Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 165, 166, 167 ... 273, 274, 275  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2009 18:27:00 vasta tsitaadiga

organiseerub ise.. inimestel pole süüa.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 22.02.2009 18:31:47 vasta tsitaadiga

Eks hiinlased hakkavad üha suuremas ulatuses mujale minema... ennast ära ikka elatatakse, aga Hiinas nende tihedus liialt suur, sama teema ka Indiaga. Samas neis riikides on vähemalt põllumajandus alles...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2009 18:56:50 vasta tsitaadiga

kohe hakkab raadio2 hest " olukorrast riigis" ilmselt tulevad meie säästunipid jälle kõne alla. samost ja rumm tunnevad asja.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.02.2009 21:09:52 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

MEXICO CITY, Feb 20 (Reuters) - Mexican oil production fell 9.2 percent in January to its lowest level since November 1995 as output from the aging Cantarell oil field continued to dwindle, state oil company Pemex said on Friday.

Mexico pumped 2.685 million bpd in January, down from 2.957 million bpd in the same month a year ago, according to government data.

The giant Cantarell oil field lost its position as Mexico's largest single oil producer in January to the nearby Ku Maloob Zaap heavy oil complex, Pemex said.

---

Yes we can! icon_lol.gif

Ma loodan, et töötud ei hellita hullumeelset plaani võtta päevas kaks korda raha krediitkaardilt. Pangad ei elaks seda üle ja peaksid teenustasusid tõstma, Tiffany butiiki on ju kah toetada vaja sellel raskel ajal.
---

Scart kirjutas:

Nüüd siis sealmaal, et juba muudetakse artikleid:

“Estimates of total expected asset write-downs suggest that the budgetary costs – actual and contingent - of asset relief could be very large both in absolute terms and relative to GDP in member states,” the EC document, seen by The Daily Telegraph, cautioned.

"It is essential that government support through asset relief should not be on a scale that raises concern about over-indebtedness or financing problems.”

The secret 17-page paper was discussed by finance ministers, including the Chancellor Alistair Darling on Tuesday.


URLis olev number eemaldati artiklist ja artikli pealkirjast: "European-banks-may-need-16.3-trillion-bail-out-EC-dcoument-warns.html"

(tuumaseen)


See teema jätkub siin.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 25.02.2009 00:29:11 vasta tsitaadiga

See "Secret doc" peab olema BS - see ületaks ~1,5X kogu EL liikmesriikide kogutoodangut. Isegi kõige riskantsemate investeeringute juures ei anna sellist raha kaotada icon_confused.gif
Parem mitte mõelda, kui see tõsi on....
edit:
üldiselt natuke surfates ja vaadates uuremate pankade bilansse pakuks, et pigem on eksitud mingi suurusjärguga.... seda enam, et pigem on EL'i pangad olnud suhteliselt konservatiivsed. Niipalju küll märgiks, et USA on kulutanud sellest 25X vähem enda päästeplaanile


viimati muutis Magic 25.02.2009 01:21:37, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 25.02.2009 01:23:50 vasta tsitaadiga

Mehhikos toimuvat võiks vist küll juba kodusõjaks nimetada.

http://www.foreignpolicy.com/story/cms.php?story_id=4684

http://news.bbc.co.uk/2/hi/americas/7906284.stm

Around 40,000 troops are actively involved in Mexico's war on drugs.

Gang violence is surging in Mexico despite the deployment of 40,000 soldiers across the country to root out drug cartels.

Beheadings, attacks on police, and shootings in clubs and restaurants are a daily occurrence in some regions.

Some 6,000 people died in violence related to organized crime last year and the situation seems to be getting worse.


video ka: 17.veb filmitud.

Link
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2009 11:12:38 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
üldiselt natuke surfates ja vaadates uuremate pankade bilansse pakuks, et pigem on eksitud mingi suurusjärguga.... seda enam, et pigem on EL'i pangad olnud suhteliselt konservatiivsed. Niipalju küll märgiks, et USA on kulutanud sellest 25X vähem enda päästeplaanile


Eks varsti selgub, kes millega puusse pani artiklit tehes - oleks nagu mõttekas arvata, et too dokument on varsti avalik teave.
---

Railway freight in China’s Shanghai region plunged 31pc in January and industrial production fell 12pc, dashing hopes that Beijing’s stimulus policies will soon begin to fuel recovery.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 25.02.2009 11:58:28 vasta tsitaadiga

http://www.delfi.ee/news/majandus/majandus/article.php?id=21410965 Meile päevakohasem ja ohtlikum teema. Ega nad seal midagi valesti ei ütle... devalveerimist ei tule, aga tohutu konkurentsivõime kaotus küll, kui jäetakse vesi ja raudtee maksud samale tasemele. Elektri osas nii kriitiline poleks, see üks odavamaid meil ja pigem on probleem see, et riik võtab EE kaukast iga aasta suured summad ja kärbitakse firma investeerimisvõimet. Raudtee kohapealt, aga asi väga näotu - räägitakse paratamatust vähenemisest, samas kui Läti korjab mahud endale ja suutis pea 10% enda mahte kasvatada aastaga. Meil veavad suuremad sadamad oma rongidega ja ERR osa aina väheneb... samas nüüd läbimistasude kasvatamine sööb ka nonde ettevõtlike firmade kasumit.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 25.02.2009 13:39:30 vasta tsitaadiga

USA, Hiina ja maailmamajanduse krahh
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
O
Kreisi kasutaja
O

liitunud: 22.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2009 15:33:18 vasta tsitaadiga

Zeitgeisti vaadanud eesti soost blondiin hullus:

_________________
PS, kui teemades ei vasta
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2009 15:39:07 vasta tsitaadiga

O kirjutas:
Zeitgeisti vaadanud eesti soost blondiin hullus:


Domeen ning mõnusalt ühes rodus tekst tekitava usaldusväärsust ja huvi tekst läbi närida.

Või siis mitte.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Xarthaz
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2008




sõnum 25.02.2009 21:50:09 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
http://www.delfi.ee/news/majandus/majandus/article.php?id=21410965 Meile päevakohasem ja ohtlikum teema. Ega nad seal midagi valesti ei ütle... devalveerimist ei tule, aga tohutu konkurentsivõime kaotus küll, kui jäetakse vesi ja raudtee maksud samale tasemele. Elektri osas nii kriitiline poleks, see üks odavamaid meil ja pigem on probleem see, et riik võtab EE kaukast iga aasta suured summad ja kärbitakse firma investeerimisvõimet. Raudtee kohapealt, aga asi väga näotu - räägitakse paratamatust vähenemisest, samas kui Läti korjab mahud endale ja suutis pea 10% enda mahte kasvatada aastaga. Meil veavad suuremad sadamad oma rongidega ja ERR osa aina väheneb... samas nüüd läbimistasude kasvatamine sööb ka nonde ettevõtlike firmade kasumit.
Mida muud ikka oodata riiklikelt ettevõtetelt. Erastagu ettevõtted, jätku nad rahule, konkurets paneb nad kasumit teenima, investeerima ja mõistliku hinnaga teenust pakkuma, erinevalt stagneeruvatest riiklikest monopolidest, mis ei suuda ei ökk ega mökk teha.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2009 12:17:18 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

Bluebull kirjutas:
Mehhikos toimuvat võiks vist küll juba kodusõjaks nimetada.


EL PASO – With the escalating drug violence in Mexico, El Paso real estate agents are showing more and more homes to buyers from Juarez, who are fleeing to the United States.

“They are pretty much looking for something nice and something big,” said Linda Uribe, real estate agent.

But mostly, they are looking for something safe.

---

Japan's exports plunged 45.7% in January compared with a year ago to hit the lowest figure in 10 years, official figures have shown.

Imports exceeded exports by 952.6bn yen ($9.9bn; £6.8bn). It is the largest gap since records began in 1980.

Demand for Japanese cars in particular dropped by 69%.


(tuumaseen)
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 26.02.2009 12:47:03 vasta tsitaadiga


Link


---
RBS reports record corporate loss

Royal Bank of Scotland (RBS) has announced the largest annual loss in UK corporate history.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2009 17:10:12 vasta tsitaadiga

Nüüd tulevad siis riburadapidi eelmise aasta neljanda kvartali majandustulemused:

Alustuseks GM - kahjum 9 miljardit.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
O
Kreisi kasutaja
O

liitunud: 22.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2009 17:40:39 vasta tsitaadiga

Viimase nelja aastaga $82 miljardit kaotada pole paha ju thumbs_up.gif
_________________
PS, kui teemades ei vasta
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2009 18:44:23 vasta tsitaadiga

päris efektiivne tegutsemine on sel usa uhkusel küll
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 26.02.2009 20:33:08 vasta tsitaadiga

On see 9 miljardit ka tõene? Või on numbritega veidikene mängitud, nagu nad seal tavaliselt teevad...
_________________
Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 27.02.2009 00:27:38 vasta tsitaadiga

taikonaut kirjutas:
On see 9 miljardit ka tõene? Või on numbritega veidikene mängitud, nagu nad seal tavaliselt teevad...

Võimalik....AMD ju ka mängib numbritega mõnuga - ATI't hinnati tohutult alla(nohh olgem ausad, ega ta ka 4,5 miljardit väärt polnud...heal juhul 20% sellest, aga hetkel ATI osa aruannete järgi suht väärtusetu juba icon_razz.gif ). Lihtsalt sisuliselt saab soetusmaksumust mõnuga kahjumisse kirjutada või üles hinnata ja nõnda kasumit teenida nagu kohalikud kinnisvarahaid tegid, et ikka aina suuremaid laene saada icon_smile.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2009 13:41:15 vasta tsitaadiga

Meie vanema põlvkonna esindajatel läheb ikka sellega võrreldes päris hästi.

According to a report released Wednesday, the real estate market bust and stock market declines have carved a huge chunk out of the assets of baby boomers.

So much home equity has been lost that 30% of boomers, aged 45 to 54, are underwater in their homes, according to "The Wealth of the Baby Boom Cohorts After the Collapse of the Housing Bubble. " The report, released by D.C.-based think tank the Center for Economic and Policy Research, also found that 18% of boomers aged 55 to 64 would owe money at close if they sold their homes.

---

Reuters on aga praegu toimuvast teinud kokkuvõtte - siin.
---

HONG KONG (MarketWatch) -- Japan's industrial production tumbled 10% in January from the previous month, as automobile and semiconductor companies cut their output, according to official data released Friday. The drop, reportedly the biggest on record, is the fourth straight monthly decline, was in line with market expectations

Tegu ei ole majanduskriisi, vaid Jaapani kollapsiga.

EDIT: vähemalt 4-6 kuud sellist asja veel, siis peaks hakkama asjad üles liikuma, sest BDI liigub taaskord sinna, kuhu vaja.
---

Lugu praegu toimuvast ka siin. Väga karm artikkel.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tops
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2008




sõnum 27.02.2009 21:13:27 vasta tsitaadiga

Ehk pakub kellelegi huvi:

Loodusõhtu Rahvusraamatukogus

Esmaspäeval, 02. märtsil 2009 kell 18.00

Must ja valge

Õhtu külaliseks on Nigeeria keskkonnaaktivist Osayande Omokaro, kes tegeleb nii Nigeri jõe delta naftaprojektide kui Lääne-Aafrika gaasijuhtme keskkonnamõjude uurimisega. Nigeeria on üks maailma suurimaid naftatootjaid. Paraku maksavad nafta puurimise, selle käigus vabaneva maagaasi põletamise ja nafta transportimise käigus ränka hinda nii loodus kui kohalikud elanikud. Nigeeria peamised naftaleiukohad asuvad kauni looduse ja suure bioloogilise mitmekesisusega Nigeri jõe deltas. Naftaäri käibed ja kasumid on suured, kuid frustreeritud kohalikele elanikele ei jõua midagi. Näitamisele tuleb Nigeeria naftatööstuse probleemidest rääkiv lühifilm Poison Fire (Mürgine tuli).

http://www.looduseomnibuss.ee/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2009 22:52:11 vasta tsitaadiga

See võib olla tõeliselt huvitav ettevõtmine thumbs_up.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marti252
HV kasutaja

liitunud: 10.05.2003




sõnum 27.02.2009 23:56:14 vasta tsitaadiga

tops kirjutas:

Õhtu külaliseks on Nigeeria keskkonnaaktivist Osayande Omokaro, kes tegeleb nii Nigeri jõe delta naftaprojektide kui Lääne-Aafrika gaasijuhtme keskkonnamõjude uurimisega. Nigeeria on üks maailma suurimaid naftatootjaid. Paraku maksavad nafta puurimise, selle käigus vabaneva maagaasi põletamise ja nafta transportimise käigus ränka hinda nii loodus kui kohalikud elanikud. Nigeeria peamised naftaleiukohad asuvad kauni looduse ja suure bioloogilise mitmekesisusega Nigeri jõe deltas. Naftaäri käibed ja kasumid on suured, kuid frustreeritud kohalikele elanikele ei jõua midagi. Näitamisele tuleb Nigeeria naftatööstuse probleemidest rääkiv lühifilm Poison Fire (Mürgine tuli).

http://www.looduseomnibuss.ee/


Njah, eelnevates postides loetu põhjal, teeks ma poliitiliselt väga ebakorrektse väljaütlemise viimase posti suhtes gives.gif . Sry kui kedagi see ärritab, aga kui meid ootab lähi aastail ees pm everyone for them selves, siis ajab mind naerma lihtsalt mõne aktivisti püüdlus praegu välismaalt abi saada. Krt võtku püss kätte ja nottigu neid naftatöölisi nagu tema kaasmaalased, sellest ju palju rohkem abi ja saab kohe maailmameediasse kah.

OT Lugesin ühte huvitavat holokausti valgustavat raamatut ja ajab ikka see pask siin maailmas naerma küll icon_lol.gif . Poisid, puhastustalgud vajavad varsti läbiviimist :twisted:
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Herr Kurm
Piiratud kasutaja
Herr Kurm

liitunud: 25.03.2004




sõnum 28.02.2009 00:00:21 vasta tsitaadiga

marti252 kirjutas:

OT Lugesin ühte huvitavat holokausti valgustavat raamatut ja ajab ikka see piix siin maailmas naerma küll icon_lol.gif . Poisid, puhastustalgud vajavad varsti läbiviimist :twisted:


ksenofoobiast ja paranoiast pakatav patakas möla.

_________________
-logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio-
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
marti252
HV kasutaja

liitunud: 10.05.2003




sõnum 28.02.2009 00:09:16 vasta tsitaadiga

Njah, sama palju pakatav kui ametlik versioon, ainult et seal on natukene loogikat ja füüsikaseadusi tõestuseks appi võetud icon_lol.gif
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2009 11:48:56 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

Europe's Crisis: Much Bigger Than Subprime, Worse Than U.S.
---

The Spectacular, Sudden Crash of the Global Economy

In a short period of months, the entire system of global capitalism has screeched to a halt. No one knows what happens next.

---

Mõlemad tekstid võivad olla kordus, aga ma pole kindel icon_exclaim.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 28.02.2009 14:37:06 vasta tsitaadiga

Esimene tekst päris huvitav.... sisuliselt põevad Soome, Rootsi, Taani pangad Eestis ~15 miljardi euro pärast ja igalpool mujal on laenatud summad märksa koledamad ja senine kukkumine järsem.
Peab ikka asi neil väga hapu olema, kui sellise raha nimel tahetakse meid sohu matta antireklaamiga icon_confused.gif
Kuigi jah....vaadates osasid ennustusi, siis -15% kukkumist sel aastal pole ilmselt siiski utoopia ja samas väärtuses ka töötus...kuigi seni pakkusin 12,5% aasta lõpuks.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MarekSäde
HV veteran

liitunud: 19.05.2004




sõnum 28.02.2009 14:54:26 vasta tsitaadiga

Ennustan rohkem kui 15 % aasta lõpuks, pluss langevad kolinal riigikogu palgad ning tuleb kärpida veelgi vaest, räsitud riigieelarvet. Pankade ja firmade hädakisa, pankroti laine, töötute meri, inflatsioon on selle aasta märksõnad. Kui peaks kroon devalveeruma, tulevad rahutused.
Ise töötan ka nagu püssirohu tünni otsas - ei tea kuna firma lõhkeb võlgade tõttu.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2009 16:11:58 vasta tsitaadiga

15%+ aasta lõpuks on juba ammu rahulikumate ennustuste järgi pakutud.
riigikogu palgad sõltuvad keskmisest ja statistika on imeline asi, aga eeldaks, et need 15-20% kukuvad.
riigieelarve veel kärpimist on korduvalt öeldud, ka padari poolt. meie meedia seda õnneks väga ei kipu kajastama.

krooni devalveerumine sõltub eelkõige siinse majanduse ja eksporditurgude käekäigust. nii eesti kui põhjamaad (ilmselt ka el) ei ole absoluutselt devalveerumise stsenaariumist huvitatud, kuna see oleks ikka tõsine katastroof. rahutusteks pole devalveerimist vajagi, ootame valimised ära icon_smile.gif

Linnapea, enda või teiste võlgade? viimane kipub praegu kuradi populaarne asi olema kahjuks.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MarekSäde
HV veteran

liitunud: 19.05.2004




sõnum 28.02.2009 16:21:53 vasta tsitaadiga

eks need võlad mõlemapoolsed ole nagu süügi. Teised ei maksa sulle ja sina ei saa maksta omakorda teistele, täielik tupik ja närvidemäng.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mirko27
HV veteran
mirko27

liitunud: 29.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2009 16:55:42 vasta tsitaadiga

Kuidas antud hetkel Eestis inflatsioon võiks möllata? Selles mõttes, et kui teenused odavnevad, kaubad odavnevad, palk enamvähem samasse auku, siis see peaks ju raha väärtust hoopis tõstma?
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 28.02.2009 19:06:06 vasta tsitaadiga

Linnapea kirjutas:
eks need võlad mõlemapoolsed ole nagu süügi. Teised ei maksa sulle ja sina ei saa maksta omakorda teistele, täielik tupik ja närvidemäng.
Ei tea mis ala, aga ehitus küll suht selline jah hetkel...endalgi raha saada...võlgu pole veel kellelegi maksetega jäänud. Hetkel boonus see, et saab kodus remonti teha ja mässata asjadega milleks varem aega poleks jäänud. Samas kui see kriis ikka üle 2 aasta veel kestab st. läheb hullemaks, siis asi väga hapu.
mirko27 kirjutas:
Kuidas antud hetkel Eestis inflatsioon võiks möllata? Selles mõttes, et kui teenused odavnevad, kaubad odavnevad, palk enamvähem samasse auku, siis see peaks ju raha väärtust hoopis tõstma?

raha reaalväärtus viimase aasta jooksul on tõusnud jah... pigem loodagi, et kõik leiaksid kärpimises ühise keele....kui kogu euroopa nõnda kokku kukub nagu hetkel hirmujutte räägitakse ja EL ei anna enam liikmesriikidele raha välja, siis sisuliselt peaks Eesti kärpima riigieelarvet 50%, eeldusel et devalveerimist ei tule. Jubedad arvud, aga arvan, et see võiks 2 aasta plaanis kõige jubedam stsenaarium olla. Sisuliselt kas prinditakse raha metsikus koguses juurde, et seda 10-15 aastat kokku korjata või vajutakse sügavasse kriisi ja deflatsiooni. Minu meelest mingit head varianti polegi.... Selge on see, et viimased 3-4 aastat on toimunud metsik ülekulutamine olematu efektiivsusega. Sisuliselt ehitati tohutu finantspüramiid, mis kukub korrus korruse haaval kokku. Kas siit on mõttekas välja tulla uuesti laenamisega ongi nüüd teema omaette icon_confused.gif
-----
meile midagi positiivset: http://www.tarbija24.ee/?id=88221
Eks livikole natuke raha juurde ja arvestades kust ta enda piirituse tarnis, siis vähenenud transpordikulu võiks anda 2009 aastaks päris kena kasumi icon_smile.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2009 01:44:43 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

They can barely let the words pass their lips, but some of the EU's most important policymakers were forced this week to discuss what was once unthinkable: that at least one of the 16 eurozone countries might be on the brink of ditching the single currency.

Jean-Claude Trichet, president of the European Central Bank, admitted that the 10-year-old eurozone was under "extreme strain", with weaker countries struggling to keep their economies afloat in the face of the devaluation of other currencies, such as sterling and the dollar.


Keldi tiiger kõlab oma praeguses olukorras täpselt nagu Eesti.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.03.2009 01:45:17 vasta tsitaadiga

Üks tuttav tegeleb kustutite äriga. Pidi minema praegu paremini kui kunagi varem. Aga eks see tingitud sellest autojuhtide paankast, et saad kuni 3k trahvi, kui kustuti aegunud on.
_________________
Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2009 02:22:50 vasta tsitaadiga

taikonaut kirjutas:
Üks tuttav tegeleb kustutite äriga. Pidi minema praegu paremini kui kunagi varem. Aga eks see tingitud sellest autojuhtide paankast, et saad kuni 3k trahvi, kui kustuti aegunud on.


See oli üks viimaste aegade omapärasemaid ostupaanikaid jah icon_smile.gif
---

Denniger lajatab päris uljalt - siin
---

Pilt ütleb enamasti rohkem, kui paar sõna:

Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2009 11:42:52 vasta tsitaadiga

taikonaut kirjutas:
Üks tuttav tegeleb kustutite äriga. Pidi minema praegu paremini kui kunagi varem. Aga eks see tingitud sellest autojuhtide paankast, et saad kuni 3k trahvi, kui kustuti aegunud on.

Pigem on tegu kavala müügikampaaniaga ja peab tunnistama, et see õnnestus icon_wink.gif

http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=316857

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
Kommentaarid: 842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.03.2009 13:48:08 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Pilt ütleb enamasti rohkem, kui paar sõna:

Spoiler Spoiler Spoiler


Äkki on vaja vedada midagi hääästi rasket, et üks vedur sellega toime ei tule? Nt dollareid Federal Reservist? icon_lol.gif
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2009 21:16:42 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

BRUSSELS — Germany rejected appeals Sunday for a single multibillion euro bailout of eastern Europe, even after Hungry begged EU leaders not to let a new “Iron Curtain” divide the continent into rich and poor.

The swift, strong comments by German Chancellor Angela Merkel dampened hopes that leaders at Sunday's European Union summit could forge a unified stance to tackle the worsening economic crisis.


EU ragiseb ikka juba päris hoogsalt.
---

Umbes nii sada lehte tagasi väitsin toetudes adekvaatsele, linkimatutele allikatele, et USA föderaalid masseerivad läbitud miljoneid kilomeetreid. Ja loomulikult on see vale, sest ma tegelen valetamise ja paanika levitamisega as usual mõne mehe arvates. Noh, nüüd saate lingi.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 02.03.2009 00:18:08 vasta tsitaadiga

Angry Taxpayers across US protest wasteful spending


Link


Veel üks asjalik video


Link
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
O
Kreisi kasutaja
O

liitunud: 22.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2009 03:47:15 vasta tsitaadiga

Eesti viie rikkaima Euroopa riigi sekka... KOHE - Osalusveeb

Ideel on jumet iseenesest.
Kommentaare tasub ka kindlasti lugeda thumbs_up.gif

_________________
PS, kui teemades ei vasta
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 02.03.2009 08:34:14 vasta tsitaadiga

Kuidas Eesti on paha ja in the end tahab Venemaad vallutada icon_lol.gif
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
predator
HV Guru
predator

liitunud: 08.12.2001




sõnum 02.03.2009 14:27:01 vasta tsitaadiga

Täna kl. 14.00 Nõmme Raadio rahvuslaste pooltunnis pidavat juttu tulema järgmistest teemadest:

1) kaks rahvuslaste organisatsiooni korraldas 24. veebruaril 2009 Tallinnas, Tammsaare pargis ürituse: Tartu Rahu Põlistamise Selts tegi kõnekoosoleku, Eesti Rahvuslik Liikumine aga (vastla)supijagamise;

2) Euroopa pangandus on kokkukukkumise veerel. Briti päevaleht "Daily Telegraph" võttis selle kiirenemisele kaasaaitamise kartuses oma kodulehelt maha kõige "ohtlikumad" ja "ebameeldivamad" andmed. Sõltumatul ajakirjandusel õnnestus need aga eelnevalt siiski salvestada.

Nõmme Raadio sagedus on 99,3 MHz

_________________
Laiformaat digitaaltrükk kuni 152 cm laiusele meediale, külm- ja kuumlamineerimine, värviline ja must-valge lasertrükk kuni A3+ formaadile.
Hinnad soodsad! Täpsem info: www.parexnn.ee
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 154
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 02.03.2009 15:43:22 vasta tsitaadiga

Markets routed as AIG reveals $62B loss

Global stock markets were reeling Monday as U.S. insurance giant AIG revealed monumental quarterly losses of $62 billion and UK bank HSBC announced a huge slump in profits.
AIG's quarterly losses amounted to some $460,000 per minute.

AIG's announcement came hours after the U.S. government announced a $30 billion lifeline for the ailing company on top of $150 billion it has already received in bailout funding.

_________________
"Believe you can, believe you can't; either way, you're right." - Henry Ford
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2009 20:32:05 vasta tsitaadiga

Ja Dow Jones hooga alla 7k.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 02.03.2009 21:20:53 vasta tsitaadiga

Pole just kõige originaalsem info hankimine, aga: http://www.minut.ee/article.pl?sid=09/03/02/0537253
_________________
assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree''
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2009 21:36:02 vasta tsitaadiga

Elrak kirjutas:
Pole just kõige originaalsem info hankimine, aga: http://www.minut.ee/article.pl?sid=09/03/02/0537253

Natuke vastukaalustust ühest kommentaarist:

tsitaat:
Need Jaapani "vastava ala" teadlased on tegelikult ju Jaapani Energeetikakomiteest. Selliste komiteede liikmed valitakse vastava ala (energeetika = tuumajaamad, söejaamad, teised fossiiljaamad) tegijate poolt. On üsnagi usutav, et ka Eesti Energia või Eesti Põlevkivi leiaks 5 teadlast ja nende seast 3 kes arvaksid et kliimasoojenemise peamiseks põhjuseks ei ole inimene.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2009 21:43:03 vasta tsitaadiga

Tanel, ma arvan (või vähemalt loodan), et Eestis on nende osakaal, kes inimmõjus nii kindlad pole tunduvalt suurem kui kolm viiest vastava eriala teadlasest.
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 02.03.2009 22:31:58 vasta tsitaadiga

http://www.tarbija24.ee/150507/esileht/olulised_teemad/tarbija24/auto/260527.php

Ei tea, mis sellest vesinikautost sai ? Keegi on kuulnud midagi?
Või polnud asjal erilist mõtet, sest igalpool polnudki järsku vesinikutanklaid?
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2009 02:25:36 vasta tsitaadiga

Bluebull kirjutas:

Ei tea, mis sellest vesinikautost sai ? Keegi on kuulnud midagi?
Või polnud asjal erilist mõtet, sest igalpool polnudki järsku vesinikutanklaid?


Jaapani autotoodang on all 61%. See saigi. Aga mida ka mina tean icon_biggrin.gif
---

Beginning Now: The Panic Phase of the Collapse
---

Karl võttis tänase vabalanguse turgudel kokku nõnnaviisi.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 03.03.2009 09:48:22 vasta tsitaadiga

Mexico's Pemex reports 2008 loss of $8.1 billion

MEXICO CITY: Mexico's state oil monopoly says it lost 109 billion pesos in 2008, $8.1 billion at the year's average exchange rate, as output and prices fell while taxes and exchange-rate losses climbed.
Petroleos Mexicanos, or Pemex, says sales rose 17 percent to 1.33 billion pesos as oil hit $147 a barrel in July, before plunging 70 percent by Dec. 31.
The company said this weekend that pretax operating income rose to 662 billion pesos but was outstripped by taxes, which rose 14 percent to 772 billion pesos.
Pemex finances about 40 percent of Mexico's budget.
A 30 percent weakening of the peso against the dollar helped push fourth-quarter losses to 115 billion pesos.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 165, 166, 167 ... 273, 274, 275  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.