organiseerub ise.. inimestel pole süüa. _________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Eks hiinlased hakkavad üha suuremas ulatuses mujale minema... ennast ära ikka elatatakse, aga Hiinas nende tihedus liialt suur, sama teema ka Indiaga. Samas neis riikides on vähemalt põllumajandus alles...
kohe hakkab raadio2 hest " olukorrast riigis" ilmselt tulevad meie säästunipid jälle kõne alla. samost ja rumm tunnevad asja. _________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
MEXICO CITY, Feb 20 (Reuters) - Mexican oil production fell 9.2 percent in January to its lowest level since November 1995 as output from the aging Cantarell oil field continued to dwindle, state oil company Pemex said on Friday.
Mexico pumped 2.685 million bpd in January, down from 2.957 million bpd in the same month a year ago, according to government data.
The giant Cantarell oil field lost its position as Mexico's largest single oil producer in January to the nearby Ku Maloob Zaap heavy oil complex, Pemex said.
---
Ma loodan, et töötud ei hellita hullumeelset plaani võtta päevas kaks korda raha krediitkaardilt. Pangad ei elaks seda üle ja peaksid teenustasusid tõstma, Tiffany butiiki on ju kah toetada vaja sellel raskel ajal.
---
Scart kirjutas:
Nüüd siis sealmaal, et juba muudetakse artikleid:
Estimates of total expected asset write-downs suggest that the budgetary costs actual and contingent - of asset relief could be very large both in absolute terms and relative to GDP in member states, the EC document, seen by The Daily Telegraph, cautioned.
"It is essential that government support through asset relief should not be on a scale that raises concern about over-indebtedness or financing problems.
The secret 17-page paper was discussed by finance ministers, including the Chancellor Alistair Darling on Tuesday.
URLis olev number eemaldati artiklist ja artikli pealkirjast: "European-banks-may-need-16.3-trillion-bail-out-EC-dcoument-warns.html"
See "Secret doc" peab olema BS - see ületaks ~1,5X kogu EL liikmesriikide kogutoodangut. Isegi kõige riskantsemate investeeringute juures ei anna sellist raha kaotada
Parem mitte mõelda, kui see tõsi on....
edit:
üldiselt natuke surfates ja vaadates uuremate pankade bilansse pakuks, et pigem on eksitud mingi suurusjärguga.... seda enam, et pigem on EL'i pangad olnud suhteliselt konservatiivsed. Niipalju küll märgiks, et USA on kulutanud sellest 25X vähem enda päästeplaanile
viimati muutis Magic 25.02.2009 01:21:37, muudetud 1 kord
üldiselt natuke surfates ja vaadates uuremate pankade bilansse pakuks, et pigem on eksitud mingi suurusjärguga.... seda enam, et pigem on EL'i pangad olnud suhteliselt konservatiivsed. Niipalju küll märgiks, et USA on kulutanud sellest 25X vähem enda päästeplaanile
Eks varsti selgub, kes millega puusse pani artiklit tehes - oleks nagu mõttekas arvata, et too dokument on varsti avalik teave.
---
Railway freight in Chinas Shanghai region plunged 31pc in January and industrial production fell 12pc, dashing hopes that Beijings stimulus policies will soon begin to fuel recovery.
http://www.delfi.ee/news/majandus/majandus/article.php?id=21410965 Meile päevakohasem ja ohtlikum teema. Ega nad seal midagi valesti ei ütle... devalveerimist ei tule, aga tohutu konkurentsivõime kaotus küll, kui jäetakse vesi ja raudtee maksud samale tasemele. Elektri osas nii kriitiline poleks, see üks odavamaid meil ja pigem on probleem see, et riik võtab EE kaukast iga aasta suured summad ja kärbitakse firma investeerimisvõimet. Raudtee kohapealt, aga asi väga näotu - räägitakse paratamatust vähenemisest, samas kui Läti korjab mahud endale ja suutis pea 10% enda mahte kasvatada aastaga. Meil veavad suuremad sadamad oma rongidega ja ERR osa aina väheneb... samas nüüd läbimistasude kasvatamine sööb ka nonde ettevõtlike firmade kasumit.
http://www.delfi.ee/news/majandus/majandus/article.php?id=21410965 Meile päevakohasem ja ohtlikum teema. Ega nad seal midagi valesti ei ütle... devalveerimist ei tule, aga tohutu konkurentsivõime kaotus küll, kui jäetakse vesi ja raudtee maksud samale tasemele. Elektri osas nii kriitiline poleks, see üks odavamaid meil ja pigem on probleem see, et riik võtab EE kaukast iga aasta suured summad ja kärbitakse firma investeerimisvõimet. Raudtee kohapealt, aga asi väga näotu - räägitakse paratamatust vähenemisest, samas kui Läti korjab mahud endale ja suutis pea 10% enda mahte kasvatada aastaga. Meil veavad suuremad sadamad oma rongidega ja ERR osa aina väheneb... samas nüüd läbimistasude kasvatamine sööb ka nonde ettevõtlike firmade kasumit.
Mida muud ikka oodata riiklikelt ettevõtetelt. Erastagu ettevõtted, jätku nad rahule, konkurets paneb nad kasumit teenima, investeerima ja mõistliku hinnaga teenust pakkuma, erinevalt stagneeruvatest riiklikest monopolidest, mis ei suuda ei ökk ega mökk teha.
Mehhikos toimuvat võiks vist küll juba kodusõjaks nimetada.
EL PASO With the escalating drug violence in Mexico, El Paso real estate agents are showing more and more homes to buyers from Juarez, who are fleeing to the United States.
They are pretty much looking for something nice and something big, said Linda Uribe, real estate agent.
But mostly, they are looking for something safe.
---
Japan's exports plunged 45.7% in January compared with a year ago to hit the lowest figure in 10 years, official figures have shown.
Imports exceeded exports by 952.6bn yen ($9.9bn; £6.8bn). It is the largest gap since records began in 1980.
Demand for Japanese cars in particular dropped by 69%.
On see 9 miljardit ka tõene? Või on numbritega veidikene mängitud, nagu nad seal tavaliselt teevad... _________________ Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€
On see 9 miljardit ka tõene? Või on numbritega veidikene mängitud, nagu nad seal tavaliselt teevad...
Võimalik....AMD ju ka mängib numbritega mõnuga - ATI't hinnati tohutult alla(nohh olgem ausad, ega ta ka 4,5 miljardit väärt polnud...heal juhul 20% sellest, aga hetkel ATI osa aruannete järgi suht väärtusetu juba ). Lihtsalt sisuliselt saab soetusmaksumust mõnuga kahjumisse kirjutada või üles hinnata ja nõnda kasumit teenida nagu kohalikud kinnisvarahaid tegid, et ikka aina suuremaid laene saada
Meie vanema põlvkonna esindajatel läheb ikka sellega võrreldes päris hästi.
According to a report released Wednesday, the real estate market bust and stock market declines have carved a huge chunk out of the assets of baby boomers.
So much home equity has been lost that 30% of boomers, aged 45 to 54, are underwater in their homes, according to "The Wealth of the Baby Boom Cohorts After the Collapse of the Housing Bubble. " The report, released by D.C.-based think tank the Center for Economic and Policy Research, also found that 18% of boomers aged 55 to 64 would owe money at close if they sold their homes.
---
Reuters on aga praegu toimuvast teinud kokkuvõtte - siin.
---
HONG KONG (MarketWatch) -- Japan's industrial production tumbled 10% in January from the previous month, as automobile and semiconductor companies cut their output, according to official data released Friday. The drop, reportedly the biggest on record, is the fourth straight monthly decline, was in line with market expectations
Tegu ei ole majanduskriisi, vaid Jaapani kollapsiga.
Õhtu külaliseks on Nigeeria keskkonnaaktivist Osayande Omokaro, kes tegeleb nii Nigeri jõe delta naftaprojektide kui Lääne-Aafrika gaasijuhtme keskkonnamõjude uurimisega. Nigeeria on üks maailma suurimaid naftatootjaid. Paraku maksavad nafta puurimise, selle käigus vabaneva maagaasi põletamise ja nafta transportimise käigus ränka hinda nii loodus kui kohalikud elanikud. Nigeeria peamised naftaleiukohad asuvad kauni looduse ja suure bioloogilise mitmekesisusega Nigeri jõe deltas. Naftaäri käibed ja kasumid on suured, kuid frustreeritud kohalikele elanikele ei jõua midagi. Näitamisele tuleb Nigeeria naftatööstuse probleemidest rääkiv lühifilm Poison Fire (Mürgine tuli).
Õhtu külaliseks on Nigeeria keskkonnaaktivist Osayande Omokaro, kes tegeleb nii Nigeri jõe delta naftaprojektide kui Lääne-Aafrika gaasijuhtme keskkonnamõjude uurimisega. Nigeeria on üks maailma suurimaid naftatootjaid. Paraku maksavad nafta puurimise, selle käigus vabaneva maagaasi põletamise ja nafta transportimise käigus ränka hinda nii loodus kui kohalikud elanikud. Nigeeria peamised naftaleiukohad asuvad kauni looduse ja suure bioloogilise mitmekesisusega Nigeri jõe deltas. Naftaäri käibed ja kasumid on suured, kuid frustreeritud kohalikele elanikele ei jõua midagi. Näitamisele tuleb Nigeeria naftatööstuse probleemidest rääkiv lühifilm Poison Fire (Mürgine tuli).
Njah, eelnevates postides loetu põhjal, teeks ma poliitiliselt väga ebakorrektse väljaütlemise viimase posti suhtes . Sry kui kedagi see ärritab, aga kui meid ootab lähi aastail ees pm everyone for them selves, siis ajab mind naerma lihtsalt mõne aktivisti püüdlus praegu välismaalt abi saada. Krt võtku püss kätte ja nottigu neid naftatöölisi nagu tema kaasmaalased, sellest ju palju rohkem abi ja saab kohe maailmameediasse kah.
OT Lugesin ühte huvitavat holokausti valgustavat raamatut ja ajab ikka see pask siin maailmas naerma küll . Poisid, puhastustalgud vajavad varsti läbiviimist :twisted:
OT Lugesin ühte huvitavat holokausti valgustavat raamatut ja ajab ikka see piix siin maailmas naerma küll . Poisid, puhastustalgud vajavad varsti läbiviimist :twisted:
Esimene tekst päris huvitav.... sisuliselt põevad Soome, Rootsi, Taani pangad Eestis ~15 miljardi euro pärast ja igalpool mujal on laenatud summad märksa koledamad ja senine kukkumine järsem.
Peab ikka asi neil väga hapu olema, kui sellise raha nimel tahetakse meid sohu matta antireklaamiga
Kuigi jah....vaadates osasid ennustusi, siis -15% kukkumist sel aastal pole ilmselt siiski utoopia ja samas väärtuses ka töötus...kuigi seni pakkusin 12,5% aasta lõpuks.
Ennustan rohkem kui 15 % aasta lõpuks, pluss langevad kolinal riigikogu palgad ning tuleb kärpida veelgi vaest, räsitud riigieelarvet. Pankade ja firmade hädakisa, pankroti laine, töötute meri, inflatsioon on selle aasta märksõnad. Kui peaks kroon devalveeruma, tulevad rahutused.
Ise töötan ka nagu püssirohu tünni otsas - ei tea kuna firma lõhkeb võlgade tõttu.
15%+ aasta lõpuks on juba ammu rahulikumate ennustuste järgi pakutud.
riigikogu palgad sõltuvad keskmisest ja statistika on imeline asi, aga eeldaks, et need 15-20% kukuvad.
riigieelarve veel kärpimist on korduvalt öeldud, ka padari poolt. meie meedia seda õnneks väga ei kipu kajastama.
krooni devalveerumine sõltub eelkõige siinse majanduse ja eksporditurgude käekäigust. nii eesti kui põhjamaad (ilmselt ka el) ei ole absoluutselt devalveerumise stsenaariumist huvitatud, kuna see oleks ikka tõsine katastroof. rahutusteks pole devalveerimist vajagi, ootame valimised ära
Linnapea, enda või teiste võlgade? viimane kipub praegu kuradi populaarne asi olema kahjuks. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kuidas antud hetkel Eestis inflatsioon võiks möllata? Selles mõttes, et kui teenused odavnevad, kaubad odavnevad, palk enamvähem samasse auku, siis see peaks ju raha väärtust hoopis tõstma?
eks need võlad mõlemapoolsed ole nagu süügi. Teised ei maksa sulle ja sina ei saa maksta omakorda teistele, täielik tupik ja närvidemäng.
Ei tea mis ala, aga ehitus küll suht selline jah hetkel...endalgi raha saada...võlgu pole veel kellelegi maksetega jäänud. Hetkel boonus see, et saab kodus remonti teha ja mässata asjadega milleks varem aega poleks jäänud. Samas kui see kriis ikka üle 2 aasta veel kestab st. läheb hullemaks, siis asi väga hapu.
mirko27 kirjutas:
Kuidas antud hetkel Eestis inflatsioon võiks möllata? Selles mõttes, et kui teenused odavnevad, kaubad odavnevad, palk enamvähem samasse auku, siis see peaks ju raha väärtust hoopis tõstma?
raha reaalväärtus viimase aasta jooksul on tõusnud jah... pigem loodagi, et kõik leiaksid kärpimises ühise keele....kui kogu euroopa nõnda kokku kukub nagu hetkel hirmujutte räägitakse ja EL ei anna enam liikmesriikidele raha välja, siis sisuliselt peaks Eesti kärpima riigieelarvet 50%, eeldusel et devalveerimist ei tule. Jubedad arvud, aga arvan, et see võiks 2 aasta plaanis kõige jubedam stsenaarium olla. Sisuliselt kas prinditakse raha metsikus koguses juurde, et seda 10-15 aastat kokku korjata või vajutakse sügavasse kriisi ja deflatsiooni. Minu meelest mingit head varianti polegi.... Selge on see, et viimased 3-4 aastat on toimunud metsik ülekulutamine olematu efektiivsusega. Sisuliselt ehitati tohutu finantspüramiid, mis kukub korrus korruse haaval kokku. Kas siit on mõttekas välja tulla uuesti laenamisega ongi nüüd teema omaette
-----
meile midagi positiivset: http://www.tarbija24.ee/?id=88221
Eks livikole natuke raha juurde ja arvestades kust ta enda piirituse tarnis, siis vähenenud transpordikulu võiks anda 2009 aastaks päris kena kasumi
They can barely let the words pass their lips, but some of the EU's most important policymakers were forced this week to discuss what was once unthinkable: that at least one of the 16 eurozone countries might be on the brink of ditching the single currency.
Jean-Claude Trichet, president of the European Central Bank, admitted that the 10-year-old eurozone was under "extreme strain", with weaker countries struggling to keep their economies afloat in the face of the devaluation of other currencies, such as sterling and the dollar.
Keldi tiiger kõlab oma praeguses olukorras täpselt nagu Eesti.
Üks tuttav tegeleb kustutite äriga. Pidi minema praegu paremini kui kunagi varem. Aga eks see tingitud sellest autojuhtide paankast, et saad kuni 3k trahvi, kui kustuti aegunud on. _________________ Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€
Üks tuttav tegeleb kustutite äriga. Pidi minema praegu paremini kui kunagi varem. Aga eks see tingitud sellest autojuhtide paankast, et saad kuni 3k trahvi, kui kustuti aegunud on.
See oli üks viimaste aegade omapärasemaid ostupaanikaid jah
---
Üks tuttav tegeleb kustutite äriga. Pidi minema praegu paremini kui kunagi varem. Aga eks see tingitud sellest autojuhtide paankast, et saad kuni 3k trahvi, kui kustuti aegunud on.
Pigem on tegu kavala müügikampaaniaga ja peab tunnistama, et see õnnestus
BRUSSELS Germany rejected appeals Sunday for a single multibillion euro bailout of eastern Europe, even after Hungry begged EU leaders not to let a new Iron Curtain divide the continent into rich and poor.
The swift, strong comments by German Chancellor Angela Merkel dampened hopes that leaders at Sunday's European Union summit could forge a unified stance to tackle the worsening economic crisis.
EU ragiseb ikka juba päris hoogsalt.
---
Umbes nii sada lehte tagasi väitsin toetudes adekvaatsele, linkimatutele allikatele, et USA föderaalid masseerivad läbitud miljoneid kilomeetreid. Ja loomulikult on see vale, sest ma tegelen valetamise ja paanika levitamisega as usual mõne mehe arvates. Noh, nüüd saate lingi.
Täna kl. 14.00 Nõmme Raadio rahvuslaste pooltunnis pidavat juttu tulema järgmistest teemadest:
1) kaks rahvuslaste organisatsiooni korraldas 24. veebruaril 2009 Tallinnas, Tammsaare pargis ürituse: Tartu Rahu Põlistamise Selts tegi kõnekoosoleku, Eesti Rahvuslik Liikumine aga (vastla)supijagamise;
2) Euroopa pangandus on kokkukukkumise veerel. Briti päevaleht "Daily Telegraph" võttis selle kiirenemisele kaasaaitamise kartuses oma kodulehelt maha kõige "ohtlikumad" ja "ebameeldivamad" andmed. Sõltumatul ajakirjandusel õnnestus need aga eelnevalt siiski salvestada.
Nõmme Raadio sagedus on 99,3 MHz _________________ Laiformaat digitaaltrükk kuni 152 cm laiusele meediale, külm- ja kuumlamineerimine, värviline ja must-valge lasertrükk kuni A3+ formaadile.
Hinnad soodsad! Täpsem info: www.parexnn.ee
Global stock markets were reeling Monday as U.S. insurance giant AIG revealed monumental quarterly losses of $62 billion and UK bank HSBC announced a huge slump in profits.
AIG's quarterly losses amounted to some $460,000 per minute.
AIG's announcement came hours after the U.S. government announced a $30 billion lifeline for the ailing company on top of $150 billion it has already received in bailout funding. _________________ "Believe you can, believe you can't; either way, you're right." - Henry Ford
Pole just kõige originaalsem info hankimine, aga: http://www.minut.ee/article.pl?sid=09/03/02/0537253 _________________ assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree''
Need Jaapani "vastava ala" teadlased on tegelikult ju Jaapani Energeetikakomiteest. Selliste komiteede liikmed valitakse vastava ala (energeetika = tuumajaamad, söejaamad, teised fossiiljaamad) tegijate poolt. On üsnagi usutav, et ka Eesti Energia või Eesti Põlevkivi leiaks 5 teadlast ja nende seast 3 kes arvaksid et kliimasoojenemise peamiseks põhjuseks ei ole inimene.
Tanel, ma arvan (või vähemalt loodan), et Eestis on nende osakaal, kes inimmõjus nii kindlad pole tunduvalt suurem kui kolm viiest vastava eriala teadlasest. _________________ verba volant, scripta manent Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
MEXICO CITY: Mexico's state oil monopoly says it lost 109 billion pesos in 2008, $8.1 billion at the year's average exchange rate, as output and prices fell while taxes and exchange-rate losses climbed.
Petroleos Mexicanos, or Pemex, says sales rose 17 percent to 1.33 billion pesos as oil hit $147 a barrel in July, before plunging 70 percent by Dec. 31.
The company said this weekend that pretax operating income rose to 662 billion pesos but was outstripped by taxes, which rose 14 percent to 772 billion pesos.
Pemex finances about 40 percent of Mexico's budget.
A 30 percent weakening of the peso against the dollar helped push fourth-quarter losses to 115 billion pesos.
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.