Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 164, 165, 166 ... 273, 274, 275  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
marti252
HV kasutaja

liitunud: 10.05.2003




sõnum 18.02.2009 00:57:24 vasta tsitaadiga

link :: Kõik tormavad padruneid ostma ja poodides enam lihtsalt ei ole, mida müüa :D

Selling bullets may be the most secure job in Florida as long as supplies
last. After months of heavy buying, gun dealers across the state are
experiencing shortages. Some say it began with the election of President
Barack Obama. Others say it's about the economic downturn or fear of
crime. Whatever the reasons, ammunition has been selling like plywood and
bottled water in the days before a hurricane. "The survivalist in all of us
comes out," said John Ritz, manager of East Orange Shooting Sports in
Winter Park. "It's more about protecting what you have." Demand for
bullets is so strong that suppliers are restricting deliveries. "Where we used
to get 20 to 30 cases [in a shipment], we may get two to three cases
now," said Vic Grechniw of Florida Ammo Traders. "The supply isn't there,
everybody is rushing out to get their hands on whatever they can."
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 18.02.2009 10:05:02 vasta tsitaadiga

Delfis on päris hea analüüs: "Ameerika alustab majandussõda Hiinaga".
http://forex.delfi.ee/est/News/NewsView?id=413&l=wlastnews
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2009 12:19:06 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Delfis on päris hea analüüs: "Ameerika alustab majandussõda Hiinaga".
http://forex.delfi.ee/est/News/NewsView?id=413&l=wlastnews


Päris arukas samm, arvestades, et Hiina on ainus suur USA võla ostja ning juba öelnud sõna otseses mõttes: "we hate you" thumbs_up.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2009 14:50:10 vasta tsitaadiga

Mehhikos avastati planeedi suurim naftaleiukoht

http://www.epl.ee/artikkel/459351

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 18.02.2009 14:59:27 vasta tsitaadiga

Huvitav, et sellest kogu muu ajakirjandus vaikib. Kazakhstan Today omab miskit ülisalajast siseinfot?
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2009 15:04:20 vasta tsitaadiga

See tundub mehiklaste jaoks liiga hea uudis ajal, kui nende nafta export vaikselt hääbub. Huvitav, et nii suurt leiukohta varem ie avastatud icon_lol.gif
_________________
Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 18.02.2009 15:07:10 vasta tsitaadiga

http://neftegaz.ru/lenta/show/86607/

See paistab olevat uudise allikas. Võibolla olen pime kuid räägitud ettevõtte koduleht vist sellest leiust ei räägi: http://www.pemex.com/index.cfm?action=home&language=1

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2009 15:07:22 vasta tsitaadiga

Kas 139 mil millones de barriles tähendab miljardit? icon_rolleyes.gif

tsitaat:
Petróleos Mexicanos (Pemex) aclaró ayer que las reservas probadas, probables y posibles contenidas en el proyecto Chicontepec suman 17 mil 700 millones de barriles de crudo, luego de que se difundieron versiones de que sumarían hasta 139 mil millones de barriles.


Allikas: http://www.exonline.com.mx/diario/noticia/dinero/economia/pemex_aclara_cifras_sobre_las_reservas_petroleras/511167

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2009 15:21:51 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

Eesti ajakirjandus on tõesti samal tasemele Kasahhi poistega icon_lol.gif

MEXICO CITY, Jan 5 (Reuters) - Mexico's state oil company Pemex has awarded over 2 billion pesos ($148 million) in construction contracts at its Chicontepec project aimed at boosting crude output, the firm said on Monday.

The contracts call for the construction of access roads and site preparation work at 344 well pads, where Pemex plans to drill thousands of horizontal oil wells to tap the difficult-to-produce oil of Chicontepec.

Analysts have questioned Pemex's plans to pour up to $30 billion into developing the 29 oil fields of the Chicontepec area over the next 15 years as many believe oil cannot be profitably produced in significant amounts there using current technology.

As recently as 2002, Pemex forecast Chicontepec would produce 1 million bpd by 2010. But, despite drilling nearly 650 wells in the area since then, results have been disappointing.

However, years of underexploration by Pemex has left it with few options other than Chicontepec as it scrambles to replace the rapidly declining output of the offshore Cantarell oil field, Mexico's main producer.

Pemex's current business plan calls for output from Chicontepec to rise to at least 550,000 bpd by 2021. The area currently produces less than 40,000 bpd. ($1 = 13.495 pesos) (Reporting by Robert Campbell; editing by Jim Marshall)

---

MEXICO CITY (Reuters) - Mexico's options for avoiding a dramatic decline in oil output are narrowing to a multibillion dollar gamble on the Chicontepec basin, where producing crude is so difficult it has been largely ignored since its discovery in the 1920s.

Chicontepec, an onshore oil basin bigger than Luxembourg located in eastern Mexico, could hold more than 100 billion barrels of crude, but because of the area's fiendish geology only a fraction of this oil is believed to be recoverable.


Mexico plans to spend $30 billion over the next 15 years at Chicontepec to help offset a sharp decline in output that threatens its status as the world's No. 6 oil producer.

State oil company Pemex thinks it can access up to 12 billion barrels of crude at Chicontepec, almost as much as its current proven reserves, and sees the project as a stop-gap solution until hoped-for discoveries in the deep waters of the Gulf of Mexico can be brought online.

But drilling efforts have so far been only marginally successful and there is widespread skepticism that the technology can be found to cheaply and quickly transform the area into a new giant oil-producing project.


Tegu on juba väga kaua aega teada olnud väljaga, mille puurimiseks ei ole tehnoloogiat ega investeerimiste raha. Täiesti tühi uudis aga noh, klikid korjasid ära.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 18.02.2009 15:39:26 vasta tsitaadiga

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601086&sid=axGhq91.ScMY&refer=latin_america

Spoiler Spoiler Spoiler

link
Google transleerib nii.
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 18.02.2009 18:46:26 vasta tsitaadiga

GM, Chrysler ask for $21.6 billion more
_________________
"Believe you can, believe you can't; either way, you're right." - Henry Ford
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2009 19:40:20 vasta tsitaadiga

Küll küllale liiga ei tee 8)
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2009 21:27:51 vasta tsitaadiga

Kui tegemist on laenuga... ega nad ometi tagasi ei mõtle seda maksta, huvitav millest?
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2009 12:07:11 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Kui tegemist on laenuga... ega nad ometi tagasi ei mõtle seda maksta, huvitav millest?


Ära küsi selliseid küsimusi - sa jätad endast mulje, kui ajudega inimesest!
---

Üks väga ajakohane artikkel analüütikutest on siin
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 20.02.2009 13:43:37 vasta tsitaadiga

http://fishki.net/comment.php?id=48221
Eks jah, selliste masinate välja töötamiseks riigi poolne rahasüst on ülioluline

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2009 15:12:59 vasta tsitaadiga

Ho Ho, tegu ju miski "tuunijatega" mitte Fordi loominguga icon_rolleyes.gif
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
matrix
HV kasutaja
matrix

liitunud: 11.09.2002




sõnum 20.02.2009 16:33:03 vasta tsitaadiga

Need pildid olid juba Eesti ajakirjanduses ka, ei ole tuunijatega tegu, need on Fordi oma looming, need on märulipolitsei liikuvad komandokeskused. Pealegi pole Ford veel valitsuse abi küsinud.
_________________
Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tops
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2008




sõnum 20.02.2009 20:20:32 vasta tsitaadiga

http://www.jsmineset.com/wp-content/uploads/2009/02/tarp-bailout-visualization.pdf icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2009 21:22:53 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

Võrratu.

Tõrvikud ja hargid ei ole enam kaugel.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MarekSäde
HV veteran

liitunud: 19.05.2004




sõnum 20.02.2009 23:28:36 vasta tsitaadiga

Scart, tore , et sa neid uudiseid kajastad siin aga pole just eriti ilus lisada "võrratu" teiste probleemide peale. Või sul ongi selline kahjurõõmu viga man? Ise kakun juukseid, et mis nüüd veel teha saan, enne kui töötus või veel hullem, mingi sõjakoll peaks tulema thumbs_down.gif Kuidagi raske on nähe selle majanduse paremuse poole keeramist kui mõngate artiklite põhjal on sellesse juba sisse kirjutatud läbikukkumine. Ons üldse võimalik mõne aastaga sellist majandusmudelit ümber keerata tõusule või peame alustama otsast, ehk sajandi jao tagusest elust. Elu enne naftat jätkub icon_rolleyes.gif ...
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2009 23:59:46 vasta tsitaadiga

Linnapea kirjutas:
Scart, tore , et sa neid uudiseid kajastad siin aga pole just eriti ilus lisada "võrratu" teiste probleemide peale. Või sul ongi selline kahjurõõmu viga man?


Loe kogu mu ülemine postitus läbi ja märkad ehk, mis alatooniga see oli tehtud icon_smile.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 21.02.2009 00:08:32 vasta tsitaadiga

Linnapea: Igas inimeses on olemas "sisseprogrammeeritud" ellujäämisinstinkt. Ja on täiesti paratamatu, et mingis sügavas krahhis või kriisis see instinkt muutub kõigist teistest tugevamaks. Siit võib juba ise edasi mõelda... kas majanduslangus pidurdub ja muutub tõusuks enne teatud piiri või mitte.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2009 10:23:16 vasta tsitaadiga

Scart, 7,6% töötust on maailmalõpp?

Linnapea, majandusmudelit? millist täpselt? nafta ei ole hetkel kriisi põhjus, see jama on alles ees. kapitalism kui selline ei ole kriisis, kuigi iga teine tarkpea seda räägib.

tahanteada, ma ei defineeriks seda majanduslanguse või -tõusu kontekstis. subjektiivne elukvaliteedi küsimus ning massipsühholoogia saavad siin olulisteks punktideks.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2009 10:44:45 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Scart, 7,6% töötust on maailmalõpp?


Huh? Võib-olla mõni mitte pohmakat eviv inimene loeb selle viimase uudise läbi uuesti ja saab nagu aru, milles point on. Senimaani on sellest kõrges kaares üle lastud.

USA töötuse protsent on aga kõigest 2x kõrgem sellest, mida sina pakud.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2009 11:36:46 vasta tsitaadiga

Sa oma põhjapanevate järelduste asemel võiks sedasama pointi edasi anda.
Lugesin üle rea läbi su artikli ja kogu vingumine käis selle üle et pangad küsivad teenustasusid nagu $0.50 saldo kontrolli eest ja $1.50 kui võtad rohkem kui korra päevas sulli välja. Selle peale nagu hangu haarama ei kisu veel.
What did I miss?

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2009 11:59:51 vasta tsitaadiga

tsitaat:

kapitalism kui selline ei ole kriisis, kuigi iga teine tarkpea seda räägib.


kriis tuleb sellest, et kapitalismi seisukohast mitte oluline tegur st inimresurssei tahaümber orienteeruda.elukaz, see artikkel räägib sellest samast inimfaktorist. situtakse pööblile veel millegagi hinge ja ühel hetkel ületavad sotsiaalsed pinged kriitilise piiri.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2009 13:35:24 vasta tsitaadiga

no selle 18% töötuse kohapealt...mõni aasta tagasi oli 14% ja enamus ajast 12%....selle arvutussüsteemi järgi...päris maailmalõpp veel pole või mis....muret tekitab muidugi see kiire tõus, samas Eestiski on ju hullem seis, mõni aasta tagasi oli 4-5% töötuid ja aasta lõpuks oodatakse 10%+ töötuid, see on poole rohkem, usa mõned % on selle kõrval köömes
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2009 13:52:01 vasta tsitaadiga

wirx, sellel ajal inimestel praktiliselt polnud laene.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 21.02.2009 14:38:46 vasta tsitaadiga


Link


Suburbia tulevik? Päris kole vaade.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2009 15:02:02 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:

What did I miss?


Ilmselt kogu artikli poindi?

Pangad tekitavad ajaloo suurima finantskriisi, enne teenides müstilisi kasumeid > kriis tabab, Tõnu Kuuspakk peab oma maksurahaga neid samu panku päästma, kes ise kõiges süüdi on (Tõnu ei taha, aga tema ei tea midagi, sest tema on "rahvas". Valitsus teab paremini, sest nii on, noh!) > Tõnu Kuuspakk on kolm põlvkonda võlgades tänu "bailoutidele" > Tõnu Kuuspakk jääb tänu kriisile ilma tööst, tema pensionifond lendab õhku ja toosama pank võtab maja käest > Tõnu Kuuspakk saab riigi käest uue konto ja krediitkaardi töötu abiraha jaoks > toosama pank, kes algusest saadik on mahhineerinud, on kriisile eelneval ajal leppinud kokku osariikidega reeglid, mille järgi nemad jagavad töötu abiraha ning korjavad sellelt ka intressi > Tõnu Kuuspakk tahab võtta välja riigi poolt antud töötu abiraha, selle eest tagudes tollele samale pangale väljamõtmise eest raha ning pank teenib kogu selle kupatuse pealt korralikku kasumit, sest iga raha liigutamine on nende jaoks puhas tulu, ehkki nad on selle sama Tõnu Kuuspaki raha eest juba välja bailitud > Tõnu Kuuspakk kannatab näkku panemist päeva, kaks, kuu, aasta ja siis leiab mõttekaaslased ja ühel hetkel ripuvad pankurid tänavaposti otsas.

Oli see tõesti nii raske loogikaülesanne, et pidi draamat tegema?
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 21.02.2009 15:23:01 vasta tsitaadiga

http://www.youtube.com/watch?v=Q0zEXdDO5JU Ilus video krediidikriisi tagamaadest thumbs_up.gif
LHV-st leiab päris head infot jooksva seisu kohta...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 21.02.2009 15:45:23 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
http://www.youtube.com/watch?v=Q0zEXdDO5JU Ilus video krediidikriisi tagamaadest thumbs_up.gif


See on tõesti asjalik. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2009 17:07:18 vasta tsitaadiga

Bluebull kirjutas:
Magic kirjutas:
http://www.youtube.com/watch?v=Q0zEXdDO5JU Ilus video krediidikriisi tagamaadest (y)

See on tõesti asjalik. (y)

Voh! Väga asjalik kokkuvõte, nüüd on ka mul pilt selgem.

http://www.youtube.com/watch?v=iYhDkZjKBEw&feature=related - teine osa.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matrix
HV kasutaja
matrix

liitunud: 11.09.2002




sõnum 21.02.2009 17:27:11 vasta tsitaadiga

Tõnu Kuuspakk = Joe Sixpack, definition here:
http://www.urbandictionary.com/define.php?term=Joe%20Sixpack

Ise joon ka igal õhtul ölut ja vahin CNN-i, aga pesapall jätab küll külmaks ja IQ on pigem 160, ja seda neegrit ei usu mitte 5-e sendi eest ka.

Kõik sai alguse sellest, et keskaegses Euroopas oli ristiinimesel liigkasuvõtmine keelatud, aga teatud seltskond sellest ainult elatuski.

_________________
Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest


viimati muutis matrix 21.02.2009 17:38:09, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 21.02.2009 17:36:54 vasta tsitaadiga

Citigroup ja BofA on kohe-kohe põhjas.

link1
link2

_________________
"Believe you can, believe you can't; either way, you're right." - Henry Ford
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2009 18:05:08 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
wirx, sellel ajal inimestel praktiliselt polnud laene.

mõni aasta tagasi polnud laene...pea sama palju oli neid?
usas on nagunii asi easy, kui raha ei ole annad maja tagasi ja kolid üürikasse, võlg on unustatud, Eestis jpm kohtades oled elu lõpuni ühe vale otsuse pärast panga ori..pigem on asi american dreamis, usakad pole ise harjunud natuke halvemini elama, siiani elasid ju pea kõige paremini maailmas
aprillis läheme sõpradega 3 nädalaks usasse...vaatasime üüri korterit-maja endale, mõni on eriti ahastuses seal juba - kuulutuses kirjas, et kui sul on töö, siis sa kvalifitseerud ja ettemaksu isegi ei nõuta icon_biggrin.gif

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2009 18:07:33 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Oli see tõesti nii raske loogikaülesanne, et pidi draamat tegema?
Mina teen draamat? Right.
See teenustasude teema on sama palju otsitud põhjus nagu naftafirmade juhtide $10mil boonused kui bens üle $4 maksis. Kui Joe-le öelda et see on jälle üks moodus kuidas teda lüpstakse siis ta ka usub.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2009 18:08:53 vasta tsitaadiga

just. ja lisandubki veel üks tegur: massidega manipuleerimise võimalus icon_razz.gif
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2009 18:36:08 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
See teenustasude teema on sama palju otsitud põhjus nagu naftafirmade juhtide $10mil boonused kui bens üle $4 maksis.


Dude, tõsiselt. Need on erapangad, mis eksisteerivad täna ainult tänu sellele, et riik taob neisse sajad miljardid maksumaksja raha. Nüüd koorib see sama, niigi juba samahästi kui maksumaksja omandis olev pank tolle sama niigi vastu tahtmist maksudollaritega panka turgutanud maksumaksja seljast veel ühe naha ning erastab kasumi/kirjutab valitsuse tšekile kahjumi, sest tegu on erapangaga. Sa nagu nüüd märkad pointi või ikka veel ei koida?
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2009 19:11:13 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
...maksumaksja seljast veel ühe naha...
Kui töötu võtab oma plastiku pealt korra päevas raha välja siis pank selle pealt lisatasusid ei võta. Kui kasutab mingeid tasulisi teenuseid, olgu need siis põhjendatud või mitte, siis võtab. Naha koorimiseks ma seda konkreetset tegevust ei pea. Antud juhul on tegu üle dramatiseerimisega. Aga jäägu sulle õigus, nagu ka see et nafta hind viidi jõuga alla.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2009 19:56:59 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Kui töötu võtab oma plastiku pealt korra päevas raha välja siis pank selle pealt lisatasusid ei võta.


Selge, sellega ongi kõik öeldud. Töötul on õigus võtta raha ühe korra päevas, kõik peale selle on ilmselgelt priiskamine ja tulebki sealt endale % korjata thumbs_up.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 21.02.2009 20:13:21 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
laurx kirjutas:
wirx, sellel ajal inimestel praktiliselt polnud laene.

mõni aasta tagasi polnud laene...pea sama palju oli neid?

98a->2004


Ja jutuna niipalju, et 2008 laenujääk on 120 miljardit krooni, mis on rohkem kui firmade laenukoormus. Super kasv toimus viimase 3 aasta jooksul kui summa duubeldati. See sama summa hakkab meie kasvu piirama järgmises tsüklis...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 21.02.2009 21:57:32 vasta tsitaadiga

If Violence Escalates in Mexico, Texas Officials Plan to Be Ready

As drug cartels continue to terrorize Mexico, Texas officials are planning for the worst-case scenario: how to respond if the violence spills over the border, and what to do if thousands of Mexicans seek refuge in the United States.

"Worst-case scenario, Mexico becomes the Western hemisphere's equivalent of Somalia, with mass violence, mass chaos," said Ted Galen Carpenter, vice president for defense and foreign policy at the Cato Institute, a Washington-based think tank.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Xarthaz
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2008




sõnum 22.02.2009 01:03:03 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
tsitaat:

kapitalism kui selline ei ole kriisis, kuigi iga teine tarkpea seda räägib.


kriis tuleb sellest, et kapitalismi seisukohast mitte oluline tegur st inimresurssei tahaümber orienteeruda.elukaz, see artikkel räägib sellest samast inimfaktorist. situtakse pööblile veel millegagi hinge ja ühel hetkel ületavad sotsiaalsed pinged kriitilise piiri.

Vabal turul põhinev kapitalism ei tekita pingeid, kuna kõik tehingud ja valikud mis inimesed teevad on vabatahlikud, kedagi ei sunnita.

Sotsialism samas(ja sots. demokraatia) sunnib jõuga peale teatud elanikkonna toetamist ja teatud poliitiliste ideaalide toetamist ja võtab vägisi selle jaoks raha. SEE tekitab pingeid.

btw, kapitalismil ei ole mingeid seisukohti peale eraomandis tootmise, inimestel on seisukohad. Ei maksa poliitilisi skandaale majandussüsteemi peale valada.


Mis puutub kapitalismi "süüsse" majandustsüklite loomisel, siis tõde on siin:
http://en.wikipedia.org/wiki/Austrian_Business_Cycle_Theory
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 22.02.2009 10:51:01 vasta tsitaadiga

Xarthaz: Vaat - pole midagi niiväga, et inimesed on kapitalismis vabad ja saavad teha ise oma otsuseid. Selleks et see nii pole, on olemas väga palju meetodeid, alates mingist liht-reklaamist, mis Sind paneb kaupluses konkreetset toodet või tootegruppi eelistama. Kuni selleni välja, et kaudsemalt või otsesemalt juhitakse inimese toiminguid sünnist surmani.

Ma võin ju teha kapitalismis olles otsuse, et ma seda kohustuslikku maksu ei maksa. Ja siis imetlen, kuidas sellele järgnevad repressiivtoimingud, mis mind ikkagi maksma panevad vms.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Xarthaz
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2008




sõnum 22.02.2009 12:46:42 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Xarthaz: Vaat - pole midagi niiväga, et inimesed on kapitalismis vabad ja saavad teha ise oma otsuseid. Selleks et see nii pole, on olemas väga palju meetodeid, alates mingist liht-reklaamist, mis Sind paneb kaupluses konkreetset toodet või tootegruppi eelistama. Kuni selleni välja, et kaudsemalt või otsesemalt juhitakse inimese toiminguid sünnist surmani.

Ma võin ju teha kapitalismis olles otsuse, et ma seda kohustuslikku maksu ei maksa. Ja siis imetlen, kuidas sellele järgnevad repressiivtoimingud, mis mind ikkagi maksma panevad vms.
Kui keegi sunnijõuga juhib sinu käitumist siis tuleb need vennad kohtusse kaevata.

Juhitakse inimese toiminguid? Kuidas? Teatav sotsiaalne surve võib muidugi olla, kuna turul kipuvad tekkima eelistused mida sõbrad ja sugulased võivad tungivalt soovitada, aga lõppvalik jääb ikkagi sulle.

Ja maksude koha pealt ma nõustun, need on sundjõu kasutamine ja rikuvad eravara puutumatuse loomulikku õigust. Seetõttu on ka alternatiivsed ühiskonnamudelid, eelkõige anarhokapitalism, kasulikumad ühiskonna jaoks. Muidugi on see uus mudel ja pole massimeediaski erilist käsitlust leidnud nii et selle kasutuselevõtuni läheb ilmselt veel palju aega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2009 12:50:02 vasta tsitaadiga

tsitaat:

palju aega.

suurt " sõda/katastroofi" vms. mis senise süsteemi nõrgad kohad välja toob + hävitab piisavalt palju kriitilist massi, peale mida on platsis ports " vabalt valitud liidreid" kes suuremad otsused sinna suunas teevad ja käes ta ongi.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 22.02.2009 14:23:06 vasta tsitaadiga

Selle anarhokapitalism'i kohta niipalju, et palju selle elemente on meil olemas. Tööandja võim järjest suureneb, sest eeldatakse et temal on rohkem nutti tagada stabiilsust - enamik inimesi vajab ju pigem stabiilsust mitte seda, et 1 kuu saab 50K palka ja järgmine kuu 15K ja siis 1 kuu pärast üldse töötu icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2009 18:04:00 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

Vahelduseks üks lugu Hiinast.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 22.02.2009 18:18:31 vasta tsitaadiga

Rahutuste organiseerimiseks päris kena armee neil seal icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 164, 165, 166 ... 273, 274, 275  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.