|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
19.12.2008 11:52:58
|
|
|
londiste: Vaata - Eesti tööturul pole sellist regulatsiooni ega survemeetodit, mis paneks firmasid kõiki oma töökohti kirja panema tööturule ning mida siis täidetaks konkursi korras. Ja kuna seda sundi pole, siis enamus ja paremad töökohad täidetakse kas siis sugulaste - tuttavatega või firmasiseselt kedagi edutades.
Ja tööturule, avalikuks kasutamiseks satuvad töökohad, mida nagunii keegi ei taha. Palju Sa ise tahad minna täistöökohale minimaalse alampalga juures. Mina küll ei taha 8)
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
19.12.2008 11:53:36
|
|
|
no kaovad need progeja töökohad ka siis ära, kui suurfirmadel vesi ahjus ning uusi projekte ette ei võta ning riigil eelave miinuses
aga muidu acme töötaja üritas paari arvuti firmasse ning k-rauta oma ehitus poodi...
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
19.12.2008 12:02:37
|
|
|
| wirx kirjutas: |
| no kaovad need progeja töökohad ka siis ära, kui suurfirmadel vesi ahjus ning uusi projekte ette ei võta ning riigil eelave miinuses |
See on juba tolle programmeerimisfima probleem, kui on vale suunitlus võetud
Ise võin julgelt öelda, et töökoht päris mitmeks aastaks garanteeritud ja tööpuudust pole kuskilt otsast näha, pigem on tööd rohkem kui ära suudab teha.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
19.12.2008 12:51:03
|
|
|
| londiste kirjutas: |
muide, kuskilt jäi silma jutt, et keegi eestis töötajat otsinu kirjutas, et räige hulk inimesi kandideerib, aga vajalikku töötajat pmst ikka ei leia. linki kardetavasti üles enam ei leia. |
Natuke raske on vajalikku töötajat leida, kui pool põlvkonda on vahepeal kaduma läinud mördiloopijate näol.
@ Ho Ho: vara hõiskad, sõber.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
19.12.2008 12:53:01
|
|
|
Ho Ho: ja kas oled ikka väga kindel, et ühel päeval ei ilmu firma uksele firmabossi onupoeg, kes just Sinu ametipisti endale tahab, kuna tööpuudus kummitab 8)
Või variant 2: Firma uksele ilmub koolitusega proff, kes on nõus tegema Sinu tööd, ütleme 3-5x väiksema palga eest
Või variant 3: Et konkurentfirma ei osta teie firmat "eest ära".
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
19.12.2008 13:23:29
|
|
|
Ei muretse ühegi asja pärast, mul "pisut" liiga palju selle konkreetse ala know-how'd ning ma ei tea eestis ainsamatki inimest või ettevõtet kes sarnaste asjadega tegeleks, hea kui terve skandinaavia peale 1-2 ettevõtet leiab
Loomulikult nood tegelased kes vorbivad templatede otsa järjest kõikvõimalikke kodulehti võivad ennast suht kiirelt tänavalt leida.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
19.12.2008 14:41:29
|
|
|
Think, the Norwegian company that wants to bring a two-seater, all-electric economy car to the urban masses, halted production on Monday according to Reuters and is seeking a bailout. The Norwegian government, however, has already told the company to suck a herring.
---
DETROIT - General Motors Corp., anxiously awaiting a government loan so it can continue operations into 2009 said Wednesday it will halt one of its most important projects to save money should a Washington bailout fall through.
The cash-strapped automaker is putting the breaks on the construction of a factory in Flint, Mich. set to make 1.4 liter engines for the Chevrolet Cruze and Chevy Volt plug-in electric car.
Jääme siis lendavaid autosid ootama, futuristid ju räägivad, et 2030 lendame kõik tööle
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tops
HV vaatleja
liitunud: 01.10.2008
|
|
| tagasi üles |
|
 |
crypto
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.03.2005
|
19.12.2008 15:19:48
|
|
|
Õppige laevaehitust, selles alas tööd jätkub. Saaremaal ühes firmas kus piirivalvele ja eesti lootsile laevu tehakse, seal lepingud kuni 2013 olemas ja töömeestest puudus, tellitakse keevitajaid ukrainast, kuna kohapealt pole võtta
_________________ 61. Logistikapataljoni võitleja |
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
19.12.2008 15:33:54
|
|
|
crypto: Muide, Eesti Proff-Keevitajad töötavad kõik välismaal, näiteks välismaistes laevatehastes või siis ka laevadel, kuna paljud keevitustööd tehakse merel olles laeval kohapeal ära. Ja kui see keevitaja poleks Proff, siis see laevuke võtaks, pärast keevitust, suuna merepõhja
Olen ise kohanud ühte sellist - alustades Tallinki laevadel ja lõpetades kõikvõimalike muude riikide laevadel.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
crypto
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.03.2005
|
19.12.2008 15:42:17
|
|
|
tahanteada, olen sellest täiesti teadlik, endalgi läbitud keevituskursused ja õppin eesti mereakadeemias mehhaanika teaduskonnas ja töötanud nii laevaehituses kui ka laeval, kogemused olemas nii raua eletroodkeevitusega, mig/mag keevitusega ja ka aluminiumi keevitusega. Muideks, tallinkis on masinameeskondades koondamised hetkel käsil, vähemalt kaks tuttavad koondati laevast, aga firmas on edasi reservmotoristidena tööl, personaliosakonnas pidi olema ~5cm paksune tööavalduste virn ootamas
_________________ 61. Logistikapataljoni võitleja |
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Deadlock
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.07.2004
|
19.12.2008 17:01:13
|
|
|
Link
Oil cartel OPEC has called on Western governments, including Britain, to cut duty on petrol prices or risk fuelling a much higher oil price in the future.
Saudi Arabia's oil minister Ali al-Naimi and Abdalla S El-Badri, secretary-general of OPEC, said low demand was "wreaking havoc" for oil producers.
The producers claimed the collapse of prices to a four-year low of $36 a barrel is harming investment in the sector, creating supply problems for years to come. "A number of upstream projects have already been cancelled or delayed," Mr al-Naimi said at a meeting of energy ministers in London.
_________________ "Believe you can, believe you can't; either way, you're right." - Henry Ford |
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tops
HV vaatleja
liitunud: 01.10.2008
|
19.12.2008 17:31:15
|
|
|
Bush Details $17 Billion Plan to Rescue Automakers
WASHINGTON President Bush on Friday announced $13.4 billion in emergency loans to prevent the collapse of General Motors and Chrysler, and another $4 billion available for the hobbled automakers in February with the entire bailout conditioned on the companies undertaking sweeping reorganization plans to show that they can return to profitability.
These are not ordinary circumstances, in the midst of a financial crisis and a recession allowing the US auto industry to collapse is not a responsible action, Mr. Bush said.
http://www.nytimes.com/2008/12/20/business/20auto.html?_r=1&hp
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mirko27
HV veteran

liitunud: 29.06.2002
|
19.12.2008 18:28:26
|
|
|
| Endal ka kogemusi sellega, et kandideeriaid on ühele kohale üle saja, kuid reaalset töötajad neist ei leidnud.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
19.12.2008 20:35:41
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| ja need mördiloopijad ei taha kuidagi aru saada sellest, et kui ena mörti loopida ei ole vaja ja selle eest enam ikviite ja miljonipeldikute eest küsitavat raha ei anta, tuleb midagi reaalselt õppima hakata ja selle eest reaalselt raha saama. |
ära tule ehitust mõnitama...piisavalt kvalifikatsiooni nõudev töö. Mõnitada tuleks neid, kes läksid ehitusse muu ala pealt.
See, et reklaam ütleb, et ehitada võib igaüks ei tähenda, et ka iga ehitaja sellega hakkama saab ja ammugi mitte isetegija
Kes ostis pappmaja põllule 1,5-2,5 milli eest võib muidugi mõnitada nüüd ehitajaid mõistes, et omahind on tihti sinna 600-800K kanti(esimestel arendajatel ja ehitusfirmadel reeglina ka oli)... edasi tuli, aga see "mudavool/inerts/kerge papi jahtijad" peale ja omahind tõusis kiiresti kõrgustesse, sest sisuliselt peale sisendite kallinemise muutus tööjõud ka lorumaks, efektiivsus vähenes. Point see, et kui 1 vend küsib 50kr/h ja magab pool ajast ja teine 100, aga teeb ilusti tööd ongi töövahe 2 kordne.
Hea töötaja teenib ka hetkel 20K kätte... eeldusel, et pakkumiste aluseks ikka kvaliteet mitte see, et töö kuidagi tehtud saaks.
IT kohapealt niipalju, et tegelikult ka seal piisavalt rahvast, kes ei vääri enda kohta ja saab palka samamoodi molutamise eest
Seega mina olen 2 käega 10% tööpuuduse poolt - Eestis seni sisuliselt tööpuudust polnud(kes tahtis tööle minna kasvõi istuma sai töö)...nüüd vähemalt pannakse inimesed mõtlema, et äkki peaks äriplaanid ja ka enda kvalifikatsiooni üle vaatama.
Isiklikult tegelen hobi korras ehitusega väga kitsal alal, otseselt erialaselt aga tundub et töö maht peaks hoopis kasvama (papp pole suur, aga üle keskmise ikka tuleb kokku) Ja tore on kuulda, et tellijad räägivad kvaliteedist mitte vaid hinnast ja kiirusest/ajast
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
19.12.2008 21:00:29
|
|
|
Magic, mördiloopija sellises kontekstis tähendabki neid tegelasi, kes suure buumi ajal ehitusele suurt raha taga ajama suundusid
ehitajate käest olen ka mina kuulnud, et korralikud tegijad ei jõua kuidagi tööd ära teha. ja palk ei ole neil buumiaegsest just palju väiksem.
tõsiasi muidugi on, et hea spetsialist leiab alati tööd. kuigi sellest on vähe lohutust ebastabiilsel ajal. ja 10% tööpuudust on minu arust optimistlik mõtlemine. paar kuni mõni protsent kõrgemaks jõuab see minu arvates minna.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oliverk
HV veteran
liitunud: 31.12.2003
|
19.12.2008 21:06:46
|
|
|
| Ehitajatest on hinnas need kes oskavad mõelda. Annad talle ette joonised. Tema sulle vajaliku materjali hulga ja probleemide korral suudab ise lahendada. Ta näeb kohe kuidas asi välja nägema peab. Aga tavaline ehitaja talle annad toru kätte ütled pane siia. Paneb ära siis näita järgmine koht ette. Tuleb teise mehe toru ette siis küsib mis teha? Aga enamus mehi kes mõelda oskasid on kajuks Soomes sest Eestis neile mõtlemise eest ei makstud.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Muffest
HV kasutaja
liitunud: 17.09.2003
|
19.12.2008 21:58:59
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| ja need mördiloopijad ei taha kuidagi aru saada sellest, et kui ena mörti loopida ei ole vaja ja selle eest enam ikviite ja miljonipeldikute eest küsitavat raha ei anta, tuleb midagi reaalselt õppima hakata ja selle eest reaalselt raha saama. |
Kuule mees krt, nüüd sa ajad küll sellist juttu, millele mingit alust pole. Ära pane ühte patta ehitajat ja buumi ajal autojuhist/metsamehest isehakanud tühikargajat. Ilusa jutu ajajast ehitajahakatist! Kõik pole mustvalge, on ikkagi ka halltoonid olemas! Ja tellijale tuleb ainutl kasuks kui sellistest : "kõike oskan, kõike teen jutumeestest lahti saadakse".
_________________ Kõik mis teed tee hästi, sest et halvasti tuleb nagunii hästi välja... |
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
19.12.2008 23:48:23
|
|
|
| Oliverk kirjutas: |
| Ehitajatest on hinnas need kes oskavad mõelda. Annad talle ette joonised. Tema sulle vajaliku materjali hulga ja probleemide korral suudab ise lahendada. Ta näeb kohe kuidas asi välja nägema peab. Aga tavaline ehitaja talle annad toru kätte ütled pane siia. Paneb ära siis näita järgmine koht ette. Tuleb teise mehe toru ette siis küsib mis teha? Aga enamus mehi kes mõelda oskasid on kajuks Soomes sest Eestis neile mõtlemise eest ei makstud. |
nii see on
ja see, et räägitakse Soomest koju tulevates ehitajatest ei näita suurt midagi - enamik saab kinga abitöölise kohapealt.
Kuigi jah meile ju oleks kasulik kui nad seal ikka midagi teeniksid ja see raha kas siia jõuaks kasvõi mahajoomiseks või kasiinosse. Autodesse ja kallisse tehnikasse loodetavasti see raha ei jõua. Selge on see, et import peab vähenema või eksport suurenema mingi toote väärtustamise arvelt. Kehva raha likviidsuse juures hakkab Eesti varsti pihta saama ja igavesti ei õnnestu võlgu elada või riiki maha müüa
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
20.12.2008 16:54:36
|
|
|
nagu londiste juba välja tõi, kvalifitseerus sõnavõtus mördiloopijaks inimene, kes kuni selle hetkeni kui keegi talle teatas, et kuskil " soomes/mujal ubuntus" vedela kivimassi mingi asjaga mingi asja peale määrimisest kui rahateenimisviisist mitte midagi ei teadnud, mingil põhjusel siis sinna tööle läks/sai ja hakkas pidama oma mördiloopimist enesestmõistetavaks ja kõrgelt tasustatud tegevuseks pidama hakkas. hetkel aga peab see vend, et oma sissetulekut säilitada, õppima muid asju juurde aga nii palju kui ma neid vendi isiklikult tunnen, käib see neile enamasti üle jõu ja jokk.. maksmata laenud ning liisingud ja hunnik õnnetuid inimesi nende mörtijate peredes.
igale alale, kus väheke nutsu rohkem liikuma hakkab, tekib selline "ballast" antud juhul räägite te siin ka it st.. olen nõus. ja olen nõus ka sellega, et 10% tööpuudus erinevatelt aladelt sossainid eemal hoiab ja motiveerib kohal olevat sossaini enast piisavalt harima, et töö pysiks.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
20.12.2008 18:47:52
|
|
|
link :: kae siit
Valitsus peab kiiremas korras oma olematut usalduskrediiti turgutama ning panema õla alla ettevõtetele, kelle kuhtuvad väljavaated ellujäämisele on otseses sõltuvuses riigi usaldusväärsusest, hoiatab transiidiekspert Raivo Vare.
Järgneb Raivo Vare arvamus
Tasub lugeda.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
20.12.2008 19:05:39
|
|
|
Scart: No kohalikul majandusel veel küll midagi viga pole - see on pahade inimeste väljamõeldis 8)
Käisin täna Prismas - milline totaalne ostuhullus valitses. Kõigil ostukärud triiki kaupa paksult täis ja seejuures ei mingit vaatamist, mis kaubale on hinnaks pandud. Ja siis tuhandesed ostuarved kassades...
Ja tekkis täiesti küsimus, et kas mind 100 kroonise ostuga ikka tennindatakse või mitte. Õnneks teenindati - kuigi kassapidaja vaatas sellise tüdinenud näoga - et mis sa (vaene) siia rikaste keskele ära oled kaotanud
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sada1000
HV kasutaja

liitunud: 22.03.2007
|
20.12.2008 21:25:22
|
|
|
Käisin ka täna jõulukinke ostmas. Hullumaja. Roccas, kesklinnas, ülemistel, kuul pähe, ausalt. Selline trügimine
Rahval muidu kärud kola ääreni täis ja meel rõõmus enjoy
Eks see majanduskriis löö enamus inimesi siiski järgmisel aastal. Enne ei jõua enamusele kohale, et perse on majas Hetkel veel krediiti jagub
_________________ Xbox live kasutaja "sada1000" |
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MarekSäde
HV veteran
liitunud: 19.05.2004
|
20.12.2008 21:55:23
|
|
|
| Ei taha külvata pessimismi aga praegusel ajal on sularahal suht kahtlane väärtus, turud kõiguvad, halb majandus jne. Ükshetk toimub devalveering või mida iganes ning raha, mis sa panka oled korjanud ehk sinu aeg muutub mõtetuks. Asi on naljast kaugel. Mina näiteks mõtlen pingsalt kuidas vara säilitada ning väljavaated on pehmelt öeldes kesised.
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
20.12.2008 23:04:46
|
|
|
devalveerimist krooniga küll ei tule... iseasi teema on hetke seisus raha kasvatamine...aga nohh bigi 9% peale ja asi vask
Eesti tööjõud on tegelikult odav... firmad virisevad viimase aasta, võib-olla 2a suurenenud palgakulude tõttu, mis antud oludes ei ole jätkusuutlikud, samas nafta hind tuli kolinal alla, nii et vähemalt transpordiga seotud kulud on kõvasti vähenenud ja tegelikult logistikas ei tohiks palgad oluliselt väheneda...
Selge on see, et kui nüüd minnakse tagasi selle töötaja nöökimise suhtumise juurde jookseb Eesti ikka varsti laiali - kriis ülemaailme seekord, aga head töötajat jebida ei tasu.
Hetkel arvan, et soodne kütusehind päästab päris palju ja kes asja ei süvene arvab tõesti et elu läheb hoopis paremaks
Kuigi jah...Tartus töötuks võtmise pärast inimesed kaklevad, et kes on ees "Kaaskannataja" sai ~7kuud tagasi, aga kalli koolituse riigi kulul kui töötuks võttis(öeldi, et raha on).
Nüüd, aga öeldakse paljudele, et oled ülekvalifitseeeritud ja ei saa midagi või pakutakse ka elektrikule mingit jaburat ametit
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lehm
HV veteran

liitunud: 30.08.2004
|
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
110 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sammer
HV kasutaja
liitunud: 09.05.2006
|
21.12.2008 10:54:25
|
|
|
ostke kulda/hõbedat/plaatinat
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
21.12.2008 11:15:53
|
|
|
| Sammer kirjutas: |
| ostke kulda/hõbedat/plaatinat |
Minu meelest on see paras mull - reaalselt kaubeldavad kogused on suhteliselt väiksed võrreldes mõne riigi reservidega - jutt siis kullast. igasugu ekstreemsed kasutusvaldkonnad pole ka oluliselt nõudlust tõstnud, hinda tõstab vaid hirm ebastabiilsuse ees
Hõbe ja plaatina on osutunud kauplemise mõttes paremaks, aga kes 1-2 aastat tagasi ostis sai ikka kõvasti vastu pükse nagu ka aktsiatega. Nende 2 metalli puhul käib mäng sellele, et nõudlus taastub
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
21.12.2008 12:05:02
|
|
|
| Magic kirjutas: |
Minu meelest on see paras mull - reaalselt kaubeldavad kogused on suhteliselt väiksed võrreldes mõne riigi reservidega - jutt siis kullast. |
Eks natuke raske on kaubelda, kui kulda lihtsalt pole füüsiliselt nii palju, kui osta soovitakse ja välja antakse massiliselt "kuponge" tulevase kulla peale
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
22.12.2008 13:45:57
|
|
|
link :: kae siit
Dec. 22 (Bloomberg) -- Japans exports plunged the most on record in November as global demand for cars and electronics collapsed, signaling more factory shutdowns and job cuts are likely as the recession deepens.
Exports fell 26.7 percent from a year earlier, the Finance Ministry said today in Tokyo. That was more than the 22.3 percent decline estimated by economists and the sharpest since comparable data were made available in 1980.
---
OFFICIAL figures this week will confirm that the UK economy has been sliding into recession for months and could show that the downturn is deeper and started earlier than first thought.
Revised figures for gross domestic product (GDP) in the third quarter are set to show a fall of at least 0.5%. Several analysts believe that subsequent information, particularly on the dire performance of manufacturing, will see a sharper quarterly fall of 0.6%.
Whitehall officials are also braced for a revision of earlier data, which could change the timing of the recession.
Kena jõulu.
---
It's something any bank would demand to know before handing out a loan: Where's the money going? But after receiving billions in aid from U.S. taxpayers, the nation's largest banks say they can't track exactly how they're spending the money or they simply refuse to discuss it.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
23.12.2008 12:10:12
|
|
|
| Pakuks huupi, et praegusel hetkel on maailma tarbimine kusagil ~78- 80 miljoni barreli peal. OPEC on vähendanud tootmist 4,5 miljonit barrelit võrreldes suvega ja naftat on niipalju, et tootjad rendivad tankereid ujuvateks hoidlateks, sest plöga pole lihtsalt kuhugi füüsiliselt enam panna.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
matrix
HV kasutaja

liitunud: 11.09.2002
|
23.12.2008 12:28:04
|
|
|
Nafta hind läheneb oma õiglasele tasemele, kes veel mäletab, naftasheigid olid rikkad ka siis, kui barrel maksis $20.
_________________ Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
23.12.2008 12:59:29
|
|
|
| matrix kirjutas: |
| Nafta hind läheneb oma õiglasele tasemele, kes veel mäletab, naftasheigid olid rikkad ka siis, kui barrel maksis $20. |
Oma väidetavalt vägeva tausta kogemustest hoolimata satud mõnikord ennast üsna nigelast poolest näitama. Sulle vist ei jõua päris see kohale, et 20 taalase barreli ajastul ei puuritud 10 kilomeetrit ookeanipõhjast allapoole, et naftat kätte saada.
viimati muutis Scart 23.12.2008 13:00:28, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
23.12.2008 12:59:43
|
|
|
| Scart kirjutas: |
Täiendame siis Mehhiko teemat:
The severed heads of four men have been delivered by a courier service to a police station in northern Mexico, according to the local authorities.
The heads, all of men believed aged between 25-35, arrived last week in an icebox marked as containing vaccines.
Police thought the package was meant for a local hospital - they only opened it on Monday, revealing the four heads. |
Uued teated...
| tsitaat: |
Mehhikos juba kaks aastat väldanud sõjaväekampaania narkojõukude vastu nõuab üha uusi ohvreid, sest riigi lõunaosas leiti nädalavahetusel veel üheksa piinamisjälgedega peatut surnukeha, kaheksa neist olid armee sõdurid ja üks politseinik.
Ainuüksi sel aastal on smugeldajate omavahelises rivaalitsemises ja võimuorganitega peetud lahingutes hukkunud juba üle 5300 inimese - kaks korda enam kui mullu. Selline vägivald peletab eemale ka potentsiaalseid investoreid ning mõjub rängalt majandusele.
Mehhiko narkokartellid on võtnud viimastel aastatel ohjad üle varem mõjuvõimsatelt colombialastelt, kes eelistavad nüüd hoida madalamat profiili või veavad kokaiini USA turu asemel üle ookeani Euroopasse. |
Allikas: http://www.postimees.ee/?id=61790
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
23.12.2008 14:50:42
|
|
|
| Ja et üldse täpsemalt seletada, misasi on Ponzi scheme, siis siin on üks päris lõbus artikkel antud teemal.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fredu
HV veteran

liitunud: 06.04.2003
|
23.12.2008 14:56:54
|
|
|
| Magic kirjutas: |
| devalveerimist krooniga küll ei tule... |
Siis saame ujuva kursi!
Ja kuld jääb minujaoks kahtlase väärtusega elemendiks, kuna reaalselt tal miskit väärtust pole. Teda pole võtta, kui tuleski inmestele paberite järgi ostetud kuld kätte anda ja sellega pole midagi teha või kuskil kasutada. Aastas pidi olema miski kuu, kus vajaduse kulla järgi tõeliselt suureneb, siis pidid Indialased pulmi pidama. Aga noh, asi on usalduses.
Investeerimishoius 173 - Toorained EUR riskipreemiaga EUR 05.08.2008 26.07.2010 10 % 48,01 %
Kukub, SEB ei oska enam vist panustada. Suurt protsent ilmselt tehti panustamisega langusesse, kuid nüüd tekib mul tunne, et peaks selle 10% neile andma ja raha välja võtma.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tops
HV vaatleja
liitunud: 01.10.2008
|
23.12.2008 17:36:55
|
|
|
Putin: 'Cheap gas era' ending
"The geography of natural gas production is changing: active gas fields are being gradually exhausted, while most of the prospective gas resources are lying far from the leading consumption centers. Therefore, costs related with gas exploration, production and transportation inevitably rise," Putin said, in quotes carried by Russia's Interfax news agency.
http://edition.cnn.com/2008/BUSINESS/12/23/russia.putin.gas/index.html
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
23.12.2008 17:45:59
|
|
|
tops: Vahest võiks ka kodumaise meedia poole pöörduda, kus kõik seesama on kodumaises keeles kättesaadav.
"Putin: odava maagaasi ajajärk saab läbi"
http://www.postimees.ee/?id=61932
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Deadlock
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.07.2004
|
23.12.2008 18:21:15
|
|
|
Pemex Oil Production Drops 6.5% on Cantarell Field
Dec. 22 (Bloomberg) -- Petroleos Mexicanos, the state-owned oil company, said crude oil output fell 6.5 percent in November from the year-earlier period as production at its Cantarell field declined at a faster-than-expected rate.
Cantarells output fell 33 percent, more than twice as fast as government estimates, to 862,060 barrels a day from a year earlier. Declining pressure at Cantarell has made it more expensive and harder to continue pumping oil from the offshore deposit.
---
"Elav" näide peak oil'ist ja sellest, et toodangu vähenemist prognoositakse liialt optimistlikult.
_________________ "Believe you can, believe you can't; either way, you're right." - Henry Ford |
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
24.12.2008 21:00:30
|
|
|
link :: kae siit
Dec. 24 (Bloomberg) -- Japan should write-off its holdings of Treasuries because the U.S. government will struggle to finance increasing debt levels needed to dig the economy out of recession, said Akio Mikuni, president of credit ratings agency Mikuni & Co.
The dollar may lose as much as 40 percent of its value to 50 yen or 60 yen from the current spot rate of 90.40 today in Tokyo unless Japan takes drastic measures to help bail out the U.S. economy, Mikuni said. Treasury yields, which are near record lows, may fall further without debt relief, making it difficult for the U.S. to borrow elsewhere, Mikuni said.
Its difficult for the U.S. to borrow its way out of this problem, Mikuni, 69, said in an interview with Bloomberg Television broadcast today. Japan can help by extending debt cancellations.
Esimesena uksest välja saanu võidab.
---
The Great Depression has reached Detroit. The average price of a home is now $18,513 and unemployment has reached 21%, and its expected to get worse. Detroit is facing a crisis of epic proportions that officially puts Detroit statistically (and real term) on par with the great depression.
Many readers of Tribble Ad Agency are advertising centric.. and due to the rash of layoffs within all Detroit Advertising firms has put the city on the map for the wrong reasons.
It has become the center of all that is wrong with America
and nothing of what is right.
For example, the crime rate has fallen
. because of lack of targets within the city. Meaning there is nothing left to steal. In fact, even the criminals dont want to leave jail.
Heard confirmed that some offenders, notably those without homes of their own, were now expressing reluctance to leave jail when their sentences were done.
Home values have plummeted to levels not seen in 1/2 a century
and the 21% unemployment has in some cases been projected to double within 12 months if the auto industry totally collapses.
To make matters even worse, Detroit has superseded New Orleans as the worst city in America
. but New Orleans had a Hurricane they could assign blame to
Detroit has no such natural disaster crutch.
Its a depression not a recession, McDuell said, with the authority of someone who has lived through both. It will get worse before it gets better.
Its a man-made disaster.
Regarding a local food bank in Detroit that has seen record numbers of individuals entering the system:
Many people are first-timers they have no idea how to navigate the system, how to qualify for food stamps, Wells said. Last year, some were donors now theyre clients.
In short, last year they donated money into the system
now they are feeding from it because they themselves are in hard financial times.
Detroit needs a miracle, the chances of it showing a resurgence is slim to none in the current economic outlook.
Ma kuulsin, et AIG vajab veel 20 miljardit. Eks saavad kah, ikkagi AIG ju.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
24.12.2008 23:34:06
|
|
|
Scart, detroidi jutu juures võiks siiski ära mainida, et tegemist on suure tööstus- ja piirilinnaga ning nimetatud probleemid ei ole hetkel seotud majanduskriisiga. lisaks siis eeslinnade jutt koos algul white, siis black flightiga.
kui autofirmad põhja lähevad, siis on detroidiga muidugi veelgi rohkem tuksis.
laurx, mis neis uudistes nii eriti huvitavat on? naftahind põrkab mõne dollari võrra siia-sinna ja ülepäeviti treitakse uudiseid liikumise kohta, majanduskriis on rahutusi otseselt või kaudselt juba siin-seal põhjustanud ja serbia naftamonopoli müümine oli ammu selge.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
26.12.2008 00:59:28
|
|
|
| Bluebull kirjutas: |
Cantarells output fell 33 percent, more than twice as fast as government estimates, to 862,060 barrels a day from a year earlier. Declining pressure at Cantarell has made it more expensive and harder to continue pumping oil from the offshore deposit.
---
"Elav" näide peak oil'ist ja sellest, et toodangu vähenemist prognoositakse liialt optimistlikult. |
Mehhiko on 550k barreli pärast naftaimporter. Võtame teema uuesti üles vähem kui aasta pärast.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
26.12.2008 01:34:45
|
|
|
vaevalt...pigem 2012-2015
ära seda kõige mustemat ja seisu võta... väljal ka muud tehnilised probleemid peale selle, et kergelt kätte saadav nafta hakkab lõppema.
Selge on muidugi see, et välja tootlikus tuleb kolinal alla.... samas tarbimine riilikul tasandil tõuseb suht aeglaselt.
Samas pikemas plaanis on sul ju õigus - ~0,3% kogutoodangust teadusele kulutav riik ei saa olla väga jätkusuutlik.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
26.12.2008 01:55:29
|
|
|
| Magic kirjutas: |
vaevalt...pigem 2012-2015  |
Eks näis. Sellise tempoga on aasta pärast nende toodang täpselt pooleks, 50% oma tarbimine ja 50% eksport.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|