Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  statiivide arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Juhan88
HV Guru

liitunud: 11.11.2003




sõnum 04.12.2007 20:08:02 vasta tsitaadiga

Nii...õigesse teemasse nüüd:
Oskab keegi soovitada statiivi umbes 3000 eest?
Kiirkinnitusplaat võiks hinna sees olla.
Photopointi hinnakirjast siis...

_________________
Fotoblogi
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rmg
Kreisi kasutaja
rmg

liitunud: 27.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2007 20:49:12 vasta tsitaadiga

Kui vaatad Manfrottot, siis soovitan küsida Fotexist hinnapakkumist. Mulle tehti sealt mingi 500 eeku soodsam pakkumine kui Photopoindis thumbs_up.gif. Samas ostsin ise komplekti Soomest ning sain ca lisa 200 eeku soodsamalt.

Ise soovitan ca 3k-se eelarve puhul Manfrotto 190 XPROB + 486 kuulpea kiirkinnitusega.

_________________
|V|355 VV17|-| 7}{3 |3357, [)13 (_1|<3 7]-[3 R357
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Juhan88
HV Guru

liitunud: 11.11.2003




sõnum 04.12.2007 21:04:17 vasta tsitaadiga

rmg kirjutas:
Kui vaatad Manfrottot, siis soovitan küsida Fotexist hinnapakkumist. Mulle tehti sealt mingi 500 eeku soodsam pakkumine kui Photopoindis thumbs_up.gif. Samas ostsin ise komplekti Soomest ning sain ca lisa 200 eeku soodsamalt.

Ise soovitan ca 3k-se eelarve puhul Manfrotto 190 XPROB + 486 kuulpea kiirkinnitusega.


Ee....kahjuks/õnneks ostan photopointist.
Aga jah...190 XPROB ja 488 RC2 mahub ka veel eelarvesse....pea asja pean veel uurima...

_________________
Fotoblogi
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
saarekaz
HV vaatleja

liitunud: 05.12.2005




sõnum 05.12.2007 01:23:47 vasta tsitaadiga

sa uuri overalli kodukalt ka, ma avastasin, et seal osad statiivid odavamad, kui photopointis ja fotoluksis
_________________
www.yllarsaar.com
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Juhan88
HV Guru

liitunud: 11.11.2003




sõnum 05.12.2007 08:16:55 vasta tsitaadiga

saarekaz kirjutas:
sa uuri overalli kodukalt ka, ma avastasin, et seal osad statiivid odavamad, kui photopointis ja fotoluksis


icon_biggrin.gif Ei saa osta mujalt, kui photopointist icon_biggrin.gif

_________________
Fotoblogi
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
p2t3r1
HV kasutaja
p2t3r1

liitunud: 17.07.2005




sõnum 05.12.2007 20:07:22 vasta tsitaadiga

Juhan88 kirjutas:
rmg kirjutas:
Kui vaatad Manfrottot, siis soovitan küsida Fotexist hinnapakkumist. Mulle tehti sealt mingi 500 eeku soodsam pakkumine kui Photopoindis thumbs_up.gif. Samas ostsin ise komplekti Soomest ning sain ca lisa 200 eeku soodsamalt.

Ise soovitan ca 3k-se eelarve puhul Manfrotto 190 XPROB + 486 kuulpea kiirkinnitusega.


Ee....kahjuks/õnneks ostan photopointist.
Aga jah...190 XPROB ja 488 RC2 mahub ka veel eelarvesse....pea asja pean veel uurima...

190 seeria liiga madalaks ei jää icon_rolleyes.gif?
endal 055PROB ja ei kujuta eriti madalamat statiivi ette. saab jalad piisavalt laiali lükata, et stabiilne oleks ja kõrgust ka piisavalt, teatud olukordade jaoks.
pea kohta niipalju, et mina oma 488'ga rahul icon_smile.gif

a miks see photopoint nii kindlalt ära valitud koht on? soodust? icon_smile.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tux
HV kasutaja

liitunud: 21.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2007 20:16:54 vasta tsitaadiga

p2t3r1 kirjutas:
Juhan88 kirjutas:
rmg kirjutas:
Kui vaatad Manfrottot, siis soovitan küsida Fotexist hinnapakkumist. Mulle tehti sealt mingi 500 eeku soodsam pakkumine kui Photopoindis thumbs_up.gif. Samas ostsin ise komplekti Soomest ning sain ca lisa 200 eeku soodsamalt.

Ise soovitan ca 3k-se eelarve puhul Manfrotto 190 XPROB + 486 kuulpea kiirkinnitusega.


Ee....kahjuks/õnneks ostan photopointist.
Aga jah...190 XPROB ja 488 RC2 mahub ka veel eelarvesse....pea asja pean veel uurima...

190 seeria liiga madalaks ei jää icon_rolleyes.gif?
endal 055PROB ja ei kujuta eriti madalamat statiivi ette. saab jalad piisavalt laiali lükata, et stabiilne oleks ja kõrgust ka piisavalt, teatud olukordade jaoks.
pea kohta niipalju, et mina oma 488'ga rahul icon_smile.gif

a miks see photopoint nii kindlalt ära valitud koht on? soodust? icon_smile.gif


Endal samuti 055PROB + 488RC2 ja väga rahul. Piisavalt stabiilne ka pikema ja raskema toru jaoks. Mul õnnestus overallist päris hea allahindlus saada selle komplekti puhul 8)

_________________
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rmg
Kreisi kasutaja
rmg

liitunud: 27.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2007 20:37:53 vasta tsitaadiga

Tux, kui saladus ei ole, siis palju nad sulle alet pakkusid antud komplekti pealt?
Ise küsisin 055XProB + 488RC2 komplekti peale pakkumist ja tuli vaid 100 eeku odavam võrreldes Photopoindi hinnakirjaga.

_________________
|V|355 VV17|-| 7}{3 |3357, [)13 (_1|<3 7]-[3 R357
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tux
HV kasutaja

liitunud: 21.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2007 21:14:47 vasta tsitaadiga

rmg kirjutas:
Tux, kui saladus ei ole, siis palju nad sulle alet pakkusid antud komplekti pealt?
Ise küsisin 055XProB + 488RC2 komplekti peale pakkumist ja tuli vaid 100 eeku odavam võrreldes Photopoindi hinnakirjaga.


alla sai 200-300 eeku, aga photopointiga oli vahe veidi üle 500. Seda siis Viljandi overallis. Seal üldse meeldiv teenindus thumbs_up.gif Kahju, et Nikoni tugi Eestimaal nii nõrk on.

_________________
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Juhan88
HV Guru

liitunud: 11.11.2003




sõnum 05.12.2007 21:26:23 vasta tsitaadiga

p2t3r1 kirjutas:
Juhan88 kirjutas:
rmg kirjutas:
Kui vaatad Manfrottot, siis soovitan küsida Fotexist hinnapakkumist. Mulle tehti sealt mingi 500 eeku soodsam pakkumine kui Photopoindis thumbs_up.gif. Samas ostsin ise komplekti Soomest ning sain ca lisa 200 eeku soodsamalt.

Ise soovitan ca 3k-se eelarve puhul Manfrotto 190 XPROB + 486 kuulpea kiirkinnitusega.


Ee....kahjuks/õnneks ostan photopointist.
Aga jah...190 XPROB ja 488 RC2 mahub ka veel eelarvesse....pea asja pean veel uurima...

190 seeria liiga madalaks ei jää icon_rolleyes.gif?
endal 055PROB ja ei kujuta eriti madalamat statiivi ette. saab jalad piisavalt laiali lükata, et stabiilne oleks ja kõrgust ka piisavalt, teatud olukordade jaoks.
pea kohta niipalju, et mina oma 488'ga rahul icon_smile.gif

a miks see photopoint nii kindlalt ära valitud koht on? soodust? icon_smile.gif


Hmm...eks lähen millalgi siis ülemistesse ja vaatan mõlemat statiivi...nii 190 kui 055.
No ja photopointist ostan seepärast, et mul sealt väikese summa eest kaupa saada 8)

_________________
Fotoblogi
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
marxmacher
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.05.2005




sõnum 06.12.2007 21:10:16 vasta tsitaadiga

Tux kirjutas:

...alla sai 200-300 eeku, aga photopointiga oli vahe veidi üle 500. Seda siis Viljandi overallis. Seal üldse meeldiv teenindus thumbs_up.gif Kahju, et Nikoni tugi Eestimaal nii nõrk on.

usu mind nikoni tugi suureneb varsti icon_smile.gif
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 2 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
busse
HV veteran

liitunud: 14.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2008 10:04:33 vasta tsitaadiga

paljudel on teil statiividel loodid ja kasutate?
_________________
http://foto.urmo.ee/
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rmg
Kreisi kasutaja
rmg

liitunud: 27.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2008 10:22:01 vasta tsitaadiga

Enda statiivil kui ka peal on lood peal. Panoraami tegemisel ikka kasutan, muidu suurt vaja ei ole olnud.
_________________
|V|355 VV17|-| 7}{3 |3357, [)13 (_1|<3 7]-[3 R357
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2008 11:27:52 vasta tsitaadiga

Sama siin - panoraami tegemiseks väga kasulik asi, eriti just statiivi, mitte peak küljes olev lood.

Üks võiks lausa veel juures olla, millega portreeformaadis olevat kaamerat loodi panna. Kuigi sealjuures on muidugi mõned "agad"...

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2008 15:51:36 vasta tsitaadiga

Üks mullike on. Kui silma järgi ei suuda kaadrit sirgeks ajada, siis kasutan. Panoraami jms. ei viitsi jamada.
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
clemm
Kreisi kasutaja
clemm

liitunud: 19.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2008 01:20:40 vasta tsitaadiga

Tekkinud siis soov/vajadus statiivi järele. Kuid kui palju tasuks usku panna nende odavama klassi statiividesse ? Ntks Velbon Cx-888 ?
Et kas oleks asjal mõtet või tuleks kallimate asjade poole vaadata ?
Otsas hakkaks seal esialgu istuma K100D Super + kit
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Piipz
HV veteran
Piipz

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2008 01:40:17 vasta tsitaadiga

statiivi küljes on üks lood, selle ajan alati esimesena paika. pea küljes on 3, seega saan igast asendist pildi loodi. kui statiivilood on paigast ära, siis peab ju iga nurga kruttimisel jälle pea paika ajama.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2008 01:48:46 vasta tsitaadiga

clemm, "lahjaks" jääb - statiiv kaalub 1,3 kg ja peale tahad "laduda" ca. 1kg icon_lol.gif
P.S kui ostad odava (ja reeglina kehva) statiivi, ostad hiljem korraliku (paraku ka kallima) - aga eks inimene õpi ikka kõige rohkem enda vigadest icon_wink.gif

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
clemm
Kreisi kasutaja
clemm

liitunud: 19.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2008 08:36:28 vasta tsitaadiga

beastbeats, oskad ehk midagi paremat soovitada siis ?
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmg
Kreisi kasutaja
rmg

liitunud: 27.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2008 10:44:05 vasta tsitaadiga

Mis oleks sinu hinnaklass, clemm?
Soovitaksin näiteks Manfrotto 190 XPROB seeria kolmjalga + 486 kuulpead. Antud komplekti maksumus on küll juba 3k kanti, kuid selle eest on komplekt sinu vajaduste jaoks kindlasti piisav.

_________________
|V|355 VV17|-| 7}{3 |3357, [)13 (_1|<3 7]-[3 R357
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2008 15:20:56 vasta tsitaadiga

clemm, eelmine aasta kui endale uut statiivi otsisin, jäid "sõelale" Manfrotto 190XPROB ja 055XPROB (mulle oli oluline, et kesksammast saaks horisontaalselt paigutada), lõpuks ostsin 055XPROB'i kuna sain Soomest selle 190XPROB'i hinnaga icon_wink.gif Kui sulle kesksamba horisontaalselt paigutamine oluline pole, on valik "laiem"...
Aga mis su eelarve oleks ja mis "torusid" (lähi-)tulevikus plaanid soetada/kasutada icon_rolleyes.gif Kui eelarve vähegi lubab, osta korralikud jalad ja algatuseks mõni "lahjem" pea, kui tulevikus peaksid soetama suurema/raskema "toru", on lihtsam (ja odavam) uus pea osta kui uus statiiv thumbs_up.gif
NB! nö. "rusikareegliks" on statiivi kandevõime jagatud 2-ga, siis saad teada kui raske "kola" võid "südamerahuga" peale laduda icon_idea.gif
P.S kui tekkis küsimusi, küsi julgelt icon_biggrin.gif

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
clemm
Kreisi kasutaja
clemm

liitunud: 19.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2008 17:13:51 vasta tsitaadiga

3k oleks liiast.
Praegune hinnaklass oleks suhteliselt piiratud max 1k ringi. Hing ihkab ka miskit tele otsa, aga eks see kindlam valik selgub alles siis, kui on raha selle alla panna.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2008 17:31:05 vasta tsitaadiga

clemm, siis soovitaks natuke veel raha koguda ja "järelturgu" jälgida thumbs_up.gif
_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2008 17:21:26 vasta tsitaadiga

Jõudu!

Selline lugu, et on olemas Velbon Sherpa 250n, kuid reisile minekuks tundub liialt suur ja raske ja kohmakas.

Oskab keegi mingit kergemat ja pisemat statiivi soovitada - kaameraks Pentax K200D + 70-300mm toru.
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
daddo
HV kasutaja
daddo

liitunud: 30.11.2002




sõnum 30.07.2008 01:54:19 vasta tsitaadiga

Seoses statiivi soetamise sooviga lugesin antud teemat... nimelt olen endale välja vaadanud hoopis sellise statiivi nagu SLIK Pro 500DX. Sliki enda leheküljel on Eestimaiseks esindajaks nimetatud Fotex, aga esmasele üldisele SLIKi statiivide hinnapäringule vastati umbmääraselt, et "kas soovite midagi konkreetset?" Ühesõnaga pole kindel, kas Eestist seda saab. Aga põhjanaabritel on see isend 150€ eest müügil, ehk 2500 raha eest saaks:



tsitaat:
Slik Tripod Co., Ltd., perustettu 1948 Tokiossa Japanissa, valmistaa korkealuokkaisia kameran jalustoja ammattikäyttöön ja vaativille harrastajille. Slikin jalustojen tekniikka ja desing on kopioitu lukuisia kertoja muiden valmistajien toimesta. Uusimmat Pro-sarjan AMT-jalustat pitävät sisällään kuitenkin tekniikka jota ei kilpailijoilta löydy. AMT on merkintä siitä että rungon materiaali on magnesium ja titanium vahvisteista alumiinia (Aluminum-Magnesium-Titanium), jonka vääntölujuus on 40% parempi kuin alumiinilla. . ATM:n etu hiilikuituun nähden on lisäksi parempi kestävyys iskuja vastaan. Toinen SLIK-jalustojen (Pro-sarja) erikoisuus on valssaustekniikka. Muiden valmistajien putket venytetään ja prässätään kun taas SLIK Pro sarjan jalustojen AMT putket taitetaan levystä suoraan oikeaan muotoon. Näin tehty uritettu putki on tasalaatuista ja teleskooppiosat voidaan liittää tiiviimmin yhteen. Käytännössä tekniikan edun huomaa kun aukaisee lukitusvivun ja koettaa rakenteen tukevuutta.

Tekniset tiedot (yhteismitat):
- maksimikorkeus 163cm
- minimikorkeus 37cm
- jalustan pystyputken alaosasta voidaan nopeasti irrottaa 2/3 pois
- kuljetuspituus 68cm
- paino 2,48kg
- suosituskuormitus 5,44kg (12 paunaa)
- jalkojen lukitus: pika
- materiaali: AMT
- jalat taittuvat aina "spagaattiin" asti viidessä pykälässä
- kierteen koko: 3/8" ja 1/4"
- jalkojen päät kumia
- kinopää SLIK SH-806E pikakiinnityslevyllä
- pikakiinnityslevy SLIK 6196 (57x59mm)
- kinopäässä kaksi vesivaakaa

Jalustassa on 1/4" ja 3/8" kierre, joten siihen sopii SLIKin omien päiden lisäksi esim. kaikki Manfrotto kamera- ja videopäät. Mukana tulee säilytyspussi, jossa jalustan lisäksi on jätetty tilaa kamera- tai videopäälle.




BHPhoto.com-is on antud isendil ainult ülistavad kommentaarid, et parim hinna ja kvaliteedi suhe.

_________________
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Trwind55
Kreisi kasutaja
Trwind55

liitunud: 21.04.2003




sõnum 30.07.2008 03:56:38 vasta tsitaadiga

daddo kirjutas:
Ühesõnaga pole kindel, kas Eestist seda saab.

Overallis 2900.- http://www.overall.ee/tooted/toode.aspx?id=170005&pid=1969&action=techview

_________________
möhhh..
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
daddo
HV kasutaja
daddo

liitunud: 30.11.2002




sõnum 30.07.2008 05:44:41 vasta tsitaadiga

Trwind55 kirjutas:
daddo kirjutas:
Ühesõnaga pole kindel, kas Eestist seda saab.

Overallis 2900.- http://www.overall.ee/tooted/toode.aspx?id=170005&pid=1969&action=techview


Overalli variandil tundub mingi odavam pea komplektis olevat.

_________________
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2t3r1
HV kasutaja
p2t3r1

liitunud: 17.07.2005




sõnum 26.08.2008 22:52:55 vasta tsitaadiga

Eriti odav stabiliseerimismoodus fotokale:
http://www.metacafe.com/watch/1041948/1_image_stabilizer_for_any_camera_lose_the_tripod/
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dud66
HV veteran
dud66

liitunud: 20.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2008 23:27:35 vasta tsitaadiga

Selle peaks küll ära proovima icon_lol.gif
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2008 23:52:29 vasta tsitaadiga

p2t3r1, vana "uudis"...
_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyline92
HV vaatleja
skyline92

liitunud: 25.09.2007




sõnum 27.08.2008 15:43:11 vasta tsitaadiga

Seda ta on jah. Minu meelest oli kusagil siin foorumis sellest juba juttu.
_________________
Minu fotoblogi
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
raamat
HV Guru
raamat

liitunud: 28.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.09.2008 19:12:02 vasta tsitaadiga

Kas Manfrotto 190CXPRO3 ka kriitikat kannatab, kui näiteks Gitzo exploreriga võrrelda? Max 5kg järgi võib oletada, et on üsna vedel tükk.

p2t3r1 kirjutas:
Eriti odav stabiliseerimismoodus fotokale:
http://www.metacafe.com/watch/1041948/1_image_stabilizer_for_any_camera_lose_the_tripod/


Ma arvan, et hämaras jääb sellest väheks, eriti pikemate säriaegade korral icon_smile.gif

_________________
M: APC Smart-UPS SC 1000VA 230V - 2U Rackmount/Tower, SC1000I. Musta värvi. Akudeta. 150EUR
Kommentaarid: 359 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 276
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tavka007
HV kasutaja
tavka007

liitunud: 12.02.2008




sõnum 21.12.2008 19:14:05 vasta tsitaadiga

link :: statiiv

tere!

Kas keegi oskab midagi öelda Velbon CX-540 statiivi kohta. Oleks esimeseks statiiviks. Kaameraks on praegu pentax k200d koos kit objega. Pole kunagi varem statiividega kokku puutunud. Kas üldse on võimalik leida odavat statiivi või ei kõlba alla 1000 kroonised mitte millekski.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyline92
HV vaatleja
skyline92

liitunud: 25.09.2007




sõnum 21.12.2008 19:24:40 vasta tsitaadiga

tavka007, Täitsa piisav on see statiiv. Endal on küll CX-560, kuid need suht sarnased. Ma olen enda omaga küll rahul. Hetkel nagu vingemat vaja pole.
_________________
Minu fotoblogi
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Etsike
HV veteran
Etsike

liitunud: 24.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2008 19:39:05 vasta tsitaadiga

tavka007, esialgu ajab asja ära, head statiivi tahad siis peab märksa korralikuma summa välja käima, aga et teada millist järgmisena hankida pead kõigepealt sellega askeldama, siis saad aru, mis omadusi sul statiivi jures vaaj läheb
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2008 20:25:09 vasta tsitaadiga

tavka007, soovitaks vaadata midagi asisemat järelturult icon_wink.gif
_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Paaver
HV veteran

liitunud: 07.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2008 21:33:42 vasta tsitaadiga

Mul on Cx-460 ,kuid need velboni odavama seeria statiivid on kõik enamvähem ühest puust.

Tegemist on küllaltki normaalse elukaga ,kuid plastik tükid kipuvad kergesti purunema. Lisaks on väga kerge jalgu alt poolt ära väänata.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2008 22:33:43 vasta tsitaadiga

tavka007 kirjutas:
tere!

Kas keegi oskab midagi öelda Velbon CX-540 statiivi kohta. Oleks esimeseks statiiviks. Kaameraks on praegu pentax k200d koos kit objega. Pole kunagi varem statiividega kokku puutunud. Kas üldse on võimalik leida odavat statiivi või ei kõlba alla 1000 kroonised mitte millekski.


pane parem teist samapalju juurde ja võta midagi Sherpa seeriast. Need sinu viidatud statiivi kinnitatud jalad on väga thumbs_down.gif. Vähegi ebaühtlasel maastikul ilge keberniit asja paika saada ja üleüldse... Et pärast ei kahetseks.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kaspir
HV kasutaja
kaspir

liitunud: 18.09.2005




sõnum 22.12.2008 00:40:22 vasta tsitaadiga

Endal Benro statiiv ja pea. Ostuga ei oska rohkem rahul olla. Juba kõva pool aastat olnud ja ainult kiidusõnad. Jalgade reguleerimine väga mõnus, mida saab ka kinnastega teha, ning lukustub kindlalt ning kiirelt. Läheb piisavalt madalaks, ning pea on ka väga mõnus. Soovitan. Mõnusalt tugev, mitte mingi lidru.
_________________
š
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spacefly
Kreisi kasutaja
Spacefly

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.12.2008 12:46:19 vasta tsitaadiga

Leidsin juhuslikult ühe kolmjala oomipoest. Kuna parameetrid tundusid huvitavad, hind olematu ja tellides on 14 päeva proovimisaeg kah, siis tellisingi ära. Asi on üllatavalt stabiilne ja mugav (kuulpea vastu loomulikult ei saa). 2-3x kallimatele velbonitele (omal võrdluseks CX-300) teeb asi igatahes silmad ette.
Tootekirjeldusele lisaks omalt poolt 2 loodi (raam+pea) ja plastikust kandesang.
Julgen säästumudelina soovitada.

_________________
Parim tegevus, kui und ei tule, on lambaid ja nende postitusi lugeda.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tavka007
HV kasutaja
tavka007

liitunud: 12.02.2008




sõnum 22.12.2008 14:11:16 vasta tsitaadiga

Spacefly kirjutas:
Leidsin juhuslikult ühe kolmjala oomipoest. Kuna parameetrid tundusid huvitavad, hind olematu ja tellides on 14 päeva proovimisaeg kah, siis tellisingi ära. Asi on üllatavalt stabiilne ja mugav (kuulpea vastu loomulikult ei saa). 2-3x kallimatele velbonitele (omal võrdluseks CX-300) teeb asi igatahes silmad ette.
Tootekirjeldusele lisaks omalt poolt 2 loodi (raam+pea) ja plastikust kandesang.
Julgen säästumudelina soovitada.



Nii et arvad, et etem kui alla 1000 eegused statiivid? huvitav, mis firma toodanguga tegu on? Mis kaamera sa sinna peale panid ja kuidas üldine ehituskvaliteet tundus?


Nagu pildi pealt näha, siis on olemas ka kinnituskonks, kuhu vajadusel raskust lisada thumbs_up.gif Eks odavad statiivid on vist kõik samast materjalist. Vahe vb firmamärgis icon_lol.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jerry
4K külmavana
Jerry

liitunud: 01.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.12.2008 14:55:57 vasta tsitaadiga

kaspir kirjutas:
Endal Benro statiiv ja pea. Ostuga ei oska rohkem rahul olla. Juba kõva pool aastat olnud ja ainult kiidusõnad. Jalgade reguleerimine väga mõnus, mida saab ka kinnastega teha, ning lukustub kindlalt ning kiirelt. Läheb piisavalt madalaks, ning pea on ka väga mõnus. Soovitan. Mõnusalt tugev, mitte mingi lidru.
oskad sa öelda,kas Nikon D70S+ http://www.photopoint.ee/toode/11084/sigma-af-70200mm-f28-dg-apo-macro.html koosluses on piisavalt stabiilne icon_rolleyes.gif
_________________
Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.12.2008 15:26:38 vasta tsitaadiga

Jerry kirjutas:
kaspir kirjutas:
Endal Benro statiiv ja pea. Ostuga ei oska rohkem rahul olla. Juba kõva pool aastat olnud ja ainult kiidusõnad. Jalgade reguleerimine väga mõnus, mida saab ka kinnastega teha, ning lukustub kindlalt ning kiirelt. Läheb piisavalt madalaks, ning pea on ka väga mõnus. Soovitan. Mõnusalt tugev, mitte mingi lidru.
oskad sa öelda,kas Nikon D70S+ http://www.photopoint.ee/toode/11084/sigma-af-70200mm-f28-dg-apo-macro.html koosluses on piisavalt stabiilne icon_rolleyes.gif

Sellist Benrot ei oma, küll aga on olnud sama kere-toru kooslus 055PROB + 804RC2 otsas. Tänu sellele toru küljes olevale jalale jaotub raskus suht hästi ära. Enne ostu igatahes soovitaks proovida, sest see komplekt siiski parajalt raske. Soojalt soovitaks kohe soetada ka mingi juhtmega või ir puldi (kui huvi, siis mul mõlemad nimetatud asjad müügis icon_wink.gif), sest pikemate säride korral on tõstetud sambaga statiivile päris lithne väike virba sisse lüüa
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spacefly
Kreisi kasutaja
Spacefly

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.12.2008 19:55:06 vasta tsitaadiga

tavka007 kirjutas:

Nii et arvad, et etem kui alla 1000 eegused statiivid? huvitav, mis firma toodanguga tegu on? Mis kaamera sa sinna peale panid ja kuidas üldine ehituskvaliteet tundus?

Firmaks on Köning, mis minu arusaamise järgi on mingi brand, mis pakub samu asju ,mis teisedki aga natuke odavamalt. Olen leidnud mitmeid tooteid, mis visuaalselt on samasugused mõne tuntuma firmamärgi tootega aga hinnalt siis odavam.
Siin siis üks võrdluspilt Velbon CX-300-ga ja paar pilti peast.
Spoiler Spoiler Spoiler

Nagu näha on tegemist tunduvalt massiivsema riistaga ja ka pea on palju toekama ehitusega.
Materjaliks on raamil (3 jalga, keskmine toru ja sealt väljakruvitav pulk) alumiinium, kuid alates peast on kahjuks plastmass.
Testisin täislastis kaameraga (K10D+obje+välk=800+490+350=~1640g). Ansin kerge tugeva löögi ja läbi tele piiludes hindasin silmaga värina kestvuseks ~2-3sek
Jah pea liigub kolmes suunas. Portreeasendis on aga asi silmnähtavatel põhjustel oluliselt ebastabiilsem. Täislastis kaamerale lööki andes värises see seal ~4-5sek.
Mõõtmised on muidugi ülimalt ligilähedased ja ebatäpsed, kuid Velboni peal tudiseb sama komplekt sama hindamispõhimõtte järgi 6-7sek.

_________________
Parim tegevus, kui und ei tule, on lambaid ja nende postitusi lugeda.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aatom
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.11.2003




sõnum 25.12.2008 01:19:49 vasta tsitaadiga

Spacefly kirjutas:
Leidsin juhuslikult ühe kolmjala oomipoest. Kuna parameetrid tundusid huvitavad, hind olematu ja tellides on 14 päeva proovimisaeg kah, siis tellisingi ära. Asi on üllatavalt stabiilne ja mugav (kuulpea vastu loomulikult ei saa). 2-3x kallimatele velbonitele (omal võrdluseks CX-300) teeb asi igatahes silmad ette.
Tootekirjeldusele lisaks omalt poolt 2 loodi (raam+pea) ja plastikust kandesang.
Julgen säästumudelina soovitada.


tegin yhe sellse isendi jõulukingiks. ja peale jõulu ostan omale ka samasuguse, olematu hinna eest on statiivi enam kui küll, eriti esimeseks jalaks.
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jerry
4K külmavana
Jerry

liitunud: 01.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2008 01:27:28 vasta tsitaadiga

peaks ka vist selle ära proovima.Kui isegi ei sobi siis hind on ka tühine icon_razz.gif
_________________
Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspir
HV kasutaja
kaspir

liitunud: 18.09.2005




sõnum 25.12.2008 11:57:11 vasta tsitaadiga

Jerry kirjutas:
kaspir kirjutas:
Endal Benro statiiv ja pea. Ostuga ei oska rohkem rahul olla. Juba kõva pool aastat olnud ja ainult kiidusõnad. Jalgade reguleerimine väga mõnus, mida saab ka kinnastega teha, ning lukustub kindlalt ning kiirelt. Läheb piisavalt madalaks, ning pea on ka väga mõnus. Soovitan. Mõnusalt tugev, mitte mingi lidru.
oskad sa öelda,kas Nikon D70S+ http://www.photopoint.ee/toode/11084/sigma-af-70200mm-f28-dg-apo-macro.html koosluses on piisavalt stabiilne icon_rolleyes.gif


Endal d80 kit(18-135) ja pole kordagi ära värisenud isegi tugeva voolulises ojas ning tuule käes. Kui juba seda statiivi mõne odavamaga käega katsuda, saad aru, et Benro kordades stabiilsem ning jäigem. Kaubamaja tehnikaosakonnas polnud ühtegi sama jäika. Seal jubedad süldid kõik. Aga Benrot soovitan julgelt! Kõigile! Hea kink jõuludeks icon_wink.gif

_________________
š
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2008 12:35:31 vasta tsitaadiga

Soovitaks kõigil, kes plaanivad Oomipoest selle statiivi osta, valmistada "liivakott" - endal oli midagi analoogset esimeseks statiiviks ja stabiilsus "kasvas" märgatavalt thumbs_up.gif
beastbeats kirjutas:
Odav ja mugav "liivakott"
Eellugu:
Sai nädalavahetusel Vanguard MG-1 statiiv soetatud, pole küll Manfrotto aga jättis parema mulje kui odavamad Velbon'id... a jah, hind - 290.-eek (K-Arvutisalong) thumbs_up.gif Kodus "testides" jättis parema mulje, kui oleks arvanud; samas, 1,4kg statiiv välistingimustes ei tundu kõige stabiilsem - lahendus: kuna antud mudelil kesksambal konks siis "liivakott" icon_idea.gif

Asjast:
"Liivakoti" otsustasin võimalikult lihtsa ja odava valmistada, milleks vajasin:
40X40cm tugevat riiet - ostsin USA Today second-hand'ist (Juurdeveo 26) armee presentkoti - 10.-eek
tugev nailonnöör 4 aasa jaoks - leidsin kodust paberist kinkekoti (jõuludest), mille nöörist "sangad" eemaldasin
Lisaks: kääre, nööpnõelu, triikrauda ja õmblusmasinat - kõik kodus olemas (koos õmblejaga)

Valmistamise kirjeldus:
Igasse nurka õmbled ühe aasa; teed 2-3cm kandid servadele (pressid triikrauaga), mille topeltõmblusega kinni õmbled - valmis icon_biggrin.gif

Kokkuvõtteks:
10.-eek eest on valminud "liivakott", mida on mugav kaasas kanda (kokkuvolditav, tasku/kotti mahtuv); sihtotstarbeliseks kasutamiseks (stabiliseerimaks statiivi) tuleb kott täita kividega (mida eri suurustes leidub praktiliselt igal pool) ja aasad konksu otsa asetada; suurema kivi/eseme kasutamisel võib "riputada" 2 aasa abil (juhul kui kivi/ese ei peaks "kotti" ära mahtuma).

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vull
HV veteran

liitunud: 27.02.2004




sõnum 31.12.2008 17:23:58 vasta tsitaadiga

julmad nimed asjadel ikka. mingi 429753ACMDÄX, KGL#/#¤X623 jne. proovi siis midagi normaalset omale leida...
peale manfrotto saab mõnel veel fotokat horisontaalis sättida? ja manfrotodel kõigil vesilood ka peal?
kotti pole eriti mõtet osta. lihtsalt ei viitsi seda sinna sisse toppida.. rihm tundub küll norm

_________________
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2008 17:58:27 vasta tsitaadiga

tsitaat:

manfrotodel kõigil vesilood ka peal?

Ei ole...
tsitaat:

kotti pole eriti mõtet osta. lihtsalt ei viitsi seda sinna sisse toppida.. rihm tundub küll norm

Kui statiiv pidevalt autos ja/või reisidel, siis kott mugavam + pehmendus kaitseb pead (jutt siis Manfrotto kotist); muidu (nt. metsaretk jms.) rihm asjalikum thumbs_up.gif

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  statiivide arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.