|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Mitu tolli on sinu peamine igapäevases kasutuses olev monitor? |
| 10-15" |
|
0% |
[ 3 ] |
| 15-20" |
|
2% |
[ 7 ] |
| 20-25" |
|
17% |
[ 56 ] |
| 25-30" |
|
40% |
[ 129 ] |
| 30-35" |
|
25% |
[ 80 ] |
| 35" või suurem |
|
12% |
[ 40 ] |
|
| hääli kokku : 315 |
|
| autor |
|
Ollaz
HV veteran

liitunud: 04.01.2008
|
06.01.2009 13:32:53
|
|
|
| NATAS999 kirjutas: |
| must mustaks, aga kas sa ka tumedaid toone ka näed? üldiselt need dünaamik kontrastid keeravad tumedad ja heledad toonid ühtlaselt mustaks/valgeks, seega üsna jura. olen selle kohta lugend erinevatest ülevaadetest, kui omale uut LCD välja valima hakkasin. |
Must mustaks küll, aga panin dünaamilise kontrasti peale ja no keeras ikka peeti küll. Kasutaja angelil oli siiski õigus, et see jura on. Pilt on ilma dünaamiliseta tunduvalt parem.
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MaitK
HV veteran

liitunud: 14.06.2005
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mario1001
HV vaatleja
liitunud: 14.01.2009
|
14.01.2009 18:42:31
|
|
|
| Küsimus teadjatele või kogemustega inimestele. Ostan 22" monitori ja ei suuda valida Samsung T220 (https://pood.elion.ee/epood.asp?t=1352&tt=247&ttt=8663&ta=&t2=&tp=&ug=true&Smenyy=1373) ja HP W2216 (https://pood.elion.ee/epood.asp?t=1352&tt=247&ttt=9442&ta=&t2=&tp=&ug=true&Smenyy=1373) vahel. Näitajate poolest on küllaltki võrdsed, välimuselt isegi meeldib HP veidi rohkem. Palun asjalikku nõu, kumba osta ja miks. Tänud!
|
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
14.01.2009 19:45:36
|
|
|
siis võta hp, samsungi ost pidavat üsna loto olema
_________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Otto E.
HV veteran
liitunud: 08.08.2008
|
15.01.2009 20:41:38
|
|
|
Samsung ikka parem.
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jyrisa
HV veteran
liitunud: 04.08.2005
|
15.01.2009 23:27:58
|
|
|
| otto123 kirjutas: |
Samsung ikka parem.  |
Kas sa nagu tegelikult ka monitoridest tead või muidu lahmid? A'la, et Samsungi nimi tundub sümpaatsem ja kohe ütled selle?
|
|
| Kommentaarid: 76 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
16.01.2009 00:27:29
|
|
|
Samsungil on häid LCD'sid kui tead mida osta. Enamasti tundub neil aga üks paneeli loto olevat. Kui saad selle "õige" siis on OK kui vale siis piix. Vähemalt selline üldine mulje on jäänud samsungi asjadest kui ülevaateid lugeda. Kõik on kinni selles kes paneeli tootis ja mis paneeliga tegemist.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
korsten
HV veteran
liitunud: 07.10.2005
|
16.01.2009 01:23:22
|
|
|
angel, su lemmik BenQ tundub igalt poolt otsas olema:) Helistasin praktiliselt kõik HV-s pakkujad läbi ja üks firma võttis vaid tellimus vastu. Eks näeb kas kohale ka toimetada suudavad.
E: kas see 22 tolli on sama hea ku 24 tolli (G2400WD vs. G2200WD)?
_________________ Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All |
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
16.01.2009 01:25:33
|
|
|
kas ta just mu lemmik on aga selle piixu hunniku sees eriti paremat leida ei suutnud. Dell'i (über ghost edition) ei tahtud seega eriti muud valida ei olnud.
Eks TN paneele tuleb nagu seeni peale vihma. Korralikud IPS ja MVA paneelid on suht haruldased nähtused. Võid ju hardocp foorumist uurida ehk on veel mingi hea püss mingi tootja poolt välja lasknud.
Need 22" te kohta on väga palju infot hardocp foorumis. Ja need on TN paneelid. Ehk siis viletsamad kui võtta arvesse vaatenurka ja värve (6bit vs 8bit)
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
korsten
HV veteran
liitunud: 07.10.2005
|
16.01.2009 01:34:46
|
|
|
| tsitaat: |
IPS ja MVA paneelid
|
mis need on? Kuidas neid eristada TN moludest?
_________________ Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All |
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
16.01.2009 01:36:39
|
|
|
http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1039222
seal kõik kenasti kirjas... ei tahaks ümber jutustada et "tark" välja näha
in short -> TN paneel suudab vähem värve kuvada ku MVA või IPS paneel. Aga sageli on kiirema reageerimisega ja kui korralik TN siis ka suht 0'i lähedase input läägiga (input lääg on see et asjad ilmuvad ekraanile sul natuke hiljem kui nad tegelikult toimusid).
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aap14
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.09.2004
|
16.01.2009 01:42:46
|
|
|
http://www.behardware.com/articles/680-1/lcd-24-iiyama-b2403ws-samsung-245t.html
Iiyama B2403WS - üks 24 tolline TN monitor precalibrated värvidega ja peaaegu olematu input lagiga.
Olen nüüd seda paar nädalat kasutanud ja võin öelda, et värvid on tõesti head (viimati olid nii head kui veel CRT-d kasutasin) ja input lag silma jaoks kaob kui OverDrive 2-he peale panna.
_________________ Slow is smooth and smooth is fast |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
16.01.2009 01:50:07
|
|
|
TN vs CRT kaotab TN raudselt kui korralik CRT. Pane üheaegselt mõlemasse sama pilt ja võrdle teatud toonide segamist. Siis näeb ära mis on tn ja mis on crt või mva ning oletatavasti ka ips (ei ole kahjuks ips'i ise testida saanud). Selle lehe ülevaateid enam kah ei usalda... suht 2x sai selle lehe järgi üks lcd uurimise alla võetud ja mõlemad osutusid suht... mitte midagi erilisteks kuigi tärne anti kuhjaga. FP241W on aga neil vist suht crap listis kuigi teised lehed ei nõustu kuidagi sellega.
ps: see ei ole iiyama lcd'd halvustav tekst.. lihtsalt väike mõmin.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aap14
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.09.2004
|
16.01.2009 02:11:25
|
|
|
Nojah... iiyama ostsin tegelikult alguses Digital Versus revüü alusel. Aga seda vahet TN-i ja CRT vahel täitsa usun - viimati kasutasin CRT-d ikka kaua kaua aega tagasi.
Samas ma ei tahaks CRT-d kasutada puhtalt juba selle virvendava ekraani tõttu - LCD Hz süsteemiga puhkavad silmad rohkem.
http://www.digitalversus.com/article-357-2332-50.html Digital Versus revüü siis
_________________ Slow is smooth and smooth is fast |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
16.01.2009 02:16:45
|
|
|
olen kasutanud lcd'd mis rikkus silmi rohkem kui mu nummi 959NF @ 100Hz. Seega oleneb lcd'st. CRT'l on ka pilt kuidagi "elavam". LCD'l nagu ei liiguks asjad sujuvalt vms. Vähemalt võtab vähem voolu. Ei ole hz'i jama (60hz crt peal oli julm kui mõni mäng @ def peale surus) ning laual on piixu kanti rohkem ruumi
minuteada digital versus ja see teine leht on üks ja sama. Vaata ülevaate sisusid vms viiteid ja tunduks nagu kudagi seotud. Otselselt selle digi versus järgi kah otsustasin ja siis läks asi sutsu piixu (mulle vähemalt tundusid nad sarnased olevat vms seotud). Võimalik et mõni ülevaade peab paika kah. Ise aga sain siis aru et peab hoopis teatud foorumites kolama ja kasutajate hinnanguid uurima ehk siis mis jamade otsa keegi sattunud on pikaajalise kasutamise järel. Review vennikesed üldiselt ei ole ju kuuke ühe ja sama LCD taga et kindlaks teha mis hädä tal olla võib jne jne jne.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
korsten
HV veteran
liitunud: 07.10.2005
|
16.01.2009 02:17:34
|
|
|
| tsitaat: |
laual on piixu kanti rohkem ruumi
|
mul on plika toas 19" CRT ja see võtab oi-oi kui palju ruumi...
_________________ Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All |
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aap14
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.09.2004
|
16.01.2009 02:17:49
|
|
|
Jääme ootama 120Hz LED ekraane olematu input läägi ja CRT värvidega 8)
_________________ Slow is smooth and smooth is fast |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
denis28
Aeg Maha 2n

liitunud: 24.06.2005
|
16.01.2009 02:28:59
|
|
|
CRT montoridel on parem värvid või
seda küll nüüd ei usu,kui ma ise läksin oma crt-st lcd peale üle
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aap14
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.09.2004
|
16.01.2009 03:03:24
|
|
|
Osaliselt maitse asi kah. Kui DVI ühendus LCD ekraaniga on ja kui LCD korralikult kalibreeritud on, siis võib saada päris hea pildi. DVI ühendus pakub digitaalsignaali 1:1 edastust piksli kohta ja osadele meeldib selline teravus. Samuti võivad LCD värvid tunduda väga erksad ja ilusad - iseasi kui täpsed need on aga enamusele käib kah.
Nende värvide argument käis pigem TN paneeliga LCD-d vs. CRT monitoride kohta. CRT-del selles osas kindlasti eelis.
LCD profimonitorid, mis maksavad 10-30k (24 tollised tavaliselt), edastavad aga palju paremaid värve, mis on vägagi lähedal CRT tasemele.
Igast muid näitajaid on kah, mille üle professionaalid võivad viriseda aga üldiselt teeb LCD CRT-le juba sellega ära, et ta kaalub lihtsalt nii palju vähem ja võtab nii tohutult palju vähem ruumi.
22 tolline CRT kaalub umbes 35kg. Samasuguse diagonaaliga LCD umbes 6kg.
CRT-d vajavad tihti ülessoojendamist enne kui värvid korralikult esile tulevad ja siin sai räägitud ka osade CRT-de madalatest Hz-idest, mis silmad valutama panevad (kuigi 100Hz CRT on sellest probleemist vaba).
Võtmesõnaks CRT vs. LCD vahel tundub olevat ikkagi mugavus
edit: voolutarve kah. 22 tolline CRT võtab ikka korralikult voolu võrreldes samasuure LCD-ga
_________________ Slow is smooth and smooth is fast |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
16.01.2009 11:04:20
|
|
|
| denis28 kirjutas: |
CRT montoridel on parem värvid või
seda küll nüüd ei usu,kui ma ise läksin oma crt-st lcd peale üle  |
siis võiks otseselt öelda -> sul on sitt CRT olnud. Muretse kusagil vana korralikult töötav sony triniton vms vana aja "püss" ja vaata mis pilti näitab. Eriti hea oleks kui mõni proff värvid kah paika ajaks.
MVA vs CRT vahet värvi segamisel eriti ei teinud... ainult must oli crt'l must aga lcd ei suuda siiani tõelist musta kuvada. Kuidas peakski ta seda suutma kui mingi lamp tal pidevalt taga paistab.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jyrisa
HV veteran
liitunud: 04.08.2005
|
16.01.2009 20:15:23
|
|
|
| korsten kirjutas: |
| angel, su lemmik BenQ tundub igalt poolt otsas olema:) |
Ah? Häda seda tellida siis ju.
Saab tellida (olemas partneri laos): 883
|
|
| Kommentaarid: 76 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
korsten
HV veteran
liitunud: 07.10.2005
|
16.01.2009 21:16:25
|
|
|
deem, ma tellisin 4,6 k eest ox-is polnud seeaeg, ma vaatasin omast arust. Uus partii lattu jõudnud vist. Kuus sotti vastu perset.. Loodetavasti nad ei suuda tuua ja siis saan raha tagasi
_________________ Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All |
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
16.01.2009 21:57:47
|
|
|
need G2400 on ju mitut versiooni. Üks mingi über jalaga (vist) ja üks DVI/analoog/hdmi ja teine ainult analoog sisendiga kui ei eksi. LCD ilma DVI sisendita on suht bullshit
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
korsten
HV veteran
liitunud: 07.10.2005
|
16.01.2009 22:03:38
|
|
|
G2400WD, krt päris mitmel firmal oli kodulehel üleva aga tegelikult tellida ei saanud. Helistasin kontollimaks saadavust ja vastati, et kahjuks ei saa aita. Ei mäleta kas ox oli ka üks nendest v ei olnud, ox-i lehte vaatasin küll.
_________________ Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All |
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siLc
HV Guru
liitunud: 22.12.2003
|
16.01.2009 22:13:44
|
|
|
Antud G2400WD pärineb GNT Soome`st, kus seda tõepoolest 883 tükki sees. Tavaliselt sellise rämesuure laoseisu puhul on reaalselt midagi laos olemas aga huvitav kuidas siis midagi tellida ei saa Igastahes GNT tootelehe ja Neweggi tootepiltide järgi on G2400WD-l kõik olemas - DVI, VGA ja HDMI.
|
|
| Kommentaarid: 197 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
186 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
16.01.2009 22:21:30
|
|
|
| angel kirjutas: |
| Muretse kusagil vana korralikult töötav sony triniton vms... |
Dude, oled mõnda trinitroni oma silmaga näinud ka ve? Täielik saast on. Ainuke asi, et heledust jagub tal sitaks, aga kuradi udune on raibe ja värvides ma ka kahtlen suuresti. Pluss mingid kaks lollakat traati vertikaalselt, mis peaksid siis ilmselt pilti fookuses hoidma, aga jumalaeest, täielik udukogu on.
Et siis kahte trinitroni olen näinud, üks mis koju osteti on sünnist saati udune old, igast nuppe ja värke näppind, aga teravaks pole pilti saand. Teine oli tööjuures, aga see vahetati ka välja, kuna sellise uduga ei ole lihtsalt võimalik tööd teha, eriti veel sellist, kus on teravus ja värviedastus veel eriti oluline.
_________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
16.01.2009 22:27:52
|
|
|
Kui mu Samsung 959NF on sony triniton siis jah ja väga hea pildiga on. Tuli ka aasta tagasi garantiist kuna ma lõhkusin asja ära seega nagu uus jälle. Kaks traati jooksevad ülevalt ja alt seega oletan et triniton'i kineskoop (minuteada see oli nende iseloomulik tunnus).
Natuke on jah pilt kõver äärest 1-2mm aga see on crt viga. Lamedat CRT'd EI OLE olemas. Ja kui üritati lamedaks teha saadi tulemuseks -> üks äär sutsu kõver. Aga see ei seganud absoluutselt kuna pilt oli ise sirge, selge, värvid head, must on must jne jne. Hiljuti viskasin jälle asjale juhtmed külge ja nägin uuesti kui hästi võib pilt liikuda (lcd'l ei liigu pilt nii sujuvalt) ning kui hääd värvid on.
Kui teravast taga ajada siis iga crt pilt on selline pehme, mahe, loomulik. Võimalik et sul mingid piixu langenud isendid sattunud. LCD on aga terav ja pask lcd räme terav mis hakkab silmadele
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jyrisa
HV veteran
liitunud: 04.08.2005
|
16.01.2009 22:45:18
|
|
|
Phew. Esitasin siis järelmaksu taotluse G2400WD-le oxus. Vaatab mis saab, kui lubavad võtta siis näeb kas ja millal ma selle kätte saan...
|
|
| Kommentaarid: 76 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
17.01.2009 01:12:46
|
|
|
| angel kirjutas: |
Kui mu Samsung 959NF on sony triniton siis jah ja väga hea pildiga on. Tuli ka aasta tagasi garantiist kuna ma lõhkusin asja ära seega nagu uus jälle. Kaks traati jooksevad ülevalt ja alt seega oletan et triniton'i kineskoop (minuteada see oli nende iseloomulik tunnus).
Natuke on jah pilt kõver äärest 1-2mm aga see on crt viga. Lamedat CRT'd EI OLE olemas. Ja kui üritati lamedaks teha saadi tulemuseks -> üks äär sutsu kõver. Aga see ei seganud absoluutselt kuna pilt oli ise sirge, selge, värvid head, must on must jne jne. Hiljuti viskasin jälle asjale juhtmed külge ja nägin uuesti kui hästi võib pilt liikuda (lcd'l ei liigu pilt nii sujuvalt) ning kui hääd värvid on.
Kui teravast taga ajada siis iga crt pilt on selline pehme, mahe, loomulik. Võimalik et sul mingid piixu langenud isendid sattunud. LCD on aga terav ja piix lcd räme terav mis hakkab silmadele |
Olen näinud neid crt igasuguseid, aga see sony trinitron on küll üks kehvematest loomadest, mida näinud olen, vb on siis samsa seda tehnoloogiat kuidagi targemini ära kasutand ja ehk ongi ilusa selge pildiga, aga nüüd, kus 26" IPS laual vastu vaatamas, ei taha muudest variantidest enam midagi kuulda ega näha vb kui siis juba 30" .
Aga tegelikult on mul ju veel 1 töökorras 15" kinekas täiesti olemas, aga siis peab mööbeldama hakkama, kuna lauale enam ei mahu suurt midagi peale 26" mölaka.
_________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
17.01.2009 01:13:52
|
|
|
tea... vanasti minuteada oli sony triniton kõva sõna... enne seda kui sony omadega perse kolis ja sitta tootma hakkas vms kvaliteet langes. mitsupissu oli vist kah üks neist kes oskas teha ekraane.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
17.01.2009 01:19:18
|
|
|
aga võimalik, et siis oligi toodetud need trinitronid, kui soni saasta hakkas tegema.
peaks ikka korra siis proovima see hansol külge panna. a krt ei tea, äkki lööb korgi välja, samas, ei tea ka, ega ta rohkem ikka voolu ei võta, kui paarkümmend aastat vana sharp telekas (mul mingi elektri jama on igatahes majas, no comments)
_________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
17.01.2009 01:20:46
|
|
|
Nu ot vast aga mul vana Samsung 959 NF ja see kah suht iidne isend. Mingi lao jäägi sai 2005 aasta paiku vist ostetud. Paranduses väideti et elektroonika oli maha surnud ja vahetati garantii korras plaat välja. Muud ei tea ja pilt on samasugune nagu ostes. Ise arvatavasti keerasin asja peeti lastes alguses suht 100% heledusega 8) mõistust pole siis pole ka midagi teha
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aap14
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.09.2004
|
17.01.2009 16:12:15
|
|
|
Kas kellelgi LCD monitori kallibreerimisega on suuremaid kogemusi ja soovitaks, millele kõige rohkem tähelepanu pöörata?
Hetkel tuunisin oma iiyama ära nõnda, et värvid kõige täpsemad oleks sellel saidil: http://www.lagom.nl/lcd-test/
Monitori sätted siis: Brightness 70, Contrast 50, Kõik värvid põhjas, OD (overdrive 2), Sharpness 1 (max.) + Ati catalystis panin gamma 1.0 pealt 0.8 peale.
Contrast testis on eristatavad kõik värvitriibud v.a. sinise kõige esimene. Kõrge monitori keskmine brightness ja värvid aitavad madalast kontrastist olenemata näidata erksaid värve.
Sharpness testis sulab ring ilusti taustaga kokku tänu contrasti ja gamma sätetele.
Gamma testis on kõik värvid v.a. sinine ilusti 2.2 juures (sinine on vist 2.0) - EDIT: siinkohal sõltub gamma väärtus palju sellest, mis nurga alt ekraani vaadata aga ok, TN paneel ikkagi.
Black testis eristab monitor musti ruute alates 9-ndast, mis on peale kalibreerimist isegi hea - varem eristas alates 11-ndast.
White saturation testis tuli samuti 2 ekstra ruutu juurde (251, 252)
Response time testis ei muuda vasakul ääres olevad ruudud üldse värvi kui OD on 2-he peal
Viewing angle testis on hästi näha, miks TN paneeliga monitor fototöötluseks ei sobi
Minu mure seisneb selles, et kuigi kontrast ja värvid on nüüd seatud nii, et värvid täpsed ja ka valget ja musta paremini eristaks, siis ikkagi on kontrast ainult 50 ja valge näeb natuke tuhm välja.
Mõtlesin, et jätangi nii, sest säästab silmi, kui mõtlesin, et küsiks teadjamatelt vendadelt, kas tasub kontrasti nii madalaks jätta?
Tänan tähelepanu eest.
_________________ Slow is smooth and smooth is fast |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
18.01.2009 14:17:34
|
|
|
kui väga õigeks tahad saada, siis selleks ikka kalibraator olemas, mis kinnitatakse monitori külge ja siis ise hakkab arvutama neid asju seal. ühe, mille korraks laenuks sain, sellega sai ka heleduse õigeks. põmst selle vidina soft näitas ära, mida ja kui palju kuhu poole keerata, et õige kontrasti, heleduse ja valge balansi saaks. gammat tegi juba ise automaatselt. see oli siis üks variant. oli ka lihtsamaid variante selle softiga. gretag macbeth eye one oli vist see vidin, mille enda käsutusse sain.
_________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
18.01.2009 15:06:18
|
|
|
Kalibraatorid ju suht kallid
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
18.01.2009 18:18:59
|
|
|
Äkki mõnel lahkel tuttaval/AHVil olemas ja nõus laenama. Muidu ega seda tihti normaalsel inimesel vaja kasutada polegi vaja. win peale, kalibreerid, ja jääb see profiil kuni uue installini või monitorini.
Mitte mulle, ma tegin lihtsalt ettepaneku. Mul endal profiil olemas.
Aa, teglt polegi vaja ju peale win installi kalibreerida uuesti. Lislt tuleb enne ära seivida värviprofiil kuhugi, kust selle jälle kätte saaks, kui vaja on. Pärast saab selle progega profiili toimima jälle.
_________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
viimati muutis NATAS999 18.01.2009 18:28:20, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aap14
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.09.2004
|
18.01.2009 18:21:30
|
|
|
Nu kui kellelgi Tartust selline kallibreerija olemas on, siis võiks mingipäev minu poolt läbi tulla küll
_________________ Slow is smooth and smooth is fast |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
18.01.2009 18:26:28
|
|
|
kuulnud et iga kuu peaks kalibreerima kui väga palju täpsust taga ajad ja vist mängib ka valgustus rolli? Keegi oskab kommenteerida?
kusagilt sai loetud et vilets kalibraator võib asja üldse metsa ajada. Ise olen netist leitud värvi profiilidega huvipärast katsetanud aga need ei tahtnud kuidagi windowsi ajal end peale laadida uuesti kuigi vahetasin kenasti def värvi profiili ära selle uuega. Alati pidi uuesti laadima.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
18.01.2009 18:32:09
|
|
|
| angel kirjutas: |
kuulnud et iga kuu peaks kalibreerima kui väga palju täpsust taga ajad ja vist mängib ka valgustus rolli? Keegi oskab kommenteerida?
kusagilt sai loetud et vilets kalibraator võib asja üldse metsa ajada. Ise olen netist leitud värvi profiilidega huvipärast katsetanud aga need ei tahtnud kuidagi windowsi ajal end peale laadida uuesti kuigi vahetasin kenasti def värvi profiili ära selle uuega. Alati pidi uuesti laadima. |
assa jama. ongi nii. ise polegi tähele pand, et ei lae õiget profiili üles alguses nüüd kui seda lugesin ja igaks juhuks color control paneli lahti võtsin, siis tulid hoopis teised värvid välja.
_________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
18.01.2009 18:36:03
|
|
|
ja sealt mul see jama hakkas... siis saatsin puuksu selle jura ja hakkasingi silma järgi seadistama kuidas loomulikum tundub. Monitori menüüdega mängides on vähemalt kindel et see pilt on püsiv mitte ei ole kinni mingis faili laadimises.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
18.01.2009 18:45:41
|
|
|
aga ma ei tea, kas saab aint selliste sätetega paika asja:
brightness
contrast
gamma
RGB (valge balans)
rohkem mul nagu pole võimalusi sättida.
Muidugi eks käsitsi oleks ja monitorist parem sättida. Siis jääb ka videotes ja mängudes värvid paika. Muidu mu teada see windowsi profiil toimib aint desktopil.
_________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
18.01.2009 19:03:52
|
|
|
peaks sama ju. kõik on sealt muudetavad. valgus, kontrast, palju mingi värk RGB antud on etc.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
18.01.2009 19:20:00
|
|
|
siis hakkab see jama, et peab profiili vahetama koguaeg, et õige tulemuse saaks käsitsi reguleerides. Kõigepealt windowsist paned srgb peale, siis näpid monitori värve veidike, seivid ära monitori värvid, siis monitori värvid defaulti, siis windowsi profiil kalibreeritud oma vastu vahetada ja hakkab otsast uuesti vahepeal nende profiilide vahetamisega jõuab meelest ära minna mingi vahetus või kogu pild, milline olema peab ja ongi pekkis. mul mingi spetsjomm soft kaasas molliga, millega saab windowsist molli sätteid näppida. nagu muudabki monitori enda asju sealt, mitte niisama kuskilt softist nagu nvidia värvi stuff.
forte manager oli vist asja nimi. üsna karm süsteem on.
_________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
18.01.2009 19:20:24
|
|
|
sellepärast ongi lihtsam kui mingi teine monitor on kõrval sama pildiga eeskujuks... ise kasutasin crt'd kuna otsustasin et temal on valge valge ja parem pilt ei ole päris õige aga asi seegi. default seadistusest sain igatahes parema pildi kätte.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
18.01.2009 19:24:05
|
|
|
ok. et siis peab mõne teise molli kõrvale panema, soovitatavalt samasugune, või noh, sama monitor täpselt, calibreerid ära, värvi profiil peale sellele devicele, teisele jääb default, siis teise monitori nuppudest hakkad näppima kuni sama on. no ok, mõttele saan pihta, aga teist nii vinget monitori pole kuskilt võtta ja kalibraatorit ka ei kipuks väga nuruma enam
ma ise olen rahul ja see ehk ongi peamine.
ega see windowsi default profiil ka midagi väga hullu pole.
_________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
18.01.2009 19:26:43
|
|
|
Kui võtad teise monitori eeskujuks siis soovitatavalt crt või mingi mva/ips paneel. TN'iga on suht piix seda teha kui just mõlemad TN'id ei ole. Ja siis vali välja pildid kus on mingi "värvi" segunemine. Ühte värvi toonide abil ei saa midagi aru kuna neid suudavad kõik paneelid minuarust enamvähem korralikult kuvada.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jyrisa
HV veteran
liitunud: 04.08.2005
|
19.01.2009 15:31:51
|
|
|
| jyrisa kirjutas: |
Phew. Esitasin siis järelmaksu taotluse G2400WD-le oxus. Vaatab mis saab, kui lubavad võtta siis näeb kas ja millal ma selle kätte saan...  |
"Pärast lepingu allkirjastamist alustame teie tellimuse komplekteerimisega."
Pagan, et ma ka siin Pärnus olen, aga vaatab, äkki saab nii, et saaks kohe kätte kui allkirja alla paneb, pean väikse telefonivestluse maha pidama nendega.
Muidu hind kõigub metsikult ox.ee's sellel monitoril, eelmine nädal kukkus 4,6k pealt 3,95k peale, enne seda mingi aeg maksis ta aga kuskil 4,2k.
|
|
| Kommentaarid: 76 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aap14
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.09.2004
|
19.01.2009 16:04:30
|
|
|
Kas keegi soovitaks või on kogemusi sellise programmiga natu quickgamma?
http://quickgamma.de/indexen.html
Tundus päris hea - laseb värvidel eraldi gammat sättida ja paneb sätted startupis tööle.
_________________ Slow is smooth and smooth is fast |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vull
HV veteran
liitunud: 27.02.2004
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|