|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Juhan88
HV Guru
liitunud: 11.11.2003
|
04.12.2007 20:08:02
|
|
|
Nii...õigesse teemasse nüüd:
Oskab keegi soovitada statiivi umbes 3000 eest?
Kiirkinnitusplaat võiks hinna sees olla.
Photopointi hinnakirjast siis...
_________________ Fotoblogi |
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmg
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.06.2004
|
04.12.2007 20:49:12
|
|
|
Kui vaatad Manfrottot, siis soovitan küsida Fotexist hinnapakkumist. Mulle tehti sealt mingi 500 eeku soodsam pakkumine kui Photopoindis . Samas ostsin ise komplekti Soomest ning sain ca lisa 200 eeku soodsamalt.
Ise soovitan ca 3k-se eelarve puhul Manfrotto 190 XPROB + 486 kuulpea kiirkinnitusega.
_________________ |V|355 VV17|-| 7}{3 |3357, [)13 (_1|<3 7]-[3 R357 |
|
| Kommentaarid: 43 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Juhan88
HV Guru
liitunud: 11.11.2003
|
04.12.2007 21:04:17
|
|
|
| rmg kirjutas: |
Kui vaatad Manfrottot, siis soovitan küsida Fotexist hinnapakkumist. Mulle tehti sealt mingi 500 eeku soodsam pakkumine kui Photopoindis . Samas ostsin ise komplekti Soomest ning sain ca lisa 200 eeku soodsamalt.
Ise soovitan ca 3k-se eelarve puhul Manfrotto 190 XPROB + 486 kuulpea kiirkinnitusega. |
Ee....kahjuks/õnneks ostan photopointist.
Aga jah...190 XPROB ja 488 RC2 mahub ka veel eelarvesse....pea asja pean veel uurima...
_________________ Fotoblogi |
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
saarekaz
HV vaatleja
liitunud: 05.12.2005
|
05.12.2007 01:23:47
|
|
|
sa uuri overalli kodukalt ka, ma avastasin, et seal osad statiivid odavamad, kui photopointis ja fotoluksis
_________________ www.yllarsaar.com |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Juhan88
HV Guru
liitunud: 11.11.2003
|
05.12.2007 08:16:55
|
|
|
| saarekaz kirjutas: |
| sa uuri overalli kodukalt ka, ma avastasin, et seal osad statiivid odavamad, kui photopointis ja fotoluksis |
Ei saa osta mujalt, kui photopointist
_________________ Fotoblogi |
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2t3r1
HV kasutaja

liitunud: 17.07.2005
|
05.12.2007 20:07:22
|
|
|
| Juhan88 kirjutas: |
| rmg kirjutas: |
Kui vaatad Manfrottot, siis soovitan küsida Fotexist hinnapakkumist. Mulle tehti sealt mingi 500 eeku soodsam pakkumine kui Photopoindis . Samas ostsin ise komplekti Soomest ning sain ca lisa 200 eeku soodsamalt.
Ise soovitan ca 3k-se eelarve puhul Manfrotto 190 XPROB + 486 kuulpea kiirkinnitusega. |
Ee....kahjuks/õnneks ostan photopointist.
Aga jah...190 XPROB ja 488 RC2 mahub ka veel eelarvesse....pea asja pean veel uurima... |
190 seeria liiga madalaks ei jää ?
endal 055PROB ja ei kujuta eriti madalamat statiivi ette. saab jalad piisavalt laiali lükata, et stabiilne oleks ja kõrgust ka piisavalt, teatud olukordade jaoks.
pea kohta niipalju, et mina oma 488'ga rahul
a miks see photopoint nii kindlalt ära valitud koht on? soodust?
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tux
HV kasutaja
liitunud: 21.11.2004
|
05.12.2007 20:16:54
|
|
|
| p2t3r1 kirjutas: |
| Juhan88 kirjutas: |
| rmg kirjutas: |
Kui vaatad Manfrottot, siis soovitan küsida Fotexist hinnapakkumist. Mulle tehti sealt mingi 500 eeku soodsam pakkumine kui Photopoindis . Samas ostsin ise komplekti Soomest ning sain ca lisa 200 eeku soodsamalt.
Ise soovitan ca 3k-se eelarve puhul Manfrotto 190 XPROB + 486 kuulpea kiirkinnitusega. |
Ee....kahjuks/õnneks ostan photopointist.
Aga jah...190 XPROB ja 488 RC2 mahub ka veel eelarvesse....pea asja pean veel uurima... |
190 seeria liiga madalaks ei jää ?
endal 055PROB ja ei kujuta eriti madalamat statiivi ette. saab jalad piisavalt laiali lükata, et stabiilne oleks ja kõrgust ka piisavalt, teatud olukordade jaoks.
pea kohta niipalju, et mina oma 488'ga rahul
a miks see photopoint nii kindlalt ära valitud koht on? soodust?  |
Endal samuti 055PROB + 488RC2 ja väga rahul. Piisavalt stabiilne ka pikema ja raskema toru jaoks. Mul õnnestus overallist päris hea allahindlus saada selle komplekti puhul 8)
_________________
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmg
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.06.2004
|
05.12.2007 20:37:53
|
|
|
Tux, kui saladus ei ole, siis palju nad sulle alet pakkusid antud komplekti pealt?
Ise küsisin 055XProB + 488RC2 komplekti peale pakkumist ja tuli vaid 100 eeku odavam võrreldes Photopoindi hinnakirjaga.
_________________ |V|355 VV17|-| 7}{3 |3357, [)13 (_1|<3 7]-[3 R357 |
|
| Kommentaarid: 43 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tux
HV kasutaja
liitunud: 21.11.2004
|
05.12.2007 21:14:47
|
|
|
| rmg kirjutas: |
Tux, kui saladus ei ole, siis palju nad sulle alet pakkusid antud komplekti pealt?
Ise küsisin 055XProB + 488RC2 komplekti peale pakkumist ja tuli vaid 100 eeku odavam võrreldes Photopoindi hinnakirjaga. |
alla sai 200-300 eeku, aga photopointiga oli vahe veidi üle 500. Seda siis Viljandi overallis. Seal üldse meeldiv teenindus Kahju, et Nikoni tugi Eestimaal nii nõrk on.
_________________
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Juhan88
HV Guru
liitunud: 11.11.2003
|
05.12.2007 21:26:23
|
|
|
| p2t3r1 kirjutas: |
| Juhan88 kirjutas: |
| rmg kirjutas: |
Kui vaatad Manfrottot, siis soovitan küsida Fotexist hinnapakkumist. Mulle tehti sealt mingi 500 eeku soodsam pakkumine kui Photopoindis . Samas ostsin ise komplekti Soomest ning sain ca lisa 200 eeku soodsamalt.
Ise soovitan ca 3k-se eelarve puhul Manfrotto 190 XPROB + 486 kuulpea kiirkinnitusega. |
Ee....kahjuks/õnneks ostan photopointist.
Aga jah...190 XPROB ja 488 RC2 mahub ka veel eelarvesse....pea asja pean veel uurima... |
190 seeria liiga madalaks ei jää ?
endal 055PROB ja ei kujuta eriti madalamat statiivi ette. saab jalad piisavalt laiali lükata, et stabiilne oleks ja kõrgust ka piisavalt, teatud olukordade jaoks.
pea kohta niipalju, et mina oma 488'ga rahul
a miks see photopoint nii kindlalt ära valitud koht on? soodust?  |
Hmm...eks lähen millalgi siis ülemistesse ja vaatan mõlemat statiivi...nii 190 kui 055.
No ja photopointist ostan seepärast, et mul sealt väikese summa eest kaupa saada 8)
_________________ Fotoblogi |
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marxmacher
Kreisi kasutaja
liitunud: 19.05.2005
|
06.12.2007 21:10:16
|
|
|
| Tux kirjutas: |
...alla sai 200-300 eeku, aga photopointiga oli vahe veidi üle 500. Seda siis Viljandi overallis. Seal üldse meeldiv teenindus Kahju, et Nikoni tugi Eestimaal nii nõrk on. |
usu mind nikoni tugi suureneb varsti
|
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
8 :: |
2 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
busse
HV veteran
liitunud: 14.03.2004
|
15.01.2008 10:04:33
|
|
|
paljudel on teil statiividel loodid ja kasutate?
_________________ http://foto.urmo.ee/ |
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmg
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.06.2004
|
15.01.2008 10:22:01
|
|
|
Enda statiivil kui ka peal on lood peal. Panoraami tegemisel ikka kasutan, muidu suurt vaja ei ole olnud.
_________________ |V|355 VV17|-| 7}{3 |3357, [)13 (_1|<3 7]-[3 R357 |
|
| Kommentaarid: 43 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
15.01.2008 11:27:52
|
|
|
Sama siin - panoraami tegemiseks väga kasulik asi, eriti just statiivi, mitte peak küljes olev lood.
Üks võiks lausa veel juures olla, millega portreeformaadis olevat kaamerat loodi panna. Kuigi sealjuures on muidugi mõned "agad"...
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
15.01.2008 15:51:36
|
|
|
| Üks mullike on. Kui silma järgi ei suuda kaadrit sirgeks ajada, siis kasutan. Panoraami jms. ei viitsi jamada.
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
clemm
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.12.2004
|
24.01.2008 01:20:40
|
|
|
Tekkinud siis soov/vajadus statiivi järele. Kuid kui palju tasuks usku panna nende odavama klassi statiividesse ? Ntks Velbon Cx-888 ?
Et kas oleks asjal mõtet või tuleks kallimate asjade poole vaadata ?
Otsas hakkaks seal esialgu istuma K100D Super + kit
|
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Piipz
HV veteran

liitunud: 15.11.2001
|
24.01.2008 01:40:17
|
|
|
| statiivi küljes on üks lood, selle ajan alati esimesena paika. pea küljes on 3, seega saan igast asendist pildi loodi. kui statiivilood on paigast ära, siis peab ju iga nurga kruttimisel jälle pea paika ajama.
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
24.01.2008 01:48:46
|
|
|
clemm, "lahjaks" jääb - statiiv kaalub 1,3 kg ja peale tahad "laduda" ca. 1kg
P.S kui ostad odava (ja reeglina kehva) statiivi, ostad hiljem korraliku (paraku ka kallima) - aga eks inimene õpi ikka kõige rohkem enda vigadest
_________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna... |
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
clemm
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.12.2004
|
24.01.2008 08:36:28
|
|
|
| beastbeats, oskad ehk midagi paremat soovitada siis ?
|
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmg
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.06.2004
|
24.01.2008 10:44:05
|
|
|
Mis oleks sinu hinnaklass, clemm?
Soovitaksin näiteks Manfrotto 190 XPROB seeria kolmjalga + 486 kuulpead. Antud komplekti maksumus on küll juba 3k kanti, kuid selle eest on komplekt sinu vajaduste jaoks kindlasti piisav.
_________________ |V|355 VV17|-| 7}{3 |3357, [)13 (_1|<3 7]-[3 R357 |
|
| Kommentaarid: 43 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
24.01.2008 15:20:56
|
|
|
clemm, eelmine aasta kui endale uut statiivi otsisin, jäid "sõelale" Manfrotto 190XPROB ja 055XPROB (mulle oli oluline, et kesksammast saaks horisontaalselt paigutada), lõpuks ostsin 055XPROB'i kuna sain Soomest selle 190XPROB'i hinnaga Kui sulle kesksamba horisontaalselt paigutamine oluline pole, on valik "laiem"...
Aga mis su eelarve oleks ja mis "torusid" (lähi-)tulevikus plaanid soetada/kasutada Kui eelarve vähegi lubab, osta korralikud jalad ja algatuseks mõni "lahjem" pea, kui tulevikus peaksid soetama suurema/raskema "toru", on lihtsam (ja odavam) uus pea osta kui uus statiiv
NB! nö. "rusikareegliks" on statiivi kandevõime jagatud 2-ga, siis saad teada kui raske "kola" võid "südamerahuga" peale laduda
P.S kui tekkis küsimusi, küsi julgelt
_________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna... |
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
clemm
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.12.2004
|
24.01.2008 17:13:51
|
|
|
3k oleks liiast.
Praegune hinnaklass oleks suhteliselt piiratud max 1k ringi. Hing ihkab ka miskit tele otsa, aga eks see kindlam valik selgub alles siis, kui on raha selle alla panna.
|
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
24.01.2008 17:31:05
|
|
|
clemm, siis soovitaks natuke veel raha koguda ja "järelturgu" jälgida
_________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna... |
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Osiris
HV Guru

liitunud: 12.08.2002
|
26.06.2008 17:21:26
|
|
|
Jõudu!
Selline lugu, et on olemas Velbon Sherpa 250n, kuid reisile minekuks tundub liialt suur ja raske ja kohmakas.
Oskab keegi mingit kergemat ja pisemat statiivi soovitada - kaameraks Pentax K200D + 70-300mm toru.
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
103 |
|
| tagasi üles |
|
 |
daddo
HV kasutaja

liitunud: 30.11.2002
|
30.07.2008 01:54:19
|
|
|
Seoses statiivi soetamise sooviga lugesin antud teemat... nimelt olen endale välja vaadanud hoopis sellise statiivi nagu SLIK Pro 500DX. Sliki enda leheküljel on Eestimaiseks esindajaks nimetatud Fotex, aga esmasele üldisele SLIKi statiivide hinnapäringule vastati umbmääraselt, et "kas soovite midagi konkreetset?" Ühesõnaga pole kindel, kas Eestist seda saab. Aga põhjanaabritel on see isend 150 eest müügil, ehk 2500 raha eest saaks:
| tsitaat: |
Slik Tripod Co., Ltd., perustettu 1948 Tokiossa Japanissa, valmistaa korkealuokkaisia kameran jalustoja ammattikäyttöön ja vaativille harrastajille. Slikin jalustojen tekniikka ja desing on kopioitu lukuisia kertoja muiden valmistajien toimesta. Uusimmat Pro-sarjan AMT-jalustat pitävät sisällään kuitenkin tekniikka jota ei kilpailijoilta löydy. AMT on merkintä siitä että rungon materiaali on magnesium ja titanium vahvisteista alumiinia (Aluminum-Magnesium-Titanium), jonka vääntölujuus on 40% parempi kuin alumiinilla. . ATM:n etu hiilikuituun nähden on lisäksi parempi kestävyys iskuja vastaan. Toinen SLIK-jalustojen (Pro-sarja) erikoisuus on valssaustekniikka. Muiden valmistajien putket venytetään ja prässätään kun taas SLIK Pro sarjan jalustojen AMT putket taitetaan levystä suoraan oikeaan muotoon. Näin tehty uritettu putki on tasalaatuista ja teleskooppiosat voidaan liittää tiiviimmin yhteen. Käytännössä tekniikan edun huomaa kun aukaisee lukitusvivun ja koettaa rakenteen tukevuutta.
Tekniset tiedot (yhteismitat):
- maksimikorkeus 163cm
- minimikorkeus 37cm
- jalustan pystyputken alaosasta voidaan nopeasti irrottaa 2/3 pois
- kuljetuspituus 68cm
- paino 2,48kg
- suosituskuormitus 5,44kg (12 paunaa)
- jalkojen lukitus: pika
- materiaali: AMT
- jalat taittuvat aina "spagaattiin" asti viidessä pykälässä
- kierteen koko: 3/8" ja 1/4"
- jalkojen päät kumia
- kinopää SLIK SH-806E pikakiinnityslevyllä
- pikakiinnityslevy SLIK 6196 (57x59mm)
- kinopäässä kaksi vesivaakaa
Jalustassa on 1/4" ja 3/8" kierre, joten siihen sopii SLIKin omien päiden lisäksi esim. kaikki Manfrotto kamera- ja videopäät. Mukana tulee säilytyspussi, jossa jalustan lisäksi on jätetty tilaa kamera- tai videopäälle.
|
BHPhoto.com-is on antud isendil ainult ülistavad kommentaarid, et parim hinna ja kvaliteedi suhe.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Trwind55
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
daddo
HV kasutaja

liitunud: 30.11.2002
|
30.07.2008 05:44:41
|
|
|
Overalli variandil tundub mingi odavam pea komplektis olevat.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2t3r1
HV kasutaja

liitunud: 17.07.2005
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dud66
HV veteran

liitunud: 20.08.2007
|
26.08.2008 23:27:35
|
|
|
Selle peaks küll ära proovima
|
|
| Kommentaarid: 55 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
26.08.2008 23:52:29
|
|
|
p2t3r1, vana "uudis"...
_________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna... |
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
skyline92
HV vaatleja

liitunud: 25.09.2007
|
27.08.2008 15:43:11
|
|
|
Seda ta on jah. Minu meelest oli kusagil siin foorumis sellest juba juttu.
_________________ Minu fotoblogi |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raamat
HV Guru

liitunud: 28.11.2002
|
04.09.2008 19:12:02
|
|
|
Kas Manfrotto 190CXPRO3 ka kriitikat kannatab, kui näiteks Gitzo exploreriga võrrelda? Max 5kg järgi võib oletada, et on üsna vedel tükk.
Ma arvan, et hämaras jääb sellest väheks, eriti pikemate säriaegade korral
_________________ M: APC Smart-UPS SC 1000VA 230V - 2U Rackmount/Tower, SC1000I. Musta värvi. Akudeta. 150EUR |
|
| Kommentaarid: 359 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
276 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tavka007
HV kasutaja

liitunud: 12.02.2008
|
21.12.2008 19:14:05
|
|
|
link :: statiiv
tere!
Kas keegi oskab midagi öelda Velbon CX-540 statiivi kohta. Oleks esimeseks statiiviks. Kaameraks on praegu pentax k200d koos kit objega. Pole kunagi varem statiividega kokku puutunud. Kas üldse on võimalik leida odavat statiivi või ei kõlba alla 1000 kroonised mitte millekski.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
skyline92
HV vaatleja

liitunud: 25.09.2007
|
21.12.2008 19:24:40
|
|
|
tavka007, Täitsa piisav on see statiiv. Endal on küll CX-560, kuid need suht sarnased. Ma olen enda omaga küll rahul. Hetkel nagu vingemat vaja pole.
_________________ Minu fotoblogi |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etsike
HV veteran

liitunud: 24.12.2004
|
21.12.2008 19:39:05
|
|
|
| tavka007, esialgu ajab asja ära, head statiivi tahad siis peab märksa korralikuma summa välja käima, aga et teada millist järgmisena hankida pead kõigepealt sellega askeldama, siis saad aru, mis omadusi sul statiivi jures vaaj läheb
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
21.12.2008 20:25:09
|
|
|
tavka007, soovitaks vaadata midagi asisemat järelturult
_________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna... |
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Paaver
HV veteran
liitunud: 07.06.2005
|
21.12.2008 21:33:42
|
|
|
Mul on Cx-460 ,kuid need velboni odavama seeria statiivid on kõik enamvähem ühest puust.
Tegemist on küllaltki normaalse elukaga ,kuid plastik tükid kipuvad kergesti purunema. Lisaks on väga kerge jalgu alt poolt ära väänata.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
21.12.2008 22:33:43
|
|
|
| tavka007 kirjutas: |
tere!
Kas keegi oskab midagi öelda Velbon CX-540 statiivi kohta. Oleks esimeseks statiiviks. Kaameraks on praegu pentax k200d koos kit objega. Pole kunagi varem statiividega kokku puutunud. Kas üldse on võimalik leida odavat statiivi või ei kõlba alla 1000 kroonised mitte millekski. |
pane parem teist samapalju juurde ja võta midagi Sherpa seeriast. Need sinu viidatud statiivi kinnitatud jalad on väga . Vähegi ebaühtlasel maastikul ilge keberniit asja paika saada ja üleüldse... Et pärast ei kahetseks.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaspir
HV kasutaja

liitunud: 18.09.2005
|
22.12.2008 00:40:22
|
|
|
Endal Benro statiiv ja pea. Ostuga ei oska rohkem rahul olla. Juba kõva pool aastat olnud ja ainult kiidusõnad. Jalgade reguleerimine väga mõnus, mida saab ka kinnastega teha, ning lukustub kindlalt ning kiirelt. Läheb piisavalt madalaks, ning pea on ka väga mõnus. Soovitan. Mõnusalt tugev, mitte mingi lidru.
_________________ |
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spacefly
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.11.2001
|
22.12.2008 12:46:19
|
|
|
Leidsin juhuslikult ühe kolmjala oomipoest. Kuna parameetrid tundusid huvitavad, hind olematu ja tellides on 14 päeva proovimisaeg kah, siis tellisingi ära. Asi on üllatavalt stabiilne ja mugav (kuulpea vastu loomulikult ei saa). 2-3x kallimatele velbonitele (omal võrdluseks CX-300) teeb asi igatahes silmad ette.
Tootekirjeldusele lisaks omalt poolt 2 loodi (raam+pea) ja plastikust kandesang.
Julgen säästumudelina soovitada.
_________________ Parim tegevus, kui und ei tule, on lambaid ja nende postitusi lugeda. |
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tavka007
HV kasutaja

liitunud: 12.02.2008
|
22.12.2008 14:11:16
|
|
|
| Spacefly kirjutas: |
Leidsin juhuslikult ühe kolmjala oomipoest. Kuna parameetrid tundusid huvitavad, hind olematu ja tellides on 14 päeva proovimisaeg kah, siis tellisingi ära. Asi on üllatavalt stabiilne ja mugav (kuulpea vastu loomulikult ei saa). 2-3x kallimatele velbonitele (omal võrdluseks CX-300) teeb asi igatahes silmad ette.
Tootekirjeldusele lisaks omalt poolt 2 loodi (raam+pea) ja plastikust kandesang.
Julgen säästumudelina soovitada. |
Nii et arvad, et etem kui alla 1000 eegused statiivid? huvitav, mis firma toodanguga tegu on? Mis kaamera sa sinna peale panid ja kuidas üldine ehituskvaliteet tundus?
Nagu pildi pealt näha, siis on olemas ka kinnituskonks, kuhu vajadusel raskust lisada Eks odavad statiivid on vist kõik samast materjalist. Vahe vb firmamärgis
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jerry
4K külmavana

liitunud: 01.02.2003
|
22.12.2008 14:55:57
|
|
|
| kaspir kirjutas: |
| Endal Benro statiiv ja pea. Ostuga ei oska rohkem rahul olla. Juba kõva pool aastat olnud ja ainult kiidusõnad. Jalgade reguleerimine väga mõnus, mida saab ka kinnastega teha, ning lukustub kindlalt ning kiirelt. Läheb piisavalt madalaks, ning pea on ka väga mõnus. Soovitan. Mõnusalt tugev, mitte mingi lidru. |
oskad sa öelda,kas Nikon D70S+ http://www.photopoint.ee/toode/11084/sigma-af-70200mm-f28-dg-apo-macro.html koosluses on piisavalt stabiilne
_________________ Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha |
|
| Kommentaarid: 135 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
22.12.2008 15:26:38
|
|
|
| Jerry kirjutas: |
| kaspir kirjutas: |
| Endal Benro statiiv ja pea. Ostuga ei oska rohkem rahul olla. Juba kõva pool aastat olnud ja ainult kiidusõnad. Jalgade reguleerimine väga mõnus, mida saab ka kinnastega teha, ning lukustub kindlalt ning kiirelt. Läheb piisavalt madalaks, ning pea on ka väga mõnus. Soovitan. Mõnusalt tugev, mitte mingi lidru. |
oskad sa öelda,kas Nikon D70S+ http://www.photopoint.ee/toode/11084/sigma-af-70200mm-f28-dg-apo-macro.html koosluses on piisavalt stabiilne  |
Sellist Benrot ei oma, küll aga on olnud sama kere-toru kooslus 055PROB + 804RC2 otsas. Tänu sellele toru küljes olevale jalale jaotub raskus suht hästi ära. Enne ostu igatahes soovitaks proovida, sest see komplekt siiski parajalt raske. Soojalt soovitaks kohe soetada ka mingi juhtmega või ir puldi (kui huvi, siis mul mõlemad nimetatud asjad müügis ), sest pikemate säride korral on tõstetud sambaga statiivile päris lithne väike virba sisse lüüa
|
|
| Kommentaarid: 247 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
224 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spacefly
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.11.2001
|
22.12.2008 19:55:06
|
|
|
| tavka007 kirjutas: |
Nii et arvad, et etem kui alla 1000 eegused statiivid? huvitav, mis firma toodanguga tegu on? Mis kaamera sa sinna peale panid ja kuidas üldine ehituskvaliteet tundus?
|
Firmaks on Köning, mis minu arusaamise järgi on mingi brand, mis pakub samu asju ,mis teisedki aga natuke odavamalt. Olen leidnud mitmeid tooteid, mis visuaalselt on samasugused mõne tuntuma firmamärgi tootega aga hinnalt siis odavam.
Siin siis üks võrdluspilt Velbon CX-300-ga ja paar pilti peast.
Spoiler 
Nagu näha on tegemist tunduvalt massiivsema riistaga ja ka pea on palju toekama ehitusega.
Materjaliks on raamil (3 jalga, keskmine toru ja sealt väljakruvitav pulk) alumiinium, kuid alates peast on kahjuks plastmass.
Testisin täislastis kaameraga (K10D+obje+välk=800+490+350=~1640g). Ansin kerge tugeva löögi ja läbi tele piiludes hindasin silmaga värina kestvuseks ~2-3sek
Jah pea liigub kolmes suunas. Portreeasendis on aga asi silmnähtavatel põhjustel oluliselt ebastabiilsem. Täislastis kaamerale lööki andes värises see seal ~4-5sek.
Mõõtmised on muidugi ülimalt ligilähedased ja ebatäpsed, kuid Velboni peal tudiseb sama komplekt sama hindamispõhimõtte järgi 6-7sek.
_________________ Parim tegevus, kui und ei tule, on lambaid ja nende postitusi lugeda. |
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aatom
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.11.2003
|
25.12.2008 01:19:49
|
|
|
| Spacefly kirjutas: |
Leidsin juhuslikult ühe kolmjala oomipoest. Kuna parameetrid tundusid huvitavad, hind olematu ja tellides on 14 päeva proovimisaeg kah, siis tellisingi ära. Asi on üllatavalt stabiilne ja mugav (kuulpea vastu loomulikult ei saa). 2-3x kallimatele velbonitele (omal võrdluseks CX-300) teeb asi igatahes silmad ette.
Tootekirjeldusele lisaks omalt poolt 2 loodi (raam+pea) ja plastikust kandesang.
Julgen säästumudelina soovitada. |
tegin yhe sellse isendi jõulukingiks. ja peale jõulu ostan omale ka samasuguse, olematu hinna eest on statiivi enam kui küll, eriti esimeseks jalaks.
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jerry
4K külmavana

liitunud: 01.02.2003
|
25.12.2008 01:27:28
|
|
|
peaks ka vist selle ära proovima.Kui isegi ei sobi siis hind on ka tühine
_________________ Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha |
|
| Kommentaarid: 135 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaspir
HV kasutaja

liitunud: 18.09.2005
|
25.12.2008 11:57:11
|
|
|
| Jerry kirjutas: |
| kaspir kirjutas: |
| Endal Benro statiiv ja pea. Ostuga ei oska rohkem rahul olla. Juba kõva pool aastat olnud ja ainult kiidusõnad. Jalgade reguleerimine väga mõnus, mida saab ka kinnastega teha, ning lukustub kindlalt ning kiirelt. Läheb piisavalt madalaks, ning pea on ka väga mõnus. Soovitan. Mõnusalt tugev, mitte mingi lidru. |
oskad sa öelda,kas Nikon D70S+ http://www.photopoint.ee/toode/11084/sigma-af-70200mm-f28-dg-apo-macro.html koosluses on piisavalt stabiilne  |
Endal d80 kit(18-135) ja pole kordagi ära värisenud isegi tugeva voolulises ojas ning tuule käes. Kui juba seda statiivi mõne odavamaga käega katsuda, saad aru, et Benro kordades stabiilsem ning jäigem. Kaubamaja tehnikaosakonnas polnud ühtegi sama jäika. Seal jubedad süldid kõik. Aga Benrot soovitan julgelt! Kõigile! Hea kink jõuludeks
_________________ |
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
25.12.2008 12:35:31
|
|
|
Soovitaks kõigil, kes plaanivad Oomipoest selle statiivi osta, valmistada "liivakott" - endal oli midagi analoogset esimeseks statiiviks ja stabiilsus "kasvas" märgatavalt
| beastbeats kirjutas: |
Odav ja mugav "liivakott"
Eellugu:
Sai nädalavahetusel Vanguard MG-1 statiiv soetatud, pole küll Manfrotto aga jättis parema mulje kui odavamad Velbon'id... a jah, hind - 290.-eek (K-Arvutisalong) Kodus "testides" jättis parema mulje, kui oleks arvanud; samas, 1,4kg statiiv välistingimustes ei tundu kõige stabiilsem - lahendus: kuna antud mudelil kesksambal konks siis "liivakott"
Asjast:
"Liivakoti" otsustasin võimalikult lihtsa ja odava valmistada, milleks vajasin:
40X40cm tugevat riiet - ostsin USA Today second-hand'ist (Juurdeveo 26) armee presentkoti - 10.-eek
tugev nailonnöör 4 aasa jaoks - leidsin kodust paberist kinkekoti (jõuludest), mille nöörist "sangad" eemaldasin
Lisaks: kääre, nööpnõelu, triikrauda ja õmblusmasinat - kõik kodus olemas (koos õmblejaga)
Valmistamise kirjeldus:
Igasse nurka õmbled ühe aasa; teed 2-3cm kandid servadele (pressid triikrauaga), mille topeltõmblusega kinni õmbled - valmis
Kokkuvõtteks:
10.-eek eest on valminud "liivakott", mida on mugav kaasas kanda (kokkuvolditav, tasku/kotti mahtuv); sihtotstarbeliseks kasutamiseks (stabiliseerimaks statiivi) tuleb kott täita kividega (mida eri suurustes leidub praktiliselt igal pool) ja aasad konksu otsa asetada; suurema kivi/eseme kasutamisel võib "riputada" 2 aasa abil (juhul kui kivi/ese ei peaks "kotti" ära mahtuma).
|
_________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna... |
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vull
HV veteran
liitunud: 27.02.2004
|
31.12.2008 17:23:58
|
|
|
julmad nimed asjadel ikka. mingi 429753ACMDÄX, KGL#/#¤X623 jne. proovi siis midagi normaalset omale leida...
peale manfrotto saab mõnel veel fotokat horisontaalis sättida? ja manfrotodel kõigil vesilood ka peal?
kotti pole eriti mõtet osta. lihtsalt ei viitsi seda sinna sisse toppida.. rihm tundub küll norm
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
31.12.2008 17:58:27
|
|
|
| tsitaat: |
manfrotodel kõigil vesilood ka peal?
|
Ei ole...
| tsitaat: |
kotti pole eriti mõtet osta. lihtsalt ei viitsi seda sinna sisse toppida.. rihm tundub küll norm
|
Kui statiiv pidevalt autos ja/või reisidel, siis kott mugavam + pehmendus kaitseb pead (jutt siis Manfrotto kotist); muidu (nt. metsaretk jms.) rihm asjalikum
_________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna... |
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|