Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Nikoni arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 39, 40, 41  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
deepmaan
HV kasutaja

liitunud: 11.04.2003




sõnum 22.01.2009 12:33:33 vasta tsitaadiga

striker13 kirjutas:
millist objet D50'le soovitaksite näiteks (mets)loomade pildistamiseks.

gne kirjutas:
200mm lühikeseks ei jää loomade jaoks? Hea luuraja peab olema.


Alati ei pea hea luuraja olema icon_razz.gif, piisab ka õnnest,
näiteks ma olen saanud ka 28-80 toruga looma pildile.
Spoiler Spoiler Spoiler

Samas kui metsas ringi konnata, siis jääb vahest ka 300sest puudu.
Aga üldiselt kuna metsas puudeall on suht hämar enamasti siis võiks toru ikkagi suht valge olla, millega metsa minna, muidu peab iso kõrgeks kruttima ja säri pikaks, aga sedasi liikuvat looma tabada on suht keeruline juba. ise soovitaksin sigma 100-300 f4 kasutatunana otsida kusagilt, hind tuleb umbes sama mis nikori 70-300 vril

_________________
pildid
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Bronco8
HV kasutaja
Bronco8

liitunud: 23.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2009 00:30:33 vasta tsitaadiga

Kirjutaks kogemusest Remondiekspert OÜ'ga. Nimelt teostavad nemad siis Nikoni garantiiremonti. Eelmine esmaspäeva hommik sai kaamera sinna viidud, kuna esines üks surnud piksel, ning tundus nagu fokuseeriks AF veidi kaugemale kui punkt on. Igastahes sain kaamera täna kätte, ning surnud pikslit enam ei leidnud, ning fookus tundub ka toimetavat nii nagu peab.
Kaamerat sinna viies öeldi, et läheb 2-3 nädalat, läks ainult 1 thumbs_up.gif
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hendrique
HV kasutaja
Hendrique

liitunud: 16.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2009 04:15:46 vasta tsitaadiga

Kas kellelgi on "siseinfot", millal Nikoni AF-S 50mm f1,4 võiks Eestis poelettidele jõuda?
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar2
HV kasutaja

liitunud: 15.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2009 18:17:42 vasta tsitaadiga

Ilmselt mitte niipea. Isegi bh's on Back-ordered. icon_wink.gif
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vkrouverk
HV vaatleja

liitunud: 27.01.2009




sõnum 28.01.2009 00:00:11 vasta tsitaadiga

Eestis on vähemalt digizones uus 50 f/1.4 olemas (olgugi, et pilt ja tehnilised andmed veebilehel vanad, on tegemist siiski uue mudeliga).
Fotopoed ilmselt tahavad enne vanast mudelist lahti saada kui uue sisse võtavad icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2009 00:52:23 vasta tsitaadiga

Kas sellel uuel funkab autofookus ka D40ga?
_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2009 10:01:04 vasta tsitaadiga

MelesMeles kirjutas:
Kas sellel uuel funkab autofookus ka D40ga?


Kas uuel mudelil on "-S"? Kas uuel mudelil räägitakse objektiivisisesest AF-mootorist?

http://www.dpreview.com/news/0809/08092201nikkor_50mm_1_4glens.asp
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar2
HV kasutaja

liitunud: 15.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2009 17:06:04 vasta tsitaadiga

Ma natuke aega D40 ees juba kasutanud. Ainult kiidusõnad. Komplekti suurus on täiuslik igapäevaseks kaasaskandmiseks.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2009 17:10:14 vasta tsitaadiga

kaspar2 kirjutas:
Ma natuke aega D40 ees juba kasutanud. Ainult kiidusõnad. Komplekti suurus on täiuslik igapäevaseks kaasaskandmiseks.


Eriti kiire poiss :). Ma pole küll väga otsinud aga Eestis poes vist seda objektiivi veel ei müüda.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2009 18:12:35 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
MelesMeles kirjutas:
Kas sellel uuel funkab autofookus ka D40ga?


Kas uuel mudelil on "-S"? Kas uuel mudelil räägitakse objektiivisisesest AF-mootorist?

http://www.dpreview.com/news/0809/08092201nikkor_50mm_1_4glens.asp


Aga ma ei ole nende terminitega nii kodus juuuuuu... icon_razz1.gif

Jah'ist oleks piisanud.

_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zimson
Kreisi kasutaja
zimson

liitunud: 04.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2009 19:54:53 vasta tsitaadiga

MelesMeles kirjutas:
Mark0 kirjutas:
MelesMeles kirjutas:
Kas sellel uuel funkab autofookus ka D40ga?


Kas uuel mudelil on "-S"? Kas uuel mudelil räägitakse objektiivisisesest AF-mootorist?

http://www.dpreview.com/news/0809/08092201nikkor_50mm_1_4glens.asp


Aga ma ei ole nende terminitega nii kodus juuuuuu... icon_razz1.gif

Jah'ist oleks piisanud.

Ei saa. Siis oleks vastus liiga lühike olnud. Natuke sarkasmi tuleb ka ikka pritsida. dance.gif

_________________
Juriidiliselt on kõik korrektne!
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaanus
HV Guru
Jaanus

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2009 20:21:44 vasta tsitaadiga

Kui sa mõtled seda uut G mudelit, siis minu kaudu saaks hea hinnaga seda icon_smile.gif
Hendrique kirjutas:
Kas kellelgi on "siseinfot", millal Nikoni AF-S 50mm f1,4 võiks Eestis poelettidele jõuda?
Kommentaarid: 717 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 571
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2009 09:30:22 vasta tsitaadiga

zimson kirjutas:
MelesMeles kirjutas:
Mark0 kirjutas:
MelesMeles kirjutas:
Kas sellel uuel funkab autofookus ka D40ga?

Kas uuel mudelil on "-S"? Kas uuel mudelil räägitakse objektiivisisesest AF-mootorist?
http://www.dpreview.com/news/0809/08092201nikkor_50mm_1_4glens.asp

Aga ma ei ole nende terminitega nii kodus juuuuuu... :-P
Jah'ist oleks piisanud.

Ei saa. Siis oleks vastus liiga lühike olnud. Natuke sarkasmi tuleb ka ikka pritsida. (tants)


Sarkasmist pole siin haisugi. Võinoh, eks igaüks loeb postitusi selle tooniga, mis tal peas kõlab. Pigem tahtsin näidata, KUIDAS vastuse üles leiab ning anda hädalisele mitte kala vaid õng.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vkrouverk
HV vaatleja

liitunud: 27.01.2009




sõnum 29.01.2009 22:45:40 vasta tsitaadiga

Tegelikult selgub, et fotopoed võtavad küll AF-S 50 mm f/1.4 G toru sisse, probleem on ikkagi selles, et turunduskanalid "ei tooda" seda toru. Täna fotoluksis seisid uus ja vana 50 mm toru ilusasti kõrvuti. Seda vähemalt seni, kuni mina sinna jõudsin icon_lol.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaanus
HV Guru
Jaanus

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2009 08:59:32 vasta tsitaadiga

Mis hinnaga muidu see uus 50mm letis oli?

vkrouverk kirjutas:
Tegelikult selgub, et fotopoed võtavad küll AF-S 50 mm f/1.4 G toru sisse, probleem on ikkagi selles, et turunduskanalid "ei tooda" seda toru. Täna fotoluksis seisid uus ja vana 50 mm toru ilusasti kõrvuti. Seda vähemalt seni, kuni mina sinna jõudsin icon_lol.gif
Kommentaarid: 717 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 571
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Artur R.
HV veteran
Artur R.

liitunud: 04.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2009 09:45:45 vasta tsitaadiga

Fotoluksi lehe andmetel 6990.- http://fotoluks.ee/?op=body&id=102&cid=3444&cgid=0
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
_marek
HV Guru
_marek

liitunud: 31.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2009 10:10:00 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
kaspar2 kirjutas:
Ma natuke aega D40 ees juba kasutanud. Ainult kiidusõnad. Komplekti suurus on täiuslik igapäevaseks kaasaskandmiseks.

Eriti kiire poiss icon_smile.gif. Ma pole küll väga otsinud aga Eestis poes vist seda objektiivi veel ei müüda.

D40-ga oleks ilma autofocuseta ikka jube tüütu see objektiiv... 1.4 avaga fookuspunkti otsida - pain in the ass icon_smile.gif
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nunnu
Kreisi kasutaja
nunnu

liitunud: 25.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2009 11:35:56 vasta tsitaadiga

link :: See isend

Kiire küsimus teadjamatele.

Kas Nikkon D60 ees Sigma AF 70-200mm F2,8 DG APO autofookus töötab?

Need Sigma torud millel HSM sees ei olnud need ei tööta?

_________________
Pooldan igareedeseid kondoomivastaseid ühiskogunemisi vabaduse väljakul.
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2009 11:42:23 vasta tsitaadiga

nunnu kirjutas:
Kiire küsimus teadjamatele.
Kas Nikkon D60 ees Sigma AF 70-200mm F2,8 DG APO autofookus töötab?
Need Sigma torud millel HSM sees ei olnud need ei tööta?


Jah, HSM on "hypersonic motor" ehk siis Sigma nägemus objektiivisisesest mootorist. Ilma selleta Sigma objektiivide autofookus ei tööta Nikon D40 ja D60 kaamerate ees.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar2
HV kasutaja

liitunud: 15.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2009 16:09:00 vasta tsitaadiga

_marek kirjutas:
D40-ga oleks ilma autofocuseta ikka jube tüütu see objektiiv... 1.4 avaga fookuspunkti otsida - pain in the ass icon_smile.gif

Korraliku silmakummi ja mattklaasiga pole ilmselt midagi hullu.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2009 16:20:24 vasta tsitaadiga

Oleneb kasutajast. Ma ei suuda enam-vähem ühegi objega manuaalselt fokusseerida.
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspir
HV kasutaja
kaspir

liitunud: 18.09.2005




sõnum 05.02.2009 19:16:23 vasta tsitaadiga

Enda D80 läks uuesti garantiisse esmaspäeval. Seekordne probleem: 3 surnud pikslit sensoril ja mitmed LCD'l
_________________
š
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 06.02.2009 02:33:21 vasta tsitaadiga

Päris hull.
Ma arvasin, et mul d40 sensoril on surnud piksel.Õnneks polnud.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A2100
HV kasutaja

liitunud: 25.07.2004




sõnum 07.02.2009 14:32:53 vasta tsitaadiga

Mis võib valesti olla kui mu D60 välguga pilti tehes, välgust hästi kerge suitsu välja viskab? icon_biggrin.gif Mõned päevad tagasi sai väljas külmaga pilte tehtud välguga ning ühel korral jäi kogemata kinnas välgu ette niimoodi, et see lausa sulama hakkas (kummikattega kinnas). Võis midagi pekki minna või lihtsalt see, nö jäänus, mis sinna välgu külge sulas nüüd kärssama läheb kui välk kuumaks kütta?
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cert85
HV kasutaja
Cert85

liitunud: 16.02.2006




sõnum 07.02.2009 17:08:09 vasta tsitaadiga

Pikalt sul siis välku põletatakse, et sellised kõrvetused tekivad kohe? icon_rolleyes.gif
_________________
Cert85 @ flickr.com
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A2100
HV kasutaja

liitunud: 25.07.2004




sõnum 07.02.2009 17:29:36 vasta tsitaadiga

Originaalvälk + nightshot, ei midagi ebareaalselt pikka. Üritasin välku piiritusega puhastada, nüüd nagu ei viska enam suitsu, ehk oli probleem tingitud siiski sinna külge kõrbenud pahna pärast.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jerome
HV vaatleja

liitunud: 14.03.2006




sõnum 09.02.2009 14:08:35 vasta tsitaadiga

Uus fiks Nikonilt - AF-S 35mm F1.8 DX

Saadaval märtsist. loodetavasti jõuab ka nobedalt meie lettidele. Hind on ka isuäratav - 243 euri, 199 naela või 199 taala.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2009 15:00:02 vasta tsitaadiga

jerome kirjutas:
Uus fiks Nikonilt - AF-S 35mm F1.8 DX

Saadaval märtsist. loodetavasti jõuab ka nobedalt meie lettidele. Hind on ka isuäratav - 243 euri, 199 naela või 199 taala.


Nämma! Jään ootama

_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
_marek
HV Guru
_marek

liitunud: 31.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2009 18:06:29 vasta tsitaadiga

MelesMeles kirjutas:
jerome kirjutas:
Uus fiks Nikonilt - AF-S 35mm F1.8 DX
Saadaval märtsist. loodetavasti jõuab ka nobedalt meie lettidele. Hind on ka isuäratav - 243 euri, 199 naela või 199 taala.

Nämma! Jään ootama

Ma vist selle investeeringu asemel realiseeriks oma 50mm 1.8D fiksi ja lisaks see 199 taala realiseeritud summale ning soetaks 50mm F1.4D fiksi.
Kuigi omas hinnaskaalas on see uus 35mm küll maasikas icon_smile.gif
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
robert!
HV kasutaja

liitunud: 01.10.2007




sõnum 09.02.2009 18:53:25 vasta tsitaadiga

50mm on APS-C sensori ees juba kerge tele, ehk hea portreekas, 35mm jällegi pea 50mm, mis teeb ta heaks normaalobjektiiviks, nagu 50mm on täiskaadri ees.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zimson
Kreisi kasutaja
zimson

liitunud: 04.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2009 11:25:31 vasta tsitaadiga

Kui pildikvaliteet ka hea (lisaks hinnale), siis arvatavasti tuleb ära osta (50mm on kuidagi liiga pikk APS-C ees). Kuigi pigem oleks soovinud selle oletatava plastikjunni asemel midagi uue 50mm fixi sarnast ehk siis täiskaadri ette ka sobivat.
_________________
Juriidiliselt on kõik korrektne!
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaanus
HV Guru
Jaanus

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2009 11:33:55 vasta tsitaadiga

Nikon oleks võinud hoopis uue 35mm täiskaadri obje teha icon_cry.gif
Kommentaarid: 717 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 571
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jerome
HV vaatleja

liitunud: 14.03.2006




sõnum 10.02.2009 15:11:16 vasta tsitaadiga

zimson kirjutas:
Kui pildikvaliteet ka hea (lisaks hinnale), siis arvatavasti tuleb ära osta (50mm on kuidagi liiga pikk APS-C ees). Kuigi pigem oleks soovinud selle oletatava plastikjunni asemel midagi uue 50mm fixi sarnast ehk siis täiskaadri ette ka sobivat.


Bajonett peaks metallist olema. Samas on see nii mõnelgi kallimal objel plastist.

jaanus kirjutas:
Nikon oleks võinud hoopis uue 35mm täiskaadri obje teha

Pärast D40-ga väljatulekut käis üleüldine kisa, et tegemist on mõttetu lahendusega, kuna pole saada AF-S objketiive, veel vähem fikse. Nüüd käib hala, et miks FX-i ei tehta:) Eks täiskaadri oma tuleb millalgi ka. Ainult et täiskaadrit kasutav seltskond on poolkaadrikasutajate hulgaga võrreldes kaduvväike. Arvestades jeeni praegust kurssi (mis on toonud kaasa märkimisväärse hinnatõusu) ning olemasolevate fikside valikut, on selge, et käive (ja kasum) saab sellel isendil praegu olema suurem.

Tegelikult oleks Nikon pidanud odava 35mm fiksi ehk siis poolkaadri 50mm-i tegema juba aastaid tagasi. Kolm nädalat tagasi sain korralduse pildistada juubelit. Ruum oli hämar, kuid samas väike ning 50mm oleks ilmselgelt liiga pikaks osutunud. Kiristasin hambaid, pildistasin ja kirusin. Sellesama 35mm objega olnuks asi lust ja lillepidu.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
note1
Lõuapoolik
Lõuapoolik
note1

liitunud: 02.09.2007




sõnum 10.02.2009 15:17:11 vasta tsitaadiga

Mina ei tea, kuid Nikon d60 on jama - iso hakkab 200 pealt, nikon d80 hakkab iso 100 pealt.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jerome
HV vaatleja

liitunud: 14.03.2006




sõnum 10.02.2009 15:30:36 vasta tsitaadiga

note1 kirjutas:
Mina ei tea, kuid Nikon d60 on jama - iso hakkab 200 pealt, nikon d80 hakkab iso 100 pealt.


Millest järeldub, et jamad on ka D300, D700 ja D3.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2009 15:32:15 vasta tsitaadiga

edit - ei midagi
_________________
Allkiri


viimati muutis MelesMeles 10.02.2009 16:15:36, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hendrique
HV kasutaja
Hendrique

liitunud: 16.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2009 16:21:26 vasta tsitaadiga

note1 kirjutas:
Mina ei tea, kuid Nikon d60 on jama - iso hakkab 200 pealt, nikon d80 hakkab iso 100 pealt.

D60 ISO hakkab ikka 100 pealt, D40 ISO algab 200-st. Kõrgemal ISO-l on D60-l vähem müra kui D80-l, seepärast pildistab mõni D60-ga pisut kõrgema ISO-ga. Tundub, et D60 Auto-ISO asetab ka tundlikkuse pisut kõrgemaks. Päriselus on kõik need vahed muidugi üpris mikroskoopilised.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
note1
Lõuapoolik
Lõuapoolik
note1

liitunud: 02.09.2007




sõnum 10.02.2009 18:42:58 vasta tsitaadiga

Suur vahe on kas iso on 100 või 200.
Mul on olympus 510UZ ka 50 iso. Täiesti suvepäeval teeb ikka vahet küll.
Miks ma muidu e-410 ostsin, sest nikon 40 ja 60 oli mingi iso 200 automaat.
Proovi sa 200 isoga kõrbes püütonit taga ajada..
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bronco8
HV kasutaja
Bronco8

liitunud: 23.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2009 18:47:35 vasta tsitaadiga

note1 kirjutas:
Suur vahe on kas iso on 100 või 200.
Mul on olympus 510UZ ka 50 iso. Täiesti suvepäeval teeb ikka vahet küll.
Miks ma muidu e-410 ostsin, sest nikon 40 ja 60 oli mingi iso 200 automaat.
Proovi sa 200 isoga kõrbes püütonit taga ajada..


Vabalt püüan. D90'l on võimalik ka alla 200 sättida (mingid LO valikud) kuid pole kunagi kasutanud. Iso 1600 pilt on veel täiesti talutav igastahes. D50'l oli ka 200 miinimum, ning küll ükski pilt sellepärast tegemata ei jäänud...
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rocket
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2009 19:27:59 vasta tsitaadiga

note1, sa ise ka aru saad millest sa räägid? Ennem jäi silma et sa oled fotondust õppinud & uurinud alates 90 aastate algusest. Mulle tundub et sa ei tea mitte tuhkagi sellest. Näidispildid on ka täiesti suvalised, ühtegi asjalikku pilti näinud ei ole. Hoia end tagasi ja loe natuke erinevatest asjadest, mitte ära jahu tühja.
_________________
www.allarifoto.eu
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
note1
Lõuapoolik
Lõuapoolik
note1

liitunud: 02.09.2007




sõnum 10.02.2009 19:45:16 vasta tsitaadiga

rocket kirjutas:
note1, sa ise ka aru saad millest sa räägid? Ennem jäi silma et sa oled fotondust õppinud & uurinud alates 90 aastate algusest. Mulle tundub et sa ei tea mitte tuhkagi sellest. Näidispildid on ka täiesti suvalised, ühtegi asjalikku pilti näinud ei ole. Hoia end tagasi ja loe natuke erinevatest asjadest, mitte ära jahu tühja.


90ndatel ma just kasutasingi iso 60 filmi.

Vaata milline makrovõte:
http://pilt.delfi.ee/picture/4252811/

Ära ütle, et kompaktne sp-510UZ on jahu.
# ISO:50
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
r3nx
HV veteran

liitunud: 24.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2009 20:04:26 vasta tsitaadiga

note1 kirjutas:

Vaata milline makrovõte:
http://pilt.delfi.ee/picture/4252811/


icon_eek.gif Maailmaklass! Milline sensatsioon!
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rocket
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2009 20:45:09 vasta tsitaadiga

Ja ta tahab veel kriisikolletesse fotograafiks minna.
_________________
www.allarifoto.eu
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2009 20:51:08 vasta tsitaadiga

Sanitaarlask.
_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jerome
HV vaatleja

liitunud: 14.03.2006




sõnum 10.02.2009 21:29:51 vasta tsitaadiga

note1 kirjutas:
Proovi sa 200 isoga kõrbes püütonit taga ajada..


r3nx kirjutas:
note1 kirjutas:

Vaata milline makrovõte:
http://pilt.delfi.ee/picture/4252811/


icon_eek.gif Maailmaklass! Milline sensatsioon!


r3nx, sinu iroonia on asjatu. Kui sa hoolega uurid, siis märkad kindlasti, et tegelikult on ka sellel pildil püüton, kes aga jõudis lille taha peitu vupsata. Kui ometi note1 kaamera oleks võimaldanud ISO 25, oleks ta pildipurki püüdnud mitte ainult kõrbepüütoni, vaid ka seesinatse eksemplari.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
robert!
HV kasutaja

liitunud: 01.10.2007




sõnum 10.02.2009 21:31:28 vasta tsitaadiga

Pigem jääb siin mulle arusaamatuks, kuidas see pilt ei läbinud looduspildi adminifiltrit, ju kartsid tigekullid liiga kõva konkurentsi?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rocket
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2009 21:49:22 vasta tsitaadiga

Ma huvipärast uurisin seda tema pildikontot.
http://pilt.delfi.ee/picture/3593533/ - see on isegi täitsa hea minuarvates.

_________________
www.allarifoto.eu
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2009 21:52:35 vasta tsitaadiga

rocket kirjutas:
Ma huvipärast uurisin seda tema pildikontot.
http://pilt.delfi.ee/picture/3593533/ - see on isegi täitsa hea minuarvates.


Jah, sellega ta hiljuti portreeteemas uhkustas ka.

Aga jätke nüüd OT. Muidu kustutan kõik ära.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2009 21:57:34 vasta tsitaadiga

link :: 35mm F1.8 for DX? What is Nikon up to?

Jaanus kirjutas:
Nikon oleks võinud hoopis uue 35mm täiskaadri obje teha :cry:


"It's about price, size and weight. We wanted this to be a lens for the entry-level. If we'd tried to make an FX 35mm F1.4 it might cost €1400, rather than €200, and we wanted to make sure it was an affordable lens."

+

Robert Cristina offers some context: "The main target is D40/D60/D90 owners. They make up 80% of our DSLR sales and there wasn't really an inexpensive prime lens for them. So far, the lens offering for that market has included some really good zooms, but this offers them something they were missing."


viimati muutis Dirty Harry 10.02.2009 21:59:34, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anim
HV kasutaja
anim

liitunud: 19.05.2005




sõnum 11.02.2009 09:27:33 vasta tsitaadiga

olen vastne AF-S 50mm F1.4 omanik ja esmamulje on küll väga positiivne.
Olen üle aasta D40 kasutanud ja ainult "kit" objektiiviga. Õppisin, otsisin, kaalusin - mida mul vaja ja see 50mm (minu jaoks 75mm) on täpselt õige.
Olen 100% amatöör - pildistan vaid oma lõbuks ja kuna minu praegune "hobi" on väike, aga kiiresti kasvav tüdrukuke siis see objektiiv on ideaalne tubase valgusega portree võtete tegemiseks.

Kaalusin ka Sigma 30/1.4 - aga see tundus pisut lühike, ilma AF-i ta variant ka hästi ei sobi, kuna tihti on vaja kiiresti hetk pildidle saada ja duubel #2 ei tule kõne allagi icon_wink.gif
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Nikoni arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 39, 40, 41  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.