Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Miks ei pakuta 21. sajandil Eestis kodutarbijale 21. sajandile väärilist internetti down 100 Mbps/up 10 Mbps 1500 EEK/kuu?!?! märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
sadamson
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2004




sõnum 24.12.2008 17:32:26 Miks ei pakuta 21. sajandil Eestis kodutarbijale 21. sajandile väärilist internetti down 100 Mbps/up 10 Mbps 1500 EEK/kuu?!?! vasta tsitaadiga

Miks ei pakuta 21 sajandil Eestis kodutarbijale 21 sajandile väärilist internetti down 100 Mbps/up 10 Mbps 1500 EEK/kuu?!?!?!?!

Sellise küsimuse esitaks küll sideoperaatoritele (Elisa, Elion, Starman jne...)
Lisaks IPv4 jah vahemik saab täis järgmise 3-5 aastaga, aga IPv6 peaks olema juba standard s.t. IPv6 kuni 16 aadressine subnet peaks olema 21 sajandil
igas kodus standard!

Peamiselt on meil toimunud 3 suuremta kiiruste kasvu:
1. alguses dial-up kuni 48 kbps-lt kasv ISDN 128 kbps
2. ADSL reaalselt kuni 6 Mbps
3. ADSL2 reaalselt kuni 12-13 Mbps

Igasugused erilahendused SHDSL, VDSL, ATM jne. pole kodutarbijale taskukohased!!!
Jääb mulje, nagu kasumiahnus pärsiks arengut.

Seega küsimus laialeringil, kas Tallinnas pakub keegi ka võistliku hinnaga mingit paremat internetti, kui ADSL2+ down 20 Mbps/up 1 Mbps?
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 24.12.2008 17:46:30 vasta tsitaadiga

Miks, miks, miks... vaba maa, kui leiad et see kõik on juba loomulik ning selle hinna eest tehtav, siis alusta ise oma ISP-äri ja võistle Elion/Elisa/Starman surnuks. Natuke nõme tundub see vingumine, et miks teised ei tee, et sinul hea oleks.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sadamson
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2004




sõnum 24.12.2008 17:54:02 Re: Miks ei pakuta 21 sajandil Eestis kodutarbijale 21 sajandile väärilist internetti down 100 Mbps/up 10 Mbps 1500 EEK/kuu?! vasta tsitaadiga

Lugesin Linxtelecomi lehet, et neil välislingid 800 Gbps 1 kiud, kiude on 48 seega 48 x 800 Gbps.
Tegin arvutuse et sellise lingi korral on iga Eesti elaniku kohta üle 32 Mbps kiirust.

Seega siin pole mitte tehnoloogiline vaid majanduslik piirang peal.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2008 17:54:49 vasta tsitaadiga

Juba aastaid on Elionis "hulgi kallimalt" kampaania icon_lol.gif . Ehk siis mitu väikest internetti on odavam kui üks suur. 1500 krooniga saaks juba elisa 3x15Mbit multi-wan'i ehitada.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2008 17:57:33 Re: Miks ei pakuta 21 sajandil Eestis kodutarbijale 21 sajandile väärilist internetti down 100 Mbps/up 10 Mbps 1500 EEK/kuu?! vasta tsitaadiga

sadamson kirjutas:
Lugesin Linxtelecomi lehet, et neil välislingid 800 Gbps 1 kiud, kiude on 48 seega 48 x 800 Gbps.
Tegin arvutuse et sellise lingi korral on iga Eesti elaniku kohta üle 32 Mbps kiirust.
Seega siin pole mitte tehnoloogiline vaid majanduslik piirang peal.


Aga milles küsimus - tee enda firma ning kõik 100/10 Mbps huvilised jooksevad ummisjalu su juurde kokku ning kannavad kohvritega kulda kokku. Ma ei saa aru, mida sa üldse ootad, iga sekundiga kaotad kliente.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2008 18:03:50 vasta tsitaadiga

mis selle 100Mbps ühendusega üldse praegu kodus teha kui pira tõmbamine välja arvata icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RPG16
HV Guru
RPG16

liitunud: 18.02.2006




sõnum 24.12.2008 18:04:05 vasta tsitaadiga

Pealinna tegelastel on vähe lihtsam, elisa pakub ju tasuta või odava raha eest lepingulistele klientidele netti.
Kommentaarid: 203 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 166
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Piipz
HV veteran
Piipz

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2008 18:08:47 vasta tsitaadiga

Enne: 8--D
Pärast: 8-------------D

Mis siin keerulist on icon_razz.gif
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Unholy
HV veteran
Unholy

liitunud: 13.05.2003




sõnum 24.12.2008 18:10:59 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Need, uued kiired ja ilusad-läikivad kiirused, tulevad koos Internet II tulekuga ja arenguga. Põhjus on lihtne - need kiirused ei mahu niisama lihtsalt enam Internet I, küllaltki piiratud kiirusega võrku ära.

Ja kui midagi uut - kiiret tahad saada, siis peadki ju kõvasti rohkem maksma. Nii on see ju kogu aeg neti- ja interneti arengus olnud. Olen ise maksnud 4800-se kiirusega Dial-Up ajastul maksnud 4000-5000 krooni kuus. Ja kiiremad - odavamad ühendused tulid alles kõvasti hiljem.


Mis kuradi internet 2? Internet 2 on hoopis teine teema ja seal räägitakse kiirustest 100Gb/s. Loe teema algataja postitus enne läbi. Internet 2 on väga kauge tuleviku muusika veel kodukasutajale.

Millest teema algataja rääkis on 100Mbps üles ja 10Mbps alla, mis Rootsis täiesti tavaline on juba näiteks, Eesti kui väga internetiseerunud maa peaks olema võimeline või tegema võimalikuks taskukohase hinnaga inimestele sama pakkuda.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2008 18:17:34 vasta tsitaadiga

Kas DELFI kommentaarid ei avane praegu piisavalt kiiresti või millest selline kära?
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2008 18:20:56 vasta tsitaadiga

Paar märksõna, Eesti väike rahvastikutihedus ja maksejõulisus.

Lahtiseletatult, keskmisele suvalisele Eesti kodutarbijale (eriti kes asub kesklinnast väljaspool), kes on nõus maksimaalselt 500 EEK maksma internetiühenduse eest, ei hakata optikat vedama.

Jaapan ja Rootsi on märksa suurema rahvastikutihedusega (eriti Jaapani suurlinnad ja nende ümbrus) ning nad on ka palju maksevõimelisemad.
Pakun, et kui eestlasi oleks 10x rohkem ja kõik nõustuksid maksma kuutasu 500 - 1000 EEK, siis oleksid ka internetikiirused sootuks paremad icon_smile.gif

Seniks aga pole telekomidel mõtet investeerida ebarentaablitesse kallitesse ühendustesse, kui leidub vaid üksikuid friike. 8)

Ja lohutuseks, India ja Nepaali keskmised internetiühenduste kiirused on 128-256kb/s ja see maksab tuhandeid kroone icon_razz.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 24.12.2008 18:50:41 vasta tsitaadiga

Unholy: Justnimelt tulevad need kiirused Internet II-ga. Seda enam, et Internet II ei tule kusagil kaugel tulevikus, vaid seda ehitatakse juba praegu suure kiirusega. Ning Internet II-e ei ehitata mitte iseseisva, uue võrguna, vaid ta integreeritakse järk-järgult olemasoleva Internet I-e asemele.
Ja kui Internet II-e praegu ei arendataks, siis lähima paari aasta jooksul, jookseb Internet I lõplikult umbe. 8)
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2008 18:52:38 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Unholy: Justnimelt tulevad need kiirused Internet II-ga. Seda enam, et Internet II ei tule kusagil kaugel tulevikus, vaid seda ehitatakse juba praegu suure kiirusega. Ning Internet II-e ei ehitata mitte iseseisva, uue võrguna, vaid ta integreeritakse järk-järgult olemasoleva Internet I-e asemele.
Ja kui Internet II-e praegu ei arendataks, siis lähima paari aasta jooksul, jookseb Internet I lõplikult umbe. 8)


WTF hevi.gif drinking.gif banana_dance.gif kopp.gif

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olc
HV Guru
olc

liitunud: 28.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2008 18:55:53 vasta tsitaadiga

Downloadi yle ei nurisegi, hetkel siis 10M alla ja 2M üles, just see 2 võiks ka 10 olla, ilma et selle eest 7 nahka võetaks
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2008 18:59:50 vasta tsitaadiga

ot: STV-l 10 alla, 10 üles pakett olemas, ilma, et selle eest 7 nahka võetaks
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
time123
HV Guru
time123

liitunud: 11.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2008 19:02:20 vasta tsitaadiga

Ma söön kirjutas:
ot: STV-l 10 alla, 10 üles pakett olemas, ilma, et selle eest 7 nahka võetaks


Seda saavad kasutada üsna vähesed tegelased suurlinnadest, minule Tallinna kesklinnas seda teenust igatahes ei pakuta.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 179
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cyberlord
HV Guru

liitunud: 02.12.2003




sõnum 24.12.2008 19:03:06 vasta tsitaadiga

Ma söön kirjutas:
ot: STV-l 10 alla, 10 üles pakett olemas, ilma, et selle eest 7 nahka võetaks


Saturn kodu 10/10 299.- raha kuus - pole paha! Ei tea kuidas STV kvaliteet viimasel ajal on aga ca 1,5a tagasi pelgulinnas elades ja STV ühendust omades ei jäänud küll lõpuks muud üle kui Elisa peale kolida.

ot:
mis võiks Keilas kiireim võimalik ühendus olla?
Kommentaarid: 546 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 449
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 24.12.2008 19:23:58 vasta tsitaadiga

Väike link - näitamaks milliseid kiiruseid saavutatakse Internet2 (Internet II) võrgus.
Multiple Stream IPv4 Class: 104.5 Petabit-meter/sec (Friday June 25, 2004)

http://ultralight.caltech.edu/lsr_06252004/

Ja usun, et kui otsida viitsiks, siis leiaks ka linke, kus on kirjas juba praegusel ajal saavutatud kiirused.
----------------------------------------------------------------------
Natuke Internet2 võrkude ehitamistest / arendamistest:
http://resources.bnet.com/topic/internet2.html

Lea link näitena, kuidas saab Internet2-e suuri kiiruseid edukalt inimeste tervise huvides ära kasutada.
http://www.sciencedaily.com/releases/2008/11/081112160853.htm
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lock
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.09.2004




sõnum 24.12.2008 19:41:08 vasta tsitaadiga

ebarealne pakkuda eestis selliseid ühendusi, esiteks eeldaks valguskaabliga/ja linnade vahel fiiberoptilisega katmist , kujutage ette mis kulud
Eesti va suuremad linnad on suhteliselt hõredalt asustatud , vahemaad suured tarbijaid vähe.


1.kaabel pole odav
2.optilised võimendid pole odavad, ega ka mitte fiiberoptilise ühenduse modemid
3.kogu ISP switchid/modemite (seadmete)park tuleks välja vahetada, juba koormuse pärast
4.keegi peale elioni peaks kaableid laialdaselt eestis vedama,nt. Elisa pakub oma ühendust läbi elioni kaablite enamus kohtades

Lisaks mõelge kaabeldamis tööde hinndadele maapinna kaevamine jms

Eesti ISP paketid kiirused on piisavad hetke failisuurustele
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tolknaz
HV kasutaja

liitunud: 12.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2008 20:00:10 vasta tsitaadiga

Internet2 on konsortsium, mille funktsioon meenutab veidike eesti oludes eenetti või asot, mitte mingisugune müstiline puuslik keda tuleks pühapäeviti kummardada ja kes meie interneti ülehomme nagu niuhti 400x kiiremaks teeb...
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sadamson
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2004




sõnum 24.12.2008 20:20:00 vasta tsitaadiga

lock kirjutas:
ebarealne pakkuda eestis selliseid ühendusi, esiteks eeldaks valguskaabliga/ja linnade vahel fiiberoptilisega katmist , kujutage ette mis kulud
Eesti va suuremad linnad on suhteliselt hõredalt asustatud , vahemaad suured tarbijaid vähe.

Kas hetkel pole Maakonna keskused fiiberoptikaga kaetud?
lock kirjutas:
1.kaabel pole odav

Tegelikult, kui mul Tartus telefon sisse toodi, siis töömehed lisasid, et toovad vähemalt 3-5 vasepaari, vähem ei tasu ja vase meetri hind on juba sama, mis
valguskaabli meeter. Aasta oli siis 2002-2003.
lock kirjutas:
2.optilised võimendid pole odavad, ega ka mitte fiiberoptilise ühenduse modemid

Pigem ehitada kogu võrk tähte on jama, miks peab Lasnamäe ja Mustamäe liiklus läbi Sõle käima?
Ei imesta, kui kogu Elioni Eesti liiklus käib läbi Sõle? Nöiteks Tatrust läheb Tallinna ja sealt Pärnusse, selle asemel, et otse Pärnusse minna?
Lisaks miks ostetakse enne LinkProd ja muud nonamed ja siis IGMP snooping ikka ei tööta ja nüüd vahetatakse need ikka Cisco vastu.
Kui on planeerimine, pigem ostke siis kasutatud Cisco saab 2000-3000 tuhandega kätte ?!?!?!
lock kirjutas:
3.kogu ISP switchid/modemite (seadmete)park tuleks välja vahetada, juba koormuse pärast

Aga võibolla jagaks koormust paremini, st. ei suuna koguliiklust Tallinna ja sealt siis "naaber tuppa tagasi".
lock kirjutas:
4.keegi peale elioni peaks kaableid laialdaselt eestis vedama,nt. Elisa pakub oma ühendust läbi elioni kaablite enamus kohtades

Kaablivedamine tuleb ka etteplaneerida, et kui trass on paigas veab iga ISP mitu linki, rohkem on koostööd vaja teha!!!
lock kirjutas:
Lisaks mõelge kaabeldamis tööde hinndadele maapinna kaevamine jms

Sellepärast ongi vaja rohkem koostööd teha.
lock kirjutas:
Eesti ISP paketid kiirused on piisavad hetke failisuurustele

Jah, aga kui Eesti IT jääb oma mätta otsa istuma, siis India, Brasiilia, Hiina jne... lähevad eest lihtsalt ära icon_neutral.gif
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2008 20:23:28 vasta tsitaadiga

sadamson, kõige selle peale küsiks, miks sa ise ISP-iks ei hakka või ISP-i tööle ei lähe?
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sadamson
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2004




sõnum 24.12.2008 20:26:21 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
sadamson, kõige selle peale küsiks, miks sa ise ISP-iks ei hakka või ISP-i tööle ei lähe?

Iga asi õigel ajal : icon_wink.gif
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
3GHZ
HV kasutaja
3GHZ

liitunud: 29.02.2008




sõnum 24.12.2008 20:27:01 vasta tsitaadiga

sadamson,
tsitaat:

Jah, aga kui Eesti IT jääb oma mätta otsa istuma, siis India, Brasiilia, Hiina jne... lähevad eest lihtsalt ära

Aeg on käes, kulla inimene! icon_lol.gif

_________________
Eesti vanarahvatarkus: S*tu ruttu, karu tuleb! Kui ei s*tu, karu pureb!
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillerXP
HV Guru
KillerXP

liitunud: 18.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2008 20:47:39 vasta tsitaadiga

Nu elisa vihjas HSPA+ tehnoloogia kasutusele võttu järgmisel aastal.... sealt on üpriski viisakaid kiirusi loota juba. Muidugist ei ole ta pirajasõbralik internet kuna pakettidel on ka mahulimiidid.

http://www.elisa.ee/et/Eraklient/Firmast/Uudised/72/elisa-kattis-kogu-tallinna-lahiumbruse-kiire-m-internetiga
tsitaat:
Lisaks loob uudne tehnoloogia võimalused pakkuda klientidele lähiajal senisest veelgi suuremaid allalaadimiskiiruseid 3,5G mobiilivõrgus - 14,4 Mbit/s kuni 21 Mbit/s...

Seda saab järeldada sellest, et HSDPA kiirus on hetke arengus limiteeritud 14,4mbiti peale ja sellest 21 kuidagi välja ei võlu. Samas HSPA+ on kuni 42mbit alla, 22mbit ülesse..


Samamoodi on elion vihjanud, et uurib VSDLi arendamisvõimalusi eestis... ja nuh ega meie kaabeloperaatorid kasutavad EuroDocsis 2.0 ühilduvaid modemeid... kui võrk ka vastav ja konkurents nõuab siis sealt saaks ka üpriski edukaid kiiruseid välja võluda... kõik vajab aega.... kes kaua kannatab see kaua elab icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 98 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ty
HV kasutaja

liitunud: 03.10.2005




sõnum 24.12.2008 20:54:53 vasta tsitaadiga

naljakas kuidas enamus inimestest on pigem arengu vastu kui arengu poolt.
eestlaste traagika?
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2008 20:55:55 vasta tsitaadiga

No, aga mida mulle annab see sada megabitti? Ma olen täielikult rahul selle 12 megabitiga ja ei jää elu mul seisma isegi siis, kui peaksin 2 megabitise lingi taga istuma.


So where's the wuzz?

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2008 20:56:18 vasta tsitaadiga

Ty, seda nimetatakse pragmaatilisuseks icon_smile.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2008 21:06:41 vasta tsitaadiga

carlking kirjutas:
No, aga mida mulle annab see sada megabitti? Ma olen täielikult rahul selle 12 megabitiga ja ei jää elu mul seisma isegi siis, kui peaksin 2 megabitise lingi taga istuma.


So where's the wuzz?


aga mulle meeldib dialup... seega ei saa aru mida üldse siin prääksutakse icon_rolleyes.gif


upload võiks vähemalt 1mbit olla... rakse left 4 dead serverit hostida 3'ele sageli icon_sad.gif

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ty
HV kasutaja

liitunud: 03.10.2005




sõnum 24.12.2008 21:08:34 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Ty, seda nimetatakse pragmaatilisuseks icon_smile.gif


mille jaoks me üldse elame kui praktilisus tuleks piiranguks?
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2008 23:47:41 vasta tsitaadiga

100/10....
mul tööman tekkis vajadus kerget infokiirtee tiguaeglust leevendada ning küsisin ühe pakkuja käest, kuda saaks?
üks versioon oli, et tuleb ise optika vedada, teine oli raadiolink...hinnaks siis suhe: mega=kilo

ehk siis siit jõuame selle tõsiasjani, mida Tanel juba mainis- suured ei hakka tuhartõusu enne tegema, kui nende kauka tõstmiseks piisav käive terendab
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 24.12.2008 23:57:46 vasta tsitaadiga

hetkel saab sääraseid kiiruseid ainult ethernet võrgus ehk siis vase või optikaga. etherneti suureks miinuseks on aga väga piiratud distants, vähemalt hinnakonkurentsis püsimiseks, ja seega seda saab lubada ainult suurematele äriklientidele, ärimajadele või magalarajoonidele. väikelinnadesse ja hajaasustusaladele seda kindlasti ei tule, sest see ei tasuks ära. Lisatigi on see ainult eesti piires, välisühenduste hinnad on säärased, et kilo-poolteist eegu eest mitusada/kümmend mega on liiga palju tahta.
tänapäeva kasutuses olevad broadband tehnoloogiad kahjuks aga ei võimalda selliseid kiiruseid, seega 21 sajandi väärilisest võrguühendusest veel vara rääkida, sajand alles algas.

aastakese viie kuni kümne pärast vast midagi võib tekkida laiatarbijale, seni käib asi jupp-jupp haaval ja 100/10
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sadamson
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2004




sõnum 25.12.2008 02:49:56 vasta tsitaadiga

High-Q kirjutas:
hetkel saab sääraseid kiiruseid ainult ethernet võrgus ehk siis vase või optikaga. etherneti suureks miinuseks on aga väga piiratud distants, vähemalt hinnakonkurentsis püsimiseks, ja seega seda saab lubada ainult suurematele äriklientidele, ärimajadele või magalarajoonidele.

Tegelikult tuleks teha linnaosade kaupa campused, mille piires on näiteks kuni 1 Gbps, siis linnaosade vahel on kuni 100 Mbps ja linnade vahel on per klient 10 Mbps. Oluline on just, et igas majas oleks võrgusõl, mis on teenusepakkujatel ühine ja liikluse ruutimine (ruuteritega) algab juba seal. Ainult selline hajutatud koormus, varu lingid (võimalus valida, milline on kõige otsem tee sihtpunkti) võimaldab Etherneti head küljed välja tuua.
High-Q kirjutas:
väikelinnadesse ja hajaasustusaladele seda kindlasti ei tule, sest see ei tasuks ära. Lisatigi on see ainult eesti piires, välisühenduste hinnad on säärased, et kilo-poolteist eegu eest mitusada/kümmend mega on liiga palju tahta.
tänapäeva kasutuses olevad broadband tehnoloogiad kahjuks aga ei võimalda selliseid kiiruseid, seega 21 sajandi väärilisest võrguühendusest veel vara rääkida, sajand alles algas.

Jah Eestist välja polegi nõutud 100 Mbps piisab ka 1 Mbps. Mis on oluline ja mis tihti ära unustatakse on see, et tavaliselt ei vajata infovahetust pidevalt Eestist välja. Samuti Proxy abil või regionaalsete mirror serverite abil jaotatakse koormust niigi.
High-Q kirjutas:
aastakese viie kuni kümne pärast vast midagi võib tekkida laiatarbijale, seni käib asi jupp-jupp haaval ja 100/10

Eks Eesti häda ongis selles, et jagatakse SÜLEARVUTEID, samas tavakasutaja jõuab arvuti ise osta, samas infrastruktuuri ta välja ehitada ei suuda, seda peaks planeeritult ja kordineeritult just riigieelarvelistest vahenditest arendama.
Ja oluline on ka mis selle infraga tehakse. Peaks olema läbimõeldud haridusprogramm:
1. Maakonna keskustest saavad eriala õpetajad anda üle võrgu tunde, loenguid.
2. Inimestel peab esmane arvutioskus sisaldama e-riigi tenuste kasutamise oskust, ID-kaartdi kasutamise oskust ja ka elemantaarset tabelarvutuse, tekstitöötluse oskusi. Ka seda saab õpetada keskustest e-õppekorras.
3. Riigiga saab juba praegu pärissuure osa asju elektrooniliselt ära ajada ja seda oskust kuidas läbi elektroonilise meedia asjuajada peab tooma ka õppekavadesse.
Pikem arengusuund peab olema mitte, kirumine et seadmed on kallid jne... aga hakkame Eestis siis tootma neid seadmeid ja ise ka välja töötama andmeside standardeid. Ega ainult vahendades ja sisseostes lisaväärtust ei teki.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2008 02:59:04 vasta tsitaadiga

Amen icon_exclaim.gif
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2008 11:12:16 vasta tsitaadiga

sadamson,
* selle miljonikesega, mis sülearvutitele valimislubaduse korras "raisati" isegi ei planeeriks mõislikku infrastruktuuri, rääkimata väljaehitamisest. Maksumaksjana on väga võõristav mõelda, et riik ehitaks (toetaks) infrastruktuuri, mida äriettevõtted siis raha eest edasi müüma hakkavad (a'la mina kasvatan kartulid, Sina müüd need turul maha ja raha pistad oma karmanisse). Ja vastupidiselt, et ISP hakkaks midagi looma, eeldab ikkagi tegevuse tulemuslikkust (isp-l on suur saba inimeste sitasikutamisvajadustest, neile on oluline see, et kas see üritus ka midagi sisse toob ehk siis kas tehtavad investeeringud ennast millalgi ka tagasi teenivad). Muidugi võib olla ka alternatiiv, kus mingi maailma mastaabis suurfirma leiab, et kõige parem riskide maandamine oleks eesti internetiseerida, kuid taolise fantaasiaga ei saa olla rohkem, kui üks kodanik ning see kahjuks pesitseb võrus ja ehitab siin poode.
* Riigiga elektrooniline asjaajamine (peaks silmas kõiki riigistruktuure) lonkab kõike kuut jalga ning enne, kui see õppekavadesse tõsta, tuleks ühtne, toimiv ning arenguvõimeline süsteem kõigepealt luua.
* veebipõhine õpe saab toimida ainult motiveeritud õpisoovi korral, praegune sotsiaalne keskkond seda veel ei taga (miks peaks ennast vaevama, kui töö saamiseks on veel oluline haridust tõendav dokument, mitte sellega kaasnema loodud teadmised?).
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 25.12.2008 12:21:39 vasta tsitaadiga

Suuremad kiirused saavad Eestis juba lähiajal üsnagi vajalikuks. Iseasi on, et kes seda kasutada saab. Suure tõenäosusega saavad Eesti ülikoolidest ja Teaduste Akadeemiast esimesed, keda liidatakse Internet2 võrguga. Ja kui seda Euroopasse läbi kaablite tööle ei saada, siis on alati abiks satelliitühendus.

Ja siis võib minna nii, nagu on juba kunagi, praeguse interneti algusajal olnud, et kõik hakkavad otsima nippe, võtteid ja tuttavaid, kuidas oma netiühendus salamisi liita kas siis mõne ülikooli või TA netiga, et nende kaudu kiirele, moodsale ühendusele ligi pääseda.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sadamson
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2004




sõnum 25.12.2008 13:18:36 vasta tsitaadiga

Tulles teema teise poole juurde siis siis siin käis läbi Koplis STV Saturni pakutav 10 alla ja 10 üles on küll suurtenumbritega, samas tublisti üle müüdud.
Endal on kogemus Elioni korrusmaja ühendusega, mis lubab 1 Mbps üles ja 2 Mbps alla, vahel ei lähe isegi 1 ja 0 baidised ping paketid läbi aga hetkel võib anda 80/100-st.
Samas jamad on just viimase 1 kuuga üles kerkinud.

Elisa 15 Mbps alla ja 1 Mbps üles oman kogemust, kus alla saab kuni 10-12 Mbps ja üles 700-1000 kbps, samas on 2 aasta jooksul olnud vaid 1 tõsisem 24-48 tunnine katkestus.
Hetkel ütleks küll, et Elisa, kes ei paku Televisooni samal DSL liinil omab märksa kvaliteetsemat teenust kui Elion.
Starman on minumeelest läinud natuke meediumiga alt, sest neil on shared meedium, kus majja tuleb 50 oomi COAX kaabel, seega kogu maja peale on jagatud 40 Mbps alla ja Max 10 Mbps üles, samas kui majas on 100 klienti, siis jääbki sellest alles alla 400 kbps ja üles 100 kbps. Saan aru, et mingi leevenduse toob Starmanile üleminek DigiTV-le, siis saab 40 kanalit edastada 4 analoog kanali ribaga ja ülejäänud spektrivahemiku saab anda andmesidele.
Tartus on mul olnud väga hea kogemus Elioni äriinternetiga 4 Mbps alla 768 kbps üles.

Aga kellel on rohkem kogemust, siis andke teada. Huvitav oleks saada infot ka maapiirkondade kohta.
Olen kuulnud infot, et Elion on ostnud mitmeid kohalikke pakkujaid üles, Paides, Haapsalus jne... kas kui keegi teab, mis teenuses kokku ostmise järel juhtus?
Kas läks paremaks või mitte, kuidas klienditeenindus muutus?
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 25.12.2008 13:59:43 vasta tsitaadiga

sadamson: Elisal on üks oluline pidur, muid olemas. Nimelt Uninet-i kaabel välismaale ja see on juba paregugi piisavalt kõikvõimalike firmade sidet täis. Ja ma ei usu sugugi, et see kaabel on lõpmatuseni suurendatava mahuga.

Ja ei ole see Elisa nii veavaba midagi. Mul töötab tuttav ühes suuremas raamatukogus ning nende raamatukogu on Elisa võrgu otsas. Ja siis ma pidevalt kuulen, kuidas ühendused on maas - kas siis lühemat või pikemat aega ja raamatukogu töö on järjekordselt häiritud.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 25.12.2008 16:24:51 vasta tsitaadiga

to sadamson: Jätsid hommikul tabletid võtmata või ?
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oliverk
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2008 16:32:44 vasta tsitaadiga

Näe keegi üritab midagi uurida mis Põhja Euroopas jumala tavaline aga kohe tabletid võtmata icon_biggrin.gif Hea veneaegne mõtlemine ikka kõigil. Said ju ühe paki pesupulbrit miks sul 5 peaks vaja olema?
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2008 16:45:56 vasta tsitaadiga

time123 kirjutas:
Ma söön kirjutas:
ot: STV-l 10 alla, 10 üles pakett olemas, ilma, et selle eest 7 nahka võetaks


Seda saavad kasutada üsna vähesed tegelased suurlinnadest, minule Tallinna kesklinnas seda teenust igatahes ei pakuta.


stv 10/10 on tõesti hea pakkumine, a seda ju jagatakse ainult valitud kohtadesse ja kuna kõik telefonnettdigitv on starmani oma ja mobiilid elisa omad, siis ma ootaks just neilt mingit päris head pakkumist.

_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Forgotten
HV kasutaja

liitunud: 12.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2008 16:51:40 vasta tsitaadiga

carlking kirjutas:
No, aga mida mulle annab see sada megabitti? Ma olen täielikult rahul selle 12 megabitiga ja ei jää elu mul seisma isegi siis, kui peaksin 2 megabitise lingi taga istuma.


So where's the wuzz?


icon_lol.gif thumbs_up.gif

See sama nagu, et mul on hobune ja sellega saab oma tripid tehtud küll, milleks mulle auto.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2008 17:00:57 vasta tsitaadiga

sadamson,
Skeptik kirjutas:
mis selle 100Mbps ühendusega üldse praegu kodus teha kui pira tõmbamine välja arvata


icon_question.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2008 17:03:51 vasta tsitaadiga

Forgotten kirjutas:
carlking kirjutas:
No, aga mida mulle annab see sada megabitti? Ma olen täielikult rahul selle 12 megabitiga ja ei jää elu mul seisma isegi siis, kui peaksin 2 megabitise lingi taga istuma.


So where's the wuzz?


icon_lol.gif thumbs_up.gif

See sama nagu, et mul on hobune ja sellega saab oma tripid tehtud küll, milleks mulle auto.


U just don't get it, eh?

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oliverk
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2008 17:13:50 vasta tsitaadiga

Skeptik kirjutas:
sadamson,
Skeptik kirjutas:
mis selle 100Mbps ühendusega üldse praegu kodus teha kui pira tõmbamine välja arvata


icon_question.gif


Postimeest loeks! Aga sa? No mis loll küsimus see on teen mis tahan. Peasi et oleks.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2008 17:17:27 vasta tsitaadiga

Oliverk kirjutas:
Skeptik kirjutas:
sadamson,
Skeptik kirjutas:
mis selle 100Mbps ühendusega üldse praegu kodus teha kui pira tõmbamine välja arvata


icon_question.gif


Postimeest loeks! Aga sa? No mis loll küsimus see on teen mis tahan. Peasi et oleks.

ehk siis mingit pädevat vastust pole siiani, mis sellega kodus üldse peale hakata... icon_smile.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jjk
HV veteran

liitunud: 30.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2008 17:23:51 vasta tsitaadiga

minu meelest on palju olulisem küsimus see, et kui paljud meist on nõus 5 korda rohkem maksma selle eest, et 100/10 ühendust omada (praeguse 12/0,75 asemel). Mina ei oleks.
_________________
www.sisters.ee: rinnamärgid, külmkapimagnetid, võtmehoidjad, käepaelad
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2008 17:24:40 vasta tsitaadiga

Küsimus on pigem selles, et kellel oleks reaalset vajadust sellise ühenduse järgi icon_rolleyes.gif
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2008 17:32:07 vasta tsitaadiga

Mina leiaks rakenduse kindlasti. Kellel tahtmist, leiab rakendust ükskõik kui kiirele. Aga vajadus oleks märksõnaks, mis tähistab et pole väga vaja küll. Küll kuulen juba, kuidas ma 12mbit kooma lasen.

Aga Taneli post peaks kokku võtma selle küsimuse, et Miks?


viimati muutis Mario. 25.12.2008 17:33:52, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rajareits
HV Guru
Rajareits

liitunud: 09.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2008 17:33:33 vasta tsitaadiga

Skeptik, hea oleks kodust ju mõnd serverit hallata. Kasu oleks ka nt suurte failide (videote nt) jagamisel sõpradega vms..
Eriti ei saa aru, mis probleem Teil kõigil selle tõmbamisega on? Muud tõesti netis ei tee, kui ainult sikutate igasugu pr0ni jms? icon_neutral.gif
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Miks ei pakuta 21. sajandil Eestis kodutarbijale 21. sajandile väärilist internetti down 100 Mbps/up 10 Mbps 1500 EEK/kuu?!?! mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.