10.04.2002




sõnum 07.03.2009 23:33:11 vasta tsitaadiga

Peab olema mitte sdhc.Ebayst saab tellida 4gb mitte sdhc.Maksab 160kr.Võin sulle tellida kui väga vaja.Kiirust garanteerida ei saa.
_________________
Kommentaarid: 822 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laurman
Kreisi kasutaja
Laurman

liitunud: 08.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2009 19:12:24 vasta tsitaadiga

Kas keegi veel peale minu on märganud, et D80 kitikas jätab talvel pildistades pildile (juba pildiotsijas) kollakas-roheka tooni?
Äkki annaks mingi filter ette kruttida, mis selle tooni kõrvaldaks ja kõik näeks nii välja nagu peab?
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2009 20:35:52 vasta tsitaadiga

Möh? Pole küll märganud. 18-135 kit siis.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laurman
Kreisi kasutaja
Laurman

liitunud: 08.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2009 20:58:25 vasta tsitaadiga

Suvel on Ok kui ta neid rohkekas-kollaseid toone buustib aga talvel käib küll pinda. St lumi on juba pildiotsijas kergelt seepijas.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
soodent
HV Guru


liitunud: 10.04.2002




sõnum 09.03.2009 21:03:01 vasta tsitaadiga

Võib olla FL-D(fluoresent) filter muudab miskit.
_________________
Kommentaarid: 822 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jerome
HV vaatleja

liitunud: 14.03.2006




sõnum 10.03.2009 02:04:48 vasta tsitaadiga

zimson kirjutas:
Fotoluksi hinnakirjas olemas (http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=101&cid=3571&cgid=). Küsi sealt.

Mis on koomiline, et luksis on olemas nii uus 50mm kui ka 35mm, pointis pole kumbagi.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Nikoni arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 39, 40, 41  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.