|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
vex
Kreisi kasutaja
liitunud: 13.01.2004
|
14.12.2008 19:43:21
Jahutus sülearvutile |
|
|
kuna minu HP pavilon ei luba mängida warhammerit, vaid kuumeneb ja lülitab ennast välja, siis tuli idee lisajahutus teha,
mõte tuli õhtul kodus, ja siis pidin käepäraste vahenditega selle asja lahendama,
otsisin siis vajalikud vahendid,
Spoiler 
paigaldasin ventilaatori
Spoiler 
Spoiler 
Keerasin ventika natuke kurga alla, et ikka põhja alla puhuks
Spoiler 
ette tegin veel 2 auku, kust siis see liigne soe õhk välja liiguks'
Spoiler 
ja valmis ta oligi, voolu võtsin usb'st ja nii töötas ta mul päris mitu kuud, kuid papp väsis lõpuks ära,
Spoiler 
siis oli vaja midagi paremat välja mõelda,
kuna töötan kohas, kus painutatakse plekki siis tuligi mõte teha plekist ja komposiidist,
sellekohta mul tegemise pilte pole, kuid valmis toodangust on pildid olemas.
Spoiler 
Spoiler 
Spoiler 
nagu öeldakse, läheb esimene vasikas ikka aiataha, nii ka mul, pole kõige parem kaubanduslik välimus,
kuid, hetkel tundub et täidab oma ülesannet väga hästi,
toite saavad ventilaatorid ikka usb'st, kuid kunagi hiljem panen adapteri,
ootaks siis igasugust kriitikat.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
3GHZ
HV kasutaja

liitunud: 29.02.2008
|
14.12.2008 19:53:51
|
|
|
Väga (hea?) huvitav lahendus.
_________________ Eesti vanarahvatarkus: S*tu ruttu, karu tuleb! Kui ei s*tu, karu pureb! |
|
| tagasi üles |
|
 |
raul1978
HV kasutaja
liitunud: 11.03.2008
|
14.12.2008 19:55:05
|
|
|
| palju sellel kaalu on,aku pealt kaua kestaks?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
wer1
HV kasutaja

liitunud: 01.11.2006
|
14.12.2008 20:51:21
|
|
|
Mulle meeldis see kingakarbi tuuning peaks endale ka tegema midagi sellist siis ei undaks koguaeg täis pööretel kui lauapeal on . kuda see vent usb 5v-ga hakkama saab?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
vex
Kreisi kasutaja
liitunud: 13.01.2004
|
15.12.2008 01:09:10
|
|
|
see asi ei kaalu väga palju, materjali puhil on tegemist vask/alumiinium komposiidiga, kus peal on vase kiht ja all alumiinium, ning vahel mingisugune plastik jama(kasutatakse fasaadikattena)
kylgedel perforeeritud plekk, mingi kilo võibolla kaalub, rohkem mitte,
ventikad 5 voldi peal ikka puhuvad, kuigi jah, võiks rohkem olla, saaks veel jahedamaks,
aku kohapealt ei oska öelda, pole proovinud, kuna kasutan seda siiski ainult mängimise ajal, ja siis ma ikka hoian ka juhet taga, aga mõnipäev võin ju proovida, kaua vastu peab
aga täna siis proovisin seda 2 ventikaga asja esimest õhtut, ikka on jahedam küll, kuigi tuleb veel mõned lisad aparaadile teha.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
O
Kreisi kasutaja

liitunud: 22.09.2005
|
15.12.2008 01:13:40
|
|
|
Teise teostus 5+, väga meeldib
DIY on alati meeldinud, aga seekord oleks vast odavam/parem/lihtsam olnud poest osta? Välimus muidugi 5+ aga ilma eraldiseisva klaviatuurita niipalju tõstetud läpakal mängimist ette ei kujuta.
_________________ PS, kui teemades ei vasta |
|
| tagasi üles |
|
 |
waux
HV Guru

liitunud: 01.07.2006
|
15.12.2008 01:23:05
|
|
|
tubli töö.
saaks mingid reaalsed numbrid ka siia, et mis nagu kasutegur on. ilma ja koos vexcooleriga.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
15.12.2008 01:42:33
|
|
|
| Ma ei saa aru, kas inimesed kasutavad sülearvuteid troopikas või nad lihtsalt ei viitsi sülearvuteid puhastada. Pole veel kohanud ühtegi sülearvutit mis ei suudaks ennast ise jahutada ka kõige suuremates ressursiõgardites. Kui just radikas paksu vilti täis ei ole.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
waux
HV Guru

liitunud: 01.07.2006
|
15.12.2008 01:48:56
|
|
|
| Äkki sa pole HP Pavilvon seeria üllitistega NII tihedalt kokku puutunud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
15.12.2008 01:54:10
|
|
|
Ahjaaaa, seda küll. Niiet HP sülearvutitega pole mitte ainult probleem siis garantii vahet jooksmisega vaid nad ei oska isegi ennast jahutada. Johhaidii. Miks neid veel ostetakse?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
vex
Kreisi kasutaja
liitunud: 13.01.2004
|
15.12.2008 08:03:28
|
|
|
| ThedEviL kirjutas: |
Ahjaaaa, seda küll. Niiet HP sülearvutitega pole mitte ainult probleem siis garantii vahet jooksmisega vaid nad ei oska isegi ennast jahutada. Johhaidii. Miks neid veel ostetakse?  |
ytleme nii et selle HP ost oli minu yks suurimaid vigasid, enam ei osta omale yhteigi pavilioni, jahutus on ikka väga kehva,
CSS'i , Trackmaniat, ja mõnd sellist mängu mängides ei ole probleeme, kuid warhammerit mängida ei saanud.
aparaat ise ei läinud mul midagi maksma, ventikad vedelesid kapis, materjal on ylejäägist, ja seda veel jätkub, lisaks tuleb veel juurde tegemisrõõm.
kuna ma nagunii mängin madalama laua peal, siis tuleb isegi kasuks see et ta natuke kõrgemal, aga muidu ei ole see väga kõrge. 58 mm
|
|
| tagasi üles |
|
 |
spongerdan
HV kasutaja

liitunud: 27.01.2007
|
15.12.2008 15:53:56
|
|
|
võiksid teha selle jahutuskasti suts suurema kui läpakas ja ühe külje lahtiseks jätta-saaksid läpaka sinna sisse lükata, kui transpordid(kaitseb).et ventilaatorid ette ei jääks, siis seal midagi välja mõelda.ise ma vast teeks sellise, kui läpakas poleks si*a jahutuse tõttu otsi andnud...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Leopold
Kõige suurem sõber

liitunud: 19.04.2005
|
16.12.2008 15:31:39
|
|
|
Elukaaslasel on 17" pavilion.
Kui SolidWorksis renderdama hakkab, siis sülearvuti hakkab tegema tolmuimeja häält
Osad touch-sensitive nupud enam ei põle, aeg-ajalt jooksevad ise kokku (lihtsalt mingi aeg ei tööta)
PS--- Seda arvutit osteti väga esteetilise väljanägemise tõttu..
_________________ NAS |
|
| tagasi üles |
|
 |
MelesMeles
HV Guru
liitunud: 26.12.2002
|
16.12.2008 15:37:10
|
|
|
Korterikaaslase paaviani taga virvendab õhk, kui mõnda ressursinõudlikumat mängu mängida, asja enda kuumusest ei räägigi.. süles hoides on omlett varsti valmis.
_________________ Allkiri |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
16.12.2008 15:52:14
|
|
|
MelesMeles: Aga ega Pavilion polegi ju mõeldud süles töötamiseks - süles töötades katad ju tema ainsa õhuvõtuava kinni. Siis pole ime, kui prosa temperatuur pole enam 60-80 kraadi, vaid on 90-120 kraadi Ja vastavalt sellele siis HDD temperatuur mitte enam 50-60 kraadi, vaid nii 70-80 kraadi
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
16.12.2008 20:06:06
|
|
|
tahanteada, alati pole see tõsi, mitmetel Pavilionidel puuduvad õhuavad põhja peal täielikult
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Leopold
Kõige suurem sõber

liitunud: 19.04.2005
|
17.12.2008 10:21:46
|
|
|
mikk36, mis seeria see on?
Minuteada mõnedel IMB T6x seerial on kõik õhu sisse ja väljavoolud meisterdatud külgede peale..
_________________ NAS |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
17.12.2008 10:47:13
|
|
|
| Leopold kirjutas: |
mikk36, mis seeria see on?
Minuteada mõnedel IMB T6x seerial on kõik õhu sisse ja väljavoolud meisterdatud külgede peale.. |
Mingi Pavilion oli, vanemat tüüpi ja Celeroniga.
Ma suutsin selle laua peal töötades ka üle kuumutada (panin winile draivereid peale ja uuendusi, ühe uuenduse paigaldamise ajal lihtsalt lükkas end välja ja siis et saaks arvuti tööle uuesti viisin õue jahtuma 10'ks minutiks).
Vaid üks õhuava oli - see, kust välja puhuti.
Sisse imeti nähtavasti läbi klaviatuuri nagu mitmeid kordi varemgi näinud Pavilionidel.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Leopold
Kõige suurem sõber

liitunud: 19.04.2005
|
17.12.2008 10:54:31
|
|
|
_________________ NAS |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
17.12.2008 11:05:03
|
|
|
Deem, sai järgi kontrollitud, tegu siiski FS Amiloga, mudel L1300.
Seega vabandused HP osas.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mustiCas
HV kasutaja

liitunud: 18.09.2004
|
08.01.2009 00:04:38
|
|
|
DIY idee tõesti hea, aga..
Nagu ütlen ka paljudele "Pean sülearvuti ostma, sest on popp"-tuttavatele, et pole mõtet sülearvutil, kui otsest vajadust pole, sest sama raha eest saab palju etema lauaarvuti. Mille samas hinnaklassis paneb juba passiivjahutustega nurruma.
Mängimise jaoks ikka lauaarvuti
Altho - Minu ülikooliaegsetes loengutes oli mu rüperaal küll parim kaaslane
|
|
| tagasi üles |
|
 |
LongHorn
HV kasutaja

liitunud: 29.11.2004
|
09.01.2009 16:23:58
|
|
|
| mikk36 kirjutas: |
| ... tegu siiski FS Amiloga, mudel L1300. |
Kusjuures oman siin üht FS Amilo K7600't ja isegi kui linuxis "governoriga" keerata, et ta töötaks 663 vms mhz peal, ka siis teeb tihtipeale tolmuimeja häält ja terve läppar päris tuline (kuigi all on ka õhuvõtu ava ja all tegelt päris hea õhuvool [vana videomakk pandud alla]). Ja on ka nii üle kuumenenud, et lülitab end mõneks ajaks välja. Eks see vb vanemate amilodega olidki need kuumenemisprobleemid. (muidugi pole uuemaid proovinud)
Aga DIY mõttes peaks sellele ka tegema sarnase põhimõttega jahutuse, teinekord päris hea vaadata filme nii.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Look Right
Anna vin

liitunud: 05.02.2007

|
04.02.2009 13:38:41
|
|
|
Endal plaanis midagi sarnast teha. Läpakas süles, siis pelades läheb ikka jube tuliseks ning vahest loobib resasid ka. Ise teen ilmselt pleksist. Madalam võiks ka asi olla.
Palju sul tempid langesid (kui üldse;P) sellise jahutuse peale?
_________________ Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€ |
|
| tagasi üles |
|
 |
JOKKER666
HV veteran

liitunud: 21.09.2002
|
04.02.2009 14:24:12
|
|
|
| Enne selliste asjade ehitamist võiks ette võtta põhjaliku läpi puhastuse. Usun, et efekt on suurem kui sellel aparatuuril.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
vex
Kreisi kasutaja
liitunud: 13.01.2004
|
04.02.2009 16:59:18
|
|
|
temperatuurid langesid umbes 15-20 kraadi,
õhemaks oleks saanud teha umbes 2-3 cm'i, siis oleks juba ventikad vastu põhja olnud,
mis me siin ikka kuu või 2 vana läpakat lahti kakume ja puhastame? asi on ikkagi pavilionide kehvas jahutuses.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
04.02.2009 17:19:45
|
|
|
| tsitaat: |
mis me siin ikka kuu või 2 vana läpakat lahti kakume ja puhastame?
|
ma lasin kaks kuud vanast masinast suruõhuga korraliku tolmupilve välja. uurimisel selgus, et läpakaga oli töötatud korteris, kus keegi pahteldas. lahti ma neid kiskuda ei viitsi vaid lasen suurema kultuurkihi surukaga sealt tagasi kust ta sisse tuli.
mina kleebin neile paviljunnidele ja amiiludele, millel tundub jahtuusega probleeme olevat, u 1cm kõrgusi kummijalgu alla. kohati aitab see + suruõhk 10 - 15 kraadi tempe alla tuua.
pleks pole kõige parem, kuna ei juhi sooja ära. metall alus selles mõttes etem, et juhib põhja alt sooja ka natuke minema. vendid võiksid olla võimalikult suured - 12cm nt. ja asuda umbes samas kohas, kus masinal õhuavad on või kus nad olema peaks..
samuti võiks ju otsida sama läpaka vana korpuse alumise kaane, sinna sisse augu lõigata ja katta selle augu siis augustatud metalliga. mis võrk see ka oli, kasutatakse kohati nt kõlarikatette tegemiseks..
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Look Right
Anna vin

liitunud: 05.02.2007

|
04.02.2009 18:22:14
|
|
|
No mis soojust sul see metall/pleks sealt ära juhtida saab, kui põhja alt, kus on just kõige soojem, pole seda metalli/pleksi. Paned selle sinna, siis pole ju ventikatest enam tolku.
_________________ Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€ |
|
| tagasi üles |
|
 |
wifebeater
HV vaatleja
liitunud: 29.01.2009
|
05.02.2009 09:57:05
|
|
|
| õhuvõtukohtadesse võib ju augud sisse teha. muidu isegi analoogsed tööstuslikud läpaka jahutid on müügil.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
toataim
HV kasutaja
liitunud: 28.01.2008
|
31.08.2009 23:41:45
|
|
|
küsiks, et millist usb juhet kasutasid ?
kas usb to usb juhe sobib ka ventilaatoriga ühendamiseks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
01.09.2009 08:19:47
|
|
|
Mul on kah pavilion, mis üle kuumeneb. Maale töötuppa tegin siis nii:
Arvitlaud on töötoas (arvutit peal ple). Arvutilaudadel on klaviatuuri "sahtel". Sinna sahtlile tegin kahte kohta augud (mitte päris läbi) augud said täpselt läppari jalgade alla. Aukudesse panin lauaarvuti "jalad" (need junnid mis seal all on). Sellega sain läppar paremini õhku kätte.
Siis tuli mõte panna ka ventilaator. Võtsin siis mingi vana AMD prose jahutuse, tegin mõõdud sinna sahtlile ja lõikasin jupi välja. 4 mingi jupiga hoiab see ventilaator sahtlist kinni (või noh, vastupidi). Ventilaator ise sai täpselt jahutusava alla. Toidet saab 15v adaptrist (et ikka hästi tõmbaks). Alguses panin puhuma, aga sellega eriti alla ei läinud temp. Siis avastasin, et läppar puhub välja, seega vendi panion tõmbama. Temp läks 80 kraadist alla 40 peale. videokaarti ei tea, ei saanud vaadata. Kui see oli valmis, siis paar päeva kasutasin nii. Siis tuli m6te, et panen lyliti sinna sahtli peale, et läheks kohe tööle, kui läppar peal on. Oli olemas 1 vana vene lüliti, mis sobis sinna väga hästi. (pidin 1 augu läbi sahtli tegema). Ja nii ta töötab. Praegu läppariga enam jamada ei viitsi, järgmine suvi jälle.
Läppar küpsetab ennast, kui seal ple...101 kraadi peal on vahepeal. ja nüüd integreeritud video läbi kh.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| tagasi üles |
|
 |
vex
Kreisi kasutaja
liitunud: 13.01.2004
|
01.09.2009 10:25:22
|
|
|
| toataim kirjutas: |
küsiks, et millist usb juhet kasutasid ?
kas usb to usb juhe sobib ka ventilaatoriga ühendamiseks. |
suvaline usb, kõik peaks +5 välja andma.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
JOKKER666
HV veteran

liitunud: 21.09.2002
|
01.09.2009 18:16:58
|
|
|
| funky_monk kirjutas: |
| Läppar küpsetab ennast, kui seal ple...101 kraadi peal on vahepeal. ja nüüd integreeritud video läbi kh. |
Kui sellised tempid, siis sul see asi raudselt tolmust umbes!
|
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
01.09.2009 18:31:08
|
|
|
Kusjuures ei ole. Mitu korda lahti tehtud. vent tolmust puhas jne. Asi on ikka selles, et läppar on dv2699eo ehk "munade praadija", "vee keetja" jne...
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ainivana
HV veteran

liitunud: 30.05.2008
|
01.09.2009 20:17:31
|
|
|
selles radikas on gaas ära aurand
või siis sa pole pastat pannud korralikult
_________________ Ei aktsepteeri: Ei saa, lihtsalt motiiv puudub! |
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
01.09.2009 21:29:02
|
|
|
a mul suva, see masin enam ei tööta normilt nagunii...tüüpviga.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| tagasi üles |
|
 |
JOKKER666
HV veteran

liitunud: 21.09.2002
|
06.09.2009 07:16:04
|
|
|
| Suvaline arvut sureb sul maha sellise temperatuuriga.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
JOKKER666
HV veteran

liitunud: 21.09.2002
|
08.09.2009 09:48:03
|
|
|
| Tean, aga lihtsalt reeglina nad surnud ikkagi ummistunud jahutuse ja sellest tuleneva kuumuse tõttu.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|